91287




IL-2 Sturmovik: Battle of StalingradTeam Fusion FB oldalIL-2 1946 MOD telepítésLőszer leírás Vogeltől!Kép feltöltése

IL-2 BoS: Aircraft Familiarisation IL-2 BoS Tutorials CloD: New Pilots

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.
  • VO101Tom
    #91205
    Ez hol/hogy történt?
    Nem tudok róla, fórumon sincs semmi jele, hogy ez általános bug lenne, most próbálgattam offline, nálam oké a 109 E és F is.
    Online szokott olyan lenni, hogy ha szkriptelt a küldi és kifogy a készlet valamelyik gépből, akkor abból nem enged többet felszállni, és az viselkedhet így is.
    Vagy persze lehet bug is, de akkor kicsit többet kellene írnod, hogy megismételhető lehessen a dolog.
  • LV 426
    #91204
    Valamiért mégsem indul. Ha megnyomom az I-t, akkor azt írja ki hogy "engine stopped" és nem csinál semmit. Magnetos M1+2, Fuel cock nyitva. Régen nekem nem rémlik hogy lett volna ezzel problémám.
  • VO101Tom
    #91203
    Hello.
    Igen.
  • LV 426
    #91202
    Sziasztok, CLOD-ban a hajtómű indítás az a "Toggle selected engine" a hozzárendelt billentyűvel (alapértelmezett "I" asszem)?
  • bunny
    #91201
    Itt elemzik mi történt, a linken kezdődik az a rész ahol a gépek mozgása látszik térképen, de persze előről érdemes nézni. Nem volt magasság elkülönítés, azonos sebesség, olyan módon előzés ami tilos. Kb ennyi.

    Utoljára szerkesztette: bunny, 2022.11.16. 11:03:20
  • repvez
    #91200
    ahogy megnéztem pár elemzést itt sem a gépekkel volt a gond, hanem , hogy már eleve a szervezésnél, nem különitették el a vadász és a bonbázo gépeket sem magasságbeli sem t máshogy . igy a gyorsabb vadászok beérték és meg is elözték a gépeket ugyan azon a magaságon .
    Ráadásul a vadászok egymást követték és a bombázok nem voltak annak a köteléknek a része igy történt az, hogy a p63as probálta utolérni a 2 musztángot akiről leszakadt és rájuk figyelt, de mivel ha kijebb engedi a fordulot akkor meg tulszalad a határon amit meghuztak biztonsági zonának, hogy a nézők felé nem mehet,mert különben bukja a licencét.

    Szóval ahogy lenni szokott sok kicsi összeadodott. nem csak egyvalaki hibázott és nem is csak abban a pillanatban. Legalább is az eddigi infok alapján.
  • mustangdc3
    #91199
    én sem azt mondtam hogy ne repüljenek egyáltalán. csak azt hogy változtatni kell a szabályozáson. azt nem tudom hogy mennyire szerelték fel ezeket a repülőket a mai modern technológiákkal, melyek a repülés biztonság növelése érdekében használatosak. mint pl a tcas. annak is vannak kis gépes változatai is.
  • VO101Tom
    #91198
    Igen, az is replika. Én csak arra írtam ezt, hogy ezeket a gépeket a levegőben jó látni, akár repnapon, akár youtube-on, én rohadtul hiányolnám ha a ww2 gépek már csak múzeumban állhatnának.
  • PhantomAss
    #91197
    Viszont a Me 262 az új építésű nem? Én is láttam Berlinben repülni egyet 2016-ban, és azt mondták az usa-ban gyártják kis sorozatban a replikát, modern belsővel. Szal ilyen szempontból az nem oldtimer.
  • repvez
    #91196
    Ezzel én is egyet értek, nem az a megoldás , hogy mindent egyből megszűntetünk leállítunk ami balesetet vagy halált okoz, mindig lesz valami ami ezt elöidézi, akár modern akár WW2es kép. ettől nem lesz kevesebb a baleset az ilyen hozzáállástól csak keesebb olyan ember aki élöben láthat ilyen régi gépeket.
    A legtöbb meghibásodás, pont abbol van ha nincs használva a technika.
    PErsze lehetne jobban szabályozni a dolgokat, ami itt EU-ban sztem sokkal sigorubb is mint az USA- ban. Elég csak egy RENO race-re gondolni, hogy milyen átalakitásokkal mennek ott is a gépek.

    Valami olyasmi megoldást kellene találni, hogy ami eredeti az vagy soloban repülhet vagy sima köteléket egyenes vonalon, a replikákkal már lehetne hasonlot mint most.

    Zeltwegbe lehet összefutottunk, csak épp nem ismertuk meg egymást. A Gripen standnál is időztem egy ideig .
  • LV 426
    #91195
    Ok, köszi. Kipróbálom.
  • LV 426
    #91194
    Értem én, repkedtem CLOD - al, csak meg akartam spórolni az erre fordítandó időt, ami egyébként nem túl sok.
  • VO101Tom
    #91193
    Valamit biztos másképp kell csinálni, hogy ez ne ismétlődhessen meg, ki kell deríteni, hogy itt mi vezetett a balesethez, és megoldást találni rá. De a teljes leállás szerintem nem megoldás, ezek nagy része az USA-ban amúgy is magán vagy alapítványi tulajdonban vannak, nem múzeumba kerülnének, hanem egy hangár mélyére. Én sajnálnám, ha már nem lehetne ezeket a levegőben látni, idén voltam Zeltwegben, a Me 262-es is qrva jól nézett ki odafönt. Kár, hogy alig pár perces bemutatót repült csak.
  • mustangdc3
    #91192
    ezeknél a játékoknál már részletesebb repülőgépenként is a kiosztás mint a 1946ban volt. szóval nem érdemes kész profillal bajlódni, jobb ha magad állítod be azokat a gombokat amikre úgy érzed szükséged van. egy adott típuson
    Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2022.11.14. 17:29:59
  • mustangdc3
    #91191
    Értem az álláspontot, csak ugyebár pont a kevés repképes állomány miatt félő hogy a sok baleset miatt nem marad repképes darab. Mivel ezeket a gépeket pótolni nem, vagy csak iszonyatosan drágán lehet. így felmerül a kérdés hogy kell e jobban szabályozni az ilyen bemutatókat a jelenleginél.
  • PhantomAss
    #91190
    Nem vagy otthon az Il2 / ww2 szimekben?
    A Bell fejlesztette ki a P-39 majd később ebből a P-63 vadászgépeket. Motor középen, orrfutó, 37mm-es ágyú az orrban.
    Nem volt jó vadászgép mert az Allison motor egy fos volt nagyobb magasságban, az amcsik nem tudtak a háborúban jó soros motorokat gyártani (a Mustang is csak a Merlinnel lett jó). Földi támogató gépnek viszont bevált az oroszoknál (kaptak belőlük a kölcsönbérleti szerződésben), mert náluk külön légierő nem létezett, minden gépet a földi csapatok támogatására osztottak be, ezért nekik tökéletesen megfelelt. Pokriskin az egyik legeredményesebb orosz ász is főként a P-39-est repülte.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.11.14. 12:01:21
  • bunny
    #91189
    Érdekes jószág, sose láttam még ilyen motor elhelyezést. Meg ez az orrfutós dolog is érdekes, miközben az egész gép hátrafele dől.
  • PhantomAss
    #91188
    Ez a P-63 zuhant le:


  • VO101Tom
    #91187
    Balesetek mindig vannak, de az oldtimer repkedést én nem tiltanám be. Ez sem azért történt mert a gépek régiek lennének, és ez az USA-ban amúgy is reménytelen lenne, ahol sokkal szabadabban csinálhatsz azt a pénzeddel amit akarsz. Múzeumi gépekből amúgy sokkal több van, mint repképes példányból, plusz ugye több replika is készül mindenféle gépekről. Egy repnapra sem a statikus sor miatt megy ki az ember, hanem hogy a levegőben lássa ezeket. Ennek a balesetnek is meg kell keresni az okát, és utána ötletelni azon, hogy mit lehetne másképp csinálni, de a teljes tiltás szerintem erős lenne.
  • militavia
    #91186
    Én emiatt vagyok az oldtimer repkedés ellen.
    Szép szép, hány oltdtimer gép csapta oda magát az utóbbi években?

    Ezek után kb. a szólórepülést engedélyezném. Legfeljebb.
    De, hogy az irányítás odalent mit csinált az is homályos egy kicsit számomra.
  • VO101Tom
    #91185
    Üdv, én más joyt használok, nem tudok profilt adni, de ha belépsz a CloD steames könyvtárába, ott van egy JostickWizard.exe, azt elindítva gyorsan be tudod állítani a repülőgépekhez használatos alapvető tengelyeket, és a többivel majd foglalkozol akkor, ha majd szükséges. Ez szerintem sokkal gyorsabb megoldás, mint megtanulni mások által használt profilt.
  • VO101Tom
    #91184
    Nagyon szomorú ezt látni, hogy egy kommunikációs vagy tájékozódási hiba milyen gyorsan mekkora bajt tud okozni. Az ütközés az klasszikus kettős holttér miatt történhetett, de azt biztosan ki fogják vizsgálni, hogy hogyan jutottak egyáltalán idáig. A személyes tragédiákon felül a gépek eszmei értéke is felbecsülhetetlen, annyira kevés maradt már repképes belőlük. :(
  • LV 426
    #91183
    Sziasztok, tudna valaki küldeni/linkelni IL2 CLOD hoz saitek x52 profilt? A saitek oldalán csak a régi IL2 höz van. Valamikor évekkel ezelőtt volt egy tuti nekem is, de nem találom és most nincs lelkierőm újraprogramozni. Elkezdtem a PPL traininget és újra kedvet kaptam ;)
  • mustangdc3
    #91182
    bal körön, volt a kobra előtt 2 másik is, valószínű hozzájuk akart zárkózni. a bal forduló közben nem látta a bombázót szerintem, ami pont ugyanazon a magasságon volt.
  • bunny
    #91181
    Nem sok maradt belőlük, gondolom mindenki meg is halt. Mi a fax csinált vajon a vadász, pötyögött a telefonján?
    https://www.cbsnews.com/dfw/video/vintage-airplanes-collide-and-crash-during-dallas-air-show/#x
  • feca1229
    #91180
    De kár.... B-17 vs P-63
  • Lysandus
    #91179
  • PhantomAss
    #91178
  • feca1229
    #91177
    Köszi az infót!
    Remélem hamar kijön a 6.0
    Sok Sikert kívánok nektek!
  • VO101Tom
    #91176
    A mi munkánkat Jason távozása és az 1C-ben történt változások közvetlenül nem érintik, viszont a 6.0 bejelentése tényleg ez miatt lett eltolva, mert amíg még Jason itt volt, addig vele, most meg a Fulqrum vezetésével kell letárgyalni pár dolgot - ez az amit Mike sem akar részletezni, és nyilván én sem mehetek jobban bele. Lehet, hogy háttérinfó nélkül kicsit komorabbnak tűnik a post, de egyáltalán nem arról van szó, hogy veszélyben lenne a CloD, épp ellenkezőleg, gyorsítani szeretnék a fejlesztést, de a részletek nyilván nem publikusak. Ha lesz bármi bejelenteni való akkor majd bejelentjük.

    A postban említett Fulqrum Publishing az az 1CGS új neve a Tencent féle felvásárlás óta. Napi szinten semmi nem változott, majd a 6.0-ban lecseréljük a logót. Ami az ukrajnai háborút illeti, a Fulqrum Publishing az Cseh cég lett, a TFS tagok közül senki nem él Oroszországban vagy Ukrajnában, a háború hatásai csak annyira érintenek minket, mint bárki mást nyugaton.

    A VR update closed betahoz hétfőn jött újabb patch, azzal nagy probléma nincs, hiányzik még 1-2 cockpit import, de azok is nagyjából rendben vannak, viszont a legújabb truesky és a legújabb speedtre megin elqrt pár dolgot, amiket megint ki kell javítani. Nem az ő hibájuk, a CloD engine régi sajnos, és a komolyabb változások sokkal több retkelést igényelnek a részünkről. Viszont az ilyenekkel senki nem tud előre tervezni, hogy mennyi időbe fog telni a bugfix, ezért nem is ígérgetünk határidőket. Voltak személyi változások is, ami egy ilyen kis csapatnál jobban érződik, de minden kritikus területen van ember, úgyhogy minden csak azon múlik, hogy ki mennyi időt tud a CloD fejlesztésére tölteni.
  • feca1229
    #91175
    https://www.facebook.com/groups/298167406958460/permalink/5299886200119864/
    Szia Tom!
    Ez alapján nem tűnik nagyon bíztatónak a helyzet! Remélem halad tovább a project
  • bunny
    #91174
    Köszi, ezt kerestem.
  • Lysandus
    #91173
    Egy kis mk108 elemzés a WWII US Bombers csatornától.

    A Spit szárnya vs mk108 tesztet szerintem mindenki ismeri, ebben a videóban van még 4 másik olyan felvétel, amikor az angolok kipróbálták a fegyvert.

  • feca1229
    #91172
    Köszi Tom!
  • VO101Tom
    #91171
    Nemtom pontosan mire vagy kíváncsi, a #91137-ben írtam le, hogy 1946 után hogyan alakult az IL-2 fanchise.

    A Cliffs of Doverrel két fórum foglalkozik, a 777 fórum fejlécében a Cliffs of Dover szekció, illetve az ATAG fórum (én ez utóbbit használom, a TFS belsős topikjai is itt vannak): https://theairtacticalassaultgroup.com/forum/forum.php
  • VO101Tom
    #91170
    A videóban erről nem beszél, de én is csak ezt tudom írni, hogy Jason szerződése az 1C-vel lejárt, és nem tudtak megegyezni a hosszabbításról (ő egy ideje már nem mint a 777 tulaja, hanem executive producerként az 1CGS vezetésében kapott helyet).
    Mielőtt kérdeznétek, arról nincs infóm, hogy Jasonnak mik a tervei és arról sem, hogy ez a GB sorozatot hogyan érinti. A fő rendszerprogramozójuk is nemrég lépett le és ő asszem MSFS-re fog repülőgépeket készíteni. De teljesen különálló csapat, semmilyen belsős infóink nincs róluk.
  • bunny
    #91169
    Tudom, hogy volt már, de nem találom. Egyébként ezt be lehetne rakni valahova a fejlécbe is. Szóval most hogy van ez az egyik IL-2 nem az mint a másik IL-2, más csapat és hogy van ez a sok rész megoszlása program szempontjából?
    Van a https://il2sturmovik.com/ oldalon a great battle series meg van a dover series, így válik ketté ha jól sejtem? Vagy van még egy másik oldal?
  • feca1229
    #91168
    Szia Tom!
    A videot nem néztem meg
    Lehet tudni vagy kiderül a videobol, hogy mi az oka a távozásának?
    Jobbat talált, vagy összerugta valakivel a port?
  • VO101Tom
    #91167
    Jason farewell video.

    Talán észrevettétek páran, a 777 fórumon nyár óta Albert vette át a Great Battles topikokban azokat a feladatokat, amiket korábban Jason látott el, mert az 1C és Jason útjai a nyár folyamán különváltak. Ez az információ most lett publikus, Jason hivatalosan is elköszönt a közösségtől és mindenkitől, akik ROF és GB sorozatokkal játszott:
  • VO101Tom
    #91166
    Vulkan API sem csodafegyver, csak sokkal mélyebben engedi a programozóknak, hogy a videokártyát programozzák, és ez minden előnye mellett átok is, mert nem fogják a kezed, hogy mibe ne nyúlj bele, sokkal jobban kell érteni a videokártya driverek írását, mint más API-kkel. Ha jól van megírva akkor hozni fog javulást, VR-hoz is vannak jó megoldásai, de nem szabad nagyságrendi változást várni. A CPU többszálú használatához eddig sem kellett Vulkan, és a DCS-ben teljesen jól meg is van írva már most is. A multi GPU support az SLI kivezetése miatt okafogyott lett (amikor bejelentették még ez volt a csodavárás egyik pillére, persze akkor még nem tudta senki, hogy a videokártya piacon mi lesz itt pár évvel később). Úgyhogy nemtom a mostani helyzetben mennyire sürgős ez nekik, a 30xx kártyákkal gondolom már nem égetők a teljesítmény problémák sem, akkor meg minek sietni?

    CloD nem fog Vulkant kapni, legalábbis én nem tudok róla, hogy a programozóink akár hobbi szinten is foglalkoznának a kérdéssel. De nekünk nincs is olyan teljesítményproblémánk, ami indokolná, hogy a grafikai engine-t az alapjaitól írjuk át.