IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A Heinkeles videora annyit mondott Jason, hogy "lehet, hogy kicsit könnyű a Heinkel, de így úgysem repülnek vele megpakolva, nem lényeges kérdés". Nem kifejezetten az enyémre, ez előtt volt egy másik video, amiben külső nézetből repülték ezt le, és ott ment a tanakodás, hogy az easy flight modell-el volt vagy sem. (na nem mintha az easy flight modell ennyit számítana. Ok, hogy nem esik át, meg van auto rudder, de akkor sem kéne tudnia loopingot csinálni egy 10 tonnás géppel 270-ről, ha a Lagg-3 nem tudja 400-ról). Erre csináltam én ezt full real settingss-el, benne van a menübe lépés is, hogy ez nem kamu. Mondanom sem kell, BoS fórumról egy órán belül törölték a linkeket...
Sok dolog van még, ami bosszantó, amikor arról volt szó, hogy a pénzt beszedjék, akkor lehazudták a csillagokat is az égről, tisztán emlékszem, amikor Jason azt bizonygatta, hogy ez annyira hardcore szim lesz amennyire csak lehetséges. Aztán kiadás előtt pár hónappal benyögték, hogy ez kifejezetten offline játékosoknak készül, online sokra ne számítsunk, néhány dogszerver azt' csókolom. Majd hozzátették, hogy "ja, és nem is hardcore szim lesz". ígértek központi szervert, közös stattal, abból sem lett semmi. Online warokat is, az is kifújt. Kb ekkor volt egy nagy törés így a 777 és a vásárlóik között, akik joggal érezték, hogy itt bizony meg lettek vezetve, nem is kicsit. Emlékszem, egy srác qrva nagy balhét csinált, még bírósággal is fenyegetőzött, mert -belinkelte a topikokat, tényleg így volt- megkérdezte fórumon, hogy három monitoron játszható-e a BoS. Az egyik fejlesztő írta neki, hogy igen, igen, vegyed csak meg. Egy hónapon belül kijött egy peccs, amiben lekorlátozták a video beállításokat, kb annyira, hogy magas-közepes-alacsony és snitt. Video settingsnél semmilyen mást nem állíthatsz. Felbontást sem. Hopp, akkor mégsem támogatott a három monitor (azóta sem az). A gyerek meg mondta, hogy oké, akkor kéri vissza a pénzt. Vissza? Hát olyan nincs...
A másik nagy balhét Bongodriver csinálta, ő egyébként sok kis gépen is pilóta, és elég -hmm- szenvedélyesen ekézte őket, ha hülyeségeket beszéltek. Clod alatt is ilyen volt, nem sokat változott. Múltkor mesélte, hogy valami 4500 (!) fórum poszt után kapott egy mailt Jasontól, hogy ennyit neki megér, ha soha többet nem látja a nevét, saját pénzből is visszaadja azt a szaros 100 dollárt, csak húzzon a picsába 😊 Bongo köszönte a pénzt, és lelépett 😊 Őt ismerem egyedül, aki pénzt kapott vissza tőlük.
Volt egy nagy balhé abból is, amikor az egyik kirúgott gyerek feltette Jasonék belső levelezését, amiben Jason elismeri, hogy az Unlock rendszert utálja ő is, de nem tehet ellene semmit. A legnagyobb baja a küldetéseket készítő gyereknek azzal volt, hogy ha csinál egy küldetést, amiben pl gunpodos meszákat rak, és olyan ül bele, akinek nincs kilockolva, akkor nem egyszerűen hibaüzenetet kap, vagy nem engedi beleülni, hanem minden további nélkül kidobja a szerverről. Képzeld el ezt élesben. Mondták, hogy ez így hülyeség, és balhé lesz belőle. A botrány akkor pattant ki, amikor a srác a public részen is elmondta, hogy ő mint fejlesztő, belsős fórumokon érvelt az unlock rendszer ellen, de nem tehettek semmit. Na, erre Jason kirúgta azzal a szöveggel, hogy neki elvtársak kellenek, nem felhasználók, akik kritizálják a terméket. A dolog szépsége az, hogy a srác nem fizetett alkalmazott volt, jófejségből tesztelték a szerverükön a BoS-t. Érthető, ezen kicsit bepöccent, és kirakta az idevágó céges levelezést a reddit-re. Meg mellé egy olyat, amiben az egyik belsőssel arról beszélnek, hogy Jason alkalmazottainak túlórát fizet, hogy azok meló után a fórumokra járva népszerűsítsék a BoS-t, mintha tökéletesen elégedett vásárlók lennének. Durva.
Balhé volt abból is, hogy DX9-es a BoS, és a DX9 támogatást pár hónapja dobták Ocolusék, szóval ezért sem fog Laca sohasem BoS-ozni Ocolussal 😊 Ahogy 46-ozni sem fog senki. Oké, ez nem közvetlenül Jasonék hibája, csak az, amikor azt bizonygatták, hogy a DX9 az elég mindenre amire kellhet. Hát, nem lesz elég.
Így, hogy beszélünk róla, sorra jönnek elő az emlékek 😊 , emlékszem, pont Karaya volt az, aki próbálta győzködni őket, hogy az F-4 ne legyen már gyorsabb, mint a G-2. Az egész dolog alapja az, hogy a G-2 DB605-ösein a kezdeti időkben előírásilag le volt korlátozva az emelkedő és vészteljesítmény, míg az F-4 -esek régebbi 601-esén lehetett használni. Na, ebből a 777-nél kitalálták, hogy a mesza lekorlátozását úgy oldják meg, hogy a játékban ugyanúgy 100%-ig fel tudod tolni a gázkart mint az F-4 -nek (nehogy összezavard a szegény júzereket), viszont annyival gyengébb az ő 100%-a, mint az F-4 -en a 80% (kb 80%-on megy, ha le van tiltva 1.3 ata fölötti tartomány). Azzal viszont ezek az észlények nem foglalkoztak, hogy a DB 605 alapból sokkal erősebb volt mint az 601, és ha ezt a 100%-os logikát helyesnek vesszük, akkor is legrosszabb esetben egyenlőnek kellene lennie a teljesítménynek. Ezt különösebb komment nélkül söpörték le, mondván, hogy nincs igazunk és pont. Emlékszem, Karalya ezen napokig dühöngött még atag fórumon is, hogy ekkora faszságot hogy tudnak így védeni. 😊
Az ilyenek után az olyan apróságok, hogy az oroszoknál 8 (!) dollárnak megfelelő rubelért megveheted az alapjátékot két géppel úgy, hogy offline kampányban a kilockolásnál az összes többi gépet is megkapod, az csak hab a tortán. A közhangulatnak mindenesetre ez sem tesz jót, gondolhatod 😊
Sok dolog van még, ami bosszantó, amikor arról volt szó, hogy a pénzt beszedjék, akkor lehazudták a csillagokat is az égről, tisztán emlékszem, amikor Jason azt bizonygatta, hogy ez annyira hardcore szim lesz amennyire csak lehetséges. Aztán kiadás előtt pár hónappal benyögték, hogy ez kifejezetten offline játékosoknak készül, online sokra ne számítsunk, néhány dogszerver azt' csókolom. Majd hozzátették, hogy "ja, és nem is hardcore szim lesz". ígértek központi szervert, közös stattal, abból sem lett semmi. Online warokat is, az is kifújt. Kb ekkor volt egy nagy törés így a 777 és a vásárlóik között, akik joggal érezték, hogy itt bizony meg lettek vezetve, nem is kicsit. Emlékszem, egy srác qrva nagy balhét csinált, még bírósággal is fenyegetőzött, mert -belinkelte a topikokat, tényleg így volt- megkérdezte fórumon, hogy három monitoron játszható-e a BoS. Az egyik fejlesztő írta neki, hogy igen, igen, vegyed csak meg. Egy hónapon belül kijött egy peccs, amiben lekorlátozták a video beállításokat, kb annyira, hogy magas-közepes-alacsony és snitt. Video settingsnél semmilyen mást nem állíthatsz. Felbontást sem. Hopp, akkor mégsem támogatott a három monitor (azóta sem az). A gyerek meg mondta, hogy oké, akkor kéri vissza a pénzt. Vissza? Hát olyan nincs...
A másik nagy balhét Bongodriver csinálta, ő egyébként sok kis gépen is pilóta, és elég -hmm- szenvedélyesen ekézte őket, ha hülyeségeket beszéltek. Clod alatt is ilyen volt, nem sokat változott. Múltkor mesélte, hogy valami 4500 (!) fórum poszt után kapott egy mailt Jasontól, hogy ennyit neki megér, ha soha többet nem látja a nevét, saját pénzből is visszaadja azt a szaros 100 dollárt, csak húzzon a picsába 😊 Bongo köszönte a pénzt, és lelépett 😊 Őt ismerem egyedül, aki pénzt kapott vissza tőlük.
Volt egy nagy balhé abból is, amikor az egyik kirúgott gyerek feltette Jasonék belső levelezését, amiben Jason elismeri, hogy az Unlock rendszert utálja ő is, de nem tehet ellene semmit. A legnagyobb baja a küldetéseket készítő gyereknek azzal volt, hogy ha csinál egy küldetést, amiben pl gunpodos meszákat rak, és olyan ül bele, akinek nincs kilockolva, akkor nem egyszerűen hibaüzenetet kap, vagy nem engedi beleülni, hanem minden további nélkül kidobja a szerverről. Képzeld el ezt élesben. Mondták, hogy ez így hülyeség, és balhé lesz belőle. A botrány akkor pattant ki, amikor a srác a public részen is elmondta, hogy ő mint fejlesztő, belsős fórumokon érvelt az unlock rendszer ellen, de nem tehettek semmit. Na, erre Jason kirúgta azzal a szöveggel, hogy neki elvtársak kellenek, nem felhasználók, akik kritizálják a terméket. A dolog szépsége az, hogy a srác nem fizetett alkalmazott volt, jófejségből tesztelték a szerverükön a BoS-t. Érthető, ezen kicsit bepöccent, és kirakta az idevágó céges levelezést a reddit-re. Meg mellé egy olyat, amiben az egyik belsőssel arról beszélnek, hogy Jason alkalmazottainak túlórát fizet, hogy azok meló után a fórumokra járva népszerűsítsék a BoS-t, mintha tökéletesen elégedett vásárlók lennének. Durva.
Balhé volt abból is, hogy DX9-es a BoS, és a DX9 támogatást pár hónapja dobták Ocolusék, szóval ezért sem fog Laca sohasem BoS-ozni Ocolussal 😊 Ahogy 46-ozni sem fog senki. Oké, ez nem közvetlenül Jasonék hibája, csak az, amikor azt bizonygatták, hogy a DX9 az elég mindenre amire kellhet. Hát, nem lesz elég.
Így, hogy beszélünk róla, sorra jönnek elő az emlékek 😊 , emlékszem, pont Karaya volt az, aki próbálta győzködni őket, hogy az F-4 ne legyen már gyorsabb, mint a G-2. Az egész dolog alapja az, hogy a G-2 DB605-ösein a kezdeti időkben előírásilag le volt korlátozva az emelkedő és vészteljesítmény, míg az F-4 -esek régebbi 601-esén lehetett használni. Na, ebből a 777-nél kitalálták, hogy a mesza lekorlátozását úgy oldják meg, hogy a játékban ugyanúgy 100%-ig fel tudod tolni a gázkart mint az F-4 -nek (nehogy összezavard a szegény júzereket), viszont annyival gyengébb az ő 100%-a, mint az F-4 -en a 80% (kb 80%-on megy, ha le van tiltva 1.3 ata fölötti tartomány). Azzal viszont ezek az észlények nem foglalkoztak, hogy a DB 605 alapból sokkal erősebb volt mint az 601, és ha ezt a 100%-os logikát helyesnek vesszük, akkor is legrosszabb esetben egyenlőnek kellene lennie a teljesítménynek. Ezt különösebb komment nélkül söpörték le, mondván, hogy nincs igazunk és pont. Emlékszem, Karalya ezen napokig dühöngött még atag fórumon is, hogy ekkora faszságot hogy tudnak így védeni. 😊
Az ilyenek után az olyan apróságok, hogy az oroszoknál 8 (!) dollárnak megfelelő rubelért megveheted az alapjátékot két géppel úgy, hogy offline kampányban a kilockolásnál az összes többi gépet is megkapod, az csak hab a tortán. A közhangulatnak mindenesetre ez sem tesz jót, gondolhatod 😊
www.pumaszallas.hu
#82634
Uhhh... lehet nem kellett volna rákérdeznem! 😊
A kedvemet főleg a Heinkel videód és a Fóka leírásod vette el... soha nem fogom megérteni, hogy ha a szimuláció a cél, akkor az alapok miképpen lehetnek ennyire elkúrva...
Az unlock és a plecsnik rész még feldolgozható lenne számomra, ha a lényegi rész rendben lenne, bár a hozzáállás így is sok mindent elmond... Egyszerűen nem értem, hogy a RoF után miképpen bírtak ekkorát fordulni. Oké, hogy az I. VH-s gépekről jóval kevesebb a leírás, és így nem lehet annyi mindent a fejükhöz vágni, de akkor sem voltak ilyen arrogáns faszok... követték az igényeket, tartották a dátumokat, stb...
Ha én fejlesztő lennék, örömmel venném az építő, dokumentált, alátámasztható kritikákat... ÁÁÁ, na mindegy, marad a remény... hátha suttyomban csiszolnak rajta, bár a Heinkel és a Fóka esetében a csiszolás kevés lesz ahogy látom! 😊
A kedvemet főleg a Heinkel videód és a Fóka leírásod vette el... soha nem fogom megérteni, hogy ha a szimuláció a cél, akkor az alapok miképpen lehetnek ennyire elkúrva...
Az unlock és a plecsnik rész még feldolgozható lenne számomra, ha a lényegi rész rendben lenne, bár a hozzáállás így is sok mindent elmond... Egyszerűen nem értem, hogy a RoF után miképpen bírtak ekkorát fordulni. Oké, hogy az I. VH-s gépekről jóval kevesebb a leírás, és így nem lehet annyi mindent a fejükhöz vágni, de akkor sem voltak ilyen arrogáns faszok... követték az igényeket, tartották a dátumokat, stb...
Ha én fejlesztő lennék, örömmel venném az építő, dokumentált, alátámasztható kritikákat... ÁÁÁ, na mindegy, marad a remény... hátha suttyomban csiszolnak rajta, bár a Heinkel és a Fóka esetében a csiszolás kevés lesz ahogy látom! 😊
www.smart-bus.hu
A clodos meszában is benne volt, amikor kiadták, a TF programozói rakták rendbe. Valami olyasmit írtak, hogy az FM-ben volt a bug, hogy orranyomásnál kinyílt az orrsegédszárny, és az automatikusan változtatott egy jó nagyot az állásszög képletén. Ettől bedugózott a gép azonnal. Mi nem vagyunk beszélő viszonyban a 777-el, pedig ha szépen kérnék biztos odaadnák a kódot (vagy csak törjék föl a CloD-ot <#alien>#alien>)
Laca. Ahogy kezdik megtanulni az orosz gépeket, úgy jön ki azok előnye is. A Fóka valóságban sem volt BnZ gép, nem volt magassági feltöltő a hajtóművén. Ami engem jobban idegesítene, hogy már BoS fórumon téma a viselkedés. Lelősz valakit, és jön a noob-ozás, meg a sértegetés. Elküldik egymást az anyjukba, és hasonlók. Nem akarok álltalánosítani, hogy miylen játék vagy korosztály stílusa ez, de a mi időnkben ez még nem volt divat, és őszintén megmondom, engem ez kib*-tul idegesítene. Szerencsére clodból hamar kikopik ez a noobozó réteg 😊
Laca. Ahogy kezdik megtanulni az orosz gépeket, úgy jön ki azok előnye is. A Fóka valóságban sem volt BnZ gép, nem volt magassági feltöltő a hajtóművén. Ami engem jobban idegesítene, hogy már BoS fórumon téma a viselkedés. Lelősz valakit, és jön a noob-ozás, meg a sértegetés. Elküldik egymást az anyjukba, és hasonlók. Nem akarok álltalánosítani, hogy miylen játék vagy korosztály stílusa ez, de a mi időnkben ez még nem volt divat, és őszintén megmondom, engem ez kib*-tul idegesítene. Szerencsére clodból hamar kikopik ez a noobozó réteg 😊
www.pumaszallas.hu
#82632
<#eljen>#eljen>
No jó ,hogy elmondtad mert milyen morcos lettem volna Sakkay mesterre ,ha netán újrafegyverkezném magam,és megvenném a Fost akarom mondani a BOST😊
Sakkay most hálás lehet neked😊)) Hogy mit kapott volna tőlem.
Amúgy komolyra fordítva.
Tudod mi lep meg?
A Fóka. Mikor én kipróbáltam egy jó masinának tűnt ,tán első felszállásra lőttem vele vagy 3-4 gépet ,már online.
Aztán ez nem jelent semmit mert kb az volt az első és utolsó is vele,tehát véleményt nem is akartam alkotni róla,de ha tényleg alúlmúlja az Il2 es Fókát ,hát az szomorú.Már avval is külön műfaj volt eredményesen harcászkodni,nem kevés időt beleölve.
Na mindegy.Solt az had várja a csodát😊
No jó ,hogy elmondtad mert milyen morcos lettem volna Sakkay mesterre ,ha netán újrafegyverkezném magam,és megvenném a Fost akarom mondani a BOST😊
Sakkay most hálás lehet neked😊)) Hogy mit kapott volna tőlem.
Amúgy komolyra fordítva.
Tudod mi lep meg?
A Fóka. Mikor én kipróbáltam egy jó masinának tűnt ,tán első felszállásra lőttem vele vagy 3-4 gépet ,már online.
Aztán ez nem jelent semmit mert kb az volt az első és utolsó is vele,tehát véleményt nem is akartam alkotni róla,de ha tényleg alúlmúlja az Il2 es Fókát ,hát az szomorú.Már avval is külön műfaj volt eredményesen harcászkodni,nem kevés időt beleölve.
Na mindegy.Solt az had várja a csodát😊
#82631
Ezeknék bármi lehet! Azt mondták az Ilyamorumets -nél is mikor megvettem, hogy ez egy külön játék lesz, soha nem fogják integrálni a ROFba mert tartoznak ezzel készítőknek, meg bla, bla, meg bla, ne is legyen szavazás sem erről sem, aztán persze csak lett szavazás, és nyilván mindenki azt akarta, hogy egyben legyen a ROFfal, és lás csodát összevonták, gondolom nem haladtak vele, a pénzt már beszedték és valami produktumot felkellett mutatni! Ezzel csak azt akartam mondani, hogy tök mindegy mit mondanak a pillanatnyi állapot számukra a mérvadó, ha most auz mondják jó ez így akkor így marad legalábbis úgy gondolják aztán mikor mikor egyre többen basztatják Őket, sőt talán még dokumentumokat is megmtatnak nekik akkor talán átgondolják. Csak szerintem most mással foglalkoznak, mert azért még van mire nézniük a VILÁG LEGJOBB SZIMULÁTORÁN! :-D . Persze mikor azt mondták, hogy az FM már kb 97% van mégis úgy repültek a gépek, hogy még George Lucas is csókolommal köszönt volna rájuk, akkkor is szóvátették nekik a userek, először dünnyügtek, Jasonék meg összeesküvésről beszéltek aztán csendben javitottak! Inkább a hozzállássukkal voltak, vagy van probléma. Persze már ezt is megírták nekik, hogy ugy bánnak az emberekkel mint a kutyákkal! Tehát tök mindegy mit mondanak, ha ha akrják akkor belenyúlnak vagy sem, de ki tudja lehet olyan mélyen van a messerben ez a szarság, hogy nem is olyan egyszerű nekik kijavitani ezt a hátrafordulást, és ez így egyszerűbb most nekik. Szerintem ez most csak az én véleményem, de nem gondoltak bele ebbe az egészbe teljesen, gyorsan akartak valamit összerakni, a pénzt beszedni, és nem értik, hogy miért nem tetszik mindenkinek ez az egész, és a tökük kivan mindennel! Ja meg persze ott van a CLOD meg a DCS érdekes módon ott egyik ben sem produkálja a messer ezt a hátrafordulós problémát, nyilván nem ugyanaz a tipusú de azért csak messerek.
Azért bizakodok... hátha mégis.
Azért bizakodok... hátha mégis.
Hú 😊 Hol is kezdjem? Pl Sztálingrádi csata Ju52 nélkül milyen már...? Angliai csata He111 nélkül kb. Viszont ott van a 190, ami Sztálingrád közelében sem volt semmikor a háború folyamán.
Ha már fóka, prémiumban kapod, jogosan azt hinnéd, hogy a legjobb német vadász lesz. Hát nem. A Fóka az a leglassabb német vadászgép, és a legszarabbul emelkedik az összes (!) közül. Még a lagg is leemelkedi. Fordulni nem lehet vele, és akik rendszeresen repülik a BoS-t, azok szerint kizárólag csak csatarepülőgépnek jó. Leqrod a bombát, és húzod a beled, nehogy orosz vadásszal találkozz. A négy gépágyú erős, és az új DM-el valszeg már jelentősége is lesz, de a BoS-ban a fóka szarabb, mint amilyen az il2-ben volt. Ami azért nagy szó 😊
A legutolsó patchben még nem néztem, de a ROF-ból a németek véletlen megörökölték a fegyver melegedési profilt, ha a kiskaliberrel folyamatosan lősz, akkor egy idő után már a revi kört sem találja el. Orosz gépeken természetesen ilyen probléma nincs. Le kell csekkolni, hoyg a peccs javította-e (én csodálkoznék rajta, mivel ez is olyan bug, amit már fel sem raktunk fórumra, mert minek)
Ami az FM nagy hibája még, hogy egyáltalán nem modellezik le a kormányerőket, és a nagy sebességen fellépő bekeményedést. A La5-ről korabeli tesztek azt írták, hogy nagy sebességen olyan kemény volt a csűrője, hogy két kézzel alig lehetett megmozdítani. Itt simán együtt orsózik a fókával, ami legendásan az egyik leggyorsabban orsózó gép volt. De ez is csak fícsör, nem bug 😊
Idegesítő még ez az unlock rendszer. Ami okafogyott, ha premiumot vásárolsz, akkor ki tudod kapcsolni, de ha simát vásárolsz, akkor offline küldetésekkel kell végigszenvedni hogy minden kiegészítőt megkapj az online játékhoz is. Levelt- ugrasz, XP-t gyűjtesz, stb. Sivatagi festést kaphatsz a He111-re pl, vagy fóka-szerű festést a 109-re. Nem vicc, sivatagi festés Sztáligrádhoz. Ja, és téli festés sincs alapból a meszához, ki kell lockolni. Ezen mondjuk csak pislogni tudtam én is 😊 A gépekre aggatható cuccokkal ezeket leszámítva nincs gond, hacsak az nem, hogy online nem lehet letiltani. De ez már legyen azok gondja, akik történelmi küldetéseket repülnének.
Vannak még a plecsnik. Az egész kiadás közeli relkámozást felépítették arra, hogy miután pontosságról és hardcore szimulátorról nem lehet beszélni, akkor beszéljenek inkább a hangulatról, meg hogy részese legyél a nagy csatának, honvédő háború, meg ilyenek. Ezek után a hadjáratban képzeletbeli, kitalált plecsniket és jutalmakat kapsz. Mindenféle rombuszt, meg csillagot. Amikor ezt is megkérdeztük, hogy ugyan miért és hogy, először azt válaszolták, hogy a valódi plecsniket anno sokkal hosszabb idő alatt lehetett csak megkapni, tehát ha azokat kiszórják a játék alatt, az nem lenne történelemhű, ezért a történelmi hűség nevében (!) inkább repkedhetünk kitalált cuccokért. Aham. Pár hete Loft elmondott egy másik okot is (szerintem ez a valós), hogy anno ezeket a plecsniket a hősök kapták (nem tudtuk megkérdezni, hogy vaskeresztet is ide sorolja-e), és egyszerűen azoknak nem jár, akik csak a színes pixeleket kergetik a képernyőn. Pécés júzer ne akarjon szovjetúnió hőse lenni, nesze egy rombusz...
Technikailag is sok a gond vele. 1. DX9. 2. amit anno Bliss is megjósolt, RoF-os szerver hosting kapcsán, a szerverek kapacitása, és gépigénye, az nagyjából bejött. Pár tucatmozgó egység, 40-60 gép max, és atomerőmű szerver oldalon. A FMB az bughalmaz, nagyon nehéz egy repülő géppárt is betenni anélkül, hogy tucatnyi tutorialt néznél meg, és akkor sem tudod, hogy ha lefagy akkor mitől. Az ilyen pesszimista jóslatok miatt egyébként már rég bannolták Blisst.
Hát, most így hirtelen, nagyjából ennyi. 😊 De azért hozzá kell tenni, amit korábban is írtam, hogy ezeket leszámítva, tényleg vezethető, jól kezelhető a játék. De ehhez fontos, hogy játéknak fogd föl. Sőt, van jó pár dolog, ami kifejezetten tetszik, mint pl a fények, vagy az oxigén rendszer szimulálása. A gépek földi viselkedése is nagyon jó, és amit írtam, a törésmodell is tetszik. Kár hogy játékot csináltak, nem szimulátort.
Ha már fóka, prémiumban kapod, jogosan azt hinnéd, hogy a legjobb német vadász lesz. Hát nem. A Fóka az a leglassabb német vadászgép, és a legszarabbul emelkedik az összes (!) közül. Még a lagg is leemelkedi. Fordulni nem lehet vele, és akik rendszeresen repülik a BoS-t, azok szerint kizárólag csak csatarepülőgépnek jó. Leqrod a bombát, és húzod a beled, nehogy orosz vadásszal találkozz. A négy gépágyú erős, és az új DM-el valszeg már jelentősége is lesz, de a BoS-ban a fóka szarabb, mint amilyen az il2-ben volt. Ami azért nagy szó 😊
A legutolsó patchben még nem néztem, de a ROF-ból a németek véletlen megörökölték a fegyver melegedési profilt, ha a kiskaliberrel folyamatosan lősz, akkor egy idő után már a revi kört sem találja el. Orosz gépeken természetesen ilyen probléma nincs. Le kell csekkolni, hoyg a peccs javította-e (én csodálkoznék rajta, mivel ez is olyan bug, amit már fel sem raktunk fórumra, mert minek)
Ami az FM nagy hibája még, hogy egyáltalán nem modellezik le a kormányerőket, és a nagy sebességen fellépő bekeményedést. A La5-ről korabeli tesztek azt írták, hogy nagy sebességen olyan kemény volt a csűrője, hogy két kézzel alig lehetett megmozdítani. Itt simán együtt orsózik a fókával, ami legendásan az egyik leggyorsabban orsózó gép volt. De ez is csak fícsör, nem bug 😊
Idegesítő még ez az unlock rendszer. Ami okafogyott, ha premiumot vásárolsz, akkor ki tudod kapcsolni, de ha simát vásárolsz, akkor offline küldetésekkel kell végigszenvedni hogy minden kiegészítőt megkapj az online játékhoz is. Levelt- ugrasz, XP-t gyűjtesz, stb. Sivatagi festést kaphatsz a He111-re pl, vagy fóka-szerű festést a 109-re. Nem vicc, sivatagi festés Sztáligrádhoz. Ja, és téli festés sincs alapból a meszához, ki kell lockolni. Ezen mondjuk csak pislogni tudtam én is 😊 A gépekre aggatható cuccokkal ezeket leszámítva nincs gond, hacsak az nem, hogy online nem lehet letiltani. De ez már legyen azok gondja, akik történelmi küldetéseket repülnének.
Vannak még a plecsnik. Az egész kiadás közeli relkámozást felépítették arra, hogy miután pontosságról és hardcore szimulátorról nem lehet beszélni, akkor beszéljenek inkább a hangulatról, meg hogy részese legyél a nagy csatának, honvédő háború, meg ilyenek. Ezek után a hadjáratban képzeletbeli, kitalált plecsniket és jutalmakat kapsz. Mindenféle rombuszt, meg csillagot. Amikor ezt is megkérdeztük, hogy ugyan miért és hogy, először azt válaszolták, hogy a valódi plecsniket anno sokkal hosszabb idő alatt lehetett csak megkapni, tehát ha azokat kiszórják a játék alatt, az nem lenne történelemhű, ezért a történelmi hűség nevében (!) inkább repkedhetünk kitalált cuccokért. Aham. Pár hete Loft elmondott egy másik okot is (szerintem ez a valós), hogy anno ezeket a plecsniket a hősök kapták (nem tudtuk megkérdezni, hogy vaskeresztet is ide sorolja-e), és egyszerűen azoknak nem jár, akik csak a színes pixeleket kergetik a képernyőn. Pécés júzer ne akarjon szovjetúnió hőse lenni, nesze egy rombusz...
Technikailag is sok a gond vele. 1. DX9. 2. amit anno Bliss is megjósolt, RoF-os szerver hosting kapcsán, a szerverek kapacitása, és gépigénye, az nagyjából bejött. Pár tucatmozgó egység, 40-60 gép max, és atomerőmű szerver oldalon. A FMB az bughalmaz, nagyon nehéz egy repülő géppárt is betenni anélkül, hogy tucatnyi tutorialt néznél meg, és akkor sem tudod, hogy ha lefagy akkor mitől. Az ilyen pesszimista jóslatok miatt egyébként már rég bannolták Blisst.
Hát, most így hirtelen, nagyjából ennyi. 😊 De azért hozzá kell tenni, amit korábban is írtam, hogy ezeket leszámítva, tényleg vezethető, jól kezelhető a játék. De ehhez fontos, hogy játéknak fogd föl. Sőt, van jó pár dolog, ami kifejezetten tetszik, mint pl a fények, vagy az oxigén rendszer szimulálása. A gépek földi viselkedése is nagyon jó, és amit írtam, a törésmodell is tetszik. Kár hogy játékot csináltak, nem szimulátort.
www.pumaszallas.hu
#82629
Ahhh... ez most fájt... emésztek... 😞(
Viszont, ha már így belekezdtél, mi az a pár faszság még?
Viszont, ha már így belekezdtél, mi az a pár faszság még?
www.smart-bus.hu
Solt, az nem bug. Az fícsör 😊 Ahogy az is, hogy az F-4-ben erősebb hajtómű van mint a G-2-ben (nettó faszság, ezen még vita sem lehet). Vagy hogy ezt lehet megcsinálni egy 111-essel (10% üza is azt jelenti, hogy ezt egy 9 tonnás géppel csinálod):
https://www.youtube.com/watch?v=AoDQ54UXARg
A mesza magasságiát megcsinálták sunyiban, de az nem volt komolyan téma. Megcsinálni vagy sem, az nem jelentett nekik semmilyen "visszakozást". Ez az orranyomásos izé viszont komoly téma volt sokáig, és már megmagyarázta Zak, hogy miért nem bug. Azért esik át, mert a mesza -4G-nél átesik és pont. Fóka -3-nál. Az orosz gépek csak azért nem esnek át, mert azokat koppig orranyomva sem lehet ezek az értékek fölé (alá) nyomni... hagyom ülepedni az infót... 😊 Nem, mi sem értjük, hogy mit jelent ez az egész. A túlterhelésnek semmi köze az áteséshez, simán szét lehet tépni is egy gépet anélkül, hogy átesés közelében lenne, hiszen csak sebesség és fordulási sugár kérdése. Az átesés meg ugye az állásszögtől függ. Olyan van, hogy beletépsz egy gépbe, megnézed, hogy hol esett át dinamikusan, és arra mondasz egy G értéket, de az meg millió egyéb dologtól is függ (sebesség, kormányerő, kormány kitérés, gép súlya, tehetetlenség, stb). Egyszerűen nincs köztük olyan lineáris kapcsolat, amit ez a magyarázat próbál beadni. Normális választ később sem kaptunk, pár hsz-el odébb Zak annyit mondott, hogy csak azért mondták így a példát, hogy mi is megértsük (köszi), de higgyük el, hogy az úgy jó. Aztán bezárták azt a topikot is.
És az a legszomorúbb, hogy mindezek mellett egész jól játszható lenne a játék. Ezért is foglalkozunk vele ennyit. Gyengébb gépeken is jól fut, rondának sem mondanám, bár az is igaz, hogy annyit nem repültem rajta, hogy a téli tájat megunjam. A törésmodell kifejezetten tetszik, és a legutolsó patch óta a sérülésmodell sem olyan szar mint volt. Ha ezektől és még jó pár ordas nagy faszságról nem veszel tudomást, akkor tényleg jó játék.
Viszont Sakkay kollégával ellentétben én szkeptikus vagyok a nagy változásokról. Loft meg is mondta, hogy az FM és a DM végleges. Halvány remény lehet ez a mesza magassági javítás, ilyen apróbb dolgokat ugyanígy sunyiban kijavíthatnak, de amíg Loft ott a project manager, addig nagy, generális változások nem lesznek, az tuti.
https://www.youtube.com/watch?v=AoDQ54UXARg
A mesza magasságiát megcsinálták sunyiban, de az nem volt komolyan téma. Megcsinálni vagy sem, az nem jelentett nekik semmilyen "visszakozást". Ez az orranyomásos izé viszont komoly téma volt sokáig, és már megmagyarázta Zak, hogy miért nem bug. Azért esik át, mert a mesza -4G-nél átesik és pont. Fóka -3-nál. Az orosz gépek csak azért nem esnek át, mert azokat koppig orranyomva sem lehet ezek az értékek fölé (alá) nyomni... hagyom ülepedni az infót... 😊 Nem, mi sem értjük, hogy mit jelent ez az egész. A túlterhelésnek semmi köze az áteséshez, simán szét lehet tépni is egy gépet anélkül, hogy átesés közelében lenne, hiszen csak sebesség és fordulási sugár kérdése. Az átesés meg ugye az állásszögtől függ. Olyan van, hogy beletépsz egy gépbe, megnézed, hogy hol esett át dinamikusan, és arra mondasz egy G értéket, de az meg millió egyéb dologtól is függ (sebesség, kormányerő, kormány kitérés, gép súlya, tehetetlenség, stb). Egyszerűen nincs köztük olyan lineáris kapcsolat, amit ez a magyarázat próbál beadni. Normális választ később sem kaptunk, pár hsz-el odébb Zak annyit mondott, hogy csak azért mondták így a példát, hogy mi is megértsük (köszi), de higgyük el, hogy az úgy jó. Aztán bezárták azt a topikot is.
És az a legszomorúbb, hogy mindezek mellett egész jól játszható lenne a játék. Ezért is foglalkozunk vele ennyit. Gyengébb gépeken is jól fut, rondának sem mondanám, bár az is igaz, hogy annyit nem repültem rajta, hogy a téli tájat megunjam. A törésmodell kifejezetten tetszik, és a legutolsó patch óta a sérülésmodell sem olyan szar mint volt. Ha ezektől és még jó pár ordas nagy faszságról nem veszel tudomást, akkor tényleg jó játék.
Viszont Sakkay kollégával ellentétben én szkeptikus vagyok a nagy változásokról. Loft meg is mondta, hogy az FM és a DM végleges. Halvány remény lehet ez a mesza magassági javítás, ilyen apróbb dolgokat ugyanígy sunyiban kijavíthatnak, de amíg Loft ott a project manager, addig nagy, generális változások nem lesznek, az tuti.
www.pumaszallas.hu
#82627
bassza meg most ránéztem.1546 óra és kb majd másfél éve nem használom igazán.
#82626
Ugyan😊 Nem nyomod előre a botot mert minek is az😊Orsozól közben ,úgy mint a spittel ,annak muszáj mert ledadog a karbi miatt ugye😊 csak szokás kérdése.
#82625
Úgy lesz, de csak ha már nem játszik büdösbogarat, és nem fekszik a hátára... 😊)))
www.smart-bus.hu
#82624
Inkább vedd meg a Fost izé Bost aztán repkedj vele😊 Ismervén téged én kutya faxa vagyok cimmogásban,majd te előcsalod az apró ámde Téged fölöttébb zavaró problemákat😊
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.15. 19:41:04
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.15. 19:41:04
#82623
Nem mert akkor közben nem bírok sörözni.Ez olyan mint Galland mester szivarja ugye😊
Komolyan mondom nem fogok beszerezni egy Oculust,egyszerűen mindenem iszonyodik tőle😊 De ti bátran használjátok ,én örülök ha másnak tetszeni fog😊
Komolyan mondom nem fogok beszerezni egy Oculust,egyszerűen mindenem iszonyodik tőle😊 De ti bátran használjátok ,én örülök ha másnak tetszeni fog😊
#82622
<#ejnye1>#ejnye1><#hawaii>#hawaii><#law>#law>
www.smart-bus.hu
#82621
Na igen oculus. Ma hosszú idő után végre ihattam-ez mondjuk mellékes-és az öcsém mutatja nekem a telefonos oculust'. (ritkán látom jelenleg Angliában vannak) Mondja, hogy egész jó. Na mondom ugorjunk csak át haverhoz, aztán nézd csak meg az eredetit! 5 perc után megállapította, hogy két különböző dologról van szó. Az unokatesómról most derült ki, hogy fél a pókoktól<#taps>#taps>, imádom az ilyet!
Laca, ha kijön, és megoldják a gyerekbetegségeket-szégyen nem szégyen a csald előtt-a fejeden lesz a szar. Aztán repülsz. És ez biztos<#wink>#wink>
Laca, ha kijön, és megoldják a gyerekbetegségeket-szégyen nem szégyen a csald előtt-a fejeden lesz a szar. Aztán repülsz. És ez biztos<#wink>#wink>
#82620
Igen. VGA fronton csak azért mert te annyira mondtad😊) aztán egy raklap xar volt az összes.Na többet biztos nem lesz AMD által gyártott semmi a gépemben.
A Joy a G940 nem roszz egyáltalán,én még azt is mondom,hogy szeretem,de az X55 jobban tetszik😊 Árban nem sok a difi még egy pedállal sem.
Ergo nem lesz több lóóóóóóóóóóógi joyom mert nem is gyártanak 😊 Rájöttek,hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni.
A WR sisak meg jelenleg utópia,az csak az olyan fanatikusok képzeletében jön hamarosan mint te is😊)))
Már kapni kéne ahogy ígérték oszt se híre se semmi. Évek míg az megjelenik.Amúgy egyszerű.Hogy elterjedjen ,olyan VGA kéne jelenleg minden gépbe ami ma a felső felső+++ kategória.márpedig azért nem az az elterjedt opció asszem a világban.
A Joy a G940 nem roszz egyáltalán,én még azt is mondom,hogy szeretem,de az X55 jobban tetszik😊 Árban nem sok a difi még egy pedállal sem.
Ergo nem lesz több lóóóóóóóóóóógi joyom mert nem is gyártanak 😊 Rájöttek,hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni.
A WR sisak meg jelenleg utópia,az csak az olyan fanatikusok képzeletében jön hamarosan mint te is😊)))
Már kapni kéne ahogy ígérték oszt se híre se semmi. Évek míg az megjelenik.Amúgy egyszerű.Hogy elterjedjen ,olyan VGA kéne jelenleg minden gépbe ami ma a felső felső+++ kategória.márpedig azért nem az az elterjedt opció asszem a világban.
#82619
A négyből kettőre már volt példa, a maradék kettőre is lesz... nekem van egy ilyen érzésem... 😊))
www.smart-bus.hu
#82618
Kérlek szépen akkor kókadt szájjal fogsz megöregedni😊
Kupakot soha,Logi joyt soha,és természetesen AMD VGA-t meg még véletlenül se.
Kezd hiányozni a repkedés,de ha veszek valamit az TR lesz max meg egy Saitek joy. + pedál.
De nem mostanában az biztos. Annyira nem hiányzik. Mondjuk ha kikupálódik az a FOS akarom mondani a BOS lehet rákapnék,de ahhoz nagyon nagyot kell alkotniuk.
Mert én Sakkay nak hiszek ugyan ,de mondta ő már,hogy mecsoda remek a cucc aztán kipróbáltam és mégse😊)
Kupakot soha,Logi joyt soha,és természetesen AMD VGA-t meg még véletlenül se.
Kezd hiányozni a repkedés,de ha veszek valamit az TR lesz max meg egy Saitek joy. + pedál.
De nem mostanában az biztos. Annyira nem hiányzik. Mondjuk ha kikupálódik az a FOS akarom mondani a BOS lehet rákapnék,de ahhoz nagyon nagyot kell alkotniuk.
Mert én Sakkay nak hiszek ugyan ,de mondta ő már,hogy mecsoda remek a cucc aztán kipróbáltam és mégse😊)
:-)
Épp valamelyik nap mondtam Savinak, hogy már kéne egy kis házi dogfight, mert tökre kijöttem a gyakorlatból, már vagy egy fél évet kihagytam - mindig csak a BF :-) - kisebb megszakításokkal. Kb 1460 órám van benne, ami nem feltétlenül sok (mondjuk magyar viszonylatban nem rossz), de már jó lenne egy új térkép vagy planeset, mert ez a csatornamap már nagyon unalmas.
Épp valamelyik nap mondtam Savinak, hogy már kéne egy kis házi dogfight, mert tökre kijöttem a gyakorlatból, már vagy egy fél évet kihagytam - mindig csak a BF :-) - kisebb megszakításokkal. Kb 1460 órám van benne, ami nem feltétlenül sok (mondjuk magyar viszonylatban nem rossz), de már jó lenne egy új térkép vagy planeset, mert ez a csatornamap már nagyon unalmas.
#82615
Mire jönnek a búvárszemüvegek, addigra jó lesz... fülig ér a szám, ahogy arra gondolok, hogy VR sisakkal a fejeden fogod a BoS-t játszani... akkor lenne teljes az öröm, ha Logitech joy-l játszanál, és AMD kártya lenne a gépedben! <#kuss>#kuss>
www.smart-bus.hu
#82614
sose lesz az.😊
#82613
Pogi😊 Ismerlek már isten tudja mióta,és pontosan tudom te mit nevezel dogfightnak meg szereted is ,no de ezt a Karaya gyereket az adott szituban kb 10-20 másodpercen belül lelőtted volna. Ez faktum😊 Szerintem amíg nem tudatosult benne ,hogy ki is az ellen addig szorult a végbél nyílás,hisz pontosan tudja,hogy egy BF amikor már fölötte van kb esélyt sem hagy neki.
#82612
Pöcsorrúak... így elbaszni azt a renomét amit a RoF-l felépítettek... Na mindegy, sunnyogjanak, csak a végén legyen jó! 😊
www.smart-bus.hu
#82611
A fenét...marha nagy kus van, meg sunyiban fm javítások. Amennyire én most, így jó nagy kihagyás után érzem.
#82610
Nem lesz<#alien>#alien>mondjuk most masszív dcs és tw őrület periódusban vagyok, de ha kijavítanak pár-tényleg nem sok-dolgot, akkor igen csak jó szim lesz. Még a végén igazam lesz, pedig ezen már én magam is meg fogok lepődni! Ez mondjuk annyira durva lenne, hogy már előre elhatárolódok saját magamtól!
Én is szívesen forgolódok velük, a baj ott kezdődik amikor már épp kivívnád az előnyödet - huhúúú végre lő-helyzetbe kerültem - , na akkor a nyakadba szakadnak még 2-en. Onnan már nehéz jól kijönni a dologból, és valljuk be ATAG-on 99%-ban így történik :-)
#82608
És erre mi a hivatalos álláspont? Ilyen volt az igazi is, vagy mi jár a buksijukban? 😄
www.smart-bus.hu
#82607
Az van..Azért nem hangos a fórum, hogy tessék repülni<#wink>#wink>
#82606
Szerintem ennek a Karayának egyszerűen mákja volt. Megúszta, aztán neki kedvezett a szerencse. De az is igaz, hogy megnyerhetted volna, ha...
#82605
Beállítod egy gombra megadod neki amiket kell és annyi.
A settingsben van egy olyan,hogy videó felvétel. Az újakban nem tudom van e én a 2.3.1 et használtam.
A settingsben van egy olyan,hogy videó felvétel. Az újakban nem tudom van e én a 2.3.1 et használtam.
#82604
Na de bombereket meg le -felszálló gépeket😊 Jelzem haza már nem ment vele,mert ahogy vége a videónak már rázott a gép derekasan😊 Megfőzte a mocit.Eheti a jó kis hadifogoly kosztot😊
De ha neked ez imponál ,egészségedre😊
Nekem is van videóm ahol vagy 10 gépet pusztítottam el és mind légi harcban.
Ja és mind humán volt😊
De ha neked ez imponál ,egészségedre😊
Nekem is van videóm ahol vagy 10 gépet pusztítottam el és mind légi harcban.
Ja és mind humán volt😊
#82603
És még valami.
Nekem az jelenti a JÓ pilótát akinek a halálozási statisztikája a nulla felé tendál ,és mindezt számos légi győzelem kíséri.
Mert lássuk be ha már szimulátor akkor próbáljuk szimulálni a valóságot is a legmeggyőzőbben,és pl számomra ebbe az is beletartozik,hogy ne degeljek meg .Pontosabban nekem az az egyik fő szempont volt mindig is.
Nekem az jelenti a JÓ pilótát akinek a halálozási statisztikája a nulla felé tendál ,és mindezt számos légi győzelem kíséri.
Mert lássuk be ha már szimulátor akkor próbáljuk szimulálni a valóságot is a legmeggyőzőbben,és pl számomra ebbe az is beletartozik,hogy ne degeljek meg .Pontosabban nekem az az egyik fő szempont volt mindig is.
#82602
Izé... nem lehet, hogy a dokumentumokba csak akkor pakolja be a cuccost amikor először elindítja az embör?
#82601
https://www.youtube.com/watch?v=nmvAWG378QY
Ezek szerint azért mégis lehet. Amúgy mire visszafordult azért voltam jóval felette, mert amíg ő körülnézett, hogy nincs e senki a közelben, mielőtt leáll harcolni én már felhúztam mögé és fentről jöttem lefelé kisebb sebességgel. De egy szónak is száz a vége, ez is olyan mint más dolgok, mindenki máshogy szereti :-)
Ezek szerint azért mégis lehet. Amúgy mire visszafordult azért voltam jóval felette, mert amíg ő körülnézett, hogy nincs e senki a közelben, mielőtt leáll harcolni én már felhúztam mögé és fentről jöttem lefelé kisebb sebességgel. De egy szónak is száz a vége, ez is olyan mint más dolgok, mindenki máshogy szereti :-)
#82600
Letöltöttem ezt az MSI Afterburnert. Ezzel hogy lehet felvenni tracket?
#82599
Jut eszembe.Nem teljesen mindegy ,hogy horizontálisan ,vagy vertikálisan forgolódik az ember? Forgolódás mindkettő😊 Csak míg a BF az egyiket addig a spit a másikat kedveli😊
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.15. 16:46:40
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.15. 16:46:40
#82598
Szerintem nincs igazad ,de te tudod😊 Bőven magasabban voltál amikor visszafordult és nem is tudott már oda felmenni.
Én nem mondtam,hogy Karaya rosz lenne vagy középszerű,hanem,hogy látszik a spittel még hadilábon áll,amúgy ha váégig nézed a videót tisztán látszik,hogy ugyan úgy energiaharcol vele mintha BF ben űlne.
A topp 10 ről meg ne nyissunk vitát ,hidd el csak tudom kik azok akik abba beleférnek😊)
12 gépet meg egy felszállásból nem lő senki ,főleg nem humánt ,vagy max a földön parkoló gépekre lövöldöz és azok refly-t nyomnak ha csak meg is karcolja oszt az már kill..
Nincs is annyi lőszer pl a spitben😊 Még BF el talán talán de az is necces,bár a kiskala az jó sok van benne,és lehet azzal is csipegetni.
No de egy szónak is 100 a vége mindenki azt csinál amit akar,csak ha már betetted a videót akkor gondolom azért ,hogy véleményezzük😊
Mindamellett van még mit tanúlni ,de az nem szégyen,sok gyakorlás,meg egy jó hotas meg TR😊 ( tudom azok csak úri huncutságok,de azért jó ha van) és lesz ez még jobb is😊<#eljen>#eljen>
Én nem mondtam,hogy Karaya rosz lenne vagy középszerű,hanem,hogy látszik a spittel még hadilábon áll,amúgy ha váégig nézed a videót tisztán látszik,hogy ugyan úgy energiaharcol vele mintha BF ben űlne.
A topp 10 ről meg ne nyissunk vitát ,hidd el csak tudom kik azok akik abba beleférnek😊)
12 gépet meg egy felszállásból nem lő senki ,főleg nem humánt ,vagy max a földön parkoló gépekre lövöldöz és azok refly-t nyomnak ha csak meg is karcolja oszt az már kill..
Nincs is annyi lőszer pl a spitben😊 Még BF el talán talán de az is necces,bár a kiskala az jó sok van benne,és lehet azzal is csipegetni.
No de egy szónak is 100 a vége mindenki azt csinál amit akar,csak ha már betetted a videót akkor gondolom azért ,hogy véleményezzük😊
Mindamellett van még mit tanúlni ,de az nem szégyen,sok gyakorlás,meg egy jó hotas meg TR😊 ( tudom azok csak úri huncutságok,de azért jó ha van) és lesz ez még jobb is😊<#eljen>#eljen>
#82597
Lényegében igen, de azért 1:37-nél 1:48-nál és 4:18-nál sem sokon múlott, hogy nem kapta meg. Viszont lényegében jól szórakoztam ez alatt a 3 és fél perc alatt és nekem ez a lényeg. 😊
#82596
A Játék a Steam mappában így néz ki elérési ut szempontjából.
D:\Steam\steamapps\common\il-2 sturmovik cliffs of dover.
Természetesen a D:\ nálam van. Máshol ott ahova (meghajtó szempontjából) telepited. Nálam minden játék a D meghajtón van. Nálad a C-n lesz, ha nem osztottad meg a lemezedet.
D:\Steam\steamapps\common\il-2 sturmovik cliffs of dover. Itt csak a játék van. A MOD a Tom által linkelt helyen, min ahogy málam is oda került.
Ime.
C:\Users\Szabó Lajos\Documents\1C SoftClub
Azon kívül a totalcommanderben bekapcsolod a minden fálj megjelenitését és ime látsz mindent.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.03.15. 16:43:48
D:\Steam\steamapps\common\il-2 sturmovik cliffs of dover.
Természetesen a D:\ nálam van. Máshol ott ahova (meghajtó szempontjából) telepited. Nálam minden játék a D meghajtón van. Nálad a C-n lesz, ha nem osztottad meg a lemezedet.
D:\Steam\steamapps\common\il-2 sturmovik cliffs of dover. Itt csak a játék van. A MOD a Tom által linkelt helyen, min ahogy málam is oda került.
Ime.
C:\Users\Szabó Lajos\Documents\1C SoftClub
Azon kívül a totalcommanderben bekapcsolod a minden fálj megjelenitését és ime látsz mindent.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.03.15. 16:43:48
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
#82595
Nekem is ez jutott az eszembe. :-) ATAG fórumon volt is egy topik, ahol a Spit pilóták bátran forgolódó 109-es pilótákat kerestek. :-D
Nyilván mindenki úgy repül, ahogy szeret, aki szeret az nyugodtan forgolódjon. Csak nem árt tudni, hogy a Spitek is azt szeretik, ha leáll velük forgolódni az ellen. És ez nyilván nem véletlen. :-)
Nyilván mindenki úgy repül, ahogy szeret, aki szeret az nyugodtan forgolódjon. Csak nem árt tudni, hogy a Spitek is azt szeretik, ha leáll velük forgolódni az ellen. És ez nyilván nem véletlen. :-)
Karaya egész jó pilóta, német oldalon sokat repül. Ha ő lő le, az nem gáz. 😊
Abban viszont Lacának igaza van, hogy hiába volt kicsit magasabban közeledéskor, az előnyét szinte azonnal eldobta, és ezt a légi győzelmet te adtad neki, nem ő harcolta ki. De ha te így szereted, akkor ez a legideálisabb. Te megkaptad a forgolódást, amit te akartál, ő megkapta a légi győzelmet amit ő akart, és mindenki boldogan állt fel a gép elől 😊
Abban viszont Lacának igaza van, hogy hiába volt kicsit magasabban közeledéskor, az előnyét szinte azonnal eldobta, és ezt a légi győzelmet te adtad neki, nem ő harcolta ki. De ha te így szereted, akkor ez a legideálisabb. Te megkaptad a forgolódást, amit te akartál, ő megkapta a légi győzelmet amit ő akart, és mindenki boldogan állt fel a gép elől 😊
www.pumaszallas.hu
#82593
Amúgy 1:40-nél valóban hibáztam azt akkor is tudtam, ha szimplán visszahúztam volna rá egy ollóba már jó vagyok. Egyetlen okból csúsztam elé az pedig az volt, hogy majdnem tutira vettem, hogy eltaláltam és örül ha összeszedi magát, nemhogy visszafordul.
#82592
A nem kis előnyömről csak annyit hogyha 0:35-nél megnézed a kolléga pont egy magasságban volt velem, kb. ugyanakkora sebességgel. A srác sztem top 10 be bőven belefér, illetve nem tudom hányan lőttek még le 12,6 gépet egy repülésből. Igen egyszer elvesztettem szem elől, amikor talaj közelbe kerültem, és amikor lőni kezdett messziről azt hittem egy másik spit támad, azért kellett forgolódnom hogy körülnézzek. Tudom nem illik szem elől téveszteni ellenfelet, de a 15,4 colos laptop monitor és a bal kézben egér+ hatswitch kombinációval előfordul. Amúgy meg konkrétan 3-szor kerültem lőhelyzetbe, és csak azért maradt egy darabban a gyerek mert lőni azt még igen gyéren tudok csak. De én is részemről befejeztem, megértem, hogy segíteni szeretnél, de én nem fogok csak energiaharcolni, mert megmondom őszintén játékban picit unalmasnak tartom. Mindeni úgy repül ahogy szeret, én így szeretek. 😉
Na várj, itt valamit nagyon összekavartál. A steam mappában nincsen dokumentumok mappa. Dokumentumok mappája a windowsnak van, az amit alapértelmezettnek beállítanak. Normál esetben nem lehet rejtve, nálam a teljes elérési útja ez:
vagy magyar Windowsban:
A "- MOD" akkor kerül a végére, amikor installálod a patcheket, lehet, hogy neked még ez nélkül van. Ebből a mappából valamikor install előtt, alatt vagy után ki kell törölni a cache mappát.
Ezt a dokumentumok mappát kellene megnyitnia a windowsnak akkor is, ha a start menüben a "dokumentumok" -ra klikkelsz, vagy ha az intézőben a "könyvtárak" szekcióban külön kiemelt linkre böksz. Ha te ettől függetlenül használsz más mappát is a saját dokumentumoknak, az lényegtelen, a program a windowsnak "dokumentumok"-ként alapértelmezettnek beállított mappát használja.
Ne a steam mappában keresd, senki nem is mondta, hogy ott lenne.
A másik a telepítés helye és sorrendje. Na, ez jön a Steam mappába, és ahogy olvasom, ezt meg is találtad. Viszont a 3.0 az első patch, nem a 3.01. Mégha csak egy századdal is, de az a nagyobb szám, ergo az jön később. Többinél detto. Lehet a játékot vagy a Windowst szidni emiatt, de azok csak azt csinálják, amit te mondasz nekik 😊
C:\Users\Tom\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD
vagy magyar Windowsban:
C:\Felhasználók\Tom\Documentumok\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD
A "- MOD" akkor kerül a végére, amikor installálod a patcheket, lehet, hogy neked még ez nélkül van. Ebből a mappából valamikor install előtt, alatt vagy után ki kell törölni a cache mappát.
Ezt a dokumentumok mappát kellene megnyitnia a windowsnak akkor is, ha a start menüben a "dokumentumok" -ra klikkelsz, vagy ha az intézőben a "könyvtárak" szekcióban külön kiemelt linkre böksz. Ha te ettől függetlenül használsz más mappát is a saját dokumentumoknak, az lényegtelen, a program a windowsnak "dokumentumok"-ként alapértelmezettnek beállított mappát használja.
Ne a steam mappában keresd, senki nem is mondta, hogy ott lenne.
A másik a telepítés helye és sorrendje. Na, ez jön a Steam mappába, és ahogy olvasom, ezt meg is találtad. Viszont a 3.0 az első patch, nem a 3.01. Mégha csak egy századdal is, de az a nagyobb szám, ergo az jön később. Többinél detto. Lehet a játékot vagy a Windowst szidni emiatt, de azok csak azt csinálják, amit te mondasz nekik 😊
www.pumaszallas.hu
#82590
1.40 után szerencsétlen azt se tudja,hogy szedje össze a vasat ,te meg beálltál mögé ugyan úgy esni kelni. Aztán elécsúsztál ,természetesen eldobva minden energiádat és ez meg örült mint a majom a farkának.
#82589
Mielőtt pöcsölgetsz természetesen,akkor mindent az eredeti állapotba hoz ahogy annak lennie kell.
#82588
Nálunk meg sok nyilas és a volksbundistából lett AVH-s legény.
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.03.15. 15:58:06
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.03.15. 15:58:06
#82587
És ahogy Pogi mondta csinálj egy filek épségellenőrzését a steamen ,ezt a játék nevére kattintva jobb klikkel a tulajdonságok,majd a helyi filok,és utána a játékfilok épségének ellenőrzése.
#82586
A mod mappát csak a modok telepítése után találod.
Ha felpatchelte a steam akkor ahogy Tom leírta szépen tedd fel a dolgokat és menni fog .Hagyd a retekbe a MOD mappát egyelőre.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.15. 15:47:24
Ha felpatchelte a steam akkor ahogy Tom leírta szépen tedd fel a dolgokat és menni fog .Hagyd a retekbe a MOD mappát egyelőre.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.15. 15:47:24