3755
  • kisgabo
    #1475
    a mindenit....... kinai megküldte rendelés visszaigazolást. paypal 2-4 munkanap alatt akviválja az accountot, aszongya kinai a vételár 4.5%-a a paypal jutaléka, ami messze kevesebb mint a WU euró rablása....

    kitartás!! akit érdekel - látom sokakat :) - azoknak továbbra is beszámolok a

    winsunx-os

    rendelésről.
  • koryne
    #1474
    Akkor lehet, h Neked sem fog működni :(
  • Anubys
    #1473
    Nálam az Ecube elég új kártya, szal még nem próbáltam... De most, hogy mondod, ki fogom próbálni otthon...
  • kisgabo
    #1472
    na, a kinai elfogadja a mastercard-ot, tehát a WU 20 dolcsis költsége megkerülhető, bár ennek nemtudom mi élesz a dija.

    "A PayPal, amely az eBay internetes aukciósház leányvállalata, az egyik legnépszerűbb internetes fizetési móddá nőtte ki magát. Fő előnye, hogy biztonságos, legalábbis 1000 dollárig; így biztosan nem kell tartanunk az internetes bankkártya-tolvajoktól. Fizetéskor a következő pénznemekből választhatunk:

    Amerikai dollár
    Kanadai dollár
    Ausztrál dollár
    Euró
    Angol font
    Japán Yen
    Habár ezidáig szigorúan csak 45 országban használhattuk a PayPalt, fizetni mostantól az Európai Unió 15 új országából, köztük kis hazánkból is tudunk - pénzt fogadni azonban még nem. "


    Tehár regisztrálni kell a Paypal link oldalon, itt adod meg a kártyaszámot, a kinai csak a paypal kódodat kapja meg.

    most nyomom az ipart, a feljeményeket leirom azoknak, kiket érdekel.....
  • kisgabo
    #1471
    ahh. köcc. kiprószálom ha itt a cucc. csak a kinai nem válaszol. náluk komoly hajnal van...

    látom ez a kari nem dokkolós, hanem a gba-ban landolva, kábellel megy át a cucc.

    van erre mp3 és/vagy avi lejáccó, vagy valami extrémdolog?
  • koryne
    #1470
    Neked megy a DrSMS az ECube-on? Mert én csak egy fehér képernyőt kapok :(
    Próbáltam az emu savepatch-el, meg anélkül is, sehogy sem megy! Pedig de szívesen Primal Rage-eznék én is a GBA-mon! :)
  • Anubys
    #1469
    Hát, két GBA-hoz két flash kártya dukál... :)
    Emulátor nem saját stuffokhoz kell, hanem ha mondjuk a Master System-es Mortal Kombat 2-vel akarsz játszani, vagy a Game Gear-es Primal Rage-dzsel...
    A drivereket és az íróprogit le tudod húzni a http://www.gba-toys.com/ -ról (ne felejts el átkapcsolni angol-ra a bal felső sarokban, különben nehéz tájékozódni... :) Ezt kell keresned: 'EZF Advance Windows Client and Driver 1.03 English Version:' Ebben a driver és a kliens progi is benne van... És, hogy ne legyen gond, miután felinstalláltad, elindítod a progit, bekapcsolod a GBA-t, és folyamatosan nyomod a START + SELECT -et, amíg észre nem veszi a kártyát.
  • koryne
    #1468
    Ja, tényleg, az ECube a Harvest Moon-t sem eszi meg :/
  • kisgabo
    #1467
    kár.. há mindegy, 50 usd + potyta + átutktg.

    de minek emulátor, a saját stuffokhoz? rátolsz 2-3 gba játékot, ahhoz valami segédprg?
  • Anubys
    #1466
    Nem látod jól... :)
    Hogy milyen emu kell? Attól függ, mit akarsz emulálni... NES-hez PocketNes, Master System-hez vagy Game Gear-hez PocketSMS, stb... Nézz körbe itt: http://www.gbafan.com/
    A Harvest Moon-t most nem tudom megnézni, mert:
    1. elszállt a régi vincsim, így nincs meg a rom
    2. nincs nálam a kártya sem jelen pillanaban (ha nem sürgős, valamikor hét végn megyek haverhoz, nála meg tudom nézni, de mondom, eddig nem volt ajom csak a Classic NES - Castlevania-val, meg 2-3 másik Classic NES-re panaszkodtak külhoni fórumokon)
  • kisgabo
    #1465
    jól látom, az ezfa-t el akarod adni?? :)

    egyébbként milyen emulátor kell a karikra?

    a harvest moont kipróbálnád, hogy megy e?
  • Anubys
    #1464
    Én a Castlevania-t próbáltam, az tuti nem megy, és még külföldi fórumokon volt panasz pár többire is... Lehet, hogy patch-cselni kellene? Amúgy mindegy, ott a PocketNES... :)
    Az órával nekem csak annyi a bajom, hogy ált. pár percet késik, a mentéseim nekem is csak egyszer szálltak el, amikor bő másfél hónapig nem nyúltam a GBA-hoz (akkor volt meg az xbox-om, és inkáb Project Zero-ztam... :)
  • NecroJoe
    #1463
    Nálam a mentések faszák csak az RTC késik naponta kb. 30-60 percet
  • NecroJoe
    #1462
    A Classic NES-böl több is megy EZFA-n, én konkrétan az ICE climbert és a Mario-t toltam.
  • Anubys
    #1461
    Nekem egy 256-os EZFA és egy 1G-s ECube van.

    Az EZFA battery save-et használ, ez azt jelenti, hogy van egy akksi benne, amit tölteni, ezért, ha sokáig nem kapcsolod rá a kártyát a GBA-ra (kb. 1.5 hónapig, nekem eddgig egyszer történt ilyen), vagy csak _NAGYON_ keveset játszol, akkor elszállnak a mentéseid. Azonban le tudod őket menteni pc-re minden baj nélkül, és mint írtam, nagyon ritka az ilyen. Ami linket adtál, ott a csókának az a legnagyobb gondja, hogy lassan flash-el. Kérdés: Dohányzol? Ha igen, mire elszívsz egy cigit, már kész is a teljes kértya flash-elése (amúgy nem tudom, a csóka milyen portot használ, amit 400 mp-et mért, nálam kb. 3 perc a cucc, ami kevesebb, mint fele annyi idő). Ami kicsit gázosabb az Ecube-hoz képest, hogy nem tudosz egyesével pakolni rá cuccokat... Ja, és a ClassicNES széria nem működik vele, de az egyik flash kártyán sem megy, ajánlom helyette a PocketNes nevű emut. Meg még annyi, hogy amint megérkezett, tedd be a GBA-ba tölteni (GBA bekapcsol, konnektorba töltő bedug, 8 órát otthagy), különben nem kap elég szuflát a mentésért felelős akksi.

    Az ECube is jó kártya, bár azzal van néhány játék, ami nem megy. Amiket koryne írt, én nem próbáltam, de nálam még a LEGO Star Wars sem indult, és a Mortal Kombat Deadly Alliance is kissé bugos volt (néhány grafikai bug + az első játéknál tök mindegy kit választassz, mindenképpen a Shang Tsung-gal leszel, de ezt a quit game után már nem produkálja). Sajnos itt elég sok bug van a homebrew játékok terén a mentéseknél, szinte minden emulátort patch-elni kell...
    Összeségében amúgy egyik kártyát sem bántam meg, hogy megvettem...
  • koryne
    #1460
    Helyesbítés:
    Kingdom Hearts-ból megy az európai verzió, az USA nem.
  • kisgabo
    #1459
    akkor marad az ezfa. nem baj hogy 256, csak menjen faszán.

    ha válaszol a kinai, és lehet ec/mc kártyával fizetni ( ergo kihagyható a WU 20 dolláros költsége ), és ha európainak mégse .... akkor is megrendelem holnap.

    1-2 cucc belefér még a tatyiba.
  • NecroJoe
    #1458
    Pokemont nem kell minden kártyán patchelni, ez tapasztalat. Alapvetö különbség az ECUBE és a gagyik között hogy az ECUBE-on be van határolva az a kb 20 játék (annak a 90%-a szemét kategóriás) ami nem megy... És ez még nem jeleni azt hogy fél év múlva sem fog menni... Az EZFA-mnak kb 2 hónapja folyamatosan késik az órája ennyi az össz probléma vele. Elsöre kicsit nehéz felinstallálni (a belinkelt GBATEMP-es leírásban is panaszkodik a csávó), de utána simán jó.
  • koryne
    #1457
    Az 1. és egyes pc-knél sajnos 6. az ECube-nál is megvan... Nem az a Borden nevű zseni csinálja már a drivert hozzá, aki az EZFA-hoz :(
    Néhány játék bizony nem megy (ez javítható, csak sajnos egy ember írja a klienst és elég lusta :() és a hivatalos fórumon sokan panaszkodnak amiatt, hogy gyakran a kliens egyszerűen lefagy, eltűnik a kártya teljes tartalma, stb...
    Én az utóbbit nem tapasztaltam, az első problémára meg július végére megoldást ígért a csóka, kíváncsian várom!
    Amik eddig ECube-bal biztos nem mennek:

    Kingdom Hearts
    Urbz
    Lemony's Snicket
    Pokémonokat patchelni kell (úgy tudom, azt minden kártyánál kell)
    Dora the explorer (már ha érdekel vkit egyáltalán ;))

    Most így hirtelen több nem jut eszembe :) Viszont a mentéseket úgy kezeli, mint a kisangyal, patchelni szinte semmit nem kell. Úgy összességében meg vagyok vele elégedve :)
  • NecroJoe
    #1456
    Ha olcsón akarsz kijönni EZFA ha belefér +20$ akkor ECUBE, ha gondolsz a jövőre akkor EZ III.
  • NecroJoe
    #1455
    A probléma az hogy amiket te mondtál (pontosabban amiket én nem) azoknak:

    1. kompatibilitási gondok vannak egyes játékokkal (nem megy ha felfordulsz se)
    2. nem tudnak bizonyos mentéseket, ezért patchelgetni kell öket, vagy eleve patchelt verziót leszedni, ami roppant vidám 3-4 éves játékok esetén, a legújabbaknál meg még annál is mókásabb
    3. nem tudod a kártyáról archiválni a mentéseket gépre igy ha törölöd (kicseréled) a játékot borul az összes mentésed
    4. Kurva lassú a flashelésük, mert nem mind USB-s (párhuzamos port Rulz)
    5. Szar, instabil, régi kliens
    6. Kompatibilitási probléma a PC és a Flash között (fos driver)
    7. 1-6 bármilyen kombinációja
  • kisgabo
    #1454
    1-2 gammét raknék rá, nem kell 20 mert nyaralok, viszon a kompatibilitás fő szempont.
    főleg azé kell ez a vacak.., mert pl a harvest moon-t sehol nem láttam használtan, újonnan meg kissé drága......


    ecube ezfa 75 dolcsi az 1 gigás.


    az emlitett kártyákat meg azé irtan, mert más dicsérte... ki érti ezt.
  • kisgabo
    #1453
    náh. a másik kettőt is orbaszájba dicsérik, 10/9.5 pontosak... az általlad ajánlotról itt találtam némi infót.

    ezf advance link

    ez olyan szépen elbújt a winsunx oldalon, és csak 256-os van.

    mit jelent a minden megy vele, a másik kettővel mi a gond???

    egyébbként ezek hogy kezelik a mentéseket?
  • NecroJoe
    #1452
    Csatlakozom, csakis EZFA-t, ECUBE-ot vagy esetleg EZ III-at szabad venni (ez utóbbi kicsit speciális, viszont külső irós szóval akkor is meg tudod flashelni ha már nincs GBA-d csak DS-ed) Amiket te mondtál azok nagyon ratyik (NAGYON finoman fogalmazva), és mivel ugyis rámegy kb 50$ a postára meg 20$ a WU-ra akkor baromság 10-20$ miatt a kártyán spórolni... Nekem fél éve van EZFA-m, ha elég a 256 Mbit akkor csak ajánlani tudom.
  • Anubys
    #1451
    Egyiket sem... Pont a két leggázabb kártyát sikerült kiválasztanod.
    Vegyél ilyet:
    http://www.winsunx.com/indexgbabackuptools.php?mod=productID_15
    Igaz, hogy 53 dopllár, de minden megy vele.
  • kisgabo
    #1450
    na, mielőtt rendelnék a winsunxtól, megkérdeztem imélen, lehet e ( honlapom emlitik ) és hogyan Eurocard-al fizetni, mert a Westen Union 20 dolláros költségét ha lehet, megspórolnám.

    Mivel most Kinában döglenek, holnapra gondolom válaszol Lei barátunk.

    sajna a csomiba 1 cf, és 1 fülesátalakitó fér, hordtáska már nehez ( 500 g ) akinek kell füles átal., az még tudok majd beledobni 1-2 darabot.

    EZ2 - PowerStar Compatible Kit ( 256Mbit ) 49.30 usd
    XG2Turbo - 2005 Flash Kit ( 256Mbit ) 40 usd


    ezt nézzétek meg már lécci a www.winsunx.com /gba, az egyik kari kivehető elemes( 256-os, pont az az olcsób...), melyiket vegyem?

  • kisgabo
    #1449
    tipusra az EZII powerstar okéjj?
  • Csibe001
    #1448
    A golden sun 2 az 128-as szal mellé még fér :P
  • kisgabo
    #1447
    tenkjú.

    a rom miatt irtam mircen...
  • windrunner
    #1446
    Hát arra már 3-4 játékot simán feltudsz rakni...de vannak például a nagyobb rom-ok mint a The Urbz(simszes faszság:), vagy a Kingdom Hearts,Golden Sun 2...ezekből csak 1 fér a kártyára. Ugyhogy mindennel tudsz majd nyomulni...
  • kisgabo
    #1445
    skacok.

    elég a 256-os kari?

    a winsunxnál 2 tipust nézek

    EZ2 - PowerStar Compatible Kit ( 256Mbit ) 49.30 usd
    XG2Turbo - 2005 Flash Kit ( 256Mbit ) 40 usd


    melyik a fainabb? 256-osra átlag mennyi cucc fér?

    van valakinek gba-hoz avi lejáccó proggija? pl átkonvertálok filmet, és gba-n nézem... :)

  • kisgabo
    #1444
    Én is jobb szeretem az eredeti dolgokat, de ez a 6 játék a cheapboy-nál, majdnem használtan is 45 ropi......

  • Csibe001
    #1443
    Golden Sun - The lost ages ez még megvan meg volt Contra Advance-om de az már Csípnél hever vagy már nem :P
  • Flórika
    #1442
    Megéri, megéri... de nem túl becsületes dolog. :S
    Meg szerintem más a hangulata is annak, ami eredeti. Pl. én jobban megbecsülöm.

    Jó, tudom ez elég tanárnénisen hangzik...
  • windrunner
    #1441
    Hosszú távon sokkal jobban megéri a flash kártya!!
  • kisgabo
    #1440
    advance wars2, golden sun, final fantasy t a, warioland4, sims 2 féle.

    ez a 6 eredeti van, de ha winsunx bejön, akkor 1-2 ezekből elmegy......
  • Flórika
    #1439
    Tudom, azt írtad is korábban, sőt lehet, hogy pont a tiédet vettem meg én.
  • koryne
    #1438
    A DK: KoS tényleg jó! Csak kipróbáltam, pár pályát csináltam meg, de már ott nehéz volt :D
    Elég egyedi platformjáték, annyi szent...
  • NecroJoe
    #1437
    Platform vonalon ajánlom a DK: King of Swinget, nagyon nehéz, nagyon jó :) Kb 3 hónapja toltam, néha felmerült hogy falhozvágom a GBA-t. A Yoshinál sokkal nehezebb egy idö után :D Most flasheltem fel a Doom 2-t, a Sabre Wulfot, meg a Star Wars Trilogy-t, holnap nyilatkozom :)
  • koryne
    #1436
    Nekem régen több eredeti volt: Oddworld, Castlevania: Harmony of Dissonance Metroid Fusion, Kuru Kuru Kururin, NFS: U, Pro Beach Soccer...
    Mindet eladtam egy gyenge pillanatomban, miutám megjött a flash :)
    Kipróbáltam ezt a The Hobbit c. játékot, kikapcsolódásnak nem rossz... Bár azért tizenakárhányezret nem ért volna... Leginkább a Zeldára hasonlít. Lineáris történet, néhány egyszerű puzzle, egész jó főellenek.
    Talán végig is játszom :)