A SÖR

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#2991
Gondolhatod, én is vártam.....<#nyes>
Nem hiába.

Bemutatom Apát és csatlósait...<#nevetes2>



Mindhárom ízlett.<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

artschi
#2990
Tegnapi adventi söröm (ha már a Lidl-s adventi sörkalendáriumról lemaradtam...):

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az els? háromnak fáj az ára!

#2989
Én is emberből vagyok, biztos nem bírnám ki tavaszig 😄
Várom mit ittál

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#2988
Helyes...de remélem nem csak tavasszal lesz az a nagy nekiesés...<#nyes>
Holnap én is egy (számomra) új ízt kostolok meg. Majd én is hozok róla egy fotót....<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#2987
Olyan sajna nincs 😊
Inkább helyi craft anyagokat gyűjtöttem be.Majd amikor nekiesek az italoknak, hozok egy képet!

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#2986
Rastinger 4%-os zöld dobozos is van köztük? Épp most kortyolgatom a pacal pöri mellé...<#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#2985
Az egy egész iható szeszmentes sör.
Október óta nem iszom (egészen jövő hétig) és sűrűn belefutottam ebbe az italba.

Ez idő alatt kb 60-70 különböző sört halmoztam fel 😛

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#2984
....odakint süvít a hideg szél, idebent ropog a tűz a kandallóban.
Kezemben pedig a kellemesen hűs 0,0%-os Heineken. Mert megérdemlem...<#vigyor><#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2983


....itt még sértetlen a "zárjegy"...ám egy pillanattal később...<#idiota><#pias><#finom>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.11.28. 16:10:05

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2982

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2981
Ígéret szép szó, hidegen lehúzva a torkunkon, a Dreher Feszt úgy jó...<#nevetes1>



Mindegy, hogy tél vagy nyár, a sörrel mindenki csak jól jár!<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2980
A kettő között van még a koffeinmentes kávé.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2979
Azt hallottam, hogy az alkoholmentes sör már csak egy lépés a guminőtől...



A sör meg volt. De a guminőt nem látom sehol se még...<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2978
4,9%, lágy sejmes, utóíz nélküli kellemes itóka volt.
Csak javasolni tudom. Ám, ha egyébként (mondjuk idén) ittál már Zsiguli sört, akkor (szerintem) ugyanazt az aromát fogod kapni, mint eddig.
Csak a külcsíny változott, a belbecs ugyanaz. <#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2977
Na kivi vok, h ez a Zsiguli mit tud? Millen vót?

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2976
Most estem csak haza. Valami durván de sz@r napom volt. Olyan vérbeli fos..
Első dolgom volt kibontani egy hideg sört...<#eljen>



..legyen már végre valami jó is ebben az elcseszett napban. Hogy szakadt volna rá az ég...<#falbav>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.11.12. 17:32:35

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2975
Ja, így fest a HB új búzasöre..



Ittam még nemrég meggy ízesítésű békésszentandrási kézműves sört is.
Engem egy kicsit egy meggybor fröccsre emlékeztetett. Nekem nem lesz kedvenc.
Ráadásul árához mérten jobbra számítottam...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2974
Te aztán nem kispályázol! Az ám a fogyasztás.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2973
Az durva számítással 850 nap. Az 1370 sörre nekem elég kevés.
Átlag 1,5 sör/nap... Irigyellek. Én nem tudnék ennyit inni.
Hozzád képest én is kispályás sörivó vagyok.<#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#2972
Inkább egy HATALMAS söradatbázis,ami szociális hálóként is müködik sörös haverok közt.
Mondjuk Te meg Én barátok leszünk az Unatppd-en.
A hírfolyamban látom mikor milyen sört ittál. Lájk helyett itt koccintani lehet egymás bejegyzéseit.

Egy bejegyzés így müködik :

A keresőben kikeresd a sört amit iszol. Ha dobozos/üveges akkor barcode alapján is felismeri.
Sör megvan, megadhatod hol iszod. Lehet értékelni 5-ös skálán, adhatsz hozzá rövid leírást és képet is tölthetsz fel mellé. Ha többen isztok,barátot is megjelölhetsz.
Innentől ezt a sört bepipálja neked, hogy már ittad. Persze bármikor becsekkolhatsz vele újra.
Aztán kapsz jelvényeket. Pl. ha megiszol 5 magyar sört,megkapod a That's for sör 1. szintű jelvényt, vagy ha 5 olyan helyről jelentkezel be,ami étterem is,akkor azért kapsz.

Aztán az adott sörnél látod az összesített értékelést, meg tudod nézni ki hogyan értékelte, stb.

Adatbázisként is használom. Mondjuk bejön nagyon egy sör. A sör adatlapján ott van, hogy ki a sörfőzde,rákattintasz és már kapod is az infókat. Többnyire azt nézem milyen más söreik vannak.
Mondjuk ebből a listából kiválasztok valamit,mert szeretném megkóstolni. Beteszem a kívánságlistámra és kérem,hogy értesítsen ha a közelemben van ilyen sör.
Ilyenkor minden más (barátok és nem barátok) bejelentkezéseit figyelve,jelzi nekem ha a közelben valamelyik helyen ilyennel csekkolnak be. Aztán lehet rohanni érte! 😊

Vannak már Untapp hitelesített kocsmák/pub-ok ahol garantáltan remek a sörválaszték, ezekre külön felhívja a figyelmed az app. Plusz a főoldalon szokott söröket és helyeket is ajánlani.
Én nagyon szeretem, szerintem az egyik legtöbbet használt app-om.

2016.juniús 28.-án regisztráltam és azóta 1371 különböző sört ittam. Már nagyon ritkán iszok olyat,amit még nem ittam (max vendégségben) mindig az újat keresem.



Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#2971
Először valami játéknak véltem. De már látom inkább afféle helykereső app...vagy mi.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#2970
Többféle íz. Ha a dobozokat/üvegeket gyűjteném már kevés lenne a ház 😄
Untappd-en gyüjtögetem a söröket,elég szépen haladok

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#2969
Már a hűtőnkben van a HB legújabb világos búzasöre.
Holnapra vendégem jön, majd együtt kibontjuk...<#dumcsi>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2968
Ma ismét lecsúszott a torkomon egy doboz Riesenbrau.<#vigyor5>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2967
Amúgy mi a célod ezekkel a sörökkel?
A többféle íz végigkóstolása, vagy a dobozok gyűjtése?

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#2966
Megjött a BrewDog-os Halloween csomag <#szeret>



Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#2965
Hoztam autós Robcsitól is egy vidit:

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2964
Ma ismét defektjavítás vár rám...
Ezért jól esik egy Deep előtte.<#idiota><#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2963
Fúj bor...ne trollkodj itt..<#hehe>
Viszont így már érthető, mitől borvirágos az orrod mindig a facén...<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2962
Én ősztől kevésbé preferálom a sört, esetleg a barnát. Ilyenkor átállok a vörösborra.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2961
Úgy látom erősen megcsappant a sörfogyasztás a hideg beálltával..
Mondjuk én azért még tartom a frontot. Tegnap este negyed 11 tájban lehúztunk egy egy üveggel a kollégákkal a sarki kricsmibe.
Kísérőnek 3 cl Unikum fejenként (be)melegítőnek..<#nyes>

Mondjátok, hogy nem álltatok át a forró kakaóra.
Kezdek gyanakodni, hogy már csak én vagyok itt igazi, vérbeli alkoholista, kinek sör folyik az ereiben..<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2960
Meg volt nekem is.<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2959
Egy jó balga... izé... belga!

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2958
Szép reggelt!
Egy kellemes kis cseh sörkülönlegességgel indítom a napot. Íme:



Valami díjat is bezsebelt tán. Legalábbis ezt reklámozzák hátul:



Kísérőnek javaslok hozzá egy jó kis házi (tiszta) alma pálinkát..<#pias>
Tapasztalatból mondom: így is indulhat egy kellemes nap.<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2957
Attól függ, hol veszed...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ezeket én speciel a Tesco-ban vettem a minap úgy cirka 280 ft körül/darab. A pontos árra nem emlékszem, több mindent vásároltunk, nem jegyeztem meg...

..közben elmesélem, hogy hazafelé keróval jöttem, útközben (mert hallottam a drasztikus sör áremelésről) beugrottam oda, ahol a Deep sört forgalmazzák, s örömmel konstatáltam, hogy ma még a régi áron vehetem meg, így be is dobtam a kosárba egy 4%-os példányt. Úgy volt, hogy idehaza iszom majd meg, de az asszony a gimiben, a nap meg olyan szépen sütött, hogy csak megállam pár horgász mellett és csak felbontottam...<#pias>
A régi vegyünk telket vagy inkább nyaraljunk téma volt porondon. Pro és kontra hallgattam az érveket, ellenérveket. Mondjuk őket sem kellett félteni, a hűtőtáskákból előkerült a többi sör is..<#vigyor>
A halak ugyan nem haraptak, de ki foglalkozott velük?
Sajnos a legnagyobb öröm (vagyis a söröm) közben elfogyott, így jó fogást kívántam és hazatoltam a cangát...
Dobozt nem hoztam haza, olyanból van már a gyűjteményemben...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#2956
Mennyibe kerül egy ilyen doboz sör?
Zephyr Retiring
#2955
Történelmi tény: a sört a nőknek köszönhetjük.

Köszönjük!<#vigyor><#pias><#puszi><#pias><#finom><#pias><#vomit>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2954
Most, hogy a levelek búza színre váltottak, ideje nekem is egy hűs szűretlen prémium búza sörre váltani...<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2953

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2952
Most, hogy a levelek is barnába fordulnak át, ideje egy kis hazai barna sörnek is...<#vigyor>



Egészségetekre!<#pias>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2951
Nekem nem mindig esik jól ugyanaz a típus, csak emiatt jegyeztem meg.
Sőt vannak időszakok, amikor rá sem bírok nézni a sörre..
Bár ez igen ritkán fordul elő.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2950
Jól van, azért nem kell mindent képi dokumentációval prezentálni.
Nekem sokszor volt olyan élményem, hogy ittam egy sört és rohadt jól esett, aztán emiatt vettem máskor is és akkor meg nem. Sok körülmény összhangja kell ahhoz, hogy egy-egy sör olyan jól essen, hogy azt külön meg is jegyezzem magamnak.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2949
Egyetértek...

Ma meló után pár kollégám meghívott egy sörre. Ők fizettek, elfogadtam. Kettő lett belőle, kísérőnek meg előkerült egy üveg házi szilva pálesz is. Különösebben nem rajongok érte, így csak megkóstoltam, közben beszélgettünk hétköznapi dolgokról.
Most ittam másodszorra Arany Fácánt. Talán csak a délutáni meleg miatt, vagy az is lehet, hogy a társaság miatt, de nekem jól esett...<#pias>
Fotó nem készült, nem akartam magyarázkodni, mi a fenének fotózgatok pár üveg sört egy kricsmiben szombat délután...<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2948
Ez jó sör.

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2947
Legnagyobb öröm, a söröm!
Na! ....mondom: bontom...<#idiota><#pias>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2946
Valóban. Úgy látom ideje pihengetnem kicsit.
Jó sörözgetést, majd egyszercsak benézek...<#wave>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#2945
Szerintem a kajszi... izé Kaiserra gondolt. <#zavart1>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#2944
A #2888 alatt jobban látszik hogyan is mutat nappali fénynél..<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#2943
Frankó fotó<#eljen>
Felléphetnél vele a cirkusz....ööizé....a fotóink totyikban..<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#2942
Ilyet még sehol sem láttam, köszi!
Majd körülnézek a boltokban.

Sörfőző eszközt tuti nem vennék, ez a része nem is érdekelt soha a dolognak.
Ez a felbérelnék pár antialkoholistát dolog, mondjuk tetszik! 😄