A SÖR

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3191
Az komoly lehet!!!

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

#3190
Nem igazán bírok magammal. Még a leírt listához megrendeltem a szentandrásiak Black Rose csomagját, egy 2018-as és egy 3 éves sörrel, díszpohárral.
#3189
Tárold őket hűvös helyen. Az olyanok mint pl. a Mad Scientist Mango Bay hamar "megbuggyan" ha szobahőmérsékleten tartod,főleg ilyen fűtési időszakban.

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

#3188
Karácsony előtt nem bontom fel egyiket se, addig türelmesen várok
Musachy
#3187
szép lista, jöhetnek a képek, aztán majd a teszteredmények <#pias>

imo :) science fiction is science fact

#3186
Hát ha valakit esetleg érdekel, bevásároltam karácsonyra

Lindemans Frambosie

bonche de namur

silly sour

scotch silly

Kasteel Barista Chocolate Quad

Orval

Kasteel Cuvée du Chateau

Barbar honey

Monyo Sour Rise

Retteget Iván

Mad Scientist New York Mocaccino

Mad Scientist Mango Bay

Mad Scientist Candy Man

Mad Scientist Old King Clancy

Mad Scientist Drowned God


Esthajnal 19

We don't like pepperazzis

Beard doesn't make you a brewer

GOUDEN CAROLUS CUVÉE VAN DE KEIZER 2018

marsu
#3185
most ilyet kaptam, de baromira nem ízlik!!!


Utoljára szerkesztette: marsu, 2019.08.18. 11:02:18
#3184
flavourly.com rendelés. Nem kell előfizetést aláírni, ez egy egyszeri csomag. 10X2 sör,2 pohár,magazin és snack 19.99 fontért. Tény, hogy a small pale ale és a table beer, csak húgyozásra lesz jó, de a többiben van fantázia. A Wild beer főzde italai nem szoktak csalódást okozni, ez a By the horns még nekem is új.



Közben 33 napja letisztuló kúrát tartok 😄 Persze a söröket folyamatosan gyűjtöm. Majd jelentkezem a fotóval mik halmozódtak fel az elmúlt 1 hónapban.
Utoljára szerkesztette: kutyakiki81, 2019.08.18. 10:21:35

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Musachy
#3183
Harapjunk egy kis habot!

imo :) science fiction is science fact

Musachy
#3182
jók a Panachék, még akkor is, ha francia találmány <#eljen>

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#3181
Nem panaszkodnék, de a panaché amit a #3155 alatt publikáltam, erősen fogyatkozó tendenciát mutat.. <#nevetes1><#pias>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#3180
Köszi, nézem majd.

Opcsi78

#3179
www.honestbrew.co.uk -n szokott lenni. Jelenleg nincs raktáron, de érdemes figyelni.

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

smith09
#3178
köszi szépen, lehet kipróbálok egyet majd!!
#3177
Hello!
Nemrég olvastam erről az amerikai sörről: Left Hand Introvert IPA

Hogyan lehetne hozzájutni ehhez? Forgalmazzák ezt Európában? Honnan lehetne rendelni? Valami tipp vagy ötlet? Ajándéknak is szánom. Köszi.
Utoljára szerkesztette: opcsi78, 2019.07.26. 20:22:50

Opcsi78

Zephyr Retiring
#3176
Első péntek esti ajándékba kapott, második ma reggeli saját:



Ami érdekes, mindkettőnek valódi sör íze volt. A gyömbért még nyomokban sem érezni rajtuk..

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3175
Kesernyés, erős sörök ha azt az ízvilágot kedveled.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3174
egy ideje figyelem a faxe söröket.
1 liter ára 500 ft
nem tudom milyen lehet...
Musachy
#3173
meggyes meg szilvás sört ittam már én is, mindkettő ízlett

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#3172
Na kérem, megfogadtam a saját tanácsom és vettem pár liter sört..<#nevetes1>
Egész pontosan 3,81 litert:



A szilvásra leszek kíváncsi és a mézes gyömbéres sörre első-sör-ben<#vigyor>
A többit meg csak megszokásból az íze miatt fogom elfogyasztani...<#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3171
Néha van ilyen- 😊 kisdobozos carlsberget a penny ben láttam mostanában.

Én a két pasi és egy kicsiben láttom hogy mindig üveges radebergert isznak.
Zephyr Retiring
#3170
Egy régebbi ismerősöm nagy kedvence a búzasör. Nagy ritkán beugrom hozzá és viszek neki ajándékba valamilyen márkát, amit épp kapok. Jó "gyerek" és példás családapa egyébként, talán csak a búzasör az egyetlen gyengéje, aminek sosem tud ellenállni.
Idén nyáron is biztos megyek még hozzá, majd dobok egy fotót, hogy épp milyen búzasört viszek neki...
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.15. 23:32:24

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3169
Hogy lehet nem venni sört? <#nevetes1>
Ez a momentum részemről kizárólag csak akkor képzelhető el, ha nincs idehaza abszolút semmilyen sör. Persze ha ilyesmi elő is fordul netán egyszer egyszer, az az időszak legfeljebb csak másnapig tart...
Most egy 0,33-as Carlsberg által forgalmazott Budweiser Budvart kortyolgatok, s azon elmélkedem, hogy '12-ben Kanadában is ez a márka volt a fav, de 0,33-ast én ott hírből sem láttam.
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.15. 23:26:09

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#3168
Úgy tűnik telítődtem búzasörrel. Az elmúlt két évben nagyon ment, az idén alig tudtam letolni a torkomon néhányat.

imo :) science fiction is science fact

smith09
#3167
mostanában nem vettem sört, pedig a szalon sör múltkor kifejezetten tetszett.
arany ászok pedig pláne. 😊
Zephyr Retiring
#3166
Ezek meg a múlt héten az én itthoni kedvenceim voltak...<#vigyor1>



Mind német itóka, a középső szett az oettingeni Oettinger teméke, a két szélső pedig Lidl cucc.
Apropó Lidl....mától akciós egy rakás ilyen-olyan kézműves sör ha valakit érdekel.
Én biztos benézek majd holnap...<#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

#3165
Homér kedvence 😊

Xbox Live : KutyaKiki PSN : KikiKutya

Zephyr Retiring
#3164
Reggeli utáni kísérőnek ajánlok egy müncheni sörkülönlegességet:



Kellemesre behűtve, pont ahogy szeretem.<#finom>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#3163
Ja. Mint két tojás. Ezért is vagyok dobozpárti. Azok legalább különbözőek javarészt..
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2019.07.13. 19:21:04

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#3162
mármint kinézetre (üvegforma) + a név is arra enged következtetni
Utoljára szerkesztette: Musachy, 2019.07.13. 19:13:57

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#3161
Passz. Lengyel cucc, árpamaláta, komló, kukorica és rizs jelenlétében. Édeskés, részemről iható kategória.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#3160
ez valami Corona extra koppincs

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#3159
<#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

eksy
#3158
Grat a jogsihoz!!!
Jobb későn, mint soha😊

"...és...szerintem...bizony."

Zephyr Retiring
#3157
Ez valamivel olcsóbb volt, talán egyharmada a cimbidének, viszont egész kellemes volt:



Kivételesen most üveges verzió<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3156
cimborám multkor a zing burgerben pesten ivott egy 3 dl es ipa sört 1200 ft. volt

még szerencse hogy lehet kapni 😄
Zephyr Retiring
#3155
Vettem ma egy akciós 1%-os szettet:



..meg persze egy picit erősebb "korsót" is:

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#3154
Egy hideg "Karcsi" mindig jólesik! <#pias> 'gésségetekre!

imo :) science fiction is science fact

smith09
#3153
Tegnap megittunk a cimborámmal kettő doboz Dreher hideg komlós sört.
annak nagyon jó íze volt!!
Zephyr Retiring
#3152
Szerintem senki sem azért iszik, hogy elkapják.<#vigyor>
Inkább csak szomjasak vagyunk. A sör pedig az egyik legjobb szomjoltó nedű.
Itt jön képbe az, hogy ki hajlandó kompromisszumra és ki nem. Én pl. simán benyakalom a jéghideg 0,0%-os alkoholmentest is ha épp vezetni fogok. Nem igazi sör mert nincs benne alkohol, de ugyanakkor a sör minden egyéb összetevője jelen van benne. Plusz mégsem kell vizet innom, mint a marháknak a legelőn.
Csak vicc volt. Én a vizet is szeretem. Anélkül ugyanis nem létezhetne a sör sem...<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3151
Ez a lényeg!
Ne azért ne igyunk mert elkap a rendőr.

Pennyben volt kis dobozos carlsberg.
Egy ideje próbálják ezeket a söröket népszerűsíteni ezzel a kiszereléssel.
Musachy
#3150
Arról nem is beszélve, hogy mindenkire másképp hat, sőt minden embernél ugyanazon alkoholmennyiség hatása is számtalan körülmény tekintetében változó. Egyetlen jó megoldás a nulla alkohol a vérben vezetés esetén. De ezt minden egyes embernek fel kéne érni ésszel és betartatni önmagával. Nem azért, mert fél, hogy elkapja a rendőr ...

imo :) science fiction is science fact

smith09
#3149
Tegyük fel hogy mondanák a tv ben hogy lehet inni Magyarországon. a megengedett mennyiség egy sör.

akkor egyből jönnének a trükkök

- én ugy tudtam kis üveg, és úgy tudom, egy pohár, nagy pohár vagy kispohár, azt gondoltam kettő pohárt sem fogja kimutatni a szonda, esküszöm csak egyet ittam

stb...
jönne mindenki a jobbnál jobb ötleteivel , hogy tudjon ittasan vezetne, és hogyan tudjon még több alkohollal a vérébe ittasan vezetni.
Mo.-n erre semm szükség nincsen.

Azt se tartják be hogy nem lehet ittasan vezetni.
mi lenne ha lehetne némileg ittasan vezetni ?! 😄
#3148
Spoilerbe raktam mert nem teljesen a témához illik.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Szerintem a zéró tolerancia f*szság, 1-2 sörtől még nem fogsz vezetésképtelen lenni.
Oroszországban pár évig volt zéró tolerancia, aztán visszavették, mert rájöttek hogy semmit nem ért.

Bár én 1 sört se iszok ha vezetek, mivel nem szeretném kockáztatni a jogosítványomat, munkaeszköz az autó számomra és meglőnének ha nem vezethetném.

A magyar mentalitással van a probléma (tisztelet a kivételnek). Hiába szigorúbb a büntetés, a több szondáztatás, a rengeteg baleset, amíg az megy a fejbe hogy "lesz*rom", "nem érdekel", "megtehetem", "úgy sem lesz baj", "any*dat", addig...

Nézzük meg a németeket és a japánokat. (mind a 2 országba járok folyamatosan, ottani ismerősökkel is beszélgetek). Nincs zéró tolerancia. Viszont a közlekedési kultúrájuknak és a mentalitásuknak hála csekély az ittas vezető és csekély a balesetek száma. (odafigyelnek egymásra, betartják a szabályokat, nem b*sznak ki a másikkal) Beléjük van már rég óta nevelve, és tiszteletbe tartják.
Persze vannak országok ahol durvább a helyzet mint nálunk, pl. Thaiföld, Isztambul.

Másik példa a gyorshajtás. Telepítették a Védákat hogy visszafogják a gyorshajtókat. Ér valamit? Igen, jó pénzt behajtanak vele, de aki nem hülye...lassít, átmegy rajta és újra nyomja neki.
És persze mi az új hír több év elteltével mióta a védák és a komolyabb traffik megjelentek?
"Még mindig rengeteg a gyorshajtás miatti baleset."


Puff.

u.i.: Azért este én is beverek már pár sört itthon. :-)

Musachy
#3147
Akkor mi a megoldás? Engedni kéne?

imo :) science fiction is science fact

#3146
Ugyebár nálunk szigorúan veszik az ittas vezetést, zéró tolerancia lett bevezetve pár éve.
Megkérdeztem a rendőr ismerősöket, hogy ez miatt jobb lett a helyzet? Egyből rávágták, hogy rengeteg ittas vezetőt kapnak el a mai napig. Nem csökkent a számuk. <#buck>
Zephyr Retiring
#3145
Én nem bírom a bort. Nekem durván savat csinál.
Érdekes, hogy a sör meg nem. Biztos ennek valami ph érték arány összefüggése lehet alkohol kontra gyomorsav kapcsán. Vagy valami más az ok, ki tudja.
Pezsgő vagy habzó bor is csak valami különleges esemény kapcsán megy le a gigámon, de ha van rá mód, akkor már inkább a sör.
Ma két üveg Arany Fácán csúszott le a kollégákkal most este meló után. Amúgy péntek lett volna a sörözős nap, de szombat reggel még vezetnem kell. Kár lenne másnaposan...<#miaz>
Ami pedig az ittas vezetés kontra etikett véleményed illeti....hát sajnos nem minden sofőrnek az.

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3144
Ittasan nem vezetünk, ez alap dolog!
Üveges sör kicsit macerás, pakolgatni az üreset, meg csörög zörög, a doboz meg kényelmesebb.
Pénteken megyek boltba, nézek valami finom sört. 😊

Kár hogy nincs boros topik!! 😄
Zephyr Retiring
#3143
Te is ellenzed (mint sokan mások), de én nem. Csak hát a tradíció nagy úr.
Tudod: ha a többiek a kútba ugranak, én sem lehetek gyáva..<#nyes>

De van egy határ a gyávaság és a hülyeség közt, ami konkrétan így néz ki:



Ez már most jó hideg, de nem gyávaságból nem iszom még meg (csak majd este 11 után), hanem azért mert az esetleges közúti ellenőrzéskor a rend őreinek úgysem tudnám megmagyarázni, hogy 1 sör még nem sör.<#vigyor>
Meg aztán az is visszatartó erő, hogy a "B"-s jogsit egy minutum alatt bevonják végleg, aztán ülhetek újra be a kresz tanfolyamra a 18 éves suttyók mellé, nem is beszélve arról, hogy a gyakorlati oktatáson idősebb lennék mint az oktatóm, aki hiába az évek meg a rutin, mégiscsak ő fog mellettem ülni vizsgakor, hátul meg a vizsgabiztos biztos megbuktat majd már csak heccből is..<#hehe>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

smith09
#3142
Nem visznek vissza üres üveget a boltba, mert már nem vesznek. 😄

Én is ellenzem a dobozos sört