166745
  • robotnyk
    #155857
    milyen manapság a healer priest élet, valakinek van tapasztalata?
  • Dr DeViLKiNG
    #155856
    Gondolom ezt a 7-8 milliót is onnan szedted, ahonnan a haldoklik a wowot, mert valóságalapja az nulla.
  • Fehercsoki
    #155855
    Folyamatosan csökken az előfizetők száma = haldoklik, az már más kérdés hogy még így is bőven megéri nekik.
  • DarkHorSe
    #155854
    7-8 millo elofizeto nem azt jelenti hogy haldoklik a jatek, swtor elofizetok szama csokkent 1.7rol 1.2re aztan egybol be is jelentettek a f2p rendszert. Wownal ez meg mindig nagyon messze van :D
  • PiszkosFred
    #155853
    Az a baj, hogy sarkitasz, dacbol szandekosan es provokativ jelleggel teszed. Nem zarult le korant sem a korszak, viszont igen, ez mar a zarora eloszele. De az a vicc, hogy meg a lassan veget jaro (de meg koran sem halott) jatekkal is milliok jatszanak, milliardos beveteleket hoz, amiert minden mas keszito az anyjat eladna.

    Abban igazad van, hogy a wow felett is eljart az ido, de csak az ostobak hiszik azt, hogy mindez egy pillanat muve. Boven van a jatekban meg 2-3 ev, ugy, hogy a maradek idejeben is olyan szamokat fog produkalni, amelyert olni tudnanak a tobbiek.

    Aztan egyszer csak vege lesz, ahogy minden veget er egyszer, semmi sem tart orokke. De barmennyire is mondod, vagy szeretned, vagy erolteted, sajnalatodra, ez a "veg" nem a pandaval jott el. Sokkal inkabb a kibaszott hosszu DS korszaknak, nagyon sok ideig nem volt uj kontent, az tobbet artott, mint a pandamacik.

    Hozzateszem, hogy szerintem a pet battle kurva nagy fun, a pandak is aranyosak (legalabb annyira mint a ketlabon jaro tehenek/kecskeemberek, farkasok, gnomok, stb) a "talent rendszer" vegre ertelmes, es konnyen varialhato, az uj zonak jol eltalaltak.

    (bar aki a sorfozde instat kitalalta, foleg a nyulas reszt, az tuti lotte magat a fejlesztes alatt)
  • Davidus
    #155852
    amúgy én az előbb meg akartam venni és toltam paypalról 35 eurót a battle.net balanszra.
    erre kiírja hogy ok de fel kell dolgozni úgyhogy 1-3 nap
    anyád!
    1-3 nap múlva már halott lesz a wow
  • Unknow
    #155851
    7-8 millió volt "csak" mindent beleszámolva amit beletudott kb 5-6 hónapos hír alapján. Nem értem miért olyan nehéz elfogadni a dolgot,hogy ennek is vége lesz egyszer. Ami úgy tűnik a MoP-al jött el.
  • Dr DeViLKiNG
    #155850
    Szeretnék én halott játékot üzemeltetni, aminek "csak" 10 millió előfizetője van.
  • Unknow
    #155849
    Most először van az,hogy ennyire nem érdekli az embereket a WoW. Nem feltétlen azért mert más játék van a képben...csak szimplán nem. Amikor azok a playerek se térnek vissza akik eddig egy start erejéig benéztek és játszottak. Tetszik, nem tetszik..pl az én guildem is így van vele és még pár ismerősömé is. Ez kb 60 ember. Nem sok, de ha itt van ilyen, akkor van máshol is. 7 - 8 év rohadt hosszú idő. Kitarthatnak a "lelkes rajongók", hogy minden rendben, de ez mostmár tényleg the end.
  • Davidus
    #155848
    wow halott! mindenki vegye meg a guild wars kettőt
  • Zenszkij
    #155847
    Mivel ők befejezték, ezért "haldoklik" a wow. Hát nem érted???
  • Dr DeViLKiNG
    #155846
    Nem, nem egy serveren van ilyen sor.
    Ezzel a 700k eladott példány meg már el lett magyarázva, hogy mennyi köze van a valósághoz.
    Ennyire nem lehet nehéz gondolkodni, vagy mégis?
  • TBTPumpa
    #155845
    Élt 8 évet (2004-2012)! Az is nagyon szép idő, főleg egy olyan játéktól, ami a csúcson tudott maradni eddig! Bár mostanra már rengeteg MMO jelent meg és persze, hogy nincs már rá akkora érdeklődés.
  • antgecc
    #155844
    Az, hogy van egy server, ahova esténként nem férsz be, az ég világon semmit nem jelent. Van egy rakás üres, kihalt server is, ami annak idején szintén népes volt, ne feledd.
  • Fehercsoki
    #155843
    Viszont a 700k eladott panda erre utal...
  • Unknow
    #155842
    Csak az nem látja aki nem akarja,hogy egy korszak lezárult... Ez van.
  • Dr DeViLKiNG
    #155841
    Nem tudom mi ez a nagy wow temetés. A 3-4 órás sorbanállás esténként kurvára nem erre utal. Meg a 30+ állandó online ember sem guildben.
  • Unknow
    #155840
    +1 ...de az a gond,hogy az már abszolút kiütött volna a loreból. Egyébként én kicsit örülök is ,hogy "meghal" a WoW meg kicsit szomorú is vagyok.

    Sokáig játszottam a WoWval, most GW2 van nálam is. Sajnos nem akkora előrelépés,hogy ez legyen a next-gen king. Az pedig nagyon nem lenne jó,hogy ha egy "prototípus" lenne az etalon. Mert lehet ezt úgy fogják majd fel,hogy a GW2 újdonságai és maga a játék ölte meg a WoWot, és ezért ezt kell teljesen másolni.

    Pedig itt csak egy nagyon kisiklott marketingről és designról (pandák, amik nekem is unszimpatikusak a WoW világába) és egy öreg játékról van szó. Az is csoda,hogy 8 év után valami elővesznek, nem ,hogy még mindig sikeres.
  • antgecc
    #155839
    Hát, egyéni véleményem: kicsit sajnálom, hogy ennyire kínai irányba mentek el a készítők. Annyira unom már, őket, hogy csak na. Sokkal többre becsülöm a japán népet, jobban örültem volna, ha inkább vmi szamuráj class irányába mennek. Meg ez a sok Xi, meg Chi név.... Blöá
  • Dr DeViLKiNG
    #155838
    A rejtőzködés nagymestere.
    Majdnem kiestem a röhögéstől a székből, ahogy néztem hogy próbál elbújni. :D
  • PiszkosFred
    #155837
    Hulye vagyok, kovetem az elszolasodat :D Szoval a panda kezdozona...
  • PiszkosFred
    #155836
    A monk kezdozona lenyegben egy szingleplayer 11. szintig, magyarazva, hogy ki mi merre hany meter. Szinte vegig phasing technika van, az inkabb a sztorirol szol, mint sem az multiplayerrol.
  • antgecc
    #155835
    Én annyival találkoztam. Nem /who -ztam, ennyit láttam.
  • LaliK
    #155834
    [URL=http://i1187.photobucket.com/albums/z389/tyrickwow/WoWScrnShot_092812_182920.jpg]"2-3 lélek ha kószál"?[/URL]
  • antgecc
    #155833
    Furcsa nekem, hogy a kezdő zónák mennyire üresek pár nappal megjelenés után. Azt hittem monk kezdő dugig lesz, 2-3 lélek, ha kószál... 85-ön ugyan ez a helyzet. Tudom, már sokan túl vannak ezen a részen, de előző kiegek kijövetele után pár nappal még eléggé tele voltak a kezdő zónák.
  • Wheyprotein
    #155832
    Ha Kotick valamin bukna és nem milliárdos lenne akkor is még milliomosnak számítana(nem forintban:S).
  • Hugh Hefner
    #155831
    es megjyegyzem anno ez is egy brutalisan kockazatos dolog volt, amit a blizzard csinalt, elojonni egy jatekkal, ahol az idod 70%-at grindelessel toltod, es meg fizetsz is erte, ki az aki erre azt mondta volna hogy, tessek, itt van annyi penz amennyit csak akartok. vannak meg ujitasok, mindig is lesznek, de finoman kell adagolni.
  • Hugh Hefner
    #155830
    a befektetok sem csak osztalekbol hanem arfolyamnyeresegbol is szeretnenek megelni, igy nyilvan a folyamatos novekedesre vannak beallva, amit viszont a jatek szelesebb korben elterjesztese tud biztositani. tul nagyra nott mar ez, ahhoz hogy szigoritsanak barmit is. azert az elejen ez a jatek is redvas sok idot es energiat igenyelt. nem a kottick a szemet, hanem ez a vilag igy mukodik, es ha nem o allna mogotte, valoszinuleg nem letezne mar a wow sem, nem hogy ilyen formaban, tetszik nem tetszik, hanem sehogy.
  • Fehercsoki
    #155829
    Skylanderst nem ismerem, CoD szar játék, WoW is szar, csak el tudják adni, de nem attól lesz valami jó játék hogy sokan megveszik. De részemről befejeztem a "vitát".
  • Dr DeViLKiNG
    #155828
    Hmm.. ha Kotickot csak a pénz érdekli, akkor olyan játékokat fejlesztenek, amiket megvesznek az emberek. Mivel az emberek nem vesznek szart, ezért akkor most hogy is van ez.
    Skylanders, cod, wow minden újabb résszel pénzügyi siker, de hát akkor nem lehetnek szarok.
    Mindenki nem lehet egy akkora pénzügyi zseni, mint ez a pali sajnos.
    Haters gonna hate.
  • PiszkosFred
    #155827
    Hja, hat akkor az irigyseg beszel beloled. Ketsegtelen, jo lenne annyi penzt keresni, mint ezek ott... Az a baj, hogy mindezzel egyutt a "mocskosul kurva sok" bevetel helyet meg igy is maximum a "kurva sok" bevetel kategoriaig esik vissza az eladas.

    8 ev alatt annyi de annyi penzt hozott mar a wow a konyhara, hogy azzal a magyar allamadosag visszamenoleg Matyasig ki lenne fizetve (tulzassal ofc). :)

    Ha az altalad emlitett uriember bukik, akkor ott minden mas is bukik, es ezzel megint ott tartunk, hogy a jatekipar lesz szegenyebb. Vigyazni kell, mit kivan az ember...
  • Fehercsoki
    #155826
    Nem GW2-zök és nem is WoWozok és mégis elvagyok. Nem szeretném, hogy eltöröljék a WoW-ot, csak mióta az izraeli kotick megkaparintotta a blizzardot csupa rossz dolog történt a WoW-val, és mivel neki a legfontosabb a pénz, megérdemelné hogy sokat veszítsen.
  • Caliph
    #155825
    ilyen az élet nézz meg egy fél hetes hiradót bármelyik kereskedelmi csatornán...megölte elütötte megkéselte stb...aztán meg csodálkozik az ember ha egy vizipisztolyra ráhívják a TEK-et
  • Hugh Hefner
    #155824
    a gw2 szerintem azért is tudott és mert ekkorát újítani, mert nem havidíjas. nem szívesen vált az ember havidíjas dologra, még ha ez is csak egy más szögből való nézés, az is hasonló összegre jön ki. és ahogy látom a gw2 jól felismerte, hogy nehéz versenyezni vmivel, ami a 4 kiegészítő alatt mindent belepakolhatott/kijavíthatott amit csak akart
  • PiszkosFred
    #155823
    Felejtsd el azt a szot, hogy ujsagiras. Kb 10 eve halott a fogalom.
  • LaliK
    #155822
  • PiszkosFred
    #155821
    Hat hja.

    A GW2 mert ujitani, es be is jottek a dolgok, elorelepes a wowhoz kepest, de nem akkora, amelyet egy ujkori mmo igenyelne. Nem ugrott akkorat a GW2-t a wowhoz kepest, de az ut az jo.

    Viszont a gond az, hogy a wow nyugdijba vonulasa utan, es picivel elotte is mar, egyszoval a kovetkezo mmo-k pedig a gw2-t fogjak masolni (pl a TES Online nagyon sok feature listaja megegyezik a GW2 fele megoldasokkal), igy aztan ugyanott fogunk allni, mint most. Egy unalomig ismert rendszer klonjai, apro valtoztatasokkal, amelynek az alapja nem wow, hanem gw. A forras mindegy is, az alternativa hianya a gond, most is.
  • Dr DeViLKiNG
    #155820
    Szomorú, hogy manapság az újságírás már másról sem szól, csak flamekeltés a nagyobb olvasottság miatt. Nulla forrásmegjelöléssel, vagy hivatkozással úgy hogy az ég világon senkinek nincs rálátása a digitális (és ez a több) eladásra csak a blizzardnak.
    Azért elérték, amit akartak a cikkel. Rögtön megy az ugyeénmegmondtam.
  • PiszkosFred
    #155819
    Azert csak ovatosan, mert ha a wowot eltorolnek a fold szinerol, ahogy te es a pokemonozo tarsaid szeretnetek, a gw2-n kivul nem lenne mivel jatszani. Mert barmennyire is kivalo a gw2 (tenyleg az!), egy ido utan arra is raunsz (a vilag legszebb nojet is unja valaki), es akkor mivel jatszol? Mert tobb mmo nincs, leszamitva 1-2 bebukott, vagy bebuktatott projektet.

    Es latva a mai gamer kozossegi igenyeket, a mentalitasukat, hangos kritikusait es a faszbuk generaciot amblokk (akinek nem inge, ugyebar), kutya kemeny feladat uj mmo-kent barmi maradandot is alkotni, tul nagy a kockazat...
  • Wheyprotein
    #155818
    Az a gond, hogy ameddig EA és társai próbálkoznak WoW klónt csinálni arra minek váltani? GW2 kivételével nincs értelme váltani egy koppintott játékra. Warhammer is nagy név volt egy F.O.S. szabványú kiadóval(EA) mögötte és meg is lett a vége. SWTOR esetében se tanultak az egészből csak egy újabb jó nevet húztak le a WC-n. Rift se lenne rossz de annyiban nem tér el, hogy egy mmo cserét megérjen. Azért nincs konkurencia mert a pénzéhes kiadók megélnek a konzolos játékaikból és úgy gondolkodnak mintha fifa vagy simns lenne ez is. Azért jobb SZERINTEM egy mmo mert PC-re csinálták meg és nem gagyi konzol átirat. És ez a nézet csak a Blizz-nél van még meg (most tény, hogy alulmúlták magukat).
    Tényleg nem nagy durranás ez a kieg de még mindig nincs jobb sajnos.