166745
  • jazzy
    #154636
    Max ha peelelt neki a társa.
  • kingofn00b
    #154635
    Időnként kapunk egy egy rugó-rugó vagy rugó-feral kombót. Hát, van nagy nézegetés, pislogás, amíg lepassziánszoznak minket...
  • Dr DeViLKiNG
    #154634
    Erre csak annyit mondok, hogy ebben a seasonban még az első 2 hónapban 2v2ztem rugo+dkval 2.3k mmren (cyclone bg top10), és nem egy olyan priest volt aki vígan túlélte a 2 class burstjét.
  • Kasadya
    #154633
    warrival nem tudom:P mondjuk rage-m sincs nagyon rá a faszom pajzs miatt:D
  • jazzy
    #154632
    Jelenleg 3xos gladiator priest ismerősömtől való infóm szerint csak a dk tudja levágni 1v1ben a priestet. (meg a legendary rogue heroic viallal, de ez már más tészta). Én nem játszom már egy kis ideje, talán pandára visszanézek, még gondolkozok.
  • Dr DeViLKiNG
    #154631
    DK-ról volt szó. A mage, rugo, lock meg minden probléma nélkül keresztülvág rajtuk.
  • jazzy
    #154630
    Ugyanez elmondható a shamanról, a paláról, 1v1ben még a druidról is, bár ez utóbbi most gyengébb, de mi lenne 3v3ban, ha egy healer 1 dpsel szemben nem tudna kihealelni 1 embert? Ja tudom, high rating capable lenne a 3 dps, pl rogue, dk, retri, rogue, dk, hunter, rogue retri, hunter, oh wait..
  • Dr DeViLKiNG
    #154629
    Azzal egyáltalán nincs baj, hogy kihealeli magát 1v1ben. Inkább azzal, hogy mindezt 0 manaból csinálja.
  • jazzy
    #154628
    Rohadjon meg a priest, hogy 1v1ben kihealeli magát!
  • Kasadya
    #154627
    ezt egyszer haverral bebaszva egy buli közepén mi is csináltuk:P holy pala+disc pap:D egy órát szakadtunk a rühögéstől,ki nem kaptunk,de sok értelme nem is volt:D
  • kingofn00b
    #154626
    Disc Priest durva.
    DK-val tolom, és úgy tudom lenukeolni, hogy megvárom míg szép lassan leverem a bizbasz auráit necrotic strike-al (ha szerencsém van lesz rajta egy 60-70k healabsorb), aztán ha épp egy fél secig nem vibrál körülötte valami szar, akkor mind freeze+strangulate+arcane torrent+mind freeze+a társ silence-e/world PvP-n vagy BG-n meg drum of panic.
    Ezalatt meg nuke ezerrel. (frost strike hegyek, aztán obliterate)
    Ez sem mindig elég, hogy rohadjon meg...

    A minap bejött két(!) holy pala 2v2-be. Megkarcolni nem tudtak minket, mi meg képtelenek voltunk legyalulni őket. 15 perc után /spit aztán leave. Ki az a beteg állat, akinek erre van ideje?!
  • 1Darton1
    #154625
    Single player játékot nem érdemes példaként hozni.
    Én inkább az 5 fős heroic dungeonöket vagy a hard mode raidbossokat hoznám fel, amelyek esetében szűnni nem akar a folyamatos nerfelési igény.
  • koocos
    #154624
    Szerintem nem így van... Diabloban is ott lesz a legeslegeslegnehezebb fokozat... csak akkor játszhatsz ott, ha a többit teljesítetted, és persze nem kötelező. Ilyen alapon: Hc szerver követelmény normalon 1 karival adott kontent legalább egy részének teljesítése, és senki nem lenne kötelezve rá, hogy ott játszon. Akinek nehéz, az marad softcore szerveren :))
  • Kasadya
    #154623
    baszki huztak a Discen? leestek az ujjaim a harc alatt....kiafkoltunk a francba negyed óra után aztán nézem recountot és azthittem hanyatt esek: az össz sebzésem 42%-a!!!! absorbed volt......ezt olyxan lightos 17k ap 21k proccolt Ap-vel 403-as fegyóval képzeljétek el....wtf? azon meg se lepődök,hogy 500-as meg 3000-es mortalokat utök ugyanilyen stattal medvékbe,de még ez is bázze:P
  • Kasadya
    #154622
    :D
  • 1Darton1
    #154621
    Aztán persze jönne a nagyüzemi nyávogás, hogy tegyék könnyebbé a hc szervereket, mert túl nehezek. És mivel a pénz beszél, meg is tennék, szóval minden maradna a régiben.
  • antgecc
    #154620
    Jó ötlet.
  • koocos
    #154619
    Én nagyon jó ötletnek tartanám, ha a mostani szerverek mellé indítanának pár HC szervert... kisseb rate, hardkórabb szintezés+endgame, nehezebb insták...
  • Kasadya
    #154618
    csak a nagy rohanásban épp társaságban,csapatban nincs ideje megtanulni az emberkéknek.....a tábortüzes időszak pedig épp arról szólt,hogy összekovácsolódtak az emberek...ma tényleg mindenki az AH meg a postaláda közt rohangál azt csoki:P
  • Kasadya
    #154617
    adom!
  • Hugh Hefner
    #154616
    ja meg ez, hogy repülni lehet? tudom hogy lehet már egy ideje, de anno amikor 3 napomba telt összefarmolni a sima tigrisemre, és mászkáltam sw-ben, ahhoz képest ez hogy repülni lehet ez mekkora királyság már?

    érted már miért vannak ezek az engedmények?
    Különválaszthatnák/kiszolgálhatnák jobban is aki ennél többet akar beleölni, csak nem biztos hogy érdemes
  • r4pt0r
    #154615
    "aki napi 76 órát játszik, és rádnéz, neked meg elmegy a neted..." ezen majdnem sírtam, de tényleg igaz. :D
  • Hugh Hefner
    #154614
    engedd meg, hogy közbeszóljak, mint egy olyan ember, aki a betaval kezdte, megjelenés napján vadásztam a dobozos példányt, és tbc-t és wotlk-t átugorva a cataclysmes casualkodásra jöttem vissza. csak mert tudom a választ a kérdésedre, hogy miért van az, hogy régebben mindezek nélkül is rengetegen játszottak, és most miért nem lehet azt.

    MERT A FASZUK KIVOLT MÁR VELE

    akiket ismerek személyesen az mind azért hagyta abba anno a wowot, mert megunta hogy heti 3-4-szer x órát ott kell ülnie ahhoz, hogy lásson is valamit a játékból. vagy az, hogy egy lbrs/ubrs run a csapat megszervezésével legalább 5 óra volt. Az egy dolog, hogy anno robbant egy brutálisat ez az egész piac, és mindenki bele volt őrülve, de ez lecsengett. Anno én is úgy hagytam abba, hogy jó ez a wow, de nem hagy élni. És reálisan végiggondolva, hogy hova juthatok el ilyen energiabefektetéssel (ami utólag visszagondolva olyan sok, hogy ha most BÁRMIBE ennyit ölnék, akkor nem itt tartanék), egy ideig játszottam, mert újdonság, tök jó, stb, aztán szépen lassan abbahagytam. Aztán szépen lassan abbahagyták azok is, akik anno hardcoreban nyomták, mert szépen lassan ők is megunták. Megunták, hogy egy altot felhúzni egy fél élet, hogy bwl-be összeszedni a fire rest olyan nagyon sok idő. Hogy nagyon mindenkinek erején felül kellett áldoznia egy játékért, hogy ennyi idejüket elviszi. A játékot még mindig szeretik, csak elmúlt a kezdeti lelkesedés. És valamit tenni kellett. Szépen lassan engedni kellett a követelményekből, egyrészt hogy visszajöjjenek azok akiket elvesztettek, másrészt ne hagyja abba a többi.

    És azt se feledd el, hogy teljesen máshol van most a hangsúly. Amikor megjelent a vanilla, még csak bg sem volt. ss-ben nézte egymást nagyon keményen a két banda. Most ezernyi dolgot beleraktak már. Anno ha valakinek volt egy 60-asa az már jó volt. Ha jó cuccokkal felszerelve, akkor már követted if-ben. Ha esetleg kettő volt neki, akkor már furán néztél rá, hogy esetleg éjjeliőr-e. Ma meg már nekem is 2 db 85-söm van, és ez nekem tetszik. Meg sok embernek tetszik. Meg az is, hogy le lehet ülni fél órára. Viszont értsd meg, hogy én nem fogok leülni fél órára, ha ezzel a tempóval 3 év eredményt elérni. Szórakozni akarok. Már akkor se szórakoztatott az a követelményrendszer amit támasztott, most meg pláne nem. Az emberek ilyenek. Nekik meg tökmindegy hogy 5 percre logolsz be egy hónapban vagy 30*24*60 percre.

    Amit hiányolok, de az nyilván már sosem jön vissza, az az hogy anno lehetett beszélgetni a tábortűz körül órákat random emberekkel. Mert akkor új volt, akkor még frissként hatott, hogy a törpe alteregóddal egy nightelffel ülsz a tábortűz körül. Ma már meg mindenki rohan. És ezt a blizzard gyorsította fel ennyire, ez az ő művük (vagy bűnük). Ez igaz, de az, hogy ennyien játszák, és úgy ahogy régen mondjuk az mmo keménymag (anno swg-ben Tatooinon mentek érdekes csapatok -.-), az nem fenntartható. De a profitot azt fenn kell tartani. És szerintem ezzel nincs semmi baj. sőt, szerintem egy jó játékot találtak ki most. Jó volt a vanilla, szép volt, jelenleg nem működne.

    Azért nem mondom hogy nem változtatnék pár dolgon, mert azért valóban kicsit túl könnyű eredményt elérni, tényleg nincs akkora súlya, de pont ezért még messze itt van a legkisebb esélye az mmo-k közül, hogy tegyük fel pvp-ben jön valaki aki napi 76 órát játszik, és rádnéz, neked meg elmegy a neted...
  • Zenszkij
    #154613
    én értem és egyetértek, meglátjuk a pandát
  • Kasadya
    #154612
    kis off: "Kiemelt szerepet szánnak a játékosok közötti interakciónak és kommunikációnak, az egész játék egyetlen szerveren fut majd. Nem csak gyilkolás útján (rosszat is tenne a vámpírok megmaradt emberségének) válhatunk herceggé, ha megfelelően keverjük a lapokat, elmerülünk a politikában, barátságokat kötünk, kiaknázzuk kapcsolatrendszerünk lehetőségeit, akkor ugyanúgy felfelé haladunk a társadalmi ranglétrán."

    nah ez lesz az amire az én korosztályom áhitozik sztem:P
    WOD online:P
  • Kasadya
    #154611
    nah annyira nem beszélünk ám el egymás melett:D én is azért logolok be ,hogy játszak....csak tudod annak a bizonyos 95% nak amiről a srácok beszéltek ez nem lényeges! Kajak nem értem,hogy képes előfizetni, időt szánni arra,hogy belogol és vagy AFK-ol vagy hülyeségeket csinál /nem healel,nem segit, nem megy fel a toronyba vissza/elfoglalni ha ott megy el mellette,nem őrködik ha ő az uccsó a zászló mellett illetve ha mondjuk te 2 emberrel harcolsz a zászlóval a kezedben és mondjuk fél HP-n vagy ő nem jön ki stealthből,hogy segitsen hanem inkább keres egy ellenfelet a map másik végében akit épp 4 en ölnek és 20% on van....hihetetlenül hangzik,de hemzsegnek az ilyen emberek! azért az ilyen emberek simán megérdemelnék,hogy maximum lofaxgeart tudjanak kiszedni!
    Vágod remélem mire akartam ráhomályositani:P:)
  • Kasadya
    #154610
    well sayed
  • bujcsik555
    #154609
    "az a baj hogy pont a te gondolkodásmódod miatt van az,hogy pl. bemész egy Av-re ami 6 éve!! van a játékban tehát ugyhiszem volt idő elsajátitani a taktikákat,de az emberek nagy %-a csak AFK-ol,lézeng azt se tudja mire vannak a tornyok hiszen tökmnindegy mit csinál akár angry birdsözhet is közben a telóján úgyis lesz honorja és úgyis lesz gearje....ne mond nekem,hogy ez normális dolog....."

    Úgy látszik nem értjük meg egymást. Azért én nem fogok belogolni, hogy afkoljak. Ha belogolok, azért teszem, hogy játszam, hogy élvezzem azt a 20 percet. Na most hogy azért még kapok is valamit, az nálam egy jó dolog. Az se épp hátrány, hogy az ügyetlenebb játékos is megkaphatja ezt a geart, mert így több az esélye, hogy érdemi ellenállást tud kifejteni, mintha kék-zöldbe rohangál, azaz nekem is nagyobb fun a játék. Aki meg legyőz, tudom hogy azért győzött le, mert ügyesebb volt(vagy mert op a kaszt amivel játszik, mert valjuk be, néha akadnak balance ügyileg gondok).
  • Dr DeViLKiNG
    #154608
    Hát igen, mai játékokat már az új "semmit se csináljak, de mindent kapjak meg" generációnak csinálják. Meg kell venni a játékosokat kilóra. Ez van sajnos.
  • WiLDoR
    #154607
    "Ott egyengearben igazán a skill lesz a mérvadó, nem pedig a kockulással töltött órák száma!"

    Ühüm, ja...a top csapat vhogy úgy fog kinézni, hogy fogj 1 tankot, 1 healert, meg 3 mage-et.

    Skill? Vannak azért fenntartásaim.
  • kingofn00b
    #154606
    Nincs rá idő.
    Meló, suli, edzés, ezerféle dolog. Átlagember a játékban nem fejlődni, tanulni meg energiát befektetni akar, hanem sikerélményt a pénzéért.
    Lila cuccot, csilli-villi mountot stb.
    Hajts rá a tite-ökre, meg főleg a raider achikra, abban van kihívás!
  • Kasadya
    #154605
    sosem akartam senkinek rosszat azt szögezzük le!
    mi annó mikor fociztunk suli után ás ott volt 6-8 ember akkor is úgy lett összeállitva a 2 csapat/tudod mikor egyesével választottunk/,hogy jó és rosszabb játékosok is voltak mindkét félnek! Igy mindig izgalmas meccsek voltak és pár hónap után a legkétballábasabb gyerek is egész ügyes lett!
    sőt mentünk "falazni" ugy hivják mikor rugdosod a labdát a falnak és különböző feladatokat talász ki mellé,pl. csak egyszer pattanhat,nem pattanhat csak fejjel mehet vissza a falnak stb. gyakorultunk folyamtosan fejlesztettük egymást! és meg is lett az eredménye....
    Ma ez nincs.....és ez a baj....
  • kingofn00b
    #154604
    De ez egy játék, nem munka...

    Én pandában egyébként a pet battle systemet várom, meg a challenge mód dungeont.
    Az egy hatalmas dolog. Ott egyengearben igazán a skill lesz a mérvadó, nem pedig a kockulással töltött órák száma!
  • r4pt0r
    #154603
    Nem, ez csak irigység, vagy pedig szimplán rosszat akarsz a másiknak. A világ nem így megy ahogy te elgondolod "aki nem dolgozik az ne is egyék". Ha így neveltek az jó, kevés az ilyen ember manapság, viszont ha ezt a nevelést ráerőlteted másra, vagy csak folyamatosan sírsz miatta az már nem a nevelés része.

    De beszélhetünk itt róla bármennyit ez nem fog megváltozni, ma már a játékos társadalom hatalmas nem olyan mint amikor apám vett egy c64et, és felnőtt fejjel játszott. Ma már egy kisgyerek is hozzájuthat bármilyen eszközhöz, és őket nem érdeklik a "felsőbbrendű" nézetek, hanem hogy van e loot vagy nincs.

    Egy szó mint száz, megszokod vagy megszöksz. :D
  • Kasadya
    #154602
    én igy működök:P igy neveltek...."aki nem dolgozik az ne is egyék" meg hasonlók....valószinüleg ez a magyarázat:P:D
  • WiLDoR
    #154601
    nagyon ideje volt már...egyik legjobb újítás lesz a kieg-ben szerintem.
    persze nálam a monk (human) az igazán várós ^^
  • WiLDoR
    #154600
    és neked miért fáj annyira?
    ennyire ne légy már irigy, ha nem lenne RF én dw fight-ot se látnám (p2-őt még most se láttam :S), annyira nem érdekel a raid most. gyakorlatilag cata-ban rf kivételével nem voltam raid-elni, nem volt rá se időm, se kapacitásom, új szakmát tanultam helyette :)

    szóval rf jó dolog, van pár slacker, naés.
    jelenleg úgyis az van, hogy aki aktívan raidel és pvp-zik az elöbb jut hozzá a jó cuccokhoz, és skillből simán lenyomja azt, aki casual. akkor meg hol a probléma? o.O
  • Kasadya
    #154599
    " alapskillé válik a resiliance" az igen....:)
  • WiLDoR
    #154598
    "Értsétek meg végre, hogy a játékosok maximum 5%-a akkora kocka mint ti. Ha most 95% felállna és azt mondaná, hogy nem fizet elő, akkor nagyon sok pénzt bukna a Blizzard, amit nyilván nem vállal be azért, hogy nektek jobban tetsszen a játék (amire így is előfizettek)."

    ez így van.
    teljesen jól össze lett foglalva a lényeg.
    (én is a 95%-ba tartozom, s szerintem teljesen jó a mostani rendszer, panda meg még jobbá fogja tenni azzal, hogy alapskillé válik a resiliance)
  • Kasadya
    #154597
    pont az a lényeg és a szar system,hogy AFKolással is ugyanugy néznek ki max van 2 hét különbség...na és?
    PVE is ugyanez ezekben a random raidekben és kb. 5-8 ember kajak nemcsinál semmit csak ablakból rányom a NEED-re ha esik valami ami neki kell:S ,mert egyábként a sorozatát nézi vagy csetel a haverjaival:P