3632
Kinek, mi a kedvence?
  • becauseIsaid
    #3592
    A másik Hopszóda a Banditól


    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.03.11. 16:21:51
  • becauseIsaid
    #3591

  • becauseIsaid
    #3590
    Egy finom, füstös búzasör



  • becauseIsaid
    #3589
    A müncheni ferencesek söre, "egyenesen a pincéből" ;⁠-⁠)

  • becauseIsaid
    #3588
    Nem véletlenül, a legnagyobbak egyike. Gyilkos jó búzasör ez is. Egészségemre!



  • becauseIsaid
    #3587
    Na, most ittam meg a tavaly május 10-én dobozolt Komondort. Szerintem teljesen jó volt így is, persze nem tudom összehasonlítani azzal, amit tavaly májusban ihattam volna. Biztos igazad van, valszeg jobb még jobb lett volna, de amikor megjelent, akkor nem rendeltem meg, bár elgondolkoztam rajta. Nyilván nem vagyok akkora ínyenc se, meg tehetős se, hogy úgy éreztem volna, hogy mindenképpen kell. Aztán amikor már kicsit olcsóbban ajánlották, akkor rápróbáltam.
  • becauseIsaid
    #3586
    NEIPA a Szentandrástól



  • becauseIsaid
    #3585
    Ez még jobb, mint a Franziskaner!



  • becauseIsaid
    #3584
    Hibátlan búzasör!



  • becauseIsaid
    #3583
    "Mentős" :)

  • becauseIsaid
    #3582
    Szép sör, bizonyára finom is!
  • kutyakiki81
    #3581
    Félre ne érts, nem kritizálni akartalak, és ha okoskodásnak tünt, akkor sorry :)
    Ha akciós volt, akkor oké, most már legalább tudod az indokot :)

    Pont most bontottam egy igen friss italt :)


    Hivatalos megjelenés hétfőn, én kicsit hamarabb kaptam belőle :)

    És akkor mutatom azt is amiről beszéltem. Ebben az esetben 4 hónap a frissességi idő, és 6 hónap a szavatosság


  • becauseIsaid
    #3580
    Nekem nem annyira lényeges, nem úgy fogyasztom, mint a kenyeret. Tudom, hogy nem most jött ki a Komondor, de akkor nem volt kedvem hozzá. Nemrég pont leakciózták, s mivel amúgy is rendeltem, gondoltam legyen egy ilyen is.
    A friss sörök bemutatása pedig a te dolgod lenne, ahogy korábban is tetted. Én csak azokat mutatom, ami épp van nekem. Függetlenül attól, hogy mikor jött ki.
  • kutyakiki81
    #3579
    Itt Angol földön pl elég fontos. Ha már komoly pénzeket adsz ki a craft sörökért, akkor elvárod, hogy a pénzedért minősget kapj. Ez szerintem olyan, ha bemész a boltba, ott is a frissebb árút veszed le a polcról. Én legalábbis igen.

    "Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;⁠)"
    Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy napok alatt romlik a sör minősége, elfelejtettem az előző hozzászólásba beleírni, hogy a Cloudwater sörök Fresh before dátuma például 4-6 hónap között lenni. Tehát addig garantált a minőség. Utána is lehet jó, de már nem tudják garantálni.

    Te esetedben, a Komondor ha jól emlékszem tavaly júliusban jött ki, az bizony már eléggé határeset. Az ilyet itt már féláron adják.
  • becauseIsaid
    #3578
    Ha ez annyira fontos lenne, akkor mindenki a főzdében tolongna, hogy tartályról ihassa főzdefrissen a sört ;⁠)
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.02.10. 15:52:45
  • becauseIsaid
    #3577
    Ezt ne felejtsd el!
  • kutyakiki81
    #3576
    Igen, komlós söröknél nagyon! A komlós ízek hamar eltünnek, Te így már nem azt az ízt kapod mint amikor frissen a boltokba került. Pár amcsi/angol főzde dobozain ott szokott lenni a felirat, hogy Store cold, Drink fresh.
    Az angol Cloudwater főzde például a dobozain a Best before date (lejárati idő) mellett a Fresh Before date-t is feltünteti. Ez az a dátum amíg garantálni tudják ugyanazt az ízt, mint amikor dobozba került a sör. Onnantól pedig már "romlik" a sör. Persze még teljesen rendben van, iható, de már nem azt kapod mint amilyennek lennie kellene.
  • manson222
    #3575
    halál a májra :DDD
  • becauseIsaid
    #3574
    Nem csak az, de amúgy ez kritérium? Különben még várhat az is, mert mostanában nem iszom meg. Majd talán a jövő hónapban valamikor
  • kutyakiki81
    #3573
    Huh az a Komondor már nem éppen friss...
  • becauseIsaid
    #3572
  • becauseIsaid
    #3571
  • becauseIsaid
    #3570
    2024
  • smith09 #3569
    Jól néz ki!

    Én tegnap egy alkohomentes gösser citromossal ünnepeltem a névnapomat. :D
  • becauseIsaid
    #3568

    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.26. 19:06:47
  • becauseIsaid
    #3567
    Az a jobb!
  • smith09 #3566
    Budvar . : )
  • becauseIsaid
    #3565
    Kérdés, hogy melyiket? A cseh Budvart vagy az amerikai Budot?
  • smith09 #3564
    Egyik nap ittam egy doboz budweisert.
    Ez volt az első eset, egész finom volt szerintem.
  • becauseIsaid
    #3563
    Fogyogat
  • becauseIsaid
    #3562


    Egy szép nagy belga söröcske. A hétvégén elszopogatom, még szülinapra jött, dehát ugye sz. novembörbe nincs alkohol
  • Musachy
    #3561
    Ilyet szerintem ittam már. A west coast IPA egy kellemes nedűféle!
    Amúgy nem igazán sörözök már, ne kérdezd miért. Csak.
  • ximix #3560
    fél off
    sör fitness
  • becauseIsaid
    #3559



    Egy jó Bandi bácsi west coast ipa mára
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.07. 15:35:39
  • becauseIsaid
    #3558
  • becauseIsaid
    #3557
  • becauseIsaid
    #3556
    A száraz november sem telhet azért egy jó kis stout nélkül! Hogyan lehet ez? A Szentandrás új alkoholmentes "Majdnem Stout"jával :)

  • becauseIsaid
    #3555
    Manapság nem posztolsz söröket?
  • Musachy
    #3554
    Sok-sok jó söröcske...
  • becauseIsaid
    #3553
    Attól függ, melyik

    itt a webshopjukban sokkal több a sör is és az info is