IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Willenbrock
#83785
Elég durva, erről eddig semmit nem lehetett hallani. Egyszer olvastam ilyesmiről a "Lelkiismeret lázadása" c könyvben, de mivel NDK-s oldalra állt német tiszt írta, ezért nem nagyon hittem el amit az amcsikról írt. Eisenhower a nagy nemzeti hős...gyalázat az egész.

Nohab
#83784
BoM képek



#83783
Az lesz, megnézem őket, mert ez így nagyon zsákbamacska! A neoncső emlegetéséről beugrott, hogy amikor nagy ritkán tescoban járok, szétcseszi a szemem az a fény... 😞

Köszi az infókat...

www.smart-bus.hu

#83782
Na és mit mondjak én akkor aki egy két méteres vásznat bámul?
Hiába full HD a projektor azért egy ekkora felületen már elég necces egy távolban lévő gépet észrevenni ami 3 pixelből áll😊 4K-val nem lenne gondom...😊
Minden más játéknál tökéletes választás mert nagyon szép képe van egyébként.


VO101Tom
#83781
Nekem a trackIR le van rakva monitor alá. Nem a tetején van. Egy rövid ideig kipróbáltam HD TV-vel monitor helyett, akkor kellett letenni asztalra, aztán így maradt.
A képpontok kicsit jobban látszanak, mint a 22-esen, de nekem nem zavaró. A monitorra csak azt tudom mondani, hogy menj be egy MM-be mondjuk, ahol rengeteg monitor ki van rakva, és nézd meg, hogy az a kép neked tetszik-e. Vagy olyan összehasonlító teszteket túrj google-ban, ahol kifejezetten a két-három lehetséges jelöltet tesztelgetik. A vibrálás viszont nagyon egyén függő, van aki neoncső alatt egy napot nem bír ki, mások vígan dolgoznak mellette. Monitor detto. Én is mint sokan, katódsugárcsöves monitorokkal nőttem fel, már az LCD-k is minőségi változást hoztak, és az IPS paneles LED meg azoknál is sokkal jobb. Biztos, hogy a PWM is egy olyan paraméter, amiben lehet különbségeket, minőségi sorrendet felállítani monitor és monitor között, kérdés, hogy az átlagjúzer ebből mennyit érzékel.

www.pumaszallas.hu

#83780
Köszönöm!

www.smart-bus.hu

PhantomAss
#83779
acer s275hlbmii
egy ipon teszt
link
igazából azért vettem meg mert jó áron jutottam hozzá, nem sokat kellett ráfizetnem és mégis csak 27"

GOOBY, pls

#83778
Leírnád a pontos típusát?

@Tom: Jelenleg egy U2414H-m van, ezt vettem a behalt U2313H helyett... ez utóbbit imádtam, az U2414H-val már nem vagyok annyira elégedett... gyönyörű a vékony káva, de vannak mellékhatásai, ráadásul a TrackIr lába is belóg így a képbe! 😄 Kinéztem egy P2714H-t, de a frászt hozzák rám a PWM-l, no meg a 27" 1080p párosítással... ez utóbbiról mondjuk asszem meg is győztetek. Viszont a PWM, főleg, hogy én kalibráltatnám... nem tudom...

Még annyi, hogy ekkora felbontáson az 1080p mellett nem recésebbek az élek?

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#83777
Nem, de nálam a brightness és a kontrast is 50%-ra le van húzva. Nagyon éles, szép képe van, vibrálást, villogást egyáltalán nem látni. Mellé van téve a régi Samsung Cyncmaster 226 BW (az volt az elődje), ahhoz képest ég és föld a két kép. Főleg ha mondjuk filmet nézek, és sötét jelenetek vannak, azon már alig látni, hogy mi történik, ezen meg simán kivehetők az árnyalatnyi különbségek is (fehéregyensúly, színűség, fényerő kb ugyanolyanra van beállítva mindkét monitoron).

www.pumaszallas.hu

PhantomAss
#83776
én egy 27"-es Acert használok, IPS, pwm-es, tükrödődős felületű.
Nagyon szép képe van, jobb mint a 23" as dellem volt.
A felbontás sem rosszabb a 27-en mint a 23-on, én legalábis semmi különbséget nem látok.
Örülök hogy lecseréltem.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.04.15. 13:47:27

GOOBY, pls

#83775
És nem zavar a PWM?

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#83774
Én egy LG 27EA33-asat használok. Szerintem jó. Sokkal jobban szeretem, mint a régi 22 colosat.
Az extra nagy felbontású monitoroknak nagyon szép a képe, de szimulátorokhoz nem igazán jók, mert sok "1 pixelre" méretezett dolgot egyszerűen nem fogsz látni. Nyomjelzők pl, sokkal hamarabb eltűnnek, kontaktokról, láthatóságról nem is beszélve.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.04.15. 13:15:40

www.pumaszallas.hu

#83773
koszi szepen. ahogy lesz egy kis idom, megprobalkozok vele, igen G27 rol van szo.

#83772
Urak!

Használ valaki 27"-s monitort 1080p-s felbontással? Ha igen, akkor mi a véleménye róla?

www.smart-bus.hu

#83770
Korábban érintőlegesen szó volt róla a 2.vh-s topikban:
ITT

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83769
Uhhh...

www.smart-bus.hu

PhantomAss
#83768
igen igaz

GOOBY, pls

Willenbrock
#83767
Nem tudom,hogy ez igaz lehet-e? A szövetséges fogolytáborok

#83766
<#eljen>
Willenbrock
#83765
Miért elképzelhetetlen? a 250000 le-s elméleti teljesítményt,meg a 34-35 csomós elméleti max sebességet nem használták ki soha,ez csak a turbinák rövid távú túlterhelésével lett volna elérhető. Jó volt az Iowa, nyilván minden téren a legjobb,de a szélesség/hosszúság aránya nem adott akkora stabilitást,mint pl a Bismarcknak volt.

#83764
Itt van a tuti.
Éppenséggel ebben a cipőben járok én is a nemrég vásárolt G27-emmel (kizárásos alapon neked is az kell legyen), de az a "GlovePIE" egy kicsit megriasztott a CO2 kibocsájtásos hadovájával, meg amúgy is kissé túl körülményesnek tűnik. Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy inkább visszadugom repüléshez a régi megfáradt TM kormányom pedálját, ami enélkül is a kuplungot meg a gázt használja, ha a control panelen egytengelyesre állítom.
Azért, ha kipróbálod, kíváncsi lennék, működik-e.
VO101Tom
#83763
Amikor az ATAG-ra felkerült a link, akkor nem volt az nvidia oldalán a beta driverek közt sem. A link sem a normál nvidia oldalra mutat (ahova egyébként mai keltezéssel felkerült egy 350.12 WHQL driver is)

www.pumaszallas.hu

#83762
Valóban spéci driver <#vigyor5>

#83761
bocs ha off. Nem vagyok mernok beallitotsagu(inkabb grafikus vonalon vagyok otthon), de itt olyan szamok kovetkeznek amik igazabol elkepzelhetlenek szamomra:
IOWA Class csatahajok

"A gépek normális maximum teljesítménye 212000 lóerő volt a tengelyen mérve (33,5 csomóhoz), de 20% ráhagyás volt a rendszerben, azaz elvileg 254000 lóerőt is kifejthettek"
"A túlhevítés maximális hőmérséklete kb. 450°C lehetett, ekkor 45 bar (4,5 MPa) túlnyomás uralkodott a kazánban"
nem igazan szaroztak az iowa osztalyu csatahajok tervezese kozben.

PhantomAss
#83760
na akkor valszeg tényleg az volt a baj
akkor fel is rakom a hotfixet én is

GOOBY, pls

VO101Tom
#83759
Offline semmilyen esetben nem akadt (senkinek sem), ha online hosztolok és csak páran vagyunk bent, akkor sem, de ATAG nagy szerveren, vagy a SoW online war szerveren tegnap pl olyan 15 perc repülés után (75 játékossal) rákezdett. 2-3 másodpercenként egy jó fél másodperces akadás. Kötelékezni alig lehetett úgy. Videokártya kihasználtsághoz, típushoz, PC-hez nem volt köze. High End gépeken is csinálta. Tegnap este pl. rajtam kívül egy srácnak volt még W8.1 (MKHL-ből), mindkettőnknek szaggatni kezdett, meg is kellett szakítani a küldetésünket, idő előtt hazaindultunk. Ami furcsa volt, hogy nem sokkal leszállás előtt kitaszkoltam windowsba valami miatt, visszaléptem, és akkor megint simán futott. Valami olyasmit írtak ATAG-on, hogy a win 8 lekapcsolhatatlan AERO felülethez lehet köze, de senki nem tudott biztosat.

A hotfixről is az ATAG fórumon írtak, más steames játékoknál is gond volt vele, máshonnan jött a link is. Egyébként nekem is a 348.88-at ajánlotta fel az nvidia weblap, ez valami spéci hotfix lehet.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.04.13. 14:20:59

www.pumaszallas.hu

#83758
hello! az lenne a kerdesem, ha van estleg mas is itt, aki most eppen kormanyhoz valo ( ez 3 tengely) pedalt hasznal repuleshez.
esetleg nem lehet valahogy beallitani hogy a gaz-fek helyett, a gaz-kuplung szerepeljen a pedalon combined single axis atallitas utan.
Valahogy jobban labra esne es a gaz-kuplung rugok is kozelebb allnak egymashoz ellenallasban, a fekpedal rugajahoz merve,
A CLOD (ezt valoszinuleg a logitech dontotte el) nem hajlando a kuplungot szamitasba venni, csak egyeduli tengelykent. hatha valaki talat valami megoldast ra. koszi.

PhantomAss
#83757
hmm ez érdekes, nálam nem akad 8.1-en, nekem is 560ti-m van.
És nincs fent a hotfix.
Bár nem repültem mostanában nagyobb szervereken, lehet csak ott jön elő.

GOOBY, pls

#83756
Érdekes, hogy a GeForce Experience automatikus frissítése csak a 347.88-at ajánlja legfrissebb illesztőprogramnak. Persze a 350.05-öt simán felteszi a letöltés alapján és fel is ismeri, de még mindig a 347-et ajánlja. Mindegy végül is, csak érdekesség. Köszi a tippet, már fent is van! 😊
Utoljára szerkesztette: DrBrown5, 2015.04.13. 13:24:37
VO101Tom
#83755
CloD-nál a Win 8.1 használatakor 2-3 másodpercenként akadt a játék, főleg az újabb kártyákon (bár nekem az 560Ti-n is játszhatatlan volt nagy szervereken). Sok ötletelés volt, különböző settings beállításokkal, de úgy tűnik, hogy a legújabb nVidia 350.05 hotfix megoldotta a hibát. Aki Win 8.1-et használ nVidiával, mindenképp tegye fel. Sokan írták a fórumon, hogy hosszú idő óta először futott akadás mentesen a játék, úgy tűnik, hogy ez tényleg nem csak placebo.

A W7 júzereknél ilyen akadás nem volt, de nekik is érdemes feltenni, mert kisebb nagyobb sebességnövekedést ők is tapasztaltak. Volt, akinél 25 fps-el lett gyorsabb, de itt már sokat számít, hogy egyébként milyen vas van a gépben.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3647/~/geforce-hotfix-driver-350.05

www.pumaszallas.hu

mustangdc3
#83754
VO101Tom
#83753
Igen.
Kijelölöd a sort, majd alul klikkelsz a new-ra. Akkor betesz ugyanazzal a funkcióra egy új sort is. Gyakorlatilag bármelyik funkcióra bármennyi gomb beállítható.

www.pumaszallas.hu

#83752
#83751
üdv!
a clodban rá lehet tenni a billentyűzetre funkciókat ugyebár, de az il2-ben volt olyan hogy ctrl+bill gombra is lehetett funkciót tenni, így gyakorlatilag duplázni lehetett a gombok számát.
A clod-ban is van ilyen ugye?

?(???)?

#83750
Ötletes bútorok :


#83749
#83748
Hát ide ezt is kár volt <#nezze>

#83747
Elek! Küldtem privit

#83746
emberek, kipróbáltam ezt a warthundert,inkább nem is írok semmit<#vomit><#violent>

?(???)?

VO101Tom
#83745
Gratulálok! <#eljen>

www.pumaszallas.hu

#83744
<#eljen> Gratula! <#taps>
GaBika6
#83743
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

GaBika6
#83742
grat! <#awink>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#83741
Gratulálok!!! <#taps>

www.smart-bus.hu

#83740
Tegnap meg volt a MÜPA 10 éves jubileumára kiírt fotó/videó pályázat.
Az egyéni fotó kategória I. helyezését és a közönségszavazat kategóriát is megnyerte a fiam a szolárgráfos fotójával.
Érdekesség, hogy az egyéni videó kategóriát megnyert videó egyben a közönségszavazat kategóriát is megnyerte szintén.

Volt egy kis csavar a dologban, mert az eredményhirdetés után a többi fotós kérdezgette a fiam, hogy "Milyen fényképezőt / objektívet használt? "
Nehezen értették meg, hogy a kép egy ősi módszerrel készült és neki egyébként meg amúgy nincs fényképező gépe és mégis így nyerte meg a két fotós kategóriát, holott volt, aki még drónt is igénybe vett a képe elkészüléséhez.

Mindamellett amire én ez ügyben büszke vagyok az az, hogy ezt teljesen egyedül találta ki és valósította meg a fiam, ezáltal megtapasztalta időben, hogy eredményt úgy is el lehet érni, hogy nem csak evésre használja a fejét, amit én már kis kora óta sulykolok belé.

Fiam nevében köszönöm mindenkinek a rá adott szavazatokat ! <#worship>

#83739
nekem csak egy pedál kéne...😞

Azért köszi! 😊
#83738
Már elkelt... (A joy is!)
#83737
Te sem tudsz véletlenül egy eladó pedált? 😊
repvez
#83736
olvasnivaló

Méghogy a stressz miatt elöbb halnak az emberek , gyanitom abban az időben volt benne részük nem kevés.