IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Papa01
#81936
<#eljen>

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

Papa01
#81935
Igen, igazad van, nagyon sokan rengeteget dolgoznak kevésért... de erről szerintem nem a multik tehetnek...

"...mint minap egy ismerős megkeresett,hogy kéne neki csinálni egy kis felújítást és nem talál szakembereket,de persze jó és olcsó legyen."

Ja ez teljesen így van.. picit olyan amikor a népek sóhajtoznak, h a 30-40e ft mobil miért nem tudja ezt vagy azt, és miért nincs benne ilyen meg olyan hw... (mint a 200 ezresben)

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81934
Ez az én vesszőparipám. Nincs érdekvédelem.És addig nem is lesz amíg a munkavállalók nem állnak a sarkukra.Ahogy mondat annó.Mindenki várja,hogy más csináljon helyette valamit.
#81933
Azt azon még nem gondolkodtál, hogy a diploma az nem ad automatikusan munkahelyet?
Mert ha ennyi diplomás munkanélküli van akkor nem lehet, hogy a diplomával van baj?

A Béna.

#81932
A multi azért fizet ennyit mert megteheti,hogy ennyit fizessen. Ha hirtelen köteleznék a multikat ,hogy emeljék háromszorosára a béreket tudod mi történne?
Meglepődhetsz háromszorosára emelnék a béreket. Nekik még így is megéri<#nezze>
Ha 10x ére emelnék akkor sem vonulnának ki még akkor is bőven megéri nekik...
CSak a munkáltató már csak olyan ,hogy magától nem fog extra fizetésemelést adni.

A devihitelekkel meg nem a bankok amortizálzák le az ingatlanpiacot hanem a devizahitelt felvevők...

Mert ugye amire hitelt kell felvenni valakinek arra nincs is igazából pénze...
De mi történt? Mindenki hitelt hitelre halmozott ahelyett ,hogy bekopogot volna a mindenkori regnáló kormány ablakán , hogy tessékfigyelni mi itt nagyon szarul keresünk...

A Béna.

#81931
Papa😊 Elbeszéltek egymás mellett.
Maradjunk a tényeknél.
Ma a nagy átlag havi 150000 forintot jó ha megkeres.Ezen kár vitatkozni sajna ez van.
Most,hogy egy IT szakember egyes cégeknél jól meg van becsülve az is rendben van. De ők a kevesek.
Ott a fiam ,semmi melóért hazavisz 4-5 kilót. Jó helyre sikerült bejutnia,ügyes is volt meg szorgalmas is.
Én örülök neki.
De sok ismerősöm igen nehéz melóért lófax pénzt kap. És ez is ott van azon az érmen.
Minden munka fontos és hasznos ez ne legyen vita tárgya,aki csinál valami hasznosat az megbecsülést érdemel.
Az én melóm leértékelődött sajna.Én ezt elfogadtam,nem is emiatt berzenkedek,vagy csinálok mást ,vagy elmegyek a retekbe.
Amúgy én 22 éves korom óta a magam ura vagyok nekem nem új ha egyszer szarabbul megy ,egyszer meg jobban.
De azt tudom,hogy ebben az országban becsületesen vállalkozni régen se és most se lehet aki mást mond az hazudik.
Bár már jókat röhögök az embereken ,mint minap egy ismerős megkeresett,hogy kéne neki csinálni egy kis felújítást és nem talál szakembereket,de persze jó és olcsó legyen. Mondtam neki ,hogy biza akkor fel kell gyűrni az ingujjat oszt neki kell állni,mert én sajna nem csinálom meg a fentebb leírt feltételekkel. Úgy hogy lesz ennek még bőjtje,hallok ám mostanában történeteket a mekkelekekről.
Amúgy biztos fog ez is változni majd,csak én már nem akarok itt a csodára várni. Meg amúgy is a tengerpartra vágyom😊

Papa01
#81930
Ezt a területet totál nem ismerem, de ha jól emlékszem (ha tévednék, bocsánat), hogy épp egy magyar üzletlánc kapcsán lehetett olvasni, hogy ők fizetik e legkevesebbet az ott dolgozóknak.

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81929
😊

Nyomás mindenhol van, azzal semmi gond... hülye főnök is akad bőven, az is benne van a pakliban! 😊 Én csak azt mondom, hogy a multi akkor jó, ha ad is, és nem csak kizsigerel, valamint olyan tevékenységet hoz ide, ami nem borít fel mindent... Mert a véleményem szerint az élelmiszeripari multik nyakunkba engedése katasztrofális következményekkel járt...

www.smart-bus.hu

Papa01
#81928
Solt mester az előző hsz-em első fele neked ment, csak nem figyeltem oda... 😊

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

Papa01
#81927
Sajnos nyomás az mindenhol van.. 😞 És h milyen az ember főnöke milyen nem cég függő.. Van ahol havi 101-ért is állat módon bánnak az emberrel.

Valka: Lehet, hogy megvetsz, de az hogy munkám van nem kell néznem a hóvégén, h ezt a szalámit meg tudom e venni vagy sem, és van hol laknom, számomra elég. ( Jó van egy párom, akivel nagyon szeretjük egymást... 😊 Imádunk olvasni és kirándulni, szimezni (jó azt csak én)... nekem/nekünk ennyi elég.) Szóval semmi extra...
Utoljára szerkesztette: Papa01, 2015.02.27. 19:24:56

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81926
Na de ezt azért tudja megcsinálni, mert munkaerő túlkínálat van... ebben pedig valahol az emberek is hibásak. 25-30 évvel ezelőtt amikor a zalai rokonoknál nyaraltam, a boltban nem lehetett (vagy csak minimálisan) zöldséget és húst kapni, mert a faluban ezeket mindenki megtermelte magának. Egy 1000 fős faluban volt kb 15 nő aki fizetésért dolgozott (bolt, tanács, iskola), a többi a háztartást látta el, az állatokkal és a kerttel foglalkozott. A férfiak keresete meg elég volt a kiadásokra...

Most a lányok, nők többsége menekül a faluból, mert nincs munka. Amikor mondom, hogy, de 25 éve sem volt... anyátok kapálta a kertet, etette az állatokat, stb, és ezért volt az, hogy élelmiszerre csak minimálisat kellett költeni. Tudod mi erre a válasz? "Az nehéz munka"...

Eredmény? A boltban minden szar kapható, mert magának szinte senki nem termel, és tele a falu munkanélküliekkel, vagy olyanokkal akik a környező városokba járnak be dolgozni...
Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.02.27. 19:24:17

www.smart-bus.hu

#81925
"Az egyetlen szempont az, hogy ne halj éhen és legyen hol laknod, de azt is csak azért, hogy rendesen bejárhass dolgozni."

Bocs de ez így édeskevés. Nem ez az élet értelme.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.02.27. 19:11:55
#81924
Ez nem beszólogatás. Itt az ország általános állapotáról volt szó, nem arról, hogy itt vagy ott mi van.
Pár éve nem tudtam mit tenni, el kellett mennem egy francia-magyar céghez - egy gyárba - gépbeállítónak egy automata gépsorra, a következő feltételekkel kerestek embert:

-érettségi
-valamilyen gépészettel kapcsolatos szakma
-idegen nyelvtudás
-számítógépes ismeret
- cnc ismeret

Amikor hó végén megkaptam a 80K fizetésemet, nagy naívan megkérdeztem a munkaügyist, hogy miért betanított munkás a munkaköröm; "ja, hát nálunk mindenki betanított munkás". Persze, természetesen....gondolom te is.
#81923
Mennyit keresne, ha ez a cég nem lenne? Hol dolgozna?
#81922
És már meg is van a havi 120K. Álom egy élet.
Papa01
#81921
Látom megy a beszólogatás, de értsd meg, nincs igazad, nem látod jól.

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81920
Nem gonosz, csak jellegéből adódóan profitorientált, és mint ilyen, max abban különböznek egymástól, hogy a "rabszolgáikat" milyen hosszú láncon tartják. 😊 Ha kevés jó "rabszolga" van adott "témakörben", akkor kedvesebbek, ha túlkínálat van, akkor megy az ereszd el a hajam! 😊

Elég sűrűn van szerencsém egy főleg IT cégeket tömörítő parkban dolgozni... tudnék mesélni, hogy miképpen bánnak velük két csapaépítő tréning, meg egy új tablet átadása közt! 😊
Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.02.27. 19:00:48

www.smart-bus.hu

#81919
Nem, nem kap kocsit, de kap buszt ami behozza, kapja a cafeteriát, kap negyedéves bónuszt, kap havi 10k lekajálható "pénzt" a belépőkártyájára, nem minimálbérre van bejelentve és nem is minimálbért keres, a fizetése mindig időben megjön, lehet vállalati telefonja, vállalati csomaggal, stb stb....
Utoljára szerkesztette: Caterpillar, 2015.02.27. 18:57:53
#81918
Nem, a másik nagy cég és nem a Harmann vagy a Foxcon.... 😊
#81917
Örülök, hogy kiszűrted a lényeget.
Papa01
#81916
"A menedzsereknek? A munkaügyisnek? Netán az igazgatóhelyettesnek?"
Látod mennyire nem vagy képben?

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81915
Kinek adnak támogatást? A menedzsereknek? A munkaügyisnek? Netán az igazgatóhelyettesnek? "Józsi bácsi" aki busszal jár be hajnalban, ő is kap 7800 ft-ért kocsit? Vagy neki elég a havi 100K+5000ft ebédjegy? Saját általánosításodtól nem ráz a hideg? Senki nem mondta, hogy néhányaknak nincs jó helye. Olyan is kell, különben ki mondogatná folyton hogy; Nem olyan rossz ez...

Az meg ne mondogassa nekem senki, hogy továbbtanulás meg stb. Az is biztos a véletlen játéka, hogy annyi diplomás fiatal inkább elmegy felmosórongynak nyugatra, mert még ott is többet kap, vagy mert itt már egyszerűen nincs helye.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.02.27. 18:50:02
Papa01
#81914
3 betűs cég? 😊 (Ha nem titok.. )

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81913
Az enyém is adna, adott volna, 90k vissza nem térítendőt, csak épp nem akartam költözni...
Papa01
#81912
Székesfehérváron van cég, ahol költözési (!!!) támogatást adnak... De gonoszak ezek a multik... 😊
Persze lehet máshol nem ilyen, de engem a hideg ráz az általánosításoktól. Teljesen igazad van szerintem.
Utoljára szerkesztette: Papa01, 2015.02.27. 18:40:36

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81911
Épp akartam mondani, hogy ugyan nem reprezentatív, bár állítólag "mennyire sok IT van és minek ennyi", de valószínűleg, ha valaki IT-ként dolgozott már multinál, soha többet nem akar visszamenni kis cégekhez, mindamellett a fizetésekben is toronymagasan verik az összes alternatívát (és most a start up cégektől tekintsünk el).
Persze mindeközben dolgozni is kell, bár megkockáztatom közel sem annyit mint az imént említett kis cégeknél, ahol a főnök mindent elvállal, és tegnapra akar...

Az én esetemet alapul véve, Budapesten élek, Székesfehérváron dolgozom, kíváncsi lennék melyik cég adna nekem egy kocsit havi 7800Ft -ért, hogy munkába járhassak?


De mondom, ez csak egy szektor, valószínűleg máshol nagyon mások a körülmények és nem védeni akarom a multikat, de a magyaroknak úgyis mindig kell valami ellenségkép(EU, multik, nemzetek, vallások, akár ő maga), aki miatt lehet mondani, hogy minden szar, közben a szomszéd tehene is dögöljön meg azért, csak mert csak... <#shakehead>
Papa01
#81910
"multi éppúgy, mint a vállalkozó és tesznek rá, hogy hogyan élnek az alkalmazottaik."

Ez a multik (IT) kapcsán nem igaz.. meglepődnél milyen plusz szolgáltatásokat adnak a dolgozóknak. Persze meg is követelik a munkát, de ez így normális.

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#81909
Multi vs. vállalkozó. Igen a multi keményen kifizeti ami jár(szerinte). A szar jobb mint a fos - ok. Ha ennyi is elég akkor jó étvágyat!
Alacsony albérletek, persze. Mivel a kedves bankok a frankhitelekkel leamortizálták az ingatlanpiacot. Szerintem odateheted őket a multik mellé.
Igencsak beszűkült az élet, már ami a lehetőségeket illeti. Itt mindenki csak harácsol, a multi éppúgy, mint a vállalkozó és tesznek rá, hogy hogyan élnek az alkalmazottaik.

Az egyetlen szempont az, hogy ne halj éhen és legyen hol laknod, de azt is csak azért, hogy rendesen bejárhass dolgozni.
Kb ez a magyarországi gazdaságpolitika alapja. Ezért (is) szeretnek idetelepülni a német cégek.
#81908
Nem is költözik hetente.
És biza igen a szolgáltatás az máshol drága ,de majd csak figyelj ,hogy 1-2 év múlva itthon is mennyi lesz.
Amúgy meg kár ezen agyalni.
Körforgás van ,hol ennek jó itthon ,hol annak.
Amikor nőttek a lakóparkok mint a gomba ,nem győztük a munkát.
Most nem épül semmi nekünk xar.
Amikor az idegenforgalom nem ment Soltom te sem voltál boldog.Most megy (hál istennek ) így jó neked.
De mi vállalkozók vagyunk ,én nem mernék véleményezni multiknál dolgozó munkavállalókat,mert nem tudom ,nem értem az indokaikat ,hogy annyiért mért megy el.Azaz értem sőtt!. Enni kell adni a gyereknek.
De ez nem élet baxxa meg. Bár lehet másnak az.
Jelzem az egyéni problémák azok sajnálatosak csak senkit sem érdekelnek ugye.
Nemrég volt ez a Nagy hír ,hogy orbi pajtija ez a simicska hőbörgött és tele volt vele még a WC is.
Na az utcánkba van es krapek olyan 30 as néha együtt sétáltatunk kutyát.
Kérdi azaz mondja,hogy hallottam e mi történt.
Mondom ja valami dereng de pont lexarom.
Ne mondjam már mert itt most lesz baj ,meg ő a Hír TV -nél dolgozik és most fél mert lehet nem lesz állása, mert a főnökei is felmondtak,de most mi legyen,meg ez így nem lesz jó és a tömegeknek melléjük kell állni mert sajtószabadság is odakerült,aztán jött a politikával stb.
Mondom neki.
Ne haragudj,de mint előbb is említettem lexarom.És tudod mit? Szerintem nagyon ez senkit se érdekel.
Kérdem én,téged zavar,hogy alig van munkám?
Hát izé ,hozé,ott dadogott a pali.
Na ugye ,téged se érdekel miből élek.
Akkor mit gondolsz azért mert te a Hír TV nél dolgozol már érdekes is leszel?
Mondjuk azóta nem beszélünk.
Most ezt mért is írtam le?😊))
#81907
Ebben a dologban az a szép, hogy a vezetéstől függetlenül működik, kizárólag rajtunk múlik! Ha mindenki úgy gondolkozna ahogy vázoltam, akkor a vezetés a feje tetejére is állhatna... azt meg ne feledd, hogy a politikus olyan állatfajta, hogy amit nem tud megakadályozni, annak az élére áll.

Ez nem önáltatás, és nem is sanyargatás... amíg lehet, próbálok a környezetemnek példát mutatni, mert ezzel tudok segíteni, semmi mással. Ha valamit tenni akarunk azért, hogy itthon jobb legyen, akkor az csak úgy megy, ha az értelmes emberek példát mutatnak, akár áldozatok árán is, és akár ilyen "kis" dolgokban is...

Azt értem, hogy az arányokról van szó, direkt ezért említettem a szolgáltatásokat... aránytalanul drágábbak kint. Az említett rokonunk költöztetése itthon kb 100 euró volt... az ő bevallása szerint ugyanez kint 1200 eurójába került. Nem kap 12x nagyobb nyugdíjat mint itthon... 😊

www.smart-bus.hu

repvez
#81906
ebben egyetértek, de mig országos szinten nem igy áll a vezetés a dolgokhoz addig csepp a tengerben és csak azt éred el, egyre kevesebb dolgot veszel élelmiszerből ahogy drágulnak a magyar termékek ergó magad sanyargatod és magad áltatod azzal, hogy dejó igy legalább megmentem a gazdaságot.Mig ezt mások le sem sz@rják..

Visszautalva az előző hszemre, a kereslet határozza meg a kinálatot. ha itt is 500k lenne a fizetés itt sem 200euro lenne az albérlet, de ha pénzt akar látni belőle a foszer muszáj kiadni ennyiért is. Mig németbe megfizetik az 800eurot is mert arányaiban még mindig jobban jönnek ki mint mi .

Ez az amit probáltam az elöbb is kifejteni nem az összegeken van a hangsuly hanem a fizetés és az árak arányáról ha ezt az arányt nézzuk akkor tölunk nyugatabbra jobban járnak az emberek .
#81905
De az élet nem csak a termékekből áll. Itthon még a fővárosban is kapsz már egy kulturált albérletet 200 euró környékén, megnézném, hogy Berlinben ezért mit kapnál... 😊 De millió dolog van még, ami horrorisztikusan drágább mint nálunk. ( főleg szolgáltatások )

A magyar termékhez meg egy dolgot... én úgy vagyok vele, hogy megnézem mennyi pénzem van mondjuk paradicsomra. Ha az 1000.-Forint, akkor annyiért veszek magyar paradicsomot. Inkább beérem kevesebbel, az 1 kiló helyett veszek csak 70 dekát, de olyan termékért nem adok pénzt, amit mi is megtudunk világszínvonalon termelni.

Hogy mért? Mert hosszútávon az az érdekem, hogy életképes legyen a magyar mezőgazdaság... az az érdekem, hogy annak a gyereke aki azt a paradicsomot megtermeli, az megtalálja otthon a számításait, át akarja venni a szüleitől a vállalkozást, és kényelmesen megéljen belőle. Ha ez nem így van, akkor elhagyja az otthonát, bejön a városba, hogy itt érvényesüljön, ezzel munkaerő túlkínálat lesz, csökkenek a bérek, és nem csak magával baszik ki, hanem az én gyerekemmel is.

Ezért én egy dolgot tehetek... azt a pénzt amit élelmiszerre szánok, azt neki adom, és nem a spanyol, görög, szlovák, egyéb parasztnak. Inkább eszek egy kicsivel kevesebbet, de a külföldi termékért csak akkor fizetek, ha nincs magyar alternatívája. Tehát multi helyett irány a piac... 😉

www.smart-bus.hu

repvez
#81904
Ezt tudom, hogy minden országnak megvan az a köre ami drágább a másikénál és van ami olcsóbb.DE azért ha valaki elmegy dolgozni és akkor azért jut másra is belőle nem csak a számlák befizetése és a család eltartása..

Jol fel tudom huzni magam azokon az összehasonlitásokon amik voltak régebben, hogy mi mennyibe kerül máshol és itthon, de sose vetették össze a fizetésekkel csak azt hogy hol mi olcsobb vagy drágább. Pedig nem mindegy hogy Valami nálunk 3k máshol meg 5k . akkor mondhatjuk , hogy ott drágább igen ,de ha azt nézzük , hogy itthon 100k hoz viszonyitott az ára mig máshol meg 500k akkor máris más az arány. és a drágább lesz az olcsóbb .

ÉS itt jöhetnek az egészséges étrendell meg a magyar termékek vásárlásával, ha a külföldi termékböl olcsobban kijövök egy hónapban akkor , nem azt kell mérlegelnem, hogy mert a magyar gazdaság ettől rosszabb lesz. Ha lenne miből sztem mindenki megvenné a drágább minőségibb magyar terméket.
PhantomAss
#81903
azért drágább nálunk minden mint a németeknél, mert a Magyarországon (és Kínában meg a többi elmaradottabb országban) üzemelő német autó és egyéb gyárak (Audi, Merci, Opel) az eladott autóik után kapott árat a német gazdaságba forgatják vissza. A befolyó hatalmas pénzekből telik nekik arra hogy a mars csokit meg a mosogatószert meg a marhahúst (+ be lehet helyettesíteni bármit) olcsóbban adják, akkor is ha nem éri meg. Akkor is pluszban jönnek ki belőle. A "gyarmatokon" megtermelt extra nyereségből futja rá.
Magyarországnak nincsenek sehol olyan gyárai /bevételei amelyekk a magyar gazdaságot erősítenék.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.02.27. 14:45:28

GOOBY, pls

#81902
Ha ez így lenne mindennel, akkor a németeknél (és máshol amit mi innen így látunk) kolbászból lenne a kerítés... de ugye nincs abból. Lehet, hogy a műszaki termékek innen olcsónak tűnnek, de például a szolgáltatások, az ingatlanok kurva drágák. Sokkal jobb az általános életszínvonaluk, de közel sem élnek olyan felhőtlenül mint amilyennek innen látjuk.

www.smart-bus.hu

repvez
#81901
Mondjuk ezt nem értem én sem, hogy a termék árait nem csökkentheti anynira le , mert akkor a globalizációnak hála minden ország innen venne mindent fillérekért, de a fizetést miért nem lehet a többi országhoz igazitani ott miért lehet 5-6x os különbözet ?
Mert lehet hogy nem olcsóbb kint sem egy termék,de nem mindegy hogy a fizetéshez képest hogy aránylik.
Nem mindegy, hogy valamiért 2 napot dolgozol és megveheted ugy hogy nem kell gondolkoznod, hogy mi lesz hónap végén vagy 2 hónapot dolgozol és huzod a szád, hogy tényleg kell e neked az a termék mert akkor másra nem marad.
#81900
Hogy ki a hibás, arról szerintem heteket lehetne vitázni úgy, hogy kb mindenkinek igaza lenne! 😊 Hibás a multi is, az is aki a nyakunkra engedte, és az is, aki még most is ott vásárol... 😊

Olyan multival nincs bajom (pontosabban nem annyi) aki olyan dolgot hoz ide, amit mi nem tudunk, vagy nem világszínvonalon tudunk előállítani. Az autóipar ilyen, így Isten hozta őket. Az élelmiszeripar viszont nem ilyen... itt akkora károkat okoztak, és olyan mélyreható problémát generáltak, hogy fel sem fogjuk...

Hogy nálunk minden drágább mint a németeknél? Most költözik haza egy rokonom... hidd el, nem így van. 😊 Azzal a fizetéssel amivel nálunk elvagy egy hónapig, kint egy hétig sem húznád! 😊 Ettől függetlenül nyilván sokkal jobban élnek, mivel sokkal többet keresnek... viszont ott nem volt cocializmus évtizedekig, és nem nevelődött több generáció is lelki sérültnek abban a defektes rendszerben...

www.smart-bus.hu

#81899
Nem a multi a hibás,ha kihasználja a lehetőségeket.Ha nincs érdekvédelem akkor nincs.
Amúgy meg ki a retek jönne ide gyárat üzletet építeni ha nem érné meg neki. Ott a merci. Ha német bérezést kéne fizetnie akkor otthon marad a seggén vagy nem?
Bár mondjuk azt nem értem,hogy miért drágább nálunk minden jószerével mint pl a germánoknál? Na?
#81898
Kérdés milyen multiról van szó. Az élelmiszeripari multik hatalmas károkat okoztak... rengeteg fiatal jött el vidékről és költözött be a városba, rontva az ott élők munkalehetőségeit. Olyan láncreakciót indítottak el, amibe bele sem gondolunk...

www.smart-bus.hu

#81897
Én értem a problémádat, de biztos, hogy ez a multik hibája? Értem ez alatt az életminőség romlását...

Ha jól értem vállalkozó vagy, akkor a kérdésem a következő, te személyesen hány évet dolgoztál multinál, nem ismerős vagy akárki, te magad?
Fontos kérdés, de talán még fontosabb, hogy tételezzük fel nem adnak annyit mint Németországban, ez tény, de adnak, és stabilan, bejelentve.

Mi a jobb:

- Fizetést kapni a munkádért stabilan
- "Talán a főnök kifizeti a három hónappal ezelőtti elmaradást is, ráadásul be se vagyok jelentve..."



Persze, lehet szidni a multit, de a példád is mutatja, ha "szemét" helyett minőséget gyártasz, lesz rá kereslet. Ha meg nem, akkor még mindig lehet menni külföldre, igen valószínűleg kurvanehéz, valószínűleg lemondással jár, sokkal, de a lehetőség adott.


Lemondani senki sem szeret, főleg itthon....


És félreértés ne essék, nem vagyok multibérenc, sok mindennel én sem értek egyet, de a fő ok még mindig a fejekkel van, nem a cégekkel.
#81896
Nem köthetek a hátamra kb. 30-40tonnányi szerszámgépet...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#81895
Bla-bla-bla

Hol adnak normális fizetést a multik?
Annyit adnak itthon, mint amennyit Németországban adnak ugyanazért a munkáért?
Ráadásul a kedves multik behozták a sok kínai fost, én meg (mint vállalkozó) versenyezzek velük?
Itthon az anyagot nem kapom meg annyiért, amennyiért egy kinai szirszart az üzletekben látok. (Aztán itt van még a csodás adó és járulékrendszerünk is...)
Egyetlen esélyem (eddig úgy-ahogy bejött), hogy én minőséget gyártok.
De ahogy csökken az életszínvonal, úgy csökken az igényes emberek száma, ergo a megrendelésem is.
Tudok ám örülni neki...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#81894
Mondjuk ha 8 szarul fizetett év nem elég motiváció arra,hogy változtassaz életeden akkor mi lenne az?
Tanulni sosem késő.
Csak ugye az a fránya személyes kényelem.
Kényelmesebb nyavajogni, meg az elmenőket szidni mint küzdeni vagy változtatni...
Ezzel senkit nem szeretnék megbántani, akinek nem inge ne vegye magára.
Rengeteg ismerősöm panaszkodik örökké, és mikor szólok,hogy itt a lehetőség lehet lépni, haladni akkor jönnek a kifogások...

Mondjuk én sem a pénz miatt jöttem el otthonról, hanem szakmai okok miatt.
Az otthoni motorsport, fogalmazzunk úgy siralmas...
Mondjuk nehéz kezdés volt, azt a 2 hónapot a pakisztáni taxigarázsban a minimálbér feléért ki birtam volna hagyni, de így utólag jó kis tapasztalatszerzés volt<#buck>



A Béna.

Willenbrock
#81893
A kkv-k azért nem tudnak versenyképes béreket adni szerintem, mert nem működik a hazai gazdaság, nem tudnak versenyezni a multikkal. Mármint az ipart nem hazai cégek jelentik. Minden sikeres országban- még ha kicsi is az ország- úgy látom bőven vannak hazai,vagy legalább részben hazai multik, vagy nemzetközi méretű üzemek és bizony azok adják az ottani gdp nagy részét. A rendszerváltás idején azt mondták,egyedül az az üdvözítő út, ha mindent elad az ország, mert ami hazai azt nem éri meg fenntartani, csak eladni. Majd a nagy nyugati cégek bejönnek és akkor jó lesz minden. Az áruk és a tőke szabad áramlását annyira komolyan vették, hogy nem akarták látni, hogy azért Európában továbbra is működik a nemzeti protekcionalizmus ami a gazdaságot illeti. A cseheknél még mindig van saját gépgyártás, járműgyártás, hollandiában vegyipar, gyógyszeripar, tehát amiben hagyományosan jók, azt nem tették tönkre, és még a Skoda is csak részben Volkswagen. Van mozdonygyártás, de mindez megvan még Romániában is (igaz francia segítséggel). Itthon pl a mozdony, sőt a járműgyártás is leállt, ma már a Globus is cseh, cukoripar eladva, holott konzerviparunk igen nagy multú volt. Franciaországgal kapcsolatban olvastam valahol,hogy nagy állami közbeszerzéseknél eleve francia cégek jöhetnek csak képbe, ekkor viszont nem sír az EU, hogy szabályt sértenek, akadályozzák a szabad piacot stb. A multikkal az a fő baj,hogy hazai szinte nincs is köztük, így persze profit, tőkefelhalmozás sincs.
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.02.26. 22:44:48

#81892
Na, majd ha neadjisten eljön az életedben egy olyan 8-10 éven át tartó időszak, hogy havi 80-100 ezerből kell megélned, akkor megérted majd, hogy miről beszélnek és egész más miatt fogsz borzadozni. A nagy helyzet az, hogy minél kevesebb pénzed van, annál jobban függsz tőle. És nem pedig fordítva.....
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.02.26. 22:22:31
#81891
Ezzel azért nem értek egyet, mert a "gonosz multik" azok amik jellemzően normális fizetést és korrektül bejelentett munkahelyet kínálnak, ezzel szemben a kis és közepes cégek, esetleg csak fele pénz vagy minimál bér többi kézhez politikát űzik.
Persze én csak a saját szakmámbeli helyzetből tudok kiindulni.

Az Eu-s gyarmatos badarságot meg nem is értem....


Nekem azt hiszem a mai Magyar átlaghoz képest (mondjuk magam se mtudom mi az átlag, mert minden második autó új BMW, Audi, Merci...) jó fizető állásom van, mégsem szeretnék túl sokáig itt maradni, és nem azért mert ne szeretném Magyarországot. Ha nem szeretném, nem mentem volna önként hazaszeretetből katonának (hogy később otthagytam, már egy másik szomorú történet), sajnos ahogy Fürtös is leírta, itt a fejekben van óriási baj. A "dögöljön a szomszédé is" mentalitástól pedig egyenesen hányok.... Vagy amikor mesélem, hogy melót szeretnék váltani és az első reakció a "De hát te mennyire jól keresel, miért akarsz te ugrálni?".. Miért hiszi bárki, hogy a pénz miatt? Nem lehet valaki esetleg igényes önmagával szemben, nem akarhat fejlődni, előrejutni? "Maradjál a kis picsádon, csináld amit eddig, úgyis jól keresel..."


Borzasztó... 😞
#81890
A kedvenc történetem még évekkel ezelőttről:
Fiatal apuka asszonykával gyerekkel, (kölyökkorom óta barátom) panaszkodik ,hogy Cigányok költöztek a szomszédba és elkezdődtek a szokásos problémák.(lakótelep).
Mondtam neki: Barátom, van itt még rajtad kívül jópár fiatal gyerekes apuka, hívd össze őket és ballagjatok át a szomszédba.
Mire ő:
Ő nem akar balhét...
Én:
Nem is kell, isten őrizz bántani őket, csak meg kell nekik mondani, hogy szívesen látjátok őket amíg normálisan élnek és próbálnak beilleszkedni.
Ám ha nem vislekednek akkor minden percüket pokollá fogjátok tenni.
Ő:
Áááá inkább kulcsra zárom az ajtót és kihívom a rendőrséget...
Én:
Szerintem ha odáig fajul a dolog,hogy a rendőrséget kell hívni akkor már késő, nem gondolod?
Ő:
Hát majd valaki majd csak helyre rakja őket már végre...

Ez van otthon, mindenki változást akar de neki ne kelljen kellemetlenül érezni magát miatta.

A másik kedvenc történetem:

Van Afrikában egy népcsoport akinek tradicionális kajája valamiféle gyík, de frankón élve megfőzve.
Belerakják a vízbe, csórikám persze örül neki mert ott nedvesség nem sok van. Alágyujtanak, és elkezdik forralni a vizet.
Gyíkocskának annyira fejletlen az agya meg az idegrendszere, hogy mire rájön, hogy ki kellene mászni megfő...<#nezze>

Dolgoztam nagyon gazdag embereknek, fültanúja voltam olyan beszélgetéseknek,hogy el sem hinnétek ha elmondanám.
Magyarországon a politika egy vicc, szavazhattok bárkire nem lesz jobb, ma Magyaroraszágon egyik(!!!!!) politikusnak sem célja,hogy az országot rendberakja. A jobbikból egykor lehetett volna valami de még idejében szétbombázták.
Minden politikai frakció saját zsebre dolgozik, Elsődleges céljuk annak a támogató rétegnek a kifizetése akik a megválasztásukat elősegítették.
Másodsorban pedig a saját zsebüket próbálják minnél jobban megtölteni. Emiatt viszont hazánk a korrupció melegágya, pénzel bármelyik politikusunk megvehető, ezért az EU nak hihetetlenül egyszerű dolga volt velünk...

Kis olvasnivaló, nagyjából ,megfogalmazza mire is gondolok.


Mondjuk nem csak Magyarországgal van óriási baj, hanem a világgal is...

A Béna.

Willenbrock
#81889
Hagytuk,hogy multik rabszolgatartó gyarmatává váljunk. A rendszerváltás körül elhúzták a mézesmadzagot,a korrumpálható vezetők mindent eladtak/nak. Azóta nincs megfizetve a munka,nincs fizetőképes kereslet,nincs normális adóbevétel,nincs normális szociális háló,nincsenek jó kilátások. Az únió pedig -minden szép szónoklat ellenére- ellenérdekelt a "felzárkóztatásunkban" a jelek szerint. Valóban csak gyarmatnak kellettünk,ezt értik "közös piac" alatt. Még a KGST idején is legalább termelés és munkahelyek voltak, elfogadható szinten megélhetett bárki.
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.02.26. 21:31:05

#81888
Erre a postra egy akkora +1 jár, hogy lelóg az oldalról! <#nezze><#worship><#wave>
#81887
Bocs a hibákért, de ez most rettenetesen felhúzott. Gabika nem ellened beszélek.
Ez csak az én véleményem, keresztül kasul bejártam már a világot és el sem hinnéd, hogy magyarország egy pici odafigyeléssel milyen csodálatos hely lehetene.

A Béna.