A SÖR
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Nem hiába.
Bemutatom Apát és csatlósait...<#nevetes2>#nevetes2>
Mindhárom ízlett.<#eljen>#eljen>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az els? háromnak fáj az ára!
Várom mit ittál
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Holnap én is egy (számomra) új ízt kostolok meg. Majd én is hozok róla egy fotót....<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Inkább helyi craft anyagokat gyűjtöttem be.Majd amikor nekiesek az italoknak, hozok egy képet!
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Október óta nem iszom (egészen jövő hétig) és sűrűn belefutottam ebbe az italba.
Ez idő alatt kb 60-70 különböző sört halmoztam fel 😛
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Kezemben pedig a kellemesen hűs 0,0%-os Heineken. Mert megérdemlem...<#vigyor>#vigyor><#finom>#finom>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
....itt még sértetlen a "zárjegy"...ám egy pillanattal később...<#idiota>#idiota><#pias>#pias><#finom>#finom>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.11.28. 16:10:05
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Mindegy, hogy tél vagy nyár, a sörrel mindenki csak jól jár!<#wave>#wave>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
A sör meg volt. De a guminőt nem látom sehol se még...<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Csak javasolni tudom. Ám, ha egyébként (mondjuk idén) ittál már Zsiguli sört, akkor (szerintem) ugyanazt az aromát fogod kapni, mint eddig.
Csak a külcsíny változott, a belbecs ugyanaz. <#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Első dolgom volt kibontani egy hideg sört...<#eljen>#eljen>
..legyen már végre valami jó is ebben az elcseszett napban. Hogy szakadt volna rá az ég...<#falbav>#falbav>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.11.12. 17:32:35
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ittam még nemrég meggy ízesítésű békésszentandrási kézműves sört is.
Engem egy kicsit egy meggybor fröccsre emlékeztetett. Nekem nem lesz kedvenc.
Ráadásul árához mérten jobbra számítottam...
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Átlag 1,5 sör/nap... Irigyellek. Én nem tudnék ennyit inni.
Hozzád képest én is kispályás sörivó vagyok.<#worship>#worship>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Mondjuk Te meg Én barátok leszünk az Unatppd-en.
A hírfolyamban látom mikor milyen sört ittál. Lájk helyett itt koccintani lehet egymás bejegyzéseit.
Egy bejegyzés így müködik :
A keresőben kikeresd a sört amit iszol. Ha dobozos/üveges akkor barcode alapján is felismeri.
Sör megvan, megadhatod hol iszod. Lehet értékelni 5-ös skálán, adhatsz hozzá rövid leírást és képet is tölthetsz fel mellé. Ha többen isztok,barátot is megjelölhetsz.
Innentől ezt a sört bepipálja neked, hogy már ittad. Persze bármikor becsekkolhatsz vele újra.
Aztán kapsz jelvényeket. Pl. ha megiszol 5 magyar sört,megkapod a That's for sör 1. szintű jelvényt, vagy ha 5 olyan helyről jelentkezel be,ami étterem is,akkor azért kapsz.
Aztán az adott sörnél látod az összesített értékelést, meg tudod nézni ki hogyan értékelte, stb.
Adatbázisként is használom. Mondjuk bejön nagyon egy sör. A sör adatlapján ott van, hogy ki a sörfőzde,rákattintasz és már kapod is az infókat. Többnyire azt nézem milyen más söreik vannak.
Mondjuk ebből a listából kiválasztok valamit,mert szeretném megkóstolni. Beteszem a kívánságlistámra és kérem,hogy értesítsen ha a közelemben van ilyen sör.
Ilyenkor minden más (barátok és nem barátok) bejelentkezéseit figyelve,jelzi nekem ha a közelben valamelyik helyen ilyennel csekkolnak be. Aztán lehet rohanni érte! 😊
Vannak már Untapp hitelesített kocsmák/pub-ok ahol garantáltan remek a sörválaszték, ezekre külön felhívja a figyelmed az app. Plusz a főoldalon szokott söröket és helyeket is ajánlani.
Én nagyon szeretem, szerintem az egyik legtöbbet használt app-om.
2016.juniús 28.-án regisztráltam és azóta 1371 különböző sört ittam. Már nagyon ritkán iszok olyat,amit még nem ittam (max vendégségben) mindig az újat keresem.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Untappd-en gyüjtögetem a söröket,elég szépen haladok
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Holnapra vendégem jön, majd együtt kibontjuk...<#dumcsi>#dumcsi>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
A többféle íz végigkóstolása, vagy a dobozok gyűjtése?
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ezért jól esik egy Deep előtte.<#idiota>#idiota><#finom>#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Viszont így már érthető, mitől borvirágos az orrod mindig a facén...<#idiota>#idiota>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
Mondjuk én azért még tartom a frontot. Tegnap este negyed 11 tájban lehúztunk egy egy üveggel a kollégákkal a sarki kricsmibe.
Kísérőnek 3 cl Unikum fejenként (be)melegítőnek..<#nyes>#nyes>
Mondjátok, hogy nem álltatok át a forró kakaóra.
Kezdek gyanakodni, hogy már csak én vagyok itt igazi, vérbeli alkoholista, kinek sör folyik az ereiben..<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Egy kellemes kis cseh sörkülönlegességgel indítom a napot. Íme:
Valami díjat is bezsebelt tán. Legalábbis ezt reklámozzák hátul:
Kísérőnek javaslok hozzá egy jó kis házi (tiszta) alma pálinkát..<#pias>#pias>
Tapasztalatból mondom: így is indulhat egy kellemes nap.<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
..közben elmesélem, hogy hazafelé keróval jöttem, útközben (mert hallottam a drasztikus sör áremelésről) beugrottam oda, ahol a Deep sört forgalmazzák, s örömmel konstatáltam, hogy ma még a régi áron vehetem meg, így be is dobtam a kosárba egy 4%-os példányt. Úgy volt, hogy idehaza iszom majd meg, de az asszony a gimiben, a nap meg olyan szépen sütött, hogy csak megállam pár horgász mellett és csak felbontottam...<#pias>#pias>
A régi vegyünk telket vagy inkább nyaraljunk téma volt porondon. Pro és kontra hallgattam az érveket, ellenérveket. Mondjuk őket sem kellett félteni, a hűtőtáskákból előkerült a többi sör is..<#vigyor>#vigyor>
A halak ugyan nem haraptak, de ki foglalkozott velük?
Sajnos a legnagyobb öröm (vagyis a söröm) közben elfogyott, így jó fogást kívántam és hazatoltam a cangát...
Dobozt nem hoztam haza, olyanból van már a gyűjteményemben...
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Köszönjük!<#vigyor>#vigyor><#pias>#pias><#puszi>#puszi><#pias>#pias><#finom>#finom><#pias>#pias><#vomit>#vomit>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
Egészségetekre!<#pias>#pias>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Sőt vannak időszakok, amikor rá sem bírok nézni a sörre..
Bár ez igen ritkán fordul elő.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Nekem sokszor volt olyan élményem, hogy ittam egy sört és rohadt jól esett, aztán emiatt vettem máskor is és akkor meg nem. Sok körülmény összhangja kell ahhoz, hogy egy-egy sör olyan jól essen, hogy azt külön meg is jegyezzem magamnak.
imo :) science fiction is science fact
Ma meló után pár kollégám meghívott egy sörre. Ők fizettek, elfogadtam. Kettő lett belőle, kísérőnek meg előkerült egy üveg házi szilva pálesz is. Különösebben nem rajongok érte, így csak megkóstoltam, közben beszélgettünk hétköznapi dolgokról.
Most ittam másodszorra Arany Fácánt. Talán csak a délutáni meleg miatt, vagy az is lehet, hogy a társaság miatt, de nekem jól esett...<#pias>#pias>
Fotó nem készült, nem akartam magyarázkodni, mi a fenének fotózgatok pár üveg sört egy kricsmiben szombat délután...<#idiota>#idiota>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Na! ....mondom: bontom...<#idiota>#idiota><#pias>#pias>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Jó sörözgetést, majd egyszercsak benézek...<#wave>#wave>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Felléphetnél vele a cirkusz....ööizé....a fotóink totyikban..<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

