IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#82186
Egy trükköt már tudok az a jojó😊 A könyvben olvastam. Hannig kedvenc játéka volt az ellenséges vadászgépekkel szemben. Azt csinálta hogy emelkedett majd süllyedt aztán megint emelkedett és így tovább. Nem tudták célban tartani.
#82185
Nem fárasztasz senkit ,itt mindig szívesen segítenek.
Az olló manőver egy horizontális síkon végzett védekező manőver.Előszőr valamelyik irányba élesen elhúzod a gépet majd rögtön vissza ugyanaz a másik irányba.Vagy túlfut rajtad az ellenfél vagy ha le akarja követni és te jobban tudod ezt akkor is .
A palást orsót úgy képzeld el mintha egy henger palástján repülnél spirálisan.Ennek az az előnye,hogy bár a sebességed megmarad de nagyobb utat teszel meg ugye a spirális pálya miatt mit ha egyenesen repülnél.Ez is jó védekezés mert ha nem tudják utánad csinálni túlfutnak rajtad és akkor már a nyomukba is eredhetsz .
Majd nézünk rajzokat ,meg vidókat neked.
#82184
Egyébként én ugye mint tudjuk abszolút nem értek a repülőkhöz még de egy német pilóta 1944ben egyszer azt mondta hogy az új yak-9esek tudásban már méltó ellenfelei az akkori messzereknek.
Csak gondoltam megjegyzem😊
#82183
Szándékomban áll beszerezni a clod verziót is. Már utána néztem.
Amúgy nem baj hogy a Bos az amin elkezdek tanulni. Ha a jeges pályán menni fog a felszállás akkor a fű biztos nem jelent majd gondot😊
Egyébként tényleg nem akarok egy kis majom lenni aki lóg rajtatok mert tudom hogy utánanézhetnék a neten csak nem tudom mire kell rákeresni de ha őszinte akarok lenni ez sem jelenthet gondot de nem baj ha valakinek van kedve elmesélni mi az az olló meg a palást meg milyen formációk meg trükkök vannak amit egyedül gyakorolhatnék azt megköszönöm!😊
DE ha nem az se gond majd utánanézek valamilyen irományban mik vannak😊
#82182
Csak hogy a népek, így estefelé megnyugodjanak :

#82181
DE nyersz vele helyzeti azaz magassági energiát előnyt. Azt mindig tudod sebességre váltani.Követni meg spec akár 3 gépet is tudok ,nem ,hogy egyet😊 akármit is csinájon.
Félre ne értsd nem okítani akarlak,de azért igen sok év tapasztalattal mondom,hogy főleg egy messzerrel lazán kidolgozok pár száz méter magassági többletet ,főleg ha ő síkba kanyarog közben ,akár csak egyet is. Onnan meg már megint csak én vagyok nyerő helyzetben.
De mindenkinek megvan vagy kialakul a stílusa,kár ebbe belemenni,meg osztanunk egymásnak az észt.Pogi pl szeret a porban forggolódni,mégis eredményes nem is kicsit.

A lényeg úgy is az,hogy mindenellenség leessen,hogy ezt ki hogy oldja meg az mindegy😊
Engem az utólsó években légi harcban nem is nagyon lőttek le már,néha megfüstölt valaki .Viszont kényesen ügyeltem mindig ,hogy csakis előnyös helyzetből kezdjem a harcot,ha kellett rászántam még 5-10 percet a helyezkedésre még akkor is ha szintben láttam az ellent.
Persze akadtak olyan szituk amikor nem volt mit tenni és kellett tekerni a botot ,de erre van az 1vs1 gyakorlás,hogy ott se legyen az ember letolt gatyával.
És mindezek mellett azért megvóltak a győzelmek is ,jelzem pl az atagon ha bement sok magyar akkor az első helyeken a staton mindig ők voltak.
#82180
Egy G2 -es messzerrel 3 yakot is le lehet szorítani tartósan, ha van 2000 m fölényed.
Igaz dogfight szerveren, ahol nincs fülke <#vigyor5>
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.05. 20:03:04
#82179
Ez így van.
#82178
Te fogsz több energiát veszíteni, ha felfelé húzod. Ő jobbra megy, te balra fel - te sem fogod őt jobban látni, mint ő téged. A végén ugyanott vagy ahol elkezdted - ha szerencséd van. Amit mondasz az akkor jó, ha energiatöbbleted van. Olyankor én is ezt csinálom. Felhúzom, megyek amíg lehet aztán leborítom az ellen után. Közben figyelem, hogy milyen gép és hogy repüli a pilóta. Ha látom, hogy bénázik, akkor szépen elkoptatom az energiát, hogy ne repüljem túl mikor beülök mögé. ( jav:Na az is csak 1vs 1-ben természetesen) Ha ügyesnek tűnik, marad a rácsapkodós türelemjáték. Előbb-utóbb úgyis megcsípem a meggymagköpködővel. Onnantól meg többnyire vége.


Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.05. 19:54:56
#82177
Természetesen ez az orosz és főleg a korábbi vasakra igaz.
Én az első majd egy évet csak a felszállást gyakoroltam -ment is profi szinten- leszállni nemigen kellett.

#82176
Ja! Tovább is olvastam. Hát régi IL2-ben azért adódnak érdekesebb szituációk. Ha Jakabbal egy energia szintre kerülsz, már valamit elrontottál, vagy nem figyeltél eléggé. Végső esetben lenyomod az orrát oszt kövessen szétesés nélkül <#eplus2> Én IL2-ben vörös oldalon harcoltam, vagy 5-6 évet, és el kell ismernem, csak arra apelláltunk, hogy melyik forrófejűbb vagy tapasztalatlanabb messer pilóta hibázik. Ha nem tették, nagyon hozzá sem tudtunk szagolni, csak bujkáltunk és a nyakunkat behúzva lestünk felfelé, mikor esnek a nyakunkba. Ha fel is kapaszkodtunk, sokáig nem tudtuk tartani magunkat, mert a mi vasaink nemigen bírták a magaslati levegőt.

#82175
De teljesen érthető. Pontosan azt próbáltam megfogalmazni. Nincs olyan, hogy "Kifordul, te mész tovább". Ebben az esetben valóban utánad locsolhat, de legalább nyugodt lehetsz, mert TE követtél el óriási hibát. Ha kifordul Te -még mielőtt túlfutsz rajta- már emeled is kifelé a gépet ezerrel. A nagyobb biztonság kedvéért, ha az ellen jobbra rántja el, akkor Te balra húzod fel. Így ha jól csinálod akkor a hat órájában hatolsz felfele. Akkor aztán forgolódhat visszafele, Téged már biztos -nem, hogy eltalálni- de még látni sem igen fog, amíg újra be nem esel a hatjába.

#82174
Azért baj, ha ugyanazon az energián vagy a Jakkal, mert ő jobban fordul. Ott már nem az energia számít, hanem hogy melyik gép fordul jobban szintben. És az nem a Bf. Két dolog üthet ne ilyenkor:

- Fordulsz utána, de ő jobban fordul, tehát mögéd fog kerülni előbb utóbb, és te leszel az üldözött.

- Megpróbálsz szűkebben fordulni nála, hátha egy szerencsés lövéssel eltalálod, mielőtt mögéd kerülhetne. Ekkor viszont jó eséllyel a maradék energiádat is elveszted, vagy átesel, vagy ki kell venned fordulóból, ekkor hamarabb kerül mögéd. Azaz: nemhogy energiafölényed lenne, de még energiahátrányba is kerülsz. Nem sok jót ígérő szitu.
acidrain
#82173
A géppárban nagyon össze kell szokni, hogy hatékony legyen, mint ahogyan azt már előttem leírták a kollégák. A kísérő, és a vezérgép feladataival mindkét pilótának tisztában kell lenni, ezen kívül nagy fegyelmet igényel, és koncentrációt. Persze ha már jól összeszokott a géppár, akkor "ösztönösen" tudják, hogy mit csinál a másik. Erre sok időt, és gyakorlást kell fordítani. Schwarm-ban még összetettebb a dolog, főleg mikor két különálló gépárra kell szétválni. Már a helyes köteléktartás is gondot okozott sokszor. Pl fordulóknál a kísérő általában lemarad, ezért van szükség a "crossover turn" -re.

"Rácsapott, mint Kukori a műmenyétre."

acidrain
#82172
Benne vagyok.

"Rácsapott, mint Kukori a műmenyétre."

#82171
I-185-re gondolsz.
#82170
Öt ezer méteren ma már nem sok esélye van a lavórnak a G10 ellen. A G6 most is egy fostalicska, de a G10 pl egész jó. Meredeken spirálban felfelé, oszt kövessen, ha tud. 4K fölött már nemigen megy neki. Persze némi helyezkedés kell előtte.
#82169
Különben ezért szeretem a Clod ot ott a gépek viselkedése a valóságoshoz nagyon közel áll Tomék rengeteg kutató munkát beletettek és az apró részletekre is figyeltek. A régi Il ebből a szempontból ,hogy finom legyek is elég gavallér volt.
Ha megnézünk lelövési adatokat rengeteg Jakabot leszedtek G6 okkal ,ráadásul pl a La7 az nem is nagyon volt a frontokon azaz csak kis számban,a Jak 3 vagy 9 ?? na az is ha jól tudom.Olyan ez mint az I mittudomén hanyas amiből gyártottak 4-5 darabot aztán mindenki azzal repült😊
A Clod ban egyenrangú gépek vannak ahogy az a valóságban is volt ,egy Hurrival is tökéletesen pariban lehet lenni egy messzer ellen ha jól és okosan repülik.
#82168
Látod az lehet ,de G6 al dogolni egy Jakab ellen az maga a halálos ítélet. Amúgy ezek csak a régi Il ben ilyen űberek szerintem😊)
Volt egyszer ,hogy Jupival (régi harcostárs) war on G6 al géppárban találkoztunk 2 La7 el kb 5ezren.Rövid tanácskozás után kiugrottunk😊 úgyis saját terület fölött voltunk.
Ezek az űber orosz vasak hihetetlenek voltak,egyszer kíváncsiságból kipróbáltam egy dogszerveren őket és kb csokorszám lőttem a gépet,na ezek az igazi UFOK.
G6 meg G10 esélytelenek voltak ellenük,max ha meglepted őket,
#82167
Közben rájöttem, hogy mi bajotok van nektek. Én a '46-ról beszélek, ti meg a CLOD-ról. Nagyon hozzászoktatok, hogy hasonló képességű gépek ellen mentek. Akkor mondom másképp.
Van egy 109 G6-od, az ellenfél meg yak 9 vagy yak 3, mondjuk 3000 m-en.
Ha közel azonos energia mellett - mint a példában - mögé kerülsz, nincs más választásod, mint beülni mögé és megpróbálni leszedni. Ellenkező esetben, vagy ha nem sikerül, mehetsz kapálni. Megpróbálhatsz elszakadni és energiát gyűjteni, de az öngyilkosság. Leszáll, megkávézik, elszív egy cigit és még úgy is utolér...
#82166
<#nevetes1> Ha netán ebbe a régióba leledzel éppen, szólj nyugodtan, ha itt vagyok, bármikor jöhetsz.

#82165
Az miért van a '46-ban, hogy mikor vizszintesen nézelődök, szétkockázódik a kép? Kikapcsolt és bekapcsolt Vsync mellett is.
#82164
Úgy tűnik senki nem érti miről beszélek. Mindegy, hagyjuk.
#82163
Hát még "kadét" koromban jó erősen lebsztk, ha akár bombázóra is rácsapva túlrepültem a célon. Rácsapsz meglövöd és MÉG MÖGÖTTE VAGY, amikor felhúzod. Akkor aztán ollózhat -de még egy öltönyt is megvarrhat- nyugodtan le lehet szarni. Ha elébe sikeríted magad, meg is érdemled, hogy lelőjön, mert abból legalább tanulsz. <#eplus2>

#82162
Ez egy nagyon érdekes őrület egyébként.
Egyértelműen csak nagy cégek bulija, a "szellemi" termékek valódi előállítói magasról le vannak sz...a.
Csak egy saját példa:
Jómagam amúgy festő vónék, ha hagynák. Namármost, ha teszemazt egy művészeti magazinban megjelenik egy repró valamely képemről, azért járna némi tiszteletdíj. Ezen persze sosem aggódták túl magukat a magazinok, míg aztán egyszercsak unatkozó ügyvédek létrehoztak egy önjelölt "jogvédő szervezetet" a képzőművészek számára Hungart néven. Na hát ők elkezdték ezt szépen figyelni, hogy kitől mi jelenik meg, és fizettek-e az illetőnek. Ha nem, beszedték a "nevében". Mivel ezek azért csak ilyen párezer ft-os összegek voltak a következőről tájékoztattak levélben: Ennyi és ennyi pézt beszedtek ettől és ettől, viszont x összeghatár alatt nem áll módjukban ezt kifizetni nekem.
Így aztán ebből az lett, hogy e magazinok szépen aláírattak egy papírt, hogy lemondunk minden ilyesfajta tiszteletdíjról, mivel abban egyetértettünk, hogy azért mégse ilyen fostosszájú ügyvédfélék gazdagodjanak mán ezen is.
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.03.05. 15:06:28
#82161
#82160
Asszem ez a Chato az ez valami távol keleti ürge volt. Bár korrektűl viselte mindig a megpróbáltatásokat az igaz.És nem adta föl soha!Vagy remjaig vagy mi.

Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.05. 14:51:31
#82159
Nem tudom. Gondolom van valami kereső szoftverük ami egész nap böngészi a netet és ellenőríz.
Tényleg érthetetlen,hisz én evvel nem pénzt keresek ,csak tényleg aláfestés gyanánt használom.
Még jó ,hogy a AC villám DC nem foglalkozik ilyesmikkel😊

De az zis lehet ,hogy valami japó kölköt jól lelövöldöztem(rémlik is egy kis sárga aki állandóan vigéckedett) és bosszút fóralt az átok😊
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.05. 14:45:02
#82158
Ja😊 Megértőbb vagyok sokkal. Most olvasom a pumáknál,hogy sokat javult a BOs is. Bár ettől még nem szeretem a 3*7 et😊)
Na majd egyszer talán újra botot ragadok,bár erre már vajmi kevés az esély ,nagyon nem hiányzik .De ha igen majd kipróbálom még egyszer azt a BOS -t is.Vagy átballagok valakihez és ott.És majd jóóóóóóól lehúzom.<#eplus2>
#82157
Lantis company Ltd.
Egy JAPÁN (<#taps>) lemezkiadó.
Ami meg egyébként a Namco Bandai nevű legnagyobb japán játékkiadó tulajdona, úgyhogy belenyúltál a tutiba.
De ezek hogy derülnek ki?
#82156
És akkor te hogyan is rövidíted meg a lemezkiadót azáltal, hogy egy légiharc háttérzenéjének beteszed?!
Ha valakit tényleg a zene érdekel, az úgyis beteszi a hifijébe a lemezt (vagy letorrentezi FLAC-ban, ha fönn van<#ejnye1>).
Még ők kéne, hogy fizessenek neked a reklámért! (főleg, ha a leírásban feltünteted)
Egy kicsit elszabadultak a dógok!
#82155
Laca! Ahogyan öregszel, egyre kedvesebben tudsz fogalmazni<#vigyor>

#82154
Szóval egy szónak is száz a vége ,azok akik sok sok évet elrepkedtek már együtt ,vagy csak társaságban akkor azok tudják nagyjából mindig ki hol van .
#82153
Ja valami nagy zenekar előadása volt,de le tudtam szedni. Mondjuk tényleg vérlázító ez bakker.
Most nézhető asszem. Most meg vicces a rádiózás meg a hang. Na mind 1.

Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.05. 14:10:12
#82152
Namost egy Liszt mű az hogy jogdíjas?! Kik a jogtulajdonosok?
Csak nem a Metropolitan Orchestra felvételét tetted fel?!
Netán Mága Zoltán újévi koncertjét?
Ez azért kezd túlmenni egy bizonyos határon!
#82151
Mondtam már,hogy szerezd be a CLOD ot is.
Ott jelenleg többen vannak kb hasonló a BOs al,csak szerintem 😊))) kicsit jobb.
Ezt nem vitaindítónak szánom!!
Szóval kb ugyan azt kapod más hadszíntéren ,viszont az alapvető dolgokat avval is el tudod sajátítani és ott csapatban is mehettek lévén többen játszanak jelenleg vele.
Nohab
#82150
Szoktak lenni online warok, ahol ez történik, meg egy kicsivel több 😊 Laca linkelt már be egy-egy menetet belőle.

Ui.: Ez a Clodra igaz.
Utoljára szerkesztette: Nohab, 2015.03.05. 12:45:19
#82149
A zene miatt világszerte letiltották.Na most komolyzenéről beszélünk bakker😊
#82148
Ezt találtam.
Mi afax ez? Ki nyújtott be és mit?
"Mivel a videóra követelést nyújtott be egy szerzőijog-tulajdonos, így statisztikai adatai nem nyilvánosak."
#82147
Nem értem.Ha a zene miatt letiltanak valamit akkor csak a hangsávot ,de ez meg a Magyar rapszódia,az nem hinném,hogy zavarna valakit.
Mindjárt megnézem tüzetesebben,de nekem működik mindenhonnan.
#82146
Nekem itt se nem megy.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#82145
Annyi videóm van ,azt se tudom melyik melyik,pedig van egy ahol nagyon jól látható egy jó kis géppárban való hadakozás. Sőt van több is.Tomcsival,meg Hettiékkel is aztán Dumbóval,Savival,meg úgy kb mindenkivel😊
#82144
Nekem megy.
Próbáljátok a direkt linket.

https://www.youtube.com/watch?v=3vg0mP56QSk&t=193
#82143
Mi van? Laca pénzt kér érte?<#szomoru2> Tényleg xarban van a srác. Gyöttysünk neki<#vigyor>
Vagy valami vöröst lelőttünk és szégyelli?<#mf1>
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.03.05. 10:35:37

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

GaBika6
#82142
Szerzői jogok miatt nem nézhető! Ugyan olyan, mint nekem volt... <#awink>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#82141
Te ezt letiltotta valaki

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#82140

#82139
Már hogyne lehetne. Összeálltok mint a g.cis bugyi és azt csináltok amit akartok.
Ha sokat repülsz valakivel és persze egyre tapasztaltabb leszel akkor egy idő után már tudni fogod mikor mit csinál a másik,már messziről megmondja az ember pusztán abból,hogy hogy repül az a gép,hogy ki vezeti. Mondjuk ezt nem mostanában fogod megtapasztalni😊
Egy jó géppár az kb legyőzhetetlen.
Na de ez egy másik fejezet már ,mire te ezt jól fogod csinálni még igencsak sok víz lecsordogál a dunán😊
#82138
Azért szerintem aludjál még rá egy párat. (Vagyis olvass el annyi tesztet róla, amennyit csak tudsz.)
#82137
Illetve egy frászt az ASUS újítása, azok nem csinyának panelt. Az LG-é.