3049
Jedi Knight II - Outcast
  • Lifeforce
    #2630
    Hí üdv mindenkinek.
    Kedvetekért elindítottam egy szervert (20play)
    100mbit/s-es vonalon van ezért nem kell aggodni.De nagyon szeretném, ha letesztelnétek.
    Még egy fontos dolog.Ha valaki tudja, hogy a dedicated serverbe milyen parancsal tudom kiiktatni a fegyvereket az szoljon.
    Üdv.
    ip:212.92.18.103
  • Árnyvadász
    #2629
    Az Outlaws..... Azt a progit mindig kiakartam próbálni. Milyen volt? Tudna erről néhány mondatot írni valaki... Mert akkor beszerezném... Anno még 3Dfx patch is volt hozzá... Hmmm... Régi szép idők..
  • Inquisitor
    #2628
    "1994-ben jelent meg. Egy évvel a Doom után, és a Doom2-vel egyidőben kb."
    Hű, már ilyen régi???
    De nem elhanyagolható módon lehetett benne fel-le nézni, ellentétben a Doom-mal!
    (Külön poén, hogy ki tudtam próbálni VFX1 sisakkal, ami késöbb eltünt a süllyesztőben a játékkal ellentétben.)
    Pedig saját fejlesztésű volt a motor tányleg! Annak a továbbfejlesztett motorja ment az Outlaws c. Western játék alatt is. Ha jól tudom még a JK1 is saját fejlesztés volt, de sajnos ott már nem volt nagy szám.
    Egyébként a legjobb 3D motor 94-ben egy "ismeretlen", csak MAC-en fejlesztő csapat csinálta. A nevük Bangee (igen az a Bangee), és a Marathon c. sorozat grafikája az Unreal1-UT szoftveres renderingje körül volt akkor!
  • Xboxman
    #2627
    Akkor kb a Quke 4-el egyidőben fog kijöni ami 2004környéke...
  • Árnyvadász
    #2626
    Lucas Arst FPS történelem:

    1994. Dark Forces. Szoftveres környezetben, VGA garfikával, remek sztorival, sok fejtörővel és igényes játékmenettel az FPS történelem méltó darabja.

    1997. Dark Forces II: Jedi Knigth. Szoftveres környezetben is futott, de a foga fehérjét, az akkoriban debütálló 3DFx-es Voodoo kártyákkal mutatta ki. A program igaz D3D-s volt, de így is Voodoo kártyán volt a legszebb. Igazi áttörés volt grafikailag, melyhez dukált egy MMX-es Intel processzor (166-tól) és 64MB Ram!!! Ez bizony akkoriban igen tetemes beruházásnak számított, de megnyugtatásképpen elmondom: 32MB Ram-al is tökéletes játékélményt nyújtott. A textúrák sokasága miatt kellett a 64 MB Ram. Erre a motorra épült egyébként az Indiana Jones and the Infenal Machine szintén Lucas Arts játék is. Ez év nyarán az Activision gondozásában megjelenő Hexen II-nek is 64 MB memóriára volt szüksége... És az a Quake 1.5-ös motorjával dolgozott. Emlékszem arra az időkre. Szeptemberben jött ki a Jedi Knigth, míg az év végén berobbant a Quake II, melynek grafikája, akkor mindent ütött... A motor a Quake 2.0-ás volt.

    Visszatérve a Jedihez: A játék nagyon jó volt, sok újdonságot felvonultatott (erő, lézerkard, ismét remek sztori és főellenfél, nagyszerű és ámulatba ejtő videók stb...) de valahogy mégsem hozta azt, amit a maximalisták (köztük én is) élvártak tőle. Immáron 2CD-n terpeszkedett a program, bár a winchesterre megelégedett az elődje méretével megegyező 70 MB-al is. 140 MB körül volt a full installja.

    Elérkeztünk a mához.

    2002. Jedi Knigth II: Jedi Outcast. A sorozat legjobb tagja kétségtelenül. Igazából itt kristályosodott ki az amit a kezdetek óta meg akartak valósítani a programozók. A Lucas Arts kicsit mélyponton volt és kellett is a várva várt siker. Szerencsére a Jedi II meghozta azt és az egyik legjobb FPS lett a Medal of Honor mellett. Zseniális kardpárbajok, az erő kihasználásának megvalósítása tökéletes és a fejlődésrendszer implementálása szinte példaértékű. A fejtörők ismét jól szerepeltek, a hangulat a csúcson van, de egyvalami nem volt az igazi. Ez pedig a gyenge sztori és a főellenfél kissé irónista megvalósítása. Nem érzetük igazán azt, hogy egy dinófejű idegen, aki mellesleg az erő birtokosa a sötét oldalon, igazi főellenféllé váljon. Viszont a történetben szereplő Luke, Lando stb... nagyon megdobja a játék hangulatát, nem beszélve a közös párbajokról és a lélegzetelállító grafikáról. A Quake III motor egyik legjobb megvalósítása ez. Minden szuperül néz ki, mégha egy kicsit úgy is érezzük a textúrák kissé sablonosak.

    2004. Ez lehetne a következő dátum. Ugyanis a Jedi harmadik része készül! Igen. Mégpedig szerintem a végre valahára egy igazán megérdemelt (ami az egyik legjobb lesz) motorral. Az új Doom motor hajtotta Jedi szerintem a lehető legjobb lesz, ami valaha is a Star Wars FPS világában megfordult. Nyilván nem lesz ennyire kiélezve az árnyék-fény effektus, hiszen az a Doom fajta horror stílus irányzata, de ebből a motorból, ha tényleg nekiülnek és profik teszik azt az utóbbi évek (vagy minden idők) legjobb FPS-e készülhet el. Remélem a Raven fogja csinálni és kasszasiker lesz. Gépigénye nyilván nem lesz egy egyszerű eset, de azt hiszem ezzel mindannyian tisztába vagyunk.

    Várjuk hát sok szerettel az új részt. Csalódni biztos nem fogunk benne!
  • Árnyvadász
    #2625
    Természetesen lesz! Mégpedig most kapaszkodj meg! Az új DOOM motor támogatásával... Állakat vissza!:)
  • Árnyvadász
    #2624
    A legelső Star Wars FPS (Lucasarts) a Dark Forces volt. Életem egyik legmeghatározóbb FPS-e. Talán az egyik legjobb is a mai napig szállingozó felhozatalban.

    Volt benne agymunka, akció, jó sztori, kellemes grafika (mely állítólag saját fejlesztésű motorra épült és nem a Doom motorját használta- a fejlesztők szerint) nagyon stílszerű, abszolult illeszkedik a korhoz és a Star Wars univerziumhoz. A program egy 486DX-2 66Mhz-es gépen már száguldott és mervelemez helyigénye mindössze 70 MB-ot tett ki. 1994-ben jelent meg. Egy évvel a Doom után, és a Doom2-vel egyidőben kb. Viszont értéke, hangulata (melyben negy szerepet játszott a kiváló John Williams muzsika) nagyságrendekkel előzte meg a mindenkor legjobb FPS-ének kikiáltott Doom-ot. Akkori időkre visszavetítve.

    A legnagyobb újítás és ami szerintem kellett, hogy igazán beleéljük magunkat ebbe az amúgy sem mindennapi FPS-be a mentési rendszer hiánya volt. Azaz lehetett menteni, de ez a következőt jelentette: Voltak életpontjaid. És az aktuális pályán találhattál is plussz életet, mondjuk a secret area helyeken. Amikor lelőttek elfogyott egy életed és a játék ment tovább. Amikor azonban az összes életed elfogyott a pályát kezdhetted előlről. Ez egy remek rendszer volt, hiszen így sok esetben taktikázni, osonni, lopakodni stb.. kellett, ami nagyban növelte a játékélményt a Hent menetű Doom után. Mivel a pályák kimondottan hosszúak voltak, ezért az ember jól meggondolta, hogyan teljesíti. És a szép az volt az egészben, hogy gyakran, szinte néhány lőszerrel kellett egy-egy szakaszt teljesíteni, ugyanis a pálytervezők ügyesen osztották el az utánpótlás pontokat, és nem csak úgy "ledobva a földön" találtál meg minden kisegitő csomagot.

    Megvolt mindennek a helye. A sztori pedig rendkivűl jól illeszkedett a már amúgy is ismert Star Wars mozihoz. A helyszínek változatosak voltak. Nekem különösen tetszett, amikor űrhajón kellett tevékenykedni és az ablakán kinézve látszott a tengernyi végtelen, de ami a legjobb volt, hogy a sebesség is érződőtt, azaz a hajó mozgott!! 1994-ben ez még nagyon nagy újdonságnak számított. Nem beszélve az igen jól sikerült textúrákról, ami egy az egyben visszaadta a Star Wars amúgy is remek hangulatát.

    Szerintem a mai napig nem csináltak olyan jó textúrákat FPS-hez, mint a Dark Forces-ban. Azok a tipikus fehér falak a piros lámpákkál.... hmmmm... Na igen.

    A küldetések során megfordulsz majd: Csillagrombolón, Száll³tóhajón, Jabba hajóján, Katonai Bázison, Erőműben és még sok egyéb helyen.

    Mindent összevetve ez a program méltán versenyezhetne a Half-Life-al és lagalább olyan jó is ha nem jobb, csak ugye a két program között van némi időbeni eltérés (4 év), ami azért a számítógépes iparban nem kevés időtartam.

    Ez a MOD külön öröm számomra. Ha jövő nyárra elkészül, nem kétséges, hogy végigviszem újra a nagy Dark Forces-t, mely a mai napig örökre bevésődött, kellemes élményeket (és rengeteg anyázást- természetesen) szerezve nekem és hasonló játékostársaimnak.

    Az erő legyen veletek!
  • Braveheart
    #2622
    remélem lesz jedi knight 3
  • Inquisitor
    #2621
    1. De ez nem a JK1, hanem az előző rész a Dark Forces.
    2. És pont a grafika miatt pakolják át JK2 alá.
  • Inquisitor
    #2619
    Nem egészen. Ez a Jedi Knight 1 előtti rész újrafeldolgozása. Sokak szerint az volt a legjobb. Én mondjuk abból még kimaradtam ...
  • Csacsi
    #2617
    Ez milyen demo? Lesz jedi outcast expansion?
  • Inquisitor
    #2616
    Próbálta már valaki a demót itt: http://darkforces.jediknightii.net/ ??????
  • Xboxman
    #2609
    HLC na:)
  • Xboxman
    #2608
    HCl warezen fönt van
  • Xboxman
    #2598
    Sorry a duplikációért
  • Xboxman
    #2597
  • Xboxman
    #2596
  • Xboxman
    #2595

    (itt nem voltam)
  • Xboxman
    #2594
  • Xboxman
    #2593
  • Xboxman
    #2592
  • Xboxman
    #2591
    Kösz,mostmár nem actuality(ezen a héten is lesz egy asszem)
  • The Garrett
    #2589
    küldd el felteszem ha éktuális még.
  • TneX
    #2588
    Ez már érdem?Akkor meg minek adtad kölcsön?:)))
  • gumininja
    #2586
    De valami ingyenes szarra tedd fel, es onnan linkeld be, hatha tobb sikered lesz..
  • TneX
    #2585
    Nem,senki nem látja de tedd már ki valahová a képet mer' érdekel:)
  • Xboxman
    #2584
    Látja valaki?
  • Xboxman
    #2583
    Hát ezt elcsesztem:)
  • Xboxman
    #2582
    BM Vs.CRM baráti clan war eredménye:

    Sajna mindkét táborból hiányoztak emberek de így is nagyon jó volt:)
  • Xboxman
    #2578
    Ez érdekes!Nekem annó mindenki segített(és még csak meg se kellet kérni)
  • TneX
    #2575
    Miért nem mész fel a magyar szerverekre?Van 1 pár,és mindig van fent valaki akinek kedve szottyan...
    Erről az oldalról leszedhetsz 1 progit,ami látja az összes magyar szervert,nemcsak a jk2-höz hanem sok más játékhoz is!Ha valami baj van,akkor irj ide...
  • The Garrett
    #2571
    40.47 vagy hol jár a nvidiadriver...
  • Robbb
    #2569
    Gyerekek, tudja valaki miért nem lehet gammát állítani a játékokban? Gef2 MX-em van és egyszerűen hiába veszem csutkára a gammát, semmit se ér, töksötétben gyűröm a játékot. A monitoromon már nincs több fény. Driverfüggő lenne? (Nv28.36)
  • gumininja
    #2567
    Demot csinalni, visszanezni, stb, mindent ugyanugy ahogy a q3ban altalaban..
  • Kevinke
    #2564
    narancssárga
  • Xboxman
    #2562
    http://www.udpsoft.com/eye/
    Biztos rájösz ,hogy kell használni mert egyszerű ha nem akkor R.I.P!:)
  • Kevinke
    #2561
    ok akkor már csak azt mondjátok meg, hogy honnan lehet letölteni ezt az ASE-t.
    Ja és hogy mire kell majd rákeresni, vagy hogy?
  • Xboxman
    #2559
    Jelenleg négy állandó szerver van!
    Két Duel
    egy CTF
    és egy TFFA
    Az IP-et nézd meg az ASE-ban...
  • Kevinke
    #2556
    Hali!

    Na kérlek írjátok már meg azoknak a fránya magyar servereknek az ip címét!
  • dikki*yysw
    #2552
    végigjátszás fpscentral.hu vagy google ban keress rá jedi knight 2 +walktrough és a raven gamesest.