IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Akkor egyél sokat. 😊)) Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni. 😊
Nyilván Trianon miatt érzelmi kérdés a többség számára a francia és román emberekhez való viszonyulás, viszont ezt félre téve nekem van egy echte román emberem a cégnél, de annyira román, hogy mikor idejött anno, nem is beszélt magyarul, mára viszont az egyik legjobb emberem és ha ő alapján kellene a románokat megítélnem, akkor én bizony pozitív értékelést adnék nekik.
Nyilván már a korral is jár, hogy az ember idősebb korára elfogadóbbá válik, de ha belegondolunk, hogy valójában úgy ítélkezünk a amik, románok, németek, franciák stb. felett, hogy a többség számára alig van személyes tapasztalat az irányukban, akkor lehet, hogy nem járunk jó úton.
Ma már felnőtt fejjel már persze árnyaltabb a kép. Szerintem amerika a mesterségesen elbutított elhízott, de mindenképpen túlságosan elkényelmesedett emberek hazája rengeteg problémával (bevándorlás, demográfia, gazdaság stb). De nem mondanám hogy hülyébbek csak mert amerikaiak.
Na a románokat én sem szívlelem, de velük nincsen semmilyen tapasztalatom. Itt németországban a gyárban ahol dolgozom a kétkezi betanított munkás az román vagy török. De a törökök közül sokan kiemelkedtek a sori munkából és művezetők technikusok inkább mint operátorok. A szellemi, irodai munkák pedig egyértelműen németeké.
A törökökkel nekem kifejezetten jó a viszonyom, pedig pont velük tudom magam legkevésbé megértetni, mert nem beszélek németül ők meg általában nem beszélnek angolul. De amint megtudják, hogy magyar vagyok, akkor valahogy mindig úgymond egymásra találunk. Rájöttem, hogy szeretnek minket és testvér népnek tartanak minket. Ráadásúl én is szívesen fogyasztom a török ételeket mert bár nincs bajom a német kajákkal sem de ha egy kicsit úgy érzem hogy nem csak finomat ennék de egy kicsit tartalmasabbat is akkor a törökökhöz megyek. Egy német nem eszi meg a török konyhát. Nem is igen vegyül velük.
Csak érdekességként. A gyár parkolójában ha látok egy drága sportkocsit akkor az nagyobb eséllyel lesz román vendégmunkásé vagy egy töröké <#smile>#smile> Konkrétan van egy Z4-es bmw meg egy Nissan GTR. Az egyik egy török targoncásé a másik meg egy román operátoré. A közvetlen német mérnök kollégáim pedig tök átlagos autókkal járnak ráadásul nem is a legfiatalabbakkal. <#crazya>#crazya>
Amúgy a csiga kifejetetten jó kaja 😄 Én kedvelem, csak nem értem miért olyan drága. Az íze és az állaga olyan mint a csirke zúza enyhe pocsolya mellék ízzel. Előételnek kifejezetten finom egy kis fűszervajas piritóssal..
A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Utoljára szerkesztette: Gundark 1 1, 2015.02.18. 15:47:51
A háború az mocsok dolog ,főleg ezek a nagy világot átívelő események. Olyan emberek ölik egymást akiknek az égadta világon semmi bajuk nincs ,vagy nem volt egymással ,pusztán azért mert pár "nagy " egyén kitalálta a tutit. Aztán már ahogy szélesedik az esemény egyre több lesz a személyes dolog is . Egy háború kirobbantásához bőven elég pár száz ember akik gátlástalanok ,annyit meg bárhonnan összeszedsz . Utána már öngerjesztő a folyamat ,és nincs megállás. Meg kell még valami véresszájú hangember aki jóóóól feltüzeli a népeket oszt ennyi. Olyan meg megint csak akad mindenhol.
Amit írtam azzal nem akarom én lebecsülni az oroszok, ukránok és az egykori SZU-ban élő valamennyi nép erőfeszítését. Tény, hogy ők szenvedték meg a legjobban a II. vh-át. (Bár nem biztos, hogy jó ilyen "szenvedésversenyt" hirdetni, hiszen aki bármelyik oldalon is megszenvedte a harcokat, annak nyilván a saját története a leghúzósabb.) Az is jó, hogy a filmet átveszik az amcsik is (így pl. van esély arra, hogy nálunk is bemutatják). Nyilván voltak hősök mindegyik oldalon. Volt például olyan B-17-es parancsnok, aki háromszor teljesítette a 25 bevetést, az utolsón, a 75-en majdnem otthagyta a fogát Berlin fölött. Utána már nem vállalt többet. :-)
A Béna.
A Béna.
Az életem során eddig egyetlen jó román dologgal találkoztam: IS-28B2 vitorlázó repülőgép. Klassz, korlátozottan műrepülhető gép, és elképesztően masszívan van összerakva. Román léte ellenére nagyon várom már, hogy tavasszal újra repüljek vele. Mert jó és szerethető repülőgép. A franciákért én sem rajongok, főleg Trianon miatt. Viszont ha azt mondanák, hogy: "itt egy Mirage pattanj be hátra, nyomunk egy útvonalat" akkor nem tiltakoznék. Persze, ha előtte meg kéne enni egy csigát, akkor már igen 😄
Pavlicsenko létezett. Túlélte a háborút,1974-ben halt meg.
14 éves kora óta sportlövészettel foglalkozott. Történészhallgató volt amikor kitört a háború.Önként jelentkezett a szolgálatra.
1942-ben megsérült egy tüzérségi lövedék repeszétől, ekkor már megvolt a 309 elismert találata,köztük sok magasrangú német tiszt,és 36 német mesterlövész. Nem csak németeket lőtt le, a pályafutását két román lelövésével kezdte. A sebesülése után visszavonták a frontról.
USA-beli és kanadai körutat tett,az amerikai elnök feleségének meghívására,aminek során nyilvános előadásokat tartott Fogadta őt az elnök a Fehér Házban. Angliában is tett egy rövid körutat, majd a hazatérése után lőkiképző lett a hadseregnél.
A frontra már nem tért vissza.
Nyilván "úgy könnyű",de például ha a repülést nézzük, akkor az amerikai bombázószemélyzeteknél alapszabály volt, hogy 25 bevetés után végérvényesen irány haza az USA-ba. Általában oktatónak. Ezzel szemben például egy német vagy magyar pilóta a háború utolsó napjáig kellett harcoljon.
A háború után befejezte a tanulmányait, történész lett. A hadseregben őrnagyi rendfokozatig jutott és eredményeiért megkapta a Szovjetunió hőse kitüntetést is. Kétszer szovjet postai bélyeget is kiadtak az arcképével.
Szerepel a Dicovery csatorna fegyvertan( Weaponology) című sorozatában is. A Szpecnazról szóló (borzalmas magyar narrációval megáldott) részben láthatjuk Pavlicsenkót.
Az USA-beli egyik előadásának részletét lehet látni. A Szpecnazt a sorozat második évadának tizenkettedik része mutatja be,ha jól emlékszem.
Egyébként érdemes őket is olvasni, de lehetőleg már a 90-es évek utánról. Az a gyűjtemény, amit Tom talált a II. világháborús szovjet pilóták visszaemlékezéseiről, interjúiról figyelemreméltó!
Szerintem meg minden korban ,mindenhol hamisították a történelmet ,éppen annak a szája íze szerint akinek ez érdekében állt,így kb ez számomra nem oszt nem szoroz.Mellesleg én nem olvastam orosz szerzők háborús visszaemlékezéseit 😊
Egy "igaz" ember
Na most az egésszel az a bibi, hogy mindenki kaukázusi (európai) emberként írja le Mereszjevet. Még a könyvből készült filmben is így szerepel. De van egy könyv, amit még szintén az átkosban adtak ki, és valami ilyen címe van, hogy A magyar katonai repülés története. Ebben van egy kép, Alekszandr Mereszjevről, amint MiG-21-esek előtt magyar pilótákkal pózol. Csakhogy ezen a képen egy full tatár csávó látható Mereszjevként. Így nem öregedik valaki! :-D
De ez tök mellékes is,mindenhol hallgattak el dolgokat,ott van a németeknél Prien amikor nem jött vissza egy bevetésből az u bootja ,sokáig elhallgatták a dolgot,de a veszteségeiket sem verték nagy dobra. Mindkét rendszerben kb azonos volt a más vélemény nem tűrése,de még a demokráciától híres Briteknél ,Usákoknál sem kötöttek mindent a nép órára,és természetes,hogy felnagyították a sikereket,hisz ki a fax ment volna önként és dalolva a vágóhídra ,vagy ült volna be egy sherman ba ha elmondják nekik,hogy pl semmi esélyük egy német HK ellen.
Az igazságot én speciel 30 év múlva tudtam meg egy orosz oldalról, azaz, hogy Pokriskin kifejezetten menekült a saját gyártású gépektől, és a háborút is egy P-63-as ülésében fejezte be.
(Egyébként nyugaton még sokáig élt az a vélekedés, hogy nem Kozsedub volt a legeredményesebb szövetséges ász a háborúban, hanem volt egy ismeretlen szovjet pilóta 80 győzelemmel, csak ő politikailag megbízhatatlannak bizonyult, és kiradírozták a történelemkönyvekből.)
Mindenhol vannak jó és kevésbé jó emberek,de amúgy egyvalamit érzek.
Azt a gőgöt ,tudálékosságot amit nap mint nap tapasztalok a saját nemzetem polgárainál. Legalábbis elég sűrűn látom,hogy mi aztán okosabbak vagyunk,meg jobban tudjuk,meg mindenki hülye,(jó példa erre az usákok lehülyézése,tudatlanságára való hivatkozás valamiért ) pedig ha magunkba néznénk akkor azért lenne csodálkozni való.
Tisztában vagyok vele, hogy ez egy felszínes fekete/fehér szemlélet ami teljességgel szubjektív és talán alaptalan is, de bennem akkor is már csak így marad 😄 Lehet, talán neveltetésemből is fakad.
A franciákkal kapcsolatban érzek még hasonlókat... nem tudom ti hogy vagytok ezzel 😄
A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb
(Na meg ötször törtem rommá a gépet még a földön)
Mindenesetre ital, vagy nem ital, van mit gyakorolnom......
Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960
Ergo valóban jól kibaxtál magaddal😊
No de majd a következő ,mert okos ember a más kárán ugye😊)
A videó jó.
Viszont ha megengedsz pár észrevételt.
1.Mi az oka ,hogy szintben közeledsz az ellen felé?
2.Mi az oka,hogy a legalacsonyabbat támadod ?
Aranyszabály,hogy harc előtt felmérjük a "terepet" helyezkedünk ,előnyös pozíciót veszünk fel,még ha az több időbe is teli,nem hajt a tatár .Ha meg így alakul akkor a legmagasabbat támadni ,és onnan energia vesztés nélkül tudsz tovasuhanni.
Ha már 2 vagy csak 1 ezressel felettük vagy akkor azt csinálsz velük amit akarsz.
De fogadjunk tudod mindezt😊 csak az a sör.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.02.17. 17:47:24
Sikerült 4 spitet felhergelnem és mivel az ugyananyi sörtől kemény voltam, eszembe sem jutott menekülni, inkább a dicső halál.
Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960
Én részemről akkor sem hiszek az orosznak ha kérdez. Pláne ha még szovjet is a szentem <#smile>#smile>
A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb
"Nulla tenaci invia est via"
?(???)?
Ja és távcső nélkül .Oroszok kb úgy viszonyultak hozzá mint Hartmanhoz. De szerintem jobban fostak tőle.
OFF
Most találtam, tényleg fantasztikus:
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

Ha kikeveredek belőle akkor irány a csatorna, és lesz videó is, megígérem. 😉
Utoljára szerkesztette: acidrain, 2015.02.17. 00:15:24
"Rácsapott, mint Kukori a műmenyétre."
Most is felnézek majd az ATAG-ra. Van valami StormosWaros szeró is.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.02.16. 22:09:21
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
De ha az "ifjabb " titánok csinálnak felvételeket az se zavarna .
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.02.16. 21:33:24
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Ez hülye a szimekhez úgy ahogy van.
Mondjuk én lexarom ,mert ez nem ér annyit amit elkérnek érte ,de ahogy hallom lassan már a mozi jegy mellé is BOST fognak adni.