IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Papa01
#83635
Rosszak vagytok. 😊))

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#83634
Hú barátom, ezt tényleg nem kellett volna...😊)

És pont most, amikor Laca visszatér...😊)
#83633
Huha...<#alien>lesz kapsz mindjárt..

#83632
Nem lenne rossz ez a clod csak a gépfegyvernek olyan nevetséges a hangja hogy elveszi a hangulatomat a játéktól. Nem jelzett senki a fejlesztőknek hogy csináljanak vele valamit?😊
#83631
Nem, csak elbeszélünk egymás mellett, asszem... 😊 Érdemi előrelépés a dual channel tekintetében APU, vagy IGP mellett van... + VGA esetén annál a lepkefing gépnél kimért pár százalékot... egy erősebb konfig esetén még ennyi sincs, de erre szerintem az a legjobb megoldás, ha kiveszed az egyik modult, és csinálsz egy tesztet. 😊

Én csak azt mondom, hogy ha érdemben olcsóbb az 1x8GB, akkor vehető az is, hátrány nem éri vele.

www.smart-bus.hu

#83630
Az egyik az A10-es APU, a másik meg egy sima intel proci+HD7770, nem? Vagyis ez utóbbi a diszkrét kártyás megoldás, amiről ezt írja:

"Lehet-e akkor diszkrét VGA mellé javasolni a dual channel kit elhagyását, azaz egyetlen modul használatát? Nos, én lebeszélnék erről mindenkit. A méréseken jól látszott, hogy bár kicsi, de minden játéknál jól kimutatható a egyetlen csatorna használatának negatív hatása - pedig több olyan játékunk is van, amelyek a kétcsatornás tesztben teljesen VGA-limitáltak. Ebből következik, hogy ha megjelenik egy erősen platform-intenzív játék, azzal gondok lehetnek - ráadásul olyan gondok, amiket a beállítások piszkálásával sem fogunk tudni orvosolni. Ezért inkább azt javaslom, hogy ha játszani is akarunk a gépen, akkor ne sajnáljuk a plusz néhány ezer FT-ot a dual channel kitre."

Vagy benéztem valamit?
#83629
Kivéve amikor nem... 😊

www.smart-bus.hu

#83628
Csak a végét olvastam el. Mindig ott van a lényeg 😊
#83627
Az egész teszt APU-val van, de ne ragozzuk...

Én nem érvelek az 1x8 GB mellett, mert hulla mindegy játékokhoz mit vesz, 1x8-t, vagy 2x4-t... én azt venném, ami olcsóbb, ennyi.

www.smart-bus.hu

#83626
Nézd, mindenképpen jobb a dual channel. Ez tagadhatatlan. Lehet, hogy "csak" 5-10%-al, de jobb. Szerintem az első idézet nem az APU-ra vonatkozik. A másodikat azért raktam be, mert ott is jobb a dual channel. Mindenhol jobb.....
Előbb fog váltani DDR4-re, mint hogy 2x8GB DDR3 kelljen neki. És akkor majd könnyebben eladja a 2x4 GB kitet.
De mondj egy értelmes érvet, ami hosszútávon az 1x8 GB mellett szól.
#83625
És szimulátorozáshoz IGP-t fog használni? 😄 IGP, APU esetén a közös memória címtér miatt jelentős az eltérés, de egy hagyományos CPU mellett játékok alatt nem fogsz semmit észrevenni abból, hogy dual, vagy single channel... de, ha nem hiszel nekem, vegyél ki egy modult és teszteld ki! 😊

www.smart-bus.hu

#83624
"Ha az IGP-nek csak a gondolata felmerül a PC-nkkel kapcsolatban, akkor az egy modul vásárlását el kell felejteni."
Ez is onnan van....
#83623
Igen, APU(!) esetén... de ugye neki nem az van! 😉

www.smart-bus.hu

#83622
Én még nem nagyon láttam, hogy bármi kihasználta volna a 8GB ramomat. Kb. a felénél többet nem láttam használni még egy programot sem. Emiatt párszor kísértett is a gyanú, hogy valahol nincs jól beállítva, engedélyezve, de bele kellett nyugodjak, hogy csak annyit használnak.
#83621
"Ezért inkább azt javaslom, hogy ha játszani is akarunk a gépen, akkor ne sajnáljuk a plusz néhány ezer FT-ot a dual channel kitre."
Ez van a cikk végén 😊
#83620
Akárcsak a 2x8 GB RAM...
#83619
Az első mérés CR2-ben van, a többi meg CR1-ben... ez már eleve jelentős különbség lehet! 😉 Szintetikus tesztekben kijön a különbség, de játékok alatt gyakorlatilag nulla a különbség... például. Egy APU esetében már más lenne a helyzet, ott már kijön a különbség elég rendesen... ÍME.

A DDR4 pedig még nagyon drága... nem csak a memória, hanem a CPU hozzá, a lap... az még évek mire releváns lesz.
Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.04.06. 15:39:19

www.smart-bus.hu

#83618
Amikor megvettem a RAM-okat, kipróbáltam a single meg a dual chanel közti különbséget. Igaz a 2x4 az nem 1x8, de az is single és ganged.


Meg mit akar bővíteni még DDR3-as RAM-ot később, mikor már bejött a DDR4....?
Én is 2x4-et vettem, mert azt könnyebb lesz eladni, meg gyorsabb is.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.04.06. 15:25:10
#83617
Miért lenne lassabb? 😊

Gyakorlatilag mindegy, hogy 2 x 4, vagy 1 x 8... menj fel az alaplapod honlapjára, és nézd meg milyen modulokat támogat, próbálj meg abból választani. A későbbi bővítés úgyis lutri, nem egészséges különböző modulokat egymás mellé tenni, nem véletlenül árulják kitben őket. 😉

www.smart-bus.hu

#83616
Igen de az 1x8 az lassabb, mint a 2x4.
VO101Tom
#83615
Akkor az jó.

www.pumaszallas.hu

#83614
Köszi. Azt írja, hogy max 16GB, amit 8GB vagy annál nagyobb modulokkal érhetünk el
VO101Tom
#83613
De azt nézd meg, hogy milyen alaplapod van, és az kezeli-e a 8GB-os modult!!!

www.pumaszallas.hu

#83612
ok. köszi
#83611
1x8, ha később bővíteni akarsz, legyen még 1 hely.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#83610
Kellemes Húsvéti ünnepeket mindenkinek. Csak mértékkel és tartózkodással fogyasszatok. (Mérték a vődőr, tartózkodás az asztal alatt)

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#83609
Üdv. Memóriát akarok venni. De nem tudom, hogy milyet, 2x4GB vagy 1x8GB . Vagy mindegy? A lapomon csak két hely van a memoknak, 1155-i5
#83608
Köszi. Közben ha alt tabozik' akkor bejön neki. Nemtom', hogy sikerült neki, hogy csak a steamosoknál csinálja ezt<#nevetes1>

VO101Tom
#83607
A felbontásra tippelek én is.

www.pumaszallas.hu

Papa01
#83606
Lehet butaság, de ha nem minden alkalmazás ezt csinálja, akkor lehet, h annál az egynél, olyan felbontás van beállítva, amit nem bír a monitor. De ez csak tipp. 😊

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

#83605
Az egyik haveromnál olyan van, hogy ha elindít valamit a steamról, kikapcsol a monitor és azt írja out of range..legalábbis ezt mondja.Szerintetek? Mi ez?
Mondjuk nála gyakran vannak hihetetlen dolgok<#fejvakaras>
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.04.05. 21:28:45

#83604
Egyébként a trackir használata megterheli külön a gépet? Így is éppen eldöcög a Bos-al a laptopom (i5 gtx 660) nem örülnék neki ha leesne az fps-em..
Tud valaki erről mondani valami? 😊
#83603
Köszi, de nem engedhetek meg magamnak trackirt is meg ezt is, és a trackir fontosabb mert a potival nagyon nem szeretek nézelődni, egérrel elmegy meg gyors is de megvan az a hátránya hogy a bal kezem mindig foglalt, és ha veszek egyszer egy rendes szettet akkor kelleni fog az a kéz a tolóerőkarhoz. Bár trackirt bármikor tudok venni G940 meg ritkán van eladó ezért logikus lenne ha a joystickot venném először,de a x55 pro tolóerő szabályzója annyira tetszik hogy nagyon! 😊 Az kéne egy g940 joystickkal😊
#83602
SSD témához...

www.smart-bus.hu

#83601
Tudok még egyet, ha érdekel.
#83600
<#smile>

#83599
Tudom én hogy jó joy csak azért kérdeztem mert tegnap véletlenül láttam hogy még mindig árulják és csodálkoztam hogy mi nem tetszett benne a kollégának, de ezek szerint csak nem törölték a hirdetést.
Meg nem csak ezt a joy-t mutattad ám nekem hanem a trackir-5 cuccot is amiről azt sem tudtam hogy létezik, és annyira tetszik hogy inkább azt rendeltem be a neten az már más tészta hogy 4 nap után közölték velem hogy 10 ezerrel drágább lesz a forint rossz árfolyama miatt. Utána néztem több oldalon is és tényleg annyi, de nem sokára jön a fizu és ha erős lesz akkor nem érdekel megveszem, ahogy elnézem hamar eltudnám adni ha nem tetszik vagy nem tudnám a projektor vászna miatt úgy elhelyezni hogy jó legyen, de néztem videókat akik így használják úgy hogy csak nem lesz gond.
Meg azért sem hallgattam rád mert pár nap játszás után úgy hogy még felszállni sem tudtam nem voltam biztos hogy kell az nekem 😄 , meg az új saitek hotas cuccok tudom hogy gagyibbak de olyan jóóóóól néznek ki! 😊


#83598
Áldott Húsvétot!
Illetve, ha valakinek netán releváns: KRISZTUS FELTÁMADT!
<#law><#vigyor2><#pias>
#83597
Ja kéne némi motiváció. pl CLOD új map, vagy bos javítás.<#nevetes1>

#83596
Alapvetően igen, bár finomabb a saitek, de a joy miatt elfogadom ezt a negatívumot.. Meg kicsit szarozott a potija is, de befújtam kontakt javítóval-tényleg azzal nem wd40-és megjavult.

#83595
Ez fog történni a csatorna felett😊
#83594
#83593
#83592
Nemsokára majd ráveszem közös repkedésre😊 Sakkay ügyes amúgy de még kell neki egy kis inspiráció😊) Jó sok golóbis a gépébe. Na meg azt a Fost is ki kell majd újra próbálnom ,mert nem járja,hogy nincs fikázás róla😊))
#83591
Pedállal megbékéltél már?
#83590
Az Arakis azért van, hogy megedze az igazhitűeket!<#vigyor>

#83589
Sakkay kolléga szerintem úgy van veled, hogy annyira hiányoznak neki az epés megjegyzéseid, mint üveges tótnak a hanyatt esés ! 😊)
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.04.05. 08:22:56
#83588
Na ugye ,hogy ugye😊 Repesz kollega nem hallgatott az okos szóra. 😊)

Múltkor linkeltem egy vezeték hosszabbítót az ebay ról. Ha valakinek még nem szarakodik,az megelőzheti vele a későbbi újra vezetékelést.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.04.05. 07:08:17
#83587
Kávé mellé.

SS album.

Ráadás.


Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.04.05. 06:35:59
GaBika6
#83586
Nekem is az van! Tényleg nagyon jó! Clod-hoz meg FFB miatt valami brutális! <#eljen>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"