IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#82135
Az AH-iPS az ASUS-nak valami újítása az IPS ócsítására. Most ezen megy a meccs. Mindegyik gyártó próbál valamit kifundálni erre, és ad neki valami nevet .Van pl. E-IPS, de van e-IPS ! is (Economy?, Enhanced?) az az LG-nek valami kavarása. Meg PLS, az meg a Samsungé.
De egyébként nesze, bogozgassad.
A VA-t körülírtam már az imént.
Az meg nem így van, hogy ez vagy az a panel flicker free, azt punktum. Mégegyszer mondom: minden egyes monitortípusnál utána kell nézni vagy le kell tesztelni, tök mindegy ki a gyártó, vagy milyen panel!
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.03.04. 23:07:18
De egyébként nesze, bogozgassad.
A VA-t körülírtam már az imént.
Az meg nem így van, hogy ez vagy az a panel flicker free, azt punktum. Mégegyszer mondom: minden egyes monitortípusnál utána kell nézni vagy le kell tesztelni, tök mindegy ki a gyártó, vagy milyen panel!
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.03.04. 23:07:18
#82134
Ja, megvan: a Q- nak van display portja is. Na bumm. Mondjuk kétezret megér a fícsör.
#82133
Dehogynem. Főleg ha lebeszélik páran. Te most amúgy mit is repülsz? Bost?
#82132
Ja, tök izgi kb 2 percig, aztán mindenki megy szanaszét.
#82131
Melyik jobb, az AH-IPS, vagy a vividpixel-es VA panel? Mind a kettő flicker free.
#82130
Hát 27"-os IPS-t száz alatt nem nagyon találsz mást.
Egyébként én azt ajánlom, ennél az Oázisnál nézelődj. Elég korrekt üzlet szinte csak monitorra ráállva, és nagyon gagyit eleve nem is árulnak.
Természetesen általában a legjobb árakkal. Amit linkeltél, az is ócsóbb náluk (1288ft-al<#taps>#taps>)
Egyébként ezek az érdekes kérdések, hogy mi a különbség itt is a H meg a Q között ami 2000ft árkülönbséget okoz.
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.03.04. 22:37:45
Egyébként én azt ajánlom, ennél az Oázisnál nézelődj. Elég korrekt üzlet szinte csak monitorra ráállva, és nagyon gagyit eleve nem is árulnak.
Természetesen általában a legjobb árakkal. Amit linkeltél, az is ócsóbb náluk (1288ft-al<#taps>#taps>)
Egyébként ezek az érdekes kérdések, hogy mi a különbség itt is a H meg a Q között ami 2000ft árkülönbséget okoz.
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.03.04. 22:37:45
#82129
Ez eddig a legnehezebb játék amivel találkoztam... ez már nem is játék komoly munka van benne. Ahol dolgozom ott vannak sokkal könnyebb feladatok😊
Összegezve a mai nap tanulságát:
-magassági előny nagyon fontos!
Nem szabad elveszteni a fejemet és utána fordulni inkább megtartom a magasságom és az energiámat s figyelem merre megy és lecsapok mint a sas!
A háborúban kötelékben repültek a vadászok. A németeknél gyakori volt a Rotte formáció de sok más is melyek általában bombázóknak vagy felderítőgépnek adtak vadász kíséretet.
Ebben a játékban értelemszerűen ilyen rendezett életszerű online akciókra ne is számítsak mi?
Pedig nagyon izgi lenne egy vadászokkal védett bombázókötelékre támadni😊
Összegezve a mai nap tanulságát:
-magassági előny nagyon fontos!
Nem szabad elveszteni a fejemet és utána fordulni inkább megtartom a magasságom és az energiámat s figyelem merre megy és lecsapok mint a sas!
A háborúban kötelékben repültek a vadászok. A németeknél gyakori volt a Rotte formáció de sok más is melyek általában bombázóknak vagy felderítőgépnek adtak vadász kíséretet.
Ebben a játékban értelemszerűen ilyen rendezett életszerű online akciókra ne is számítsak mi?
Pedig nagyon izgi lenne egy vadászokkal védett bombázókötelékre támadni😊
#82128
#82127
Ezt esetleg érdemes lenyomozni, de valahogy nemstimmelősen ócsó.
Egyébként az előbb még a 29"-os 2560x1080-assal egyezkedtél, ami szerintem területre kisebb.
Ez egyébként az parasztvakításnak kitűntetést érdemlő példája, ahogy a divatba hozott egyre szélesebb arányú monitoroknak konzekvensen az átlóméretét virítják, mert ugyebár, ugyanazon átlóval minél szélesebb annál kisebb a területe. A szélesség és magasság adatokra meg úgy kell vadászni.
Egyébként az előbb még a 29"-os 2560x1080-assal egyezkedtél, ami szerintem területre kisebb.
Ez egyébként az parasztvakításnak kitűntetést érdemlő példája, ahogy a divatba hozott egyre szélesebb arányú monitoroknak konzekvensen az átlóméretét virítják, mert ugyebár, ugyanazon átlóval minél szélesebb annál kisebb a területe. A szélesség és magasság adatokra meg úgy kell vadászni.
#82126
No és utolsó intelem Repesz kollegának.És ezt vésse jól az eszébe.
#82125
Mostanában kicsit idegalapon vagyok, de ha lenyugszanak kicsit a kedélyek, mi sem természetesebb.
#82124
Ja, nekem a P van, az most se sokkal több hatvannál!
Mán nem is emlékszem, hogy mi a különbség, csak arra, hogy értelmetlen volt számomra az árkülönbözet tekintetében.
Mán nem is emlékszem, hogy mi a különbség, csak arra, hogy értelmetlen volt számomra az árkülönbözet tekintetében.
#82123
A frászt hozod az emberre a videó végén !! 😊)
#82122
Ennyiért nem találsz az U2414H-nál jobbat... alaposan körbejártam anno! 😊 A P2414H is jó választás, és az egy tízessel olcsóbb...
www.smart-bus.hu
#82121
Valamelyik este reppenhetnénk egyet megint croatianussal, ha gondoljátok.
#82120
Mondjuk a jelenlegi árát nézve, ha most lenne aktuális, akkor lehet, inkább ezt szaglásznám körbe:
NEC E243WMi
Bár ezt nem lehet elforgatni, és az nekem néha (mondjuk, eléggé néha) jól jön.
Aztán még ott van, hogy lehet, hogy villódzik.<#merges2>#merges2>
NEC E243WMi
Bár ezt nem lehet elforgatni, és az nekem néha (mondjuk, eléggé néha) jól jön.
Aztán még ott van, hogy lehet, hogy villódzik.<#merges2>#merges2>
#82119
A 24-es az kicsi. Eddig egy 4:3-as TN paneles 19"-os 9 éves asus-om volt(van). 1. Ennél csak jobb lehet. 2. A 24"-os az KICSI <#nevetes1>#nevetes1>
#82118
Kiváló választás, nekem is az van! 😄
www.smart-bus.hu
#82116
Azt közben meg lemaradok a oktatásról.
#82115
Amúgy, amennyire még emlékszem a "kutatás" eredményére, az valami ilyesmi volt:
A Dell-el a HP van még játékban de abból általában egy kicsit drágább ugyanaz. Egyébként meg persze az Eizo és a NEC az übertuti (mán megint a japók!), de hát, ugye... Bár a NEC az nem feltétlenül elérhetetlen, ezt találtam most például, de ezeket mindig körül kell nagyon járni. Nem elég ha amúgy általában megbízható a gyártó, az ADOTT TÍPUST mindig le kell rohadtul káderezni, ugyanis a panelek között (amiket, ugye, a két koreai gyárt) előfordulnak ratyi szériák. Erre például különös tekintettel kell lenni, legalábbis ha nem akarsz könnybelábadt, vérbenforgó szemekkel, és szaggató fejjel menekülni a monitor elől egy óra gépezés után.
A Dell-el a HP van még játékban de abból általában egy kicsit drágább ugyanaz. Egyébként meg persze az Eizo és a NEC az übertuti (mán megint a japók!), de hát, ugye... Bár a NEC az nem feltétlenül elérhetetlen, ezt találtam most például, de ezeket mindig körül kell nagyon járni. Nem elég ha amúgy általában megbízható a gyártó, az ADOTT TÍPUST mindig le kell rohadtul káderezni, ugyanis a panelek között (amiket, ugye, a két koreai gyárt) előfordulnak ratyi szériák. Erre például különös tekintettel kell lenni, legalábbis ha nem akarsz könnybelábadt, vérbenforgó szemekkel, és szaggató fejjel menekülni a monitor elől egy óra gépezés után.
#82114
Erről beszéltem amúgy kb 6:30-tól. Monnyuk az se baj, ha eltalálja az ember...
#82113
Na itt van. Mondjuk a srác igencsak jó,nagy tisztelője vagyok.Bár ez kölcsönös😊
#82112
Milyen ollót? Felőlem ollózhat napestig.Sose abba az irányba válok ki (ez is alap hiba) amerre elkezdett fordulni.
Amúgy mi az ,hogy ismerni a pilótát? Nincs odaírva ki van a gépben😊 Én mindenkiből a legrosszabbat azaz a legjobbat feltételezem.
Max csalódok😊)
Amúgy a védekezés módozatai is megérnek egy misét , van is egy videóm ahol öreg barátom egy lengyel srác ezt tanári módon mutatja.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 20:32:08
Amúgy mi az ,hogy ismerni a pilótát? Nincs odaírva ki van a gépben😊 Én mindenkiből a legrosszabbat azaz a legjobbat feltételezem.
Max csalódok😊)
Amúgy a védekezés módozatai is megérnek egy misét , van is egy videóm ahol öreg barátom egy lengyel srác ezt tanári módon mutatja.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 20:32:08
#82111
Mert mi van, ha csak egy ollót csinál? Kifordul, te mész tovább, ő visszafordul oszt már mögötted is van. Lehet, hogy van annyi energiád, hogy elszakadj, de akkor is utánad ereszt egy sorozatot és ha megsérül a gép, akkor pá.
De hát ez is olyan, hogy nem csak az ellenséges gépet, de a pilótáját sem árt ismerni <#nevetes1>#nevetes1>
De hát ez is olyan, hogy nem csak az ellenséges gépet, de a pilótáját sem árt ismerni <#nevetes1>#nevetes1>
#82110
Sokan ott baxxák el,hogy ha összeakadnak az ellennel akkor lefele nyomva a gépet próbálnak valamit. Jellemzően tépni kezdik valamelyik irányba is.
Az öreg rókák mind felfele tendálnak,tök mindegy milyen gép is van alattuk.
Épeszű pilóta vertikálisan gondolkodik.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 20:22:57
Az öreg rókák mind felfele tendálnak,tök mindegy milyen gép is van alattuk.
Épeszű pilóta vertikálisan gondolkodik.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 20:22:57
#82109
Ez a videó nagyon jóóóóó😊 Az hogy bekarikázod és elmagyarázod mikor mi történik rengeteget segít. Ennek a pár perces videónak a tanulmányozásával úgy érzem rengeteg órát spóroltam meg!
Köszönöm!😊
Köszönöm!😊
#82108
Azonos energiaszintnél mi történik? Ő beletép ,ergo energiát veszít.Te utána így ugyan az.Ha nem követed hanem felfele tendálsz akkor mi történik? Nyertél magassági energiát,amit visszaválthatsz sebességre bármikor.Ő meg forog lent max azonos energia szinten de inkább kopik neki.Ha nem tudod meglőni akkor egy kis sebességen jobban forduló gép szép lassan mögéd fog kerülni és baxhatod.Mint a nyúl a Blöff ben. A fegyverzetnek ehhez semmi köze amúgy .
De én nem akarlak meggyőzni😊) Nekem mindegy ki ,hogy harcol,van aki szereti ezt a fajta harcmodort.Én rühelltem ha csak meg is szorongattak. Jobban kultiváltam ha én diktálok.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 20:18:50
De én nem akarlak meggyőzni😊) Nekem mindegy ki ,hogy harcol,van aki szereti ezt a fajta harcmodort.Én rühelltem ha csak meg is szorongattak. Jobban kultiváltam ha én diktálok.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 20:18:50
#82107
Hát.... ha az ember nem milliomos, muszáj megalkudni. Még gondolkodok rajta.
#82106
Az utolsót elírtam: teljes forduló ideje adott sebességen - de gondolom magadtól is rájöttél.
#82105
Azonos energiaszint mellett, ha mögötte vagyok, én már ott nem hagyom, az biztos! De mondjuk ez helyzet és fegyverzet függő is...
#82104
Itt egy kép. A régi il2 '46-hoz adtak ki ilyen"compare"-kat.
Az adatok használhatatlanok, de szemlélteti a magasság/sebesség befolyását.
Bf109 F4 vs Yak 1B
[/url]
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.04. 19:56:01
Az adatok használhatatlanok, de szemlélteti a magasság/sebesség befolyását.
Bf109 F4 vs Yak 1B
[/url]Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.04. 19:56:01
#82103
De itt többször is látni miről beszélek pl az 5. percől
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 19:49:43
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 19:49:43
#82102
#82101
Emitt egy jó példa. Ez kicsit más de az energia megtartását jól példázza.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 19:43:47
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.04. 19:43:47
#82100
Az ASUS az VA paneles, és az nem bejövős (szellemképes, betekintési szög majdnem olyan anyázós, mint a TN-nél, cserébe hűdekontrasztos meg hűdefeketéi vannak, ugyan a finom árnyalatok teljes feláldozásával = vakparasztoknak van).
LG- ről és Samsungról pedig egész egyszerűen konszenzus van, hogy ugyan ez a két cég gyártja szinte egyedül magukat a paneleket (márhogy a többi cégnek is!), de az ahhoz még legalább annyit hozzáadó egyéb elektronika terén fospisztolyok.
LG- ről és Samsungról pedig egész egyszerűen konszenzus van, hogy ugyan ez a két cég gyártja szinte egyedül magukat a paneleket (márhogy a többi cégnek is!), de az ahhoz még legalább annyit hozzáadó egyéb elektronika terén fospisztolyok.
#82099
Repesz kollega előbb tanuljon meg kicsit repkedni ,aztán AI kon a lövészetet csiszolja ,és majd utána ráér a többivel foglalkozni.
#82098
Ez marhaság.
Most nem Repesz kollágát akarom okítani,mert ráér még ,de !!
Ezek a gépek nem forduló harcra lettek tervezve.Gyorsak és azt kell kihasználni,még egy Jakabnál is.
Abban a pillanatban ,hogy elkezded eldobni az energiát ,egy konstans fordulóban ,már kiszolgáltatottá válsz,még akkor is ha netán le is lövöd az áldozatot.
Eleve minden gépnek más az optimális fordulási sebessége,pl egy BF el is lehet tartani egy spittel a fordulót nagy sebességnél.
Ha megnézel akármelyik videómban ,láthatod ,hogy sose állok be egy gép mögé lekövetve szolgaian,hanem mindig megtartva az energia többletet felhúzok és visszatámadok akkor amikor akarok.Amíg ő laffog lent és képtelen bármiféle vissza akcióra, én akkor és azt csinálok amit akarok. ha beállok mögé értelem szerűen felveszem az ő sebességét és onnan már akármi lehet ,egy palásttal mögéd kerül,vagy kiollóz,van lehetősége védekezni,míg ha fentről támadom akkor max el tudja húzni valamerre,(megint kopik az energiája) de egyszerűen már a 3. támadás után szinte lehetetlen követni ,kontrolálni az ellenfelet neki és álltalában mindig ugyan arra térnek ki ,ezt kihasználva szépen be lehet kalibrálni hova fog érkezni és jóóóóóóól lelőni.
Ez a legnagyobb baja a sok fotelpilótának ,ez a fordulózás.Mondjuk mind le is lövik.
Még írhatnék oldalakat erről,de majd.
Most nem Repesz kollágát akarom okítani,mert ráér még ,de !!
Ezek a gépek nem forduló harcra lettek tervezve.Gyorsak és azt kell kihasználni,még egy Jakabnál is.
Abban a pillanatban ,hogy elkezded eldobni az energiát ,egy konstans fordulóban ,már kiszolgáltatottá válsz,még akkor is ha netán le is lövöd az áldozatot.
Eleve minden gépnek más az optimális fordulási sebessége,pl egy BF el is lehet tartani egy spittel a fordulót nagy sebességnél.
Ha megnézel akármelyik videómban ,láthatod ,hogy sose állok be egy gép mögé lekövetve szolgaian,hanem mindig megtartva az energia többletet felhúzok és visszatámadok akkor amikor akarok.Amíg ő laffog lent és képtelen bármiféle vissza akcióra, én akkor és azt csinálok amit akarok. ha beállok mögé értelem szerűen felveszem az ő sebességét és onnan már akármi lehet ,egy palásttal mögéd kerül,vagy kiollóz,van lehetősége védekezni,míg ha fentről támadom akkor max el tudja húzni valamerre,(megint kopik az energiája) de egyszerűen már a 3. támadás után szinte lehetetlen követni ,kontrolálni az ellenfelet neki és álltalában mindig ugyan arra térnek ki ,ezt kihasználva szépen be lehet kalibrálni hova fog érkezni és jóóóóóóól lelőni.
Ez a legnagyobb baja a sok fotelpilótának ,ez a fordulózás.Mondjuk mind le is lövik.
Még írhatnék oldalakat erről,de majd.
#82097
Ja, nem azt a 29"-ost már elvetettem. Nem az LG-re meg az asus-ra írtad, hogy azokat ne?
#82096
Ja igen. Azért van előnyben mert jobban fordul. Ilyen egyszerű. (Lenne, ha a magasságot és a sebességet nem vennénk figyelembe) Különböző magasságokon és sebességeken mások a tulajdonságok. Írtam korábban az ai bombázókon gyakorlásról, szerintem azzal kezdjed.
#82095
Azért remélem, tisztában vagy vele, hogy ha ezt a 29" ÁTLÓMÉRETET ezzel az aránnyal összekombinálod, akkor egy 24"-os 1920x1080-as MAGASSÁGÁNAK úgy kb. 2/3-át kapod!
#82094
Miért mi bajod velük?
#82093
Attól függ mennyi energiád van. Ha közel azonos a yakéval akkor ülj be mögé oszt próbáld eltalálni. Ha nagy ívben kanyarodik, akkor beléped a pedált és az ő fordulósíkja fölött, vagy alatt fordulsz utána. Ha sokkal több energiád van, akkor megpróbálod eltalálni, aztán egyenesen tovább, kis ívben fordulsz emelkedve, keresed az újabb lehetőséget a támadásra. Kicsit terrorizálod, elkezdi rángatni és kifogy az energiából.
#82092
Azokat ne!
Ez pl. bazijó (bár én tavaly még hatvané' vettem):
DELL U2414H
Tutira nem fejfájdítós, és ugyan mondtad, hogy téged hidegen hagy a színhűség, de azért nem árt ha azt látod amit láttatni akarnak veled.
Azóta lehet, hogy van jobb ár-értékarányos DELL, de ez tavaly több hónapos kutatómunkám győztese lett, és tényleg nagyon bevált!
(Mondjuk nem tudom, hogy ment fel így az ára<#nemtudom>#nemtudom>.)
Ez pl. bazijó (bár én tavaly még hatvané' vettem):
DELL U2414H
Tutira nem fejfájdítós, és ugyan mondtad, hogy téged hidegen hagy a színhűség, de azért nem árt ha azt látod amit láttatni akarnak veled.
Azóta lehet, hogy van jobb ár-értékarányos DELL, de ez tavaly több hónapos kutatómunkám győztese lett, és tényleg nagyon bevált!
(Mondjuk nem tudom, hogy ment fel így az ára<#nemtudom>#nemtudom>.)
#82091
Elek közlegény oktatásra jelentkezik!
A fordulóharcra vonatkozó intelmeiteket nem igazán értem. Elösször is mivel összesen kb. hat órát repültem kijelentem hogy igazatok van!😊
Na de!
Ha a fordulásban én energiát veszítek akkor nem csak én hanem az ellenség is energiát veszít és nem látom mivel van előnyben hozzám képest. 😊 Példaként:
Ha én vagyok az üldöző és tegyük fel egy Bf 109es a gépem és egy yak-1est célba veszek ami kitér előlem és fordulásba kezd akkor én bizony rajta maradok mert bízom abban hogy a 109es nem fog kevesebb energiát veszteni mint a yak-1 😊
Viszont a parancs az hogy soha ne kezdjek fordulóharcba!
Akkor se ha én vagyok a támadó?
A fordulóharcra vonatkozó intelmeiteket nem igazán értem. Elösször is mivel összesen kb. hat órát repültem kijelentem hogy igazatok van!😊
Na de!
Ha a fordulásban én energiát veszítek akkor nem csak én hanem az ellenség is energiát veszít és nem látom mivel van előnyben hozzám képest. 😊 Példaként:
Ha én vagyok az üldöző és tegyük fel egy Bf 109es a gépem és egy yak-1est célba veszek ami kitér előlem és fordulásba kezd akkor én bizony rajta maradok mert bízom abban hogy a 109es nem fog kevesebb energiát veszteni mint a yak-1 😊
Viszont a parancs az hogy soha ne kezdjek fordulóharcba!
Akkor se ha én vagyok a támadó?
#82090
Nem veszek mérget. Mérgelődtem má eleget <#zavart2>#zavart2>
#82089
#82088
Azért erre mérget ne vegyél! 😉
Monitor kell, 24", full HD, IPS panel. Ennek még van értelme...
Monitor kell, 24", full HD, IPS panel. Ennek még van értelme...
www.smart-bus.hu
#82087
Sose lesznek kész! SOHA!!! Nem várok tovább.