IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#82685
Bakker! Laca vagyok!! Hányszor mondjam még el. Ez a jonny az álnevem mert illegalitásban vagyok itt. Tehát Lacának szólíts kérlek.
#82684
Urak!

EZ a könyv megvan valakinek? Érdemes megvenni?

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#82683
A meszához Karalya is azt próbálta elmondani nekik, hogy legrosszabb esetben is nagyjából azonos teljesítményt kellene tudnia a gépeknek, nem az F-4 80%-át a G-2-nek.

A Heinkel 10% üzemanyaggal együtt is közel tíz tonnás gép. Tíz tonna. Elemelkedés után futót csuksz, amint az bent van, dobott orsó, abból 270-ről egy immelmann. 300-ról úgy csinálja a loopingot, hogy még a botból is kiengedhetsz, vagy már a felfelé tartó száron leveheted a gázt. Ezt még a Lagg-3 sem tudja megcsinálni, pedig annak 4x jobb a tömeg-vonóerő aránya. Nem létezik, hogy ez normális legyen, erről hiába győzködsz, ezt egyszerűen nem hiszem el.

www.pumaszallas.hu

#82682
"Solt, az nem bug. Az fícsör 😊 Ahogy az is, hogy az F-4-ben erősebb hajtómű van mint a G-2-ben (nettó faszság, ezen még vita sem lehet). Vagy hogy ezt lehet megcsinálni egy 111-essel (10% üza is azt jelenti, hogy ezt egy 9 tonnás géppel csinálod):
https://www.youtube.com/watch?v=AoDQ54UXARg "

Az F-4 / G-2 dolgon lehet vita, mert az F-4 motorján addig már engedélyezték a teljes terhelést (1,42ata, ezzel 1350 LE-t adott le), a G-2 motorján viszont még jó ideig, 43 végéig csak 1,3ata szívótérnyomást lehetett használni, azzal meg meg 1310 LE-t adott le. Persze a teljesítmény magasságfüggő, de német adatok szerint is az F-4 10-15 km/h-val gyorsabb volt a G-2nél. A gyakorlatban mondjuk nem hiszem, mert az F-4en utólag szereltek be külső szerelésű páncélüveget, illetve a G szériában megjelent plussz üzemanyagtank páncélt az meg balszeg levett pár km-t.

A He 111 dolgot szerintem beszéltük, én továbbra se látom fizikai magyarázatát annak, hogy a 10%-ra feltöltöltött Heinkellel miért ne lehetne loopingot csinálni, azt leszámítva hogy a kormányerők marha nagyok lehettek egy ekkora gépnél illetve valszeg a gép szerkezete sem ilyen terhelésre volt méretezve... ha teletankolva, bombával is megcsinálja, aszondom fura, de egy fél meszányi üzemanyaggal már elég combos mértékadó adatai (LE/tömeg, szárnyterhelés, teljesítmény/szárnyfelület) vannak a Heinkelnek is.

http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB

#82681
Sziasztok!

Fut a gépemen a clod! Nem fogjátok elhinni mi volt a baj...
Már az egész netet bejártam az steam beállításaitól kezdve mindent átrágtam, de mindig az jött ki hogy mindent jól csinálok de még sem fut a játék, majd egyszer csak egy külföldi forumon megakadt a szemem ezen: MOD v3.00!
Hogy micsoda?
Én erről az oldalról töltöttem le az összes patch-et: https://meocloud.pt/link/87d345b8-2c11-4297-90de-24931b6e4552/Team%20Fusion/

Ha jól megnézitek akkor láthatjátok sorrendben a legelső patch 3.01 és 3.00 nincs is köztük. Lehet hogy a sima mod installer zippel kellett volna kezdeni nem tom...
A lényeg hogy persze hogy nem tudtam feltelepíteni ha a sorrendben nem az elsővel hanem a másodikkal kezdtem.
Úgy hogy felmásztam gyorsan az ATAG oldalára, és onnan szedtem le. Először is onnan akartam csak nagyon lassú volt de felturbóztam a dolgot egy IGetterrel így 9 szálon töltöttem és pikk pakk letolta a seggét onnan és azóta minden szép és jó! 😊

Magát a játékot nem nagyon teszteltem mert csak a joystick gombjaihoz tudtam hozzá rendelni dolgokat de magár a joystikot nem jöttem rá hogy kell kalibrálni lehet ezzel még foglak titeket szekálni 😊 de most kb 10 perc után kiléptem mert fáradt vagyok a reggeli korán kelés miatt, inkább ledőlök kicsit és megnézem az Angliai csatát pontijonny jóvoltából.
És akkor most jöjjön a szokásos:
Nagyon szépen köszönök nektek minden segítséget!!!! 😊

Utoljára szerkesztette: RepeszElek, 2015.03.16. 18:21:01
#82680
"...Le The Mau ezredes, az ország katonai stratégiai intézetének egyik vezető tisztviselője arra az amerikai felváltásra reagált így, amely azt szorgalmazta Vietnamtól, hogy a jövőben ne tegye lehetővé orosz üzemanyagtöltő repülőgépek leszállását a Cam Ranh légibázison.

„Washington azon igényét, hogy Vietnam tiltsa meg orosz tankerek leszállását nem lehet másként értékelni, mint beavatkozásként az ország belügyeibe. Vietnam szuverén állam, amely maga dönt partnereiről és a velük való együttműködésről”, - mondta az ezredes.

Le ezredes hozzátette, hogy az üzemanyagtöltő repülőgépek nem katonai repülőgépek, azok leszállása része az alap nemzetközi feladatoknak. A döntéssel kapcsolatban még megjegyezte: „Oroszország Vietnam stratégiai partnere, katonai és technikai együttműködésünk egyik eleme biztosítja az orosz repülőgépek leszállását a Cam Ranh légibázison.”

2015. március 11-én derült ki, hogy az Egyesült Államok azt kívánta elérni Vietnamnál, hogy ne engedélyezze a jövőben a Cam Ranh bázis használatát orosz tankergépek számára, amelyek az orosz stratégiai bombázók „provokatív” repüléseit biztosítják a Csendes-óceán térségében.

A Cam Ranh légibázis a vietnami háború alatt az Amerikai Légierő egyik állomáshelye volt. 1979-ben Hanoi és Moszkva megállapodást írt alá a bázis használatáról és lett a Szovjet Haditengerészet logisztikai központja. 2001-ben Oroszország felmondta a bázis bérleti szerződését, amelyet abban az időben gyakorlatilag egyáltalán nem használtak. Az utolsó orosz katonák 2002-ben hagyták el a bázist. Egy átfogó felújítást követően 2004. május 19-én fogadta az első polgári repülőgépet a repülőtér..."
#82679
Sőt...
A magyar katonákat angol hajók szállították Finnországba, amikre német tengók vadásztak.
Hülye egy szituáció...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#82678
Amúgy ez is régi csont már de eszembe ötlött a DX 9 kapcsán. Szerintem tudták ők,hogy a Rof motorjuk már nem lehet alternatíva a jövő kihívásaira,(pont ők ne tudták volna) csak mint azt már annó megállapítottuk ,így volt nagy üzlet nekik.Bár a háttéra játszmákat nem ismerjük pontosan,de a CLOD kigolyózása ,és a Rof engine helyébe rakása az nekik nagy üzlet volt (lett volna) bár szerintem,nem is adtak pénzt az Il2 névért ,hanem beletették az üzletbe,hogy ők adják a motort is. Nagy szarkeverők ezek a 3*7 esek,ha jól rémlik a ROF ot sem ők kezdték el csinálni hanem megszerezték valahogy.
Na de én örülök,mert amint a mondás is tartja ,jön még kutyára úthenger!
#82677
Yes sir.

#82676
Igen tudtam. :-)
#82675
Ezt tudtátok?
"A többszörös túlerővel szemben harcoló finnek küzdelme kiváltotta az egész világ szimpátiáját, többek között magyar katonák is harcoltak Finnországban.A finnek megsegítésére Magyarországon 25 ezren jelentkeztek az 1939-40-es háború idején. Az önkéntesek közül egy zászlóaljnyi katona jutott ki hatalmas kerülőúton Finnországba. Egyes források szerint januárban, mások szerint februárban értek csak el céljukhoz, így mire az egyhónapos kiképzés után bevethették volna őket, márciusban a finnek és a szovjetek megkötötték a békét, így végül a magyarok fegyveres harcokban nemigen vettek részt."
#82674
Mé nem írtad meg nekik ,hogy bátran nézzenek rá a Magyar fórumra és keressék Herr-t.
na akkor a hajukat is eldobták volna mert én sose tagadtam,hogy az egyik ok amiért engesztelhetetlen vagyok az a Clod gáncsolása volt ,és LE A 3*7 el!!!!!😊))
#82673
Gyakorlatoznak..

@Tom: Köszi...

www.smart-bus.hu

#82672
Mondjuk ők legalább emléket állítanak azoknak akik tényleg védték a hazájukat.
Bár szerintem ennek is van most jelentősége náluk,nem véletlen,hogy ilyen nagyszabású "hősi" filmeket készítenek és mutatnak be. Valamit tudnak arra fele,hogy kell a lelkesítő propaganda?
Állítólag a Balti flottát teljes készültségbe helyezték.Mi a retek miatt?
VO101Tom
#82671
Ő az FM fő programozója.

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#82670
Ó, megkaptam én már azt is, hogy csak rosszindulatból fikázom, mert a clod-ot gyakorlatilag ők gáncsolták el. És nem is olyan szar ez, mint leírjuk. Na, ezért nem írok szubjektív véleményt, csak olyat, amiről objektíven lehet beszélgetni/vitázni. Az más dolog persze, hogy ki az, akinek egyáltalán feltűnik, hogy valami jó vagy sem 😉

www.pumaszallas.hu

#82669
http://sg.hu/cikkek/111260/75-eve-ert-veget-a-teli-haboru
#82668
Önélzetes a kis latol... 😄

Egyébként ki az a Han?

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#82667
A régi il2 hangulat miatt lestük mi is annyira ezt. De ha gondolod odaadom az accoutom, és kipróbálod, hogy kell-e neked.

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#82666
Vagy akár a Falconos fejlesztők 😊. Balhék mindenhol vannak, de BoS fórumon tényleg elszabadultak a dolgok pár hónapja. És ami durvább, hogy állítólag az orosz fórumon voltak a súlyosabb veszekedések, szó szerint anyázták egymást Lofték és a fórumozók. Néha belinkeltek angol fórumra is egy-egy üzenet váltást, hát... egy felkészült, nyugodt PR szakemberre nagy szükségük lett volna. Ilyen mondatot, hogy "szemétládák vagytok mind, nem érdemlitek meg a jó szimulátorokat" legyen akármilyen heves vita, egy project manager egyszerűen nem mondhat ki. Pont.

www.pumaszallas.hu

#82665
Igen, sajnos tudom, hogy nem egyedi, csak egyszerűen ezek miértje nem fér a fejembe... 😞

www.smart-bus.hu

#82664
Ami az elején van az beállított archív propaganda felvétel az igazi Pavljucsenkoval, nem a színésznővel. Nem éles helyzetben készült, akkor meg kb csinál amit akar, a lényeg,hogy rajta legyen,és elszántan nézzen, célozzon. Harcban nem valószínű,hogy így járt volna el,mert akkor hamar vége a pályafutásának, és nem jutott volna el 309 áldozatig.

#82663
Ki az a lövész aki egy libegő faágon akar lőni? Csak így az elejéről😊)) és még nem is néztem tovább. Ekkora marhaságot bakker😊
#82662
Na de! Ha te mondod akkor azért annak van alapja.Pl te értesz is hozzá,én meg nem annyira lévén olyan vagyok mint a kelly hőseiben csodabogár.
"Én csak vezetem de ,hogy mitől megy nem tudom",viszont pár ezer órát elszöszmötöltem intenzíven szimekkel ,így ami xar azt én is látom érzem,,na szóval azért ha azok akik valamilyen "kétes" hírnevet szereztek már a közösségben azt mondják,hogy ez jó akkor a kevésbé gyakorlottak,agy informáltak csak jobban elhiszik nekik. Pusztán erről van szó szerintem😊
#82661
Én is majdnem elcsábultam. Tulajdonképpen jó lenne már Jakabokat és Lavórokat is lövöldözni.
#82660
Az a baj a DCS el,hogy amint mondod csordogálnak a gépek és nincs körítés.
Nekem is nagyon tetszik meg minden ,de én csak a légcsavaros vasakat szeretem,engem a kályhacsövek,meg a forgószárnyasok nem hoznak lázba. Ki kipróbálom aztán ennyi.
Viszont én a repülésen kívül a légi harcot szeretem igazán ,már többször leírtam ,számomra az olyan mint egy sakkjátszma,annak a taktikai és technikai része vonz igazán. És sajna a DCS ben bármilyen jók is a gépek ,ezt a részt nem tudom játszani.
Na de fiatal még az idő csak most leszek 50 ,lehet még lesz valami ami megmozgat egyszer😊
VO101Tom
#82659
Azért is eresztettem ilyen bő lére a magyarázatot, hogy ne az legyen, hogy "ha Tom mondja, akkor biztos úgy van". Ez nem ettől függ, hogy ki mondja, ez nem egy szubjektív vélemény, mert az a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy ennek vagy annak mi tetszik. Nem is kell, hogy bárkit érdekeljen. Én próbálom objektíven összeszedni, hogy ami rossz, azt miért gondoljuk rossznak. Az meg, hogy a negatív dolgok vannak többségben, az meg egyszerűen azért van, mert ami jó, és ahogy kinéz, azon nem kell sokat rugózni. Senkit nem érdekel, hogy milyen szépnek tartjuk a fényeket, vagy jónak a törésmodellt, mert ezt mindenki látja enélkül is.

Egyébként amikor volt ez a feles leárazás pár napja, NateDog és Mmaister is megvette, mondván annyit megér. Amivel még vitázni sem lehet, hiszen amit írtam is, ha nem kéred számon rajtuk a hardcore szimulátoros dolgokat, és nem mész bele ilyen részletekbe, amiket írtam, akkor tényleg jó kis játék ez. Mint a Battlefield és az Arma. Mindkettővel játszunk, mostanság BF-el többet is, pedig egy lapon sem lehet említeni a kettőt 😊

www.pumaszallas.hu

#82658
Új előzetest adtak ki a Csata Szevasztopolért filmhez. A film a világ legeredményesebb mesterlövésznőjéről szól. A nemzetközi forgalmazási jogokat megvette a FOX így talán Magyarországon is megjelenik a film hivatalosan.

#82657
A mikrofosban én nem bízom. A szimulátoraiknak pont a repmodell volt a gyenge pontjuk. Egy jó ideje már egy alkotásukat sem próbáltam ki, pont ezért.Persze lehet,hogy azóta pozitív irányba változott a helyzet. A DCS eddig az ami abszolút csúcsnak tekinthető pc-s repülő és helikopterszimulátor területen. Még a hibáival együtt is. Hadszíntér kéne a gépekhez,és persze több gép(most álltak neki a P-47-nek).

molnibalage83
#82656
Azért ez nem teljesen egyedi. A Wargame AirLandBattle és a későbbi Red Dragonban is hatalmas állatságok voltak. A közösségből többet teljes, logikus kocepciógt tettek le, hogy mivel és hogyan lehetne javítani a legkevesebb munkával. Basztak rá megcsinálni. Ja, hogy a játékot fejlesztő cég Eugen francia? Köszi, nincs több kérdésem... 😊

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

molnibalage83
#82655
Ehhez képest az Eagle Dynamics nem is olyan vészes. Félelmetes, hogy mit meg nem engednek maguknak...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#82654
Na lazúljunk.
A zene miatt teszem be😊Mert azok a csodálatos férfiak az ő repülő masináikkal .
#82653
No emberek. Szerdán olyanban volt részem, amiben már régóta nem. Egy igazi, hamisítatlan hangrobbanás fültanúja voltam. A sajtkészítők F-18-ai razgon-félén voltak, és az egyiknek ez túl jól sikerült. Nem volt se túl messze tőlem, se túl magasan, még a mellkaskámban is éreztem a lökést.
A heti reptervük: h - gyakrep, k - kismagasságú 1v1 (hazafelé elköszöntve a völgy körül géppárban tettek egy kört. Kétezren. A csúcsok fele ennél magasabb...), valamint Pumák terepkövető útvonalon, sz - razgonféleség, cs - nagy magasságú 1v1, p - 1v1 high, infracsapdákkal és egyéb pirotechnikával fűszerezve. F18 meg F5 vegyesen.

Si vis pacem, para bellum.

#82652
"Most kivételesen talán igen... egyébként ez a legszarabb az egészben! 😄DD "

#82651
Pedig micsoda szim lehetne,ha vállvetve a fanatikusokkal hegesztenék. Megspórolnának egy halom melót,mint kutató munka,tesztelés,(mindezt ingyé kapnák) és tényleg egy komoly cucc jöhetne ki belőle.
Mi lehetne pl a Clod ból,ha egy cég mellé állna és főállásban lehetne csinálni a közösséggel együtt. Bele sem merek gondolni.
#82650
Így😊 Mint a példa mutatja.
És abban igazad van,hogy vannak mérvadó ,vélemény formáló emberek akiknek adnak a szavára,és ha Tom vagy (most szerénytelenség nélkül) én ,vagy bárki régi motoros rommá dicsérjük,akkor biza sokan veszik,de szerintem egyszerű az ok miért ilyenek.Nem tudnak jó szimet csinálni ,vagy csak tényleg a pénz volt a motívum nekik.
#82649
Lehet, hogy bukás anyagilag, és most a sértettség dominál... bárhogy is van, kiestek a kis kosárból.

www.smart-bus.hu

#82648
Az eledás orosz honban nem pótolja a bevételt.Bár ha rengeteget adnak el belőle ocon akkor talán.Mondjuk kétlem,hogy sláger termék lenne,ahogy hallom esténként ott sincsenek túlzsúfolva a vacak szerverek😊
#82647
Na de pont miattuk lehetne megcsinálni normálisan, és akkor mindenki elégedett lenne az újtól a régiig! Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy üzletileg, hogy lehet ekkora hülyeséget elkövetni.

www.smart-bus.hu

#82646
Majd lecseng oszt ezek kihátrálnak mögüle,visszaadják a jogokat ,vagy eladják valakinek,mert lássuk be ami nem megy azt kár erőltetni,és talán majd újra régi fényében ragyog egy másik csapattal az IL2. Olyanokkal akiknek szívügye ez,mert ezek csak az üzletet nézték szerintem benne,még a CLOD os fejlesztők is sokkal nagyobb szívvel csinálták (igaz lassan,meg néha xarul) a dolgokat,rajtuk látszott ,hogy szerelemből dolgoznak.
Jelzem ezt a műfajt máshogy nem is lehet.
Vagy akkor lesz majd jó szimünk amikor a mikrofos úgy gondolja,hogy pénz nem számít de kell egy jó VH-s szim.
#82645
Most kivételesen talán igen... egyébként ez a legszarabb az egészben! 😄DD

@Tom: Hát ehhez már tényleg nem nagyon tudok mit hozzáfűzni... nagyon sajnálom, hogy így állnak hozzá, a RoF után semmi nem vetítette előre ezt. Azt sejtettem, hogy itt több lesz a konfliktus a jobban dokumentált korszak miatt, de erre azért nem gondoltam. Azt megértem, hogy a RoF-s brigád védi őket, de, ha így folytatják azok is elkopnak... Egyébként azt nem értem még, hogy mire a nagy mellény? Kétlem, hogy annyi fogyott volna belőle, ami a nagy arcot indokolná... bár, ha a távárisék szinte ingyen kapják... :S

DCS: Imádom... megunhatatlan, viszont arról a brigádról nyugodtan lehetne a megbízhatatlanság szobrát mintázni! Egyszerűen másik téridő dimenzióban léteznek... 😊

Oculus... na az szép lesz akkor, kezdődhet a fejvakarás pár helyen, mert mondjuk egy ETS2-ben a sok kis pöcs tuti kiveri a hisztit! 😊)

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#82644
Ez teljesen így van, mi vagyunk kisebbségben. De akkor talán ezzel kellett volna felvezetni a dolgot, és nem beszedni a sok régi il2 motorostól a pénzt, aztán meg hápognak, ha valaki veri az asztalt, hogy nem ezt ígérték. Biztos vagyok benne, hogy ez az előre vásárlással lett nagyon elqrva a dolog, SOKKAL kisebb balhék lettek volna fórumon is meg bárhol, ha nem szedik be előre a pénzt.

www.pumaszallas.hu

#82643
Különben nem kell ezen rugózni.
Van ennek közönsége meg vevőköre,csak nem a szimulátor megszállottak.
Ott vannak a wartündér userek ,azoknak mindegy mik a paraméterek,mert a tündérben úgy is havonta változnak a gépek tulajdonságai,és amúgy is ahhoz képest a Bos egy szimulátor.
Meg vannak a most ismerkedő srácok,mint pl repesz kollega,akinek megint csak tök mindegy mik a paraméterek,legalábbis egyelőre,hisz fogalma sincs a dolgokról. És ilyen srácok vannak bőven. Az ős mamutok meg max bosszankodnak😊
#82642
Ami amúgy bosszantó,hogy maga a játék szép,és valóban vannak benne jó elgondolások ,megvalósítások,de most csak egyet emelek ki ami nagy nagy negatívum. A multi rész az online warok ellehetetlenítése. Hogy gondolják,hogy amíg a másik szimben 100+ fő kavarog egy sokszor akkora térképen megszámlálhatatlan földi objektummal ,akkor ez így tetszeni fog az embereknek?
VO101Tom
#82641
Igen, pontosan ez az a hsz, ami alapján gondoljuk, hogy a lényegesebb FM hibákkal -amiket mi annak gondolunk- nem lesz változás, mert itt meg is magyarázzák, hogy vagy nem hiba, vagy nem súlyos hiba. Alig néhányra mondták, hogy igen, hiba, és javítják, és látod, hogy a 109 magassági pl itt a listában sincs. Vannak olyan hibák, amit azóta is vitatunk, Pl fóka emelkedési értékei (2-es pont). Ők le sem írták, hogy szerintük mennyinek kellene lennie, csak az, hogy az ő papírjaik szerint jó. Hát, a német papírok szerint meg nem jó. Később mutattak valami ciril betűs tesztet, amiben a pontos érték megint nem volt benne, csak "bizonyíték", hogy van valami papír náluk. Ez azért gáz, mert a clodnál is, az angliai csatás teszteknél is legtöbb esetben sérült, kényszerleszállt gépeket használtak az angolok, akiknek még normális csatlakozójuk sem volt az oxigén rendszerhez, ezért a legtöbb tesztet 3000 m alatt végezték. Ott a Spit ténylegesen jobb volt, de azt már nem tesztelték le, hogy 5-6000-en mi a helyzet. Az angliai csatában a legtöbb légi harc egyébként 10K fölött zajlott. Abszolút semmi infónk nincs arról, hogy az oroszoknál milyen gépen, milyen körülmények között és kik végezték ezeket a teszteket.

A 3. pontban a fóka supercharger működés, sebesség értékeinél konkrétan meghazudtolták az eredeti tesztet, azt mondták, hogy "nem azt írták le benne, amit akartak, de ők tudják, hogy mire is gondoltak". Na, ezzel mit kezdjen az ember? A hiba egyébként az, hogy a német tesztekben azt írják, hogy milyen feltöltőnyomás értéken mennyivel kell mennie a gépnek, amit ha próbálnak clodban tartani, akkor a supercharger váltás után a fóka nagyon belassul. Fókában nem folyamatosan változó kuplungos feltöltő volt, mint a meszában, hanem két fokozatú. Az első 2000 méteren adta le a legnagyobb teljesítményt, utána visszaesett, a 2. fokozat 3000-en kapcsolt, ami 6000-en fogyott el. A tesztben szereplő, ata-hoz kötött sebességértékekkel szemben lofték azt mondják, hogy ez csak egy rosszul berögzült elnevezési módszer (jajj), mert a teljesítmény fokozatokat nem ata-hoz mérték, ahogy a tesztben írták, hanem a földön álló géppel elért ata gázkar álláshoz. Ez fontos különbség, mivel a feltöltő kapcsolása nagyon megnöveli az ata értéket, ez a két módszer közötti különbség az, hogy Lofték szerint elől kell hagyni a gázkart, ahol a talajon leadta az 1.3 atát, és azzal a gázkar állással kell tudnia azt a sebességet, amit a teszt ír. A németek, akik tesztelték, ők meg hátrahúzzák a gázt, hogy lecsökkenjen a tesztben írt ata-ra, és úgy nézik, hogy mennyivel megy. Olyan 36 km/h a különbség, ami rohadt sok. De szerintük ez sem hiba.

A 80-100%-os összehasonlítás valóban sántít, hiszen a gázkar állás a clodban, dcs-ben is csak egy mellékes érték, ami a motor fordulatszámával és a szívótérnyomással együtt adja meg, hogy mi a hajtómű tényleges leterheltsége. Ez csak egy körülbelüli érték, ami nagyjából leírja, hogy ők mire is gondoltak. Az F-4 szerintük azért gyorsabb, mert engedve volt 1.45 ata-ig a hajtómű teljesítmény, míg a G-2 le volt korlátozva 1.35-re. Az ata az fontos paraméter, és tényleg sokat számít, de a 605 alapból sokkal erősebb volt, ezért nem értjük mi sem, honnan jön ez, hogy G-2 100% = F-4 80%. Szerintük a végsebességben a G-2 még így is gyorsabb 10 km/h-val, szóval tényleg nem értik min akadunk ki 😊)

A RoF-os társaság, akik a fórumon is vannak, velük nagyon nagy szerencséje van Loftnak. Nagyon összetartó csapat, és jó fejek, én is több RoF-os gépet szereztem a fórumon, amikor csak dobálták be a serialokat, hogy vigye aki akarja. Loft nagy idióta lenne, ha a RoF-osokat teljesen elhanyagolná a BoS miatt, de ahogy látom oda is kezd visszamenni az élet, talán rájött ő is, hogy a BoS-os társaság sokkal keményebb dió 😊

A DCS-el egyetlen bajom van (térképen kívül), hogy nincs benne normális ww2 tartalom. És nem tudjuk, hogy egyáltalán mikor lesz. Pedig a gépeik kidolgozása szerintem jobb, mint a clod-é, sokkal részletesebb, és tényleg minden szarra figyelnek. Ez nagyon tetszik, és élvezetes is repkedni benne. Az 1v1 sokkal durvább mint bármilyen másikban, ezeket a gépeket nem ilyen légi harcra tervezték, de azért jót szórakozunk velük 😊 . De kb ennyi. Csak egyetlen dogfight szerver van, ahol 10-20 ember néha repked, nincs online war, nincs összetartó közösség, nincs olyan forumos élet mint clodban, atag-on.

Ocolus pár hónapja jelentette be, hogy a következő SDK-ban már nem fogja támogatni a dx9-et. Ezt több helyen olvastam már. És igen, vagy váltanak DX engine-t, vagy nincs Ocolus support.
https://www.lfs.net/forum/thread/87215-No-more-DirectX-9-support-in-Oculus-Rift-SDK-future-versions
http://www.incgamers.com/2015/01/oculus-to-scale-down-directx-9-support-in-future-sdks
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.16. 12:53:58

www.pumaszallas.hu

#82640
No Soltom.
Mán megint igazam volt😊
No de majd csak lesz csoda.😊))
VO101Tom
#82639
Jó kérdés. Szerintem Loft-al van egy megállapodásuk, hogy Jason hozza a pénzt, Loft meg az ötleteit (Loft a project manager). Másra nem tudunk gondolni. Amikor az unlock rendszert végülis eltörölték a premiumosoknak, Loft még akkor is azt írta, hogy ő bizony nem engedte volna ezt, és nagyon ellene van...

www.pumaszallas.hu

#82638
Megtaláltam az érvelésüket... 😊 Véleményt nem mondok, ehhez az én angolom nagyon kevés, de gondolom azok az érvek hangzanak el amiket mondtál. Ha esetleg van benne valami új... 😊

Egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást... nem olyan dolgokról van szó, amiket lehetetlenség megcsinálni, vagy légből kapott ötletek, ráadásul ezek miatt nem kevesebben, hanem inkább többen vennék. Olyan emberekkel összeveszni, akiknek van már múltjuk a "szakmában", órási nagy butaság.... az ilyen "hangadókkal", főleg, ha igazuk van, jóban kell lenni, mert ezeknek az embereknek a véleményére ad a közösség, és, ha ilyenektől hall jót a játékról, akkor hamarabb is vásárol...

Ezt a 80% vs 100%-t sem értem... autószimulátorokból kiindulva, az engine-nek kezelnie kéne a motorok valós paramétereit. Lóerő, nyomaték görbe, turbó, stb. Itt nem úgy van? Ha "padlóra nyomom", akkor az a 100%, és, ha vagyok olyan hülye, hogy nem előírás szerint kezelem, akkor kampec...

A többibe bele sem megyek, mert csak felhúzom magam... én nagyon sokáig védtem őket, mert a RoF után úgy éreztem, hogy megérdemlik, lehet bízni bennük, de amiket itt levezettél, elég elszomorító... főleg a hozzáállás... hibázni lehet, az mindenkinél benne van a pakliban, de ez az igazunk van és kuss, majd törlünk magatartás nálam kibassza a biztosítékot. Az a szomorú, hogy ez elég sok fejlesztőre jellemző... ( ED, BIS )

Áldom az eszemet, hogy sem ezt, sem a DCS WWII-t nem vettem meg elővételben... majd amikor pár ajróba kerülnek valami akcióban...

Ja még valami... az Oculus nem támogatja a DX9-t? Azt meg, hogy? Csomó játék van, ami támogatja, és csak DX9-s... (DCS, ETS2) Ezek megrekednek ott ahol most vannak, és ennyi amíg nem váltanak?

www.smart-bus.hu

PhantomAss
#82637
Tom, én valamit nagyon nem értek:
Jason azt mondja hogy ő is utálja az unlock rendszert, de nem tehet ellene semmit.
Akkor ki tehet ellene? Nem Jason a főnök? Áll még valaki felette is? Van egy "Illusive man" aki a háttérből mozgatja a szálakat?
Vagy a kiadó kényszerítette ezeket?
Akkor lehet hogy nem mindenről csak ők tehetnek?
A leírás alapján egyébként fos, én sem venném meg így. A hozzáállásuk felháborító.

GOOBY, pls

VO101Tom
#82636
Ja, és a skinek. Basszus, ezt teljesen el is felejtettem. 😊 Il-2-ben mennyit számítottak a skinek, biztos vagyok benne, hogy a közösséget nagy mértékben összekovácsolta az, hogy már a festésükön láttad, hogy ki jön ellened. Nos, a Bos-ban saját készítésű skineket csak offline használhatsz, online csak a kilockolhatók tehetők a gépre (nyilván a történelmi hűség nevében, nehogy hello kitty-s logóval repkedjen bárki). Sivatagi festés lehet a heinkelen, de téli magyar, az nem. Á, de nincs nagy baj, legalább a 109-esen lesz magyar skin is, csak fel kell tenni pár oldalrajzot a fórumba, ők meg kiválasztják ami szerintük jó.

Tippelsz, hogy melyiket sikerült beletenniük?

Azt a tereptarkát, amit itthon az F bemutató példányára festettek fel. Még lajstromszám sincs rajta. Nem is téli festés. És természetesen soha nem repültek vele harci bevetést. Itthon hordozták körbe, amikor mutogatták a jónépnek, hogy hogyan is néz ki az F mesza. A sok téli, keleti frontos, tényleg érdekes festés közül ezek a pancserek kiválasztották az egyetlent, aminek semmi köze a keleti fronthoz. Vagy akármelyik fronthoz. De nem is érdekli őket. Loft megmondta, hogy szép, színes festést akartak, ezért választották ezt. Történelem-hű téli festés? Minek az? :/

www.pumaszallas.hu