IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A Heinkel 10% üzemanyaggal együtt is közel tíz tonnás gép. Tíz tonna. Elemelkedés után futót csuksz, amint az bent van, dobott orsó, abból 270-ről egy immelmann. 300-ról úgy csinálja a loopingot, hogy még a botból is kiengedhetsz, vagy már a felfelé tartó száron leveheted a gázt. Ezt még a Lagg-3 sem tudja megcsinálni, pedig annak 4x jobb a tömeg-vonóerő aránya. Nem létezik, hogy ez normális legyen, erről hiába győzködsz, ezt egyszerűen nem hiszem el.
www.pumaszallas.hu
https://www.youtube.com/watch?v=AoDQ54UXARg "
Az F-4 / G-2 dolgon lehet vita, mert az F-4 motorján addig már engedélyezték a teljes terhelést (1,42ata, ezzel 1350 LE-t adott le), a G-2 motorján viszont még jó ideig, 43 végéig csak 1,3ata szívótérnyomást lehetett használni, azzal meg meg 1310 LE-t adott le. Persze a teljesítmény magasságfüggő, de német adatok szerint is az F-4 10-15 km/h-val gyorsabb volt a G-2nél. A gyakorlatban mondjuk nem hiszem, mert az F-4en utólag szereltek be külső szerelésű páncélüveget, illetve a G szériában megjelent plussz üzemanyagtank páncélt az meg balszeg levett pár km-t.
A He 111 dolgot szerintem beszéltük, én továbbra se látom fizikai magyarázatát annak, hogy a 10%-ra feltöltöltött Heinkellel miért ne lehetne loopingot csinálni, azt leszámítva hogy a kormányerők marha nagyok lehettek egy ekkora gépnél illetve valszeg a gép szerkezete sem ilyen terhelésre volt méretezve... ha teletankolva, bombával is megcsinálja, aszondom fura, de egy fél meszányi üzemanyaggal már elég combos mértékadó adatai (LE/tömeg, szárnyterhelés, teljesítmény/szárnyfelület) vannak a Heinkelnek is.
http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
Fut a gépemen a clod! Nem fogjátok elhinni mi volt a baj...
Már az egész netet bejártam az steam beállításaitól kezdve mindent átrágtam, de mindig az jött ki hogy mindent jól csinálok de még sem fut a játék, majd egyszer csak egy külföldi forumon megakadt a szemem ezen: MOD v3.00!
Hogy micsoda?
Én erről az oldalról töltöttem le az összes patch-et: https://meocloud.pt/link/87d345b8-2c11-4297-90de-24931b6e4552/Team%20Fusion/
Ha jól megnézitek akkor láthatjátok sorrendben a legelső patch 3.01 és 3.00 nincs is köztük. Lehet hogy a sima mod installer zippel kellett volna kezdeni nem tom...
A lényeg hogy persze hogy nem tudtam feltelepíteni ha a sorrendben nem az elsővel hanem a másodikkal kezdtem.
Úgy hogy felmásztam gyorsan az ATAG oldalára, és onnan szedtem le. Először is onnan akartam csak nagyon lassú volt de felturbóztam a dolgot egy IGetterrel így 9 szálon töltöttem és pikk pakk letolta a seggét onnan és azóta minden szép és jó! 😊
Magát a játékot nem nagyon teszteltem mert csak a joystick gombjaihoz tudtam hozzá rendelni dolgokat de magár a joystikot nem jöttem rá hogy kell kalibrálni lehet ezzel még foglak titeket szekálni 😊 de most kb 10 perc után kiléptem mert fáradt vagyok a reggeli korán kelés miatt, inkább ledőlök kicsit és megnézem az Angliai csatát pontijonny jóvoltából.
És akkor most jöjjön a szokásos:
Nagyon szépen köszönök nektek minden segítséget!!!! 😊
Utoljára szerkesztette: RepeszElek, 2015.03.16. 18:21:01
„Washington azon igényét, hogy Vietnam tiltsa meg orosz tankerek leszállását nem lehet másként értékelni, mint beavatkozásként az ország belügyeibe. Vietnam szuverén állam, amely maga dönt partnereiről és a velük való együttműködésről”, - mondta az ezredes.
Le ezredes hozzátette, hogy az üzemanyagtöltő repülőgépek nem katonai repülőgépek, azok leszállása része az alap nemzetközi feladatoknak. A döntéssel kapcsolatban még megjegyezte: „Oroszország Vietnam stratégiai partnere, katonai és technikai együttműködésünk egyik eleme biztosítja az orosz repülőgépek leszállását a Cam Ranh légibázison.”
2015. március 11-én derült ki, hogy az Egyesült Államok azt kívánta elérni Vietnamnál, hogy ne engedélyezze a jövőben a Cam Ranh bázis használatát orosz tankergépek számára, amelyek az orosz stratégiai bombázók „provokatív” repüléseit biztosítják a Csendes-óceán térségében.
A Cam Ranh légibázis a vietnami háború alatt az Amerikai Légierő egyik állomáshelye volt. 1979-ben Hanoi és Moszkva megállapodást írt alá a bázis használatáról és lett a Szovjet Haditengerészet logisztikai központja. 2001-ben Oroszország felmondta a bázis bérleti szerződését, amelyet abban az időben gyakorlatilag egyáltalán nem használtak. Az utolsó orosz katonák 2002-ben hagyták el a bázist. Egy átfogó felújítást követően 2004. május 19-én fogadta az első polgári repülőgépet a repülőtér..."
A magyar katonákat angol hajók szállították Finnországba, amikre német tengók vadásztak.
Hülye egy szituáció...
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Na de én örülök,mert amint a mondás is tartja ,jön még kutyára úthenger!
"A többszörös túlerővel szemben harcoló finnek küzdelme kiváltotta az egész világ szimpátiáját, többek között magyar katonák is harcoltak Finnországban.A finnek megsegítésére Magyarországon 25 ezren jelentkeztek az 1939-40-es háború idején. Az önkéntesek közül egy zászlóaljnyi katona jutott ki hatalmas kerülőúton Finnországba. Egyes források szerint januárban, mások szerint februárban értek csak el céljukhoz, így mire az egyhónapos kiképzés után bevethették volna őket, márciusban a finnek és a szovjetek megkötötték a békét, így végül a magyarok fegyveres harcokban nemigen vettek részt."
na akkor a hajukat is eldobták volna mert én sose tagadtam,hogy az egyik ok amiért engesztelhetetlen vagyok az a Clod gáncsolása volt ,és LE A 3*7 el!!!!!😊))
@Tom: Köszi...
www.smart-bus.hu
Bár szerintem ennek is van most jelentősége náluk,nem véletlen,hogy ilyen nagyszabású "hősi" filmeket készítenek és mutatnak be. Valamit tudnak arra fele,hogy kell a lelkesítő propaganda?
Állítólag a Balti flottát teljes készültségbe helyezték.Mi a retek miatt?
www.pumaszallas.hu
Egyébként ki az a Han?
www.smart-bus.hu
www.pumaszallas.hu
www.pumaszallas.hu
www.smart-bus.hu
"Én csak vezetem de ,hogy mitől megy nem tudom",viszont pár ezer órát elszöszmötöltem intenzíven szimekkel ,így ami xar azt én is látom érzem,,na szóval azért ha azok akik valamilyen "kétes" hírnevet szereztek már a közösségben azt mondják,hogy ez jó akkor a kevésbé gyakorlottak,agy informáltak csak jobban elhiszik nekik. Pusztán erről van szó szerintem😊
Nekem is nagyon tetszik meg minden ,de én csak a légcsavaros vasakat szeretem,engem a kályhacsövek,meg a forgószárnyasok nem hoznak lázba. Ki kipróbálom aztán ennyi.
Viszont én a repülésen kívül a légi harcot szeretem igazán ,már többször leírtam ,számomra az olyan mint egy sakkjátszma,annak a taktikai és technikai része vonz igazán. És sajna a DCS ben bármilyen jók is a gépek ,ezt a részt nem tudom játszani.
Na de fiatal még az idő csak most leszek 50 ,lehet még lesz valami ami megmozgat egyszer😊
Egyébként amikor volt ez a feles leárazás pár napja, NateDog és Mmaister is megvette, mondván annyit megér. Amivel még vitázni sem lehet, hiszen amit írtam is, ha nem kéred számon rajtuk a hardcore szimulátoros dolgokat, és nem mész bele ilyen részletekbe, amiket írtam, akkor tényleg jó kis játék ez. Mint a Battlefield és az Arma. Mindkettővel játszunk, mostanság BF-el többet is, pedig egy lapon sem lehet említeni a kettőt 😊
www.pumaszallas.hu
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A zene miatt teszem be😊Mert azok a csodálatos férfiak az ő repülő masináikkal .
A heti reptervük: h - gyakrep, k - kismagasságú 1v1 (hazafelé elköszöntve a völgy körül géppárban tettek egy kört. Kétezren. A csúcsok fele ennél magasabb...), valamint Pumák terepkövető útvonalon, sz - razgonféleség, cs - nagy magasságú 1v1, p - 1v1 high, infracsapdákkal és egyéb pirotechnikával fűszerezve. F18 meg F5 vegyesen.
Si vis pacem, para bellum.
Mi lehetne pl a Clod ból,ha egy cég mellé állna és főállásban lehetne csinálni a közösséggel együtt. Bele sem merek gondolni.
És abban igazad van,hogy vannak mérvadó ,vélemény formáló emberek akiknek adnak a szavára,és ha Tom vagy (most szerénytelenség nélkül) én ,vagy bárki régi motoros rommá dicsérjük,akkor biza sokan veszik,de szerintem egyszerű az ok miért ilyenek.Nem tudnak jó szimet csinálni ,vagy csak tényleg a pénz volt a motívum nekik.
www.smart-bus.hu
www.smart-bus.hu
Jelzem ezt a műfajt máshogy nem is lehet.
Vagy akkor lesz majd jó szimünk amikor a mikrofos úgy gondolja,hogy pénz nem számít de kell egy jó VH-s szim.
@Tom: Hát ehhez már tényleg nem nagyon tudok mit hozzáfűzni... nagyon sajnálom, hogy így állnak hozzá, a RoF után semmi nem vetítette előre ezt. Azt sejtettem, hogy itt több lesz a konfliktus a jobban dokumentált korszak miatt, de erre azért nem gondoltam. Azt megértem, hogy a RoF-s brigád védi őket, de, ha így folytatják azok is elkopnak... Egyébként azt nem értem még, hogy mire a nagy mellény? Kétlem, hogy annyi fogyott volna belőle, ami a nagy arcot indokolná... bár, ha a távárisék szinte ingyen kapják... :S
DCS: Imádom... megunhatatlan, viszont arról a brigádról nyugodtan lehetne a megbízhatatlanság szobrát mintázni! Egyszerűen másik téridő dimenzióban léteznek... 😊
Oculus... na az szép lesz akkor, kezdődhet a fejvakarás pár helyen, mert mondjuk egy ETS2-ben a sok kis pöcs tuti kiveri a hisztit! 😊)
www.smart-bus.hu
www.pumaszallas.hu
Van ennek közönsége meg vevőköre,csak nem a szimulátor megszállottak.
Ott vannak a wartündér userek ,azoknak mindegy mik a paraméterek,mert a tündérben úgy is havonta változnak a gépek tulajdonságai,és amúgy is ahhoz képest a Bos egy szimulátor.
Meg vannak a most ismerkedő srácok,mint pl repesz kollega,akinek megint csak tök mindegy mik a paraméterek,legalábbis egyelőre,hisz fogalma sincs a dolgokról. És ilyen srácok vannak bőven. Az ős mamutok meg max bosszankodnak😊
A 3. pontban a fóka supercharger működés, sebesség értékeinél konkrétan meghazudtolták az eredeti tesztet, azt mondták, hogy "nem azt írták le benne, amit akartak, de ők tudják, hogy mire is gondoltak". Na, ezzel mit kezdjen az ember? A hiba egyébként az, hogy a német tesztekben azt írják, hogy milyen feltöltőnyomás értéken mennyivel kell mennie a gépnek, amit ha próbálnak clodban tartani, akkor a supercharger váltás után a fóka nagyon belassul. Fókában nem folyamatosan változó kuplungos feltöltő volt, mint a meszában, hanem két fokozatú. Az első 2000 méteren adta le a legnagyobb teljesítményt, utána visszaesett, a 2. fokozat 3000-en kapcsolt, ami 6000-en fogyott el. A tesztben szereplő, ata-hoz kötött sebességértékekkel szemben lofték azt mondják, hogy ez csak egy rosszul berögzült elnevezési módszer (jajj), mert a teljesítmény fokozatokat nem ata-hoz mérték, ahogy a tesztben írták, hanem a földön álló géppel elért ata gázkar álláshoz. Ez fontos különbség, mivel a feltöltő kapcsolása nagyon megnöveli az ata értéket, ez a két módszer közötti különbség az, hogy Lofték szerint elől kell hagyni a gázkart, ahol a talajon leadta az 1.3 atát, és azzal a gázkar állással kell tudnia azt a sebességet, amit a teszt ír. A németek, akik tesztelték, ők meg hátrahúzzák a gázt, hogy lecsökkenjen a tesztben írt ata-ra, és úgy nézik, hogy mennyivel megy. Olyan 36 km/h a különbség, ami rohadt sok. De szerintük ez sem hiba.
A 80-100%-os összehasonlítás valóban sántít, hiszen a gázkar állás a clodban, dcs-ben is csak egy mellékes érték, ami a motor fordulatszámával és a szívótérnyomással együtt adja meg, hogy mi a hajtómű tényleges leterheltsége. Ez csak egy körülbelüli érték, ami nagyjából leírja, hogy ők mire is gondoltak. Az F-4 szerintük azért gyorsabb, mert engedve volt 1.45 ata-ig a hajtómű teljesítmény, míg a G-2 le volt korlátozva 1.35-re. Az ata az fontos paraméter, és tényleg sokat számít, de a 605 alapból sokkal erősebb volt, ezért nem értjük mi sem, honnan jön ez, hogy G-2 100% = F-4 80%. Szerintük a végsebességben a G-2 még így is gyorsabb 10 km/h-val, szóval tényleg nem értik min akadunk ki 😊)
A RoF-os társaság, akik a fórumon is vannak, velük nagyon nagy szerencséje van Loftnak. Nagyon összetartó csapat, és jó fejek, én is több RoF-os gépet szereztem a fórumon, amikor csak dobálták be a serialokat, hogy vigye aki akarja. Loft nagy idióta lenne, ha a RoF-osokat teljesen elhanyagolná a BoS miatt, de ahogy látom oda is kezd visszamenni az élet, talán rájött ő is, hogy a BoS-os társaság sokkal keményebb dió 😊
A DCS-el egyetlen bajom van (térképen kívül), hogy nincs benne normális ww2 tartalom. És nem tudjuk, hogy egyáltalán mikor lesz. Pedig a gépeik kidolgozása szerintem jobb, mint a clod-é, sokkal részletesebb, és tényleg minden szarra figyelnek. Ez nagyon tetszik, és élvezetes is repkedni benne. Az 1v1 sokkal durvább mint bármilyen másikban, ezeket a gépeket nem ilyen légi harcra tervezték, de azért jót szórakozunk velük 😊 . De kb ennyi. Csak egyetlen dogfight szerver van, ahol 10-20 ember néha repked, nincs online war, nincs összetartó közösség, nincs olyan forumos élet mint clodban, atag-on.
Ocolus pár hónapja jelentette be, hogy a következő SDK-ban már nem fogja támogatni a dx9-et. Ezt több helyen olvastam már. És igen, vagy váltanak DX engine-t, vagy nincs Ocolus support.
https://www.lfs.net/forum/thread/87215-No-more-DirectX-9-support-in-Oculus-Rift-SDK-future-versions
http://www.incgamers.com/2015/01/oculus-to-scale-down-directx-9-support-in-future-sdks
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.16. 12:53:58
www.pumaszallas.hu
Mán megint igazam volt😊
No de majd csak lesz csoda.😊))
www.pumaszallas.hu
Egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást... nem olyan dolgokról van szó, amiket lehetetlenség megcsinálni, vagy légből kapott ötletek, ráadásul ezek miatt nem kevesebben, hanem inkább többen vennék. Olyan emberekkel összeveszni, akiknek van már múltjuk a "szakmában", órási nagy butaság.... az ilyen "hangadókkal", főleg, ha igazuk van, jóban kell lenni, mert ezeknek az embereknek a véleményére ad a közösség, és, ha ilyenektől hall jót a játékról, akkor hamarabb is vásárol...
Ezt a 80% vs 100%-t sem értem... autószimulátorokból kiindulva, az engine-nek kezelnie kéne a motorok valós paramétereit. Lóerő, nyomaték görbe, turbó, stb. Itt nem úgy van? Ha "padlóra nyomom", akkor az a 100%, és, ha vagyok olyan hülye, hogy nem előírás szerint kezelem, akkor kampec...
A többibe bele sem megyek, mert csak felhúzom magam... én nagyon sokáig védtem őket, mert a RoF után úgy éreztem, hogy megérdemlik, lehet bízni bennük, de amiket itt levezettél, elég elszomorító... főleg a hozzáállás... hibázni lehet, az mindenkinél benne van a pakliban, de ez az igazunk van és kuss, majd törlünk magatartás nálam kibassza a biztosítékot. Az a szomorú, hogy ez elég sok fejlesztőre jellemző... ( ED, BIS )
Áldom az eszemet, hogy sem ezt, sem a DCS WWII-t nem vettem meg elővételben... majd amikor pár ajróba kerülnek valami akcióban...
Ja még valami... az Oculus nem támogatja a DX9-t? Azt meg, hogy? Csomó játék van, ami támogatja, és csak DX9-s... (DCS, ETS2) Ezek megrekednek ott ahol most vannak, és ennyi amíg nem váltanak?
www.smart-bus.hu
Jason azt mondja hogy ő is utálja az unlock rendszert, de nem tehet ellene semmit.
Akkor ki tehet ellene? Nem Jason a főnök? Áll még valaki felette is? Van egy "Illusive man" aki a háttérből mozgatja a szálakat?
Vagy a kiadó kényszerítette ezeket?
Akkor lehet hogy nem mindenről csak ők tehetnek?
A leírás alapján egyébként fos, én sem venném meg így. A hozzáállásuk felháborító.
GOOBY, pls
Tippelsz, hogy melyiket sikerült beletenniük?
Azt a tereptarkát, amit itthon az F bemutató példányára festettek fel. Még lajstromszám sincs rajta. Nem is téli festés. És természetesen soha nem repültek vele harci bevetést. Itthon hordozták körbe, amikor mutogatták a jónépnek, hogy hogyan is néz ki az F mesza. A sok téli, keleti frontos, tényleg érdekes festés közül ezek a pancserek kiválasztották az egyetlent, aminek semmi köze a keleti fronthoz. Vagy akármelyik fronthoz. De nem is érdekli őket. Loft megmondta, hogy szép, színes festést akartak, ezért választották ezt. Történelem-hű téli festés? Minek az? :/
www.pumaszallas.hu