A SÖR
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Ismét egy szlovák aranyfácán, "új recept" szerint
A 73-as nekem jobb volt
A 73-as nekem jobb volt
Because I said so... that's why.™
Megérkeztem a prágai útról.
A pilsner urquelle csapolva nagyon finom volt, Staropramen és a barna kozel is nagyon jó volt.
Teljesen más íze volt, mint azoknak a söröknek amit itthon lehet kapni a fenti névvel.
Ehhez hozzá teszem hogy a vendéglőkbe ami ilyen központi helyen van, az áruk is sokkal magasabb.
Kintebb lévő kerületek utcáiban már azért barátibb áron lehet sört kapni.
Hoztam haza Gorombolus sört ( vagy valami hasonló a neve 😊 ) Illetve barna közel is pár üveggel. Csak úgy csörögtek az üvegek a vonaton. : ) )
A pilsner urquelle csapolva nagyon finom volt, Staropramen és a barna kozel is nagyon jó volt.
Teljesen más íze volt, mint azoknak a söröknek amit itthon lehet kapni a fenti névvel.
Ehhez hozzá teszem hogy a vendéglőkbe ami ilyen központi helyen van, az áruk is sokkal magasabb.
Kintebb lévő kerületek utcáiban már azért barátibb áron lehet sört kapni.
Hoztam haza Gorombolus sört ( vagy valami hasonló a neve 😊 ) Illetve barna közel is pár üveggel. Csak úgy csörögtek az üvegek a vonaton. : ) )
Because I said so... that's why.™
Csak a félreértés elkerülése végett: a Zlaty Bazant '73 az SZLOVÁK sör, a csehektől függetlenül tettem ide, mert megkóstoltam.
Én sem iszom rendszeresen, sőt rendszertelenül szoktam 😉
Én sem iszom rendszeresen, sőt rendszertelenül szoktam 😉
Because I said so... that's why.™
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Nem iszok rendszeresen, de aki volt már Párágában azt mondja nem szabad kihagyni a helyi söröket.
Amit küldtél abból a 73 as főzésűt mindenképpen kipróbálom és ezt a mézes sört is ! 😄
Itthon Staroprament ittam cseh sörök közül az nem volt rossz.
Nem iszok rendszeresen, de aki volt már Párágában azt mondja nem szabad kihagyni a helyi söröket.
Amit küldtél abból a 73 as főzésűt mindenképpen kipróbálom és ezt a mézes sört is ! 😄
Itthon Staroprament ittam cseh sörök közül az nem volt rossz.
És egy búza "ivósör"

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.04.06. 21:01:05

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.04.06. 21:01:05
Because I said so... that's why.™
#3618
Közben rájöttem, hogy a legrosszabbul sikerült fotót osztottam meg róla, de sebaj
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
#3616
Rég jártam erre 😊
íme a tegnapi sörös élményem. Jött egy kis adag Brujos sör angol földre a messzi Portland-ből. Hála a sörös fekete piacnak idén már sokkal könnyebb ezekhez hozzájutni, mint mondjuk tavaly ilyenkor. De sajnos ez áremelkedéssel is járt, pedig eddig is aranyáron mérték a Brujos finomságokat. Na de a sírba nem tudjuk magunkkal vinni a pénzt, szórjuk hát 😊
A Signum Flavum-ot bontottam fel, és nagyon elégedett vagyok.
Triplán hidegkomlózott Dipáról van szó, a hop bill elég komoly : El Dorado Incognito, Amarillo, Simcoe, Citra & Citra Cryo
A Brujos most sem spórolt az alapanyagokkal. Brutál komlós, de krémes is egyben, már-már oatmeal szintű sűrűséggel.
A 8.7 százalék alig érezhető, csúszik gyorsan.
The Hype is real, a Brujos a jelengi sörfőzés csúcsa!
íme a tegnapi sörös élményem. Jött egy kis adag Brujos sör angol földre a messzi Portland-ből. Hála a sörös fekete piacnak idén már sokkal könnyebb ezekhez hozzájutni, mint mondjuk tavaly ilyenkor. De sajnos ez áremelkedéssel is járt, pedig eddig is aranyáron mérték a Brujos finomságokat. Na de a sírba nem tudjuk magunkkal vinni a pénzt, szórjuk hát 😊
A Signum Flavum-ot bontottam fel, és nagyon elégedett vagyok.
Triplán hidegkomlózott Dipáról van szó, a hop bill elég komoly : El Dorado Incognito, Amarillo, Simcoe, Citra & Citra Cryo
A Brujos most sem spórolt az alapanyagokkal. Brutál komlós, de krémes is egyben, már-már oatmeal szintű sűrűséggel.
A 8.7 százalék alig érezhető, csúszik gyorsan.
The Hype is real, a Brujos a jelengi sörfőzés csúcsa!
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Akkor jöjjön egy szlovák tradícionális sör, 50-edik évfordulós, '73-as recept alapján főzött:


Because I said so... that's why.™
Ott aztán van ezerféle jó sör, még az itthon kapható, hazai főzdékben "licenszelt" sörök is jobbak, ha az ottani főzeteket kóstolod. Mindenképp igyál csapról, vannak olyan kocsmák, ahol tartályról csapolnak. Na az mindig felülmúlja a boltiakat.
De korábban raktam ki pár fajtát én is:
#3288
#3339
#3482
#3483
Nekem személy szerint a durvábban komlózott (keserűbb) cseh sörök nem annyira jönnek be, de te lehet, hogy azt kedveled.
Magam részéről, ami nagyon bejövős: Primator (főleg a búza), ezen kívül Bernard, Bakalár, Pardubicky...
De mondom ott még a Staropramen, Pilsner Urquell, meg még a Kozel is sokkal jobb.
Majd számolj be, hogy milyen volt!
De korábban raktam ki pár fajtát én is:
#3288
#3339
#3482
#3483
Nekem személy szerint a durvábban komlózott (keserűbb) cseh sörök nem annyira jönnek be, de te lehet, hogy azt kedveled.
Magam részéről, ami nagyon bejövős: Primator (főleg a búza), ezen kívül Bernard, Bakalár, Pardubicky...
De mondom ott még a Staropramen, Pilsner Urquell, meg még a Kozel is sokkal jobb.
Majd számolj be, hogy milyen volt!
Because I said so... that's why.™
Prágába utazunk pár hét múlva.
Kérlek javasoljatok nekem melyik sört kóstoljam meg v hozzak haza esetleg ?
Kérlek javasoljatok nekem melyik sört kóstoljam meg v hozzak haza esetleg ?
Ne ide járj észt osztani. Főleg, hogy drogos vagy. Viszont engem nem izgat, mi vagy. Ha alkesz is vagyok, az az én dolgom, közöd nincs hozzá.
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.30. 17:59:38
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.30. 17:59:38
Because I said so... that's why.™
#3609
alkesz vagy
Egy igazi kitartó sörös!
Frankó italokat kóstolgatsz komám.
Ja, Level42 nálam is bejön.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2024.03.24. 18:20:22
Frankó italokat kóstolgatsz komám.
Ja, Level42 nálam is bejön.
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2024.03.24. 18:20:22
imo :) science fiction is science fact
#3597
A sor a szovjet rezsim fő attribútuma.
Maisel's Weisse

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.17. 17:23:51

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.17. 17:23:51
Because I said so... that's why.™




























