166745
  • antgecc
    #156183
    Na, ez a szomorú, hogy manapság ez nem trendi. Egyébként pedig wowban megcsinálni ezeket, mellé a gépies farmok, repu húzások, ugyan úgy sok időt vesznek el mindamellett, hogy ezeket a "kötelező" dolgokat, nagyjából senki nem élvezi. Ezeket muszáj megcsinálni karakterünk fejlődése érdekében.
  • Fehercsoki
    #156182
    Igen csak ezek elég időigényes dolgok, egy mmo-ban pedig pont akkor csinálhatja ezeket amikor akarja és még mutogatja is mindenkinek, IRL viszont ki dicsekedne azzal hogy milyen szép paradicsom nőtt a kertjében?
  • antgecc
    #156181
    Mi lenne, ha otthon raknál rendet, rendeznéd be a lakást/szobád, esetleg nevelnél paradicsomot a kertben vagy sütnél házi kenyeret, minden szar állományjavítótól mentesen? Dehát minek is tennéd, ha mindezt egy mmo-ban is megteheted, nem igaz?
  • picket
    #156180
    Ha babaházasat akarsz játszani, akkor babaházasat játssz!
  • maniac001
    #156179
    Az ilyen minijátékok mint ez a farm dolog szerintem nem rossz ötlet. Kicsit talán jobban "otthonodnak" érezheted a világot, ha nem csak démonhercegeket kell levágni minden nap, hanem van egy saját kis kerted pl. A Rift is nagyot lépett ezzel a housing dologgal, és szerintem ez, vagy ilyen dolog minden MMO-ban csak jó irányba viszi a dolgokat. lehet berendezni, csinosítgatni, esetleg bővíteni, vagy amit csak a készítők belepakolnak. Jelenleg GW2-t tolom, de nagyon jó lenne ott is egy housing rendszer. Nem tudom terveznek-e ilyet, nincs szó róla. De a wownak nagyon jót tenne szerintem.
  • devlking
    #156178
    Nyuszi
  • PiszkosFred
    #156177
    Azert csak ovatosan az ilyen kijelentesekkel. A nyulak komoly ellenfelek...

  • devlking
    #156176
    A legfontosabb inkább ebből az, hogy ez egy remek tesztje a player/guild housingnak, ami valószínűleg így következő kiegben jön (vagy előbb, mert ez igen nagy húzó feature lenne patchben).
  • Zenszkij
    #156175
    Arról nem is beszélve, hogy ez a farm azért nem 5 perc, hanem 15 és nap mint nap gyomlálni igen kiakasztó. Ráadásul elültetsz valamit támadnak a "vér"nyulak, akiket le kell verni, és elárulom nem one hit. Egy olyan karakterrel aki, kinyírta Illidant, letaszította a trónról a Lich Kinget, a tenger mélyére száműzte Deathwinget nyulakat kell ölne. LOOOOL
  • antgecc
    #156174
    Így nézve jó dolog. Ami miatt borzalomnak neveztem: ijesztő, hogy milyen irányba kezd elmenni az mmo-zás. Mindenféle csodálatos dolgot beleraknak a játékokba, amit esetleg az életben is csinálhat az ember, csak mondjuk az úgy nem fun. Meló után haza megy az emberfia, leül a gép elé, farmol, repuzik, szakmát húz, kertészkedik, szobát rendez be, családot nevel (másik játék). Telnek a hasznos órák nap, mint nap. Az életük nagy részéből pedig egy hatalmasat harap ki a haszontalanul eltöltött idő vasfoga. Nem feltétlen azzal van baj, amit csinál az ember, hanem hogy, miről marad le miatta.
  • tigeroo
    #156173
    nekemis teljesen tetszik. flashjáték wannabe apróságok, de van amikor csak erre van időm (valamikor fél-1 óra csak így estére) teljesen kikapcsol ezis. viszont sajnálom hogy a valor cap-et így húzták meg (nameg hogy a dungi és raidhez is ennyit kell napizni tokenek miatt)
  • White QVAS
    #156172
    Akármennyire hihetetlen, a képen látható frakcióval a legkönnyebb napizni, emellett a legértelmesebb dolgokat adja nap mint nap. Ültethetsz olyan növényt, ami szakma alapanyagokat ad, ha leszeded, vagy simán ülteted a zöldséget/gyümölcsöt, ami jó cookinghoz, vagy eladhatod horribilis áron az AH-ban, mert az emberek nagy része lusta ültetgetni.

    Tegnapi termést 490 goldért adtam el, úgy gondolom napi 2 perc munkáért nem rossz. Szóval még mindig több értelme van, mint a legtöbb egyéb repuzható frakciónak.
  • Warden
    #156171
    Valóban az?Egy repuzható frakció aminek talán a leggyorsabbak a napi questjei, továbbá 16 slotba miner-herba-enchant-cooking-craft matsot ültethetsz és kb megvan 5 perc alatt.Jah és a legfontosabb!Nem kell csinálni.Több értelmét látom mint teszem azt a serpentes frakciót, ahol ugynúgy napi questelhetsz és exalteden vehetsz egy sárkánygyíkot.Majd miután megint van még egy mountod és exalted vagy a környékükre sem mész.

    Összeségében amennyire ózkodtam én is ettől a kiegészítőtől, azt kell hogy mondjam kimondottan jó lett.Legalábbis a cataclysmhoz képest mindenkép előrelépés igaz az nem kunszt,szerintem az volt a játék mélypontja.A raiderektől a pvp mániákusokon át a teljesen casualokig kiszolgál mindenkit ez a kiegészítő.
  • antgecc
    #156170
    Borzalom.
  • maniac001
    #156169
    Még hogy nem kell a wowban farmolni
  • White QVAS
    #156168
    Igen, amint belépsz a farm területére, mintha egy phasing váltás lenne, a sajátodra vált.
  • flashpointer
    #156167
    és hogyan van emgoldva hogy midnenkinek saját van, mint az insták?
  • devlking
    #156166
    Fullos farm :)
  • tigeroo
    #156165
    nizuano temple-ben lehet venni már honoreden is igazad van, mostmár rájöttem énis:)

    aaaww, még mindig maintenance van! nemigaz:D
  • devlking
    #156164
    Ezt a baromságot én sem értem minek kellett berakni..
  • Bhalage
    #156163
    nomen est omen
  • White QVAS
    #156162
    Attól függ, mit szeretnél kivenni. Van amihez Honored, van amihez Revered kell. Honored alatt nem adnak semmit tudomásom szerint. Klaxxinál és Golden Lotusnál exalteden kapsz egy quest reward epicet. A többinél nem tudom, hogy igy van-e, odáig még nem jutottam el.

  • shaba23 #156161
    Lehet virágot szedni, meg bányászni is...
  • tigeroo
    #156160
    és van olyan pandás frakció ahol nem kell magas repu szint a valoros cuccokhoz?

    kiakasztó ez a 3ezres valor cap, annak függvényében hogy még csak friendly vagyok a daily questek által, de már lassan 2000/3000 a valorom...

    (a heti 1000cap még hagyján, azt úgyis épphogy elérem mindig resetre)
  • Myselor
    #156159
    ismerős érzés.:) tudni kell abbahagyni valahol.nekem is megtörtént.még jó hogy nincs meg a panda.talán majd valamikor visszamegyek én is.
  • kingofn00b
    #156158
    Tuzdom, hogy ez a lényege. Szép volt, jó volt, nagyon-nagyon szerettem, és mindig is jó érzéssel fogok visszagondolni rá. Sőt, lehet, hogy egyszer majd vissza is megyek játszani, de most egyenlőre ennyi elég volt belőle. Ez nem a játék hibája, az most is teljesen okés, egyszerűen kijátszottam, ami nekem benne volt.
  • tigeroo
    #156157
    ez a wow lényege, halló. amúgy lehet már powerlvl-inget venni vmi 80-100k goldokért:D
  • Susarc
    #156156
    én is hasonlóan vélekedtem a múlt héten....totál értelmetlennek látom,hogy kimaxolom a karit eredményeket érek vele el /aréna RBG/ aztán a peccs után megint lófaszjóska vagyok és kezdhetem előröl szedni a geart...ez egy véget nem érő haszontalan körforgás....amit párszor már végigjártam ugye:)) kb. ennyi volt nekem is.
  • kingofn00b
    #156155
    Én bevallom férfiasan, feladtam...ekezdtem szintezni, de a tököm tele lett. Ugyanazt csinálni folyton, és állandóan a nulláról kezdeni...hát a f@t...
    LK-ban kimaxoltam a karit, farmoltam orrvérzésig, repuk, minden megvolt. Toltam a mountért a napikveszteket, behányásig, annyira utáltam Argent Tournementet. Aztán kifarmoltam a 100 mountot, meg a 100 petet.
    Aztán eljött a Cata, és újra kvesztelés, repuzás, farmolás, gearelődés. Több száz insta run, raideg, BG-k, aréna.
    Aztán jött a Fireland, ismét repuzás. Aztán DS, ismét kvesztelés, raidfarm, BG-farm, Aréna farm...
    Hát a lóf@szt fogom még egyszer a nulláról kimaxolni a karaktert. Minek, bármikor újra tudom kezdeni, úgyis mindig lenullázódik a kari...
  • Susarc
    #156154
    jaja hiába rested ,baszom sok XP kell a szintezéshez:S:(
  • WiLDoR
    #156153
    nemtom miért nem tudják megoldani a resource rendszert (SoH, valor, justice, honor, stb.) úgy, mint pl. a dio3-ban, hogy közös pool-ból gazdálkodik az összes karakter...nagyon jó fejlesztés lenne -.-

    btw tud valaki olyan RBG guild-ről (főleg ragnaros-on - alli/horda oldal mindegy), amelyik komolyabban is foglalkozik az RBG témával?

    belemerülnék komolyabban a témába egy tank/dps/healer monk-kal, mivel raid már nem igazán érdekel, meg a munkabeosztás sem teszi lehetővé, s még mindig azt mondom, hogy egy jó parancsnok által koordinált bg meccsnél nincs jobb szórakozás a wow-ban...
    (anno még vanilla-ban bloodpanther vezetésével voltak nagyon jó meccsek, azóta is visszasírom azokat)
  • WiLDoR
    #156152
    ezt a daily work, akarom mondani questelés dolgot én sem értem, ennyire kár erőltetni a témát.
    én pl. exalted-ig kihúztam a frakciókat, de mióta 1-1 frakció meglett exa, azóta rájuk sem néztem.
    meg nem is érdekel...

    amit sokkal nagyobb gáznak érzek, az a spirit of harmony-s faszság.
    most fel kéne húznom a lock-om, hogy legyen elég SoH, hogy megcsinálhassam az inscriptoros fegyvereket, de a szintezési process igencsak elakadt 86-on, még rested-del is tele van vele a fa**om a szintezéssel, meg a mob öléssel, pedig még talán ez a legélvezetesebb formája a SoH gyűjtésnek...de nincs rá energiám nekem sem.

    bőven elég 1 napra a monk-ot is menedzselni...
  • White QVAS
    #156151
    Az sem mindegy hogy hova rak be, meg nem biztos hogy megöltünk minden mobot. De még ha 5% is, nekem akkor is kevés a ráfordított időért, inkább questezek, ami valamivel változatosabb. De egyéni vélemény.

    A repuzásról meg oldalakat lehetne írni, mind pozitív, mind negatív oldalról, ha lesz egy kis időm, megpróbálom megfogalmazni vegyes érzéseimet ezzel kapcsolatban. :)
  • ddany7
    #156150
    micsoda? én más játékkal játszottam? :D 2-3%? nekem még 89en is 5% simán jött egy instából nem resteden, bg meg volt,hogy adott 2 milla xp-t.
    amugy ezzel a repuzassal nem ertem mit akarnak elerni,tekintve hogy hangsulyozza a blizz hogy ez casual jatek mar inkabb, meg hogy a casual playereket tamogatjak
  • White QVAS
    #156149
    Ja, tekintve hogy utolsó pár szinten egy full insta clear kőkemény 2-3% xp. Legjobb esetben. Első karival amit 90ig toltam, nem jelentkeztem be 1 instába sem, és csak Krasarang Wilds maradt ki, a többi területen az összes questet megcsináltam mire meglett a 90.

    A repuval meg úgy vagyok, hogy mikor kedvem van, letolok pár napit, aztán majd valamikor úgyis összejön az exalted. Van rá egy kiegnyi időm, minek sietni.
  • devlking
    #156148
    Mondjuk én nem értem miért kell ráeröltetni az emberre a questelést. Dungeonben is meg bgben is gyakorlatilag 0 xp jön. Altoknál is milyen kurva élvezetes 600 questet végig csinálni megint...
  • White QVAS
    #156147
    Gondolom 90-re te is questekkel húztad. Mivel előtted kérdezték, hogy valaki nem-e húzná fel a kariját, arra irtam, hogy questekkel gyorsan lehet haladni. Aztán ha később repuzni akar, akkor már felveheti a napikat is.

    Próbáltam hogy csak instában húzom, az 5. run után elkapott a hányinger, tekintve, hogy az elején kőkemény 2 insta váltogatta egymást.
  • 1Darton1
    #156146
    Naponta egyszer +270 honor.
  • Susarc
    #156145
  • devlking
    #156144
    Már akit érdekel a repuzás. 1 hónap után nekem még mindig ugyanott van, ahol 90-re érkezéskor.
    Sőt még csak egy darab heroic instában sem voltam.