A SÖR
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Nem véletlenül, a legnagyobbak egyike. Gyilkos jó búzasör ez is. Egészségemre!


Because I said so... that's why.™
Na, most ittam meg a tavaly május 10-én dobozolt Komondort. Szerintem teljesen jó volt így is, persze nem tudom összehasonlítani azzal, amit tavaly májusban ihattam volna. Biztos igazad van, valszeg jobb még jobb lett volna, de amikor megjelent, akkor nem rendeltem meg, bár elgondolkoztam rajta. Nyilván nem vagyok akkora ínyenc se, meg tehetős se, hogy úgy éreztem volna, hogy mindenképpen kell. Aztán amikor már kicsit olcsóbban ajánlották, akkor rápróbáltam.
Because I said so... that's why.™
#3581
Félre ne érts, nem kritizálni akartalak, és ha okoskodásnak tünt, akkor sorry 😊
Ha akciós volt, akkor oké, most már legalább tudod az indokot 😊
Pont most bontottam egy igen friss italt 😊
Hivatalos megjelenés hétfőn, én kicsit hamarabb kaptam belőle 😊
És akkor mutatom azt is amiről beszéltem. Ebben az esetben 4 hónap a frissességi idő, és 6 hónap a szavatosság
Ha akciós volt, akkor oké, most már legalább tudod az indokot 😊
Pont most bontottam egy igen friss italt 😊
Hivatalos megjelenés hétfőn, én kicsit hamarabb kaptam belőle 😊
És akkor mutatom azt is amiről beszéltem. Ebben az esetben 4 hónap a frissességi idő, és 6 hónap a szavatosság
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Nekem nem annyira lényeges, nem úgy fogyasztom, mint a kenyeret. Tudom, hogy nem most jött ki a Komondor, de akkor nem volt kedvem hozzá. Nemrég pont leakciózták, s mivel amúgy is rendeltem, gondoltam legyen egy ilyen is.
A friss sörök bemutatása pedig a te dolgod lenne, ahogy korábban is tetted. Én csak azokat mutatom, ami épp van nekem. Függetlenül attól, hogy mikor jött ki.
A friss sörök bemutatása pedig a te dolgod lenne, ahogy korábban is tetted. Én csak azokat mutatom, ami épp van nekem. Függetlenül attól, hogy mikor jött ki.
Because I said so... that's why.™
#3579
Itt Angol földön pl elég fontos. Ha már komoly pénzeket adsz ki a craft sörökért, akkor elvárod, hogy a pénzedért minősget kapj. Ez szerintem olyan, ha bemész a boltba, ott is a frissebb árút veszed le a polcról. Én legalábbis igen.
"Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;)"
Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy napok alatt romlik a sör minősége, elfelejtettem az előző hozzászólásba beleírni, hogy a Cloudwater sörök Fresh before dátuma például 4-6 hónap között lenni. Tehát addig garantált a minőség. Utána is lehet jó, de már nem tudják garantálni.
Te esetedben, a Komondor ha jól emlékszem tavaly júliusban jött ki, az bizony már eléggé határeset. Az ilyet itt már féláron adják.
"Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;)"
Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy napok alatt romlik a sör minősége, elfelejtettem az előző hozzászólásba beleírni, hogy a Cloudwater sörök Fresh before dátuma például 4-6 hónap között lenni. Tehát addig garantált a minőség. Utána is lehet jó, de már nem tudják garantálni.
Te esetedben, a Komondor ha jól emlékszem tavaly júliusban jött ki, az bizony már eléggé határeset. Az ilyet itt már féláron adják.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;)
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.02.10. 15:52:45
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.02.10. 15:52:45
Because I said so... that's why.™
#3576
Igen, komlós söröknél nagyon! A komlós ízek hamar eltünnek, Te így már nem azt az ízt kapod mint amikor frissen a boltokba került. Pár amcsi/angol főzde dobozain ott szokott lenni a felirat, hogy Store cold, Drink fresh.
Az angol Cloudwater főzde például a dobozain a Best before date (lejárati idő) mellett a Fresh Before date-t is feltünteti. Ez az a dátum amíg garantálni tudják ugyanazt az ízt, mint amikor dobozba került a sör. Onnantól pedig már "romlik" a sör. Persze még teljesen rendben van, iható, de már nem azt kapod mint amilyennek lennie kellene.
Az angol Cloudwater főzde például a dobozain a Best before date (lejárati idő) mellett a Fresh Before date-t is feltünteti. Ez az a dátum amíg garantálni tudják ugyanazt az ízt, mint amikor dobozba került a sör. Onnantól pedig már "romlik" a sör. Persze még teljesen rendben van, iható, de már nem azt kapod mint amilyennek lennie kellene.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
#3575
halál a májra 😄DD
Nem csak az, de amúgy ez kritérium? Különben még várhat az is, mert mostanában nem iszom meg. Majd talán a jövő hónapban valamikor
Because I said so... that's why.™
#3573
Huh az a Komondor már nem éppen friss...
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Egy szép nagy belga söröcske. A hétvégén elszopogatom, még szülinapra jött, dehát ugye sz. novembörbe nincs alkohol
Because I said so... that's why.™
Ilyet szerintem ittam már. A west coast IPA egy kellemes nedűféle!
Amúgy nem igazán sörözök már, ne kérdezd miért. Csak.
Amúgy nem igazán sörözök már, ne kérdezd miért. Csak.
imo :) science fiction is science fact
Egy jó Bandi bácsi west coast ipa mára
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.07. 15:35:39
Because I said so... that's why.™
A száraz november sem telhet azért egy jó kis stout nélkül! Hogyan lehet ez? A Szentandrás új alkoholmentes "Majdnem Stout"jával 😊


Because I said so... that's why.™
Because I said so... that's why.™
Az Aldiban nem rég volt egy ilyen festivál sör + 1l-es korsó kombó, rég ittam már sört, (ezt se magamnak vettem, de rajtam maradt 😊 ami meglepett, hogy ez egy kicsit sötétebb színű és meglepően jól csúszott, kellemes volt.
A kép forrása
A kép forrása
#3551
Milyen árban ?
Remélem lesz gazdája a főzdének és legalább a neapát megtartja, mert az nagyon ízlik
Because I said so... that's why.™
Because I said so... that's why.™
Eladó kisüzemi SÖRFŐZDE teljes felszereléssel, ha valaki ilyet szeretne 😊
Because I said so... that's why.™
#3544
Ez de borzasztó volt.... Amikor a főzdében megkóstolják, nem érzik, hogy ez moslék?
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

















