91287




IL-2 Sturmovik: Battle of StalingradTeam Fusion FB oldalIL-2 1946 MOD telepítésLőszer leírás Vogeltől!Kép feltöltése

IL-2 BoS: Aircraft Familiarisation IL-2 BoS Tutorials CloD: New Pilots

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.
  • VO101Tom
    #89844
    ja, az lehet.
  • sakkay
    #89843
    Nincs kizárva. Gondoltam erre is. De az alap felvetésnél a másik target profil volt a gond. Valamivel akadt, lehet atom orr nehéz volt a gép stb...
  • VO101Tom
    #89842
    A futómű rugójának a keménységével lehet játszani, de ha az nagyon kemény lenne, akkor taxizásnál is merevebb lenne a gép, nem imbolyogna fordulóban, satöbbi. Nem lehet, hogy inkább csak DCS-hez képest pattogósabb, keményebb? Gondolom mostanában azzal okkal többet repkedtél.
  • sakkay
    #89841
    Na megnéztem, most nem volt-próbáltam így-úgy de semmi. Nem értettem. De most beugrott, hogy tegnap be volt töltve a hornet profil, vsz. valami keményen el volt állítva emiatt, szóval ennyi. A pattogás kicsit talán intenzívebb, de lehet csak placebo.
  • sakkay
    #89840
    Ok szólj, ha ráérek felnézek. Addig megnézem másik kifutón.
  • VO101Tom
    #89839
    Én próbáltam vele felszállni hasra húzott bottal (amíg a mutató elhagyja az 50 km/órát), meg orra nyomottal is, kevés gázzal nekifutva meg full gázzal is. De nem pattogott "kezelhetetlenül". Egyszer álltam orra, amikor nem figyeltem és túl sokáig tartottam földön.
    Este indítok egy lobbyt, gyere be és nézzük meg. Ha szar, azt javítani kell, de magamtól én nem jöttem rá, hogy hol vagy hogyan jelentkezik ez.
  • VO101Tom
    #89838
    Igen, és az ikon is másképp jelez mint korábban. Lehet, hogy valaki lassúnak találta, hogy olyan nagyon nyugodt tempóban tekerje a hűtőt. Sajna ezeket a változtatásokat nem írták belsős fórumra, én meg a beta tesztelésben nem vettem részt. 5.0-ra ez remélem ez finomodni fog.
  • mustangdc3
    #89837
    nekem az tűnt fel hogy a 109esben vízhűtőt a kabinban "túl gyorsan" lehet tekerni
  • sakkay
    #89836
    Kipróbálom másik reptéren is, az amúgy ahol a gyors misszióban egy db angol bombázó van. Na azt cseréltem emilre.
  • feca1229
    #89835
    Ezt irtam én is. Szerintem is mintha kicsit pattogna a földön gurulás közben, szerintem élthübb, persze ezt csak érzésre mondom. Nem repültem a CLODdal màr vagy 7-8 hónapja.
  • VO101Tom
    #89834
    Honnan indulsz? Nem lehet, hogy a pálya szar?
    Én most mentem pár kört, semmi problémát nem érzek, simán felszállt, leszállt, ahogy eddig is. Egyszer orraálltam, de azért mert sokáig a földön tartottam.
    Ha csinálsz egy videót, és elküldöd, akkor többet tudok erre mondani...
  • sakkay
    #89833
    Nem az a gond, akkorákat pattan hogyha lassan adom a gázt, hogy kezelhetetlen. Totál. Ha szabályosan csinálom, akkor semmi különbség a régihez képest simán felszállok. Csak régen mindenhogyan simán felszállt.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2019.01.12. 22:45:20
  • VO101Tom
    #89832
    20 fok fékszárny volt? Azzal olyan 165 a mesza átesési (és ezzel kvázi a felszállási) sebessége, fékszárny nélkül meg 185 km/ó.
  • lala42
    #89831
    Én tegnap :-) "ma" Audenberg-ből szálltam fel tökön-paszulyon keresztül. Simán eljött.
  • sakkay
    #89830
    Elég fura lett a földön való mozgás. Ha nem fék, teljes gázzal indulsz el a messzával-(füves reptéren) sanszos, hogy nem szállsz fel.
  • feca1229
    #89829
    Értem.
    Jó munkát nektek!
  • VO101Tom
    #89828
    Ezt a peccset nem bétateszteltem, elindítottam, megy, de leszállásról nem tudok mit mondani. A mesza vízhűtője nem tetszik, nagyon gyors és az ikonon is jelzi, hogy hol áll (majd rákérdezek, hogy a programozó aki ezt csinálta, mennyire van képben azoknak az ikonoknak a jelentésével :) )

    Csak a TFS dev update-ekben már elmondott dolgokról mondhatnék bármit. Szerződés szerint minden más über titkos...
  • feca1229
    #89827
    Szia Tom!
    Csak nekem tünik úgy hogy kicsit pattogósabb lett a leszállás és a felszállás, vagy inkább az van, hogy nagyon régen repültem a CLODdal? Eddig mintha simábban mozgott a repcsi a földön. Amúgy nagyon jól sikerült az angol tracer! Egyre jobb és jobb ez a szim. Az 5-ös pecsről mondhatsz amúgy valamit ami nem olyan über titkos?
  • VO101Tom
    #89826
  • VO101Tom
    #89825
    Ja, ha valaki elfelejtette volna, a \Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover\cache mappát érdemes kiüríteni, de mondjuk ez minden peccsnél igaz.
  • lala42
    #89824
    Na benéztem egy menetre , az ATAG-ra. Jó lesz ez. Kissé meglepődtem a lövedékek effektjén :-) De egyre jobb lesz a játék.
  • VO101Tom
    #89823
    Savi és Safi is írta, AVG és AVAST is átmozgatta karanténba a launcher64.exe-t, "IDP generic"-re hivatkozva (nekem ez nem mond semmit). Kivételek közé kell tenni a CloD könyvtárat, és akkor jó lesz. Nekem Windows Defender nem talál hibát.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.01.11. 22:20:34
  • VO101Tom
    #89822
    Ja, és most már újra jó a lobby. Lehet majd dolgolni meg gyakorolgatni újra.
  • VO101Tom
    #89821
    (a hűtővíz csak addig folyik amíg fel van forrva a víz - hogy egyértelmű legyek )
  • VO101Tom
    #89820
    Ma kiadtunk CloD-hoz egy 4.54-es verzió patchet.
    Changelog

    Az újítások egy része technikai (reptér spawn hibák, fű megjelenítés javítás, lobby javítás, stb), ami 109-esben érdekes lehet, hogy a hűtő túlnyomó szelep implementálva lett, elvileg most már ha valaki felforralja a hűtővizet, az nem nyomja szét a rendszert csak kinyit a szelep. A víz ettől még elfolyik, és a hűtési teljesítmény romlik, de legalább nem azonnali és végzetes a dolog. Majd kitapasztaljuk, hogy hogyan működik gyakorlatban.
    Ja és az angol .303-as nyomjelzős lövedékek is kaptak füstjelzőt, amik ilyenek voltak.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.01.11. 17:59:36
  • sakkay
    #89819
    Bezony. És ilyen nem lehetett, ezek olyan nyilvánvaló különbségek egy normál viselkedéstől, hogy minden pilóta írt volna róla.
  • VO101Tom
    #89818
    Emlékszem, amikor együtt gyakorolgattunk, volt, hogy mögöttem voltál, és zuhanóspirálba vittem a gépet, orr a föld felé, bot koppig balra, 2-3 fordulat után megállt a forgás. Én meg csak néztem, hogy most mi van? Bot középre, megint kitettem, akkor folytatta.
    A DM hülyeségeit is lehetne sorolni, de azt elvileg javítják (mondjuk én biztosan emlékszem, hogy az új DM-et már a Normandia térkép kiadásakor is emlegették, én azt hittem akkor bele is tették, mert az első lövésre mindig qrva nagyot akadt a DCS. Még mondtam is, hogy fasza lett az új DM, csak lőni ne kelljen a másikat Erre kiderült, hogy nem, az új DM még csak most készül
  • sakkay
    #89817
    A netkód már egyáltalán nem olyan rossz. Viszont veletek ellentétbe én nem értek a repüléshez-vagy legalábbis a ti szintetekkel nem tudnám párhuzamba állítani. Ellenben 42 éves vagyok és C64-el kezdtem szimulátorozni
    Nem hiszem el:
    1.a K4 full előre trimmelve épphogy stabil, gyakorlatilag ezt a trimmelés dolgot onnantól alig kell használni.
    2."Középre engedett botnál már csűr is balra. Ha gázt adsz rá, ez még durvább. Ez ott tűnt föl, hogy Merge után ha a Spit jobbra húzta el, akkor nem csinálhattam Immelmannt, mert az immelmann tetjén ha nagyon kiengedtem felfelé a gépet, akkor nem lehet jobbra fordulni, csak balra. " !!!!! Mi van????És igaza van Tomnak tényleg ez van!
    3.leszálláskor fékezni kell!! kicsit talajfogáskor, úgy a legstabilabb, akkor lehet vele tök egyenesen gurulni.
    4. bármi más furát, akár még el is hiszek-de ezeket nem.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2019.01.07. 20:48:15
  • sakkay
    #89816
  • VO101Tom
    #89815
    Jajj, ne ilyenre gondolj, azt írta azért részletesebb, mert az indításhoz a Spitnél lehet klikkelni, a CloDban nem.

    A CloDnál számol fajhőt, amit a motorba jutó üza égéséből következik (gázkarállás és fordulatszám alapján), és ahhoz a hűtési teljesítményt a hűtőkön átáramló levegő alapján számolja ki (mass flow). Ha lassan megy a gép, nagyobb hűtőnyitás kell hogy ugyanazt a hőt le tudja adni, nem szabad kis sebességig elhúzni, ha nagy hajtómű teljesítménnyel emelkedsz. A feltöltőkompresszor pillangószelepe is programozva van, CloDban is magasság alapján számolja mennyi oxigént tud a levegőből a motorba juttatni (szívótér nyomás). Az afrikai kiegészítőnél lesz a porvédő szűrőnek is szerepe, ha be van csukva, lefojtja a motort. A különböző hajtóműveknél a kompresszorok különböző magasságokon leadott teljesítményét is szimulálja, az N hajtómű magasabban jobb mint az A-1 vagy az Aa. CloD volt az első szimulátor, amiben pl a Meredith effekt is szimulálva volt, a hűtőn áthaladó, felmelegedő és kitáguló levegő által okozott kis tolóerő, amit pl a P-51-esnél már tervezetten használtak ki (és aminél a ww2 gépek közül a legjobban sikerült ezt megoldani, a németek nem is kísérleteztek ilyennel). CloD figyeli a különböző folyadékokat, azok súlyát is, olaj vagy hűtőfolyadék ha túlmelegedik vagy elfolyik, akkor beáll a motor. Amiben az 5.0 CloD pl javulni fog, hogy találatnál a hűtővíz folyási sebessége most már a találatok számától függ, a 4.5-ben ez még fix érték volt, ezért fixen lehetett számolni, hogy meddig ment még a motor hűtő találat után (ha nem vette vissza a gázt a pilóta), illetve a két oldali hűtők leválasztó szelepe is programozva lesz, ha lekapcsolod a sérült oldalt, a másik körből nem folyik el a hűtővíz, nyilván ekkor a számolt hűtési teljesítmény is a fele lesz. 5.0-ban bele lesz programozva a felforrt hűtővizet kieresztő túlnyomás szelep is (DB és Merlin hajtóműnél is), ami túlmelegedésnél nem fizikailag károsítja a motort, csak kiereszti a gőzt. Persze ha sok gőz távozik, a hűtést továbbító közeg csökken, akkor a motor jobban fog melegedni. MW50 clodban még nincs, évjáratban nem tartunk ott, GM1-et programozzák a srácok, de annak a részleteit nem olvastam még.

    Izgulok, vajon ez van-e legalább fele olyan jó mint a DCS...?

    Ami nekem régi nyűgöm CloD-al, hogy az elektromos rendszerek és a hajtóműindítás folyamata nem olyan részletes, mint kellene. A propwash effektet és a gépek által keltett örvényeket is bele kell majd tenni. De legalább van még hova fejlődni.

    DCS-nél a sérülésmodell és a hitboxok terén van mit bepótolni, de ezt is csak onnan tudjuk, hogy most vallották be, hogy igen, a mostani szar, de javítják. Illetve ami nekem még nem tetszik, az a DCS FM, pontosabban az FM hülyeségei. Az, hogy a meszát koppig orratrimmelve és még orra is kell nyomni felszálláshoz, orra nyomott bottal szállsz fel, különben hanyatt vágja magát, az hülyeség. Eredeti felvételeken látni, hogy hagy gázzal, befékezett kerékkel már jóformán álló helyzetben fel lehet emelni a farkát, olyan rövid kifutás után fent a segge, ami egyik repszimben sincs benne (propwash effekt ugye). Az, hogy lenyitott fékszárnnyal (!) jobban fordul, az is nagy marhaság (nem arról van szó, hogy nagy sebességet lenyitott ívelővel koptatsz el, hanem tükörben spirálozva, mindkettő full gázon, és ha ívelőt nyitsz, akkor 1-2 kör alatt beéri a másikat, ami nonszensz. A fékszárny fékezésre való, nem Corneren fordulásra). Amikor volt a hunafos dogfight bajnokság, ott azzal is volt bajom, hogy mesza csűrője jobbra nem forgatja a gépet kis sebességen. Alapjáratra húzott gázzal 250 alatt koppig jobbra rakott csűrővel is a legtöbb amit tenni tudsz, hogy egyenesen áll a gép. Középre engedett botnál már csűr is balra. Ha gázt adsz rá, ez még durvább. Ez ott tűnt föl, hogy Merge után ha a Spit jobbra húzta el, akkor nem csinálhattam Immelmannt, mert az immelmann tetjén ha nagyon kiengedtem felfelé a gépet, akkor nem lehet jobbra fordulni, csak balra. Nem kicsit idegesítő a dolog, amikor végigmozizod, hogy egy óra irányból rád fordul a gép, amit vagy ebben a helyzetben vársz meg, vagy elé borítasz balra :/


    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.01.07. 18:23:26
  • sakkay
    #89814
    Remélem írtál neki..
  • repvez
    #89813
    Ha IR ledeket használsz akkor nézd meg, hogy milyen hullámhosszon müködnek és, hogy a kamerában milyen IR szürö van. Mert ha elég erös a szürö az cgyengitheti a ledek láthatóságát vagy akár meg is akadályozza.
  • Lysandus
    #89812
    Azt próbáld meg kitalálni, hogy miért nem látja a pointtrackert a progi. Itt van az eb elhantolva.
  • Lysandus
    #89811
    Ja, és arról még nem is beszéltünk, hogy állítólag a DCS-ben kb. 10 darab hitbox van a WWII-es gépeknek, a CloD-ban ennek a nagyságrendi többszöröse. (Nemrég volt erről szó a DCS topikban.)
  • Lysandus
    #89810
    Nekem anno PS3eye kamerával ment, és tudtam választani pointtrackert. Ott lehet a gubanc, hogy pointtrackert miért nem enged választani.

    Anno nekem tökéletesen működött házi klippel.
  • Lysandus
    #89809
    Hát nem tudom, de a CloD-ban először sikerült lemodellezni korrektül a 109-es feltöltőjét. Legalábbis máshol nem láttam még, csak scriptelve. Aztán ott vannak azok a finomságok, hogy az FM része a szárnyprofilokból adódó különbségek, amellyel szintén először sikerült lezárni egy marha régi vitát, nevezetesen, hogy melyik gép fordul jobban. (Röviden így most az van, aminek a valóságban is lennie kell: ha a 109-esnek több az energiája, akkor lefordulja a Spitet, de még a Hurrit is. Ha egyenlő energiájuk van, akkor a Spit fordul jobban.) Ezek alapvető, a játékmenetet, harceljárásokat döntően befolyásoló áttörések, innovációk, amelyeket eddig legfeljebb scriptelésekkel sikerült toldozgatni-foldozgatni, "balanszírozgatni".

    Nekem, mint olyan felhasználónak, aki nem vett részt semmilyen szinten egyik fejlesztésben sem, és akit alapvetően a multi, modern kifejezéssel pvp érdekel, ezek a szempontok befolyásolnak elsősorban. Így pedig a CloD sokkal részletesebb és mélyebb szimulációt nyújt, aminek a többiek a közelében sem járnak.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2019.01.07. 11:55:13
  • repvez
    #89808
    Ez is egy megközelités, de mi értelme van leszimulálni ilyen részleteket , ha a végeredmény szempontjából mondjuk 100 bol 1 embernek tűnik fel, hogy ez szimulált érték és nem egy táblázatból nyert adat?
    A másik oldalról, meg olyan alapdolgokat nem csinálnak meg normálisan aminél már elvárható lenne sokkal jobb megvalósitás is.
    Mai napig nem képesek megoldani, hogy ne süllyedjen bele a betonba a gép , legalább is ne derékig hanem csak mondjuk annyira, hogy hihető lenne mondjuk a gumi belapulás miatt.
    DE a talajon való elpattogás vagy mozgás is ilyen.Az ütközés és sérülés modell is lehetne helyette jobb annak több ember látja hasznát, mint a szelepek mozgatását.
    Ide vehetnénk a katapultálás részt is, nem csak egy egyszerü kilöjük a pilótát és kész.
    ez jól mutatja, hogy nem kellene nagy eröforrás hogy egy kicsivel jobban is megoldható.
  • Romeo One
    #89807
    Választhatok Pointtracker, és FaceApi között. A point nem lát eszközt, az lenne a Wii, a faceapi meg túl sokat lát...
  • Kurfürst
    #89806
    Meglepődnék ha a Clod-os Spit mögött fele olyan részletes modellezés lenne, mint a DCS-ben. Egy dolog addig mókolni a meglévő alap paramétereket, amíg valami hihető dolgot dob ki a program, meg egy teljesen másik dolog olyan brutál részletességű belsőégésű motor modellt produkálni, mint amit a DCS csinál.

    K-4 repülési modell kapcsán beszéltem a fejlesztővel, ott pl. a motor hűtése kapcsán konkrétan számolva van, hogy a MW-50 befecskendezés mennyi vizet juttat a motorba, annak az elpárolgása, felmelegítése mennyi fajhőt igényel és az mennyi hőt von ki a motorból... egy ideig pl. arra keresett adatot az ürge, hogy a DB motor beömlőjében a pillangószelepek hogyan, milyen mechanika alapján nyílnak, mert az engine ilyen konkrét adatokból számol pl. levegő mennyiséget és motorteljesítményt. De a gépek földön való mozgása is teljesen más kategória.

    A Clod nagyon szép és nagyon jó, a DCS meg egy tényleges szimuláció. Ettől függetlenül a DCS elvérzik olyan dolgokon, mint a netkód vagy a grafikus motor optimalizálatlansága.
  • Lysandus
    #89805
    Gondolom a cikket a DCS finanszírozta. Nincsenek véletlenek.