A SÖR
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Because I said so... that's why.™
😊
Körülnézhetnének errefelé is, hátha ki tudnának hozni valami ötletest a környékbeli felhozatalból.
Körülnézhetnének errefelé is, hátha ki tudnának hozni valami ötletest a környékbeli felhozatalból.
Because I said so... that's why.™
#3837
Magyar földön voltam most 3 hétig. Leadtam két nagyobb lengyel rendelést és egy magyart. Így sikerült 95 új sört kóstolni. A lengyel craft scene még mindig jó, nem erős, de jó. De leglább nem drága. Kiemelkedően jót mondjuk nem ittam, de 1400 forintért sehol nem kapok tripla ipát 😊
A magyar mezőny, viszont siralmas... Mad Scientist pale ale, sour, és ipa kurva drága és lassan kritikán aluli. Egy nagyon kellemes csalódás volt, a Brewing Vibes főzde Still fuck the rest dipája, ami brutál juicy és finom is volt. Le a kalappal. És az Ugar Tariler sorozat sem rossz.
De az Etyeki, a Horizont, a Monyo egyszerűen olyan gyenge, hogy nem is értem hogy vannak "életben"
A magyar mezőny, viszont siralmas... Mad Scientist pale ale, sour, és ipa kurva drága és lassan kritikán aluli. Egy nagyon kellemes csalódás volt, a Brewing Vibes főzde Still fuck the rest dipája, ami brutál juicy és finom is volt. Le a kalappal. És az Ugar Tariler sorozat sem rossz.
De az Etyeki, a Horizont, a Monyo egyszerűen olyan gyenge, hogy nem is értem hogy vannak "életben"
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
#3835
Ezt ittam én is a héten. Sajnos ilyen gyenge Night Shift-et még nem ittam. Ez nagyon mellément 😞 Se a zserbó ízt nem találták el, de a Barley wine műfajt sem. Sebaj!
A 2024-es mogyorós-karamellás NS viszont kellemes meglepetés volt magyar fronton.
A 2024-es mogyorós-karamellás NS viszont kellemes meglepetés volt magyar fronton.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
#3833
Nyithatnál kóstolós csatornát a YouTube-on, egy kis konkurencia Winklernek. (vagy lehet te magad vagy a Winkler) 😄
Elpusztítottam az utolsó Night Shiftemet is

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.12.23. 21:34:46

Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.12.23. 21:34:46
Because I said so... that's why.™
A búzasörök tekintetében nálam a bajor a nyerő stílus, de azért a belga is jó. Ez meg kimondottan ízlik:


Because I said so... that's why.™
Mondhatom, ha akarod, de amúgy de.
Winkliéknél láttam, kipróbáltam, nem rossz, ha eltalálod az arányt.
Winkliéknél láttam, kipróbáltam, nem rossz, ha eltalálod az arányt.
Because I said so... that's why.™
#3816
Mond, hogy nem öntötted össze 😊
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Rettegjünk Ivántól?
Ezt még nem kóstoltam korábban, most kaptam egyet
Because I said so... that's why.™
Ismét létrehoztam egy "collabot", mivel a tonic Monyo, a pohár Horizont, a stout meg First 😊


Because I said so... that's why.™
Az ilyen hordóérlelt nedűknek viszont nem árt az sem, ha hosszabb ideig tárolják


Because I said so... that's why.™
Ismerős hobbi sörfőzőtől jött néhány ital, a "márkanév" kitakarva, az első egy bécsi ászok, rendesen megcsinálva


Because I said so... that's why.™
...és még csak nem is NEIPA volt, de amúgy is lényegtelen. Én egy igénytelen sörivó vagyok és kész.
A földről iszom a sört.
A földről iszom a sört.
Because I said so... that's why.™
#3803
Jogos... De a Neipának meg még világosabb színe kellene hogy legyen.
De tényleg utánanéztem, a Spar-nak kint van saját főzdéje, ott főzik. Jelenleg 2,15-ön áll Untappd-en több mint 200 szavazat alapján és többeknél ugyanez a probléma.
De tényleg utánanéztem, a Spar-nak kint van saját főzdéje, ott főzik. Jelenleg 2,15-ön áll Untappd-en több mint 200 szavazat alapján és többeknél ugyanez a probléma.
A west coast a Bandibá' volt, ami eszembe jutott róla. De aztán bontottam egyet és a szín hasonló (nem a képen látható fényviszonyokkal, tehát világosabb), meg az alkohol is ugyanannyi, de az íze azért nem ugyanolyan, csak hasonló. Most legalábbis így érzem, valós idejű összekóstolás híján csak emlékezetből.
Because I said so... that's why.™
Téves, nem west coast, olvasd vissza. Az van a címkén, hogy AHA! -IPA-. De mondom még egyszer, a valóságban nem volt ilyen sötét a színe. Továbbá a Spar nem gyártó, hanem forgalmazó. A Spar nem egy sörüzem, legyártarják valahol, az volt a kérdéses, hogy hol.
Because I said so... that's why.™
#3797
Igen, van black ipa is, de a beszélgetés tárgya egy west coast ipa volt és a képen látni, hogy az hibás
Ha már oxidáció szóba került
IPA-ban van sötét színű is, elvileg nincs meghatározva a szín.
google.com/search
Winkler és az öreg sörök
IPA-ban van sötét színű is, elvileg nincs meghatározva a szín.
google.com/search
Winkler és az öreg sörök
De ha már egy profit sodort ide a szél, akkor ahelyett, hogy azt keresnéd, hogy hol lehet belém rúgni, inkább a söreidről mesélhetnél. Meg a tapasztalataidról, az ízlésedről, a sörökről, amiket iszol, szeretsz. Akik ide írtak eddig, többnyire ezt tették. Több értelme volna, mint azt keresni, hogy mit lehet kritizálni. Ezért kár regelni és itt elcseszni az időt. De ha neked ez örömet okoz, tedd, te dolgot. Ugyanúgy, ahogy nekem az, hogy milyen sört iszok vagy öntök ki.
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.10.05. 18:44:18
Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.10.05. 18:44:18
Because I said so... that's why.™
Nah, ha tényleg 15 éve főzöl sört, akkor biztosan kell legyen némi hozzáértésed. Ok.
Viszont, ha én is megvilágítom hátulról, akkor egész más lesz. Nem amiatt teszem ki ezeket, mert feltétlenül objektív képet akarok közölni egy-egy sörről.
Viszont, ha én is megvilágítom hátulról, akkor egész más lesz. Nem amiatt teszem ki ezeket, mert feltétlenül objektív képet akarok közölni egy-egy sörről.
Because I said so... that's why.™
#3793
Ahogy írtam nem bántásból mondom...
A hozzárértésem lehet nem profi, de 15 éve főzök sört, és azért az oxidált sört messzíről, és bármilyen fényviszonyban kiszúrom.
Oxidált nem attól lesz a sör, hogy nem tároltad hűtőben... Valszeg a dobozolásnál szúrtak el valamit.
Egyébként a Főzde a Spar Österreich. Én ha oxidált sörrel találkozom, azonnal jelzem a főzdének, akik egyébként örülnek is, ha az ilyen ízhibákat jelzed. Legutóbb az Ugar söreinél találkoztam ilyennel, mehköszönték és egy vigasz csomagot is kaptam.
Egy ilyen nagy főzdének sajnos felesleges jelezni, nagy ívben leszarják 😞
A hozzárértésem lehet nem profi, de 15 éve főzök sört, és azért az oxidált sört messzíről, és bármilyen fényviszonyban kiszúrom.
Oxidált nem attól lesz a sör, hogy nem tároltad hűtőben... Valszeg a dobozolásnál szúrtak el valamit.
Egyébként a Főzde a Spar Österreich. Én ha oxidált sörrel találkozom, azonnal jelzem a főzdének, akik egyébként örülnek is, ha az ilyen ízhibákat jelzed. Legutóbb az Ugar söreinél találkoztam ilyennel, mehköszönték és egy vigasz csomagot is kaptam.
Egy ilyen nagy főzdének sajnos felesleges jelezni, nagy ívben leszarják 😞
AHA! Nyilván a pincémben nem olyanok a fényviszonyok, mint ott, ahol azt a képet csinálták, amit linkeltél, öcsém. Mitől lenne "agyonoxidált", ha friss és a fotó napján vettem ki a hűtőből? Szerintem, ha unatkozol, akkor keress magadnak egy másik játszóteret. A hozzáértésed kb. ennyiben merül ki, amit ideokádsz.
Because I said so... that's why.™





















