A SÖR
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A lényeg a doboz oldalán olvasható, de azért annyit még hozzáfűznék, hogy annak ellenére, hogy nem tartom magam egy nagy Soproni kedvelőnek, ez most bizony jól esik.<#finom>#finom>
Van itt még (katt) két másik "hazai" márka is.
A nagyobb kiszerelés tartalmaz ugyan némi sört is, de nem tettem ide a fotót, mert az igazi SÖRre még nyomokban sem emlékeztet az íze..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ittál egyáltalán? Sz@rul festesz...ööö...iszol te rendesen?<#nyes>#nyes>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Most vagy az van, hogy nem zavar a kukoricadara benne, vagy pedig csak simán jól esik reggeli után..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
A kávé tökéletesen passzol a stout és a porter sörfajtákhoz, de pale ale-ben nehéz volt elképzelni. Viszont kellemes csalódás volt! Ízben is ott volt a kávé, de illatban méginkább. Nem hittem, hogy a Manchester-i BlackJack sörfőzde itala müködni fog, de remek italt kaptam.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Trillium Brewing Company, Monkish, Other Half Brewing Co. és a The Veil Brewing co.
Segített még a Bundobust egy kis chai fűszerrel, de került bele nagy adag kókuszkrém, szegfűszeg, kardamon, fahéj, gyömbér és vanília. Remek imperial stout, szeretnék valahol belekötni, de nem tudok!

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Gondolom jó az íze, múltkor ittam ilyet nagyon ízlett.
Kaiser sört lehet kapni itthon még?
Most értem haza az imént. Asszonyka meglepett egy dobozka ilyennel:
3-féle komlóval természetesen<#finom>#finom>
Egészségetekre!<#pias>#pias>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Helyesen: "veszek 1-2 üveg sört.." 😉
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ma délután megyünk boltba. Lehet veszek 1 -2 üveg sört.
Most egy 5%-os szűretlen verziót lefetyelek belőle.<#eljen>#eljen>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.05.01. 16:31:18
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Inkább bontsatok ti is egy doboz (kukoricagrízmentes) Staropramit<#idiota>#idiota>
A "Granát" szóból a gránát(alma) összetevőre asszociáltam, mint kiderült helytelenül.
Az inkább csak valami szleng vagy egyéb elnevezése a sörnek.
Ami mellesleg egész ihatóra is sikeredett szem előtt tartva a tényt, hogy amúgy nem nagy kedvencem ez a márka..<#vigyor>#vigyor>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Bár lehet, hogy nem mindenki találja kellemesnek a natúr ízvilágú söröket...
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Errant : Fightmilk round 2
Nagy rajongója vagyok a Milkshake IPA-knek, de chillivel bolondított verziót még nem ittam.Gyümölcsös és kellemesen krémes nyitás után jól jön a chilli, szerencsére nem tolakodó.
Wander beyond : Anura
Kedvenc főzdémben most sem kellett csalódnom. Bár ez a savanyított vonal nekem nem jön be, de ez.... Ez kérem szépen igazi gyümölcsbomba. Nem kis mennyiségű áfonya került a főzetbe,ez az árán is meglátszik 😊 De megérte, kellemesen savanya, ízes, és az alkoholt szinte alig érezni.
Big Hug Brewing : Black IPA
Ha vakon iszom,ha nem látom a dobozt, simán rávágom, hogy Porter. De ennyi hibája van,remek sör, csak lehetne testesebb.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
És persze mi más is eshetne jobban az esőn kívül, mint 2 doboz jól behűtött sör?<#finom>#finom><#pias>#pias>
Mivel dobozpárti vagyok, így a színeiket nem csekkoltam. Különösebben nem is érdekel milyen a színük, hiszen elsősorban az ízük miatt isszuk a söröket. Nem? De! Így részemről akár hupilila is lehetne a színük..
Ami az ízt illeti: hallgattam mucsácsó kollégára és már jóval előbb kivettem a dobozokat a hűtőből, hogy ne legyenek jéghidegek.
Azért még kellemesen hűsek maradtak, valahogy a húgy meleg sört még továbbra sem favorizálom.
Ami meglepő, hogy két tök egyforma (vagy legalábbis alig megkülönböztethető) ízvilággal találkozhatunk. Talán, mintha a világos verzió mintha enyhén karakteresebb lenne, a sötétebbik meg mintha enyhébben édesebb, de ez sok mindennek betudható kezdve az imént elfogyasztott káposztás lángostól a reggeli fogmosásig, amik szintén megváltoztatják a száj PH értékét, így akár az ízvilágot is.
Öröm az ürömben, hogy a kukoricás utóíz mindkettőből elmaradt, ami nem mindig zavaró, de most még nem készültem fel rá.
Biztos a tegnapelőtti Arany Fácán est miatt..amit szilvás unikummal próbáltunk teljesebbé tenni több-kevesebb sikerrel...<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
De tény, hogy vannak jobb sörök is...
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Egyáltalán, számodra milyen sörök vacakok? Először talán ezt illene pontosítani...
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Próbáld meg a vietkávédat is jegesen, hátha úgy jobban csúszik. <#hehe>#hehe>
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.04.25. 06:05:54
imo :) science fiction is science fact
Kellemes sörivást mindenkinek, aki ilyen korán már megteheti 😊
Majd a nap végén még benézek.
(Ami nekem úgy jó bő 20 óra múlva esedékes..)
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Én ezt gyorsan megoldottam, nem sz@rozok vele sokat: jó hideg és erősen szénsavas legyen.
Ki nem állhatom a szénsav-gyenge és húgy-meleg söröket.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
Csak ne feledkezz meg a társáról sem.
Az ízeikről bővebben majd a hétvégén.
Reggel korán kelek és mert vezetek is, talán nem árt ha ma már nem iszok több sört..
bár a szívem szakad meg miattuk hogy ott szomorkodnak a hűtőben...<#idiota>#idiota>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ha érdekel mik azok, majd benézel miatta. A cucc még annyira friss, hogy alig pár helyen kapni csak.
Tehát lakat a számon, és nem tudsz róla, hogy már hűl a hűtőmben...<#vigyor5>#vigyor5>
Csak annyit mondhatok, ez egy igazán pokoli jó sör/páros<#kuss>#kuss>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
az új sörélesztős, világos búzasört tesztelni sötétebb testvérével egyetemben.<#nyes>#nyes>
Apostoli ízek várnak rám. Szó szerint...
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.04.24. 19:40:21
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Versenyezni sörivásból senkivel sem szokásom, részemről csak annyit iszom, amennyi jól esik és pont.
Így történt ez ma is, amikor is délelőtt elkolbászoltam a helyi kricsmibe, hogy kipróbáljam a lentebb említett japán eredetű Asahit.
Hát, ez a próba most egyelőre elmarad, köszönjük ezt a minap elfogyasztott Szent Istvánnak, illetve annak (magas) kukoricagríz tartalmának.
Az Asahit kezembe véve, épp az összetevőket olvastam, amikor megakadt a szemem a kukoricagríz összetevőn.
Van, hogy nem zavar, de az a van, az nem most van.<#nevetes1>#nevetes1>
Most az van, hogy kerestem inkább valami kukorica-tartalom nélküli összetevős sörcit, így bukkantam rá a megújult dobozos Edelweiss-re:
Ami számomra mennyei megváltás volt, egyrészt a Szent István sör, másrészt a mai kávéförmedvényem után.
Víz, búzamaláta, árpamaláta, komló és sörélesztő. Lehet, hogy ezen alkotóelemek megfelelő keverési aránya a titok a jó sörhöz.
Ezen még ráérek elmélkedni a hétvégén is, amikor is ugyanezen összetevőkkel készült két új sört is csekkolok majd.<#vigyor>#vigyor>
Mellesleg az "új" Edelweiss sörnél maradva, ízre továbbra is a "régi" Edelweiss.<#eljen>#eljen>
Ha netán valaki nem tudna egyszerűen hozzájutni valami miatt, de Dreher sörökhöz igen, javaslom helyettesítőnek a Dreher Hidegkomlós IBU19-esét 3-féle komlóval megkóstolásra. Az is közel ilyen jóra sikeredett mint az Edelweiss, leszámítva, hogy abban nincs sörélesztő.
És szerencsére kukoricagríz sem.<#finom>#finom>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.04.24. 18:04:29
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

