A SÖR

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

becauseIsaid
#3691
A Kobrunn Sorg egy kisüzemi ciroksör, alapból gluténmentes. Illata a fehérborra, pezsgőre emlékeztet, utóíze enyhén savanykás, nyári melegben kiváló szomjoltó

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3690
Szerintem ittam már "italian pale ale" nevű sört, de talán mintha zöld címkéje lett volna. Viszont ez egy komondottan jó sör

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3689
Max a nosztalgia lehet rá elfogadható magyarázat

Because I said so... that's why.™

smith09
#3688
Kezdődik a foci eb.
Arany Ászok 😊

Régen valami miatt nagyon kedveltem és lehet ez miatt de kellemes nosztalgia jut róla eszembe mindig.
#3687
Staropramen, 4 féle 350 Ft CBA-ban, jó akció, Dark nagyon finom.
becauseIsaid
#3686
Rég éreztem már ezt a kellemes sörillatot, ami az első kortynál megcsapta az orromat

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3685
Egy eléggé finom, és ebben a 32 fokban igencsak üdítő ez a gose!

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3684
Nem semmi az a bögre 😊

Because I said so... that's why.™

#3683
Stoopid - Blue Hawaiian



A Vault City második Stoopid söréhez a Staggeringly Good főzdét hívta segítségül. Akiktől karaácsony óta nem rendelek semmit, mert két sörük is befertőződött, így egy korty után mentek a kukába.
A Blue Hawaiian sörben ananász, kókusz, banán van, megtoldva egy kis spirulinával a szín miatt. Aki szerint bármelyik gyümölcs domináns ebben az italban, az hülyeséget beszél. Ez egy koktél, gyümölcsös ugyan, de ha ennyi minden van összegyúrva nem igazán kapsz konkrét ízt. A sűrűsége érdekes, már nyitáskor ömlik ki a sör a dobozból, szerencsére láttam képeket, így okosan bontottam. Hatalmas buborékok jelennek meg habként, de mégsem olyan sűrű mint egy top kategóriás Smoothie Sour. Az alkohol szépen el van rejtve.
A szín miatt hype kategóriás sör lett, de sajnos ízekben nagyon gyengécske. Az Imprint Brewing hasonlú összetételű söre a Go Birds mérföldekkel jobb, finomabb, sűrűbb, de igaz hogy drágább is.

Iható a Stoopid, de a színen kívűl sok extrát nem tud felmutatni, könnyű nyári sour, lájtos testtel és minimális ízekkel.
3.75 / 5.00
Utoljára szerkesztette: kutyakiki81, 2024.06.09. 11:19:33

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3682

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3681
És még egy Cece

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3680
Majd rá egy kis üdcsi

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3679
Akkor még egy cecei

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3678
Szuper!

Because I said so... that's why.™

#3677
Track Brewing Co - Flares



Nem mennék bele abba, hogy melyik Anglia legjobb craft főzdéje, de szerintem bárkit kérdeznék, a Track mindenkinek ott lenne a Top 3-ban.
Mákom van, mert nekem kb 10 percre van a főzde/taproom, így szinte minden tételt a megjelenés napján iszok.
Most kedden dobták piacra a Flares-t, ami a szokásos 6.5%-os erősségű Ipa-juk, ezúttal Nelson Sauvin, Nelson Sauvin Cryo, Superdelic és Rakau komlókkal. Rá is ugrottam rögötn nyitáskor! A Nelson erősen dominál, frankón hozza a szőlős ízvilágot, szinte letarolja a másik két játékost. Szokatlanul sűrű egy 6.5-höz képest, de mégis könnyen iható. Simán elhinném vakkóstoláson, hogy ez Dipa, mert ereje is van. Zamatos, gyümölcsös, megszokott Track minőség.

4.25 / 5.00

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Piszkos  Fred
#3676
Apósom hozott pár hónapja Cecéről, kimondottan üdítő sima ipa, extra csavarok nélkül. Megörültem hogy most van belőle a lidlben is 😊

Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.

becauseIsaid
#3675

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3674

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3673

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3672

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3671
A kommersz amcsi Budweiser, dildó méret

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3670
És némi Brewdog




Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3669
Sierra Nevada amcsi craft és a "nyakolaj" dobozban


Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.06.01. 22:00:07

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3668
Mentes IPA

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3667
A mai ebéd mellé egy jó Cornish Stout

Because I said so... that's why.™

#3666
Makemake - Nelson Universe



Az élet túl rövid ahhoz, hogy ugyanazt a sört igyuk 😊 A sörválaszték meg hatalmas, így ezt szeretem is kihasználni. Szóval ritkán iszom kétszer ugyanazt a tételt. De valamiért megkívántam ezt a sört újra, alig pár héttel az első teszt után. Az eladó frankón kinevetett amikor kértem a "MékMék" sört. Ugyanis ezt "MákéMáké"-nek ejtik 😊 Oké 😊

Már az előző Universe single hop tételük, a Citra is faszányos volt, de a Nelson nálam Top 3-as komló. Ez a dipa pedig kipipálja szinte az összes rubrikát, ami jellemző egy jó dupla ipára. Sűrű, nyírkos, brutál komlós, illatos, és ereje is van.
Igazi Nelson showcase, szőlős ízek-illatok, enyhén boros aromák. Nagyon könnyen csúszik a 8% ellenére, mondhatni veszélyesen gyorsan 😊

Bízom benne, hogy folytatják a Universe sorozatot, egy Nectaron verziónak nagyon örülnék. Erre a főzdére érdemes lesz odafigyelni!

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3665
Neck Oil session IPA csapról





Finom volt!

Because I said so... that's why.™

#3664
Ārpus x Elmeleven Mango x Passionfruit x Pineapple X Coconut x Vanilla x Maple Smoothie Sour Ale 4.5%



Volt szerencsém múlt héten Leeds-ben a Northern Monk féle Hop City fesztiválon csapról is kóstolni, de egy dobozzal itt pihent a hűtőben.
Ez bizony megint egy nagybetűs sour! Nem tudom az Elmeleven főzde mit tett hozzá a bulihoz (nem sokat ittam tőlük), de az Ārpus ezeket a kisujjából kirázza! Hazudnék, ha azzal a dumával jönnék, amit Untappd-en is olvasok, hogy minden íz megjelenik szépen sorban...
Én azt mondom, hogy ez egy mocsok jó gyümölcs koktél, remek balansz, szokásos jól eltalált sűrűség, illatos-ízes!
Alkoholt egyáltalán nem érezni, nagyon nehéz lassn, kortyonként inni, mert annyira itatja magát, hogy brutál gyorsan csúszik. Egyedül talán a kókusz az amiből lehetne SOKKAL is több is benne.

4.50

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3663

Because I said so... that's why.™

Musachy
#3662
MUHHAHA 😊

imo :) science fiction is science fact

becauseIsaid
#3661
Ez meg egy Mihály György neipa (tudom már nem friss)


Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.05.18. 21:16:12

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3660
Na ez egy tök fasza kis gyümis sör

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3659
És egy 0.3%-os IPA a Van Molltól, Wanderlust
Ez is nagyon jó, tekintve, hogy alkoholmentes kategória, kihozták belőle, amit lehet!

Boost your beer experience
"Travel light, don't think twice, we're leaving the shadows behind"
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.05.17. 15:36:08

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3658
Merry Go Round 0.4% NEIPA a 100watt Brewerytől


Egy jó mentes

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3657
QRWA jó! (lehet)
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.05.13. 13:56:13

Because I said so... that's why.™

#3656
Liverpool szerintem legjobb főzdéje, az Azvex Brewing nem csak a New England ipa-ben és a Hazy Pale ale-ekben remekel, elkezdtek olyan szintű smoothie sour-okat is főzni, amik már közel állnak a USA (Imprint, Mortalis, Kings Brewing) főzetekhez.



A Scoop egy Ice Cream sour csak málnával! A gyümölcs minden jellegzetessége benne van ebben az italban. Komolyan mondom, a doboz sokkal nehezebb volt mint bármelyik más 440ml-s can. Nyitáskor más ömlik is ki a GYÜMÖLCS! Itt nincs színezék, vagy aroma, csak MÁLNA! A sűrűssége olyan, hogy komolyan kanál kell hozzá. Fanyar, savanykás, és brutálisan finom!


Nagyon remélem, hogy az Azvex sorozatot csinál ebből, és jön majd a mangó, a kókusz, vagy a passion fruit.

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3655

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3654
Azokat én is innám, persze. A moninosokat meg csak azért ittam meg (és hittem el, hogy jó is valamennyire 😊), mert a Winklert bírom.

Because I said so... that's why.™

#3653
Én nem vagyok már fiatal, de én is imádom a heavily fruited sour-okat, és az tetszik ha ezek épp kék vagy zöld színben pompáznak.
De amikor már egy méglévő sörbe kevernek valamit, az szerintem bohóckodás, még akkor is ha jól sikerül. De ennek még az sem sikerült 😊

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3652
Állítólag a mai fiatalok ilyen nem-sör söröket szeretnek inni mostanság. Mindegy mi, csak minél elvetemültebb legyen. Én inkább maradok a még sörnek nevezhető italoknál.

Because I said so... that's why.™

#3651
Az a Moninos bohóckodás a hazai "sörgyártás" szégyene volt...
Haverom rendelte nekem, mert azt mondta ilyen rosszat még életedben nem ittál.
Egy korty után mentek a lefolyóba. Ha jól tudom a Beertailor szolgáltatta az alap italt, és nekik alapból ihatatlan minden eddig kóstolt sörük, így elszúrni már Szilárd se nagyon tudta.

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

becauseIsaid
#3650
Cseh gluténmentes világos

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3649
OneBeer Szilárd és Reketye Zoli alkotmánya ez a sör, amit tegnap kóstoltam. Érdekes, nem rossz, de nem voltam elmosva tőle. Tökre emlékeztet azokra a süti-sörökre, amiket Szilárd és Winkli kutyult pár éve porter alapba monin szirupokat keverve. Sikerült most monin nélkül ugyanolyat főzni

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3648
Egy könnyed kis session ipa a Horizonttól. Nagyon ajánlott a nyári sütögetéshez, vagy csak úgy

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3647
És egy majmos

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3646
Remek Reketye NEIPA

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3645
Legurult még egy mentes

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3644
Mára egy mentes IPA a Nyúltól

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3643

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.05.01. 19:46:15

Because I said so... that's why.™

becauseIsaid
#3642
Egy finom Riegele kellerbier


Because I said so... that's why.™