166745
  • TBTPumpa
    #162856
  • Tirion
    #162855
    tegnap már játszottak vele a Blizzconon...Swifty pl
  • Daermon
    #162854
    És nem lesz legendary rendszer, ezt a szerepet a HoA tölti be.
    Én a Warfrontra leszek nagyon kiváncsi. A W3 még most is a gépen van :)
  • ShaiHulud
    #162853
    Q&A -ben beszeltek rola, hogy a classic azert meg jocskan kesobb lesz, szerintem tobb ev (de ezt csak en mondom), azt mondtak, hogy a communityt fogjak kerdezni majd, es az alapjan akarjak megcsinalni, hogy mi az amira a community emlekszik es szeretne.

    Tovabba votl arrol is szo hogy realmenkent +6 character slot lesz, mivel jon +6 faj. illetve akinek van authenticatorja annak majd novelik a bagspacet (konkretum nem volt).
  • Plata
    #162852
    Nem haver szervere volt,valami magyar szerver.De volt ismerőse az adminok közt,elég sok marha játszott ott,pénzért lehetett vip-et meg mittomén mit venni,több szerverük is volt.
    Vip meg egyéb marhaságon jót röhögtem.Ki az a marha akli tört szerveren fizet ilyen szarokért.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.04. 23:27:36
  • WiLDoR
    #162851
    Szoval meg mielott azt hinned ez reklam volt, nem az volt.
    Arra probaltam ravilagitani, hogy a wow scene-nek van egy szegmense, akik vevok arra, hogy igenyes es szabalyozott keretek kozott jatszhassak ujra a classic wow-ot.
    Ennyi.
  • WiLDoR
    #162850
    Na errol beszeltem pont, meg ezt mondta PFred is.
    Ne hasonlitsuk mar az ilyen hazilag kokanyolt szutykokat, azokhoz az igenyes nosztalgia szerverekhez, amiknek elhivatottsaga az, hogy megprobaljak maximalisan visszaadni az original Vanilla feelinget.
    Mert az elobbiehez kepest, utobbiakon igen szigoru szabalyok vannak, komoly fejleszto gardakkal es gm csapatokkal, akik folyamatosan fejlesztik a game-et, hogy minel tokeletesebben hasonlitson az originalra es kibanolnak a gecibe mindenkit, akit barmifele csalason, powerlevelingen, goldsellingen, multiboxolason, 3rd party sw. hasznalaton, vagy database file modositason elkapnak.
    S nincs keccmecc, ezalol serverfirst guildek sem kivetelek (elysium kezdeten volt egy server1st guild, akik vettek goldot a consumable farmolas helyett, hogy gyorsabb legyen a progress, repult a pics*ba az egesz guild, ugy ahogy volt).

    Azert ez tok mas kategoria, mint amikor a haver otthon csinal egy szervert, aztan .kill paranccsal oli a boss-okat, mert az szerinte fun.
    A community szerint viszont nem az.

    A nosztalgia szerver tiszta es pont ez a nagy vonzereje.
    Szerintem.
  • Plata
    #162849
    Dehogynem,próbáltam,emlékszem egyszer egy magyar törtszerveren,ismerős miatt mentem oda,asszem Bc volt még,havernek is huntija volt,csak hordás,talán tauren,az admin ismerőse adott neki egy ashbringer-t,azzal mászkált,mindent egy ütéssel megölt vele.
  • PiszkosFred
    #162848
    "ugyanez lesz majd az official classic-on is."

    Ha mar a kifejezeseknel tartunk, akkor ez pedig feltetelezes :) Vegigolvastam par interjut es nyiatlkozatot, abbol nekem az jott le, hogy egyelore fogalmuk sincs, milyen is lesz a classic, de meg fogjak csinalni, mert van ra igeny.

    A tobbivel egyetertek, ne hasonlitsuk ossze a teljesen jol es korrekt modon mukodo nosztalgia szervereket es a sufnituning "urambatyam" modszerrel is operalo regi tortszervereket. Nem ugyanaz a ketto es mind a kettonek megvan a celkozonsege.
  • WiLDoR
    #162847
    jaj, nemár, ennyire ne legyél már szűklátókörű.
    elhiszem, hogy véded a blizz-t, mert én is ilyen voltam, de miért is?
    annyira nonplusultra lenne az a legion, hogy minden mást ennyire ki kell rekeszteni? mert, hogy lövésed sincs arról, hogy miről is nyilatkoztál alább, az a napnál is világosabb.
    ha kipróbáltad volna, tudnád, hogy nem így működnek a dolgok, amit te vizionálsz.
    de nem próbáltad ki, azonban kapásból leszólod.
    ez előítéletesség.

    nem azért linkeltem, amit, mert reklámozni akarok bármit is, hanem mert lehet, hogy van akit érdekelne.
    ha téged nem izgat, ez van.
    linkelhetem, mert most már hivatalos, ugyanez lesz majd az official classic-on is.
    csak pepitában.

    most már csak arra leszek kiváncsi, hogy:
    1. mikor rajtolnak ezek a serverek
    2. melyik lesz, amelyikre a magyarok mennek és milyen oldalra mennek.
  • Plata
    #162846
    Kérlek ne szemeteld már tele a topic-ot szánalmas tört szarról szóló videókkal,nem tudom hogy nem veszed észre de az is röhej ha valaki tört szerót reklámoz,de az meg hogy tört szerverről raksz fel béna videókat már rohadt égő.Most komolyan azt hiszed hogy egy tört szar szerveren bármit is elérsz az valakit meghat?Nem csak le sajnál max.
    Ha tört szerón egy szál gatyában elrohansz stormwindból highmountainba az sem érdekel senkit,mert törtön mindenki azt csinál amit épp akar,bár törtön semmi sem működik igazán így aztán semminek sincs se értelme se súlya.
    Legközelebb hozz olyan videókat amiben úgy raidelnek a tört szaron hogy megy velük valami admin oszt leöli nekik kill parancsal bossokat.Az is van olyan izgalmas mint amiket eddig linkeltél.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.04. 16:48:03
  • WiLDoR
    #162845
    igaz, 500 körüli dps kellett.
    viszont hasonlítsd össze az alábbi két video-t.
    mindkettőben rugó pov.

    Nézd a buffokat:

    Unity 24min Molten Core speedrun vanilla. 1197 dps rogue POV

    ...........................................................................

    ~650-750 közötti dps.
    Elementium Guild - Blackrock US - 16/09/2006


    Második video eredeti Blizzard serveren volt nagyonnagyonnagyonrég.
    Viszont, tök alap buffokkal tolja a rugó.
    Se Ony buff, se flask, se semmi extra. Csak egy moongoose poti, kajabuff, egy winterfall ap poti, aztán kb. ennyi.

    A unity-s video rugóján meg ott a flask, ony buff, zg buff, mongoose, felwood songflower, strenght scroll, agility scroll, blasted lands roids, meg még egy valag egyéb, amit igy ikonról beazonosítani sem tudok most.

    Szóval annak ellenére, ahogy írtad, különbözhet a scriptelés az eredetitől, annyira azonban mégsem.
    Mert ha az elementium guild-es rugó felpakolta volna magát így buffokkal, mint ahogy a unity-s, akkor az ő gearjével (ami vélhetően jobb, mint a unity-sé) elvileg 1,5k dps-t szerintem tudott volna tolni. De az 1,2k-t simán lehozta volna.
    Csak ugyebár neki nem kellett, mert nem speedrun-ra ment a dolog és meg mert az időbe így is bőven belefértek enrage elött.

    Na de mindegy is.
    A lényeg, hogy jön a classic és ha itt lesz, én újra előfizetek.
    Nekem az megér havi 4k huf-ot (sőt, ha a Blizz helyében lennék, én nem is fogadnék el rá gold-ot, akit ez érdekel, csengessen érte )

    Na de most be is fejezem, visszamegyek a ratyi kis törtserveremre és vagy szintezem a lock-om, mert még csak 52-es a drága, vagy az is lehet, hogy bemegyek vele egy jó kis 7-8 órája tartó AV-re, úgyis AV hétvége van.
    Kell a repu
    Utoljára szerkesztette: WiLDoR, 2017.11.04. 16:41:41
  • Pio
    #162844
    :D

    Egy interjú alapján amúgy ki is akarják kérni a community véleményét 1-2 dologról, szóval szerintem se lesz centiről centire ugyan az. Ilyet emlegettek, például BRS hány fős legyen.
  • Caliph
    #162843
    A hivatalos wow classic sem lesz olyan mint volt,mert elvileg az akkori adatok mentek a levesbe egy korábbi blizzard nyilatkozat szerint,szal újra kell alkotniuk elég sokmindent nem?Még a végén lesz vanilla dk,meg panda kungfuharcos is
  • Pio
    #162842
    Jól értem, hogy a lenti érvelésemet azzal söpörted le az asztalról, hogy skillesebbek az emberek a videón, mint az akkori toptoptopklánok? Ráadásul annyival, hogy az akkori DPS 5-10szeresét tolják? Szerintem akkor tényleg zárjuk rövidre a beszélgetést. :)

    Talán még egyetlen komment. Egy törtszerver sose lehet pontosan olyan, mint az eredeti, hisz ahhoz szükségük lenne a szerver oldali kódokra, scriptekre, amik viszont a Blizzard tulajdonában vannak, nem töltődnek le a klienssel. Nyilván megpróbálták reprodukálni az élményt és azt se vitatom, hogy közel tökéletesnek tűnő munkát végeztek, de azért a tények tények maradnak.
  • TBTPumpa
    #162841
    Jajj ne már, ne essetek egymásnak emiatt. Még nem jött el a Horde vs Alliance ideje, még Légió van. Inkább fogjatok össze a nagyobb jó érdekében és szerezzetek nekem egy vám és áfamentes Sylvanas szobrot.
  • WiLDoR
    #162840
    Mintha csak magamat hallottam volna 5 evvel ezelott :D
  • Plata
    #162839
    Bakker ez egy vacak tört.Hogy várhatnád el tőle hogy hasonlítson eredetire.
    Azon se csodálkoznék ha soloznák rajta az összes raidet hílerrel.
  • Plata
    #162838
    Figyelj hamarabb elhiszem hogy sajtból van a hold.Tört fosnak semmi köze nincs eredetihez.Ki a jó franc menne eredeti helyett egy ilyen trágyadombra?
  • WiLDoR
    #162837
    Hat ti mar csak tudjatok :)
    Csak akkor azt nem ertem, hogy miert ugyanugy fejlodok a karival, miert ugyanazok a questek, miert ugyanaz a nehezseg, meg minden miert ugyanolyan, mint anno, mikor 12 v. 13 eve elkezdtem jatszani anno a BloodscalpEU-n.

    Szoval a laikusok kedveert. A tort szervereken, az original, erdeti classic wow fut, raadasul az igenyesebbeken 1x-es xp rate van, no shop, meg hasonlo szarok es a mechanikak is ugyanazok, beleertve pve-t es pvp-t is.

    Az meg, hogy miert ilyen gyors, az meg egyszeru. A mai bossmechanikakhoz kepest vanilla-ban a bossfight-ok tank&spank jelleguek, mindenki tokig buffolva megy es az utolso pixelig ismeri az instakat.

    En is ugyanazt gondoltam amugy a tort szerverekrol, mint ti. Aztan mikor a WoD kozepen behanytam mar a fos garrison-tol, akkor probaltam ki a Nostalrius-t (ami azota megszunt, mert a Blizard bezaratta ugyanis pillanatok alatt 800.000 accountot regisztraltak rajta, amin meg a Blizz is csak pislogott), s azota csak a "fos" torton tolom, ahol egy szerveren van atlag 7-9k player, van community, vannak ismert arcok, konstans world pvp, elo vilag, stb.

    Ha vki esetleg ki akarna probalni ezt a "fos tort szervert", vagy csak gyakorolni akar a classic start-jara, annak irany ide:

    https://lightshope.org

    Alliance oldalon keressetek az UNICUM guildet. Magyar guild.
    Jo szorakozast :)
  • Pio
    #162836
    Mindenféle törtözés nélkül, a lenti videókkal valami nekem se stimmel és nem csak arról van szó, hogy olyan addonokat használnak, amik vanillában nem voltak.
    Egyszerűen ilyen DPS akkoriban nem létezett. Emlékszem, hogy tier 3-ban Patchwerknél legendaszámba mentek az ezret alulról karcoló DPSek és ilyen totál arra kihegyezett setupokkal full tier3 gearben lehetett ilyen 1.2k-kat tolni 1-1 karakternek, de az ilyenekről készült videók még a mainstream gaming sajtót is megjárták.
    Fejenként ~500 DPS kellett Patchwerk killhez, erre szinte 100%osan emlékszem
    Tier 1 progress setuppal így tippre 100-150 körüli DPS már topnak számított volna.
    Persze annyira nem merültem bele, ha full tier3 gearben mentek vissza tier1 kontentet pucolni akkor végülis lehet, hogy nem irreális, de mi is pucoltuk tier3 mellett is molten core-t (régi "szép" idők, amikor 1 év alatt se esett ki mindenkinek minden) és totál nem rémlik, hogy akárcsak megközelítettük volna ezt a teljesítményt.

    Sőt, van is a gépemen egy klános molten core speedrun teljes videó voice chattel, amit emlékszem, hogy már tier 3 szárnypróbálgatások mellett szerveztünk össze és készültünk rá mindenféle okosságokkal. Aztán persze egyáltalán nem volt flawless run, többen leDCztek itt-ott, volt pár afk is közben, meg egyetlen egyszer csináltuk, szóval nem gyakoroltuk a dolgot, de most visszanéztem a videót és 1:38:38-as időt futottunk.
  • Plata
    #162835
    Classis más mint a tört szar.
    Ez valami szar tört szerverről származó videó.
    Törtnek semmi köze classichoz vagy vanillához,de nagyon a WoW-hoz sem.
  • Daermon
    #162834
    Törtös nyomiság :D
  • WiLDoR
    #162833
    Vanillában nincs is már ilyen 6-8 órás munkatábor.
    Tovább tart eljutni a raid instáig, mint végigtolni :)

    Pár példa az elmúlt hónapokból. Most már úgyis lehet ilyeneket is link-elni, hiszen újra lesz classic






  • PiszkosFred
    #162832
    - The unofficial servers were clearly a huge factor in Blizzard's decision to return to vanilla WOW. Am I right in thinking the Nostalrius team provided you with access to their build at some point?
    - Yeah, they did. We did a dungeon run with some of the folks, it was an old school Scholomance run. It was interesting.

    Rovid interju tovabbi kerdesekkel es valaszokkal. Az biztos, hogy meg odebb lesz, mire a classic megjon, de jon, az mar biztos.
  • Plata
    #162831
    Jó lenne,akkor újra alacsony lenne a vérnyomásom és ihatnék rá vörösbort.
    Ma már úgyis mindig magas.
  • Daermon
    #162830
    Teljesen egyetértek :)
    Kár, hogy Chromie nem pörget engem is vissza az időben a vanillához.
  • TBTPumpa
    #162829
    Legalább lesz egy hivatalos alternatíva is a hardcore játékosok számára.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2017.11.04. 10:23:28
  • Plata
    #162828
    Nem biztos,szerintem a classic szerveren max a régiek fognak játszani,a fiatalabbak úgysem bírják ki a classic-ot,a mai rinya picsa előfizetők 90%-a elsőnap feladná és visszamenne normálra.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.04. 10:18:39
  • silverchain
    #162827
    Baszki nee, ha megcsinálják classic-ra (pvp ranking, meg minden), vége az életemenk megint 2 évre.
  • Pio
    #162826
    7.3.5-ben érkezik a scaling rendszer a régi zónákra is (például az összes WOTLK és BC zóna 60-80 közt skálázódni fog).
    7.3.5-ben érkezik az Ulduar timewalking.
    Stat Squish lesz az új kiegben.
  • Tirion
    #162825
    ÉLJEN A BLIZZARD,hogy telebaszták buzikkal, leszbikusokkal, fogyatékosokkal,transgender nyomikkal az openinges videójukat!!! HURRÁ!!! Ez már nagyon kellett! Mint az új COD-ba a feka francia ellenállás vezető karakter.....pollkorrekt bullshit

    közben 5 perc alatt 67x tolják az arcodba,hogy hűdemennyireszuper a virtuális tickett,hogy a sok balfaszt még lóvéra is lehúzzák kőkeményen és pofátlanul! Komolyan kérdezem egy ekkora cég ilyen presztizzsel egy online világban ahol már mindenki streamel, videózik,youtebe-ol hogyan lehetnek ekkora szarrágóak ?!
  • Plata
    #162824
    Az felejtős,6-8 óra raidelés ma már nem megy.Ma már pár random heroic vagy mythichez is kell sok kávé.
  • MarkBlade
    #162823
    A régi idők szépek voltak de a 40 fős munkatáborok ahol 1 ember ha benézte ment a levesbe a raid annyira nem hiányzik :)
  • Plata
    #162822
    Jah az este már arathor horda oldalon tele volt a cset azzal hogy mindenki régi lőszert és lőszeres táskát akart vásárolni.
  • Plata
    #162821
    Kár hogy classic szerverhez nem jár vissza a régi banda is.
    Hiányzik a sok régi vanillás haver,a mostani magyar wow közösség már nem nekem való,inkább kerülöm őket és nem magyarok lakta szerveren játszom.De ha újra együtt játszhatnék azokkal akikkel vanilla és bc idején toltuk,az minden pénzt megérne.
  • TBTPumpa
    #162820
    De azért azt szögezzük le, hogy a Classic szerver nem a Sylvanas vs Anduin kiegészítővel fog érkezni, hanem majd később.

    Imádom a csajt és baromira tetszetős ez a szobor, de most kajak 150 000 forintba fájna mindennel együtt (Szállítás, Áfa, Vám, Hit Gyülekezete 1%, Stadionhozzájárulás, Jehova tanúk 1% hozzájárulás, Bevándorlók támogatása), csak azért mert én EU-ban vagyok?
    WTF 90 000 Ft csak a szobor, ezzel nem lenne gond, de mi ez a többi lehúzás? Blizzard nem akar EU Gear Store-t nyitni errefelé? Mert sok mindent rendelnék tőlük, de így, hogy közben másokat is gazdaggá tegyek - nem buli.


    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2017.11.04. 08:32:27
  • BoneDragon
    #162819
    Soha többet nem akartam már wowozni, de ez a vanilla szerver felkeltette az érdeklődésem... Bár már biztos nem lesz olyan élmény mint anno kis szarosként. Vicces, hogy csak beadta a derekát a blizz. :)
  • Probatbicol
    #162818
    Még a végén én is visszamegyek wowozni 10 év után. Van egy kis elszámolnivalóm Razorgore-ral...
  • TBTPumpa
    #162817
    Igen, megint máshogy néz ki, mint a Legion-ben. Remélhetőleg több szerepe is lesz itt és nem fog már az elején lelépni.