3742
Kinek, mi a kedvence?
  • becauseIsaid
    #3702
    Még a kilenvenes évek derekán volt egy főnököm, akinek az Amstel volt a kedvence, akkoriban még elit sörnek számított a kőbanya és tsai mellett. Mindig volt otthon nála egy rekesszel :D
  • smith09 #3701
    Na az akkor jó sör lehet. :D
  • becauseIsaid
    #3700
    Egy mangós ipa a végén egy csavarral: azaz a korty végén érezhető a habanero
  • becauseIsaid
    #3699
    Kb. mint a folyóé, amiről a nevét kapta :)
  • smith09 #3698
    Csütörtöktől PEnny- ben dobozos Amstel Beer.
    Nagyon régen nem láttam már sehol.
    Teszek egy próbát majd milyen lehet az íze .:)
  • becauseIsaid
    #3697
    A Balatonhoz nem megyek, de egy balatonföldvári főzde, a Helka söreit megkóstolom. Rögtön egy jó bajor búzával indítunk

  • becauseIsaid
    #3696
    Citromtortás

  • becauseIsaid
    #3695
    Meccshez

  • becauseIsaid
    #3694
    Tesztandrás narancs-mandarinos berliner weisse
  • becauseIsaid
    #3693

    Természetesen egy jó MS
  • becauseIsaid
    #3692
    Egy finomság a Vaskakastól

  • becauseIsaid
    #3691
    A Kobrunn Sorg egy kisüzemi ciroksör, alapból gluténmentes. Illata a fehérborra, pezsgőre emlékeztet, utóíze enyhén savanykás, nyári melegben kiváló szomjoltó

  • becauseIsaid
    #3690
    Szerintem ittam már "italian pale ale" nevű sört, de talán mintha zöld címkéje lett volna. Viszont ez egy komondottan jó sör

  • becauseIsaid
    #3689
    Max a nosztalgia lehet rá elfogadható magyarázat
  • smith09 #3688
    Kezdődik a foci eb.
    Arany Ászok :)

    Régen valami miatt nagyon kedveltem és lehet ez miatt de kellemes nosztalgia jut róla eszembe mindig.
  • Kepek
    #3687
    Staropramen, 4 féle 350 Ft CBA-ban, jó akció, Dark nagyon finom.
  • becauseIsaid
    #3686
    Rég éreztem már ezt a kellemes sörillatot, ami az első kortynál megcsapta az orromat

  • becauseIsaid
    #3685
    Egy eléggé finom, és ebben a 32 fokban igencsak üdítő ez a gose!

  • becauseIsaid
    #3684
    Nem semmi az a bögre :)
  • kutyakiki81
    #3683
    Stoopid - Blue Hawaiian



    A Vault City második Stoopid söréhez a Staggeringly Good főzdét hívta segítségül. Akiktől karaácsony óta nem rendelek semmit, mert két sörük is befertőződött, így egy korty után mentek a kukába.
    A Blue Hawaiian sörben ananász, kókusz, banán van, megtoldva egy kis spirulinával a szín miatt. Aki szerint bármelyik gyümölcs domináns ebben az italban, az hülyeséget beszél. Ez egy koktél, gyümölcsös ugyan, de ha ennyi minden van összegyúrva nem igazán kapsz konkrét ízt. A sűrűsége érdekes, már nyitáskor ömlik ki a sör a dobozból, szerencsére láttam képeket, így okosan bontottam. Hatalmas buborékok jelennek meg habként, de mégsem olyan sűrű mint egy top kategóriás Smoothie Sour. Az alkohol szépen el van rejtve.
    A szín miatt hype kategóriás sör lett, de sajnos ízekben nagyon gyengécske. Az Imprint Brewing hasonlú összetételű söre a Go Birds mérföldekkel jobb, finomabb, sűrűbb, de igaz hogy drágább is.

    Iható a Stoopid, de a színen kívűl sok extrát nem tud felmutatni, könnyű nyári sour, lájtos testtel és minimális ízekkel.
    3.75 / 5.00
    Utoljára szerkesztette: kutyakiki81, 2024.06.09. 11:19:33
  • becauseIsaid
    #3682
  • becauseIsaid
    #3681
    És még egy Cece

  • becauseIsaid
    #3680
    Majd rá egy kis üdcsi

  • becauseIsaid
    #3679
    Akkor még egy cecei
  • becauseIsaid
    #3678
    Szuper!
  • kutyakiki81
    #3677
    Track Brewing Co - Flares



    Nem mennék bele abba, hogy melyik Anglia legjobb craft főzdéje, de szerintem bárkit kérdeznék, a Track mindenkinek ott lenne a Top 3-ban.
    Mákom van, mert nekem kb 10 percre van a főzde/taproom, így szinte minden tételt a megjelenés napján iszok.
    Most kedden dobták piacra a Flares-t, ami a szokásos 6.5%-os erősségű Ipa-juk, ezúttal Nelson Sauvin, Nelson Sauvin Cryo, Superdelic és Rakau komlókkal. Rá is ugrottam rögötn nyitáskor! A Nelson erősen dominál, frankón hozza a szőlős ízvilágot, szinte letarolja a másik két játékost. Szokatlanul sűrű egy 6.5-höz képest, de mégis könnyen iható. Simán elhinném vakkóstoláson, hogy ez Dipa, mert ereje is van. Zamatos, gyümölcsös, megszokott Track minőség.

    4.25 / 5.00
  • Piszkos  Fred
    #3676
    Apósom hozott pár hónapja Cecéről, kimondottan üdítő sima ipa, extra csavarok nélkül. Megörültem hogy most van belőle a lidlben is :)
  • becauseIsaid
    #3675
  • becauseIsaid
    #3674
  • becauseIsaid
    #3673

  • becauseIsaid
    #3672

  • becauseIsaid
    #3671
    A kommersz amcsi Budweiser, dildó méret

  • becauseIsaid
    #3670
    És némi Brewdog




  • becauseIsaid
    #3669
    Sierra Nevada amcsi craft és a "nyakolaj" dobozban


    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.06.01. 22:00:07
  • becauseIsaid
    #3668
    Mentes IPA

  • becauseIsaid
    #3667
    A mai ebéd mellé egy jó Cornish Stout

  • kutyakiki81
    #3666
    Makemake - Nelson Universe



    Az élet túl rövid ahhoz, hogy ugyanazt a sört igyuk :) A sörválaszték meg hatalmas, így ezt szeretem is kihasználni. Szóval ritkán iszom kétszer ugyanazt a tételt. De valamiért megkívántam ezt a sört újra, alig pár héttel az első teszt után. Az eladó frankón kinevetett amikor kértem a "MékMék" sört. Ugyanis ezt "MákéMáké"-nek ejtik :) Oké :)

    Már az előző Universe single hop tételük, a Citra is faszányos volt, de a Nelson nálam Top 3-as komló. Ez a dipa pedig kipipálja szinte az összes rubrikát, ami jellemző egy jó dupla ipára. Sűrű, nyírkos, brutál komlós, illatos, és ereje is van.
    Igazi Nelson showcase, szőlős ízek-illatok, enyhén boros aromák. Nagyon könnyen csúszik a 8% ellenére, mondhatni veszélyesen gyorsan :)

    Bízom benne, hogy folytatják a Universe sorozatot, egy Nectaron verziónak nagyon örülnék. Erre a főzdére érdemes lesz odafigyelni!
  • becauseIsaid
    #3665
    Neck Oil session IPA csapról





    Finom volt!
  • kutyakiki81
    #3664
    Ārpus x Elmeleven Mango x Passionfruit x Pineapple X Coconut x Vanilla x Maple Smoothie Sour Ale 4.5%



    Volt szerencsém múlt héten Leeds-ben a Northern Monk féle Hop City fesztiválon csapról is kóstolni, de egy dobozzal itt pihent a hűtőben.
    Ez bizony megint egy nagybetűs sour! Nem tudom az Elmeleven főzde mit tett hozzá a bulihoz (nem sokat ittam tőlük), de az Ārpus ezeket a kisujjából kirázza! Hazudnék, ha azzal a dumával jönnék, amit Untappd-en is olvasok, hogy minden íz megjelenik szépen sorban...
    Én azt mondom, hogy ez egy mocsok jó gyümölcs koktél, remek balansz, szokásos jól eltalált sűrűség, illatos-ízes!
    Alkoholt egyáltalán nem érezni, nagyon nehéz lassn, kortyonként inni, mert annyira itatja magát, hogy brutál gyorsan csúszik. Egyedül talán a kókusz az amiből lehetne SOKKAL is több is benne.

    4.50
  • becauseIsaid
    #3663