A SÖR

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

becauseIsaid
#3591

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3590
Egy finom, füstös búzasör



Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3589
A müncheni ferencesek söre, "egyenesen a pincéből" ;⁠-⁠)

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3588
Nem véletlenül, a legnagyobbak egyike. Gyilkos jó búzasör ez is. Egészségemre!



Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3587
Na, most ittam meg a tavaly május 10-én dobozolt Komondort. Szerintem teljesen jó volt így is, persze nem tudom összehasonlítani azzal, amit tavaly májusban ihattam volna. Biztos igazad van, valszeg jobb még jobb lett volna, de amikor megjelent, akkor nem rendeltem meg, bár elgondolkoztam rajta. Nyilván nem vagyok akkora ínyenc se, meg tehetős se, hogy úgy éreztem volna, hogy mindenképpen kell. Aztán amikor már kicsit olcsóbban ajánlották, akkor rápróbáltam.

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3586
NEIPA a Szentandrástól



Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3585
Ez még jobb, mint a Franziskaner!



Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3584
Hibátlan búzasör!



Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3583
"Mentős" 😊

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3582
Szép sör, bizonyára finom is!

Because I said so... that's why.™

#3581
Félre ne érts, nem kritizálni akartalak, és ha okoskodásnak tünt, akkor sorry 😊
Ha akciós volt, akkor oké, most már legalább tudod az indokot 😊

Pont most bontottam egy igen friss italt 😊


Hivatalos megjelenés hétfőn, én kicsit hamarabb kaptam belőle 😊

És akkor mutatom azt is amiről beszéltem. Ebben az esetben 4 hónap a frissességi idő, és 6 hónap a szavatosság


Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3580
Nekem nem annyira lényeges, nem úgy fogyasztom, mint a kenyeret. Tudom, hogy nem most jött ki a Komondor, de akkor nem volt kedvem hozzá. Nemrég pont leakciózták, s mivel amúgy is rendeltem, gondoltam legyen egy ilyen is.
A friss sörök bemutatása pedig a te dolgod lenne, ahogy korábban is tetted. Én csak azokat mutatom, ami épp van nekem. Függetlenül attól, hogy mikor jött ki.

Because I said so... that's why.™

#3579
Itt Angol földön pl elég fontos. Ha már komoly pénzeket adsz ki a craft sörökért, akkor elvárod, hogy a pénzedért minősget kapj. Ez szerintem olyan, ha bemész a boltba, ott is a frissebb árút veszed le a polcról. Én legalábbis igen.

"Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;⁠)"
Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy napok alatt romlik a sör minősége, elfelejtettem az előző hozzászólásba beleírni, hogy a Cloudwater sörök Fresh before dátuma például 4-6 hónap között lenni. Tehát addig garantált a minőség. Utána is lehet jó, de már nem tudják garantálni.

Te esetedben, a Komondor ha jól emlékszem tavaly júliusban jött ki, az bizony már eléggé határeset. Az ilyet itt már féláron adják.

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3578
Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;⁠)
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.02.10. 15:52:45

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3577
Ezt ne felejtsd el!

Because I said so... that's why.™

#3576
Igen, komlós söröknél nagyon! A komlós ízek hamar eltünnek, Te így már nem azt az ízt kapod mint amikor frissen a boltokba került. Pár amcsi/angol főzde dobozain ott szokott lenni a felirat, hogy Store cold, Drink fresh.
Az angol Cloudwater főzde például a dobozain a Best before date (lejárati idő) mellett a Fresh Before date-t is feltünteti. Ez az a dátum amíg garantálni tudják ugyanazt az ízt, mint amikor dobozba került a sör. Onnantól pedig már "romlik" a sör. Persze még teljesen rendben van, iható, de már nem azt kapod mint amilyennek lennie kellene.

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

#3575
halál a májra 😄DD
becauseIsaid
#3574
Nem csak az, de amúgy ez kritérium? Különben még várhat az is, mert mostanában nem iszom meg. Majd talán a jövő hónapban valamikor

Because I said so... that's why.™

#3573
Huh az a Komondor már nem éppen friss...

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3572

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3571

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3570
2024

Because I said so... that's why.™

smith09
#3569
Jól néz ki!

Én tegnap egy alkohomentes gösser citromossal ünnepeltem a névnapomat. 😄
becauseIsaid
#3568

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.26. 19:06:47

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3567
Az a jobb!

Because I said so... that's why.™

smith09
#3566
Budvar . : )
becauseIsaid
#3565
Kérdés, hogy melyiket? A cseh Budvart vagy az amerikai Budot?

Because I said so... that's why.™

smith09
#3564
Egyik nap ittam egy doboz budweisert.
Ez volt az első eset, egész finom volt szerintem.
becauseIsaid
#3563
Fogyogat

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3562


Egy szép nagy belga söröcske. A hétvégén elszopogatom, még szülinapra jött, dehát ugye sz. novembörbe nincs alkohol

Because I said so... that's why.™

Musachy
#3561
Ilyet szerintem ittam már. A west coast IPA egy kellemes nedűféle!
Amúgy nem igazán sörözök már, ne kérdezd miért. Csak.

imo :) science fiction is science fact

ximix
#3560
fél off
sör fitness
becauseIsaid
#3559



Egy jó Bandi bácsi west coast ipa mára
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.07. 15:35:39

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3558

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3557

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3556
A száraz november sem telhet azért egy jó kis stout nélkül! Hogyan lehet ez? A Szentandrás új alkoholmentes "Majdnem Stout"jával 😊

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3555
Manapság nem posztolsz söröket?

Because I said so... that's why.™

Musachy
#3554
Sok-sok jó söröcske...

imo :) science fiction is science fact

becauseIsaid
#3553

Because I said so... that's why.™

ximix
#3552
Az Aldiban nem rég volt egy ilyen festivál sör + 1l-es korsó kombó, rég ittam már sört, (ezt se magamnak vettem, de rajtam maradt 😊 ami meglepett, hogy ez egy kicsit sötétebb színű és meglepően jól csúszott, kellemes volt.

A kép forrása
#3551
Milyen árban ?
becauseIsaid
#3550
Etyekről is megérkeztek a sörök:

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3549
Egyenesen Prágából

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3548


Remélem lesz gazdája a főzdének és legalább a neapát megtartja, mert az nagyon ízlik

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3547

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3546
Eladó kisüzemi SÖRFŐZDE teljes felszereléssel, ha valaki ilyet szeretne 😊

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3545

Because I said so... that's why.™

#3544
Ez de borzasztó volt.... Amikor a főzdében megkóstolják, nem érzik, hogy ez moslék?

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3543

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3542

Because I said so... that's why.™