A SÖR
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
imo :) science fiction is science fact
Lindemans Frambosie
bonche de namur
silly sour
scotch silly
Kasteel Barista Chocolate Quad
Orval
Kasteel Cuvée du Chateau
Barbar honey
Monyo Sour Rise
Retteget Iván
Mad Scientist New York Mocaccino
Mad Scientist Mango Bay
Mad Scientist Candy Man
Mad Scientist Old King Clancy
Mad Scientist Drowned God
Esthajnal 19
We don't like pepperazzis
Beard doesn't make you a brewer
GOUDEN CAROLUS CUVÉE VAN DE KEIZER 2018

Utoljára szerkesztette: marsu, 2019.08.18. 11:02:18
Közben 33 napja letisztuló kúrát tartok 😄 Persze a söröket folyamatosan gyűjtöm. Majd jelentkezem a fotóval mik halmozódtak fel az elmúlt 1 hónapban.
Utoljára szerkesztette: kutyakiki81, 2019.08.18. 10:21:35
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
imo :) science fiction is science fact
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Opcsi78
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Nemrég olvastam erről az amerikai sörről: Left Hand Introvert IPA
Hogyan lehetne hozzájutni ehhez? Forgalmazzák ezt Európában? Honnan lehetne rendelni? Valami tipp vagy ötlet? Ajándéknak is szánom. Köszi.
Utoljára szerkesztette: opcsi78, 2019.07.26. 20:22:50
Opcsi78

Ami érdekes, mindkettőnek valódi sör íze volt. A gyömbért még nyomokban sem érezni rajtuk..
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
Egész pontosan 3,81 litert:
A szilvásra leszek kíváncsi és a mézes gyömbéres sörre első-sör-ben<#vigyor>#vigyor>
A többit meg csak megszokásból az íze miatt fogom elfogyasztani...<#finom>#finom>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Én a két pasi és egy kicsiben láttom hogy mindig üveges radebergert isznak.
Idén nyáron is biztos megyek még hozzá, majd dobok egy fotót, hogy épp milyen búzasört viszek neki...
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.15. 23:32:24
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ez a momentum részemről kizárólag csak akkor képzelhető el, ha nincs idehaza abszolút semmilyen sör. Persze ha ilyesmi elő is fordul netán egyszer egyszer, az az időszak legfeljebb csak másnapig tart...
Most egy 0,33-as Carlsberg által forgalmazott Budweiser Budvart kortyolgatok, s azon elmélkedem, hogy '12-ben Kanadában is ez a márka volt a fav, de 0,33-ast én ott hírből sem láttam.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.15. 23:26:09
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
imo :) science fiction is science fact
arany ászok pedig pláne. 😊
Mind német itóka, a középső szett az oettingeni Oettinger teméke, a két szélső pedig Lidl cucc.
Apropó Lidl....mától akciós egy rakás ilyen-olyan kézműves sör ha valakit érdekel.
Én biztos benézek majd holnap...<#finom>#finom>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya
Kellemesre behűtve, pont ahogy szeretem.<#finom>#finom>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.13. 19:21:04
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.07.13. 19:13:57
imo :) science fiction is science fact
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Kivételesen most üveges verzió<#idiota>#idiota>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
még szerencse hogy lehet kapni 😄
..meg persze egy picit erősebb "korsót" is:

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

imo :) science fiction is science fact
annak nagyon jó íze volt!!
Inkább csak szomjasak vagyunk. A sör pedig az egyik legjobb szomjoltó nedű.
Itt jön képbe az, hogy ki hajlandó kompromisszumra és ki nem. Én pl. simán benyakalom a jéghideg 0,0%-os alkoholmentest is ha épp vezetni fogok. Nem igazi sör mert nincs benne alkohol, de ugyanakkor a sör minden egyéb összetevője jelen van benne. Plusz mégsem kell vizet innom, mint a marháknak a legelőn.
Csak vicc volt. Én a vizet is szeretem. Anélkül ugyanis nem létezhetne a sör sem...<#nevetes1>#nevetes1>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Ne azért ne igyunk mert elkap a rendőr.
Pennyben volt kis dobozos carlsberg.
Egy ideje próbálják ezeket a söröket népszerűsíteni ezzel a kiszereléssel.
imo :) science fiction is science fact
akkor egyből jönnének a trükkök
- én ugy tudtam kis üveg, és úgy tudom, egy pohár, nagy pohár vagy kispohár, azt gondoltam kettő pohárt sem fogja kimutatni a szonda, esküszöm csak egyet ittam
stb...
jönne mindenki a jobbnál jobb ötleteivel , hogy tudjon ittasan vezetne, és hogyan tudjon még több alkohollal a vérébe ittasan vezetni.
Mo.-n erre semm szükség nincsen.
Azt se tartják be hogy nem lehet ittasan vezetni.
mi lenne ha lehetne némileg ittasan vezetni ?! 😄
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Szerintem a zéró tolerancia f*szság, 1-2 sörtől még nem fogsz vezetésképtelen lenni.
Oroszországban pár évig volt zéró tolerancia, aztán visszavették, mert rájöttek hogy semmit nem ért.
Bár én 1 sört se iszok ha vezetek, mivel nem szeretném kockáztatni a jogosítványomat, munkaeszköz az autó számomra és meglőnének ha nem vezethetném.
A magyar mentalitással van a probléma (tisztelet a kivételnek). Hiába szigorúbb a büntetés, a több szondáztatás, a rengeteg baleset, amíg az megy a fejbe hogy "lesz*rom", "nem érdekel", "megtehetem", "úgy sem lesz baj", "any*dat", addig...
Nézzük meg a németeket és a japánokat. (mind a 2 országba járok folyamatosan, ottani ismerősökkel is beszélgetek). Nincs zéró tolerancia. Viszont a közlekedési kultúrájuknak és a mentalitásuknak hála csekély az ittas vezető és csekély a balesetek száma. (odafigyelnek egymásra, betartják a szabályokat, nem b*sznak ki a másikkal) Beléjük van már rég óta nevelve, és tiszteletbe tartják.
Persze vannak országok ahol durvább a helyzet mint nálunk, pl. Thaiföld, Isztambul.
Másik példa a gyorshajtás. Telepítették a Védákat hogy visszafogják a gyorshajtókat. Ér valamit? Igen, jó pénzt behajtanak vele, de aki nem hülye...lassít, átmegy rajta és újra nyomja neki.
És persze mi az új hír több év elteltével mióta a védák és a komolyabb traffik megjelentek?
"Még mindig rengeteg a gyorshajtás miatti baleset."
Puff.
u.i.: Azért este én is beverek már pár sört itthon. :-)
Megkérdeztem a rendőr ismerősöket, hogy ez miatt jobb lett a helyzet? Egyből rávágták, hogy rengeteg ittas vezetőt kapnak el a mai napig. Nem csökkent a számuk. <#buck>#buck>
Érdekes, hogy a sör meg nem. Biztos ennek valami ph érték arány összefüggése lehet alkohol kontra gyomorsav kapcsán. Vagy valami más az ok, ki tudja.
Pezsgő vagy habzó bor is csak valami különleges esemény kapcsán megy le a gigámon, de ha van rá mód, akkor már inkább a sör.
Ma két üveg Arany Fácán csúszott le a kollégákkal most este meló után. Amúgy péntek lett volna a sörözős nap, de szombat reggel még vezetnem kell. Kár lenne másnaposan...<#miaz>#miaz>
Ami pedig az ittas vezetés kontra etikett véleményed illeti....hát sajnos nem minden sofőrnek az.
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
Üveges sör kicsit macerás, pakolgatni az üreset, meg csörög zörög, a doboz meg kényelmesebb.
Pénteken megyek boltba, nézek valami finom sört. 😊
Kár hogy nincs boros topik!! 😄
Tudod: ha a többiek a kútba ugranak, én sem lehetek gyáva..<#nyes>#nyes>
De van egy határ a gyávaság és a hülyeség közt, ami konkrétan így néz ki:
Ez már most jó hideg, de nem gyávaságból nem iszom még meg (csak majd este 11 után), hanem azért mert az esetleges közúti ellenőrzéskor a rend őreinek úgysem tudnám megmagyarázni, hogy 1 sör még nem sör.<#vigyor>#vigyor>
Meg aztán az is visszatartó erő, hogy a "B"-s jogsit egy minutum alatt bevonják végleg, aztán ülhetek újra be a kresz tanfolyamra a 18 éves suttyók mellé, nem is beszélve arról, hogy a gyakorlati oktatáson idősebb lennék mint az oktatóm, aki hiába az évek meg a rutin, mégiscsak ő fog mellettem ülni vizsgakor, hátul meg a vizsgabiztos biztos megbuktat majd már csak heccből is..<#hehe>#hehe>
"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."
