3742
Kinek, mi a kedvence?
  • becauseIsaid
    #3582
    Szép sör, bizonyára finom is!
  • kutyakiki81
    #3581
    Félre ne érts, nem kritizálni akartalak, és ha okoskodásnak tünt, akkor sorry :)
    Ha akciós volt, akkor oké, most már legalább tudod az indokot :)

    Pont most bontottam egy igen friss italt :)


    Hivatalos megjelenés hétfőn, én kicsit hamarabb kaptam belőle :)

    És akkor mutatom azt is amiről beszéltem. Ebben az esetben 4 hónap a frissességi idő, és 6 hónap a szavatosság


  • becauseIsaid
    #3580
    Nekem nem annyira lényeges, nem úgy fogyasztom, mint a kenyeret. Tudom, hogy nem most jött ki a Komondor, de akkor nem volt kedvem hozzá. Nemrég pont leakciózták, s mivel amúgy is rendeltem, gondoltam legyen egy ilyen is.
    A friss sörök bemutatása pedig a te dolgod lenne, ahogy korábban is tetted. Én csak azokat mutatom, ami épp van nekem. Függetlenül attól, hogy mikor jött ki.
  • kutyakiki81
    #3579
    Itt Angol földön pl elég fontos. Ha már komoly pénzeket adsz ki a craft sörökért, akkor elvárod, hogy a pénzedért minősget kapj. Ez szerintem olyan, ha bemész a boltba, ott is a frissebb árút veszed le a polcról. Én legalábbis igen.

    "Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;⁠)"
    Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy napok alatt romlik a sör minősége, elfelejtettem az előző hozzászólásba beleírni, hogy a Cloudwater sörök Fresh before dátuma például 4-6 hónap között lenni. Tehát addig garantált a minőség. Utána is lehet jó, de már nem tudják garantálni.

    Te esetedben, a Komondor ha jól emlékszem tavaly júliusban jött ki, az bizony már eléggé határeset. Az ilyet itt már féláron adják.
  • becauseIsaid
    #3578
    Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;⁠)
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.02.10. 15:52:45
  • becauseIsaid
    #3577
    Ezt ne felejtsd el!
  • kutyakiki81
    #3576
    Igen, komlós söröknél nagyon! A komlós ízek hamar eltünnek, Te így már nem azt az ízt kapod mint amikor frissen a boltokba került. Pár amcsi/angol főzde dobozain ott szokott lenni a felirat, hogy Store cold, Drink fresh.
    Az angol Cloudwater főzde például a dobozain a Best before date (lejárati idő) mellett a Fresh Before date-t is feltünteti. Ez az a dátum amíg garantálni tudják ugyanazt az ízt, mint amikor dobozba került a sör. Onnantól pedig már "romlik" a sör. Persze még teljesen rendben van, iható, de már nem azt kapod mint amilyennek lennie kellene.
  • manson222
    #3575
    halál a májra :DDD
  • becauseIsaid
    #3574
    Nem csak az, de amúgy ez kritérium? Különben még várhat az is, mert mostanában nem iszom meg. Majd talán a jövő hónapban valamikor
  • kutyakiki81
    #3573
    Huh az a Komondor már nem éppen friss...
  • becauseIsaid
    #3572
  • becauseIsaid
    #3571
  • becauseIsaid
    #3570
    2024
  • smith09 #3569
    Jól néz ki!

    Én tegnap egy alkohomentes gösser citromossal ünnepeltem a névnapomat. :D
  • becauseIsaid
    #3568

    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.26. 19:06:47
  • becauseIsaid
    #3567
    Az a jobb!
  • smith09 #3566
    Budvar . : )
  • becauseIsaid
    #3565
    Kérdés, hogy melyiket? A cseh Budvart vagy az amerikai Budot?
  • smith09 #3564
    Egyik nap ittam egy doboz budweisert.
    Ez volt az első eset, egész finom volt szerintem.
  • becauseIsaid
    #3563
    Fogyogat
  • becauseIsaid
    #3562


    Egy szép nagy belga söröcske. A hétvégén elszopogatom, még szülinapra jött, dehát ugye sz. novembörbe nincs alkohol
  • Musachy
    #3561
    Ilyet szerintem ittam már. A west coast IPA egy kellemes nedűféle!
    Amúgy nem igazán sörözök már, ne kérdezd miért. Csak.
  • ximix #3560
    fél off
    sör fitness
  • becauseIsaid
    #3559



    Egy jó Bandi bácsi west coast ipa mára
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.07. 15:35:39
  • becauseIsaid
    #3558
  • becauseIsaid
    #3557
  • becauseIsaid
    #3556
    A száraz november sem telhet azért egy jó kis stout nélkül! Hogyan lehet ez? A Szentandrás új alkoholmentes "Majdnem Stout"jával :)

  • becauseIsaid
    #3555
    Manapság nem posztolsz söröket?
  • Musachy
    #3554
    Sok-sok jó söröcske...
  • becauseIsaid
    #3553
    Attól függ, melyik

    itt a webshopjukban sokkal több a sör is és az info is
  • ximix #3552
    Az Aldiban nem rég volt egy ilyen festivál sör + 1l-es korsó kombó, rég ittam már sört, (ezt se magamnak vettem, de rajtam maradt :) ami meglepett, hogy ez egy kicsit sötétebb színű és meglepően jól csúszott, kellemes volt.

    A kép forrása
  • imrus185
    #3551
    Milyen árban ?
  • becauseIsaid
    #3550
    Etyekről is megérkeztek a sörök:

  • becauseIsaid
    #3549
    Egyenesen Prágából

  • becauseIsaid
    #3548


    Remélem lesz gazdája a főzdének és legalább a neapát megtartja, mert az nagyon ízlik
  • becauseIsaid
    #3547
    a komló és a klímaváltozás
  • becauseIsaid
    #3546
    Eladó kisüzemi SÖRFŐZDE teljes felszereléssel, ha valaki ilyet szeretne :)
  • becauseIsaid
    #3545
  • kutyakiki81
    #3544
    Ez de borzasztó volt.... Amikor a főzdében megkóstolják, nem érzik, hogy ez moslék?
  • becauseIsaid
    #3543