IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

repvez
#81435
elvileg van itt az sg-n egy script amivel be lehet állitani kit ne mutasson
#81434
Amúgy még mindig nem vagy elég gonosz. <#eplus2> Már ,hogy privátban zaklatnak.
#81433
Hogy lehet azt megcsinálni ,hogy ne is lássam a szövegét? Asszem lehet ,javallom tegyétek azt ,meg a privátort is le lehet tiltani.
Oszt az akcióra ha nem lesz reakció,akkor hiába nyílt a fórum max magával eltársalog.
#81432
Priváttal nem foglalkoznak... egyébként az kimaradt neki, hogy ő indított nem kívánatos stílusban! Bírom az ilyen szelektíven gondolkozó okoskákat... 😄

www.smart-bus.hu

#81431
Én azonnal mennék a modikhoz,hogy zaklat és fenyeget😊
repvez
#81430
nekem is küldött ilyet , abban is a indexre és a nyilt forumra hivatkozott.
#81429
Gyerekek ,hogy lehet itt moderátor jogot szerezni?
Kellene egy állandó modi ide aztán az ilyen összeférhetetlen bunkókat rövidtávon kukázni lehetne.

A Béna.

#81428
Ez hülye! 😄

www.smart-bus.hu

#81427
Nem rád gondolt és a friss regesekkel meg pont ez a gond, hogy "környezettanulmány" nélkül írogatnak meggondolatlanul ide ahelyett, hogy időt szánnának egy visszaolvasásra és akkor sok minden megvilágosodna, ami után talán te sem rohantál volna a modikhoz. Egyébként Szepy pont arra a személyre utalt, akit miattad bannoltak, de ez már csak hab a tortán.

Yserac-tól kaptam pü-ben :

"...Ne kezdjük újra, Solt kezdett anyázni, személyeskedni és sértegetni. Tedd helyre ezt magadban. Indexen mint mondtam 2. vagy 3. személyeskedő megjegyzésre való figyelmeztetés után akárki legyen az illető repül akár 10 évnyi kommentjeivel együtt. Vedd észre magad te is légy oly szíves. Ez egy nyílt fórum, ha nem tetszik menjetek olyan helyre, ahova nem írhat be bárki. Megint szólni fogok a moderátornak, ha _személyeskedés_ lesz és nem a kommentre való reagálás, érv, vita..."

Itt pedig nem szokták a tagok bannolással fenyegetni egymást, mert eleve el tudják rendezni a nézeteltérést egymás között és a cél nem a fórum szétverése, hanem a tagság együtt tartása és te ebbe tenyereltél bele a fenyegetőzéseddel. Lehet, hogy ez nem egy Index fórum és lehet, hogy feszegetjük az SG. fórumszabályzat kereteit, de eddig ebből a tagság nem nagyon csinált problémát mert ez a topik lassan átalakult egy "szabadelvű" társasággá - mivel repülni már egyre kevesebb ideje van a többségnek - és egész jókat szoktunk érdekes dolgokról társalogni, meglepő módon, békés keretek között többnyire, de ha adódik is esetleg nézeteltérés - főleg politikai témák kapcsán - a viták végén mégis megmaradunk egymás ismerőseinek és nem egymás ellenfeleinek, az meg fel sem merül senkiben, hogy felnyomják a modiknál a velük együtt nem értő társaikat.

#81426
Fekete - barnított penge- fehér nyéllel ? Nehogy mán könnyű dolgod legyen. 😊
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.02.04. 19:13:52
#81425
Üdv Urak!

Megbízható mosógép szerelő kerestetik... 😊

www.smart-bus.hu

#81424
Fekete-fehér szaru?
#81423
Esetleg a feketéből egy olyan karcsúbbat, mint a fehér

#81422
Csinálok egy karcsúbb feketét meg egy másik fajtát olyan opálos kinézetű világosat..Majd lefotózom velük és akkor véglegesíthetünk😊
#81421
Innen nézvést egyértelműen a fekete. A fehér verzió olcsó hatást kelt (így képen).
#81420
Akkor mégis van...

Seaweed
#81419
+1 fekete
#81418
fekete. nem is lehet kérdés. a fekete/ezüst karakteres kombó egymást erősítik és kiemelik. esetleg valamilyen fa de ezzel a világos izével csak gagyi hatást érsz el.

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81417
Egyértelműen a schwartz.

Ka-50

#81416
Amelyiken manuálisan kell akkor úgy ,E4 el meg automatán. Minek szopassa magát az ember ugye.
Észlelés . Most erre mit mondjon az ember. Nézzél ,és vagy látod vagy nem.azért nem olyan nehéz kiszúrni őket ,meg megcsillannak a fényben ,vagy fekete pöttyök. Az irányítás megadja ,hogy akkor hol vannak,gondolod addig helyben köröznek míg te odaérsz?😊 Megadja az irányt is ,ki kell számolnod ,hogy kb hol fogtok találkozni,de a tuti az az,hogy fölmész 6K ra és figyelsz.Ha ott senki akkor lemész 5 re ,utána 4 re és onnan már látod nagyjából az alacsonyan sertepertélőket is. Megszokod különben és nem lesz azzal gond.
#81415
Clod-tól függetlenül kérdeztem, szimplán érdekel és tetszik a gép.
de ha már a játéknál vagyunk ... nekem az észlelés és azonosítás a legnagyobb problémám 😊
valszeg azért is mert újoncként nem tudom merre keressem a vörösöket 😊
ami kikészít, hogy földi irányitás elmondja merre vannak a vadászok/bombázók, megyek mittomén 40km-t, már csak 12km-re vagyok aztan eltűnik a cél és másik irányba megint 30+ km 😞
propitchet ti manuálon használjátok? egy rácsapásnál 11-12 órára állítjátok?
#81414
Nézegettem miket raktam fől régebben és itten van Pomidor kollega. Szegény ,ha összefutottunk kb mindig leesett😊
#81413
Én elhiszem neked Laca<#wink>. Az ember jó ha tisztában van a határaival. Mint mondottam, esztétikai érzék=0

#81412
Az inkább ilyenekhez illik.
#81411
Mondjuk én általában szakállas vagyok, úgyhogy nincsen szükségem ilyesmire. Bár amióta egyszer összekevertek egy örmény csákóval bizonyos tartozás ügyben, azóta azért nem növesztek dzsihád szakállat<#nevetes1> Meg koránt sem olvasgatok a könyvtárban mikor várom , hogy felhozzák a raktárból<#vigyor>

#81410
Hát akinek túl vastag az arcbőre, minek következtében a szőre a drótkefével vetekszik, annak bizony nem a papné, hanem a húsbárd <#zavart2> <#nyes>
Utoljára szerkesztette: 77pxdumbo, 2015.02.04. 11:05:02

#81409
Taktika egyszerű.
Mindig te legyél magasabban .És mindig minden körülmények közt tartsd meg az energiádat. Ne állj le forgolódni.
Ott vannak a tecsöveden videóim ,szemezgess ,az a jó taktika.
Innen már tovább navigálhatsz.
#81407
nem tudtok esetleg olyan elektronikus bf109 leírásról ami fellelhető? magyarul 😊
történetéről, modellekről, anglia csatáról, erősségről, gyengeségről, taktikáról stb stb
wikipédia elég kevés 😊
#81406
Mondom én. Mondjuk nem tudom mi a gond a a húsos bárddal<#alien>

#81405
<#nyes>

#81404
<#eljen>
Meggyőztél😊
#81403
A fekete egy kicsit robosztusabbá teszi, erőteljesebbnek néz ki, viszont kicsit elnyomja a pengét. A fehér könnyedebb finomabb külsőt kölcsönöz neki és a hangsúly a pengén marad, márpedig az a lényeg. Nem igaz? DE!.
Utoljára szerkesztette: 77pxdumbo, 2015.02.04. 10:29:39

#81402
Most nézegetem ,végül is jó mindkettő de talán a fekete vaskos egy kicsit ehhez a pengéhez , ezek a nyelek mármint olyanok mint a fekete inkább a nagy húsos bárdokhoz valók.
Van még egy fa nyelem készen azt is rápróbálom😊
#81401
Esztétikai érzékem=0
De talán a fekete.

#81400
Srácok. Melyik nyél menne hozzá jobban.

PhantomAss
#81399
#81398
A gyémántporra természetesen csak akkor van szükség, ha valami baleset folytán nagyolni kell.
Például, amikor belecsukok a bicskába egy darabka őszibarackot éjszakára<#zavart1> (na, az csúnya munkát csinált reggelre).
Az él fenntartásához amúgy elég a nadrágszíj belső oldala, ha komolyabb farigcsálást nem végzek.

De legjobban persze kiszállásokon jön, mivel ezt a barátomat, például, olyankor nem kímélem, úgyhogy esténként a tábortűznél elkél néha a gyémánt :

(Elnézést, ha valakinél berúgja az ingerküszöböt a gyönyörűséges lanyardom!)

Ebben a DC4-ben pedig az a lényeg, hogy ott van olyankor is a gyémántjával meg zafírjával, hiszen csak egy 100x33x7 mm-es lófütty.
(ON!!!: ...meg, hogy volt ilyen repülőgép!)
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.02.03. 23:50:25
#81397
szia, ne haragudj de téged nem ismerlek ezért nem is gondolhattam rád.

Egy régi jó ismerősömre céloztam akit évek óta ismerek és az egyik oszlopos tagja ennek az összeszokott baráti társaságnak de méltatlanul elvesztette a nickjét és kénytelen friss regesként hozzászólásokat tenni.

Direkt kitettem a smiley-kat is hogy érzékeltessem a viccet, de sajnálom hogy te ezt nem érted vagy félreértetted.

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81396
Ha rám célzol én nem vagyok friss reg, még ha annak is néz ki a dátumból, hanem elvesztettem a login-om és nem adta vissza az sg.
#81395
Én a katonaság után 86/87-es tanév első félévét ott kezdtem, de aztán otthagytam. Hogy miért ? Lányok, lusta voltam, vagy csak nekem még korai volt ? Nem tudom, de felnőtt fejjel jobban ment nekem, azt vettem észre. Nekem még volt olyan tanárom a szakközépben, aki 56-ban ott volt diák az egyetemvárosban. Mesélt az épület tetején levő géppuskákról, meg a forradalom leverését követő pufajkás razziákról is a koleszban.
#81394
Asszony résziről rokony, nagy arc az öreg! Próbált csábítani, hogy MSc Anyagmérnöknek mennyire kiváló lennék, de sehogy sem illik az IT Security mellé... <#zavart1>
Utoljára szerkesztette: Caterpillar, 2015.02.03. 21:27:06
#81393
Hogyne! Öntészeti tsz <#nevetes1> Jó szerencsét!

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81392
Tán Dúl Jenő neve akkor mond e valamit? <#vigyor3>
Utoljára szerkesztette: Caterpillar, 2015.02.03. 21:22:04
#81391
2002-2007 <#integet2>

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81390
Elnézést Urak! A slusszpoén tényleg lemaradt de nem a drámaiság miatt hanem egy telefon miatt rácsaptam az enterre.

Nos ott tartottam, hogy megkérdeztem a konzulensemet, aki már közel 30 éve dolgozott az üzemben, hogy milyen anyagú lehetett az ágyúcső.

A válasz: sejtelmes, sokat sejtető mosoly.

De én nem hagytam annyiban és erősködtem, hogy mondjon már valamit! Erre csak annyit mondott hogy majd később kitérünk erre is ha annyira izgatja a fantáziámat, de csak akkor ha megírtam és eredményesen megvédtem a szakdolgozatomat.

A diplomavédés megtörtént eredménnyel. Az volt a szokás, hogy a szakdolgozatból 3 példányt kell bekötettni egyet saját használatra emlékbe, egyet ajándékba a Tanszéknek és az utókornak és még egyet szintén ajándékba a szakmai konzulensnek köszönetképen a segítségéért.

Én személyesen vittem el a szakdogát az üzembe, hogy sajátkezűleg adjam át, és egyúttal feltegyem végre az ominózus kérdést. Annak ellenére hogy előre bejelentkeztem és időben megjelentem a konzulensem nem volt a helynén. De még az üzemben sem. A titkárnő azt mondta, hogy az igazgató úrnak közbejött valami és jelenleg házon kívül van, nem tudja mikor jön vissza...

Oda adtam a szakdogát aztán bementem az üzembe hogy elköszönjek a gyakorlati idők során összehaverkodott dolgozóktól.

Nagyon sok szaki volt ott aki szívvel lélekkel végezte ott a munkáját és megható szakmai büszkeséggel beszélt és mesélt a múltról hiszen életük nagyrészét ott töltötték.

Kézen fekvő volt a dolog, hogy Őket kérdezem meg. Hát egy szó mint száz, végtelen történet meséléseket hallgattam végig de rákellett jönnöm, hogy fogalmuk sem volt a választ illetően. Egyrészt hadititok volt az is évtizedeken keresztül, hogy valójában ágyú gyár az üzem, és a gépgyár csak fedő sztori (persze kiszolgálták a gép és nehéz ipart de a fő profil akkor is az olaszok lerohanására való felkészülés volt és szuper titkos lőpróbák a Bükkben amit egész miskolc és a környék tisztán hallott <#nevetes1>) Szóval az egyszerű munkás vagy szaki de még a technikus sem volt mindig tisztában milyen alapanyaggal is dolgozik csak követték az előírt technológiát. (ez persze erős sarkítás és nem teljesen fedi a valóságot de a lényeg azért ez volt szerintem)

Hogy a főnök tudta e a választ vagy sem nem derült ki. Én megértettem, hogy kár a dolgot feszegetni.

Sajnos maga az üzem is évekkel később bezárt. Azóta kísérteties csend terjed a vasgyár területéről. Már a szirénák sem jelzik a műszakváltásokat pedig az egykor hozzátartozott miskolc hangulatához. Amikor tudomásomra jutott, hogy a sz üzem bezárt, egy kicsit meg is könnyeztem a dolgot. <#sir>

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81389
Ja, egész jó kis szerkentyű. Az acél linerek hiánya kicsit baszkurálja az egyamat (Ontario RAT 2 lesz?, csak az sajnos nem lock-back), de egyébként semmi hátrányát nem látom.
Nyitott állapotban, két ujjal összenyomva pár tized rugalmas alakváltozása van (pedig "aszongyák" elég erős markom van). Használat közben észrevehetetlen. Illetve annyiban, hogy nagyon könnyű (60+gr), ami EDC-nél nem hátrány.
Szépen működik, egykezes kicsapással jól nyílik.
Kb. a Spy Byrd széria konkurrense.
Ilyen (csak tettem rá UV zöld parakord kanócot):


A sztoriddal kapcsolatban:
Itthon a gépi kovácsolást egy DIMÁVAG 100t-ás egyetemes darabológép átalakított lyukasztó részével csináljuk.
Ajaxot nem mertünk venni a szomszédság miatt...
Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.02.03. 20:35:43

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

Gundark 1 1
#81388
Szzus így nem lehet befejezni egy történetet 😊 És mibű vót?

Urak, nekem már jóideje megvan a dobozos CloD de már rég nem játsztam véle. Milyen pecseket kell feltennem hogy szép is meg jó is legyen? 😊
Utoljára szerkesztette: Gundark 1 1, 2015.02.03. 20:17:04
#81387
Nem hagytál le valamit a végéről ?

Mikor jártál Miskolcra ?
#81386
Némi hiányosságot érzékelek a történettel kapcsolatban....