166745
  • WiLDoR
    #156103
    jah, ez sajna igaz, monk healer-rel a mana az egyik legnagyobb probléma, erre már én is rájöttem.
    mivel a gagyi life coon-on kívűl más omfg-lifesaver-imbaheal-phew-phew cucc nincs, ezért pikk-pakk ki lehet száradni SOothingM. + SUrgingM. spam-mal, ami bazira nem jó, mert ha kifókuszálnak egy dps-t, arra 2 sec alatt ki tudod égetni a teljes mana mennyiséget.

    valahogy úgy lenne optimális, ha:
    1. SOM több chi-t generálja channeling közben ÉS/VAGY
    2. SOM+SUM után automatice kapna a delikvens egy absorb shield-et, vagy hot-ot, vagy ilyesmi.
    3. meg kéne még vmi anticc skill, mert a fearből-stunba-onnan-silencebe-majd-megint-fearbe-silencbe-stunba-stb. valahogy nem kafa.

    eszetlen mennyiségű cc van jelenleg a játékba...
    de majd fixálják, dk-nak is kellett jópár hónap amig kiforrotta magát anno, itt se lesz másképp...
  • tigeroo
    #156102
    kár hogy a wow pvp alapvetően soha nem szólt az 1v1-ről:D
  • devlking
    #156101
    Azért érdekelne, hogy mikor volt az, amikor valami nem volt elkúrva pvpben.
  • antgecc
    #156100
    És szted ez rendben van? Arra próbáltam rávilágítani, hogy a Blizzard - hűen önmagához - megint csak nagyon elkúrt valamit, legalábbis pvp-ben.
  • tigeroo
    #156099
    de még arról sem lehet szó hogy felvan kapva a monk, egyszerűen újdonság, azért tolja boldog-boldogtalan.
  • devlking
    #156098
    Ha még közöd is lenne a játékhoz, de jó lenne. Lehet tudnád, hogy az összes healer ilyen jó kezekben, kivétel a disc priestet.
    De mondogasd csak a hülyeségeid, valakinek azt is kell itt.
  • PiszkosFred
    #156097
    Kezdeni kellene valamit magaddal, mert kezdesz nagyon befordulni...
  • jazzy
    #156096
    Próbáltam tegnap Discen 2v2zni, nem annyira gáz a mana még 2v2ben, de néha PS alatt eldőltem bizonyos kombók ellen mint egy zsák, miközben a mage próbált peelelni, de az első CC-t amit kaptak instatrinketelték és leburstoltek, mókás :D

    bm+feral, bm+warrior, bm+enha, ezek mókás kombók, asszem maradok a shadow + magenél :/

    Nem találunk viszont 3v3ra healert.. szerintetek az RMP lehet életképes?
  • antgecc
    #156095
    És akkor az egyszeri monk player kurvakeménynek hiszi magát, elégedetten dől hátra a székében, hogy ő mekkora jó játékos, holott csak egy elbaszott classal játszik.
  • batrab
    #156094
    Üdvözlet kedves MMO játékos!

    A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kutatóintézete az MMO (sokszereplős online virtuális világok, például a World of Warcraft, Everquest stb.) játékosokkal kapcsolatos kutatást végez. Ha játszol ilyen játékkal, kérünk segítsd kutatásunkat tapasztalataiddal és meglátásoddal, a kérdőív őszinte kitöltésével. A kérdőív 10-12 perc alatt kitölthető. Az adatközlővel kapcsolatosan későbbi azonosításra lehetőséget adó adatot nem tárolunk, a kérdőív kitöltése anonim és önkéntes. A kutatás lezárása után az adatbázis és az eredmények is elérhetőek lesznek a kutatóintézet honlapján: www.ittk.bme.hu.

    A kérdőív itt tölthető ki:
    http://felmeres.ittk.hu/index.php?sid=44718&newtest=Y

    Segítségedet előre is köszönjük!

    BME-ITTK, Rab Árpád
  • devlking
    #156093
    Monk egyértelműen nagyon király bgben. Arénában viszont sajnos megváltoznak a dolgok, miután 2 perc alatt 0 manan van az ember, ha nem tud elmenni inni.
    Vicces, amikor random bgn 5-6 ember ütöget, és nevetve ki lehet healelni őket. :D
  • WiLDoR
    #156092
    Az elmúlt pár napban volt 1-2 jó bg momentum, úgy nézem, ahogy szedi magára a gear-t a healer monk, úgy lesz egyre életképesebb.
    Elején úgy összecsuktak 1-2 mp alatt, hogy csak lestem, most már megfelelő tax-al akár a bm hunter burst-je is túlélhető :S

    Ma ráadásul voltam egy nagyrészt Silver River-es - ezúton is üdv nekik, ha olvassák -, meg innen-onnan szedett premade-del, ventrilo-s rategbg-n, hát komolyan mondom, vanilla wow óta - jah, az a régesrégi-honorfarm-premade-grp-időszak óta - nem voltam ilyen k*rvajó bg-be, mint ami ma volt.




    Amúgy healer monk nagyon bejövős, 1v1-be - warrioron, meg másik hasonlóan gearelt healeren kívűl - nincs ellenfél, szép komótosan mindenkit le lehet abálni 0 hp-ra.
    Windwalker is jó, de én csak questelni használom, pvp-re nekem túl törékenynek tűnik...de mondjuk ezt betudom annak, hogy szinte nuku gear van hozzá (most gyűlik)...

    Szal healelni jó dolog, kieg szórakoztató, bm hunter meg warrior még táp, de majd fixelik őket (is).
    Ennyi, jóccakát.
  • antgecc
    #156091
    A változatosság gyönyörködtet. Aranyszabály :)

    Én pályafutásom alatt 60%ban healeltem, 30%ban tank és a maradék 10 dps. Nem véletlenül. Számomra dögunalom a dps-elés.
  • Zenszkij
    #156090
    csak saját group és mint a vanillában oda kell repülni insta elé
  • ddany7
    #156089
    már én is ott tartok, hogy egy warrit szintezek, hogy tudjak tankolni, és amúgy nekem tetszik is a tankolás, sokkal jobban bejön, mint a healelés... bár lehet hogy csak azért mondom mert eddig elég sokat healeltem, tankolni meg semmit.
  • SuLtAN17
    #156088
    Dungeon challange modra lehet random jelenteni vagy ahhoz fix guild grp kell?
  • tigeroo
    #156087
    köcsög doomhammeres piszok pala most bubiban elhappolt előlem 1 veint, fuck that shit, megyek olvasztgatni:DDDD
  • devlking
    #156086
    525-ig ki se kell mozdulni ah mellől miningal.
  • tigeroo
    #156085
    de így legalább megvan a régi kompetitív gathering pikantériája:D

    amúgy, talán ezis az oka annak hogy a herb skill nálamis durván elhúzott (ahogy észrevettem a mininget többen szintezik)
  • PiszkosFred
    #156084
    Ez ketsegtelen. Xrealm zonak elott peldaul barmelyik gathering szakmat seperc alatt felhuztad, ha mentel egy-egy kort valami "kihalt" zonaban, swamp of sorrow, winterspring, vagy pl silithus, ahova az ember be nem tette a labat 3-4 eve. Vagy outland eseteben blade's edge mountain/netherstorm, ahova nem nagyon jart senki, leven 68-at mar meglepted legkesobb nagrandon, es huztal tovabb Northendre, vagyis csak rad vart a sok adamantite vagy khorium ore. Na ennek vege, szinte ugy kell vadaszni neha a nyersanyagra, mint anno egy fullos kezdo zonaban. Monkot szintezve en is csak neztem, szokatlan volt, hogy valaki "lenyulja" elolem a cuccot, aztan megint, aztan megint... hiaba, a regi jo kis korutak es szintezo rutinokba most mar globalisan is beleszolhat mas alt, nem csak a sajat serverrol.

    De persze ez csak aprosag, max par oraval tart tovabb elerni azt a kivant gathering szintet.
  • tigeroo
    #156083
    ma farmoltam fel iron oret hellfire peninsulán (régi szép idők!), és volt olyan köröm amikor konkrétan 1-et nem találtam(!!)
    aztán belefutottam egy dragonblight realmos csókába, őis nagyban bányászkodott...
    szóval ez szerintem eléggé az xrealm hátránya.

    aki meg eddig fikázta a pandariát: énis most szembesülök döbbenve azzal, hogy a játékosok nagy része átlag 1 éve játszik a wowwal kb (szóval még sokszor nekik a woltk is kimaradt), szóval ez van srácok, ez már tényleg nem az a wow mint régen, de én nem hátrányként fogom fel, sokkal dinamikusabb a fejlődés, élvezetesebbek a dungeonok, több a timesink lehetőség a farm mellett (farmmenedzsment pl., ésatöbbi flashjáték-wannabe apróságok)
  • Sorbon
    #156082
    WTB lvl 25 Guild Arathor - Alliance
    Ez az elso topicom itt, ugyhogy kerlek legyetek kicsit turelmesek es elnezoek, ha valami baleksagot kovetek/kovetnek el. Koszonom. Arathoron Alliance oldalon erdekelne a dolog. Fizeteskeppen adhatok ingame goldot (Vagy real life zsetont, ha nem illegalis). Tobb konkretumot nem adok meg egyenlore magamrol (biztonsagi okokbol) - csak tudni akarom, van e egyaltalan valaki, aki rendelkezik plusz accounttal.... Kerlek irjon ide, aki tudna segiteni, es ha van sok jelentkezo, megadok tovabbi infokat is live-kommunikaciohoz, hogy a pontos reszleteket letisztazhassuk.... Tovabbi szep estet! Az egesz a guild skillek miatt fontos. A Guild Acchik annyira nem lenyegesek - termeszetesen minel tobb vab beloluk, annal jobb. :D





  • tigeroo
    #156081
    nekem meg a resto sámán már évek óta ami leköt. semmi más. szal kinek mi jön be, hálisten van repertoár amiből lehet válogatni.

    (amúgy a vo'jak bossfight mekkora fless, tiszta tower defense volt dobálgatni az útjukba a cuccot, szal jók az új dungik is, annyi hogy a hour of twilight instáknál elszoktam az ilyen hosszabb menetektől)
  • Unknow
    #156080
    Pedig ha valami miatt jó volt a WoW az a tankolás. Igazából szerintem aki normálisan végig tankolta a contenteket az egyszerűen képtelen mást játszani. Nem azért mert annyira elhülyülne, csak tanknak lenni mindig a legszórakoztatóbb.
  • Tatyla
    #156079
    pedig én hogy imádtam DK-val tankolni,még a lockomat is hanyagoltam miatta teljesen pedig az volt a mainem...
  • robotnyk
    #156078
    én egy paladint 80ról húztam fel tanknak SoR boost után, nem nehéz valóban, csak nem igazán jön be a szerep, szóval most inkább a pappal foglalkoznék. 90-en ugyanez van?
  • PiszkosFred
    #156077
    Sajnos igen. Megint ott tartunk, mint sok eve mar, hogy tank a legnagyobb hianycikk, igy dpskent 20-25 perc a que, healerkent meg 10-15. Tankkent ertelemszeruen instant, szinte vegig 14-tol 90-ig.

    Az a vicc, hogy a tankolas eddig sem volt egy nagy muvelet, de a pandaban meg tovabb konnyitettek a tankok dolgan, es nagyon hulyenek kell lennie ahhoz a tanknak, hogy befuccsoljon miatta(!) a group. Es megis, ennek ellenere nagyon kevesen speccelnek tankra...
  • robotnyk
    #156076
    ez komoly? értem én, hogy csak normál, és két insta fér bele 85-87 között, de ez azért meglepett. tegnap este ugyanez volt.

  • picket
    #156075
    Sosem állítottam az ellenkezőjét, sőt.
  • tigeroo
    #156074
    spirit of harmony-ból hogy tudok legjobban pénzt csinálni ha nem vagyok crafter?
  • antgecc
    #156073
    Attól, hogy nem ők fosták a spanyol viaszt, még lehet jó is a dolog.
  • PiszkosFred
    #156072
  • picket
    #156071
  • PiszkosFred
    #156070
    Ko papir ollo is jo hasonlat, de szinte barmilyen kartyajatekhoz is hasonlithatod a rendszert, amikor is latod, hogy az ellenfeled mit "dobott", es arra te a kezedben levo X darab kartya alapjan reagalsz, es gondolkodsz, mit dobsz. Es mindezek utan jon a random faktor :)

    Nincs feltalalva a spanyol viasz a PB rendszer miatt, de igazan fun idotoltes tud lenni, foleg amikor random emberek ellen harcolsz az "pb lfg" rendszer segitsegevel. A tobbi "pve" harc aranylag kiismerheto, az inkabb csak gyakorlas/szintezes es pet szerzes/befogas miatt erdekes.
  • tigeroo
    #156069
    hagyd, most valaki a sakkot sem tudja értékelni, azis ugyanígy körökreosztott játék:)
  • Bigpigrib
    #156068
    A PB több dologból áll.
    Nemcsak az achievementek miatt.
    1, gyűjteni -minél több olyan kisállatot, ami legalább rare(kék) színű
    (Jobbak a tulajdonságai)(van olyan ami nehezen megszerezhető -még adonnal is -mert csak nyáron, vagy a nap bizonyos időszakában jelenik meg -és 10+n játékos várja)
    2, megütköztetni egymással, tényleg taktika (3 peted van, és harc közben cserélgeted, vagy nem cserélgeted, vagy nem tudod cserélgetni, mert épp egy pók lehálózott)
    Mert pl macskával egy patkányt nagyon szépen le lehet nullázni, de ugyanaz a macska vígan elfüstöl egy sárkány ellen:)
    Kisállatos: Kő Papír Olló
  • Bigpigrib
    #156067
    Ezek csak erre a játékra élnek, Irw más a program:)
  • robotnyk
    #156066
    kösz a tippet, staffot meg is vettem
  • tigeroo
    #156065
    mert körökre osztott az egész és taktikázni kell
  • maniac001
    #156064
    Én nem pandázok, cata-ban iszálltam. De néztem videot erről a pet battle-ről. Valami elképsztően gagyi semmilyen fosnak láttam. Valaki mondja már el mi a jó abban hogy nézed hogy egy kukac meg egy csirke lökdösi egymást? komolyan érdekel.