3755
  • koryne
    #1715
    Eredeti, vagy flash-ről nyomod? Mert ha flash, akkor próbálj vmi patchet szerezni hozzá. Ha meg erdeti, akkor lemerült/tönkrement az elem benne... (bár kb 10 évet kellene bírnia az elemnek, szóval ez még nem lenne aktuális) Azt nemtom, lehet-e cserélni.
  • flamenco
    #1714
    egy olyan problémám lenne hogy GBA-n Yoshi's Islandal játszom és képtelen vagyok elmenteni ahol tartok. HJa kikapcsolom a gépet akkor annyi az addig elérteknek,,,csak sleep módban jegyzi meg azt meg nem használhatom örökké.
    Elörre is köszi a segítséget.
  • flamenco
    #1713
    hello
  • koryne
    #1712

    /me beszáll a smiley-versenybe
  • kisgabo
    #1711
  • Super Mario
    #1710
  • kisgabo
    #1709
  • kisgabo
    #1708


    értem, kb 1 hét ment le a játékban, valaki mondta, adjak nekik fűmagot, szeretik... de csak leszórtam a földre, tehát nemtudom odaadni.
  • NormalisEmber
    #1707
    Liszt (flour), azt mindegyikük szereti. Napi 2db/fő (az 50*2*7=700pénz) kb elég hogy 1hónapi folyamatos ajándékozás után már bármire ráveheted őket

    +figyeld a szülinapjukat : itt található

    És ha meghívnak a teadáluánra, mindenképpen mennjél el!!! (emiatt célszerű napi rendszerességgel figyelni a postaládát)
  • NecroJoe
    #1706
    Nézz utána hogy melyik mit szeret. Én az elején befogom a kis tetveket, nehogy már dolgozzak :)
  • kisgabo
    #1705
    már az elején? de hogy adjam oda? mindig bemutatkoznak, de nem kell nekik cucc.
  • NecroJoe
    #1704
    Ajándékokkal
  • kisgabo
    #1703
    hogy tudom a törpéket munkára bírni?
  • Toughtful
    #1702
    Úgy néz ki megoldódott - kopp kopp kopp - szimplán a fájlok valamiért "szarúl kerültek fel" - megbuktak a fájlellenőrzésnél - de másodszorra felmásolva már minden fasza :))
  • Toughtful
    #1701
    ...utána pedig a játékot a kártyáról nem lehet elindítani, fekete képernyő van a nintendo logo után.
  • Toughtful
    #1700
    Valaki nem tudja, mitől lehet az, hogy némelyik - idáig tökéletesen működő! - játék menet közben "kimerevedik", a hang szaggatni kezd, majd kifagy?
  • guardian hero
    #1699
    A Rebelstar tök jó lett, bár egy XCOM-remake-nek jobban örültem volna.
  • NecroJoe
    #1698
    Az SP-m totál kontakthibás lett az akksijánál, bekapcsolásnál randomra döl el hogy sárgán vagy pirosan világít, a fö gond pedig hogy ha egy erösebb nyomás éri az AB gombok alatt kb 1 centivel, azonnal kikapcsol/újraindul. Gyenge nyomásnál általában szint vált a LED...
  • Super Mario
    #1697
    Na, nincs semmi Game Boyos téma?
  • kisgabo
    #1696
    meg annyi, hogy dupla a kártyán elfoglalt mérete...
  • kisgabo
    #1695
    mennyi tip.... én hetekig tököltem a döglődö teheneimmel, termeltem a csirkéket, és alig volt pénzem... :)
  • NormalisEmber
    #1694
    +ha van már elég pénzed, célszerü elkezdened a manókat megajándékozni, hogy elöbb-utóbb ők végezzék a piszkosmunkát:))) A legegyszerübb ha veszel a boltban 50-ért lisztet, és azt adogatod oda nekik. Ha elég türelmes vagy, akkor a megfelelő színű füveket is odaadhatod nekik, de itt már vigyázni kell hogy a szín stimmeljen a törpe színével.(különben negatív hatást érsz el.
  • NormalisEmber
    #1693
    Ha a lány mindegy, akkor kb. Karen a legnehezebben meghódítható(persze a harvest goddess-en kívül, de őt már embertelen feladat meghódítani), a legkönnyebb a könyvtáros Mary(neki bármilyen gazt adhatsz), a többiek kb. a nagy átlag.

    Kedvencek:
    Karen(boltos lánya) : BOR(a kis alkoholista) , drágakövek , ékszerek, pattogatott kukorica
    Ann(étterem tulajdonos lánya) : tojás
    Elli(a doktor asszisztense) : tej, kék fű
    Mary(könyvtáros) : mindenfajta színű fű, csokoládé(boltban kapható)
    Popuri(csirkefarm tulaj lánya) :tojás, csokoládé
  • NormalisEmber
    #1692
    1690# : persze hogy nem késő, de ügyelj arra hogy a "nagy Ő"-t ne csapja le senki a kezedről. Elméletileg úgy tudod ezt megakadályozni, hogy nem nézed meg a lány és a hozzá programozott rivális jeleneteit(számszerint 4-et vagy 5-öt)

    1691# : ezt nem értem kristálytisztán. Pecabotot egy jelenet kapcsán kapsz a mólón. De a horgászás a tüzijátékos jeleneten kívül (+a parton lévő fesztiválok ideje alatt) nem túl kifizetődő.(a halat egyedül a plébános úr szereti.Igazán értelme a ps1-esben volt ahol be lehetett dobni őket egy kissebb tavacskába és onnantól lehetett etegetni őket.
  • Toughtful
    #1691
    Bocs, nem lehet szerkeszteni, pecabotot lehet valahonnan horgászni? :))
  • Toughtful
    #1690
    Köszönöm, asszonyra majd megpróbálok ráhajtani, meg megpróbálok elmenni a bulikra. Talán még "nem késő", legalább a farm megyeget :))
  • NormalisEmber
    #1689
    természetesen 5-10-et a szintre, a kosárnál a 30-at az ásványkincsek számára értettem.
  • NormalisEmber
    #1688
    Hát mondjuk elég valószínűtlen hogy nem ástad ki egyszer sem a lejáratot(1-5ig az esetek 60-70%-ában általában rögtön az első csapás az)

    Bár el kell ismerni a bányás rész a játék legmonotonabb része, amíg a farmon a munkák szignifikáns( ) részét nem a manók végzik(legalább a locsolást), addig komolyan nem is érdemes foglalkozni vele(legfeljebb addig lemenni ahol már komolyabb ásványkincsek vannak(kb5-10) és telepakolni velül a kosarat(max 30).
  • Toughtful
    #1687
    Ja hogy a bányák többszintűek? :DD
  • NormalisEmber
    #1686
    BUG :
    Előfordulhat hogy a bányában a nem rak ki a program egyetlen lejáratot se a következő szintre.(valahol leírták a programozási hátterét is az egyik fórumban).

    Amúgy a játéknak pont a lényege hogy kiválasztod a falu egy lányát, udvarolsz neki és késöbb feleségül veszed ha beszélgetés közben már piros a szív a képe mellettt. A különböző fesztiválok meg szintén szerves részét képezik a programnak. Ezek ráadásul 1-2 kivételtől eltekintve remek pénzkeresési források.Pl. amikor a parton kell megnézni a tüzijátékot, akkor viszed magaddal a kosarat és annyit halászol amennyit akarsz, hiszen az idő ilyenkor nem tellik. Egy hal kb 100-200 arany * 30 = 3000-6000 1 nap alatt.
  • Toughtful
    #1685
    Ez jó, depressziós :DD Az a poén, hogy igazából már eltelt egy év, és még mindig csak a földemet nevelgetem, meg csirkéket üldözök :))) Tehát nem nagyon törődtem a bulikkal, meg ilyesmivel...

    És egyenlőre nem nagyon érzem, hogy gáz lenne :)) A Sims részébe azért ennyire nem akarok belefolyni - kb. egyszer adtam egy lánykának egy gazat, egy virágot, meg egy kőtömböt - ami után elhajtott a fenébe - és... ennyi. (Mentésbug? Több szint? 10-es szinttől? Ezeket már úgy natúrban nem értem :D)
  • NormalisEmber
    #1684
    Kiegészítésképpen : a favágóval vigyázz, mert ha időben nem csináltatattod meg vele a ház kétszeri bővítését, elképzelhető hogy egyszer depresszióba fog esni, és - mivel nekem ez nem történt meg soha - ki tudja hogy mikor lesz ismét normális.(vagy pedig naponta adjál neki ajándékot és akkor nem lesz baj.)
  • NormalisEmber
    #1683
    Egy kis segítég:

    harvest of moon faq 0.001 :

    1.Ha már tél van, vedd fel a téli bánya mögött lévő power berry-t
    2.fejlesztések :

    Amiket a normál(spring) bányában találhatsz :
    a . Mystrile 5-ös szinttől
    b . Adamantite 10-es szinttől
    c . Orichalc 10-es szinttől

    ezekből fejlesztésre neked az "a" fog csak kelleni, a többiből ajándékokat/tárgyakat csináltathatsz a kováccsal, vagy pedig a fiának grey-nek.
    A mentéses trükkre gondolom rájöttél(az első állásra mentesz ha megtaláltad a lefelé vezető járatot, majd a 2-esre a következő szinten és csak akkor írod felül az elsőt, hamár megtaláltad a következő lefelé vezető lépcsőt.)

    A további fejlesztések egyébként már elég bonyolultak, ha olvastad a faq-okat, meg kell majd a bányában találni az elátkozott tárgyakat, és ha jól emlékszem a pappal kell majd megáldani hogy ténylegesen használhatóak legyenek.(addig kb 1-2 használattól teljesen lemeríti a staminát.)

    Pénzszerzés:
    Az elején kicsit monoton, én naponta megjártam a bányát kb.5-6szor,de megérte mert a plusz pénzből vásárolt termény következtében már a második év elején nagyjából 250-300ezer arannyal rendelkeztem, ami azért elég szép összeg(mellesleg az általam említett kitartó pénzkeresés eredményeképpen már az első év végére összejött az esküvő is.)




  • Toughtful
    #1682
    Amúgy el tudná valaki mondani, ezüstből hogy fejleszthetem tovább a cuccaimat? Végigböngésztem pár FAQ-t, eléggé nem értem a dolgot. Bányákba járkálok - épp télvan, elérhető a tó közepén levő is... A lényeg, hogy bronzot, ezüstöt és milliónyi drágakövet találok - meg valami "kamu aranyat" de aranyat, és azt, amit utána jelez - kék kockával - olyat nem... :(
  • Toughtful
    #1681
    Csak van valami különbség, elvégre az egyik nyolc, a másik pont a duplája, vagyis 16 mega...
  • NormalisEmber
    #1680
    Nagyjából annyi mint az 1675# , azaz hogy lányt kell választanod, és 4 év alatt hozzá kell menned valakihez. Ha jól tudom itt a jelentős differencia, hogy 4 év után nem folytatódik a játék(de ez nem biztos). Amúgy a harvest of moon-nál ez már hagyomány, hogy az alap mellett megjelenik a lányoknak kiadott változat is.
  • kisgabo
    #1679
    mi a különbség?
  • Toughtful
    #1678
    Ja, én a Friends of...-ot tolom, de már a "More..." is elő van készítve, ínséges időkre :))
  • NecroJoe
    #1677
    Én erröl beszélek:

    [2006] - More Friends of the Mineral Town
  • Toughtful
    #1676
    Mivan? :DD