IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
www.smart-bus.hu
GOOBY, pls
Az meg miféle? Legalább ívelt? Mer' különben a két szélét nem is látod.
Full hádé az mán smafu? (tényleg, az annál nagyobb felbontásút azt full-full hd-nak hívják?)
1920x1080-at az R9 270 simán viszi, főleg ha rendes procim is lenne hozzá. Clod, ha nem városok felett vagyok (ahol a procit megeszik a házikók),50-60 fps stabilan. És csak olyanok vannak lejjebb véve, amik a procinak számítanak valamit, szóval séderek meg ilyesmik maxon. Fehér vonalak egyébként csak zúmolva vannak! És akkora felbontás mondjuk 24"-ban bőven elég szerintem, még akár élsimítás nélkül is.
7770-es nem tudom, hogy viszonyul ehhez, de az R9 270-es az a 7870-esnek a kicsit megturbózott változata (R9 270x pedig klasszikus parasztvakítás, mert csak egy húzott x nélküli). Ezeknél énszerintem csak akkor kell jobb, ha több monitort akarsz hajtani, vagy ha ilyen 4K-sat (annak se tudom mi értelme 40" alatt).
www.smart-bus.hu
A videokártya pedig egy gtx 970-es lesz, arra még gyűjtenem kell mert nem olcsó, de eldöntöttem hogy nem adom alább. Olcsóbbat akartam, de a következő 3 évben nem akarok fejleszteni, szóval ez van.
ATI kilőve, Nvidiából meg nincs más ami ár /érték arányban elég jó lenne pár évig.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.03.04. 14:20:23
GOOBY, pls
Az R9 270 gyengébb mint a 760, ráadásul az is csak 2GB... az R9 270X kb azt hozza amit a GTX760. AMD vonalon én a helyedben az R9 280 és efelett nézelődnék.
www.smart-bus.hu
Ezekkel közepes grafikával elleszel azon a felbontáson, szerintem. A 7970 mellett szól a 3GB, ellene a garancia hiánya, és a fehér csíkok a CloD-ban. A GTX 760 mellett szól, hogy abból van még garanciális használtan is, nincsenek grafikai hibák a CloD-ban, ellene a 2GB vram.
www.smart-bus.hu
www.smart-bus.hu
Neked kell ismerni az igényeidet.. mennyire zavar a randább kép, kevesebb FPS, stb. Ha annyira rácsúsztál arra a monitorra, akkor vedd meg, max pár hónap múlva veszel hozzá egy erősebb VGA-t, addig meg marad az IL-2.
www.smart-bus.hu
CLOD-ot nem rég szereztem be. Arma 2-t toltam régebben, az még szóba jöhet egyszer. Tán még a DCS world meg a BOS is ha úgy alakul.
Kb ennyi.
Azt hittem a Lavór jobb volt
Az il2 ben ugye az volt az über x wing
GOOBY, pls
Mivel játszol a legtöbbet?
www.smart-bus.hu
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
www.smart-bus.hu
Az alapok fontosak.Mire korrektül megtanul le és felszállni a gépet úgy ahogy kezelni már az is sok idő.Online valóban ne menjen egy darabig mert elveszik egy életre a kedvét.Max úgy ha valamelyikőtök csinál egy szervert és ott együtt repkedtek vele.
Mondjuk úgy gyorsabban fejlődik .Szóval hol van még a légi harctól😊)
Egyáltalán meg kell tanulnia tájékozódni .
De ha elhivatott akkor menni fog az.
Aztán mire tényleg már lelő minden ai-t és ki akarja magát próbálni ,na akkor úgy is lelövik majd úton útfélen😊 Erre írtam tán az első hozzászólásomban,hogy kezdheti tanúlni újra😊)
Amúgy nézed a sorozatot is, mert az is nagyon jó!
Utoljára szerkesztette: feca1229, 2015.03.03. 21:27:38
Lődözzön csak AI bombázókra először, hogy egyáltalán megtanuljon célozni..... magasságot, sebességet kontrollálni....
Utána a gyengébb AI vadászok - emelkedés, fordulás, borítás, palástorsó, zuhanás, stb.
Hol van az még, hogy humánokkal harcoljon. Egyáltalán megszokni a 3d-s mozgásteret egy külön valami.
Emlékszem vagy 10 éve, mikor elkezdem online reppenni, kb fél évig csak agyaggalambot játszottam.
Kétszer annyi pixel fele annyi fps?
Itt egész jól muzsikál a 7770 1GB-al.
Amugy meg kéne ezt osztanod DCS topicba is, pont aktuális lenne oda 😛
Pontosan azokkal a tapasztalatokkal amiket nem a régi Il ben szerezteM.
Soha de soha ne fordulózzon az ember egyetlen géppel sem ha csak a szükség rá nem viszi.
Csakis az energia harc .Hurrival és spittel is ugyan úgy lehet mint messzerrel.Persze egy bf le tudja dolgozni a hátrányát ,de ezért kell már az elején jóóóóóóól meglőni,hogy ne akarjon vitézkedni tovább.
Azért is tettem be az utóbbi 2 videót,hogy spittel is ugyan azt meg lehet csinálni és kell is szerintem mint a német gépekkel.
Az igaz ,hogy tovább tart felmászni,meg én spec nem is lőttem velük olyan jól de azért le lehetett szedni velük így is az ellenfelet.
A lényeg ,az energia megtartása .
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.03. 21:00:17
www.smart-bus.hu
Én nem repkedtem online warokon, viszont nagyon sokat komolyabb dogszervereken (Il-2 '46)
Ajánlanám ezt a programot én is, az alapok elsajátításához.
Néhány szempont:
Ha a Tengely oldalon repülsz ( a japó gépek kivételével) a fordulózást felejtsd el.
Eleve a játékot úgy írták meg, hogy kihangsúlyozzák a Szövi-Tengely vadászok közti koncepció-eltérést (hogy bonyolítsuk, a késői amcsi gépek inkább a Tengely gépek harcmodorára valók)
Soha ne a fronthoz legközelebbi reptérre települj, a nemeslelkű vörcsik szívesen vulcsolnak a felszálló gépekre (akkor legalább utolérik őket...)
Minden kontakt ellenséges, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik.
Mindig emelkedj, amikor csak lehet (Egyszer Valkával egy olasz mapon hallottuk, hogy komoly légiharc van. 9-10k-n mentünk be, és semmit sem láttunk... amíg fel nem néztünk, és akkor is csak kondenzeket láttunk...)
A vörcsik úgyis lusták 3-4k fölé menni. (Kivéve P-47, P-51, na azok kemény ellenfelek nagy magasságban)
Csak gyanútlan gépre csapj rá magassági fölényből, egy rácsapás, nem több. Vagy leesik, vagy nem. Mindegy. Lesz másik lehetőség.
Ha nem vagy biztos a győzelmedben, lépj le. Szégyen a futás, de baxxa meg az anyját, aki kerget... (Ilyenkor, ha lehet, húzd be magad után a saját légvédelem tüzébe, vagy baráti gépek felé menekülj. Segíteni fognak, márcsak a potya kill miatt is.)
Ha a célpont észrevesz és kifordul, ne kövesd! Ha utánafordulsz, elkopik az energiád, és máris egy fordulóharcban találod magad, arra alkalmatlan gépben. Borítékoltan trófea leszel...
Tanulj meg nagyon meredeken beesni a reptérre, és röviden, de biztonságosan letenni a gépet. Valamint keresztül-kasul felszállni, nagyon röviden. Ilyenkor mindig a fronttól távolodva gyűjts magasságot!
G*ci taktika, de nekem az volt a kedvencem, amikor a 6-7k-n léptem át a frontvonalat (távol a repterektől) és a leghátsó vörös reptér mögött "elbújtam" a Napban. Aztán a felszálló gépek után eredtem, és lelövöldöztem őket (persze nem a felszállás után 10mp-cel), valamint a harcból visszaérkező, lőszer és benzin nélküli gépekre is vadásztam.
Genyó dolog? Az. A Shitek repmodellje is genyó dolog...
Hirtelen ennyi, ha valami nem világos: kérdezz!
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
Ugyan olyan videó nem letöltős
Ugyan olyan video 27,1 MB
Utoljára szerkesztette: GaBika6, 2015.03.03. 20:28:50
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
Kolléga meg is kérdezte mit olvasol állandóan? Mondtam: Repülni tanulok 😄
Találtam olyan irományt miszerint a hátsó farokfutómű feladata hogy a csűrőlapokkal együtt forduljon az ilyen típusú gépeknél mint a bf 109 is, de nekem ez a játékban még nem jött össze nagyon hiába csűröm csavarom😊 Viszont mivel láttam hogy másnak sikerül ezért tudom hogy van remény csak gyakorolni és gyakorolni! 😊 Kár hogy nincs időm rá mert sok a melo de előbb utóbb menni menni fognak a dolgok viszont egy jó darabig eltart majd míg érdemben hozzá tudok szólni bármilyen témátokhoz itt.
Addig meghúzom magam 😊
Tökjó hogy ilyen rendesek vagytok sokan ha idegen az illető akkor a kisujjukat sem mozgatják....Sajnos ez kezd egyre több Magyar szokása lenni..na de ez egy más téma.
Elolvastam minden tanácsot és megnéztem mindent amit küldtetek úgy hogy ezzel egy darabig most elvagyok és csendben készülök hogy egy új félelmetes vadász felbukkanhasson a neten 😄
Ha baj van majd sikítok! 😊
Köszi még egyszer!
Azért nagy vonalakban hasonló, bár inkább valamiféle egyensúly kialakítására "törekednek", meg persze az érzésre.
Kezdő szimesnek mindenképp jobb választás, mint a clod. A bos-t nem ismerem, annyit látok, hogy k* jól néz ki. Meg hogy mindenki szidja-hordja.
A '46 nagy előnye, hogy egy egész világot építettek fel, gyakorlatilag a háború teljes időintervallumában - sőt azon túl is <#circling>#circling> - rengeteg géppel, helyszínnel az összes hadszíntéren. Sok mod, kampány és egyéb készült hozzá, köztük magyar vonatkozásúak is. Ilyen szempontból a clod vagy a bos elég szegényes, a maga egy kaptafájával. A vártündér meg úgy hülyeség ahogy van.
"Rácsapott, mint Kukori a műmenyétre."
Mert le van tíltva vagy mi.
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Tudom még javasolni az IL2 1946-ot is. Szintén repszim - nem annyira "szimes", mint a clod - de a vártündérnél fényévekkel jobb. Rengeteg repülhető gép és helyszín van benne és pár száz forintért beszerezhető steamen. Viszont nem olyan szép, mint a bos vagy a clod.
Ilyen: IL2 1946 HSFX mod
Repülni ezzel sem könnyebb, viszont egyszerűbb a gépek "vezérlése".
Azt még hozzátenném, hogy ez egy régebbi videó, azóta van újabb verziója a játéknak és a hsfx mod-nak is.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.03. 14:52:46
www.smart-bus.hu