A SÖR

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

becauseIsaid
#3641

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3640
Ismét egy szlovák aranyfácán, "új recept" szerint



A 73-as nekem jobb volt

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3639
Jó lehetett!

Because I said so... that's why.™

smith09
#3638
Megérkeztem a prágai útról.

A pilsner urquelle csapolva nagyon finom volt, Staropramen és a barna kozel is nagyon jó volt.
Teljesen más íze volt, mint azoknak a söröknek amit itthon lehet kapni a fenti névvel.
Ehhez hozzá teszem hogy a vendéglőkbe ami ilyen központi helyen van, az áruk is sokkal magasabb.
Kintebb lévő kerületek utcáiban már azért barátibb áron lehet sört kapni.
Hoztam haza Gorombolus sört ( vagy valami hasonló a neve 😊 ) Illetve barna közel is pár üveggel. Csak úgy csörögtek az üvegek a vonaton. : ) )

becauseIsaid
#3637


Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3636
Reketye

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3635
Nyitott főzdék napja, 2024.05.25.

Ez jó lesz!

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3634
Finom kis lambic sör ez a Szent Lajos "gőz" 😊


Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3633
Egy kis belga gyümis

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3632

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3631

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3630
Hoppá!

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3629
"Élvezet a test és a lélek számára"
...tényleg az!

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3628

Because I said so... that's why.™

smith09
#3627
Megbeszéltük! 😊
becauseIsaid
#3626

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3625
Azt nem tudom, cseh söröket viszont dögivel 😊

Because I said so... that's why.™

smith09
#3624
😊 Értem én.
Oké h szlovák sör, de gondolom cseheknél azért lehet kapni ?
becauseIsaid
#3623
Csak a félreértés elkerülése végett: a Zlaty Bazant '73 az SZLOVÁK sör, a csehektől függetlenül tettem ide, mert megkóstoltam.
Én sem iszom rendszeresen, sőt rendszertelenül szoktam 😉

Because I said so... that's why.™

smith09
#3622
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

Nem iszok rendszeresen, de aki volt már Párágában azt mondja nem szabad kihagyni a helyi söröket.
Amit küldtél abból a 73 as főzésűt mindenképpen kipróbálom és ezt a mézes sört is ! 😄

Itthon Staroprament ittam cseh sörök közül az nem volt rossz.
becauseIsaid
#3621
Cseh búza


Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3620
És egy búza "ivósör"



Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.04.06. 21:01:05

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3619
Egy cseh remek, mézes láger, nagyon iható!


Because I said so... that's why.™

#3618
Közben rájöttem, hogy a legrosszabbul sikerült fotót osztottam meg róla, de sebaj

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3617
Az igen! Nagyon szép sör, a habja meg főleg!

Because I said so... that's why.™

#3616
Rég jártam erre 😊
íme a tegnapi sörös élményem. Jött egy kis adag Brujos sör angol földre a messzi Portland-ből. Hála a sörös fekete piacnak idén már sokkal könnyebb ezekhez hozzájutni, mint mondjuk tavaly ilyenkor. De sajnos ez áremelkedéssel is járt, pedig eddig is aranyáron mérték a Brujos finomságokat. Na de a sírba nem tudjuk magunkkal vinni a pénzt, szórjuk hát 😊



A Signum Flavum-ot bontottam fel, és nagyon elégedett vagyok.
Triplán hidegkomlózott Dipáról van szó, a hop bill elég komoly : El Dorado Incognito, Amarillo, Simcoe, Citra & Citra Cryo
A Brujos most sem spórolt az alapanyagokkal. Brutál komlós, de krémes is egyben, már-már oatmeal szintű sűrűséggel.
A 8.7 százalék alig érezhető, csúszik gyorsan.
The Hype is real, a Brujos a jelengi sörfőzés csúcsa!




Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3615
Akkor jöjjön egy szlovák tradícionális sör, 50-edik évfordulós, '73-as recept alapján főzött:

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3614
Ott aztán van ezerféle jó sör, még az itthon kapható, hazai főzdékben "licenszelt" sörök is jobbak, ha az ottani főzeteket kóstolod. Mindenképp igyál csapról, vannak olyan kocsmák, ahol tartályról csapolnak. Na az mindig felülmúlja a boltiakat.
De korábban raktam ki pár fajtát én is:
#3288
#3339
#3482
#3483

Nekem személy szerint a durvábban komlózott (keserűbb) cseh sörök nem annyira jönnek be, de te lehet, hogy azt kedveled.
Magam részéről, ami nagyon bejövős: Primator (főleg a búza), ezen kívül Bernard, Bakalár, Pardubicky...
De mondom ott még a Staropramen, Pilsner Urquell, meg még a Kozel is sokkal jobb.

Majd számolj be, hogy milyen volt!

Because I said so... that's why.™

smith09
#3613
Prágába utazunk pár hét múlva.
Kérlek javasoljatok nekem melyik sört kóstoljam meg v hozzak haza esetleg ?
becauseIsaid
#3612

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3611

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3610
Ne ide járj észt osztani. Főleg, hogy drogos vagy. Viszont engem nem izgat, mi vagy. Ha alkesz is vagyok, az az én dolgom, közöd nincs hozzá.
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.30. 17:59:38

Because I said so... that's why.™

#3609
alkesz vagy
becauseIsaid
#3608

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3607
Mai beszerzés

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3606

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3605
És a tesói


Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3604
Superside SUPERHŐSÍTŐ bajor búza


Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3603
Almás. Finom

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3602
Az ilyen éjszakai műszak mindig vállalható, a legjobb!

Because I said so... that's why.™

Musachy
#3601
Egy igazi kitartó sörös!
Frankó italokat kóstolgatsz komám.
Ja, Level42 nálam is bejön.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2024.03.24. 18:20:22

imo :) science fiction is science fact

becauseIsaid
#3600

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3599

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3598
Há' persze

Because I said so... that's why.™

#3597
A sor a szovjet rezsim fő attribútuma.
becauseIsaid
#3596

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3595
Maisel's Weisse



Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.17. 17:23:51

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3594
Természetesen nagyon finom volt!


Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3593
Egy jó Level42 lemez hallgatásához pont jó lesz:

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3592
A másik Hopszóda a Banditól


Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.11. 16:21:51

Because I said so... that's why.™