3803
Kinek, mi a kedvence?
  • IPA-lover
    #3803
    Jogos... De a Neipának meg még világosabb színe kellene hogy legyen.
    De tényleg utánanéztem, a Spar-nak kint van saját főzdéje, ott főzik. Jelenleg 2,15-ön áll Untappd-en több mint 200 szavazat alapján és többeknél ugyanez a probléma.
  • becauseIsaid
    #3802
  • becauseIsaid
    #3801
    NEIPA

  • becauseIsaid
    #3800
    Märzen
  • becauseIsaid
    #3799
    A west coast a Bandibá' volt, ami eszembe jutott róla. De aztán bontottam egyet és a szín hasonló (nem a képen látható fényviszonyokkal, tehát világosabb), meg az alkohol is ugyanannyi, de az íze azért nem ugyanolyan, csak hasonló. Most legalábbis így érzem, valós idejű összekóstolás híján csak emlékezetből.
  • becauseIsaid
    #3798
    Téves, nem west coast, olvasd vissza. Az van a címkén, hogy AHA! -IPA-. De mondom még egyszer, a valóságban nem volt ilyen sötét a színe. Továbbá a Spar nem gyártó, hanem forgalmazó. A Spar nem egy sörüzem, legyártarják valahol, az volt a kérdéses, hogy hol.
  • IPA-lover
    #3797
    Igen, van black ipa is, de a beszélgetés tárgya egy west coast ipa volt és a képen látni, hogy az hibás
  • ximix #3796
    Ha már oxidáció szóba került


    IPA-ban van sötét színű is, elvileg nincs meghatározva a szín.
    google.com/search


    Winkler és az öreg sörök
  • becauseIsaid
    #3795
    De ha már egy profit sodort ide a szél, akkor ahelyett, hogy azt keresnéd, hogy hol lehet belém rúgni, inkább a söreidről mesélhetnél. Meg a tapasztalataidról, az ízlésedről, a sörökről, amiket iszol, szeretsz. Akik ide írtak eddig, többnyire ezt tették. Több értelme volna, mint azt keresni, hogy mit lehet kritizálni. Ezért kár regelni és itt elcseszni az időt. De ha neked ez örömet okoz, tedd, te dolgot. Ugyanúgy, ahogy nekem az, hogy milyen sört iszok vagy öntök ki.
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.10.05. 18:44:18
  • becauseIsaid
    #3794
    Nah, ha tényleg 15 éve főzöl sört, akkor biztosan kell legyen némi hozzáértésed. Ok.

    Viszont, ha én is megvilágítom hátulról, akkor egész más lesz. Nem amiatt teszem ki ezeket, mert feltétlenül objektív képet akarok közölni egy-egy sörről.
  • IPA-lover
    #3793
    Ahogy írtam nem bántásból mondom...
    A hozzárértésem lehet nem profi, de 15 éve főzök sört, és azért az oxidált sört messzíről, és bármilyen fényviszonyban kiszúrom.
    Oxidált nem attól lesz a sör, hogy nem tároltad hűtőben... Valszeg a dobozolásnál szúrtak el valamit.
    Egyébként a Főzde a Spar Österreich. Én ha oxidált sörrel találkozom, azonnal jelzem a főzdének, akik egyébként örülnek is, ha az ilyen ízhibákat jelzed. Legutóbb az Ugar söreinél találkoztam ilyennel, mehköszönték és egy vigasz csomagot is kaptam.
    Egy ilyen nagy főzdének sajnos felesleges jelezni, nagy ívben leszarják :(
  • becauseIsaid
    #3792
    AHA! Nyilván a pincémben nem olyanok a fényviszonyok, mint ott, ahol azt a képet csinálták, amit linkeltél, öcsém. Mitől lenne "agyonoxidált", ha friss és a fotó napján vettem ki a hűtőből? Szerintem, ha unatkozol, akkor keress magadnak egy másik játszóteret. A hozzáértésed kb. ennyiben merül ki, amit ideokádsz.
  • IPA-lover
    #3791
    Véletlenül sem bántásból mondom, de ugye vágod, hogy ez is egy agyonoxidált lefolyóba való moslék. Egy ipa-nak sosem lesz ilyen színe.
    Nézd meg milyennek kellene lennie

  • becauseIsaid
    #3790
    AHA. Szóval ez a neve a sörnek... Spar forgalmazza, gyártó nincs feltüntetve. Íze tök olyan, mint a Szent András Bandibá'-nak, az alkoholfok is pontosan az, a szín is. Csak az west coast, ez meg simán csak ipa

  • smith09 #3789
    Ilyen retrók nekem is vannak. :D na majd lefotozom őket.
  • smith09 #3788
    Eddig csak azt ittam meg ami 5.6 -os, mindenképpen lehet érezni hogy erősebb mint ami 4 felett van picivel.
    Jó íze neki. Hétvégén folyt köv. :D
  • becauseIsaid
    #3787
    Természetesen az idei Festival Hippie sem maradhat ki!

  • becauseIsaid
    #3786
    Mad Light session IPA
  • becauseIsaid
    #3785
    Milyenek voltak a lengyel sörök?
  • becauseIsaid
    #3784
    Retro söröspoharak és korsók

  • becauseIsaid
    #3783
    Üdítőitalok a Monyotól ismét

  • becauseIsaid
    #3782
    Ez is egy szép darab: Gulden Draak Brewmaster, whiskey-s tölgyfahordóban érlelt, limited edition

  • smith09 #3781
    Sose láttam ilyet, de jó a színe nagyon . :)
  • becauseIsaid
    #3780
  • smith09 #3779
    Lengyelországból hozták nekem ezeket a söröket.
    5.2 a baloldali a középső 5.6 a jobb oldali pedig 6 % os.

    Kíváncsi vagyok milyenek lehetnek ezek a sörök.

    Utoljára szerkesztette: smith09, 2024.09.23. 11:01:53
  • smith09 #3778
    Az tényleg nem valami sok. :D

  • becauseIsaid
    #3777
    4% alk.
  • smith09 #3776
    Tv - ben reklámoztak Dreher 4.0 nevű sört.

    Ez ilyen gyenge a valóságban ?
  • becauseIsaid
    #3775
    Bajor duplabak búzasör


  • becauseIsaid
    #3774
    Ja, nagy a baj: a fejedben.
  • IPA-lover
    #3773
    Egyik mondatod üti a másikat...

    "Ízlésekről és pofonokról amúgy se nyitok vitát, mindenkinek másképp ízlik minden"

    Ez igaz, mindenkinek más az ízlése.

    "És akkor mi van, ha agyonoxidált söröket iszok?"

    Semmi... Téged minősít, Ez kb olyan mintha penészes kenyeret, vagy romlott húst ennél.

    "És ha ízlett, akkor mi van?"
    Akkor nagy a baj
  • becauseIsaid
    #3772
    Egy finom kölsch


  • becauseIsaid
    #3771
    Egy király búza


  • becauseIsaid
    #3770
    Vaskakas american amber ale

  • becauseIsaid
    #3769
    Te meg milyen arc vagy? Ide jössz csak azért, hogy beugass két embernek. És akkor mi van, ha agyonoxidált söröket iszok? Írtam én egy szóval is, hogy ízlett vagy nem? És ha ízlett, akkor mi van? Ízlésekről és pofonokról amúgy se nyitok vitát, mindenkinek másképp ízlik minden. Továbbá mi közöd van ahhoz, hogy ki mennyit ad ki egy sörért? Unalmas lehet az életed komám!
  • IPA-lover
    #3768
    Érdekes arc vagy.
    Szerinted ez taszító de alig 2 hét alatt két agyon oxidált sört is posztoltál amiket gondolom meg is ittál jóízűen
  • IPA-lover
    #3767
    Gondolom itt az volt a cél hogy megmutasd hogy te megengedheted hogy 12000 forintért vegyél egy doboz sört
    De most komolyan! Megéri ennyi pénzt kiadni egy sörért???
  • becauseIsaid
    #3766
    Vaskakas Lemongrass saison

  • becauseIsaid
    #3765


    Vaskakas APA
  • becauseIsaid
    #3764
    Ezek mindig is taszítóak voltak számomra.