389
Aktualis gamer konfiguracio
  • Anee
    #258
    nállunk sajnos még csak eredeti ATi van...azért sajnos mert a manli is pont olyan jó és sokkal olcsóbb
  • Aborg
    #254
    Nem is én megyek, haver hozza szolgállati útról egyúttal:)
  • Anee
    #253
    :-))))
    hát nemtom ha pozsony közel van számodra Bécs sincs sokkalta mezebb vonattal:-)
  • Aborg
    #252
    No de ha hozzáadod az utiköltséget nem biztos hogy jobban jársz. De holnap már mennek a cuccokért, remélem mindent hoznak! És bár ritka eset, de nem pont holnap melózok egész estig?! Hogy a fene fog ott megenni egész nap...
  • narumon
    #251
    "Meg egy pici kerdes (hogy 100% megbizonyosogyak a dologban). Szoval ezek szerint az ASUS ASV2 codec nyilt windowsos? Ugyertem hogy minden capture SW tudja hasznalni a codecot(Adobe Premiere, Ulead Media Studio, VirtuaDub stb...)???"

    Igen. Azzal használod amivel éppen jól esik.

    "Ezek szerint nem csak egy speci SW-rel lehet capturezni? "
    Mondjuk ez az ATInal nemtetszik, hogy mas SW nemfer hozza az ATI codecokhoz. :( "

    Nem. Pont ezt mondtam hogy ez engem is idegesitett asusnál, igy sok spéci funkció elveszik. (pl hogy akármekkora fájlt lehet capturezni)

    "Nos akkor ez hogy van nalad az ASUSal?"

    Akármi akárhogy :)

    "2. Nemirtad meg hogy milyen datarate-t hasznaltal a DivX-be mikor tomizted. Ird meg legyszi."

    Hát pontosan nem emléxem már de olyan 1200 körül. Virtualdubba betöltöd akkor az infora kiirja pontosan.

    "Amugy feltettem a shotokat az interlaced-del kapcsolatban. Hogy ercsuk egymast itt meglehet tekinteni: "

    Ahhan tudom hogy erre gondoltál, de nálad ezek látszanak is lejátszáskor? Mert nekem tök jó smooth az egész. Ha látszana akkor csináltom volna ellene valamit, de nekem nem tünt fel igy nem is piszkáltam....
  • Anee
    #249
    +ÁFA
    azért tépem a fejem...bár én austriából hoznám 210$ért:-))))
  • Mathias
    #248
    Köszönöm szépen. Már világos.
  • Aborg
    #247
    1korona = 5,84 ft (tehát a cucc kb 78 235 ft). Bár ha Debrecenben 80 000 én azért nem tépném a különbség miatt a hajam
  • Mathias
    #246
    Lehetne FORINTba számolni? Plz...
    Csak hogy én is értsem:)
  • Aborg
    #245
    Már írtam régebben hogy nagyraktárból szerzem, így kerül nekem 13 395 koronába. Ez a lényeg.
  • narumon
    #244
    "Aborg, Anee: Ez az ATI8500 10890sk - ez nagyker ar es AFA nelkul. Ugyhogy +23% AFA es +cca15% nyereseg. Igy kialakul a kiskereskedelmi ar a pulton. :-|"

    Ez egyébként egy iszonyatnagy tévedés. Több dolog miatt is. Egyrészt van olyan hogy áfavisszaigénylés, ez külfödön is működik. Egyébként magyarország nagy átlagban a környék (és talán európa) legolcsóbb országa számtech szempontból.
  • narumon
    #243
    "Oppps, most ahogy megneztem belole tobbet (aprodonkint ahogy tolti le) latom hogy eleg zavaro benne az interlacing (TV signal interlacing)."

    MHm ezt nem tudom nálam nem látszik ilyesmi (4.11 codec fullra húzva a csúszka), ezért nem is raktam bele a tömizésnél sem deinterlacet.

    "Na mindegy, majd tobb kiderul ha valaszt kapok az elozo kerdeseimre. Az mar kiderult ebbol hogy interlaced van capturezva"

    Hát a franc tudja én nem úgy csináltam :) Mindenesetre lehet hogy az a gond hogy a tvből nem jön ki akkora felbontás mint ahogy rögzítettem, de mondom nem tudok érdemben nyilatkozni mert nálam nem interlaces (ez alatt gondolom azt érted hogy fésűz vagy csikozódik, nálam nem csinál ilyeneket.)
  • narumon
    #242
    "Hat elkell ismernem hogy ezek a felvetelek a excellent DivX qualityhez tartoznak. Mar csak egypar kerdes:"

    Na azért :))

    "1. Milyen kartyaval volt capturezva es milyen formatumba (jo, AVI, de milyen)? Es felbontas (olyan mint a kesz DivX?)"

    A kártya egy ASUS V3800 Deluxe volt, a saját ASV2 capture formátumába (amiről már beszéltünk régebben) 704x576-ba capturezok és utána van resize 512x384-re általában bár attól is függ milyen kedvem van :))

    "2. Milyen compressioval captureztad es menyi MB 1prec 44k-16b-Stereo/Video(felbontas-compressio) original becapturezva?"

    Hát az ASV2 codecnél nincs olyan megadva hogy compression de nem is tömöritetlen. Valamit tömiz rajta de csak annyit hogy kezelhető legyen a fájlméret. Egy full film 6-7GB körül van. A virtualdubot a lentebb már ismertetett modszerrel ez nem zavarja.

    "3. Ezeket VirtualDubbal 2-pass-al csinaltad DivX 4.02-be? Milyen datarate? Ha jol nezem akkor olyan 1200kbit-Video korul lehet?
    elore is koszi a valaszokat"

    Virtualdubbal készültek de csak a sima 3.11 codeccel 1 pass-el. Azóta már a 4.11-et használnám csak azóta meg nem volt időm még klippet digizni (év végi hajtás a számtech cégeknél igy nálunk is)
  • Anee
    #238
    baaaaaaaaz magyarországon drágább
  • Aborg
    #237
    Ez full ATI. OEM verzió. Az árfolyam meg a tegnapi újság szerint: Magyar forint (100) - 17.121 korona.
  • narumon
    #236
    Tika: Olvastam :) Ment a válasz is...
  • Anee
    #235
    de ez gondolom LE vagy neeem?
  • Anee
    #234
    a korona most 6 vagy 7 FT?
  • Aborg
    #233
    VGA ATI 8500 64DDR TV-VDI-POWER DVD = 10 890,00 Sk +23% adó. Szóval le kell érte perkálni 13 395 koronát.
  • Anee
    #231
    :-))))))
    mennyiért veszed konkrétan?
  • narumon
    #230
    "Csak nyomd fel a SG FTP-re, csak kibir ott egypar orat. Koszi. ;)"

    Nem birtam. Amint felraktam egyet már törölték is. valami más megoldás kéne :(
  • Aborg
    #229
    Néztem a Tomshardwaren, ha jól értem akkor az a november 23.-i teszt már a korrekt driverrel készült? Már sikerült szereznem kölcsönt is a kártyára...
  • Aborg
    #228
    Hm. De ez minek kellett? Pár frame végett trükköz az ATI? A teszter beállítja a high detaileket hogy ott mit bir a cucc, erre a cucc csal. No jó, megbocsátunk, de elő ne forduljon még egyszer
  • Anee
    #227
    csak annyit hogy nem csak erősen q3ra optimizálták.Az új driverben már nem ez van nézd meg a tomshardwaren
  • Aborg
    #226
    Most olvastam (bár nem tudom el e higgyem) hogy a Radeon 8500 driverei csalnak ?!? Hogy azért olyan gyors a kártya a Quake3 tesztekben mert redukálják a játékos által beállított high detail beállítast valami alacsonyabbra. Erre állítólag úgy jottek rá a kártya tesztelői hogy csináltak egy programot ("quackifier") ami a Quake3 startfilejében kikereste az öszes Qauke szót és átírta Quack-ra. Ezután, hogy a Radeon nem tudta hogy a Quake3 -al van dolga (amely ugye általános tesztprogram) gyengébben teljesített! Tudtok erről valamit?
  • narumon
    #224
    "Anee: S hol lehet ennyiert kapni? Ez jobb mint a GTS? vagy a GTS ultra?
    Nem nagyon ertek ezekhez! Ez a TI jelzes mi lenne? ( gondolom Titanium? )"

    1, ja
    2, ja
  • narumon
    #223
    Na itt vagy tika? Mert akkor éjcaka felnyomom. Hát én csak a supergamez szerverét tudom ami ilyen mindenki által elérhető, de ha tudsz valami jobbat akkor szólj és oda nyomom...
  • Anee
    #220
    gf2 ti 29ért
  • Anee
    #219
    jó de én a deluxe-ra gondoltam....
    tika:ja
  • narumon
    #217
    "80000+áfáért szerintem nagyonjól járnál vele....annyiba kerül egy márkás Ti200:-)))))"
    Azért ez igy nem igaz mert ASUS V8200 Ti200 69+Áfa"

    Basszameg elbasztam, hiszen ebben a pillanatban vittek belőle 62.500+Áfa áron...
  • narumon
    #216
    "narumon:
    Nagyon szivesenn megneznem a sample videokat a SG-n /upload/naruka/ de sajnos valahogy nemtalalom az FTP-n. Legyszi tegyel ki ide egy linket ami odavezet. Egyszeruen menbirom megtalalni. "

    Akkor azóta letörölték már a szemetek.. :(
    Mikor leszel biztos gépközelben mert akkor töltöm fel hogy ne legyen idejük törölni :))
  • narumon
    #215
    "80000+áfáért szerintem nagyonjól járnál vele....annyiba kerül egy márkás Ti200:-)))))"

    Azért ez igy nem igaz mert ASUS V8200 Ti200 69+Áfa
  • Aborg
    #211
    Kiszámoltam, három évvel osztva ez havonta 2222,222222222 ft...
  • Anee
    #210
    élettartalma:kb 3év
  • Anee
    #209
    Na jó
    Akkor ha azt nézed hogy egy GF3 Ti500at kapsz a kezedbe szebb 2dvel dx8.1 támogatással gyorsabb pixel shraderrel és vertex shraderrel mostmár jó drivertámogatással
    Még mondjuk nincs program mely kihasználná úgy istenigazából/AquaNox van csak /
    80000+áfáért szerintem nagyonjól járnál vele....annyiba kerül egy márkás Ti200:-)))))
    Ha teheted radeont vegyél!
  • Aborg
    #208
    Csak képletesen mondtam. De a lónyerítés azért behallatszik az ablakomon, és ez nem vicc, nem is képletes
    Próbálj már meg rábeszélni a Radeonra, most hajlamos vagyok rá. Érdemes érte egy gépet ritkán cserélő gamernak annyit kifizetni?
  • Anee
    #207
    aham...tanyán internet?
  • Aborg
    #206
    Valamivel. Meg kozelebb is van Ersekujvarhoz (ahol a tanyam leleddzik)...
  • Anee
    #205
    uffff.....úgy ócsób vagy mi?
  • Aborg
    #204
    Nem Pestrol lesznek a cuccok hanem Pozsonybol