166745
  • [HUN]Crassus
    #152215
    pár hete én is feszegettem ezt a témát a SWTOR topikban..idézek magamtól:

    "eléred a max szintet utánna kérdezem mit fogsz kezdeni a saját hangon beszélő NPC-k el akik már nem adnak több küldit? Miért fogsz belogolni és előfizetni?
    csakis az a lényeg,hogy milyen lesz a PVE-PVP tartalom....ez a beszéd CSAK cicoma.....

    imádom a SW világát tehát értelem szerüen jól fogok szórakozni szintetés alatt ez biztos pontosan emiatt a kidolgozott rész miatt,de ide a rozsdás bökőt,hogy ha mindenki max szinten lesz kuuuuuuurvára nem az lesz itt a napi téma,hogy a twilek csaj milyen szépen kér fel egy küldire hanem az,hogy ezt és ezt a fegyót hol szerete x,y,z és hogyan lehet még jobb DPS-t csinálni a Rankhor Bosson illetve milyen taktikák kellenek a különböző classok legyőzéséhez!
    ezt borítékolhatjátok!:P:) "
  • Herkulles
    #152214
    A Star Wars TOR kijövetele után 1-2 hónappal már lehet, látni hogy réteg játék lesz vagy WoW verő… .)
  • Hugh Hefner
    #152213
    azért ez így nem igaz, hogy nincs szükséged rá, nem erre gondoltam. csak nem az egész tartalomhoz kell. egy jó raidhez elengedhetetlen. az se mellékes, hogy tud jönni valaki segíteni, ha valaki gankel. vagy úgy általában akármi. csak meg van az alternatívája, ha nincs időd/energiád/kedved egy kiterjedt kapcsolati hálót fenntartani vagy egyáltalán kiépíteni a játékon belül. nyilván azért mmo-zol, mert szeretsz emberekkel játszani, főleg ismerősökkel. de azért a vanilla wow társaságfüggősége és a mostani állapot között ég és föld van, és nekem jobban bejön az utóbbi.

    van azért egy halom olyan dolog ami nincs benne a wowban, és az egyik legjobban működő, a wowtól szigorúan elütő rendszert pont egy sw játék hozta létre, szóval azért csak reménykedem
  • picket
    #152212
    Nekem inkább az volt az érzésem amikor megláttam a beszélgetős fícsört, hogy "aha, a szokásos BioWare beszélgetés, van egy kalapácsuk, most minden szög", így viszont nem értem hogyan kerülhet sokba (lévén hogy iksznégyzet játékukban van ilyen).
    Engem inkább taszít a gondolat, hogy nincs szükséged ismerősökre ahhoz, hogy wowozz. Az viszont tényleg hiányzik, hogy bárki tudjon segíteni az ismerőseinek, ne unatkozzon közben egyik fél sem, és nagy szintkülönbség ellenére is játszhassanak együtt. Nem power levellingre gondolok, hanem valami normális megoldásra.

    Egyébként meg hidd el, hogy egy csomó fanboy megveszi, és megtérül nekik. Még az is lehet, hogy bejön nekik, ha el tudják tolni a grindelésből az rpg felé (ha el tudják).
    Javaslom, hogy akkor nyilatkozzunk róla, ha próbáltuk, próbálták mások. Azért remélhetőleg duke nukem forever nem lesz belőle, és akkor előbb-utóbb kiderül, hogy bukta-e.
  • Hugh Hefner
    #152211
    Először is hadd tisztázzam, hogy nagyon szeretem az sw világát, akármennyire is bugyuta amúgy, én is sw fan vagyok, játszottam is a galaxiessal egy jóideig, de amit eddig hallottam az új játékról, az több mint lehangoló...

    Iszonyat drága a fejlesztés, többször és többszörösen meghaladta a tervezett költségvetést. És mindig csak tologatják a megjelenést, egyre csak növelve a kiadásokat.

    Mindezt egy olyan feature miatt, ami eleinte elég jól hangzik, de gyakorlatilag szerintem óriási kockázat. Ezzel, hogy ennyire szerepjátékosítani akarják az mmo-t, annyira mint egy jobb fajta single player játék, ezzel szerintem legalább annyira meg akarják reformálni az mmo piacot, mint amennyire a wow tette anno, a hihetetlen letisztult és egyben primitív világával. Csak osztani tudom Devilking véleményét, egyszerűen pár óra után megőrülnék attól, hogy újra végig kell néznem. Ha nem, akkor meg felesleges az egész feature. Nagyon tetszik a wow-ban, hogy behozták, hogy a fontosabb dolgoknál van hang, akár átvezető, nem olyan jellegtelen senkinek érzem magam a világban mint anno a vanillában, de amit ők csinálnak, az bőven túlzás. Most őszintén, te mikor olvastad végig a küldetések szövegét, meg a sztorit? amikor visszajöttem a wow világába (vanilla wowban hagytam abba, cataclysmmel jöttem vissza), akkor végigolvastam a küldetéseket, a bc-t, a wotlk-t (persze nem teljesen, hisz esélyem sincs végigvinni a sztorit), másodjára már nagyon nem, még ha nem is ugyanott fejlődtem direkt. Csak ugrom gyorsan a szinteket (pláne hogy inkább pvp-vel fejlődöm, jobban élvezem). Ez egy olyan feature amit ki fognak az emberek kapcsolni, ellenben brutálisan sokba kerül.

    Amiket láttam videot, hát az több mint megmosolyogtató volt... nagyon kezdetlegesnek és gagyinak tűnt, a képességek nem tűntek túl szórakoztatónak. Nekem annyira így elsőre a classok sem tetszenek, de azért erről korai lenne bármit is nyilatkozni..

    Amit mondott Devilking, hogy új barátokat kell szerezni, azt nem tudom mennyire oldják meg, hogy olyan legyen mint a wowban. Mikor évek után visszajöttem, engem nagyon meglepett, és az egyik legjobb irányvonalnak tartom, hogy úgy tudod élvezni a játékot, hogy nem ismersz senkit. Van guildem, de akikkel anno jóban voltam már abbahagyták, akik ott vannak és jóban vagyunk, azok sokkal magasabb szinten vannak minden tekintetben, de a bg rendszer, a dungeon finder, és még megannyi újítás miatt sosem vagy elveszve. Nem vagy hozzáláncolva annyira másokhoz mint anno, és ezt nem tudom hogy oldják meg ott, ha jól olvastam, akkor azért sok mmo-ban még mindig nincs ez így kifejlesztve.

    örülnék egy jó sw-s mmo-nak, nem véletlenül játszottam a galaxiessal, de ez eddig nagyon nem jónak néz ki
  • Dr DeViLKiNG
    #152210
    Persze az is lehet, hogy ez játék közben működik normálisan is, csak eddig sikerült ilyen keyboard turner/mouse clicker noobokat lefilmezni.
    Majd kiderül. :)
  • Dr DeViLKiNG
    #152209
    A különbség csak annyi, hogy amíg egy rpgben szépen castolja a spelljeit az ember, addig itt állnak egyhelyben, majd egyszercsak kirepül pár lézercsík a pisztolyból. Lényegiben ugyanaz, de a kettő között ég, és föld a különbség látvány szempontjából.
  • Vincentcloud
    #152208
    "Főleg ez az állok a mobbal szemben és lőjük egymást, mint a majmok."

    Érdekes, te nem tudom milyen mmo-kkal játszottál eddig de mindegyikben ezt csinálod, most az hogy milyen skilleket nyomsz el eközben teljesen mindegy.
  • MaRee
    #152207
    Szerintem rendben van a kinézete.
  • Dr DeViLKiNG
    #152206
    Azt hozzáteszem, hogy én imádom a sw világát, és eszem ágában sincs védeni a wowot.
  • Dr DeViLKiNG
    #152205
    Wow mellett nagyon bugyután néz ki (és itt nem csak a grafikára gondolok). Eddig amit mutattak pveből egy nagy vicc, outword mobozás ugynúgy. Főleg ez az állok a mobbal szemben és lőjük egymást, mint a majmok.
    Ha nem lehet kikapcsolni ezt a párbeszédes óriási featuret, akkor kb a játék bukását is okozhatja. Én legalábbis biztos hogy 1 óra után a fejemet a falba verném az ilyen 5-20 perces beszélgetésekkel, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
    Pvp video alapján, itt is ugyanaz lesz mint minden mmoban. Sok idióta farmolja egymást, és leszarják a többit.

    Hiába adnak ki akármilyen mmokat egy ideig. Wownak már túl nagy előnye van két dolog miatt is.
    #1: featurök
    #2: 6 éve van kinnt, mindenki erre szokott rá. Ha átmész egy másik mmoba, akkor valószínűleg egyedül leszel ezzel, és választhatsz, hogy vagy szerzel új barátokat (és gyakorlatilag a régieket nem is fogod "látni"), vagy mész vissza wowzni. Olyan nem lesz, hogy mindenki át fog állni a másik mmo-ra.

    Persze ne legyen igazam. Azért nyilván én is ki fogom próbálni, de az biztos, hogy nem sokáig fogom nézegetni a beszélgetéseket. Nem vagyok roleplayer annyira, mint ahogy a játékosok többi 95+%-a sem.
  • picket
    #152204
    1. Ezt kifejthetnéd, hogy mire alapozod, mert egy ilyen kijelentést nem akaszthatsz csak úgy a levegőbe. Ha mások véleményét tolmácsolod, akkor linkelj cikket, blogbejegyzést, gameplay demoról legyintve távozó újságírókról videót, avagy screenshot or it did not happen!

    2. Ami sok pénzbe kerül, azt nem hagyják veszni, még akkor sem ha csak enyhítik a bevételek a veszteségeket.

    3. Star Warsról beszélünk. Világszerte több millió fanboy. Már külön azért kell erőlködni, hogy megbukj vele! Majd ők behozzák a pénzt:
  • LeWyTy
    #152203
    A wow csak akkor fog meghalni ha a blizzard kiadja az utódját
  • Hugh Hefner
    #152202
    swtor-t már most el lehet felejteni, gigabukás lesz. ha lenne egy kis esze a kiadónak most állítaná le az egész projektet...
  • Jimbo
    #152201
    Én úgy látom, hogy a wow csak azért lehet piacvezető mmo, mert nincs igazi ellenfele, sok játékra húzták már rá, hogy wow-killer, de nem tudta még senki megszorítani. Ha kijön egy egy normális SWTOR, akkor lesz érdemes megnézni, mekkora lesz az elvándorlás...
  • picket
    #152200
  • alex88
    #152199
    köszi!
    akkor megvicceltek, sokszor pont ez miatt vettem gc-t.
  • FSpofon
    #152198
    bankkártyás fizetés azonnal megy, banki átutalásnál van a csúszás.
  • alex88
    #152197
    üdv!

    régen töltöttem bankkártyáról az accomat és mintha rémlene olyan, hogy ha hétvégén akartad megadni a kártyaadatokat, akkor csak hétfőn ment végbe a tranzakció és csak akkor tudtál játszani ha lejárt az acc. létezik hogy volt ilyen?vagy létezik még?a bank nyitva tartása miatt vagy mi. igazából ma szeretném tölteni, de érdekel a dolog.

    köszi!
    üdv!
  • FSpofon
    #152196
    Te hivatalos címeres fanboy vagy, érvénytelen a véleményed. Ne is írd le legközelebb.
  • Gyogyito
    #152195
    Teljesen iagazd van!
    Ha jól emlékszem, egy AION-nal kapcsolatos poszthoz írtam a következőket: mindegy, mivel játszol, egy dolog a fontos: játék közben érezd jól magad! Van akinek a WoW jön be, nekem a RIFT, másnak a WAR, és ez így van jól. Mindenki addig játszik a kedvenc játékával, amíg jól érzi magát benne. Ennyi. Nem kell ezt túl dramatizálni.
  • Attila1234
    #152194
    A Blizzard üzemelteti a játéktörténelem legsikeresebb fizetős MMÓ-ját, de úgy tűnik, hogy mindenki más (bloggerek, játékosok, újságírókokosabb náluk abban), hogy hogyan is kellene valójában csinálni. Nincs is ezzel semmi gond. Az emberek szeretnek csacsogni, az internet meg remek platform a vélemények megosztására.
    Úgy gondolom, hogy nincs szoros összefüggés a játékosok száma és a játék minősége között. Vagy most ez hogy is van? Ha arról jött hír, hogy a WoW új rekordott döntött, akkor arról szólt a fáma, hogy "1 milliárd légy nem tévedhet, egyél szart!", most meg hogy csökkent 5%-kal, akkor meg "OMG! Haldoklik a WoW! A Blizzard elveszti a közösségét!"

    Persze, hogy csökkent a játékos állomány. Ennek sok oka van, nekem is vannak ötleteim, hogy miért, de mivel nem én vagyok a játék fejlesztője, ezért nem kezdenék el okoskodni. :) Én mindenesetre élvezem, a többi meg nem érdekel. Ha megunom, akkor majd nem játszom. Csinálok mást. lol
  • Bhalage
    #152193
    erdekes thread - velemenyek ?
  • quad
    #152192
    meg ezen a nyomorult nyelven se tanultal meg irni :D
    gratulalunk on egy vicc :>
  • shaime01
    #152191
    kinek kell CD/DVD amikor letölthető a netről?:P
  • LeWyTy
    #152190
    Mártír?
  • Hugh Hefner
    #152189
    Jézusom mekkora öreg motoros jár errefele
  • skorpio7
    #152188
    Tudod csak azt tudom elismételni, amit már más nagy közönség előtt is elmondott:
    "Ha nem tetszik, el lehet menni."
    Hozzátenném, hogy ilyen mentalitású egyének egy kicsit sem fognak hiányozni senkinek.
  • antgecc
    #152187
    Csak sajnálni tudlak agymosott "barátom".
  • 1Darton1
    #152186
    Szerencsére még magyarul sem tudsz, úgyhogy nyugodtan letagadhatunk.
    De ha már ennyire utálod magad, akkor megtehetnéd azt a szívességet, hogy nem állsz szóba magaddal, és főleg nem velünk.
  • csokicsiga #152185
    sajnos ehez a nyomorult néphez tartozok
  • maniac001
    #152183
    12 órás respawn time-ja van. Én amikor wowztam napi 4-5 órát vadásztam rá. Jópár napba került.

    Most már Rift-ezek és nagyon élvezem :)
  • FSpofon
    #152182
    valaki tudna egy scroll of rez-t castolni az accountomra? pm plz
  • vlahob
    #152181
    Azt néztem, hogyha hozzárakok valami más cuccot akkor engedi a rendelést, de még rárak kb 10 eurót szállításnak, és így nagyon nem jó nekem, mert 3x annyiba kerul mintha csak egyet fizetnék!
  • vlahob
    #152180
    Nem vagyok román, és a mobilom meg régi és nem tudom rárakni! De nem engedi megrendelni mert kéne hozzá rendelnem még valamit, de nem akarok többet fizetni!
  • Vincentcloud
    #152179
    Mobil authenticator nem jöhet szóba?
  • [HUN]Crassus
    #152178
    miért te román vagy?
  • vlahob
    #152177
    Akkor az lenne a kérésem hogyha valaki rendelne akkor nekem is kellene authenticator :) Előre is köszi!
  • csokicsiga #152176
    magyarok....ennyi
  • Ulthuan
    #152175
    Egyébként a fizetős - ingyenes transzfer egy eszköz a szerverek népességének menedzseléséhez. A Riftnél nyilvánvalóan nincs ilyen probléma.
    De vajon miért kell egy wow fórumon állandó jelleggel önjelölt prófétákat és megmondóembereket olvasni, akik egy másik játékot dicsérnek, vagy a wowo-ot húzzák le éppen?