83
A matematika szépsége
  • Esplanade
    #83
    Csodás képek térhatású fraktálokról
  • Esplanade
    #82
    Chaos : A Program Collection for the PC című könyv cd melléklete nincs meg véletlenül valakinek? a harmadik kiadás lenne a legjobb
  • Esplanade
    #81
    tulajdonképpen igen, de a köznyelvbe már a színes ábrák vésődtek bele :)
    a fekete pontok nullához tartanak
    a színes pixelek végtelenhez, az árnyalatuk a konvergálás sebességétől függ
  • ZilogR
    #80
    ...és az a vicc az egészben, h ami a "szép színes", az nem is a halmaz! A "nagy feketeség" a sok színes közepén, na AZ a Mandelbrot halmaz!
  • Esplanade
    #79
    az a fantasztikus a Mandelbrot-halmazban hogy annyira egyszerű
    minden képpont egy komplex szám, szorzásokat végzünk önmagával, konvergencia vizsgálata, színezés
    és létrejön ez a bámulatos kép
  • Dj Faustus #78
    Az előzőhöz hasonló képernyővédő electric sheep
  • Dj Faustus #77
    Ha már fraktálok: Apophysis, illetve egy hozzátartozó szoftver: Cosmic Recursive Fractal Flames.
  • biomage
    #76
    Önszorgalomból csináltam egy videot, néze meg valaki, menyire lett szar az egész :) avi, feltöltötem az eredeti jpgeket persze öszetömöritve, mondjátok meg menyire jó minöségü a képpek Rar
  • biomage
    #75
    találtam egy progit amivel tudok ilyen felvételt csinálni, vagyis megjegyzi a zoomot és kitudom savelni az öszes képet, vagyis megtudom adni menyi képet saveljen a vinyora, és persze JPG formátumba tudom ezt megcsinálni :) de van két nagy hibája, 1 tul kicsik a képek felbontása " 240x240"
    a másik probléma az hogy szarul saveli le a képet :S, legalább is nállam ezt csinálja a MandelBrot Explorer
  • blackgamer
    #74
    találkoztam progival ami ilyen videókat készített, de már nem tudom a nevét
  • biomage
    #73
    ilyet
  • biomage
    #72
    ugy érzem félre lettem értve :D


    Szal ilyet szeretnék csinálni :)
  • blackgamer
    #71
    ajánlom ezt a két leírást
    Első lépések 2D-ben (Delphi)
    Julia és a kvaterniók
    de ha egy nyelven tudsz már pixelt kirajzolni, akkor bármilyen forráskódot átírhatsz arra
  • biomage
    #70
    jó feltelepitetem a Microsoft Visual Basic 2005 Power Packs et most mit csináljak?
  • ZilogR
    #69
    Hátha megjön hozzá a kedved! Tényleg csak COPY a szöveget és már ki is rajzolta. Amit te látsz, ami a színes, az már csak a végtermék cicomája.
  • biomage
    #68
    hu de vicces, de nem értek a programozáshoz, ugy hogy nem tudok nevetni rajta
    Fraktál programon keresek, és nem olyan programot amivel meg tudom csinálni -.-
  • Molnibalage
    #67
    MatLab és megírod!
    Mondom én aki nem ért hozzá...
  • biomage
    #66
    más jó ötlet?
  • ZilogR
    #65
    pl.: VisualBASIC és megírod
  • biomage
    #64
    Rekkelt :)

    Régen fraktál mániás voltam, és gondoltam keresek valami jó programot de nem találtam semmi jót, tudnátok ajánlani valami jó progit?
  • blackgamer
    #63
    több trackeren (vagyis torrent oldalon) is fent lehet az adott dolog, ekkor utorrent megkérdezi hogy hozzá akarod-e adni a forrást
  • Kaszi46
    #62
    hogyan lehet hozzáadni a többi forrást? amire válasz érkezik már biztos lent lesz, de azért érdekelne, mert máskor hazsnos lehet még.:)
  • blackgamer
    #61
    kering a neten egy jó fraktál válogatás, 100 MB körüli, 181 képpel, érdemes beszerezni
    itt elérhető, ajánlott több forrást is hozzáadni mert akkor percek alatt lejön

    [center]



  • blackgamer
    #60
    a Mandelbrot halmaz
    [center]
  • beela
    #59
    keith fractals
    Blatte's Fractals
    alice's fractals
    ultra fractal
  • beela
    #58
    Az egyik megvan.



    Makin' Magic Fractals' Showcase Gallery


  • beela
    #57
    Ezt meg rosszul linkeltem,

    Painting by numbers
  • beela
    #56
    Régebben igen.
    A legszebbet nem találom, de bosszantó.
  • blackgamer
    #55
    jók a linkek, csak néhány kép nem jelenik meg, ezért szoktam én ide a fórumra feltölteni előbb
    amúgy szeretnék majd én is hasonlókat készíteni csak most kevés az időm, esetleg programoztál már le fraktált?
  • beela
    #54
    Fractal Art

    Painting by numbers

    Kerry Mitchell

    infinitezoom
  • beela
    #53


    SOLER'S FRACTAL SITE

    fraktálok és képletek



  • beela
    #52

    fractal1
    FRACTAL WORLD GALLERY



  • blackgamer
    #51
    [center]
  • blackgamer
    #50
    vannak célprogik, de én Delphiben próbálkoztam vele, mert az olyan mintha az egészet te csinálnád, plusz bármilyen változtatást beleírhatsz
  • Lipi1980
    #49
    Hi everybody!

    Nagyjából képben vagyok a fraktál matematikai alapjait illetően, csak az érdekelne, hogy milyen progival lehet frkatálképeket készíteni, és hogy honnan lehet beszerezni ilyen progi(ka)t?
    Amúgy most találtam egy gyönyörű oldalt:
    www.enchgallery.com/fractals

    U.I.: Múltkor hallottam fraktálzenét, ami elég érdekes volt :o)
    A fősulin (4-5 éve) volt egy agyas fizika tanárunk, akiről az utcán ránézésre megmondaná az ember, hogy valami zizje van! És tényleg, olyan beleéléssel magyarézta a fraktál elméletet, hogy rengeteg embert (köztük engem is) teljesen lázba hozott...
  • mobiljozso
    #48
    Hello all!

    Tudna valaki segiteni vektort exportálni tudó fraktál progi nevével?

    Igazán 2d-s dwg , ai v. egyéb formátum kéne Hilbert témakörben.
  • blackgamer
    #47


    itt gyönyörű képek és videók vannak!
  • kulabácsi
    #46
    hmm van ilyen topik és senki nem látogatja? ez szomorú....
  • Zsoldos
    #45
    hm, most nezem pottyet regi postra irtam :)
  • Zsoldos
    #44
    Hm, nekem ugy remlik a comanche-rol azt hireszteltek, hogy valos muholdkepek alapjan keszult a terep :) Sot, most lehet, hogy keverem egy masik voxeles jatekkal es hulyeseget mondok, de mintha a mapokat egy-egy kepfileban taroltak volna. Persze nem kizart, hogy csak a szinadatokat taroltak bennuk.