IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#81785
"...Amúgy a csiga kifejetetten jó kaja 😄 Én kedvelem, ..."

Akkor egyél sokat. 😊)) Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni. 😊

Nyilván Trianon miatt érzelmi kérdés a többség számára a francia és román emberekhez való viszonyulás, viszont ezt félre téve nekem van egy echte román emberem a cégnél, de annyira román, hogy mikor idejött anno, nem is beszélt magyarul, mára viszont az egyik legjobb emberem és ha ő alapján kellene a románokat megítélnem, akkor én bizony pozitív értékelést adnék nekik.

Nyilván már a korral is jár, hogy az ember idősebb korára elfogadóbbá válik, de ha belegondolunk, hogy valójában úgy ítélkezünk a amik, románok, németek, franciák stb. felett, hogy a többség számára alig van személyes tapasztalat az irányukban, akkor lehet, hogy nem járunk jó úton.
#81784
Na, a jenkikkel kapcsolatban nekem túl sok bajom nincsen. Rám elég komoly behatást tett a "kultúrájuk". Magyarán én amerikai rajzfilmeken és filmeken nőttem fel. Lévén 80-as években született gyerek vagyok, nekem amerika egy áhitattal nézett álomvilágnak tűnt gyerekfejjel.

Ma már felnőtt fejjel már persze árnyaltabb a kép. Szerintem amerika a mesterségesen elbutított elhízott, de mindenképpen túlságosan elkényelmesedett emberek hazája rengeteg problémával (bevándorlás, demográfia, gazdaság stb). De nem mondanám hogy hülyébbek csak mert amerikaiak.

Na a románokat én sem szívlelem, de velük nincsen semmilyen tapasztalatom. Itt németországban a gyárban ahol dolgozom a kétkezi betanított munkás az román vagy török. De a törökök közül sokan kiemelkedtek a sori munkából és művezetők technikusok inkább mint operátorok. A szellemi, irodai munkák pedig egyértelműen németeké.

A törökökkel nekem kifejezetten jó a viszonyom, pedig pont velük tudom magam legkevésbé megértetni, mert nem beszélek németül ők meg általában nem beszélnek angolul. De amint megtudják, hogy magyar vagyok, akkor valahogy mindig úgymond egymásra találunk. Rájöttem, hogy szeretnek minket és testvér népnek tartanak minket. Ráadásúl én is szívesen fogyasztom a török ételeket mert bár nincs bajom a német kajákkal sem de ha egy kicsit úgy érzem hogy nem csak finomat ennék de egy kicsit tartalmasabbat is akkor a törökökhöz megyek. Egy német nem eszi meg a török konyhát. Nem is igen vegyül velük.

Csak érdekességként. A gyár parkolójában ha látok egy drága sportkocsit akkor az nagyobb eséllyel lesz román vendégmunkásé vagy egy töröké <#smile> Konkrétan van egy Z4-es bmw meg egy Nissan GTR. Az egyik egy török targoncásé a másik meg egy román operátoré. A közvetlen német mérnök kollégáim pedig tök átlagos autókkal járnak ráadásul nem is a legfiatalabbakkal. <#crazya>

Amúgy a csiga kifejetetten jó kaja 😄 Én kedvelem, csak nem értem miért olyan drága. Az íze és az állaga olyan mint a csirke zúza enyhe pocsolya mellék ízzel. Előételnek kifejezetten finom egy kis fűszervajas piritóssal..

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81783
Azért valljuk be: német szemmel nézve a 75 bevetés nem valami sok.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

Gundark 1 1
#81782
No meg hát Laca a háború a fiatalok sportja. Az olyan öregeket mint mi , már igen nehéz rávenni hogy csatába menjen azért mert az éppen aktuális főnökség azt gondolja. Ha személyessé válik akkor már igen. A fiatalok meg hurrá roham üzemmódban vannak. Minden oldalon voltak hősök és gazemberek. Az amik között is volt aki erőszakolt meg nőket és az oroszok között is aki segített a rászorulóknak. Szidhatunk mindenkit innen a fotelből, de nem szeretném ezt átélni. Ki tudja hogy változtatna meg minket is ha elvesztenénk hirtelen mindent ami számít. Vívjuk csak a csatákat a virtuális égbolton, és hallgassuk ahogy az ellenfél a monitor mögött káromkodik 😊 (mert természetesen egy rohadt lag, vagy csalás miatt lett lelőve 😄
Utoljára szerkesztette: Gundark 1 1, 2015.02.18. 15:47:51
#81781
<#eljen>
A háború az mocsok dolog ,főleg ezek a nagy világot átívelő események. Olyan emberek ölik egymást akiknek az égadta világon semmi bajuk nincs ,vagy nem volt egymással ,pusztán azért mert pár "nagy " egyén kitalálta a tutit. Aztán már ahogy szélesedik az esemény egyre több lesz a személyes dolog is . Egy háború kirobbantásához bőven elég pár száz ember akik gátlástalanok ,annyit meg bárhonnan összeszedsz . Utána már öngerjesztő a folyamat ,és nincs megállás. Meg kell még valami véresszájú hangember aki jóóóól feltüzeli a népeket oszt ennyi. Olyan meg megint csak akad mindenhol.
#81780
Ezt Lacának is írom <#circling>:

Amit írtam azzal nem akarom én lebecsülni az oroszok, ukránok és az egykori SZU-ban élő valamennyi nép erőfeszítését. Tény, hogy ők szenvedték meg a legjobban a II. vh-át. (Bár nem biztos, hogy jó ilyen "szenvedésversenyt" hirdetni, hiszen aki bármelyik oldalon is megszenvedte a harcokat, annak nyilván a saját története a leghúzósabb.) Az is jó, hogy a filmet átveszik az amcsik is (így pl. van esély arra, hogy nálunk is bemutatják). Nyilván voltak hősök mindegyik oldalon. Volt például olyan B-17-es parancsnok, aki háromszor teljesítette a 25 bevetést, az utolsón, a 75-en majdnem otthagyta a fogát Berlin fölött. Utána már nem vállalt többet. :-)
#81779
Meg nyersen is 😊

A Béna.

#81778
Dehogynem enned meg azt a csigat

A Béna.

#81777
Én például a románokat rühellem és az amerikaiakat. Viszont nem olyan szinten,hogy mindent alapból utálok, elutasítok, lenézek, ami ezen két nemzethez köthető. Attól, hogy nem szeretem az amerikaiakat például elismerem, hogy az F-22 egy kurvajó vadászbombázó, és valószínűleg a legfejlettebb rendszerben álló vadászgép jelenleg. A szőröstalpúakat kifejezetten nem szeretem, de ettől még elismerem, ha valami román és jó.
Az életem során eddig egyetlen jó román dologgal találkoztam: IS-28B2 vitorlázó repülőgép. Klassz, korlátozottan műrepülhető gép, és elképesztően masszívan van összerakva. Román léte ellenére nagyon várom már, hogy tavasszal újra repüljek vele. Mert jó és szerethető repülőgép. A franciákért én sem rajongok, főleg Trianon miatt. Viszont ha azt mondanák, hogy: "itt egy Mirage pattanj be hátra, nyomunk egy útvonalat" akkor nem tiltakoznék. Persze, ha előtte meg kéne enni egy csigát, akkor már igen 😄

#81776

Pavlicsenko létezett. Túlélte a háborút,1974-ben halt meg.
14 éves kora óta sportlövészettel foglalkozott. Történészhallgató volt amikor kitört a háború.Önként jelentkezett a szolgálatra.
1942-ben megsérült egy tüzérségi lövedék repeszétől, ekkor már megvolt a 309 elismert találata,köztük sok magasrangú német tiszt,és 36 német mesterlövész. Nem csak németeket lőtt le, a pályafutását két román lelövésével kezdte. A sebesülése után visszavonták a frontról.
USA-beli és kanadai körutat tett,az amerikai elnök feleségének meghívására,aminek során nyilvános előadásokat tartott Fogadta őt az elnök a Fehér Házban. Angliában is tett egy rövid körutat, majd a hazatérése után lőkiképző lett a hadseregnél.
A frontra már nem tért vissza.
Nyilván "úgy könnyű",de például ha a repülést nézzük, akkor az amerikai bombázószemélyzeteknél alapszabály volt, hogy 25 bevetés után végérvényesen irány haza az USA-ba. Általában oktatónak. Ezzel szemben például egy német vagy magyar pilóta a háború utolsó napjáig kellett harcoljon.
A háború után befejezte a tanulmányait, történész lett. A hadseregben őrnagyi rendfokozatig jutott és eredményeiért megkapta a Szovjetunió hőse kitüntetést is. Kétszer szovjet postai bélyeget is kiadtak az arcképével.
Szerepel a Dicovery csatorna fegyvertan( Weaponology) című sorozatában is. A Szpecnazról szóló (borzalmas magyar narrációval megáldott) részben láthatjuk Pavlicsenkót.
Az USA-beli egyik előadásának részletét lehet látni. A Szpecnazt a sorozat második évadának tizenkettedik része mutatja be,ha jól emlékszem.

#81775
Figyu, a 70-es években ez a két könyv létezett. Nekem ez jutott. .-) De én először még Avia S-199-s makettet raktam össze, amiről pár év múlva kiderült, hogy ez valójában a Messzer! :-D

Egyébként érdemes őket is olvasni, de lehetőleg már a 90-es évek utánról. Az a gyűjtemény, amit Tom talált a II. világháborús szovjet pilóták visszaemlékezéseiről, interjúiról figyelemreméltó!
#81774
ok😊 Gyártottak "hősöket". Úgy gondolták jó a propaganda a népnek.
Szerintem meg minden korban ,mindenhol hamisították a történelmet ,éppen annak a szája íze szerint akinek ez érdekében állt,így kb ez számomra nem oszt nem szoroz.Mellesleg én nem olvastam orosz szerzők háborús visszaemlékezéseit 😊
#81773
Ez meg a "megrázó dokumentumregény" (a borítón az arc, hát ez itt még nem tatár:-D):

Egy "igaz" ember
#81772
Bocs, a könyv címe: A magyar repülés története

Íme
#81771
Lásd a #81770-est Mereszjevről! :-D Nem vagyok benne biztos, hogy a csávó létezett! :-)
#81770
Ja és legfőképpen azért, mert ugye volt a "másik" "dokumentum", visszaemlékezés könyv abból az időből, az "Egy igaz ember". Aki nem tudná miről szól: egy Alekszandr Mereszjev nevű pilóta gépet lelövik az ellenséges vonalak mögött, mindkét lába megsérül az ugrásnál, de ő több száz kilométert kúszik a saját vonalak felé, partizánok megmentik, gép jön érte, kórházba kerül, de a lábát nem lehet megmenteni, de ő műlábbal is megtanul repülni, és tovább írtja a fasisztákat.

Na most az egésszel az a bibi, hogy mindenki kaukázusi (európai) emberként írja le Mereszjevet. Még a könyvből készült filmben is így szerepel. De van egy könyv, amit még szintén az átkosban adtak ki, és valami ilyen címe van, hogy A magyar katonai repülés története. Ebben van egy kép, Alekszandr Mereszjevről, amint MiG-21-esek előtt magyar pilótákkal pózol. Csakhogy ezen a képen egy full tatár csávó látható Mereszjevként. Így nem öregedik valaki! :-D
#81769
Jó ez azért nem ugyan az😊 Na pl Pokriskin nem egy hülye gyerek volt ,persze ,hogy tudta melyik a jobb vas ,de szerinted leírhatta?
De ez tök mellékes is,mindenhol hallgattak el dolgokat,ott van a németeknél Prien amikor nem jött vissza egy bevetésből az u bootja ,sokáig elhallgatták a dolgot,de a veszteségeiket sem verték nagy dobra. Mindkét rendszerben kb azonos volt a más vélemény nem tűrése,de még a demokráciától híres Briteknél ,Usákoknál sem kötöttek mindent a nép órára,és természetes,hogy felnagyították a sikereket,hisz ki a fax ment volna önként és dalolva a vágóhídra ,vagy ült volna be egy sherman ba ha elmondják nekik,hogy pl semmi esélyük egy német HK ellen.
#81768
Azért Laca, mert Pokriskin leírja a könyvében (Háborús égbolt), hogy sírtak az örömtől, amikor végre átvehették vadonatúj La-5-öseiket, és végre már nem "idegen" gyártású P-39-eken kellett harca indulniuk a gonosz fasiszták ellen. Hát még akkor hogy örült, amikor beülhetett a La-7-esbe, írja. (Mivel más könyv a 70-es évek végén nem nagyon volt vadászrepülő visszaemlékezés témában, akkoriban nálunk ez volt az etalon.)

Az igazságot én speciel 30 év múlva tudtam meg egy orosz oldalról, azaz, hogy Pokriskin kifejezetten menekült a saját gyártású gépektől, és a háborút is egy P-63-as ülésében fejezte be.

(Egyébként nyugaton még sokáig élt az a vélekedés, hogy nem Kozsedub volt a legeredményesebb szövetséges ász a háborúban, hanem volt egy ismeretlen szovjet pilóta 80 győzelemmel, csak ő politikailag megbízhatatlannak bizonyult, és kiradírozták a történelemkönyvekből.)
#81767
Én asszem megértem arra,hogy senki iránt nem érzek ellenszenvet ,mármint a nemzetisége miatt.
Mindenhol vannak jó és kevésbé jó emberek,de amúgy egyvalamit érzek.
Azt a gőgöt ,tudálékosságot amit nap mint nap tapasztalok a saját nemzetem polgárainál. Legalábbis elég sűrűn látom,hogy mi aztán okosabbak vagyunk,meg jobban tudjuk,meg mindenki hülye,(jó példa erre az usákok lehülyézése,tudatlanságára való hivatkozás valamiért ) pedig ha magunkba néznénk akkor azért lenne csodálkozni való.
#81766
természetesen igazad van és nem is vitatom pusztán azt akartam érzékeltetni, hogy bennem zsigeri ellenszenv van minden iránt ami orosz.

Tisztában vagyok vele, hogy ez egy felszínes fekete/fehér szemlélet ami teljességgel szubjektív és talán alaptalan is, de bennem akkor is már csak így marad 😄 Lehet, talán neveltetésemből is fakad.

A franciákkal kapcsolatban érzek még hasonlókat... nem tudom ti hogy vagytok ezzel 😄

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#81765
Nézd Galland bátyó ezt ,hogy oldotta meg😊)
#81764
Úgy ahogy mondod. Ez után a mutatvány után gyors megittam még egy sört, csak hogy lehiggadjak és egyből 10 felszállásból 7 győzelmet sikerült kihozni.
(Na meg ötször törtem rommá a gépet még a földön)
Mindenesetre ital, vagy nem ital, van mit gyakorolnom......

Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

#81763
Szepy 😊 A kudarcokat mindenki eltitkolta ahogy csak tehette. Szerinted Sztálingrád esetét Németországban napi szinten taglalták az újságokban és a rádióban? De rengeteg példa van mindenhonnan ,szóval ez nem Orosz sajátosság😊
#81762
Ráadásul az az egy támadásod volt onnantól csak védekezésre futotta ami érthető is csak semmi értelme😊
Ergo valóban jól kibaxtál magaddal😊
No de majd a következő ,mert okos ember a más kárán ugye😊)
#81761
<#eljen>
A videó jó.
Viszont ha megengedsz pár észrevételt.
1.Mi az oka ,hogy szintben közeledsz az ellen felé?
2.Mi az oka,hogy a legalacsonyabbat támadod ?
Aranyszabály,hogy harc előtt felmérjük a "terepet" helyezkedünk ,előnyös pozíciót veszünk fel,még ha az több időbe is teli,nem hajt a tatár .Ha meg így alakul akkor a legmagasabbat támadni ,és onnan energia vesztés nélkül tudsz tovasuhanni.
Ha már 2 vagy csak 1 ezressel felettük vagy akkor azt csinálsz velük amit akarsz.

De fogadjunk tudod mindezt😊 csak az a sör.



Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.02.17. 17:47:24
#81760
Ha már videó, akkor itt van egy, aminek lehetne a címe az is hogy "hogyan baxunk ki magunkkal légiharc közben".
Sikerült 4 spitet felhergelnem és mivel az ugyananyi sörtől kemény voltam, eszembe sem jutott menekülni, inkább a dicső halál.

Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

#81759
érthető ha szkeptikusan viszonyulunk a szovjet propagandához ami a kudarcokat eltitkolta a sikert pedig feltupírozta.

Én részemről akkor sem hiszek az orosznak ha kérdez. Pláne ha még szovjet is a szentem <#smile>

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

repvez
#81758
Hát zajcev '91-ben halt meg és vele készült egy rövig interjú is, tehát nagy valószinűség szerint ő létezett, igaz azt , hogy az ellene hivott német létezett e vagy más néven arról megoszlanak a vélemények.
#81757
Mér ne léteztek volna. Minden ország szeretett előtérbe tenni sikeres harcosokat .Lelkesítőleg hatott a népre.Német oldalról mért nem kérdőjelezünk meg sikeres pilótákat ,harckocsizókat stb? Ráadásul azért lövész az jóval több volt ,és a sokból akadtak kiemelkedőek. Eleve ez a harcmodor egész más,mondhatni "különleges" tulajdonságokat kíván meg ,és akik rendelkeztek ezzel azoknak azért volt cél bőven.
#81756
Kérdés, hogy egyáltalán léteztek-e valójában...
repvez
#81755
Ebből a filmből mikor lesz nézhető formátum ? és akkor Zajcev kevesebb lelővés számmal nagyobb hirnevet kapot mint ez a hölgyemény..
DonZorro
#81754
Értem én hogy villanymotor de mitől forog??? 😄

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

Szabi
#81753
ott van a videó nevében

"Nulla tenaci invia est via"

DonZorro
#81752
Ez mi a F....omon játszik??? 😮

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

#81751
akkor a 2400mhz-es bukó

?(???)?

#81750
Simo Häyhä a fehér halál . Na ő volt aztán a topp. Na őróla szívesen néznék egy filmet.
Ja és távcső nélkül .Oroszok kb úgy viszonyultak hozzá mint Hartmanhoz. De szerintem jobban fostak tőle.
#81749
Film készült a történelem legeredményesebb mesterlövész nőjéről, Ljudmilla Pavlicsenkoról. Pavlicsenkonak 309 elismert áldozata van,köztük német mesterlövészek is. A film címe: Csata Szevasztopolért. A nemzetközi forgalmazás jogait megvette az oroszoktól a 20th Century Fox.

#81748
A jó öreg Hessler ezredes... <#awink>

OFF
Most találtam, tényleg fantasztikus:

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#81747
És az örök érvényű igazság.
#81746
#81745
#81744
#81743
#81742
1.009-ben elméletileg, bár szkeptikus vagyok óriási változások jönnek. Ennek előszele volt, hogy egy gombnyomásra lehet unlockolni minden részegységet multiban. Miért erőre lépés? Mert a community akarata érvényesül részlegesen. Mint ahogy az évszakok esetén is. De ez mind eltörpül az eljövendő FM DM mellet.
acidrain
#81741
Én is vagyok még, csak eltávot kértem magamtól. Elkapott valami nyavalya, olyan lázas voltam, azt hittem eldobom a kanalat.
Ha kikeveredek belőle akkor irány a csatorna, és lesz videó is, megígérem. 😉

Utoljára szerkesztette: acidrain, 2015.02.17. 00:15:24

"Rácsapott, mint Kukori a műmenyétre."

#81740
Én még szoktam reppenni, csak nem csinálok vidit. Nincs nekem ahhoz türelmem.
Most is felnézek majd az ATAG-ra. Van valami StormosWaros szeró is.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.02.16. 22:09:21

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#81739
Amúgy senki sem vitézkedik már a régiek közül? Kéne már valami jóféle videó amit élvezettel nézhetnék ,egy kis csihi puhi légi harc.
De ha az "ifjabb " titánok csinálnak felvételeket az se zavarna .
#81738
A CL9, de a ram sebeség nem sokat jelent. csak a tesztprogikban.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.02.16. 21:33:24

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#81737
Legyen úgy😊 De nekem kétségeim vannak még,stt! Tudod ki a fő kerékkötő. Ez az amerikai srác szerintem aki a 3*7 főnöke ha jól tudom.
Ez hülye a szimekhez úgy ahogy van.
Mondjuk én lexarom ,mert ez nem ér annyit amit elkérnek érte ,de ahogy hallom lassan már a mozi jegy mellé is BOST fognak adni.
#81736
Mondtam mondtam<#wink>, meg azt is ha netán mégsem csinálnák meg a kiadásra, akkor befejeztem..na most majd 3 hónapja nem repülöm, mivel eddig nem csinálták meg. A taktikájuk úgy látom az, hogy nincs más hátra, mint előre!