166745
  • Camouflage
    #155614
    A csaladias hangulat es a jatektechnikai valtozasok kapcsolodnak egymashoz. Mig regen az egy szerveren jatszo emberek egymasra voltak utalva, ha elorebb akartak jutni (es igy akarva-akaratlan kozossegek alakultak ki - mindenki ismert mindenkit etc) most ez nem all fenn.

    A WoW jelen allapotaban egy single player jatek. Hiaba tunik ugy, hogy masok oldalan harcolsz az erosebbnel erosebb bossok ellen, vagy 20 masik jatekossal zaszlokat foglalsz - nem ismered oket. A gep random dobta ossze a csapatot es jo esely van ra, hogy soha tobbe nem latod azokat a jatekosokat.

    "De ha mar van egy kialakult kozeg" - a legnagyobb baj az, hogy nem alakul uj kozosseg. Meg ha guildben is van az ember leszarjak, hogy ki vagy es mit csinalsz. En mar vagy ket eve keresek egy olyan guildet, akikkel csak ugy jol el lehet lenni. Nem erdekel a progressz, ha lehetosegem van ra inkabb PvP-znek (azt is a guildemmel) - kevesebb maceraval jar (felkeszules, taktika ismerete, notorius keso/meg nem jeleno guildiek ismeros?). De mar azzal is boldog lennek, ha oten leulnenk fel orara horgaszni. Vagy tizen betamadnank az ellenseges fovarost (persze ennek garantalt kimenetele van) de nem, semmi hasonlot nem tapasztaltam.

    Nem tervezem, hogy megveszem a kiegeszitot, mert minek? A classok erosebbek lettek, csillogo uj spelleket, talenteket kaptak, a mobok is erosebbek. De barmi hasonlot tesznek a jatekba az nem valtoztat azon a tenyen, hogy a WoW jelen formajaban egy kiabranditoan ures es unalmas single player game.
  • PiszkosFred
    #155613
    Az a baj, hogy elbeszeltek egymas mellett, mert amig te a kozosseg felhigulasarol es a csaladias hangulat eltuneserol beszelsz, addig antgecc jatektechnikai elemekrol es mechanizmusokrol.

    Hozzateszem, 5-6 eve ugyanazzal a csapattal jatszok es raidelgetek (nemzetkozi guild, csalados emberek, nyugodt nyugdijas tempoju raidek, de ugyanugy takaritunk a kontent vegere, mint a hc guildek), ez nem valtozott amiatt, csak mert hetkozben a napi random hct vadidegenekkel huzom be xrealm emberekkel, vagy epp xrealmes emberek vagnak agyon a heti bg-n.

    Abban igazad van, hogy a guild nelkuli emberek es az uj jatekosok szamara mar a jatek szemelytelennek tunhet a sok random tars miatt. De ha mar van egy kialakult kozeg, azt nem bontja meg az xrealm es random lfg lehetosege.
  • antgecc
    #155612
    Megértem ezt az álláspontot is, de engem speciel (és sztem sok más játékost is) ez hidegen hagyott. Sokkal jobban örültem annak, hogy nem kell órákat, 10 perceket várni egy bg-re vagy insta runra. Az esetek nagy többségében semmivel se kerültem közelebb azokhoz a játékosokhoz, akikkel letoltam a napi Dm és Strat runokat, mint a mostani crossrealmesekhez.

    Ha van napi 3 órám játszani, akkor 3 órában játszani szeretnék, nem pedig 1 órát LFG-zni a channelen, 2 órát játszani. Oké, hogy sok esetben a mostani rendszerrel is sokat kell várni (dpsként), de legalább nem kell percenként a channelt figyelni és whispelgetni, hogy na bevesznek-e. Asszonyozhatok, tvzhetek, kutyázhatok és megjelenik az invite ablak.
  • ShaiHulud
    #155611
    /golfclap
  • ShaiHulud
    #155610
    amig nem volt xrealm addig minden serverenek megvolt a sajat, mar-mar csaladias communityje. bgsek ismertek egymast, pvesek is ismertek egymast mivel sokat instaztak egyutt trade channelen verbuvalodva. guildek is ismertek egymast, voltak kozos raidek, stb. most mivan bejelolod mit akars hova aztan osszedob a rendszer egy random valakivel, aki fele semmi erdekeltseg nincs hogy kommunikalj mert kovre ugyis tok mast ad be.

    lfg es xrealm szemelytelenne tette az egeszet a guilden kivul elet szempontjabol. de ezek szerint te mar akkor is csak a guildre voltal hagyatkozva.
  • Lazarus
    #155609
    Eredjetek vissza vanilla törtszeróra
  • Marfy
    #155608
    Így van, sokkal jobb volt lfgézni a trade channelen, vagy várni arra hogy hátha valaki online lesz a guldből, közben pedig semmit csinálni. Nem kötelező használni, most is lehet a "hagyományos" módon csapatot keresni.
  • ShaiHulud
    #155607
    lfg es xrealm baszta el az egeszet
  • kingofn00b
    #155606
    Ez teljesen így van. Egy sima HC dungeon boss Pl Jaina használ 5-6 különböző abilityt. Volt olyan raidboss, aki ennél kevesebbet használt.
    Vagy bézd meg az Alysrazor fightot, ami szerintem tankszempontból az egyik legjobb valaha volt boss.
  • antgecc
    #155605
    Nem a gyors szintezésre és nem is a lootokra gondoltam. A dungeon/raid rendszer sokkal jobb, hc/casual szintek, LFG, crossrealmek, questek hangulata, mountok, mount használat alacsonyabb szinten, bg-k, aréna, talentek, spellek, glyphek, stb, stb... Ezek mind sokkal magasabb szintre emelték a játékot. A gond csupán annyi, hogy idővel ezekhez hozzászoktunk, loot orientáltak lettünk, teszünk a hangulatra, csak a farmolás megy (content, gold, gear, mind1...), és ezért nem élvezetes már annyira, mint vanilla idején.

    A legelső end contenteknek pedig pont azért volt olyan jó hangulatuk, mert legelső end contentek voltak. Ennyi a varázsa. A mostani end contentek - valljuk be: sokkal látványosabbak, összetettebbek, több esetben nehezebb a tactic is. Mostani wowban néhol még egy hc dungeon boss is nehezebb, mint pl vanilla MC-ben 1-2 raidboss.
  • tigeroo
    #155604
    inkább maradjunk annyiban, hogy másabb volt. a gyors szintezés és a könnyebben elérhető loot nem feltétlenül jelent élvezetesebb játékot.

    az biztos hogy a mostani wow dinamikusabb (főleg szintezés terén), de azért valljuk be, a legelső end contentek hangulatát azóta sem tudták megközelíteni.
  • antgecc
    #155603
    Igen, de mitől volt a legjobb? Mert újdonság volt és nem játszották pisis Pisták. Ha tisztán a játékot nézzük, akkor a mai wow egyszerűen mindenben veri. A mostanihoz képest a vanilla egy nagy nulla. Sorolhatnám, hogy miért, de túl hosszú lenne.
  • DarkHorSe
    #155602
    Vanilla volt szerintem a legjobb, utana mar csak lefele ment a szinvonal :P
  • Marfy
    #155601
    A régi szép idők..., ha visszatérnének, 5 perc múlva menne az alt+f4.
    El hiszem hogy milyen menő ezt mostanában mondogatni, de először inkább gondolj bele kérlek.
    2005 májusa óta játszom a mai napig és a régi AV-n kívül az ég világon semmi nem hiányzik.
  • 1Darton1
    #155600
    És mi volt a nosztalgia oka?
  • Ozzyehh
    #155599
    Nosztalgiával töltött el a mai nap:) 2005 ben vettem meg a wow-ot
    wrath ban hagytam abba , ó régi szépidők:D
  • antgecc
    #155598
    Biztos, hogy lehet.
  • nab
    #155597
    ok kösz
  • Dr DeViLKiNG
    #155596
    A bannolásra értettem.
  • Zenszkij
    #155595
    márpedig ez kell hozzá, kérdezz rá bárhol
  • Dr DeViLKiNG
    #155594
    Hülyeségeket nem kell terjeszteni még mindig.
  • Zenszkij
    #155593
    Ezt nem szabad, mert bannolnak. Amúgy egy angliai közüzemi számlát, melyen szerepel neved és az ottani címed szkennelt állapotban.
  • nab
    #155592
    Hello, nem tudja valaki pontosan mit kér a support ha Magyarországról szeretném átváltani a Battle.net accomat Angliára?
  • Csabee
    #155591
    Sziasztok!

    Annak reményében kérem segítségeteket, hogy megérdeklődjem, lehetséges Normal RP Realm-ről, Normal Realmre karaktert transferolni és visszafele?
    Ezen felül vannak korlátozások transfer ügyileg serverek között? Arra gondolok, hogy normal és full server között engedélyezett a mozgás?

    Köszönöm előre is!
  • LaliK
    #155590
    Nekem semmi pozitív nem jut eszembe tört szerverekkel kapcsolatban.
  • Trugyo99
    #155589
    Sziasztok
    eléggé régi a video is és 3.3.5ös patchel készült:

    http://www.youtube.com/watch?v=0POwoLRpAyU

    kérnék egy kis véleményezést :)
    szivesen fogadok pozitiv viszajelzéseket de az építő kritikákon is elgondolkozok
  • Fehercsoki
    #155588
    Nekem aztán nem kell:D Pandát egyelőre kihagyom. Én még azt is meg merem kockáztatni hogy felére leárazva fog elkelni a vége.(még WotLK-ból is volt asszem hogy fél áron adtak pár példányt a megjelenés után pár hónappal, pedig akkor még vitték rendesen)
  • PiszkosFred
    #155587
    Nem hogy orulnel, hogy kivetelesen jutott neked. Ahogy Devil is irta, rakas klise es "volt meg raktaron tegyuk bele" cucc, semmi ertelme megvenni. Ennek ellenere persze el fog fogyni megint az osszes, es mindenki heppi a vegen.
  • Dr DeViLKiNG
    #155586
    Hát a tartalma egy kalap szar. Kevés már ez az artbook/zenecd/így készült anyag. Egérpad meg kell a halálnak. Igazán összedobhatnának már ilyen igényesebb CE-ket, mint néhány jobb játéknál láthattunk már.
  • Fehercsoki
    #155585
    Érdekes hogy nem fogy a CE, eléggé mellélőhettek ezzel a pandáriával, hogy még a fanboyok sem kapkodják el első nap...
  • PiszkosFred
    #155584
    Sot, volt anno rola szo, hogy az elso 1-2 kiegre ingyen upgradelhet az alapjatek? Valami remlik, de az biztos, hogy potom penzert be lehet szerezni a pandaig a teljes csomagot.
  • Sunrider924
    #155583
    Megvan a megoldas, SHAME on YOU BLIZZARD:

    I managed to get the 7 days by going on the same post as this but on the US site. Press the "claim my time" button, then it'll link you to EU and you should then get the option for the 7 days. Fixed it for me, hope I helped.
  • antgecc
    #155582
    Úgyvan. De nézz utána, mert csomagban kaphatók az előző kiegek eléggé kedvező áron.
  • Lazarus
    #155581
    ja
  • nab
    #155580
    Nem tudja valaki ha szeretnék wow -ozni megveszem a pandáriát, meg kell vennem az előző 4 játékot? Tehát összesen 5 játékot?
  • kingofn00b
    #155579
    Na, hogy értelmesen is próbáljunk kommunikálni.

    Szóval jön a panda. Szintezz fel 90-re olyan gyorsan, ahogy csak tudsz.
    Aztán nézd meg, milyen geart szeretnél. PvP vagy PvE
    MIndkettőnél a kezdéshez érdemes goldnak lenni.
    Ezt vagy a küldik közben tudod megszerezni, de grindeljen, akinek hat anyja van annyit, vagy a szakmáiddal.
    Ha gyűjtögetős szakmáid vannak:
    Az új kieg elején irdatlan pénzeket lehet vele keresni. Minden AH - huszár húzza a szakmákat, mint az állat, és több 10-100 ezer aranyat lehet akasztani ezekben a hetekben.

    Ha crafter vagy, akkor kicsit nehezebb szitu, mert vagy farmolnod kell a matokat (de ekkor lásd egy ponttal feljebb) vagy te fizetsz rengeteget.
    Viszont a gyártott cuccokat jó pénzért el fogod tudni adni. Lesz egy anyag, a mote of balance, ami BoP, és nagyon sok craftercucchoz kell. Ezt a pandas szörnyek dobják. Ezzel az AH-huszárok kicsit vissza lesznek fogva.
    Kér cuccot érdemes gyártani. A PvP – PvE kezdőszetteket vagy az item enchantokat (szakmafüggő)

    Aztán szerezz be egy olyan geart, ami már elegendő elkezdeni az arénázást (PvP) vagy a dungeonozást. (PvE) A dungeonok után jöhet a raidfinder. Nem igazán éri meg rengeteg pénzért BoE cuccokat venni, hacsak nem akarsz progresszelni.
    Emellett meg kell nénzi , hogy a kapott Valor/Justice pontokért hol tudsz rucit venni, mert a pandában ehhez már repu kell, nem úgy, mint Cata-ban.

    Szóval kb ennyi a gearelődés.

    Röviden: a jó cuccokhoz arany kell, vagy mat, vagy sok-sok dungeonkör.
  • Sunrider924
    #155578
    Lenne egy kerdesem, hatha valaki erti amit en nem: van ez az akcio. Belogoltam, kivalasztottam az accot es semmi. Tobbszor is ujra vegigmentem a proceduran, ugyanugy semmi, az account managementen azt irja hogy Frozen, akkor most van vagy nincs az 7 nap free game time?
  • picket
    #155577
    Reklámozod?
  • radical
    #155576
    Nem érdekel valakit WOWos billentyűzet?
  • antgecc
    #155575
    Imádom ezt a topicot, mindig érdemes ide visszatérni :)