567
gondok az XP körül
  • Pheel
    #171
    BlackIce kikapcs :)

    Én is használtam egy darabig, de meguntam, hogy mindig blokkol mindent. Most legalább nem tudom ki, mivel pingelget :)
  • Pheel
    #169
    Firewall-od van? Esetleg proxy?
  • Pheel
    #168
    Ez valami 5.x-es Explorer ugye? Nekem 6-os van és eléggé másképpen néz ki.
  • Pheel
    #166
    Internet Options -> Privacy -> Advanced
  • Pheel
    #163
    Jellemzően az Explorer beállításai között...
  • Pheel
    #161
    Kapcsold ki a cookie szűrést és nagy valószínűséggel megjavul minden :)
    cookie=süti
  • marius
    #160
    Hi! Bocs hogy nem a témában kérdezek, de kellene nekem az adobe photo shop 5.0 újabb verz. Honnan lehet lehúzni?
  • AmneZia
    #158
    Hali!
    3 problémmám van amelyikből egy tulkép kérdés:
    1.) probléma: az xp nem találja se a CD-olvasóm, se a CD-íróm. Eleinte csak néha-néha vesztette el őket és egy CD ajtó kinyit-becsuk segített rajta, de most semmit se talál ha berakok egy CD-t.
    2.) probléma: ha gépemet leakarom állítani akkor a Kikapcsolás gomb után a Windows szépen kijelentkezik majd újraindul. Egyszerűen nem tudom leállítani a gépet kivéve ha több másodpercig (4) nyomva tartom kikapcs gombot de ez nem egészséges, régebben ezzel sem volt gond.
    3.) kérdés: az xp új stílusu menüjéből tényleg kihagyták a rég használt elemek eltüntetése funkciót vagy csak én nem találom.
    thx
  • Pace
    #156
    win2k nekem le is áll...
    és az szerintem neked is, XP szívózik csak.
    Valami tesztprogival nézd meg, miylen rendszernek látja az XP, pl sandra.
    Ha AT-s, akkor cumi
  • Pace
    #154
    süti, mert valszeg AT-s rendszernek látja a gépet, nekem is csinálja, bár nem iylen lappal.
    A biosban állítsd át, hogy mit csináljon, ha megnyomod a powert, akkor nem kell 4mp-t várni, ennél többet nem nagyon lehet rajta segíteni.

    Illetve, ACPI be van kapcsolva XP-ben? és BIOSban?
  • mekkmester
    #151
    Dante!
    Ha igy se megy, akkor ftp SG-én találsz jó aspi drivert.
  • mekkmester
    #150
    Dante!
    Mail megy, melléklet.
    Turkálásra használj pl. WinIso 5.3-at.
  • CSaLo
    #149
    Hali emberek az miért van hogy bizonyos cdket nem olvas be az xp (amiket beolvas a millenium)? Ugyan ez volt 2000-rel is..Milleniumba beolvassa 2000 be meg xp be azt mondja hogy nincs ilyen meghajtó...
  • Dante
    #148
    Hát én a fireburnert szeretném működésre bírni XP alatt, vana valami reményem?
    Egyáltalán milyen progikat használjak XP alatt CD írásra?
    Gondolok én a bin fileokra, turkálás az ISO-k-ban és ilyenek(tudjátok szokásos warez dolgok).

    Szal Help plz
  • Mixyboy
    #147
    megpróbáltam installálni cd-ről, és vinyóról is... ugyanaz volt a végeredmény... Azért kössz a választ...
  • JaFFa
    #146
    Jaja! :) Csak legalább addig eljutottam volna!
  • Pheel
    #145
    Nekem az üzenetek jönnek be, amiket elémrak. Hogyaszondja a "munkacsoport neve nem elérhető", meg ilyen zagyvaságok. Komolyan mondom a magyarral az a legnagyobb gáz, hogy előbb le kell fordítani angolra :)
  • Pheel
    #144
    Miről installálod? CD/vinyó? Ha elfogadsz egy javaslatot: 128 mega szerintem kevés neki...
  • JaFFa
    #143
    Eddig nem voltam híve a magyarított op rendszereknek. Hozzáteszem nem sznobságból, csak valahogy az eredeti angol verzió egy kicsit mindig jobban működött. Na ezután sem fogok többet magyar win-t föltenni az tuti! XP Prof HUN szépen földzsanázott. Hogy legyen hangja is, Audigy driver ráeresztés következett. Furcsamód kérdés nélkül újraindult a verda. Indulásnál mindenféle keresztcsatolt filt-t jelzett + mindenféle hibaüzenet. Érdekes, az angol verzióval soha semmi gondom nem akadt!
  • Mixyboy
    #142
    Szeva!
    Ahogy elnezem, a tobbsegnek sikerult a telepites.... Nos nekem meg az se... Felmasolja szukseges fajlokat, ujraindit, megvizsgalja a hardverkornyezetet, illesztoprogikat betolti, es amikor a graf. kepernyonek kellene megjelennie villog a kurzor a bal felso sarokban.... es semmi, csak RESET.
    Nos, valaki meg tudna mondani mivel lehet gond? Hardverinkompatibilitás??? Amd Duron 750 Mhz, Fujitsu HDD, Geforce 2 Mx200, 128 MB RAM, nem tudom elkepzelni mi a franc lehet a gond, elore is koszi....
  • balu
    #138
    Sziasztok!
    Van egy alkalmazásom, amit ha elindítok Win XP prof.- on, akkor 8bites színmélységre állítja át a kepernyő tulajdonságait. Vissza tudom állítani kézzel, de nem szeretném mindíg ezzel foglalkozni. Légyszi írjatok, ha tudtok segíteni. Köszi!


  • bucsi
    #136
    Hy!Melyik a legjobb crack a supergamez Ftp-jén ha az Xp hun Home-ot szeretném crackelni??
    Kössz a segítséget előre is!
  • Zeusz
    #134
    Hali!
    ftp.supergamez.hu/upload/xpcrack
  • yolika
    #133
    Van egy baromi nagy problémám:
    Nem tudok ezzel a rohadt xp-vel DVD-t lejátszani. Kipróbáltam már 5-6 dvd playert, minden felbontást, új video drivert, de a kép kb.3 perc után elakad(a hang persze megy tovább és a gép még csak le se fagy).Fogalmam sincs, hogy mit kéne tennem, nagyon kérlek titeket segítsetek!

    Egy kétségbe esett ember
  • agyhalál
    #131
    Én is most szedem össze havernak a drivereket, úgyhogy itt van magyarul is: http://netmod.fornax.hu/
    http://netmod.borsodweb.hu/
  • agyhalál
    #130
    nézd meg ezt az oladlt: http://netmod.intracom.gr/
  • Break
    #129
    ált. a 2000-es driverek jók hozzá. A 9x-esek naggggyon ritkán, de még akkor se igazán! a többit nem tudom... :-))
  • Alien!
    #127
    Srácok,az mért van,hogy az Xp az IBM 40GB ATA100-as vinyómat is csak UDMA4-ben kezeli le???Csakúgy mint az ATA66-os Quantumomat....
  • OliApa
    #126
    Hogyan lehet a Woodoo2-t (Vulkan) életre kelteni az XP Prof HUN alatt?
  • agyhalál
    #125
    Köszi szépen bobnak és Borgnak a segítséget, én is a 21.88as drivert használom már jó ideje. Most szétszedtem és összeraktam a vasat újra, ezzel úgy tűnik elértem, hogy ne rebootoljon állandóan, valószínű rövidrezárt valami mindig. Valamint visszavettem 850re a procit, az előzö 875 így is elég kritikus volt, ennél feljebb állandóan fagyott ME alatt is, úgy látszik XP még annyira sem bírja a húzást.
    KRi2:CyberDriveot sürgősen cseréld le, az első olvasóm ilyen volt csak 24*esben, meg is bántam, hogy ilyent vettem. Fizess rá és inkább vegyél valami komolyabbat, vagy ha igény van rá, akkor már inkább DVD olvasóra.
  • OliApa
    #121
    Felraktam az XP HU Prof-ot és eddig még suxx! Egyedül a Kodakot kezelte jól. Naná. :) A régi rekkemből parancsikonnal az XP taszkjáról nem tudok indítani. Nameg a W98 SE címjegyzékét nem látja. A Wingman vezérlőket felismeri csak éppen nincs FFB. És a többi.
  • FormatC
    #117
    Szia Capo!
    Ha valamire aszongya, hogy nem fog menni, az azért van, mert a saját kis fekete listájában megtalálja azt a programot amit telepíteni akarsz és figyelmeztet, hogy gondjaid lehetnek. Norton Utilitiessel én csak a 2002-est próbálnám ki, mert elég rendszerközeli programokat tartalmaz. A PQ Magic pláne (7-es javallott). A válaszom: vannak programok, amiknél érdemes utána nézni mit bír csinálni egy winXP-vel, mielött felrakod.

    FC
  • Capo
    #116
    Szevasztok
    Fel akartam telepíteni a Norton Utilitist, Particion Magic-et és azt irta ki a kedves XP, hogy a programot frissiteni kell, fel lehettelepíteni de akkor instabil lesz az XP. Több proginál is előfordult. Járt-e valaki így, fel lehetrakni így a progikat vagy tényleg szétvágja az XP-t

    Csövi
  • Guriga
    #115
    Most tényleg nem viccelek, a táp sok fura hibát tud okozni...
  • Borg
    #114
    Várj én is mondok ilyent mint Guriga, vegyél egy trabant kombit, és attol megjavul a rossz CD-ROMod...
  • Guriga
    #113
    Hali!

    Hasonló gondjaim voltak. Nekem P3 800-al fagyott az XP, pedig az XP nem fagyós progi... 900as Celeronnal simán ment. Már alaplapcserén gondolkoztam, amikor végső elkeseredésemben kicseréltem a TÁP-ot. És láss csodát, azóta 100%-ban stabil a rendszer. Egyszer sem fagyott. Szerintem szerezz egy tápot és cseréld le, vagy próbáld ki másikkal!
  • KRi2
    #112
    Noh az ém xp-s problémám a következö:
    van 1 Cyber drive 52x ide cd-rom -om
    ha berakok 1 cd 10 percig fagyizik a gép majd utána dolgozhatok,olvassa a cd-t.
    kiveszem a cd-t és berakok egy másikat és ugyanannak a cd-nek ismeri fel a win. (mintha ugyanazt a cdt raktam vona be)
    Ha olyat inditok el akkor hibát jelez hogy nem találja.
    (tehát 1 inditással 1 cd-t tudok olvasni:(

    Valami megoldás,frissités...?
  • Borg
    #110
    Nekem a 23.11 driverrel semmi gond sincs ugyancsak XP alatt, GTS Pro val. Próbáld meg ezzel, ha ezzel is szar akkor nem ott a gond. Amugy ez a driver kb 10%ot lökött a teljesitményen is...
  • bob
    #109
    Ja bocs elfelejtettem az sg uppload könyvtárba van
  • bob
    #108
    Szia agyhalál
    Feltettem neked egy drivert (ASUS)21.88-én ezt használom az XP alatt,nekem nincs gondom vele,
    hátha rajtad is segit!!!
    Ha valami még kell a 0dayft-n keress!!!