A SÖR

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Zephyr Retiring
#3141
Mármint sörösüvegekkel a kezükben nem járkálnak, vagy már nem vesznek üveges söröket?
Mi a kollégákkak ragaszkodunk a régi hagyományokhoz és vagy sörösüvegből iszunk, vagy korsóból csapoltat. Mikor milyen a társaság ugyebár...
Én a dobozos sör mániámat javarészt csak idehaza gyakorlom.<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3140
Az üveges nekem a régi időket idézi!
Jó ár visszagondolni.
Emberek szerintem már már nem is nagyon járnak üressörös üvegekkel a boltban.
mint ahogy szóda patronnal sem.
coop pedig áfész volt.
Zephyr Retiring
#3139
Tegnap beugrott egy régi ismerősöm a párjával. Ezer éve nem láttam, nem beszéltünk így azt sem tudtam, hogy most van egy párja..
A lényeg, hogy beugrott, jót dumáltunk, valamennyire megismertük a párját is..<#vigyor5>..és természetesen bontottunk egy egy sört.
Sajna ez volt az utolsó...2 sör a hűtőben...



..így, bár mára aktív pihenést terveztem, kénytelen vagyok elugrani valamerre pár doboz pótlásért..<#pias><#finom><#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3138
A Szent István a Coop hivatalos söre, ennek megfelelően olyan a minősége is, mint az egyéb Coop-os termékeké.
Hogy az pontosan milyen is, döntse el mindenki saját maga. Nekem néhanap végszükség esetén megteszi, de akkor nagyon szomjasnak kell hozzá lennem..<#nevetes1>

Ez ugyan tegnapi fotó, hazafelé lőttem egy útszéli kricsmiben, de...



..mivel a mai délutánom is hazafelé pont ugyanúgy történt, ezen a téren azóta így változás nem történt.
Vagyis ma is ugyanúgy mint ahogy tegnap is, úgy esett az eset, hogy legurult egy ugyanilyen jéghideg nedű a torkomon..<#finom>
Egészségemre!<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3137
igen ez lehetett de 2000 évek közepén volt, más volt a doboza.
A szent István sört ismeritek?
nem is értem ezzel a névvel hogy tudtak sört kiadni ilyen trehány minőségben ?
Musachy
#3136
nem tudom mi volt a neve

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#3135
Zöld dobozosból onnan hirtelen csak az Edelmeister ugrik be. Az elég víz ízű és olcsó is. A fekete dobozos jobb (szerintem) ,de van 0,0%-os kék verzió is amit ittam már. Létezik belőle még 5,2%-os barna dobozos is, de az ritkán van errefelé, nekem még nem sikerült kifognom...

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3134
Az általad említett sört a Lidl-ben vettem.
Szerintem ott meg akad jobb és sz@rabb minőség is.
Pennyből Ottakringer-t vettem utoljára.
Gondolom nem rá értetted a fosch jelzőt 😊

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3133
ehhez képest valami ritka rossz sör volt. 120 ft volt egy doboz kb
borzasztó volt az íze
Musachy
#3132
na nekem pont ez jutott eszembe arról a zöld dobozos sörről #3123... de ha azt mondjátok, hogy nagyon jó, akkor biztos nem a pennys olcsó fosch, csak hasonló a doboza

imo :) science fiction is science fact

smith09
#3131
Emlékszem egyszer mentünk foci meccsre és a fiuk hoztak egy egy csomó sört aminek a nevét nem tudom, a pennyben lehetett kapni és zöld volt a dobozva. De az íze borzalmas ihatatlan volt. Az m7 es autópályán végig hirdette a penny ezt a sört. Többiek pedig örültek milyen men sört isznak! 😄
Zephyr Retiring
#3130
Ételként még elmegy.
Már aki különlegességekre vágyik.
De sörbe ilyesmiket tenni szentségtörés.
Persze ez csak az én véleményem. Aki ilyesmikre vágyik, igya csak nyugodtan 😊

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#3129
hoppá... ez már végképp nem az én (sör)világom

imo :) science fiction is science fact

#3128
"az tuti, hogy ennél gusztustalanabb sör tán nincs is a világon."

De van 😄

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#3127
Erre a hírre gyorsan innom kell egy üveg kőbambit a sarki kricsmibe...<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3126
Nem tudom mennyire igaz a linkelt cikk állítása, de ha fedi a valóságot, az tuti, hogy ennél gusztustalanabb sör tán nincs is a világon.
Vadidegen szarrá cuccolt nőből kivont alapanyagból készült sör jó fogás lehet egy szingli pasinak, aki nőt egy ideje már csak a neten látott, de minden egyéb esetben elég undorító ahhoz, hogy meg se kóstoljam.
Ettől már csak az az ötlet jobb, hogy a többet használt vaginának, biztosan jobb is az íze.
És tényleg van olyan fazon, aki ezt a faszságot el is hiszi?

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#3125
Összecimboráltam a The order of Yoni sörfőzdével, segítek nekik pár sört eladni Angol földön, így kaptam én is egy nagyobb csomagot.

IGEN, ez az a híres VAGINA SÖR, amire azt hittük pár éve, hogy valami kamuhír. De nem az! Létezik, és be kell valljam, nem is rossz!
Kellemesen édeskés, enyhén malátás, meg nem mondtam volna hogy ez sour ale. Kaptam Moniuqe és Paulina verziót is.

LINK


Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

smith09
#3124
ez egy nagyon jó sör!
Zephyr Retiring
#3123
Egészségedre váljék!
Én ma egy igazi német minőséget lefetyeltem be..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3122
este 2 bitburgert megittam,
most is nagyon finom volt.
akcios most a madaras teszkóban
Zephyr Retiring
#3121
Nincs új sör a nap alatt. Ez egyenesen Franciahonból repült idáig.
Mondom...



..bontom.<#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3120
Itt repül a kis Csíki...<#vigyor>




Akik a keserűbb, karakteresebb ízvilágot szeretik, kedvelni fogják.
Tavalyi céges bulin ittam egy üveges verziót is belőle, az se lett kedvenc.
Talán a Csíki Mézessel is kéne egyszer egy próbát tennem..<#rolleyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3119
Most szürcsöltem be. Sajnos számomra csalódás volt, mert nekem ez túl keserű. A doboznak viszont örülök, nincs még ilyenem. Venni viszont biztos nem fogok belőle. Fotó majd holnap reggel ha felkeltem.

És ha már sörökről beszélünk, láttam ma egy Trooper (Iron Maiden) sör fotót. Észak-Írországban fotózták, aludobozos és fém díszdobozban vették. Próbálok beszerezni belőle egyet ha sikerül, ha már a sparos Metallica sörről lemaradtam....

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3118
A héten már nem iszok én se,
majd fotozd le a sört. 😊
Zephyr Retiring
#3117
Én ma sörmentes napot tartottam.
Pedig kaptam egy újabb doboz 6%-os prémium sört.
Holnap estig eldöntöm még, mikor bontom majd fel.
De jelzem ha megtörtént...<#pias>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3116
tegnap ittam egy doboz kőbányait,
egész kellemes csalódás volt
Zephyr Retiring
#3115
Szevasztok!

A SÖR Istene kövesse sörtörténelmetek.<#vigyor>

Részemről ma ismét a pécsi Szalonra esett a választásom.
Természetesen jéghidegre hűtve, ahogy szeretem...



..és közben ismét levonom ama következtetést, hogy igen: vannak még jó hazai sörök!<#taps>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#3114
Zipfer Märzent én is ittam már régebben, szerintem is kellemes ital.

imo :) science fiction is science fact

smith09
#3113
A zipfer nagyon jó!!
a lengyeleket meg nem ismerem.
PAulaner-ből egyszer ittam, azt barna sör volt, de az nem volt finom.
Zephyr Retiring
#3112
Üdvözlet minden kedves (vagy kevésbé az) sörtársamnak eme szent helyen<#vigyor>
A finom, hűs sör enyhítse szomjúságunkat ezen a forró kora estén is.

Nekem most egy pokoli Paulaner, egy szerényebb, ám cseppet sem szegényebb Zipfer, valamint kér Arany korsó jutott osztályrészül.
Ízletességi sorrendet szerencsére nem kell hoznom (nem is tudnék, mert mind a négyük ízlett)<#finom>



Érdekességképp megemlítem, hogy a két Arany "testvér" csak látszólag hazai sör.
Ők valójában azon lengyel Van Pur termékek, akik a már itt is korábban bemutatott híres-neves alkoholmentest is gyártják saját néven..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3111
spárban holnaptól
Soproni dobozos ipa 249
krusowice 259
Musachy
#3110
kistescoban van akciós cseh, amcsi meg lengyel sör is <#nyes>


Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.05.27. 13:02:22

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#3109
brrr....
maradok a rendes világosoknál
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.05.27. 12:59:10

imo :) science fiction is science fact

#3108
Azt hiszem kimaxoltam a craft beer dolgot egy időre 😄
Az Omnipollo-t gondolom már senkinek nem kell bemutatni. Ma volt pár sörük Manceshterben, a Northern Monk ivóban. Mindez soft serve style-ban.
Íme a bacon-ös, juharszirupos, mandulás, kókuszos, vaníliás Agamemnon Monster Shake, rumos mandulás jégkásával és pekán dió krémes fánkkal. Sörpornó a javàból!


Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

smith09
#3107
Egyik este a barátomnál megittam egy doboz Veltins-t és egy doboz barna kozelt. A barna közel fura az íze, sörre kevésbé emlékeztet.
Zephyr Retiring
#3106
Neked is kösz az infót. Majd benézek szombat délután pár dobozért.<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3105
Én is az 500+ ft-os verziót vettem.
Pedig van Spar is a közelben..<#falbav>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#3104
A Spar-ban kapható a Metallica sör, az Enter night Pilsner. Ajánlott ital!

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

#3103
Most nézem... Tesco-ban 549 . Sparban 259....

MacBook Air M4, iPhone 14+, iPad 9.7, XBOX ONE, XBOX360 Slim

#3102
Wow. Hol? Kereskedelmi forgalomban vagy valami erre specializálódott website-on? Egy dobozzal megkóstolnék... legközelebb szeptemberben megyek, addig letesztelném az itthon kapható verziót.

MacBook Air M4, iPhone 14+, iPad 9.7, XBOX ONE, XBOX360 Slim

smith09
#3101
én üveges változatban ittam ilyet az nagyon finom volt!
Zephyr Retiring
#3100
Mai felhozatal jobbról balra, egy búza, egy radler, egy nullás és egy 4%-os lengyel csoda.
Utóbbi kettőt (ma) még nem kóstoltam..de ami késik..<#hawaii>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3099
San Miguel-t idehaza is kapni..

..de csöcsekintcsüng honból már ritkábban látni errefelé is..<#nyes>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3098
A Szalonok nem rosszak. Én néha még az alkoholmenteseket is bevállalom belőle<#vigyor>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3097
Szalon sör teszt megvolt!
Ajánlom mindenkinek.
Azt hittem valami kommersz lőre lesz, aztán kellemes csalódás!!
Mersant
#3096
nekem is nagy kedvenc <#eljen>

A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.

#3095
Nagy kedvencem a La Chouffe!

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

smith09
#3094
A napokban vettem limitált szériás - jelentsen ez bármit is - szalon sört
Este meg is iszom!
#3093
Belgiumban, ha jártok próbáljatok ki minél többet.
a Jupiler az, amit a belgák úgy isszák, mint a vizet. a 12 fokos Gordon-ból nem kell sok, hogy fejbe b...sszon...
Viszont a világ legjobb söre kategóriájának győztese.... Tripel Karmeliet! (kint EUR 1.15 volt az ára, ahogy látom pesten is lehet venni valahol 740FT körül...)

MacBook Air M4, iPhone 14+, iPad 9.7, XBOX ONE, XBOX360 Slim

#3092
Sziasztok,
Itt van pár sörkülönlegesség Ázsiából. (mármint nekünk... ők ezt isszák napi szinten,)
A San Miguel-t ill Red Horse-t a Fülöp.szigeteken ittam,(mind2-nek van Litro üveges verziója...)
Yanjing-et Kína felé a gépen adtak.
A Bintangot Indonéziában szoktam inni. (a helyi Heineken)
a másikat, ami finomabb volt sajna nem fotóztam le. (Bali Hai)

kóstoltam még a Thai Chang-ot, illetve a kínaiak legalapabb sörét a Tsing tao-t,

MacBook Air M4, iPhone 14+, iPad 9.7, XBOX ONE, XBOX360 Slim