3632
Kinek, mi a kedvence?
  • vizes
    #3312
    Szolgálati közlemény:

    Nagyon régen nem ittam ilyen finom barna sört:

  • becauseIsaid
    #3311
    Megízleltem a harmadikat is, ami meggy ale. Az illat és az első korty alapján örültem, mert éreztem rajta a búzamalátát, amely jót tett neki. Viszont aztán már túl édesnek találtam és ez megmaradt a végéig. Szerintem túl édes.
  • becauseIsaid
    #3310


    Az IPA viszont finom volt, igaz szerintem session IPA, de én azt jobban is szeretem, mert nem olyan keserű és az alkohol is még megfelelő mennyiségű benne, ihatóbb.
  • becauseIsaid
    #3309
    Karácsony körül ittam egy "Szia uram!" lagert, akkor meglepődtem, kicsit búzás aromákat éreztem rajta, ízlett. Erre ma megint ittam egyet, de nyoma sem volt annak az íznek, mint ami először volt. Csalódtam, nem volt jó.
  • becauseIsaid
    #3308
    Ok
  • Mersant
    #3307
    probald ki toluk a quadrupelt! ;)
  • becauseIsaid
    #3306
    Most ittam meg egy La Trappist Dubbelt, hát ez tényleg a világ egyik legjobb söre!
  • becauseIsaid
    #3305
    Hajrá! Ha nem bírnál vele, szóljál, segítek
  • kutyakiki81
    #3304
    Egy hosszú száraz január után, lassan kezdem a nedves februárt

  • kutyakiki81
    #3303
    Talán ez volt az első craft söröm, amivel elindult az a lavina amivel azóta is sodródok :D
    Sajnos már közel sem olyan mint régen. Jó főzde volt a BrewDog, szépen kitaposták az ösvényt, de amit mostanában csinálnak az említésre sem méltó.
  • becauseIsaid
    #3302
    Most legyen egy klasszikus...

  • vizes
    #3301
    Ezen a sörön én is meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ilyen jó!
    Próbaként vettem, gondoltam, nem kockáztatok sokat és nagyon bejött!
  • becauseIsaid
    #3300
  • becauseIsaid
    #3299
    A Soproni Porter egyik kedvencem lett. Felröppent a hír, hogy leállnak a gyártással, mert nem hozta azt a keresleti elvárást, amire számítottak. Sajnálnám, ha így lenne, meg még sokan mások is. Vettem is egy jó adagot belőle.
  • vizes
    #3298
    Már, hogyne innék télen is? :-D
  • becauseIsaid
    #3297
    alkohol és szívremegés
  • becauseIsaid
    #3296
    Amúgy megértem a "száraz januárt", kell néha böjtölni. De általában novemberben szoktak. Nálam 20 nappal későbbre tolódott, mert a szülinapomat nem akartam "szárazzá" tenni. Így Karácsonyig vártak rám a sörök, én meg rájuk.
  • becauseIsaid
    #3295
    Akkor téged megfertőzött a cseh komló

    Szeretem a változatosságot, de mindig az van, hogy rájövök, illetve megerősít, hogy kevés kivétellel a bajor stílus az enyém. Főleg a búza, de a lager is.
    Nekem a csehek túl keserűek, viszont a Platan az nagyon jó volt. Meg a búza vonalon a Primator Weizen és a Litovel Psenicne pivo is ott van a bajor színvonalon.
    A lentiek közül a Hacker Pschorr természetesen remek, a búza is, de a Kellerbier is nagyon bejön. A belgáktól annyira nem vagyok hasra esve, viszont az a whiskys Carousel hihetetlen jó volt, igaz 2000 Ft-ért milyen legyen... A Tripel karmeliet még nem került sorra. Egy bajom van velük, a magasabb alkoholtartalmú sörök nekem nehezebben csúsznak.
    Az abszolút pozitív csalódás viszont az Erdinger Urweisse! Most az lett a kedvencem. A sima Erdinger búza szóra sem érdemes, de ez kiverte a biztosítékot. Szuper ital.
    A mai trendet, a süti meg lószar ízű méregdrága craftokat nem csípem.
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2021.01.13. 20:58:54
  • geo91
    #3294
    vettem három kiskarton (8+8+10=26 üveg) postrizinské válogatást még karácsony előtt #3287, főleg világosak egy féle félbarnával. kedvelem az igazán keserű cseh söröket. egyik-másik ibu-ra ipákat is megközelít.

    amúgy látom nálad elég széles a skála a fajtákra. :D én valahogy meguntam a kísérletezést öt éve, amikor rátaláltam a csehekre. néhány értelmesebb magyaron kívül (pécsi pils és láger, dreher gold, kőbánya x láger) már csak cseheket iszom. szerencsére itthon is egyre könnyebb beszerezni őket, de kvázi rendszeresen járok ki is. illetve másfél éve a nyelvet is tanulom. kicsit lehet túltolom. :D
  • becauseIsaid
    #3293
  • kutyakiki81
    #3292
    Én száraz januárt tartok
  • becauseIsaid
    #3291
    Meglelem ezt s topikot, erre mindenki felszívódik... Senki sem iszik SÖRt télen?
  • becauseIsaid
    #3290
    B+ EZ MEGDUPLÁZÓDOTT!
  • becauseIsaid
    #3289
    Ez a kis SÖRsor még rám vár... szerintem marad bőven jövőre is (főleg, hogy van köztük, ami kartonnyi mennyiségben van betárolva)





  • becauseIsaid
    #3288
    Ez a kis SÖRsor még rám vár... szerintem marad bőven jövőre is (főleg, hogy van köztük, ami kartonnyi mennyiségben van betárolva)





  • geo91
    #3287
    26 üvegnyi nymburki csoda

  • kutyakiki81
    #3286
    Decemberben stout és porter hónapot tartok


  • smith09 #3285
    Most lehet kapni az aldi-ban birra moretti, igaz hogy csak a kis üveges, de veszek majd.
  • kutyakiki81
    #3284
    Nekem ezek érkeztek tegnap

  • vizes
    #3283
    Bődületes összeállítás!
    Én most ezeket iszogattam, szerintem mindegyik megállja a helyét a "nagyok " között !

  • kutyakiki81
    #3282
    Szép lista!
    Fehér Nyúl Gemenc nagyon ízlett nekem.
    A Horizont Imperial, a Los Rodriguez nálam is decemberi program lesz
  • DantesHUN
    #3281
    Most már teljes az idei évgégi sör lista. Hogy mikor iszom meg...nem tudom. Az ünnepek alatt hozzáfogok. Lehet tavaszig is kitartt ha nem kapok szabadságot...
    De azt hiszem azélrt elég érdekes lista. Esthajnallal kezdem. Ez biztos, dec. 24-én. (insta:sörkalandor)


    Gulden draak brewmaster
    Gulden draak Quadrupel
    Gulden draak imperial stout
    Tillquin Rullquin
    Mad Scientist Happy Finnish
    Fehér Nyúl Gemenc
    Fehér nyúl Scottie pieper
    Fehér Nyúl Glen foral
    Chimay white
    Chimay Grand reservé
    Westmalle trippel
    Achel
    Zndert 99
    Onyx Ambruana
    Horizont Night Shift Imperial stout
    Horizont Night Shift rum-búzabor
    Horizont Night Shift viszki-búzabor
    Horizont Night Shift viszki-csokoládé-kávé imperial stout
    Monyo Boris hte blade
    Monyo Franky
    Monyo Avi Cousin
    Monyo Brick top
    Monte Christo
    Deus-sörpezsgő
    Esthajnal 2020
    Pannonhalmi dubbel
    Pannonhalmi trippel
    Fehér nyúl white stout-viszkis
    Mad Scientist Gingerbreard latte
    Los Rodriguez Imperial caffe stout
    One Hand Stuntman
    Viharsarki almáspite
    Viharsarki mézeskalács
  • kutyakiki81
    #3280
    Ohh! Szeretem az Instád, jók a képeid! Csodálkoztam is a sok nyuszis fotón az utóbbi időkben :) Én is dolgozok nekik az angol vonalon hasonlóképpen :)
  • DantesHUN
    #3279
    Sziasztok. Érdekel titeket 10% kedvezmény a magyar Fehér nyúl sörfőzde termékeire? Kaptam egy ilyen lehetőséget. Insta: sörkalandor
    FNY_kalandor -kóddal a főzdétől 10% kedvezménnyel vásárolhattok.
    Osszátok meg az információt, hátha van akit érdekel.
  • kutyakiki81
    #3278
    Újabb csoda a Manchester-i Track főzdétől


  • Musachy
    #3277
    Aztaq!
  • kutyakiki81
    #3276
    Betáraztam pár söritalt



  • ximix #3275
    Booooo
  • smith09 #3274
    Tegnap láttam a tescoban 5 x 0,33 üveges radebergert csomagban egy 1db üvegpohárral együtt 2900 Ft èrt.
  • Musachy
    #3273
    A lager, az csak lager. De, ha az egy igazi jó müncheni, akkor az is megbocsátható!