1661
Wizardry 8
  • Zóanagyvarázsló
    #1621
    Vagyis Arnika Road, na.
  • Zóanagyvarázsló
    #1620
    De zónánként be van lőve, hogy milyen szinteken milyen lények jönnek, hogyan skálázódnak. Ha sokat mászkál (grindol) az ember, akkor túlfejlődi a világot, a gyengébb zónákat anélkül is.

    Persze aki meg az elején grindol a kolostorban, az utána az Arnika-Trynton úton szívja meg, mert emeltebb szintű lényeket kap :) (Nekem egy körökre osztott menekülés volt az az egész terület.)
  • PiszkosFred
    #1619
    Az meg hagyjan, hogy felpercenkent jon egy random encounter, de meg skalazodnak is :D
  • Zóanagyvarázsló
    #1618
    Minden varázshasználó tud teleportot, a hibridek is, csak értelemszerűen lassabban fejlődnek fel hozzá eléggé. És ugye van

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    teleportja a T'Rangeknek is, ha ahhoz teszed le az egyik sajátot, kapásból csomó helyre el tudsz jutni.


    Ettől függetlenül tényleg messze túl sok töltelékharc és azok hossza idegesítő, de idővel gyorsabban szét lehet kapni őket. Az X-Ray spell segít abban, hogy már a térképen lásd az ellenséget, a chameleon meg abban, hogy ne vegyenek észre, de az utóbbi jól inkább stealthes csapattal vagy szólóban működhet szerintem.
  • Anonymusxx
    #1617
    Rendesen szivat ez a játék, azzal hogy a mágusok csak egy db teleportot képesek elhelyezni, illetve ezzel még nem is lenne gond, hanem az hogy kb félpercenként ellenfelekbe lehet botlani. Ez már kicsit túlzás. Most jöttem rá hogy valamit jó messze hagytam.

    Legközelebb 3 mágussal játszom, a harcok jóval rövidebbek, és könnyebbek lesznek a körönkénti 3 tűzlabdának köszönhetően. Illetve legalább lesz 3 teleportom is.
  • Anonymusxx
    #1616
    szerk: megoldva
  • Anonymusxx
    #1615
    Nem tudom hogy hogy lehet ezt a kunar - szálat megcsinálni.

    Egy magyar végigjátszásból:

    "Az umpani bázist a Northern Wildernessből közelíthetjük meg a hídon keresztül. Egyelőre ne soroztassuk be magunkat, inkább látogassuk meg a T’Rang árulót (Kunar). Őt mindenféleképpen meg kell ölnünk, különben elárul a T’Rangoknak, s nem lehetünk kettős ügynökök, sőt a játék végén még a békemissziót sem hozhatjuk össze. Az áruló szobájában találunk egy egyoldalú teleportot Marten’s Bluffbe, egyelőre azonban még ne használjuk. Itt az ideje, hogy jelentkezzünk katonának. A sorozó tisztnek említsük meg az áruló nevét, majd amikor bizonyítékot kér, adjuk oda neki Kunar hamis belépőkártyáját. Az első küldetésünk az lesz, hogy teljesítsük az umpani gyakorlópályát. Ezután kémkednünk kell egy kicsit, meg kell arról győződnünk, hogy a T’Rangok valóban a bolygóra érkeztek. "


    De honnan lehet megszerezni kunar hamis belépőkártyáját?

  • Anonymusxx
    #1614
    Ez a játék jobb mint amire emlékeztem, kb 6-7 éve vihettem végig előzőleg.


    A bárdom és a varázslóm elég hatásos lett, a tömegre ható varázslataival.
    A szamurájt viszont lehet nem kellett volna betennem. .
  • Anonymusxx
    #1613
    A magyarítás készítője Aryol, lefordította a két intrót:

    az első:

    A kezdetek előtt a Kozmikus Urak megalkottak három ereklyét.Az első volt az Astral Dominae, átitatva az Élet erejével.A következő a Chaos Moliri, minden változások forrása.Az utolsó a Destinae Dominus, az összes tudás tárháza.A Kozmikus Urak megalkották az első világot ezen ereklyék használatával, a Dominus bolygót, és elhelyezték azt a kozmikus Körben.Mikor a teremtőmunkájukat befejezték, az Urak elrejtették e tárgyakat a kozmikus Kohó használatával, így a titkuk rejtve maradt egy ideig, de ekkor elképzelhetetlen dolog történt.A kozmikus Kohóból ellopták az ott rejtegetett három mágikus tárgyat.A hírek szerint az ereklyék szétszóródtak számos világon, de ezek nem voltak többek hihetetlen szóbeszédnél.Aki megszerzi mindhármat, annak hatalmába kerülnek a kozmikus törvények.Az Astral Dominae volt az első a három közül, amit megtaláltak egy távoli világon, aminek eredménye egy keserű háború lett az militáns Umpanik, a fondorlatos T'rangok és a Dark Savant között. Végül a Dark Savant szerezte meg az Astral Dominae-t, amiben egy Dominusra mutató térképet talált.A Chaos Moliri-t egy fél galaxissal odébb fedezték fel. A Mookok találták meg az eszközt, amikor áttörtek egy közeli holdon hihetetlen erővel. Mikor a Mookok megszerezték a tárgyat, szintén felfedeztek benne egy térképet a Destinae Dominushoz, mely egy távoli kolostorban pihent a Dominuson megszámlálhatatlan éven át.Igazi hatalma, mely átjárót biztosított a mágikus Kohóhoz, rejtve maradt. De a Destinae Dominus nincs többé ott, mert azt beszélik, egy őrült ember, Martin, ellopta azt.És Martin eltűnt. Egy új kor kezdődik egy új oldallal a Sors Könyvében, a Felemekedés ideje és egy új sors hajnala. Ki fog méltónak bizonyulni, hogy egy kozmikus Úrrá váljon?


    A második:

    Rimpac a Mook felbérelt titeket, hogy kísérjétek el egy hosszú utazásra, egy szót sem mondva arról, hova akar menni vagy, hogy milyen hosszú is lesz az. Meglepődtél, hogy ilyen hatalmas fémhajót látsz, Grimpac-nak nagyon nagy varázslónak kellett lennie, hogy létrehozzon egy ilyen bádogteknőt.Mikor beszálltatok a hajóba, az egyenesen felrepült, olyan hanggal, mint több ezer éhes sárkányé.Hosszú ideig utaztatok a végtelen éjszakában, míg végül Grimpac törte meg a hosszú csendet.- Eljött az ideje, hogy elmondjam utazásom célját. Luke barátom felfedezett egy rendkívül szokatlan ereklyét egy Dominusnak nevezett világon, mikor meghívták egy helyi szertartásra, melyet Felemelkedésnek neveznek. Megkértek engem, hogy segédkezzek ezen, de fenáll némi veszély. Szóval azért hoztalak magammal titeket, hogy megvédelmezzetek. Hamarosan leszállunk, ami kicsit rázós lesz.Amikor megkezdtétek az ereszkedést, hajótok a veszélyes Dark Savant és annak Fekete Hajója látóterébe került.- Mester, egy hajót érzékelünk.- Túl későn érkeztem, hogy megállítsak másokat, de ezek a betolakodók sosem fognak belépni a Körbe.- Mit tegyünk?- Pusztítsátok el őket!A támadás átröpített a hídon és egy időre minden elsötétült előtted.Az érzékeid lassan visszatértek, egy hullámverte parton tértél magadhoz füstölgő roncsok között.Szinte csoda volt, hogy életben maradtál, de egy nagyobb kalad állt előtted. A hajód odalett, egy különös világon álltál, és valahol messze a Dark Savant várt rád. Körbenéztél a parton és a következő lépésed tervezted.


    Csak bemásolom ide, hátha másokat is érdekel ez.

  • biomage
    #1612
    Végre elértem oda ahol abba hagytam anno, csak fél nap kellett.
    A csapat úgy halad ahogy kell szerencsére.

    De kell egy kis segítség hogyan tovább, 2 választás van és nem tudom eldönteni hová menjek, és melyik NPCket vegyem fel.


    Lower Mona >> Upper Mona >> To Arnika >> Rattus Rattus >> Arnika +2 NPC >> Back to Mona >>> és most jön a temető és az első rejtet dungeon, utána nem is tudom hová menjek, talán trynton?

  • biomage
    #1611
    Ezt el sem olvastam :(, vagy lehet, csak nem emlékszem már rá, na mindegy.

    Azóta sem vittem végig, de most már teljesen elegem lett hogy 4gb helyet foglal a vinyon szóval újra kezdtem és most már tényleg végig viszem.

    Amire még emlékszem.
    Harcosnak str és vit kell aztán speed és dex
    Samunak meg dex és speed aztán str és int + vit, fura hogy nem kell sen, lehet rossz a sorrend? mármint ha sok instant killt akarok akkor pontosabban kéne ütnie, na mindegy.
    Rangernek meg 3 senses 2 dex és 1 str nem kell sok és fent van sas szem modeban, ha a senses fent van maxon lehet tölteni speed + vit.
    Gadgeteer azért ö és nem bart mert megfogod az hogy képes készíteni tárgyakat, bár mondjuk bart meg képes altatni, 2x sen + dex + speed aztán vit + int
    Mage egyszerű csak int és vit és speed aztán 3 szinttel később piety és senses, na de miért is senses egy magenek? leteszteltem úgy hogy nagy volt a különbség senses-ben, és nagy volt a sebzés különbség statisztikában. volt olyan magas sensesben hogy 3 kör alatt 3 szörnyet ölt meg, az alacsonynál a legjobb 4 kör volt.
    Fire az biztos, aztán water és talán earth, azért mert webre kevesebb a resist mob mint a sleepre, és jobb mert segíti a pontosabb célzást, és lv4 en van egy kemény sebző skill.
    És végül bishop faerie, nem értem miért mindenki ezt a fajt ajánlja de oké legyen ez, főleg segítőként akarom ezt a kasztot, nem akarom sebzésre használni, tápolja a partyt és gyengítse az ellenfelet, és gátolja a támadást.
    Szóval Water + Divine és persze kizárólag divinity iskolában, aszem ennyi elég neki, bár talán ez így nem elég, hisz bármit megtanulhat.


    Lenne egy kérdésem, láttam egy solo partys videót, és ara gondoltam hogy bizonyára úgy fejlesztette magát hogy egyesével ölte meg minden mobot és így sikerült nagy stat bonust szereznie
    Ha így ölném meg minden mobot, mármint van egy hármas mobom és megölne egyet és elfutna hogy megszakadjon a meccs, így menyit érhetek el a hatos partyban? megéri?



    Utoljára szerkesztette: biomage, 2015.09.07. 18:55:58
  • PiszkosFred
    #1610
    Meg kb. 40 percig 2 dolcsiert viheto a W8. Akinek nem lenne meg.

    http://www.gog.com/game/wizardry_8
  • steweee
    #1609
    én sokadszori újrakezdés után úgy csináltam, és most már végre múködőképes a dolog, hogy mindenkit arra specializálok, amiben erős lesz valamennyire úgy 7-8. szintre

    tehát a harcos típusoknál, fighter, samurai, ninja kell az erő, fighternél vitality, samurainál speed, ninjánál sense a dupla kezes throwing critikal miatt

    a samurainak elég úgy 6-9 mentalra terror miatt, másra nem kell, ninjánál earth ra és air re 6-9 itching skin, poison, és nem kell fejleszteni csak addig a wizardryt ill alchemyt nekik, amíg az ezeket meg nem kapják

    indíts lovagot ahogy mondtam törpéből,egyből nevezd át papnak, és úgy 10. szintem vissza lovagnak hogy addigra tudjon varázsolgatni és majd verekedni is meg jó páncélokat felvenni. neki úgy a jó, hogyha az elején feltolod a divinityt, de mivel a túz reálmon kívül is van egy csomó jó papi varázslat, íyg azokat is told fel 10-ig hogy 2-3as szinten ott is tudjön sütögetni belőle ne rontsa el

    a varázslót indítsd úgy, hogy írd ki hogy mennyi követelmény van a tulajdonságoknál a bishopnak, hogy később ne legyen ezzel gond. aztán indísdt az elfet mágusként, 5-6 szintig ott marad és kizárólag wizardryt és fire magét és water magét fejlesztesz neki. aztán mehet bishopnak, adsz neki kevés divinityt hogy tudjun papi cuccokat is, továbbra is tolod a wizardryt és a fire magét a fireball addigra megvan, és talán az iceball is, jó nagyon még a levegő, de mivel erősítetted a divinitit is lesz ott magic missile

    nem érdemes szerintem alchemyt és psionicot fejleszteni neki, mert úgyse lesz rá elég pont. levegő és föld elemeknél ott lesz a ninjád és a papod, mentálnál is a papod

    mire ide eljutsz, tehát kiirtod arnikát és kifosztod teljesen, a bankot is nyugodtan ki lehet rabolni !

    addigra belejössz
    az igazi kaland a northern wildernessnél kezdődik az umpaniknál

    remélem tudtam segítenmi az induláshoz

    a má
  • biomage
    #1608
    ez az amiben kéne segíteni, nem tudom hogy mire menyit töltsek. például a bishopnak annyira lehet tölteni, a magenél, ara kell sokat amelyiknek van támadó varázslatja, de úgy érzem nem teljesen jöttem rá hogy milyen arányba fejlesszem, a legnehezebb az hogy hogy kombináljam össze a két karakter skilljeit.

    szal mire töltsek és mire ne, mondjuk a 10 szintig.
  • steweee
    #1607
    ha a wizardry, divinity, psionics, alchemy skillek nincsenek minden szinten 3 ponttal húzva, akkor lemarad a maximális mágiapontok tekintetében is, nem csak az új spellekhez kell növelni az értékét.
  • Zóanagyvarázsló
    #1606
    Pontot a bookra (wizardry, divinity stb.) érdemes tenni az elején, mert az többet nyom a latban az új varázslatok elérhetőségénél. A realmokat pedig mindet fel kell húzni sok használattal (sok plusz manát jelent). A magas int-pie kombó ebben sokat segít. Ekkoriban persze még nem lesznek hasonló szinten, ez normális.
  • biomage
    #1605
    nem, a mágiára értetem, a harmadik ablaknál, és csak a mage re és a bishopra.
  • Zóanagyvarázsló
    #1604
    De mi a probléma, Elmondhatnád, hogy mi okoz gondot, mert az nem világos. Nem volt időm még teljesen átrágni, de elsőre nem látok semmi tragikusat. Persze pár spell nekem nagyon hiányzik, de hát azok ilyenkor még nem feltétlen elérhetők.

    Egyébként ha az attribútumok alatt astrenghtet, a dexterityt és társait érted, akkor azokat természetesen nem lehet mind erőltetni, a magic realmokat (pl. earth magic) viszont egyenesen muszáj. Ez utóbbiak fejlődnek a használattól is, erre kell építeni.
  • Zóanagyvarázsló
    #1603
    Vi esetében oda kell figyelni arra, hogy egy bug miatt eltűnhet.
  • steweee
    #1602
    háhá, még játszik vele valaki ? én most vettem elő, és a kérdésem az lett volna hogy milyen moddal érdemes felturbózni. még sose játszottam végig, párzsor elkezdtem de először leírás hiányában elakadtam, aztán meg idő hiáynában. most betegszabin vagyok, és kivégzem végre a dark savantot az életben legalább 1x :)

    igen, a csapat nagyon fontos, az enyém soXXXX próbálkozás után a következő :

    lizardman fighter - str,vit,dex

    dracon samurai - str,speed, dex/vit (elég neki a terror mint varázs)

    hobbit ninja - str, senses, dex/vit első szint ninja, utána pár szint alchemist hogy legyenek jó varázslatai (blinding flash, itching skin)

    human bard nő !- str, vit, később lesz belőle ranger ha megvan a giant sword, addig zenélget

    elf mage - úgy 8 szint után pár szint bishop hogy legyen pár jó papi varázslata is, azttán később vissza mágussá mert kevesebből lép szintet

    dwarf priest - lordként kezd, utána második szinttől úgy 8-10ig pap hogy gyorsan fejlődjön a varázslata, utána lehet harcra is fejleszteni lordként

    tolvajt nem érdemes külön indítani, mert arnika előtt csatlakozik myles, és teljesen jó karakter harcban és zárnyitásban is

    + a valkyrie VI domina, aki jó harcos, meg is van a csapat, nem nagyon kell mást felvenni csak ha egyes helyszínekre valaki nem jön velünk, és pótoli ideiglenesen a hiányt

    a csapatból a samurai pótolható egy másik lizardman fighterrel, de akkor bukod az egzotikus cuccokat, mert a savköpetet, ami egész jópofa dolog
    előnye nincs, cxsak legalább nem egyformák a karik
  • biomage
    #1601
    Csak nem bírtam ki.
    Kisebb vagy nagyobb hibát követem el, azt hittem hogy magenek és bishopnak minden attributeját lehet fejleszteni, de itt 10 szintnél rájöttem nem volt jó ötlet mindet fejleszteni.
    Régebben felöltöttem a képeket, itt megtudod a teljes csapatot nézni.
    http://imageshack.us/g/1/10315613/

    Hogy kellett volna fejlesztenem a csapatot?
    Gondolom csak az attributeal van a gond, de ha nem akkor nyugodtan abban is adj tanácsot.
  • Carmageddon
    #1600
    Azta hát jah egy rpg szerepjáték online világban.
  • PiszkosFred
    #1599
    A nevén kívül sok köze nincs a sorozathoz. És még finoman fogalmaztam :)
  • unusual
    #1598
    Nekem nem jött be,de kinek a " pap " kinek a " papné " ;)
  • Carmageddon
    #1597
    Az online verziója milyen lett?
  • unusual
    #1596
    Köszönöm szépen a segítségeket! ;)
  • unusual
    #1595
    Okés. :) Kerestem,de eddig nem leltem rá. ;) De még nem adtam fel. :)
  • biomage
    #1594
    nekem megvan az eredeti dvd, abban van elég sok hasznos pdf fájl, mindjárt megkeresem és privin elküldöm neki :).
  • SaGa Jr
    #1593
    Idővel visszajön ne aggódj. Végigjátszást meg valamelyik régi újság közölt a játékról magyarul de szerintem ha célirányosan rákeresel akkor a google is kidobja.
  • unusual
    #1592
    Üdv mind. Olyan kérdésem lenne,hogy Arnikában miután beszéltem a mook hologramal,elhagyott a mook-om. Miként tudom visszaszerezni? ÉS valahol találok Magyar nyelvű végigjátszást,leírást esetleg?
  • Carmageddon
    #1591
    Már senkit nem érdekel a wizardry online?
  • Zero 7th
    #1590
    Oh, meg is találtam:
  • Zero 7th
    #1589
    Nekem C64-en volt egy Wizardry című játékom, de annak semmi köze nem volt ehhez a sorozathoz. Izometrikus nézetben kellett rohangálni egyetlen csókával, és őszintén lófaszt nem tudtam vele kezdeni. Néhány üres szobát be tudtam járni, azt' annyi.
  • Carmageddon
    #1588
    Ki játszik még vele?
  • Jakuza001
    #1587
    Mar akkor is otleteket gyartottam. :D
  • lammaer
    #1586
    Sztem c-64en én toltam valamelyik ős epizódot, legalábbis rémlik egy rpg am gyakorlatilag fekete-fehér vonalgrafikával "dolgozott".

    a wiz5 kb így nézett ki, dejavu-m van :)
  • Carmageddon
    #1585
    Úristen hát az már tényleg veszett régen volt.
  • PiszkosFred
    #1584
    A hoskorban ('81), a legtobb forumozo meg csak "otlet" volt akkoriban :)
  • Carmageddon
    #1583
    Mikor jelent meg az első része?
  • lammaer
    #1582
    Ha jól gugliztam, a mod a "Wizardry 8 - reforged mod" névre hallgat.
    Az utolsó verzió az 1.1, elvben dolgoztak/nak egy 1.2-es verzión is.

    Más infót nem láttam, véletlenül tévedtem be ide a topikba, anno a Wiz7 nagy kedvencem volt, bár sose jutottam messzire vele :)

    Meg kéne nézni a Wiz8-at :)