IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Amúgy én azt hittem RepeszElek valakinek áz álregje és jött trollkodni...
GOOBY, pls
Vadászpilóták. (ennek nem tudom a szerzőjét ,angol az angliai csatáról,de nagyon korrekt)
Adolf Galland a Luftwaffe leghíresebb vadászpilótája. David Baker ( ugye ő a mester ! ez is kötelező)
Akkor Becze csaba könyvei.Az elfelejtett hősök (Magyar vadászokról egy összefoglaló mű)
És persze Tobak Tibor könyvei. ( ezeket tán még a pumafórumon is meg lehet találni elektronikus formában,de sokunknak megvan a gépén)
Vagy ott van a Hihetetlen győzelem.(csendes óceáni eseményeket dolgoz fel)
Krascsenics Lajos
Egy magyar királyi vadászrepülő visszaemlékezései (ez is jó)
Adolf Galland
A Luftwaffe vadászlégiereje
De van még egy rakat más könyv is amit érdemes a témában elolvasni.
Vannak orosz pilóta beszámolók is azok is nagyon jók.
Némi nemű qrva nagy ego.Nem azt jelenti,hogy nem ismeri el a többieket SŐTT!! de ,hogy nincs nála jobb az ziher 😊)) )
Agresszív ,egyben okos taktikus harc,mindig a kezdeményezésre való törekvés,jó helyzetfelismerés.
De mindenekelőtt meg kell tanulni,ismerni a gépeket ,mikkel mit lehet és mit nem,és ezt mindig észben tartani.
Na bakker beleestem itt a saját csapdámba,majd mondják a többiek az okosságokat.
Mármint ehhez a fajta szimezéshez.
Javallom szerezd be a CLOD ot is(az már fillérekért elérhető) és így vagy úgy de ne add fel.
Jelezném itt senki sem úgy született,hogy mindent tudott volna erről a műfajról,ugyan úgy végigmentünk a szamárlétrán.Csak itt nem jó fokokat kihagyni.Ezért nem is mosolygunk meg,ha szólsz segítünk.
Lesznek stációid,lesznek sikereid,amikor már szépen le és fel tudsz szállni ,vagy amikor már megtudod mondani ey nagy térképen hol is vagy mindenféle ikon nélkül,vagy amikor lelövöd az első AI kat,aztán majd 10-20 AI-t is ,és te leszel az ég királya.
Aztán benézel ehgy online szerverre és 10 felszállásból 12x fogsz nagyon gyorsan meghóni.
És kezded a tanulást újra.
Majd amikor már a humán ellenfeleket is szépen kezded lecsipegetni az égről😊
És kb sok év múlva ha még mindig szeretni fogod,és nem vagy teljesen antitalentum hozzá,már tényleg ott lehetsz a legjobbak között.
Na kb ez vár 😊
Sok sikert.
ja és jó társaság ,meg sok tudás!!! Ami jól jön az életben is néha.
Na most vagy beállok a warhtunderesek közé játszogatni vagy megtanulok "repülni" 😊
Nem is gondoltam hogy ti ilyen profi társaság vagytok. Most biztos jókat mosolyogtok rajtam. Hogyan kell felszállni??? 😄
Megpróbálom elsajátítani az alapokat és ha megy már és élvezem akkor veszek egy jobb joystickot vagy egy pedált de egyenlőre azt is élvezem amikor beindítom a motort.
Tökjó a hangja 😊
A kiképzésről az jut eszembe mikor Norbert Hanning német pilótának az volt a feladata hogy átképezzen bombázó pilótákat vadásszá, de nagyon lassan, kimérten irányították a Focke Wulf 190est és sehogy sem tudták hátuk mögött hagyni a régi szokásaikat viszont kötelékben gyönyörűen repültek😊 Az akkor már magasabb rangban szolgáló bombázópilóták persze ezzel nem teljesen értettek egyet,
Azért hogy megóvja életüket és bebizonyítsa igazát Nobert azt találta ki hogy a következő gyakorlatnál választhatnak egy gépet amit a legjobban szeretnek és ha ő három perc múlva nem kerül lövő helyzetbe akkor levizsgáztak.
Másnak kérték az áthelyezésüket a bombázópilóták 😊
Ő azt vallotta hogy a fiatal és tapasztalatlan pilóta jobb alap ahhoz hogy veszélyes vadász váljon belőle
Különben meg semmi sem változik.44 előtt a német gépek csapkodnak,a szövik meg forognak. Oszt mindlelőjük őket.
44 után meg mi menekülünk 😊
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.02. 22:36:33
És nincs is annál szebb dolog amikor egy ovál szárnyút lekalapál az ember az égről na😊 Mert a spit akkor jó ha ég mint tudjuk😊
Persze ellenfél is kell hozzá ,hogy jól érezze magát az ember mert az is uncsi,ha minden utunkba kerülőt lelövünk jó gyorsan.
Azok voltak az igazán emlékezetes reppenések,amikor néha összeakadt az ember egy egy jobb sráccal ,és már már remegett a keze a végén .
Mi bajod a CLOD al? A BOS az xar😊)))) de avval is .
Aránylag jó a repmodell (megengedő leszek így mindkettőben) jók a gépek,fogod és harcolsz.
Már sokszór mondtam,hogy ezek azért inkább harci rep szimek,és a harc adja a sava borsát,no meg azért a gépekre is kell figyelni.
Ha csapatban nyomod akkor istencsászár ,ha egyedül akkor is legalábbis én mindig élveztem.Taktikázni ,a másik eszén túljárni ,esetleg menteni az irhámat,mindezt úgy (most a CLOD ról beszélek),hogy korhűek a gépek,jól viselkednek,nagy batár a térkép,van 100 játékos ,így cél is ,de ha nem találtam az se volt baj.Persze kinek mi ,nekem az Angliai csata a kedvenc történelmi színterem (már a régi Il ben is az volt) .
Veled az a baj,hogy nem élvezed😊
Megfáradt vén trotty vagy már te is,és ezen egy csilli villi űber faxa szim sem segítene ,én azt mondom.Ahogy nekem sem,sőt Soltnak sem.
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
Negh ,Gida meg én voltunk együtt és az ifjú harcosnak le kellett lőnie mindenkit. Ő volt egyedül ellenünk.Még felvételinek is ezt akartam😊
Többen mondták,hogy ok,hogy teher alatt nő a pálma ,de ez konkrétan már a szemétség kategóriába tartozik.
www.smart-bus.hu
Belefáradtam a harcászkodásba😊 Nyugger lettem😊
www.smart-bus.hu
www.smart-bus.hu
No meg minek neked? Úgyse repülsz😊)
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.02. 20:51:54
www.smart-bus.hu
A legjobb ha olcsót akarsz akkor a microsoft régi joy a.Van is itt többeknek.
Ha nem sajnálod rá a pénzt akkor G 940 ,vagy a saitek jobb cuccai,de összességében a saitek az jó joyokat gyárt. Na meg még van a warthog ,de az egy középafrikai kis állam évi költségvetése,és kell hozzá még pedál.
Ja a kanyarodást fékezéssel is lehet segíteni,sőtt ha áll a gép akkor amerre akarsz kanyarodni azt a kereket befékezed és gázt adsz.
Itt az elején láthatod ,hogy kb miket kell taxizáskor csinálni.Különben ha nem tudod mi van előtted ,kissé félre fordítod a gépet és voala😊
Meg egymagában kevés is. Nekem az il2 1946 és az il2 clod van meg. Mindegyikhez 3 "joyt" használok egyszerre, ami 7 tengelyt és 22 gombot jelent, valamint újabban headtrackem is van, de még ez is kevés - a billentyűzeten is be van még állítva vagy 20 funkció. És ezek csak azok amiket használok is 😊
Ha van kormányod, annak a pedálját használhatod az oldalkormányhoz (rudder), a kormány meg gázkar, prop pitch, magassági trim lehet -vagy ami kényelmes.
Vagy ha nem sajnálod a pénzt, vehetsz egy g940 -es joyt 85k-ért. Azon van elég kezelőszerv + force feedback is, ami azért elég sokat rádob az élményre. Meg persze vannak még más HOTAS rendszerek is 25-65 ezer között, pedál és FF nélkül.
Repüléselmélet
Akkor nem marad más mint gyakorolni míg rá nem érzek ez van...Pedig próbáltam nem a legolcsóbb joystickot venni meg ezt sokan ajánlották is ha ez szar akkor az egyetlen szerencsém az hogy nem tudom milyen a jó joystick így annyira nem idegesít vagy egérrel jobb játszani?
Jah a kanyarodás kimaradt. Azt ti fékezéssel csináljátok vagy hogy?
Ez a Trackir cucc nagyon komoly!!!😊 Nem is tudtam hogy van ilyen..
Kipróbáltam ezt a warthundert is de meg sem közelíti az IL-2 színvonalát viszont azzal feltudtam szállni szimulátormódban 😛
Najó mind1 majd lesz valahogy...
Köszi!
Majd írj, ha megvoltál a reppenéssel... kíváncsi vagyok! 😊
www.smart-bus.hu
www.smart-bus.hu
Erre rá fogsz menni asszem.
Nem egy ár perces gyorstalpaló ez.
Mindenekelőtt kéne némi elméleti ismeret,ezt komolyan mondom,hisz amiket leírtál azaz pár dolog azonnal érthető lenne ha ezzel rendelkeznél.
Mielőtt nagyon belemélyednénk javallom ,hogy akik aktívan játszanak még azokkal próbálj megbeszélni egy TS konzultációt,úgy azért hamarabb fog sikerrel végződni ez a kaland.
Kezdjük a joy al. Xar! és nincs de meg hátha ,ez egy xar.
Minek külső kamera? kabintetőt hátrahúzod,vagy félrehajtod (éppen melyiknek milyen) és kihajolsz.Mindent látsz.
Kapcsolódóan ,kéne neked valami fejkövető kütyü,úgy mint Track IR vagy a házilagos megoldása. Mert amúgy e nélkül lelőnek.Meg avval is mondjuk ,de ez majd elmúlik.
Mi is volt még? Ja . Ha nincs légcsavar szél megfelelő erősséggel akkor hiába téríted ki az oldalkormányt mert nincs amibe" belekapaszkodjon" így hatástalan.
Akkor bár nem tudom,hogy a bos ban a bombereknek manuálisan kele e állítani a légcsavar szöget de ha nem húz a gép tele gáznál ,két dolog lehet Vagy fékezel bvalamiért ,vagy nics optimálisra állítva a légcsavar szög . Ezt majd megmondják a többiek.
Akkor ott van a felszállásnál a csavaró áteső dolog.Egy gépnek van egy felszálló sebessége ugye. Eleve a légcsavar tekeri a gépet .ezt az oldalkormány belépésével korrigálja az ember ,de ha nincs meg a megfelelő sebesség ,jellemzően azért 200km 6 /h fölött akkor visszapottyansz.
Na most elfáradtam ,majd a többiek is segítenek.
Nézz videókat a tecsöveden.Tán nekem is van BOS ról ,meg van Fóka felszállás DCS ből ami egy kicsiit más ,de a lényeg asszem látszik.
És ez ugyan légiharc a bos al,de nézegethetsz még a nevemnél van sok videó.
www.smart-bus.hu
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.03.02. 17:03:13
Szinte semmit sem tudok a repülésről de biztos ami biztos megvettem ezt az Il-2 Battle of stalingradot meg vettem egy logitech 3d pro joystickot is.
Természetesen pár dolgot máris nem értek,gondoltam hátha megsajnál valaki és segít 😊
1.
Multiplayerben felszálláskor nincs valami külső kamera nézetre lehetőség vagy csak egy pillanatnyi felülnézet bármi ami megmutatja hol a francba vagyok és ne kelljen azt a hülye kifutót keresgélnem? Ha az igazi életben szolgálnék azon a reptéren még azt is tudnám hogy a zuhanyzó merre van de így elég vicces hogy csak így odarak na tessék szállj fel!
2.Az is érdekelne hogy a legjobb kanyarodni mert én most azt játszom hogy hol az egyik kereket hol a másikat fékezem ami bombázónál tökéletesen bevált de a vadászgépeknél elég macera..
3.Ha már a bombázót említettem megkérdezném azt is hogy azzal miért nem tudok nagy sebességet elérni? Maxra tolom a gázkart a motor felpörög de mégis alig alig vánszorog a szerencsétlen mintha valami visszafogná és ilyen kis sebességgel nem tudom felemelni.
A vádászgépnél ilyen gondom nincs vajon mi lehet ez?
4.A vadászgépnél van más gondom😊 Szép finoman adagolom a gázt mert különben balra egyből kitőr a gép és közben a csűrőlapokkal korrigálok majd szép lassan elkezdem felhúzni és szép lassan el is kezd emelkedni de aztán alig hogy elrugaszkodtam pár méterrel a földtől mintha valami visszafogná és elkezd balra kanyarodni és lezuhanok.
?
Ha valaki érez magában némi türelmet ahhoz hogy segítsen egy kezdő játékosnak annak nagyon szépen köszönöm! 😊
Este nem jöttök egy közös reppenésre az ATAG-ra?
8 körül
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.03.01. 18:32:53
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
A Héja meg olyan volt, amilyen. Egy 109-essel valószínűleg nem történt volna meg.
Egyébként volt egy légi győzelme is.
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról