166745
  • LeWyTy
    #154515
    A curse.com-on anyi addont találsz hogy nem győzöl válogatni.
    (és ott a top letöltéseknél mindent megtalálsz ami jó)
  • Zenszkij
    #154514
    questelésre már van beépített q finder
  • LeWyTy
    #154513
    Ja az nem csak recuit a friendes móka? az csak 2db trial serial nem?
  • cenobite
    #154512
    Nem nyert. :) Úgyhogy ajándékba van 2x10 napos kódom. Privátban küldöm,ha érdekel valakit.

    Kérdés. Szeretnék letölteni egy két dolgot. Elsősorban ami a quest-elést könnyíti, valamint a bank/bag rendszeremet teszi átláthatóbbá.
    Mit ajánlotok?
    Köszi!
  • cenobite
    #154511
    Akkor próba cseresznye! :)
  • LeWyTy
    #154510
    Na azt már nemtom.
  • cenobite
    #154509
    Köszi!
    Bnetes acc van, úgyhogy remélem működni fog. Ja! És az ajándékba kapott 2x10 napot (mert vettem egy 60 napos kártyát is) fel lehet használni egyazon acc alatt? Mert akkor így 80 napom lenne. :)
  • LeWyTy
    #154508
    A battlenetes accountod (ha már van) ott be kell írni a serialokat.

    Egyébként ha a launchert elindítod mindent letölt míg tökéletes nem lesz.
    És természetesen be bírsz lépni, a kliensed nem számít csak az hogy működjön.A karaktered a neten tárolódik.
  • cenobite
    #154507
    Sziasztok!
    Újra WoW-ozhatnékom támadt, (több év kihagyás után) ezért felraktam az alapjátékot. Gondoltam megveszem hozzá az első kieg.-et, de azt már magában nem találtam sehol, csak ilyen Battle Chest csomagban. Erről akartam telepíteni a BC-t, de nem engedte. Kérte, hogy az első DVD-t rakjam be. Most arról "felülír"-ja az előzőleg telepített WoW-omat. Gondolom ha ez megvan bekéri a BC-t. Kérdésem, hogy a régi acc.-ommal be tudok -e lépni, illetve a régi karaktereimmel tudok -e játszani?
    Előre is köszönöm a választ!
  • LeWyTy
    #154506
    Bocs de ezt muszáj volt
  • LaliK
    #154505

    Ez-e-az-e? D:
  • kingofn00b
    #154504
    A migrálás oka az volt, hogy egy időben a BS szerverei laggoltak, mint állat.
    De tegnap délelött mi sírás ment a csatin. Retri pala 100k dps-t tolt, a gyors szerver restart elött mindneki igyekezett raidelni :-)
    A world of log DPS-listáját 170k dps-el vezeti egy retripala :-D
  • 1Darton1
    #154503
    Szerintem Devilking addigra már elfüstölt, bár nem vagyok benne biztos, nem követtem figyelemmel a lockokat.
    Hogy pontosak legyünk a PT nem költözött sehova. A guild nagy része kivált belőle, mert a régi tagokat nem akarták megsérteni. Aztán a régi PT-hez nem kapcsolódó új tagok élesztették újra (akik később megcsinálták az Infectiont is). Azok a kivált emberek költöztek el valamivel később az első free transfernél, akkor már Inconvenience név alatt.
    Viszont a költözés okának semmiféle nemzetiséggel kapcsolatos vonása nem volt. 99%-ban a realm hardverének állapota volt az indok, és az, hogy minden valamirevaló guild tervezte a költözést, és feltételezhető volt, hogy nem marad semmi BS-en.
  • shaddam
    #154502
    Na de pont szerb?
  • QuippeR
    #154501
  • DarkHorSe
    #154500
    nagyon igazad van :D
  • picket
    #154499
    Nem erőltetem én, még csak nem is tőle kérdezem (mert gondolom nincs rá válasza), csak úgy érdekelne, hogy aki ilyeneket csinál, az átgondolja-e az esetleges következményeket.
  • Zenszkij
    #154498
    Hagyjad felesleges erőltetni, a srácnak vannak önértékelési problémái :D.
  • picket
    #154497
    Az azért érdekelne, hogy ha valaki szerbnek vagy bármi egyébnek adja ki magát egy nemzetközi guildben, az mit csinál, ha véletlenül tényleg van ott egy szerb, aki esetleg megpróbál kommunikálni vele, "otthoni" dolgokról beszélni, esetleg szerbül?
  • jazzy
    #154496
    "You can now form same-faction raids with Real ID friends, allowing you to enter Raid Finder in groups larger than 5, run older normal or heroic raids, or participate in Battlegrounds. You will not yet be able to run normal or heroic Dragon Soul with cross-realm raids of Real ID friends."

    Szerintetek ez rated bgre is igaz?
  • jazzy
    #154495
    Gratulálok ehhez a gyökér hozzálláshoz, mivel ha esetleg normálisan viselkednél és Magyarnak vallanád magad még a végén azt gondolnák, hogy vannak értelmesek is, de te inkább szerbnek vallod magad! Nice. Így kell.
  • Vincentcloud
    #154494
    "inkább mondom magam szerbnek, azt még annyira se tudják hol van"

    Komolyan mondom büszke lehetsz magadra ezért.
  • Hugh Hefner
    #154493
    "Az a véleményem, hogy rinyálás helyett tenni kéne valamit. Lehet azt mondani, hogy kerülöm a magyart, mert büdös, de ez csak téged minősít. Ha nem tetszik ahogyan egy közösség viselkedik, akkor nem az a megoldás, hogy kilépsz belőle, kivonod magad az életéből és félre nézel, vagy elmész, hanem aktívan jó példát mutatsz, teszel azért, hogy javuljon a helyzet, és felvállalod a konfliktusokat is ennek érdekében (igen, burkoltan gyávának neveztelek téged, és minden "fúj magyar szerver"-ezőt). Főleg ha össze vagy zárva ezekkel az emberekkel egy országba (egy szerverre), érted a nyelvüket és a kultúrájukat."

    ne haragudj meg, de ez lol

    miért kellene nekem tennem valamit? magyarokkal játszom én is, olyan messziről kerülve a hunscalpot amennyire csak lehet (az egyik altom ráadásul ragnaroson van). kb 10 éve mmo-zom, nem ma kezdtem, de azt ami a hunscalpon megy a megjelenés óta, azt egy torokelvágással díjaznám, nem majd én megmutatom hogy lehet ezt értelmesen is csinálni magatartással. és amúgy azt kell hogy mondjam, hogy a magyarokat az mmo-kon kivül mint a tüzet úgy kerülöm, nem véletlenül rühell mindenki minket minden játékban. ennél egy gerinctelenebb kicsinyesebb bandát mint amikor a fiatal magyar srác felszabadul az internetre, kevés van. maximálisan meg tudom érteni amikor valaki inkább letesz arról hogy magyarul kommunikáljon és más vizekre evez. talán csak anno a counter strike szerverek voltak annyira alacsony színvonalúak mint a bloodscalp.

    nem, nem fogok odaállni és bizonygatni egy raklapnyi idióta oldalán hogy nem mindenki seggfej aki magyar. inkább mondom magam szerbnek, azt még annyira se tudják hol van
  • antgecc
    #154492
    Több, mint 7 éve játszok a bs-en és soha semmi bajom nem volt a serverrel és játékosaival. Az a pár gyökér, aki jelen van, az ugyan úgy más serveren is megtalálható.
  • QuippeR
    #154491
    az, hogy "tisztelet a kivételnek", semmilyen módon nem ellensúlyozza az évek óta tartó, állandósult, bunkó beszólogatásokat.

    neked nem tetszett, elmentél a szerverről, ezután hacsak nincs valamilyen egészségtelen fixációd, elfelejted a Bloodscalpet, és csöndben élvezed az új szervered. ha kérdeznek, hogy mit ajánlasz, akkor pedig az új szervered ajánlod, nem a régit pocskondiázod. normális helyeken ez így megy.
  • picket
    #154490
    Arról semmit. Arról volt szó, hogy minden kérdésre, hogy hol vannak magyarok az a reakció, hogy kerüld el őket, ami több okból nettó marhaság.
  • Zenszkij
    #154489
    Sokan jártunk így, én már két alkalommal is. Második alkalommal, a password változtatást jóváhagyó link órákig nem érkezett meg az email címemre. Ekkor már végső elkeseredésemben felhívtam a Blizzard HQ-t az USA-ban ahol igen segítőkészen a tudtomra adták, hogy nézzem meg a blizzard levelét esetleg a spamek között (gmail-t használok), és láss csodát ott volt. Remélem tudtam segíteni ezzel másokon, akik hasonlóan jártak, járhatnak a közeljövőben.
  • Savmacska
    #154488
    Megoldva.
  • Savmacska
    #154487
    Due to suspicious activity, the Battle.net account ********************* has been locked. To restore access to this account, please follow these steps:

    Step 1: Secure Your Computer

    In the event that your computer has been infected with malicious software such as a keylogger or trojan, simply changing your password may not deter future attacks without first ensuring that your computer is free from these programs. Please visit our Account Security website to learn how to secure your computer from unauthorized access.

    Step 2: Secure Your E-mail Account

    After you have secured your computer, please create a new password for your e-mail account since it may also be compromised. Be sure to check your e-mail filters and rules and look for any e-mail forwarding rules that you did not create. For more information on securing your e-mail account, visit this Support page.

    Step 3: Choose a New Password

    You must change your password in order to resume using this Battle.net account. Please click this link to choose a new password:

    https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html

    *Note that your former password no longer grants access to Battle.net account management, World of Warcraft, or any other login-protected Battle.net account service.

    If you still have questions or concerns after following the steps above, feel free to contact Customer Support at http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=22330.

    Sincerely,
    The Battle.net Account Team


    Most mi a teendő ? van autentikátorom is, most próbáltam megváltoztatni beirtam az első 6 számjegyet a cd kulcsból, de ezt a levelet dobta vissza e-mailben.... Valakinek van valami ötlete ? :\
  • jazzy
    #154486
    Mit lehet arról 2 wall of textet írni, hogy hol sok a magyar
  • skorpio7
    #154485
    Egy kicsit elkanyarodtunk a témától (hol vannak magyarok nagy többségben ugye), de én is tehetek erről a tüskés megjegyzésemmel.
    Ellenben félre is értettél. A szerverváltásnak semmi köze nem volt a magyar közösséghez, ez szimplán PT-s probléma volt (vajon hányan is tudják, hogy annó a guild/klán magja 20+ fő már a wow előtt 3 évvel együtt játszott a BF1942 játékban és személyesen is ismertük egymást) és nem tartozik másokra.
    De azt hiszen Devilking is emlékezhet pár dologra, hiszen ő is a tagja volt a guildnek, amíg nem követte őket a TW-re... ez lezárva.
    Szóval ott azaz emlékezetes Trollbane-es free migráció, amikor az alli oldali külföldi guildek szinte mind egy szálig elmentek és ki tudja miért, de a hordások maradtak. Mondhatod azt, hogy biztos a sorbanállást unták meg (igen én is emlékszem 500-1000-es sorokra), de ennél sajnos keserűbb az oka. Jó lenne visszakeresni külföldi fórumokat, guild honlapokat vagy csak szimplán megkérdezni őket, miért?
    Sajnos most csak ezzel tudok szolgálni (remélem 6 éves hozzászólásokat nem akarsz moderálni):
    #58064
    Denial, No Surrender, Offspring, Disorder, Leecher, Reborn Unity, DiE, Somnium...
    + akik nem jelentik be:P login probléma megszünik az biztos:D
    Van egy olyan érzésem hogy nem a sornak köszönhető hogy ennyien lelépnek.
    /1 spemmelők meg IF-ben magyarul yellelők...


    #58068
    Átmentünk mi is, én egyedül guild nélkül jelenleg, haverok Somniummal full guild. Most reggel IF-ben rajtam kívűl egy magyar sincs, állnak a campfire körül, és csak arról beszélgetnek, hogy Bloodscalp= HUNscalp és mennyire örülnek, hogy elhúzhattak onnan. Magyar alli oldal magába nézhet, hogy mi lehet ennek az oka. Teljesen egyetértek velük, én is ezért jöttem át. Horda oldalra ez nem vonatkozik, ott rendben vannak a dolgok, playerek, minden. Magyar allit nehéz jellemezni, hogy azon a Hunscalpon mi folyik... szégyen.

    És nem is érdekelne, ha ez a momentum nem köszönt volna vissza az Arathoron, ahol a mai napig játszok. Érdekes volt olvasni a trade csatin, amint a külföldiek "minket" igen minket intoleránsnak neveztek és a Bs-t mint intő példát messze elkerülendő szervernek és mindezt alig 2 éve nyáron, pedig hol vagyunk már a fentebb említett időktől.
    Ezek után nem kéne senkinek csodálkozni, ha köztünk más szerveren játszók között, akik megférünk a külföldiekkel a BS mint szitokszó merül fel és nem azért, mert ott "csak" magyarok vannak, hanem hogy milyenek. De tisztelet a kivételnek és örülök, hogy a horda oldalon ezek szerint rácáfolnak (ahogy a kezdeteknél is) erre.

    Zárszóként még annyit, hogy sosem bántam meg a szerverváltást és nem, még véletlenül sem olyan szerverre mentem, ahol nincs magyar (az Arathor rendelkezett a 2. legnépesebb magyar populációval a legutóbbi "népszámláláskor", már ha hihetünk neki).
    Légió, Turul Legion, Új Remény és Reckless Mortals... vajon milyen guildek lehetnek. Ha nagyon kukacoskodni akar vki, akkor Turul igen nemzetközi, de a többsége bizony a magyar játékos ott is.
    Hát ennyire kerülöm csak magunkat.
  • picket
    #154484
    _█_
    (ಠ_ృ)
    Curses!
  • kingofn00b
    #154483
    Allit sajnos nem ismerem, egyszer indítottam egy worgent kiváncsiskodni, és eléggé meglepő volt, hogy sokkal kevesebb a forgalom a cseteken, és fura volt, hogy más szlenget használnak. De pl a Deus Ex egy nagyrésze átjött Hordára a nyáron, hátha ott jobban fog menni nekik. Nem tudom, mi lett aztán az eredmény.
    A BS generálon időnként egy-két idióta elragadtatja magát, akkor egy idő után el van küldve a francba. Minap nagy Gyurcsány-Orbán vita volt, aztán az is elmúlt szerencsére. Volt egy idióta, aki alpári módon tolta, ilyen "gyertek az allisokat seggbebaszni" stílusban. Pár napig nem jelentkezett, aztán meg hisztizett a cseten (!), hogy ki volt az a fasz, aki riportálta :-) azóta megint csend van, szerintem permabannolták...
    Emellett egyszer kaptunk össze magyarokkal, akik egy 83-as guildtársat genkeltek 3-an (85-ösök) Le lettek csapva (epic volt, ahogy 8-10 lvl85 full PvP-s arc rájukrontott :-D Na, ezek az idióták átloggoltak Hordára, és ott kurvaanyáztak.
    Szóval 2 év alatt nem olyan rossz arány
    De emellett ha valami segítség kell, az szokott lenni. Nekem van LW-JC-Alc karim, és ha valaki hoz matot, annak meg szoktam csinálni ingyen a cuccait, ha ráérek. (nem csak magyaroknak) De kaptam már másoktól is ilyen segítséget. Több guildben voltam már, de mindenhonnan sikerült úgy eljönnöm, hogy emberi és haveri maradt a hangnem. A guildekben egyébként tök alap volt, hogy egymásnak segítettünk. Ha hozza a matot, ingyen gyártás, questekben segítés, stb.
    Balfaszok mindenhol vannak, az meg rajtad múlik, hogy mennyire engeded be őket az életedbe, és szerintem ez nem csak az MMO-ra vonatkozik.
  • Dr DeViLKiNG
    #154482
    TLDR;
  • picket
    #154481


    Hogy ki miért migrál, azt én nem tudom megmondani, főleg hogy generalon is svédül, oroszul meg hottentottául beszélték meg már akkor is. (Nyilván a sor egyébként nem játszott szerepet a migrálásokban.) Illetve többeket ismerek, akik bs-re migráltak, nem onnan el. Amit viszont meg tudok mondani:

    Több mint négy éven át játszottam a BS-en, mindig magyar guildben, jórészt officerként. Ez idő alatt összesen 3 emberrel volt atrocitás (1 loot miatt, 1 ninjázott, 1 nem megfelelő magaviselet). General chaten nem voltam, mert minek, hun csatin nem voltam, mert minek - tény, hogy ezek olyanok voltak, amilyenek, és gondolom nem sok változott.

    Ellenben nagyon sok segítőkész emberrel találkoztam, és még amikor a BS nem is volt nagyobb arányban magyar, a segítőkész emberek akkor is nagyobb eséllyel magyarok voltak, és ez később sem változott. Nem váltogattam a guildeket különösebben, de ahol voltam, vagy akikkel együtt játszottam "külsősként", ott mindenhol jó volt a hangulat, pozitív a légkör, normálisak az emberek, és minden ilyenre nosztalgiával gondolok, és szívesen játszanék most is azokkal az emberekkel akkor is, ha nagy részüket sajnos sosem ismertem meg annyira, hogy játékokon átívelő "mmo-barátság" alakuljon ki közöttünk (illetve előbb fulladt ki a wow számomra, semmint hogy valami jobbat keressünk közösen).

    Nekem bizonygathatod, hogy szar a bs, meg hogy a magyarokat kerülni kell, de tökéletesen feleslegesen erőlködsz. Épp az ellenkezőjét tapasztaltam, mint amit állítotok. És ha nem haragszol nekem nem a general chat a mérce (bár halkan megsúgom, hogy azt is rendbe lehetett volna tenni, ha valaki akarta volna). Én keresem a magyarokat egy mmorpg-ben, direkt az ajánlott magyar szerverekre megyek. Teszem mindezt úgy, hogy németül és angolul is gond nélkül kommunikálok szóban és írásban.

    Az a véleményem, hogy rinyálás helyett tenni kéne valamit. Lehet azt mondani, hogy kerülöm a magyart, mert büdös, de ez csak téged minősít. Ha nem tetszik ahogyan egy közösség viselkedik, akkor nem az a megoldás, hogy kilépsz belőle, kivonod magad az életéből és félre nézel, vagy elmész, hanem aktívan jó példát mutatsz, teszel azért, hogy javuljon a helyzet, és felvállalod a konfliktusokat is ennek érdekében (igen, burkoltan gyávának neveztelek téged, és minden "fúj magyar szerver"-ezőt). Főleg ha össze vagy zárva ezekkel az emberekkel egy országba (egy szerverre), érted a nyelvüket és a kultúrájukat.

    Majd ha valaki csúnyán néz rám az utcán, akkor "ez egy szar ország" felkiáltással elköltözök másik földrészre. Ha meg bemész a könyvesboltba és megkérdezed hol tartják a sci-fit, akkor azt válaszolják, hogy "ott a sarokban, de faszság mind"? Ahányszor megkérdezi valaki, hogy hol vannak magyarok, annyiszor másznak elő a kövek alól a sznobok, akiknek a saját népük nem elég jó, de ez mától kimoderálandó.
  • skorpio7
    #154480
    Elmézést kérek igazad van. A horda oldal más lapra tartozott és tartozik most is. 7 éve ott kezdtem a pályafutásomat (Skubizide undead rogue - PT).
  • skorpio7
    #154479
    Bizonyára nem emlékszel amikor az első free migráció volt a Bs-ról (Twisting Nether) és arra sem, amikor nem sokkal utánna a Trollbane-re.
    Akkor esetleg tudnád, kik és milyen számban költöztek el akkor alli oldalról (na és hogy miért) és miért borult fel évekre a 2 oldal játékosszáma. Miért kellett órákat várni pl. egy Av-ra hordán és miért volt "instant" az allin. De elismerem, te sem tudhatsz mindent.
  • ElectricalTech
    #154478
    én is elmenekültem arathoron egy nemzetközi guildbe, majd pár nap múlva sikerült ráeszmélni, hogy az egész különnbség az, hogy nem magyarul, hanem angolul beszélgetünk ts-en meg ventrin. amúgy ugyanúgy 1-2 tucat magyar van ott is
  • picket
    #154477
    (ಠ_ృ)

    Sounds credible
  • kingofn00b
    #154476
    Most, hogy mondod...lehet, hogy a srácok, akikkel ott toltam, azok is magyarok, és csak nyelvtanulási szándékkal nyomták angolul a Ventrin... :-)