100
DivX kérdések, válaszok
  • Rotcsa
    #100
    Sziasztok!

    A gondom az, hogy szeretnék online filmeket nézni, de valahogy mindenhez a divx web playeres lejátszó kell....
    Hiába teszem fel, és telepítem az oldalakon is írt kodek-eket, (k-litle, vagy cccp) a kép mindig csíkos marad. :S
    Lehet, hogy a gépem nem bírja?
    Fujitsu Siemens Amilo L7320, 1.7 GHZ, 1024 MB DDR2 RAM, 64 MB VRAM (nem saját memós)

    A segítséget előre is köszi!
  • rooney8
    #99
    VirtualDub vagy VirtualDubMod... Azt ne kérdezd hogyan, de tudom h ezzel lehet :D
  • SgtChris
    #98
    Üdv! Hogyan tudnék egy 1,36Gb-os filmet 2CD-sre szétbontani és kiírni? Milyen programot ajánlanátok?
  • VLB
    #97
    Tudtok ajánlani vmi jó asztali divx lejátszót 10e alatti áron? előre is köszi.
  • rooney8
    #96
    Üdv! Az lenne a kérdésem h egy divx-es filmbe lehet 5.1 a hang?
  • chicco24
    #95
    ?
  • chicco24
    #94
    ?
  • chicco24
    #93
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kiírtam dvd-re a Tales of the crypt 18 epizódját és mindhez külön könyvtárban mellékeltem az .srt feliratot.Még arra is figyeltem,hogy a nevük egyezzen. Berakom az asztali divx-es dvd lejátszómba és az epizódok futnak de a feliratok nem. Miért? Az epizódok nem avi-ban hanem mpeg-ben vannak. Az mpeg nem támogatja a feliratokat?
  • dara
    #92
    VDub-ban: Video -> Filters... -> Add... -> Resize
  • raymond01
    #91
    Ez csak codec szerintem.
  • ZÓÓÓcsi
    #90
    Probáld meg ezzel béállítani:ffdshow
  • raymond01
    #89
    hello

    Látom régen nem írtak ebbe a témában, de nekem most lenne egy kérdésem! Van egy filmem aminek a lejászókban oldalt van egy -egy fekete csík, de hogyha Bsplayerben 4:3 -ba teszem a kéarányt akkor minden ok! Nem lehetne valami programmal az avi arányát átírni? Virtual Dubbal már próbáltam de nem tudom hogy kell vagy lehet e egyáltalán!?
  • gaspy
    #88
    hy
    az a helyzet, hogy fenntvan a legfrissebb divx,de ha a startmenüben rámegyek a frissebb verzio keresésére, akkor aztmondja hogy frissitést talált le is szedem, de az ugyanaz a verzió ami nekem is fenntvan...
    mi lehet a baja?ez másnál is van?
  • szala
    #87
    Sziasztok
    Segiítséget kérnék, divx es filmet konvertálnék mpg be, probáltam ulead videos studioval, de fura mondon egyik filmet kb 2 ora alatt átkonvertálja, míg a másikat 1 nap alatt sem, pedig kb file méret ugyan akkora, kiprobáltam a vso divxtodvd progit, az átkonvertálja, viszont elég kicsi lesz egy teljes filmhez képest a file méret és így gondolom a minőség is romlik, hiába állitottam be, hogy pl a 9gigás dvd re írnám utána, akkor is kb 1.2 gigás mpg t generált.
    Mivel lehetne normálisan konvertálni még?
    Köszi előre is
  • marsu
    #86
    már igen, kösz!
  • kiss73
    #85
    Köszi!
    Közben találtam egy bányát:
    http://www.doom9.net/software2.htm
    Zsákolok innen-onnan, aztán jöhet a ki-mit-tud.
  • [Jakuza]
    #84
    http://forum.videohelp.com/viewtopic.php?t=254532
  • kiss73
    #83
    1.Ha valami jól műkszik, akkor miért cserélgessem újabbra.
    2.Ha azzal tölteném a szabadidőm, hogy az összes progim újabb verziójára vadásznék, akkor jelentősen visszaesne a dvddivixxvidmp3exe...manufaktúra.
    Apropó! DTS-ből DD-re van működőképes ötleted.
  • Inquisitor
    #82
    Lövésem sincs. Szerintem tegyél fel egy K-Lite packot, utána tutira mennie kell :)
  • Inquisitor
    #81
    Árulja már el valaki, hogy miért mindenhonnan csak a 0.70 tölhető le és ajánlgatják, ha 2005 nyara óta van 1.01b??? Én nem nagyon használom, de azt hiszem többet tud ... meg hát hibajavítások, stb.
  • kiss73
    #80
    Hi!
    Olyan progit keresek, ami DTS hangsávot átkódol DD-re, vagy csak egyszerű WAV-ra.
    Az se lenne baj, ha egy komplett DTS-DVD-t átkódolna DD-DVD-re.
  • BlackWolf
    #79
    hello lehet nem pont ebbe a temaba tartozik de a gepben valtottam nvidiara ati-rol de nem raktam ujra a rendszert csak driver cleanerrel leszedtem az ati software-t es utana be az nvidia kartya es fel a legutobbi nvidia driver ... nemtudom hogy mi tortent de azota a gep nemjatszik le a videokat csak wmw-t :S divx-et xvid-et nem csak kiirja hogy nem tamogatott formatum pl a windows media player , es akarmilyen codec packot pakolok fel akkor is ugyanez van .. esetleg van valami otlet hogy mit tudnek most csinalni ? a windows ujratelepitesen kivul mert ahoz nemnagyon van kedvem
  • kiss73
    #78
    Hi!
    Fel van telepítve pld. AC3filter v0.70b hangkodek?
    Az AVIcodec v1.2 (http://avicodec.duby.info) kiírja a filmhez szükséges kodekeket és azt is, hogy a gépre fel vannak-e telepítve.
  • marsu
    #77
    Sziasztok szedtem le divx filmeket, amik SZINKRONOS Xvid AC3 hanggal –al vannak
    De bármivel játszom le nincs hang segítsetek.

    Légyszi köszi.

  • izb
    #76
    Nandub
  • zsoleszq
    #75
    hy! tudtok e olyan egyszerü és gyors progit, amivel a divx filmeket megtudnám vágni? mert az asztali DVD sajnos nem játsza le végig, a 1.4 giga divx-es fimeket. előre is köszi
  • Air
    #74
    Miert akarsz xvid-bol divx-et csinalni?? Ugyanannak a szabvanynak 2 implementacioja. Csak a divx penzes, az xvid ingyenes.
  • burkusdió
    #73
    Hy mindenki!

    Olyan kérdésem lenne,hogy egy Xvid kódolású HDTV Ripből hogyan tudnék DivX-es kódolású .avit csinálni? Egyáltalán lehet ilyet csinálni?
    És ha igen, akkor mennyire macerás, hosszadalmas munka?
    Továbbá milyen program/programok szükségesek hozzá?

    A választ előre is köszönöm!
  • ibrik
    #72
    Valószínűleg, aki azokat a rippeket csinálta, az 5.1 hang átkódolásánál nem figyelt oda eléggé.
    Vagy ha AC3 hangsávos filmekről van szó, akkor az AC3Filter beállításaiban tedd feljebb a center-sáv hangerejét.
  • zsuzsi001
    #71
    Nemtudom él e ez a fórum még. A következő lenne a problémám: bizonyos DVDRip filmeknél nemstimmel a hang. Magas a "háttérzaj"(zene, efektek, etc...) és alig hallani a beszédet. Tompa, halk, stb... arra gyanakszom, h mivel 2.0-ba nézem, AC97-es hangk-val, a CODEC-el lehet gond, de nemtudom h lehetne orvoslni a problémát. Ha vki tud segitsen. THNX
  • Mike at home
    #70
    kiveve, ha Plextor cuccod van, es hasznalod az AudioFS-t, mert akkor bizony ugy tunik, mintha file-kent masolnad at.
    kellemes
  • O0D:
    #69
    Sztem a dvd-n lévő fájlt nem elég simán átmásolni a vincsidre és azt tömöríteni.. ehh. ez olyan mint amikor audio cd n lévő trackeket fájlként másolod át.

    nézz körül:
    divx lap

    dvd rippelésnél.
  • M@TriX
    #68
    erre a célra most egy HT proci is megteszi. Nálam semmi gond nincs...

    Amúgy a Vdub szerintem nem kezeli az MPG2-t, de a FlaskMPEG-el lehet mpg2-ből divx-et csinálni.
    Én azzal csináltam...
  • Mike
    #67
    A SCSI 3-4 éve domborított igazán, amikor mindenki az ATAPI cucokkal szerencsétlenkedett, míg egyesek Plextor olvasóval íróval kényelmesen irkáltak :)

    jó, mondjuk nem volt éppen a legolcsóbb megoldás
  • Mike
    #66
    hajdan laza emberek nem nagyon törödtek azzal, hogy beállítsák a hangerőt, igaz mással sem nagyon

    ma szvsz sokkal jobb a helyzet, mint mondjuk 2 éve

    nem írtad meg, milyen módon tárolt/tömörített filmről van szó
  • Mike
    #65
    tudomásom szerint a VDub nem kezel mpeg2-t
    vagy már van újabb verziója?
    és hogy másolod le? sima copy?
  • M@TriX
    #61
    Ha halkan, de hallod, akkor sztem nem codec.
    Tömörítsd újra a hangot hangosabban, pl. VirtualDUB-bal, persze lehet nem lesz jó minbőségű, de próba cseresznye...
  • Kandurex
    #56
    Próba cserkó, megsasolom azta classic -ot :) thx re all
  • Kandurex
    #55
    Nem egésszen, a file sérült, több helyen is mondta vala a Divx-fix és a Divxplayer meg ahogy a readme -ben olvastam "mindenevő" :)
  • trunks666
    #54
    Azért tudod csak a Divx Playerrel lejátszani mert abban integrálva van a divx 5.1-es kodek . Ha külön feltelepíted a legújabb divx-et, mondjuk az 5.1.1-et akkor gond nélkül le tudod majd játszani bármivel.
    Egyébként Gabest már megszüntette a vobsub feljesztését és vsfilter néven futtatja már egy ideje, amit integrálva meg is találhatsz másik remekművében a media player classicban .