1661
Wizardry 8
  • Carmageddon
    #1581
    Hehehehe
  • PiszkosFred
    #1580
    Lehet gyorsabb, ha felsoroljuk, mi a kozos a kettoben...

    ...es vege is :)
  • Carmageddon
    #1579
    Mért miben más a régiektől?
  • ollie
    #1578
    Azt írják, hogy semmi köze a Wizardryhoz a nevén kívül.
  • Carmageddon
    #1577
    hát nem :D
  • biomage
    #1576
    miért?
    ez 1 rpg, többnyire olvasnia kell :) és az angol lesz nem magyar.
  • Carmageddon
    #1575
    Magyar leírás van?, úgy gondolta szerintem.
  • biomage
    #1574
    itt nézelődj
  • steweee
    #1573
    vmi link bővebben a dologról ?:
  • biomage
    #1572
    nekem már van karim az europa szerveren :D de még nem vettem rá magam hogy elkezdjek fejlődni, várok még infókra.
    1 kis infó, mikor az indításra kikeltek, és bejön hogy connect, várnotok kell egy kicsit, ma nekem 5 perc volt, tegnap 10.
  • PiszkosFred
    #1571
    Meg nem mertem kiprobalni, pedig kivancsi vagyok ra.
  • Carmageddon
    #1570
    Kijött az online verzió tapasztalatok?
  • steweee
    #1569
    na én is neki akarok kezdeni am a héten, van hozzá ilyen total conversion. nem ez a neve, de nem ugrik be. más modot viszont nem lehet hozzá tenni akkor, friss installra kell, és a nyárom nekem ezért akadt fel a progi, utána hanyagoltam.

    viszont úgy kurva nehéz lesz az elején
  • PiszkosFred
    #1568
    Valami miatt morogtam nem olyan regen amikor kezembe kerult a w8, csak mar nem tudom mi miatt... :) Vagy window mode nem volt es a felbontas miatt torzult a kep Wide monitoron, vagy a w7-et nem szerette, a fene tudja, de tudom, hogy kompromisszumot kellett kotnom, hogy ujra nekiessek az istenne valasnak a kutyauto bandammal.
  • Ryleh
    #1567
    elnezest,nagyon regen jatszottam vele es foggalmam sem volt errol.
    es koszonom a gyors reagalast.

    (mostanaban egyre tobben veszik elo az old gamekat,,,hiaba,,,graf ide/oda...de ezek tartalommal is birtak:)
  • steweee
    #1566
    1680*1050-es alapból elérhető. az kevés ?
  • Ryleh
    #1565
    van valami fan patch ami magasabb felbontast csinal?
  • steweee
    #1564
    anno nagyon szerettem ezt a játékot. igazán megírhatná vmi rajongó csapat a részetit mondjuk nwn2 motor alá vagy dragon age alá.

    gyertek ebbe a topicba, vonjuk össze mert kevesen vagyunk érdeklődők :

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1333386124
  • Zóanagyvarázsló
    #1563
    Nincs egyszerre minden cucc az eladóknál, de véletlenszerűen ezek bukkanhatnak fel idővel náluk.

    A pihenés valóban hasznos, de módjával, városokban nyugisabb utcákban vagy épületekben érdemes megszállni, de a vadonban is találhatók épületek vagy barlangok, melyek már egyszeri kipucolás után biztonságosak, szóval jól van ez kitalálva. A biztonság kedvéért azért érdemes úgy helyezkedni, hogy rajtaütés esetén, ne varázshasználók alkossák az első sort, a közelharcosok pedig a másodikat. Még annyit tennék hozzá, hogy az alkímiában járatoshoz érdemes alapanyagokat pakolni, hogy italokat főzögessen amíg megy a pihenés, míg egy bárd jelenléte duplázza a táborozás alatti regenerálódást. Mindenesetre ha már megpihen az ember, pláne rizikósabb helyen, érdemes elsütni egy Shadow Houndot. Részemről szinte minden tartós boostot folyamatosan a partyn szoktam tartani (ha 5 percenként ledőlsz, akkor ezek hamarabb kiemrülnek), nem kerülnek sok manába, keveset pihenek, italt alig fogyasztok, de be lehet osztani az erőt. Nálam például a mágusnál van a Staff of Doom :)
  • biomage
    #1562
    Csak sikerült elérnem arnikába :D
    gondoltam leírom hogy állók karakterben :)

    Mook Fighter lv7
    Str=87 Int=50 Pie=25 Vit=82 Dex=55 Speed=42 Senses=55

    Human sam lv6
    Str=50 Int=55 Pie=45 Vit=56 Dex=77 Speed=77 Senses=45

    Mook Ranger lv6
    Str=50 Int=50 Pie=25 Vit=50 Dex=84 Speed=47 Senses=84

    Hobbit gadgeteer lv7
    Str=45 Int=55 Pie=30 Vit=55 Dex=88 Speed=50 Senses=88

    Faerie Bishop lv6, a csillaggal jelölt spelleket könyvel tanultam meg, szal jelenleg ha lvl up lesz akkor +7 skill tudnák tanulni :).
    Str=25 Int=79 Pie=79 Vit=30 Dex=55 Speed=67 Senses=55
    Spell:Light* + Stamina* + Mind Stab + Divine Trap* + Bless* + Heal wounds


    Elf Mage lv6 és épp most lépet szintet csak még nem töltöttem neki semmit, mert előtte megakarom nézni milyen könyvet tudok megvenni vagy szerezni neki, és van +4 spell tanulási lehetőségem :)
    Str=35 Int=88 Pie=79 Vit=48 Dex=55 Speed=45 Senses=45

    Spell:Energy Blast + FireBall + Frost + Freeze Flesh

    Ha már irók a topikba kérdezek is :)
    ismerem ezt a weblapon, és megnéztem arnikában mindkét npc, és szomorúan látom hogy pár sbt nem tudom megvenni braffitnél és annanál, miért van igy? talán rossz a lista?
  • biomage
    #1561
    kösz :D így akár mehetnék a legnehezebb szinten is max minden egyes harc után pihizés :)

    Amúgy a final csapatom megvan csinálva tegnap csináltam meg, egyedül a bisholal lesz némi problémám, de aszem nagyjából már tudom mire kell tölteni :) realmban meg schollban
  • PiszkosFred
    #1560
    Nincs jelentosege, max annyi, hogy radtorhetnek a pihenes kozben is, es ilyenkor a party nagy resze kimarad az elso tamadasi korbol - leven meg alszik :) Talan van egy ket NPC, akiket csak bizonyos napszakban talalhato meg, viszont konkret datumhoz nem kotodik semmi, vagyis annyit alszol amennyit akarsz.
  • biomage
    #1559
    Hali

    Nyugodtan használhatom sokszor a táborozást? vagy van valami mellékhatása? például nem tudok felvenni küldetést vagy van valami ami idővel kapcsolatos?
  • Zóanagyvarázsló
    #1558
    Menetközben, elküldés előtt kicsit szerkesztettem a hozzászóláson, ezért ezért egy ponton kissé félreérthető. Szóval a ranger esetében én éppen tennék még pár pontot a sensesre (most nincs előttem, de így rémlik). Ajánlott olvasmány az eagle eye-hoz és a többi skillhez, attribútumhoz itt.

    Nálam az alchemist a faerie a csapatban, ő eleve masszívabb karakter a legtörékenyebb mage-nél, viszont könnyen össze lehet hozni egy igen jó faerie plate-et, amit mage is fel tud venni, és ugyanannyi AC-t ad, miotn a mage-em jóféle köpenye (és ugye erre jön még +2 AC racial). Nyilván ezeket meg is kell szerezni, de az elején éppen a +2 AC miatt nem marad le úgysem. Ezzel együtt nem mondom azt, hogy kötelező a faerie mage, pláne ha indítasz ninját ebből a fajból (az viszont nem tudja viselni az említett páncélt, a ninják már csak ilyenek), csak jeleztem, hogy érdemes számolni velük is.
  • biomage
    #1557
    ezt a eagle eyet sokszor olvastam de nem tudom mi ez, legalább is nem emlékszem mire is jó

    A faere azért nem választottam mert azt olvastam hogy kevesebb armort találok neki, ami szerintem nem olyan jó, és magenek kell a jobb armor kevés a HPja, de te jobban tudod, ha azt irod hogy jobban megéri a faerie mint az elf akkor módosítom a csapatott, amúgy is megálltam a játékkal, kis munka van itthon.

    Örülök hogy a rangert jól állítottam be :) meg a bishopot :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1556
    Mook harcos. Nem szokványos, de szimpatikus választás (bár ha a azt nézzük, hogy fegyverért van :), a close combat alighanem gyorsan felhúzható lesz vele. Viszont én harcosnál nem vagyok pajzspárti, a játék közepére már-már elpusztíthatatlan lesz (az én törpe harcosom vért nélkül mászkált már inkább), tehát kétfegyveres harcmodor és a berserker mód egyaránt bevállalható, és megnöveli a hatékonyságot. Persze ezt nem muszáj követni, különösen másik hasonló karakterrel a csapatban, ráadásul ez esetben magasabb dexterity is ajánlott. Azért elvben inkább a lord, a rogue, a samurai vagy a ninja a kétfegyveres.

    Hobbit gadgeteer. Szerintem a strenght, a vitality és az intelligence felerősítése gyengíti a karaktert, senses, speed, dex kellett volna agyba-főbe ebben a sorrendben, a te célod az eagle eye!. Egyébiránt a felpurr gadgeteer is simán versenyképes, bár kissé törékenyebb.

    Elven mage. Nyugodtan mehetett volna több pont az intre, csak 95 fölé ne menjen a majdani szintlépésekkel együtt sem, mert egy helyen, elég korán amúgy, lehet kapni +5-öt ajándékba. Fontos, hogy mihamarabb meglegyen a power cast.

    Szóval általánosságban nagyjából az eddig leírhatóak mondhatók el: a fő attribútumokat érdemesebb bátrabban felhúzni az expert skillek mihamarabb való eléréséhez, a bishopnál ezt meg is tetted (ízléstől függően azért a speed és senses rovására egy vitality mehet opcionálisan az elején), a rangernél is (senses!, dex). Rangerből egyébkétn a hobbit talán még stabilabb a mooknál, de az utóbbi gyorsabban felhúzható a két fő képességet tekintve, amúgy bármelyik jó választás. Kivétel a samurai, aki ugye eleve egy sokoldalú karakter, ezért kevésbé lineáris a fejlesztése, bár a power strike miatt én azért az erőt, ha nem is karakterkészítéskor, de később igyekeznék gyorsan felhúzni. Persze nála ez nem kötelező.

    Varázshasználónak amúgy jók a faerie-k, mert gyorsabban töltődik a manájuk, és a +2 AC indulásnak nem rossz, ha úgyis egy tipikus törékeny mágiatudort tervez az ember, akkor ezzel lehet ellensúlyozni az ebből fakadó sebezhetőséget.

    A faerie ninja szerintem a samurai vagy a gadgeteer helyett fér be. Stílusra inkább a samurai helyett, de gadgeteer RPC-t könnyebb szerezni, és viszonylag sok helyre is elmegy az emberrel, erősebb is az RPC samurai-nál. Különben az említett csodafegyver random dropos, szóval nem save/load nélkül koránt sem biztos, hogy megszerzed.

    Amúgy ha valaki Flamestryke zseniális Wiz8-as oldalát keresné, ő sajnos pár éve meghalt (RIP), de a honlap itt elérhető.
  • biomage
    #1555
    és mit vegyek ki?

    Rangert meg a gadgeteert nem akarom kivenni, mindkettő hasznos szerintem
  • Szabi84
    #1554
    faerie ninja mindenképp kellene mert az kapja a legjobb fegyvert (cane of Corpus)
  • biomage
    #1553
    Direkt nem töltöttem fel a képeket hogy ha módosítanám, akkor ne legyen felesleget kép feltöltés, de ahogy elnézem ez a csapat jó lesz így, bár ha valaki jobbá tudná tenni az alapot annak hajrá, feltöltöttem egyben a képeket + karakter mentést ide
    Ja és nem foglalkozzatok a wizardry 6 kiírással :D félre írtam
  • biomage
    #1552
    Elégé elsiettem a csapat bekonferálást :D már más a csapat, és szerintem jobb.

    Fighter Mook: azért mert állítólag a legjobb kardot csak mook használhatja.
    Samurai Human: azért mert a legjobb statja neki van.
    Ranger Mook: jó resist vizre meg mentalra, és a statja is normálisak
    Gadgeteer Hobbit: két féle fajt mondták jónak, mook és hobbit, mook jó resistje van és -10 zel kevesebbet lehet állítani a statban hobbithoz képest, szóval nem kérdés inkább hobbitot választotam.
    Bishop Elf: két jó faj van, faery meg elf, a faerynek jobb a resistje de -10 el kevesebbet tud a statjára adni mint az elf + kevesebb armor választéka van.
    Mage elf: olyan jól beállítottam hogy mesziröl is képes volt 6 sebzést okozni :) frostal lv1 karakter szinten :)

    Az egyetlen problémám a kommunikáció, az senkinek nincsen, és nem tudom eldönteni kinek adjak, vagy azt hagyjam üresen?
  • biomage
    #1551
    Kész az A csapat, de elkövettem egy kis hibát, de majd orvosolom a kövi szintlépésnél, nem állítottam az ezermesternek vagy prieastnek mytologiát, ha jól rémlik azzal lehet látni a szörnyek HP pontját, most jelenleg ? látható.
    Harcos
    Samu
    Ezermester
    Monk
    Healer
    Mage
  • biomage
    #1550
    Ara gondoltam hogy csinálok 2 partyt az egyik átlagos lenne, kb olyan lenne mint a tiéd Tehasut vagy mint PiszkosFredé, a másik meg mage alapú, mondjuk lenne benne 1 erős védekező kari + ilyen bénítós altatós félelem kombinációs party és lene 2 nagyon erös mage aki leöli az ellenséget gyorsan egyesével, ilyen party menyire lene jó? még nem próbáltam ilyet :)
  • Tehasut
    #1549
    Egy magyar nyelvű végigjátszás pedig ezt az összeállítást javasolja:
    Dwarf Monk (Speed, Strength)
    Faerie Ninja (Strength, Speed)
    Lizardman Fighter (Strength, Vitality)
    Mook Lord (Strength, Vitality)
    Elf Bishop (Intelligence, Piety)
    Hobbit Gadgeteer (Dexterity, Speed)

    Hm, az enyém nem is volt olyan messze ettől.
  • Tehasut
    #1548
    nekem ez volt a csapatom és jól elvoltam velük:
    bishop, gadgeteer, lord, mage, ninja, ranger
  • PiszkosFred
    #1547
    Pontos felallas ne varj, ahhoz regen volt mar, megfakult minden emlek. De egy Fighter, Samurai, Monk/Ninja, Ranger/Gadge, Priest/Bishop, Mage alapcsapat szerintem megallja a helyet. Kesobb majd, lehetoseg szerint, valthatsz multiclass miatt masra, ha nem tetszik valamelyik class.
  • biomage
    #1546
    szóval te ezt ajánlod
    -Monk + Ninja + Ranger + Priest + Fighter
    vagy
    -2 Mage + Ninja + Priest + Monk
  • PiszkosFred
    #1545
    Hja, ranged dpsnek a gadge helyett ha nem rangert, akkor mindkeppen maget vigyel (akar a warrior helyett), ezt kihagytam. Egy ido utan nagyon jol jon az aoe sebzes, tomegevel fognak jonni az ellenfelek, mar-mar idegesito suruseggel...
  • biomage
    #1544
    és mit ajánlsz, én csináljam a karikat, vagy amit tudok választani?
  • PiszkosFred
    #1543
    Monk/Ninja (bar utobbi inkabb) mindenkeppen legyen.
    Gadgetzer eleinte fun, de aztan elveszti a varazsat, helyette inkabb vigyel egy rangert.
    Priest is mehet, o majd eletben tart mindenkit, es amikor nem kell heal, majd dobalja hatulrol a kulonfele disease, blind es egyeb cuccokat, segitsegkent a harcban.
    Egy jo ketkezi harcos sem art a vegere, egy pure warrior, vagy esetleg samurai.

    Valkyrt es tolvajt ne vigyel, mert mindketto aranylag koran fog a csapathoz csatlakozni (Arnikaban), es szinte a vegeig veled maradhatnak (kiveve 1-1 helyszint).

    A vegen van par npc, aki a foboss elott lelep, vagy lelephet, mar nem emlekszem kik, erdemes megnezni es annak fenyeben donteni.
  • biomage
    #1542
    nincs meg csak a 8 :)

    szal a választékból kéne valami jó csapatott kihozni :(