91286




IL-2 Sturmovik: Battle of StalingradTeam Fusion FB oldalIL-2 1946 MOD telepítésLőszer leírás Vogeltől!Kép feltöltése

IL-2 BoS: Aircraft Familiarisation IL-2 BoS Tutorials CloD: New Pilots

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.
  • VO101Tom
    #91245
    Hirtelen gázadásnál a légcsavar a tehetetlensége miatt ellent tud tartani az erős forgatónyomatéknak, főleg ha esetleg magas állásszögön maradt (le és felszállásnál ez alapból hiba). Ha a gépben brutál erős motor van (a Corsair az ilyen), akkor az rendesen meg tudja rángatni a gépet. Az, hogy fejre álljon, az extrém, de egyáltalán nem hihetetlen. IRL is tettek fejre Musztángot touch-and-go -nál, és magyar kisgépes repülésben is volt rá példa, de azt nem tudom, hogy ez utóbbiból mennyi az urban legend. A történet úgy szólt, hogy a gázkaron volt limiter, ami megakasztotta kb harmad és kétharmad gáznál is a kart, a pilóta csak akkor tolta tovább, ha már a motor felkapta a fordulatszámot. Viszont ezt kiszerelték, a kövi felszállásnál meg rutinból koppig tolták a gázkart és fejre is álltak. De ezt már rég volt, nemtom igaz-e, de a jelenség mint olyan az létező dolog. Ha nem is teljes borulással, de kontrollálhatatlan kitöréssel járhat nekifutáskor, ha túl hirtelen ad gázt a pilóta, Bf 109-esnél is figyelni kellett erre, több baleset is volt ebből (mondjuk ott a keskeny, ráadásul szögbe állított futómű is a probléma része volt).
  • Nohab
    #91244
    Clodban nekem már nem egyszer esett át lassú tempónál, ha drasztikusan kaptam bele a gázba.
  • LV 426
    #91243
    Köszi, majd mondom neki, jövő kedden úgyis megyek . A Diamond DA20-hoz képest -amivel tanulok- biztos kihívás lesz a G.50.
    De hát van neki pár ezer repült órája..
  • VO101Tom
    #91241


    Ha kihívást szeretne, szerintem az alap CloD-ban a G.50 repmodellje a legnehezebb, csillagmotor miatt nagyon oda kell figyelni a motor hőfokra, és az az egyedüli gép, aminél tényleg azt érezni, hogy qrva alattomos lesz ha elkopik a sebesség. Hamar el is veszti (ahhoz a sárkányhoz nem túl erős az a motor), nagyon meg tud merülni egy éles fordulóban, ha nem figyelsz. Főleg alacsonyan, leszállás környékén gáz. Ezzel még az iskolakörözés is melós, a többi gép az gyerekjáték hozzá képest, vicc nélkül :)
  • LV 426
    #91240
    Köszi szépen. A rep. oktatómnak kellet az infó. A real repülés mellett kipróbálná ezt a fajtát is ?
  • VO101Tom
    #91239
    Nem kell hozzá semmi, mert a Blitz az az önálló CloD alapjáték.

    Az eredeti Cliffs of Dover már nem vásárolható meg a Steamen, a Blitz edition az a régi Cliffs of Dover a TFS patch csomaggal, amit akkor tettünk rá amikor szerződést kötöttünk az 1C-vel (kb minden korábbi javítás egyben, amit addig elkészítettünk, ezzel vált hivatalossá a dolog). Mivel másképp nem volt megoldható, a Blitz edition teljesen külön játékként lett Steamre téve, de mindenki automatikusan megkapta, akinek a régi CloD a Steam könyvtárában volt.

    A CloDhoz az egyetlen megvásárolható DLC az a Tobruk, amit csak a Blitz mellé lehet megvenni.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2023.01.26. 16:56:45
  • LV 426
    #91238
    Az "IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition" 9,99 euro a Steam en. Ezt megvásárolva önállóan futtatható? Mármint nem kell hozzá a sima Cliffs of Dover?
  • LV 426
    #91237
    Sziasztok,
    Már el is engedtem a kérdést, beletörődtem, hogy vennem kell egy másik HOTAS-t, erre egy teljesen nem várt esemény oldotta meg a "tengely-elmenés" problémámat.
    Nem igazán szoktam előfizetni PC-n szoftverekre, nagyjából mindenre jók az ingyenesek, de most valamiért bekattant, hogy előfizetek a CC Cleaner-re, így elérhetővé vált a driver update funkció. Talált vagy 12 elavultat, rányomtam az összes frissítésére és legnagyobb meglepetésemre elmúlt a tengelyelmászás hiba. A széséghiba csak az az egészben, hogy így utólag nem tudom, hogy pontosan melyik driver volt a ludas, de több mint valószínű, hogy USB, vagy a HOTAS driver
    Szóval ha valakinek van ilyen gondja, akkor engedjen rá a gépére egy driver update-t.
    Spóroltam úgy kb. 100-150E forintot :)
  • Nesuten
    #91236
    hello
  • VO101Tom
    #91235
    Pár napja a Stormbird weboldalon készítettek egy interjút Jasonnal, hogy mi lett vele a BoS óta, és mik a tervei.
    (múltkor már próbáltam linkelni ezt, de valamiért az sg nem akarta elküldeni a postot. Talán majd most.)
    Stormbirds.blog - Community Q/A Catching up with Jason Williams
  • Lysandus
    #91234
    Egy érdekes videó a finn 109-esekről. Interjúrészletek finn pilótákkal, köztük a legnagyobb ászokkal, mint Juutilainen és Wind. Angol felirattal.

  • VO101Tom
    #91233
  • mustangdc3
    #91232
    Nem a hall szenzorral van a gond ez biztos. az x52nél a gázkarból jön az usb kábel amivel a számítógéphez csatlakozik de a gázkarhoz viszont megy egy soros kábel amivel a joyt köti össze. én azt vettem észre hogy ha ez kopott és elkezd mozogni a kábel a portban akkor a joy hajlamos elveszíteni a kalibrációját. csak erre a jelenségre nem egyformán reagálnak a játékok.

    LV426
    azon kívül hogy megpróbálod a kábelt valahogy fixen tartani a helyén azon kívül csak a kábelt tudod lecserélni egy újra.
    az nem x52 specifikus. ha úgy sem jó akkor a nyáklapon kellene mindkét eszközben cserélni magát a soros portot ami már okozhat kellemetlenséget. jobbat nem tudok
    Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2022.12.03. 06:50:56
  • VO101Tom
    #91231
    Laptopon igen, már találkoztak ezzel nálunk is (én nem, de nekem laptopom sincs), asztali PC-n még nem.
  • VO101Tom
    #91230
    Ha a kalibráció megy el, akkor az a Saitek felőli probléma lesz, hardware vagy szoftver. Hardware problémába nem igazán tudok tanácsot adni, nekem más joyom van, az X52 az HALL szenzoros, elvileg az mozgó, kopó alkatrész nélkül működik, örök élet meg egy kicsi kellene, hogy legyen az élettartama, ha mégsem, akkor valszeg cserélni kellene, neten biztos van róla infó, hogy milyen szenzor a kompatibilis. Bármilyen műszerész megcsinálja aki már fogott pákát a kezébe. Ha vezérlő chip a probléma, az neccesebb, akkor a gyártóval kell egyezkedni, hogy cserélnek-e olyat. Esetleg firmware frissítés, driver firssítés, ilyesmi?

    PC-n nekem olyan gondom volt régebben, ez mondjuk nem joy-al hanem egérrel jött elő hogy időnként, hogy játék közben amikor a proci és videokártya is ki volt használva, akkor az alaplapi USB fesz ingadozott, és időnként "lefagyott" az egér, elkezdett villogni rajta az összes LED és legtöbbször csak gép újraindítással jött helyre. Ismerős javaslatára vettem egy külső tápos USB hubot, ami nem az alaplapról kapja a feszt, és mondjuk az egeret pont nem, de joyt, pedált, MFD keretet, trackIR-t, minden egyéb szart, ami ránézésre talán több áramot fogyaszthat mint egy átlag periféria (különösen pl a LED-es agancs TarackIR-hez), azt rádugtam erre a hubra. Utána soha többet nem jött elő ez a probléma (és a mai napig sajnálom, hogy egy qrva jó egeret kukáztam is miatta).

    CloDban ami még eszembe jut, hogy a trimmet nem nyomkodod-e el repülés közben? Én megnézném annak a gombkiosztását is, mi a "reset" trimm gomb is.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.12.02. 04:32:39
  • LV 426
    #91229
    Igen, köszönöm pont erre gondoltam. De akkor ezek szerint te sem tudsz megoldást? Pl. egy rácsapásnál elég macerás ki-be húzkódni a kábelt. Ráadásul néha az önmagában kevés, ki kell lépni a controlls menübe és úgy kihúzni-bedugni, csak akkor áll be alapértékre
  • repvez
    Szüli
    #91228
    egyébként nem egyedi az eset, mert nekem is 2 laptopom olyan , hogy APU +DEdikált VGA is van benne és egyénileg kell beállitani, hogy melyik program melyik VGA-t használja vagy ha szerencsés akkor meg lehet addni, hogy a 3D-t használo alkalmazások a dedikáltat használja, csak itt jön be a trükk, példáűul a BMS-nél ha windowed modban futtatod akkor azt ugy veszi, mintha az asztalt néznéd tehát nem +D alkalmazás és a CPU IGP is elég hozzá.
    Régebben volt valami CPU affinite vagy micsoda, ott lehetett amulyan SLI-be is állitani, hogy egyzserre használja a kettöt.
    Nálam a Lenovo laptopon ráadásul meg csak 1 VGA kimenet van, tehát nem lehet fizikailag sem átkötni, hogy csak a dedikáltat használja, persze le lehet az IGP-t tiltani a biosban, de ugy meg az akksi idő bányja.

    Egyébként ezzel az IGP dologgal megint egy jo nagy PR bullshitet tudtak futni a fejlesztök, mert mikor elkezdték jo 10 éve akkor azt mondták, hogy egy dedikált VGA-val egyutt gyorsabb lesz mint ha csak magába a dedikált lenne a gépbe, aztán a gyakorlat meg azt mutatta, hogy választani kell ,hogy vagy az egyik vagy a másik megy csak.
    Ráadásul a dedikált se mindig kap saját memoriát azt is a rendszertől veszi el.
  • mustangdc3
    #91227
    Szerintem itt LV426 azt akarta mondani hogy néha a játék eldobja a hotast. pontosabban a kalibrációt.
    nekem is x52 van és nekem is csinál ilyet. szerintem már kopott lehet a soros port a joyon. nekem általában elég ha azt kihúzom majd vissza legalábbis a dcsnél és box szériánál így működik, bár ritkán van rá szükség. a Clod viszont érzékenyebb erre. van úgy hogy ki kell lépjek a játékból ahhoz hogy helyreálljon ismét.
  • VO101Tom
    #91226
    Nincs mit. Gyanús is volt, hogy szarabbul futna mint a régi, ráadásul azon a konfigon.
    Időközben dumáltam az egyik programozóval, rákérdeztem erre, hogy ezzel találkoztak-e, mondta, hogy igen, néhány alkalommal volt ilyen visszajelzés, hogy integrált GPU-n indulna el, de fogalmuk sincs, hogy mitől lehet, nem tudták reprodukálni a bugot egyszer sem, viszont eddig mindegyik laptopon jelentkezett. Azt mondja el sem tudja képzelni, hogy ha PC-n videokártyába van dugva a monitor, akkor miért és hogy dolgozna arra az inegrált kártya.

    Ami a joy tengelyt illeti, a clodban ha az Controls Options menüben vagy, az Axis fülön kiválasztod a csűrőt és magassági kormányokat (listában a két legfölső), ott be lehet nekik állítani egy "Sensitivity"-t, ami olyasmi mint a régi il2-ben a joy görbe, 0%-on teljesen lineáris, a joy kitérítését a 0-100 érték között pontosan követi a játék, ha feltolod 100-ra, akkor "hasa" lesz az érzékenységi görbének, a bot középállás környékén nagyobb kormánymozdulat kell ugyanakkora kormánykitérítéshez, végállás környékén viszont érzékenyebb (a max kitérítés ettől nem változik, csak az érzékenységi görbe).
    Ez alatt a dead zone van, ami azt jelenti, hogy ekkora kitérést még középállásnak (vagy végállásnak) érzékel, ez akkor jön jól, ha a határokon kicsit bizonytalan a joy, a hátránya viszont, hogy a nagyon finom bot mozgatást megnehezíti. 1-2% fölé nem érdemes ezt tenni, csak ha a joy már nagyon hulladék lenne.
  • LV 426
    #91225
    Köszi a segítséget. Far static shadows, distant clouds-ot levettem és tökéletesen fut a legmagasabb graf. beállításon. Mostmár csak újra meg kellene tanulni repülni.
    Már csak annyi gondom van, hogy néha elállítódik a bot nulla pozíciója. vagyis az van, hogy teljesen közélpen van a bot és mégis kitérést érzékel a csűrő és a magassági kormány tengelyén, talán X és Y. Kihúzom, visszadugom és megint jó egy darabig. Saitek X52. Két példánnyal is próbáltam, mindkettővel csinálja. Ettől függetlenül én a HOTAS-ra vagy a driverre gyanakszom, esetleg valaki találkozott hasonló jelenséggel?

    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.12.01. 08:27:51
  • VO101Tom
    #91224
    Én sem hallottam még ilyenről, de a lényeg, hogy megvan a megoldás
    Ettől függetlenül, ha a grafikai beállításokat variálod, amiket írtam (far static shadows, distant clouds, a buildings detail és distance), azokkal csak óvatosan, a GTX960 nem mai csirke már.
  • LV 426
    #91223
    Megtaláltam windowsban a beállítást, megmondtam neki hogy mit használjon alapértelmezetten és így egyből hasít. Soha nem találkoztam még ilyennel, hogy egy játék az integrált VGA-t használná alapból. 2 napom ráment....
  • LV 426
    #91222
    B@kker, az integrált GPU-t használja a Blitz....Megnéztem MSI Afterburnerrel és GPU1 usage nulla, GPU2 usage 100%.
    Még jó hogy 16 fpst iki bírt csikarni magából :)
    A sima CLOD a GPU1-et használja és 40% a kihasználtsága.
  • VO101Tom
    #91221
    A stabil 60 az sokkal reálisabbnak tűnik.

    Ha új verziót indítasz, akkor töröld ki a teljes dokumentumok mappából az 1C SoftClub-ot is. Első indításnál minden szükséges file-t felépít majd újra. Fontos, hogy ne másolj át semmilyen conf.ini-t (nem kompatibilisek!), és nézd meg "üresen" mennyi fps-t tud a Blitz.
  • LV 426
    #91220
    60, de v-sync bekapcsolva és 60 Hz és a monitor. Meg se röccen
  • VO101Tom
    #91219
    Reinstall sosem árt de ha reinstallt csinálsz, akkor a fontos dolgokat mentsd át másik mappába, és ne csak a játék mappáját, ahnem ezt az egész dokumentumok alatti 1C Softclub-ot is kitörölheted. Dashboard picture, ha van, missionok, ha vannak, skinek, ha vannak. Az biztos, hogy a legújabb már másik ini fileokat is használ a setuphoz, lehet, hogy az a gond, hogy abba nem tudja beleírni rendesen a beállításokat.
  • VO101Tom
    #91218
    Mennyi fps-ed van a 4.3-ban?
  • LV 426
    #91217
    kitöröltem a chace mappából a cuccokat, minden wery low-on és 18 fps el döcög, de azt legalább stabilan :) valami nem ok.... Megpróbáljam törölni és újratelepíteni?
  • LV 426
    #91216
    Köszi, nekem is gyanús volt, kipróbálom
  • VO101Tom
    #91215
    Ott valami gond lesz akkor, a számok alapján annak a gépnek simán vinnie kellene, annyira mindenképp amennyire a 4.3-ast viszi. A helyedben én megpróbálnám megint a Blitz-et, de a grafikai beállításokban ne csak simán lekapcsold "low"-ra, hanem "show advanced"-re klikkelve egyenként lehet beállítani a setupot. Itt már több mindent enged is változtatni, mint a régebbiekben.

    Ami sok erőforrást eszik, az a far static shadows, distant clouds, a buildings detail és distance, illetve az SSAO. Az Anti aliasingnak FXAA legyen kiválasztva. A bal oldali oszlopból a land shading és land details talán amivel teljesítményt lehet spórolni, a Forest -et is le lehet húzni, a textúra méretek viszont inkább a videokártya ramot eszik, de 4GB-nál nem tudom, hogy az mennyire gond. A textúra méret csökkentés szerintem a leglátványosabb, nagyon ronda lesz alacsony értéken és annyira sokat nem is segít. Én azt fent hagynám magasan - de végül te látod, hogy kell-e.

    Arra viszont figyelni kell, hogy nagyobb verzió váltásnál a shaderek okozhatnak hibákat, a dokumentumok alatti 1C SoftClub mappából a cache mappát mindenestül ki kell üríteni. Az okozhat grafikai gondot ha évtizedes shadereket töltöget cache-ból. Én nem csak minden új peccsnél kukázom, hanem ha különböző verziók közt ugrálok (mint pl openbeta / public, vagy régi clod / újabb clod), mivel a játék tud futni különböző feltelepített mappákból is, különböző verziószámokkal is, de mindegyik ezt az 1CSoftClub mappát használja.

    Illetve még valami, ha a full screen bármi miatt rossz lenne, akkor a "Pseudo" módot válaszd ki (nekem is ebben megy).
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2022.11.21. 21:06:58
  • LV 426
    #91214
    Jaaa, de a Te képed a Bltz-ből van, én pedig a sima CLOD-val próbálkozom. A Blitz 16 fpst produkál low beállításon az aláírásomban lévő gépen.....
    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.11.21. 20:35:18
  • LV 426
    #91213
    Steam-es a játék, TEAM FUSION V4.312 verziószámú
    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.11.21. 20:29:02
  • VO101Tom
    #91212
    ööö... Mi nálad a játék verziószáma? Steamről van?
    Ma már ez a menüpont teljesen másképp néz ki:
  • LV 426
    #91211
    A piros nyillal jelölt
  • LV 426
    #91210

    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.11.21. 19:37:22
  • LV 426
    #91209
    Képernyőképet itt nem tudok küldeni? Lehet hogy az a küldetés nem is "gyári" mert olyan fura a címe
  • LV 426
    #91208
    Képernyőképet itt nem tudok küldeni?
  • VO101Tom
    #91207
    Melyik térkép, melyik mission? Megnézném én is.
  • LV 426
    #91206
    Offline próbálok "újra megtanulni járni" 3 év szünet után. Szinte teljesen előlről kell kezdenem. De közben megtaláltam mi a megoldás. A single mission legelső küldetésénél nem működik csak. A többi ok
  • VO101Tom
    #91205
    Ez hol/hogy történt?
    Nem tudok róla, fórumon sincs semmi jele, hogy ez általános bug lenne, most próbálgattam offline, nálam oké a 109 E és F is.
    Online szokott olyan lenni, hogy ha szkriptelt a küldi és kifogy a készlet valamelyik gépből, akkor abból nem enged többet felszállni, és az viselkedhet így is.
    Vagy persze lehet bug is, de akkor kicsit többet kellene írnod, hogy megismételhető lehessen a dolog.