3639
Kinek, mi a kedvence?
  • smith09 #3439
    Én a borsodival vagyok úgy hogy nagyon rossz és a kőbányaival kb egy szinten.
    Valamitől az arany ászokra azt mondom hogy vállalható.
    Inkább kiadok kicsit több pénzt érte és akkor veszek olyat ami nekem jobban ízlik.
    Pécsi sör meg nem is tudom milyen lehet, szerintem még soha sem ittam.
    A stella szerintem talán egy fokkal jobb ízű mint a fenti sörök.
  • Mersant
    #3438
    szemelyes velemenyem, hogy a lageruk nem jobb mint a borsodi, sot...
    egyik ismerosom nagyon kampanyolt a pecsi sorok mellett, de az emlekeimben ugy elt, hogy rosszak, sosem izlettek. gondoltam adok 1 eselyt, hatha javultak valamit.
    premium lagert es pilset vettem, es osszehasonlitottuk mas sorokkel. a lagernek valami nagyon rossz ize volt, null harmonia, messze a legrosszabb sor volt az osszes kozul (soproni, dreher, budweiser, karlovacko, stella). a pils izlett mindenkinek, viszont annak meg semmi koze a pils tipusu sorokhoz
  • smith09 #3437
    Kimerítő a válasz!
    Köszönöm.

    Pécsi sör köré elég nagy reklám tevékenység párosul pár éve a korábbiakhoz képest.
    Gondolom jobb is mint egy borsodi.
  • becauseIsaid
    #3436
    Őszintén, bár emlékeim szerint ittam már többféle sört a Pécsi Sörfőzdétől, de nagyon nem emlékszem olyanra, ami nagy nyomot hagyott volna bennem. Mondhatni ez az a sörük, ami iható, sőt jó. De ezt felelősséggel csak akkor mondhatnám, ha sokszor és több napszakban, meg évszakban, meg különféle állapotomban kóstolgatnám őket. Így csak pillanatnyi érzések alapján tudok véleményezni, de amúgy is csak vélemény volna. Mindenkinek más az ízlése. A gluténmentesség meg családi érintettség miatt került a látókörömbe. De ez finom, könnyen iható, de nagy szakik szerint valószínűleg azért nem sorolható a legjobb sörök mezőnyébe. Akiknél normál, gluténos sör szóba se jöhet és megfizethető, ráadásul hazai sört innának bátran merem ajánlani.
  • smith09 #3435
    Ízben van különbség a többi pécsi sörhöz képest?
  • becauseIsaid
    #3434
    De ha már Pécsi, akkor nekem a kedvencem a gluténmentes prémium lager

  • smith09 #3433
    Nekem is ez jutott eszembe hogy stílusos, : )

    itthon lehet ilyet kapni?
  • becauseIsaid
    #3432
    Pizza gose pizza mellé, nem túlzás ez?
  • kutyakiki81
    #3431


    Ez nem sikerült jól. Bazsalikom jön rendesen, de azonkivűl más nem.
  • smith09 #3430
    Kíváncsi leszek rá.
  • becauseIsaid
    #3429
    Gondolom az alapanyag "bio" termesztésből származik
  • smith09 #3428
    Jövő héttől lehet kapni az aldi- ban bio pécsi világos sört.
    5 % - os, 340 Ft.-ért.
    Szerintetek mitől bio egy sör?
  • smith09 #3427
    : )

    Jogos.
  • becauseIsaid
    #3426
    Akkor is jól hűtsd le, nem lesz jobb, de legalább nem érzed annyira.
  • smith09 #3425
    Hatalmas reklám volt a Heineken mellett a kezdetektől fogva, de azt gondolom hogy ez nem annyira jó sör mint gondolni lehet.
    Ha néha iszok egy dobozzal is akkor inkább német sörök, Krombacher, Bitburger. A zipfer is finom, bár azt hiszem az pont osztrák.
    A kőbányaira mondják azt, hogy nem rossz, de szerintem borzasztó.
    Felénk még a Borsodi sör ami népszerű, de az meg szerintem még rosszabb.
    Régebben még az arany ászokra mondtam azt hogy nem rossz, de azt se ittam évek óta.
    Bár most a penny - ben lehet kapni ilyen kisdobozosat, lehet veszek egyet.
  • vizes
    #3424
    Hát, nem csodálkozom rajta, hogy nem ízlett. Nekem savanyú és rossz illatú. De a Heineken sem jobb, jellegtelen, semmilyen ízű ital.
  • becauseIsaid
    #3423
    Tegnap egy pörköltfőzős "buliban" voltam, ahol nem volt jellemző a minőségi italfogyasztás. A társaság az átlag magyar népi szokásoknak megfelelően Kőbányai Világos, de legfeljebb Heineken és Heineken Silverben merítette ki a sörivás színvonalát. Én kaptam egy éppen hűtőbe került Arany Ászokot. Régebben én is ittam ilyen kukoricával "megáldott" hángérijen csodaitalt, de azóta már sok víz lefolyt a magyar folyókon és sok liter jobb sör is a torkomon, többnyire magyar kraft főzet. Ezért kíváncsian vártam a népnemzeti csodasör mennyire lesz élmény. Az volt. Rossz élmény. Nem hittem, hogy ennyire SZAR tud lenni. Egy erős hűtés biztos jót tett volna neki, hiszen az ízvesztést okoz, így nem éreztem volna, hogy ilyen fos.
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2022.08.28. 12:37:50
  • becauseIsaid
    #3422
  • becauseIsaid
    #3421
  • becauseIsaid
    #3420
  • smith09 #3419
    Néztem jövő héttől lidl - ben ujra lesznek mindeféle sörök.

    Lesz dab is, sohasem ittam , de most kipróbálom.
  • becauseIsaid
    #3418
    A Monkey Temple jó volt, de csak akciós áron. Még így sem érte el a nála olcsóbb német és osztrák nagyüzemi hefe weissbierek jóságát, szerintem.

    Adtam egy esélyt a Lidl saját márkás (Perlenbacher) weissnek, de nem tudott bizonyítani. Persze előre sejtettem, hogy nem lesz nagy durr. Íze alig van, az sem jó.
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2022.07.27. 19:21:03
  • kutyakiki81
    #3417
    999g/l gyümölcs sörben... A főzde szerint ez a legális maximum. Finom, keményen az arcomba durran a meggy, alkohol szinte alig jött. Príma ital, de az árához képest (18 font) kicsit többet vártam.

  • becauseIsaid
    #3416
  • becauseIsaid
    #3415
    A meccsre egy jó kellerbier

  • becauseIsaid
    #3414
    Hangolódjunk a keményre

  • becauseIsaid
    #3413
    Egy kiváló lager a csehektől

  • becauseIsaid
    #3412
    Ez is vótmá ?

  • becauseIsaid
    #3411
  • becauseIsaid
    #3410
  • becauseIsaid
    #3409
    Ha a pénz nem számítana, akkor most már tényleg jobb lenne.
  • kutyakiki81
    #3408
    Azért most már otthon sem lehet ok panaszra!
  • becauseIsaid
    #3407
    Ahhoz képest biztos, de összességében, a hazai bolti felhozatal alapján jó. Persze annak, aki külhonban van, más a merítési lehetőség.
  • kutyakiki81
    #3406
    Sajnos az Elvis Juice amióta szupermarket sör lett, már nyomokban sem olyan mint régen volt. Anno 2016-ban ittam először, de akkor majdnem elájultam tőle olyan jó volt. Mondjuk az egész Brewdog egy rakás szar lett, közük nincs már a craft sörhöz.
  • becauseIsaid
    #3405
  • becauseIsaid
    #3404
    Ma egy klasszikus és remek valamint egy nem klaszikus, de remek volt terítéken:


    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2022.06.23. 19:56:03
  • becauseIsaid
    #3403
    Ezek szinte kivétel nélkül jók
  • becauseIsaid
    #3402
    Kecskeméti sörsor

  • becauseIsaid
    #3401
    Pedig elég komoly főzdéjük van Nagytarcsán.
  • kutyakiki81
    #3400
    Ceceit ma fogom kóstolni. Beertailor valami katasztrófa, nem kéne erőltetniük azt ami nem megy.