IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84185
Off : A DCS ben bemásoltam a megadott helyre az általad készített magyar skint, viszont nem találom, hogy hogyan lehet offline e"előhívni ?
VO101Tom
#84184
Hali.

Ha a track clip pro-t akarod lemásolni, akkor a három pont ne essen függőlegesen egy vonalba. Ha a legfelső és a legalsó van egy vonalban, akkor a középső másfél centire van kifelé tolva. A többi méret ránézésre jó (illetve annyi, hogy az eredetin a legalsó van legelöl, az a leghosszabb szár).
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.05.25. 12:36:45

www.pumaszallas.hu

#84183
Üdv,
Elkészült a v1.0 barkács track IR
jelenleg tesztelés alatt.









Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

VO101Tom
#84182
Ja ja, kvázi ugyanazt csinálja, de ez nem turbó. Kompresszornak, Sűrítőnek is nevezik. A turbót a kipufogó gáz hajtja meg, ezt pedig a főtengelyhez kötött mechanika.

Ami a musztáng szerkezetében egy sokkal érdekesebb rész -szerintem- az a hűtője. Ebben a cikkben pont megemlítik, de nagyon sokat nem olvasni róla. Az angolok a 30-as évek közepén fedezték fel, hogy ha a hűtőt olyannak tervezik, hogy a levegő ne csak gyorsan átmenjen rajta, lehűtve a hőtőfolyadékot, hanem hagyják, hogy a levegőt közben rendesen felmelegítse, akkor a hűtőt elhagyó nagy nyomású meleg levegővel extra tolóerőt is nyerhetnek (Meredith effekt). Csillagmotoros gépeken is kihasználják ezt, felhelyezett motorburkolat jelentősen csökkenti a légellenállást. Ehhez viszont az kell, hogy a motort a lehető legnagyobb hőmérsékleten tartsák, ahol még nem megy tönkre. Spitfire volt az első típus, aminél ezt alkalmazták, annak glikolos hűtőfolyadékja nyomás alatt 120 fokig melegedhetett fel, de nem volt igazán hatékony. A Musztáng volt az, aminél ezt tökélyre fejlesztették, néhány tesztben egész durva, 400 LE körüli tolóerőt számoltak a hűtőből kiáramló meleg levegőnek (ez gyakorlatilag kiváltotta a hűtő saját légellenállását, pár %-os veszteségre csökkentve annak meglétét). Csak összehasonlításnak, a meszákban az MW50 használata volt hasonló kaliberű plusz teljesítmény.

Nemrég a CloD-nál is felmerült ez a kérdés, hogy a Meredith effektet a TF bele tudja-e tenni, amire mondta a srác, aki az FM-et kalapálja, hogy felesleges rugózni ezen, mert már benne van. Még a hajtóművek kipuffogói által keletkező extra tolóerőt is számolja (igaz, az nagyon elenyésző mértékű, DE benne van). Mai napig van, amin én is meglepődök, hogy anno Oleg és Luthierék milyen szimulátort raktak össze...
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.05.25. 10:46:15

www.pumaszallas.hu

#84181
Szerintem használjuk inkább a mechanikus feltöltő (supercharger) szó kapcsolatot, a turbófeltöltőben (turbocharger) is van kompresszor. A különbség a kettő között az, hogy a supercharger az mechanikus kapcsolat alapján a főtengelyről veszi le az energiát, a turbó pedig a kipufogó gázokból, lényegében egy kis gázturbina.

#84180
Nekem ez inkább kompresszornak tűnik, mint turbónak.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84179
Ami nem sikerült Hitlernek fegyverrel, azt elérte Merkel asszony gazdaságilag és pénzügyileg. (mármint leigázni Európát)

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84178
"...Már 1942-es szolgálatba állásakor is gyors, mozgékony vadászrepülőgépnek számított, melyet a továbbfejlesztések során sem vesztett el. Ezt a P-51B-1-változatától a Spitfirenél bevált Rolls-Royce Merlin motor biztosította, melyet Packard V–1650 néven az USA-ban gyártottak, ellátva kétfokozatú, kétsebességes turbófeltöltővel is..."




Willenbrock
#84177
Megnéztem a Fehér Tigrist. Hát van sok marhaság benne,pl mocsaras erdős területen harcol egy tigris t-34-esekkel. Pont az ilyen terep nem alkalmas a tigris bevetésére. Ráadásul úgy néz ki, mintha egy leopard, egy tigris és egy pershing keresztezése lenne. A harckocsik semmi alkazatot nem követnek támadáskor,csak rohamoznak egymással frontálisan,mint a középkori lovagviadalon. Igaz ez olyan jelképes misztikus film,nem igazi háborús kategória. Ha jól értelmezem a Fehér Tigris a német szellemiséget testesíti meg,végső soron pedig Európát és annak agresszív természetét. A film végén a walhallai (pokolbéli ?) Hitler-monológból ugyanis az derül ki, hogy a nácik Európát képviselték, ő valóra akarta csak váltani az európai népek titkos reményeit stb. A Fehér Tigris pedig csak visszavonult sérülten, de nem semmisült meg. A háborúnak ezért nincs vége a berlini csatával, csak akkor lesz,ha "lángolni fog" az a tigris. Érdekes lehet ez az utolsó üzenete a filmnek,a szerint mit is szimbolizál a rendező számára pontosan ez a tank. A nácikat,a németeket,a háború gonoszságát,vagy Európát? Azért érdemes megnézni,de hiába írja a kritika, hogy nagyon élethűek a harci jelenetek,meg minden tök hiteles, mert pont ezek a gyengébb részei a filmnek.

#84176
Nem, szerencsém van, csak simán NŐK. ))
Willenbrock
#84175
Hűha, nem szőkék? 😊

#84174
Akkor gondolhatod, hogy hogy ki voltam a tegnapi shopingolástól 😊)

Az egésznek annyi előzménye volt még, hogy amikor mentünk autóval a városban, akkor :

Nejem : Majd én irányítok !
Én : Anyukám, te ne irányítsál csak engem, mert azt sem tudod, hogy Pesten, vagy Budán vagyunk !


Amikor az Attila útról befordultam az alagút felé :

Uhugi : Jé, ezen a hídon én már mentem át !
Én : Hugi, az nem híd, hanem alagút !

Lányom :

Én : Na ez melyik ( Móricz Zs. körtér ) tér ?
Lányom : Bah csomópont.

Na, ezért kellett az esetére extra mennyiségű alkohol és ekkor még csak a shopingolás elején voltunk. 😊)
#84173
A Mustangban nem volt turbófeltöltő. A későbbi típusokban sem. A P-38-ban és a P-47-esben volt turbó.
#84172
Remélem a másodikat csak iróniának szántad 😄

A Béna.

#84171
Ezt nagyon közi!!

#84170
#84169
Annyi erőm még maradt, hogy ránéztem az oldalakra, ha lenyugszom, majd tüzetesebben átnézem őket. Most megyek és leiszom magam, mert közben megtudtam azt is, hogy mennyit hagytak ott a némberek a rongyokért. Komolyan mondom, hogy amikor bemutatták itthon a ruhákat, először arra gondoltam, hogy vettek nekem is géptörlő rongyot, de nem, azok a "trendi" ruhák voltak. Most néztem körül a spaizban, hogy van-e itthon egyáltalán annyi alkohol, amivel feledtetni tudom az engem ért sokkot. <#csodalk>
repvez
#84168
Ahogy nézem ez annyival tud többet mint a cardboard, hogy lehet állitani a lencsékat a saját adottságaidnak megfelelően. Nekem van cardboardom,de egyelöre még nem sikerült olyan beállitást találnom a játékokra, hogy kiadja a 3d hatást és ne egy fura kép legyen.
DCS-*t próbáltam,de nem sikerült beállitani . Ha esetleg valaki tud megfelelő setuot hozzá azt suivesen fogadom.
Egyébként a cikkben szereplő trinusVR nagyon jó progi hozzá, folyamatosan fejlesztik és a fejmozgást is nagyon jól leköveti ami a telefon girójával érzékel.

A lencse állitások nagyon hiányoznak,de 600ft-ot megért ,de 30at nem , főleg, hogy a telefont nem adják mellé és 1080P-s kijelzőnél kisebb felbontással értelmetlen nekiállni.
#84167
Olcsó 3D ?
#84166
😄

Na ezek azok a programok, amik esetén még fizetek is, csak nekem ne kelljen mennem! 😊)

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#84165
<#alien> Á, öreg hiba. Shoppingolni engem sem visz az asszony, inkább a húgával szokott menni.

www.pumaszallas.hu

#84164
Köszi, ránézek ma este, ha lesz még erőm. Valahogy rávett az asszony, hogy vigyem el őket a lánnyal meg az unokahúgival együtt vásárolni. Részletezni nem akarom, de mondtam nekik, hogy ez volt az utolsó, hogy engem erre rávettek...<#violent>

Ha valakit hasonlóra kérne a család valamelyik nőtagja, hátra arc és tipli, csak ezt tudom ajánlani barátilag mindenkinek, ha jót akar.<#nezze>

Ui. : Hogy a francba lehet egy boltba 3 órán át válogatni a rongyokat, megőrülök ezektől a némberektől, komolyan mondom !!! <#falbav>
VO101Tom
#84163
Ha érdekelnek az ilyesmi dokumentumok (artivizsla, neked is), akkor (ingyenes) regisztráció után innen egy rakattal tudsz letölteni: http://www.deutscheluftwaffe.de/index-englisch.htm "The Archive" menü, abban a "Various Documents", majd baloldalt tallózd végig a kezdőbetűket. Narancssárga szöveg a link. Ez csak német gépekhez.

A másik nagyon jó forrás a http://www.ww2aircraft.net/forum/technical/, itt már szövetséges és japán doksik is vannak, viszont sokkal rendezetlenebb, mivel ez fórumos felhasználói felületen oldották meg. A témák között szerencsére lehet keresni, beírod a típust amire kíváncsi vagy, és tallózgatsz a találatokban (sok találatot ad, ami a germanluftwaffe-n is fent van, egy időben az az oldal fizetős regisztrációt kért. Manapság csak támogathatod paypal-on ha akarod). Regisztrálni asszem a közvetlen letöltéshez kell, de az is ingyenes, és ha rendszeresen visszajársz, akkor ráadásul jelzi, hogy mik az újdonságok.

A harmadik, a http://www.luftfahrt-archiv-hafner.de/, ez is csak német gépekhez ad doksikat, viszont fizetős. A jó dolog, hogy rengeteg doksijuk van, sokkal több mint a germanluftwaffe oldalon is, és akár nyomtatott példányt is vehetsz (arany áron), de CD-n is elpostázzák pdf-ben ha valami kell. A rossz dolog, hogy nincs letöltés, a pdf-ek csak CD-n érkezhetnek, postán (nekem már a magyar posta elkavart innen csomagot, de Hafnerék jó fejek voltak, ingyen küldtek másikat).

Amit még mindenképp ajánlok, az a http://www.zenoswarbirdvideos.com/, nevéből már sejthető, itt nagyon sok oktató video látható, persze vannak doksik is, meg minden egyéb. Nagyon régi, jól ismert oldal rengeteg anyaggal. Sajnos 99%-ban csak amerikai gépekhez.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.05.23. 12:36:07

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84162
Hát... passz. Majd gyakorlatban kiderül. Az biztos, hogy az én 560 Ti-mmel sok dilemma nincs, hogy megvegyem vagy ne vegyem <#sir>

www.pumaszallas.hu

#84161
Köszi a megosztást, ez nagyon érdekes!

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#84160
Nem tudom ezzel mi lehet:
totem

"A Totem egy másik érdekessége, hogy találunk benne egy külön feldolgozó egységet. Tudjuk, hogy a VR-ban minden milliszekundum számít ha a mozgás-képernyő frissítés között eltelt időről van szó. A Totem ezt az időt gyakorlatilag teljesen lenulláza, amit egy “hiper titkos” hardveres gyorsítónak köszönhet."
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.05.23. 08:07:04
#84159
Fw 190 A8 kézikönyv.

#84158
#84157
#84156
#84155
"...és kifordítom sarkaiból a világot"

Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.05.21. 23:00:21
#84154
Oh, azok a fix pontok... 😉)
#84153
Ez a gépigény az Oculus SDK-ra vonatkozik, az AMD LiquidVR, vagy NV VR Direct támogatás esetén javulhat a helyzet... 😊

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#84152
Húzós 😊

A korábban linkelt blog bejegyzésben van említve egy ajánlott konfig: NVIDIA GTX 970 vagy AMD 290 -el egyenértékű vagy újabb videokártya, Intel i5-4590 vagy gyorsabb proci és min. 8GB RAM. Persze az nincs ott, hogy milyen programhoz vagy játékhoz lenne ez elég. így ezt azért eléggé fenntartásokkal kell kezelni, főleg mert ugyanitt arról is beszél, hogy a rifthez a full HD képernyőn való megjelenítéshez képest hozzávetőlegesen 3x (igen, háromszoros) számolási teljesítmény kell, és akkor most mindenki utánaszámolhat, hogy vajon most futó játékok mennyi tartalékot hagynak a mai konfigokban...

www.pumaszallas.hu

#84151
Az a baj, hogy ez nem ínyencség kérdése... 😊 Ha nincs meg a stabil 90 FPS, akkor vagy akadozni fog a mozgás mint a lentebb linkelt tesztben, vagy csíkozódni fog a kép, ha kikapcsolod a vsyncet. Na most egy olyan helyzetben, amikor nincs fix viszonyítási pontod, ezektől rosszul leszel...

Most, ha ez a helyzet előáll, akkor csak annyit látsz, hogy akadozik a kép, de ez most vagy zavar, vagy nem, nyűgöd nem lesz tőle, mert a monitor mögött a fal, íróasztal, Samantha Fox poszter egy fix pont! 😊)

Ha a fejeden van a VR sisak, akkor azt fogod érezni, hogy amikor fordulsz, a fejed elmozdulása közben kimaradnak képkockák, az agyad meg nem fogja érteni, hogy miért még mindig az a képkocka van ott, amikor a fejed már tovább mozdult, és már mást kéne látnod. Nyilván egyénenként eltérő, hogy erre ki, hogy reagál, de, ha sokáig fennáll ez a helyzet, akkor vagy a fejed fájdul meg, vagy hányingered lesz.



www.smart-bus.hu

#84150
2160×1200-en stabil 90 fps? Milyen hardver kell már ahhoz?!
#84149
Igen, én is azt írtam, hogy kell, mert panaszkodtak még a dk1-nél akiket olvastam, hogy 50 fps alatt nagyon rossz lett.
Ehhez képest tűnik logikusnak a dk2 FAQ-jában leírt 75 fps, mert nyilván ha így megbicsaklik, akkor is megvan a minimum.
Engem nem az az fps érdekel, ami ahhoz kell, hogy a monitoron 55 fps-t keveslő "ínyencek" elégedettek legyenek, nekem (aki monitoron már 30 fps felett boldog) elég az az fps, aminél már nem szar 😊

Nem mintha a 75 fpsre képes hardver nem lenne ugyanúgy számomra megfizethető kategórián kívül, mint ami 90-et tud 😄
#84148
Jaaa... IE-t nem használok! 😊

www.smart-bus.hu

repvez
#84147
IE alatt ennyit irt ki csak chrom alatt volt 60, 30 15, IE alatt 67, 33, 17 értéket irt ki
#84146
A megjelenítésnél igen. Tehát 26 képet másodpercenként már mozgóképként érzékelsz. De itt arról van szó, hogy a fejed is mozgatod közben. Ha pedig erre az OR túl nagy késéssel reagál, akkor szédülést, hányingert okoz. (kb. input lag) A gyors mozgások lekövetéséhez pedig a 26 fps már kevés.
#84145
Hogy van nálad 67 meg 33 Hz? 😊 A teszten 60, 30, 15Hz van... 😊

Már az 55 FPS is akad egy 60Hz-s monitoron... aki szerint a 26 elég, az nézze csak! 😄 Egyébként 24 képkocka felett már folyamatosnak látjuk a mozgást, de ha például filmet nézel, a gyors oldalazó mozgásoknál ott is lehet látni akadást... 😊

www.smart-bus.hu

repvez
#84144
Hát érdekes ez a test , mert nálam a 67 hz-es is eléggé laggolt és elmosódott volt, a 33 hz-es meg egyenesen el volt maszálódva, pedig elvileg azt mondják, hogy 26 fps nél máér folyamatos lehet a mozgás, hát ezekszerint nem nagyon.
#84143
Nem-nem... írd csak, te tudományosabban fogalmazol, én elég pongyola vagyok! 😊)

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#84142
Na, tök jó, hogy megint ugyanazt írom le, csak pár perccel később. Most már gyakrabban nyomkodom az F5-öt, hogy ne koptassam a klaviatúrát feleslegesen <#alien>

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84141
Nem a kijelző miatt kell az atomstabil max fps, hanem az Oculus működése miatt. A DK1-2 tesztelői is ezt írják, szóval ez a része már letesztelt és (sajnos) bizonyított dolog. A szem előtti kijelző egyrészt sokkal nagyobb látószöget fog be, mint egy monitor, ráadásul a fejmozgást 1:1-ben viszi át a kijelzőre. Ez miatt lesz nagyon valóságszerű az élmény. Viszont ha itt szaggat, akkor azonnal szédülés, hányinger lesz belőle, mert egyúttal sokkal érzékenyebbé is válsz rá.

www.pumaszallas.hu

#84140
Ha kevesebb az FPS, mint az adott kijelző frissítési frekvenciája, akkor akadozik a kép. ÍME Monitor esetében is kurva zavaró ez, de ott legalább van stabil viszonyítási pontod... na most VR esetében nincs, ergo rosszul leszel! 😊

www.smart-bus.hu

#84139
Ok, de az még nem jelenti azt, hogy az a minimum fps követelmény, nem? A 60 hz-es monitoron sem muszáj minimum 60 fpst elérni 😉

Nyilván magas fps követelmény van, és van egy minimum, ami alatt nem működik a dolog, de számomra a 90 hz-es kijelzőből még nem következik az, hogy ne lehetne mondjuk 75 fps ez a minimum.
De ez csak józan paraszti ész, amit akkor használ az ember, ha ismeretei felületesek, szóval elhiszem, ha azt mondjátok, nem jól gondolom 😊

VO101Tom
#84138
Oculus VR blogon a fejlesztők beszélnek erről. A CV1 (kereskedelmi) változat 2160×1200 pixeles felbontással 90Hz-en fog futni.
https://www.oculus.com/blog/powering-the-rift/

www.pumaszallas.hu

#84137
A végleges verzióban 90Hz-s panel lesz.

www.smart-bus.hu

#84136
Egyébként honnan jön ez a 90 fps? OR oldalon a DK2-höz 75+ fpst írnak, mit nem tudok? 😊
(Régebben pedig a DK1 kapcsán még 50 fps határt emlegettek a tesztelők, hogy az alatt esik szét a látvány).