389
Aktualis gamer konfiguracio
  • narumon
    #203
    a supergamez ftpre az upload/naruka/ könyvtárba raktam egykét videoklipp divxet ami saját készitésű
  • narumon
    #202
    "Van egy Fast F60 Video Capture-Cutting System Boardom, amivel VHS, S-VHS full felbontast tudok felvenni MJPEGbe. De ez csak ezzel a kartyaval jatszhato le, ugyanis HW compression. Ugyhogy menden keppen at kell konvertalnom egy masik formatumba (DivX, MPG, MP2, AVI...). Nos ez nem gond ha vagom-efektesitem a videot (igyis-ugyis renderelni kell). De az utobbi idobe egyre gykrabban kaptam olyan megrendelest, hogy VHS videot "csak" 1:1 felvenni CD-re (atkonvertalni MPEGbe). Nos ez mar turhetetlen volt hogy egy 60-90 perces videot 15 percenkent (ugyanis full qualitiben ez 2 GB - WinFile hatar) kb4 ora ido PIII450-en SW-ilag konvertaljak at MPEGbe."

    Én a realtime mpeggel egyik kártyával sem voltam megelégedve. Én ezt egyébként jelenleg úgy oldom meg, hogy Virtualdubot használok ami tud multisegment capturet és 4GB a fájlhatár, azonban ha eléri a 4GBot akkor automatikusan nyit egy másik fájlt framedobás nélkül. Ha kész a felvétel csak az első fájlt kell megnyitnod a többi automatikusan betöltödik és úgy látod mintha tök egyben lenne. Innen utána lehet letömizni. Nekem Tb900-on durván 4 óra egy órányi film VCDbe tömizése. A másik megoldás azonban még egyszerűbb rakj fel 2000-et vagy XPt NTFS fájlrendszerrel ott nincs fájl limit korlát.

    "Nos ezert vettem az ATI ViVo-t hogy itt real timeben veszek fel (MPEG1, MPEG2, esetleg MPEG4 DivX). Ugyhogy ha egy videot 1:1-ben (efektesites nelkul) MPEGben akarnak tolem akkor 1:1-ben real time felveszem HDD-re."

    Igen, mondom ezt meg lehet az asussal is csinálni csak a realtime tömizis az mindig sokkal szarabb minőségű lesz.

    Na es ez a realtime recording image quality abszolute nemtetszett az nVidianal. Olyan lapozos volt a video rajta (mint valamikor a 486oson 512kB grafcard-on nagy felbontasban jatszottad a Duket)."

    MHm ezt nem értem nálam minden oké 25fps képdobás nélkül mondjuk realtime capturenél csak 640x480-ig, és a minőség sem lesz olyan jó mintha utolag tömiznék, de mondom próbáltam az asus kártyát és az lehet hogy realtime egy fokkal jobb (hangsúlyozom én mércém szerint ez is nagyon csúnya) de előcaptureban meg az asus nvidia sokkal jobbat produkál.

    "Nos es az ATIn egy 1:1-be VideoCD vagy DVD quality vagy akar meg jobb. Teszteltem, es ha csunya az eredeti kep, akkor az MPEG persze megcsunyabb belole (hat nemis lehet szebb :), de ha kristalytiszta kepet veszek fel, akkor az MPEG is gyonyoru, es a lenyeg hogy RealTime.
    varom a folytatasod..."

    Hát ezt én már fent leirtam, a nálam járt Vivonak egyáltalán nem tetszett a felvételi minősége sőt, ismerős aki elvitt kipróbálni egy ilyen kártyát meg egy asust ő is az asus mellett döntött. A másik nagy hiba a nálam járt kártyával az volt hogy akkor még lehet hoyg szarok voltak a driverei de nem lehetett virtualdubot beizzitani vele, mert nem windows codec a drivere és csak azzal a nagyon buzi programmal tudtam probálkozni amit hozzáadtak.
  • Anee
    #200
    az a rutin2000 ahonnan veszed az hol van pesten?
  • Aborg
    #199
    forintban ugy 6700 korul.
  • Aborg
    #198
    Most latom hogy a VGA ATI 8500 64DDR TV-VDI-POWER DVD-t (OEM) pont dupla aron vesztegetik mint az Asus V7700-at. Hat ahogy jobban atgondolom penzugyileg ugyan ott lennek ha most vennem meg az Asust es helyette majd az Atit ha lemegy az ara, mint ha most vennem meg az Atit... teljesitmenyileg meg sokkal jobban jarnek ... Mar csak azt kell kisutnom honnan vegyek kolcsont ... no erre alszom egyet.
  • Anee
    #197
    jaj...ára mennyi?
  • Aborg
    #196
    Foggalmam nincs. Majd ha megszorongathatom a markomba ideirom a reszleteket :) Most csak annyit tudok hogy TITAN COOLER SOCKET A up-to1,5GHZ
  • Anee
    #195
    8cm átmérőjü venti van azon???????
    vagy a 2ventis sárga?
  • Aborg
    #194
    Tika, ez itt az aktualis GAMER konfigok foruma
  • Aborg
    #193
    Nem tudom, meg nem lattam. Ha minden igaz a haver a jovo heten megy a cuccokert, a raktar listajan ez a huto csak ugy szerepel hogy MS2AB TITAN es hogy 1500 MHz fole ajanlott.
  • narumon
    #192
    "Elarulhatnad hogy mikben csalodtal mar tobszor az ATInal? Nagyon erdekelne - komolyan, mert en mart jopar eve ATIt hasznalok es ATIrol ATIra upgradelek. Mellesleg en olyan velemenyel vagyok a nVidiarol mint te az ATIrol. Es mondom hogy miert:
    1. Image qullity - "karizmatikus""

    Ezt leirtam ezzel nemigen vitatkoztam....

    "2. Video In - Out, az nVidia megsem kozeliti az ATIt. Egypar nVidiat mar probaltam, de a video grab-compression quality FUCK. A real time MPG compression NONE. Es a reail time HW DVD playing support NONE."

    Na ezzel nagyon erőteljesen vitatkoznék. Az Ati Tv kimenete szép, az asus-é kevésbé egész addig amig nem tvtoollal csinálod, onnantól kezdve az asusé is csuma ugyanolyan. A Video in meg nehogymár szerinted jó legyen az Atin... az egy harmatgyenge minőségű capture. MPEG2-be captureölni egyébként nem sok jóra visz, de ha mégis ezt akarsz akkor asushoz adnak progit amivel ez lehetővé válik csak semmi értelme. Asusnál a saját codecbe kell felvenni és utána tömizni pl divxbe. Nagyon szép felvételek érhetők el vele nekem sokkal szebbeket sikerült mint atival. Még folytatom de most megy a buszom :P

  • narumon
    #191
    "hmmm debrecenben már 80000"

    Basszameg :))
  • Anee
    #189
    < img src="http://www.rutin2000.hu/limit%20d5tba.jpg">
    ezt veszed?
  • Anee
    #188
    hmmm debrecenben már 80000
  • narumon
    #187
    "ASUS V7700 grafkártya. Jó, nem mai gyerek de remek ára van és vígan kihúzom vele míg elérhető árra kerül a Radeon 8500 (szerintem 2003 tavasza...)"

    Ja akartam már a multkor is irni csak elfelejtettem hogy a 8500 dobozos kisker ára 84900+Áfa, és megy lefelé :P
  • Anee
    #186
    hát gondolom háhűtésnek......nem nemkötelező persz ha nem akarod húzni
  • Anee
    #185
    alaplap ok
    proci 1700+ +4felár
    Titan hűtő megfelel gondolom a Majesty Twins-re gondoltál
    Memória még elég
    Még akkor is SoniqFurry!!!!! már fejhalgatón is kijön a minőségtöbblete!!!!!!
    cdrom korrekt
    videjókártya még megfelel majd egy évre
  • Aborg
    #184
    NormalisEmber emlegetett valami plusz ventillatort(globalwin cf8). Ez kötelező?
  • Aborg
    #183
    Uraim, eme fórum hozzászólásai alapján megszületett a döntés a leendő gépemet illetően. Tehát:

    ECS K7S5A alaplap (nem akartam VIA-sat, hátha mégis GF3 megy majd bele... bár inkább Radeon, de hátha.)
    AMD Athlon XP 1600+ proci
    Titan 1500 MHz fölötti procikra szánt hűtő - megfelel?
    DDR 256 MB/PC 256 Apacer memória (ha kevésnek érzem majd még később tűzök mellé)
    SB Player 5.1 AC3 hangkártya (az Audigy dupla ár és nem hiszem hogy az amatőr hangfalaimon érvényesülne a hangminőségi többlete)
    CD ROM Teac 40x
    ASUS V7700 grafkártya. Jó, nem mai gyerek de remek ára van és vígan kihúzom vele míg elérhető árra kerül a Radeon 8500 (szerintem 2003 tavasza...)
  • Anee
    #182
    a TH7II tök jól megy a régi házban is......:-)
  • Pheel
    #181
    Amennyiben a szekrény kifejezés nálad a házat takarja, akkor az AMD-k belemennek minden normális ATC házba átlagos ATX táppal, bár van egy régi szabványú ATX, amivel az új lapok nem működnek együtt, de ilyet nem gyártanak már pár éve.
    A P4-nek az alaplapi tápcsatlakozója más, mint az elterjedt ATX, így ahhoz új TÁP és nem ház kell. Ha veszel egy ASUS P4-es lapot, akkor nem kell cserélni, azon van régi ATX csatlakozó is, de ezen nem spórolnék, mivel bizonyos új funkciókat azzal nem lehet elérni.
  • Aborg
    #176
    Pontosan milyen a grafikuskártyád? És hogy tetszik?
  • narumon
    #175
    Jaja a chieftek házakban a seatronic vagy mi a rák táp van. Hát lehet hogy a plusz venti berezonál vagy valami. Nagyon hangosnak nem szabadna lennie e gépnek.
  • Jacek
    #171
    Valamit lokjel hogy megy bakker:)
  • narumon
    #170
    "Na sikerult osszehozni az uj gepemet:
    Xp1800+
    512mb ddr
    maradt a gf2
    csak haaaaaaaaaangos."

    Lehet kapni Low Noise tápot. Tényleg milyen házad tápod van? Végül Chieftek lett? Mert az szerintem nem hangos... Oszt jól megy a gép?
  • Mathias
    #169
    És milyen alplapot?
  • Pheel
    #168
    Milyen hűtőt vettél?
  • narumon
    #166
    "Aham .És KR7 szerinted Debrecenbe mikor jut el??"

    Szerintem egykét hét. Ja, az ára olyan 45+Áfa lesz szerintem kiskerben. Persze ez szerintem esni fog de lehet hogy mostmár csak januárban....
  • Anee
    #165
    Aham .És KR7 szerinted Debrecenbe mikor jut el??
    groover-Éz én konfigom valamivel szerényebb s azon is minden jól fut.../D1000,512MB,ATi RADEON SD/
    Amúgy ajánlom figyelmedbe az F12001et vagy a Rally trophy-t...
    előbbit fullon másikban a lá
    tótávolságot növeld meg....nem fog menni...:-)
  • narumon
    #164
    "Egy másik topicban olvastam, hogy a TV-out (gf2mx-nél) csak 16 biten tudja küldeni a képet. Ha nem így van, csak örülnék neki... :-)
    Szóval, ha működik, akkor a Tvcc2000-el is megy a 32 bit? (ugyanis nálam a Tvtool fagyást okoz :-(( )"

    Hát megmondom öszintén hogy a 7100-at ilyen méylségig nem próbáltam ki. Szerintem mennie kellene ezzel is a dolognak jól. Mert asszem már a 3800-al is ment... Hát próbáld ki és meglátjuk... Mhmh hogyhogy a tvtool kiakasztja a géped??? mindenesetre szerintem tvcc-el is mennie kellene...
  • narumon
    #161
    "Jó bevallom moncsin nem szebb annyival de én is láttam azt az asus minőséget..2dben tényleg nincs különbség ezt bevallom...de 3Dben sokkalta szebb s ha TVre kikötöd akkor sem marad el a hatás a javulás elég szép bár különböző volt az átalakító chip is azt is bevallom"

    Asusnál van egy trükk, nem a saját driverével kell kiküldeni mert az csak 16biten küldi ki a szineket, hanem Tvtool progival mert azzal át lehet kapcsolni és akkor már az is nagyon korrekt.

    "Más: KR7 hol van s mennyiért?"

    Egyelőre rendeléses árlistákon láttam, de ebből valószinűsithető hogy a húzósabb boltokban már jövőhéten legkésőbb kapsz. Nagykerben meg szerintem expertnél meg kell jelennie napokon belüle...

    "megintmás: melyik boltba dolgozol?"

    Hát nem is tudom leirjam-e :) négy betű és két F is van benne :))
  • Anee
    #160
    Narumon:
    Jó bevallom moncsin nem szebb annyival de én is láttam azt az asus minőséget..2dben tényleg nincs különbség ezt bevallom...de 3Dben sokkalta szebb s ha TVre kikötöd akkor sem marad el a hatás a javulás elég szép bár különböző volt az átalakító chip is azt is bevallom
    Más: KR7 hol van s mennyiért?
    megintmás: melyik boltba dolgozol?
  • Aborg
    #159
    El ne hagyd a topicot kérlek! Te meg az Anee vagytok itt a legjobb fejek, ti irkáljátok a legvelősebb hozzászólásokat.
  • narumon
    #158
    "ABit KT7 + duron 650 + 256 Mb rAM.
    Vegyek egy 900-as Tb-t vagy nagyobbat? Vagy csereljem DDr-es alaplapra az egesz kocerajt?
    Megeri kicserelni? JO ez az alaplap meg? JA es belemegy ebbe az 1.2 TB (266)?"

    Nos, ha nem KT7A hanem csak sima lap akkor a 266-os rendszerbuszos procik nem mennek bele (illetve bellemennek sőt működnek is de csak kétszázon azaz nem az előirt működési frekvencián. 900-as TB még megy benne rendesen és ez a proci most nagyon olcsó 17+Áfa körül..

    "MEnnyivel lenne gyorsabb ha kicserelnem egy DDR-es alaplapra + 1.2 es TB vagy nagyobb procira?"

    Az attól függ mire akarod használni. A tapasztalat a DDR rammal kapcsolatban általánosságban az hogy sokkal simábban fog futni az oprendszered és az alkalmazások. Játékban nem feltétlenül sokkal gyorsabb bár érzésre ez is az.

    "MEgeri egyatalan cserelni alaplapot.Vagy maradjon a regi s vegyek nagy Procit!"

    Szerintem egy lentebb általam ajánlott komboval nem jársz rosszul. ECS K7S5A és egy 900TB vagy egy athlon XP, de jó vétel lehet a Gigabyte 7VTX lapja is ami olyan 7 nettóval több, vagy az egyik király az Abit KR7 (vagy KR7-Raid) de ez utóbbit már igen borsos áron mérik.
    Remélem tudtam segiteni.
  • narumon
    #157
    "Kedeves narumon... a jelenlegi Innovision Gef2Ti kártyámnak baromira olyan a képe mint pl. az Elsa Gladiac-omnak vagy az Elsa Erazor-omnak volt... tökre nem látok különbséget minőségben... szerintem ezek a minőségi dumák csak amolyan "szeretnék én is hozzászólni, azért mondom" kategóriába tartoznak..."

    Kedves TheZsenyka! Valószinűsítem hogy életemben több gépet raktam össze mint te, sőt uram bocsá azt is meg merem kockáztatni hogy többet is teszteltem. Ha téged zavar az hogy egy olyan ember is próbál segítséget nyújtóan beirni a forumba aki hetente több tucat gépet szerel, állít össze, ajánl ki stb (lévén ez a foglalkozása) és nem a haverjától hallotta hogy hogy néz ki és mit megy egy PIV 2Ghz vagy egy Geforce3 hanem saját maga tesztelte napokig, akkor már itt sem vagyok (vagy ha a többiek úgy érzik akkor te ne olvasd a forumot ha zavar).
    A baromira olyan a képe cimű dumát ugy próbáld ki hogy a gépedre rákötsz egy lehetőség szerinti minél jobb monitort és utána rögtön VGA kártyát cserélsz úgy hogy nem állítasz semmit csak drivert frissitesz. Meg fogsz lepődni (a legjobb ha haverod csinálja mert akkor nem látod a két frissités közötti csökkentett képet és nem zavar be) Egyébként az elsa kártyákról nem tudok nyilatkozni soha nem árultam és soha nem is mondtam hogy láttam már olyan kártyát közelről. (ellenben inno3d és asus kártyát már annál többet)
    Uff én beszéltem.
  • TheZsenyka
    #156
    Kedeves narumon... a jelenlegi Innovision Gef2Ti kártyámnak baromira olyan a képe mint pl. az Elsa Gladiac-omnak vagy az Elsa Erazor-omnak volt... tökre nem látok különbséget minőségben... szerintem ezek a minőségi dumák csak amolyan "szeretnék én is hozzászólni, azért mondom" kategóriába tartoznak...
  • narumon
    #154
    "Mond okot ami miatt csalódtál!"

    Hát én egyik kártyánál sem kaptam a beigért sebességet, (mérésben még csakcsak) és a hires képminőség sem volt jobb egy asus kártyánál egy LG 775FT-n nézve. Csak ennyi volt a problémám. Kiváncsi leszek 8500-ra ha minden igaz akkor egykét héten belül nálunk is lesz belőle.
  • Anee
    #153
    Mond okot ami miatt csalódtál!
    ECS-ok
  • UnConnecteD
    #151
    es egy Asus V7700 PRO mennyit er? 200/400 orajel, 64 Mb DDR, nincs rajta tv, OEM.
  • narumon
    #149
    Persze Doom 3 már lehet :))