166745
  • jazzy
    #156586
    Megraktam mindenkit world pvpben az slsl lockommal addig, amíg nem jött egy full void sphere-re gemelt idióta akinek akkora resistjei voltak, hogy nem sebeztem :D
  • Fehercsoki
    #156585
    Én a nagy szintek király is voltam az SL-SL warlockommal:D (S1-S2-S3 eleje)
  • tigeroo
    #156584
    jah ott még te voltál a kis szintek királya. badass / sétában járkáltál, mindenki megcsodálta WC, DM-ből szerzett cuccaid, olyan hogy "main" még nemis nagyon volt, vért izzadva lett meg nekemis valami 3 hét alatt a lvl 20.

    mondjuk én már elég post-1.8 wowos voltam, emlékszem pont BC fellövésekor lett meg a lvl 59 első karimmal (ütömvágom nevezetű tauren hunti bloodscalpon )
  • Fehercsoki
    #156583
    Hú én emlékszek volt valami kék szett wailing cavernsből, minden leather cuccot viselő karakteremnek összeszedtem mire lvl 20 lett:D Jobb érzés volt azt megszerezni mint egy mostani epicet=/ De jó is lenne újra játszani=/
  • Prody
    #156582
    Nyilván az ember akkor játszik egy jót, ha van ideje és nem üldözi a munka állandóan. Mai wowban munka mellett is simán játszik az ember, régen nem biztos hogy megengedhette magának a 2-3-4 órás runokat. Questelés is lassabb volt sokkal...
  • Prody
    #156581
    Régen is lehetett jót játszani, csak a mai igénytelenség, yolo, swag, douchebag divat ezt diktálja :D
    Az hogy full epic... pfff... szart sem ér...
  • Fehercsoki
    #156580
    Bizony, ez így egy mmorpg-nek nevezhető valami volt, most viszont nem is értem miért van minden leegyszerűsítve, az a cél hogy mindenki full epic legyen vagy hogy mindenki játsszon egy jót?
  • Prody
    #156579
    Nem arra utaltam.. A kommunikációra. Régen is megbeszélték ingame. Lehet látni, hogy random emberek beszélnek egymással kevesebbet. Ha játszottál régen, tudni fogod, hogy ég és föld ez a része is. De mostmár mindegy..

    Nem sírok, egyszerűen hiányzik a "jó". De lehet, hogy ebből az easymode-ból nő ki az ember. Mégis 5-6-7-8 éve volt..

    Toltam egy RFK-t, 2-3 óra volt a run. Wipe-oltunk is, és tudjátok a Barrens run az milyen ;) Na ez teszi izgalmassá, hogy tudni kell játszani, türelem kell és sokkal erősebb minden mob. Először is oda kell menni a dungeonhöz + questeket össze kell szedni... És ez nem egy raid volt. Régen a casual player egy dungeonra úgy készült, mint manapság egy raidre... Ha ezt raidnek hívhatjuk! Imádtam :D

  • s0n1c
    #156578
    Viszont sírni egyszerűbb, meg trendibb, hogy szarazegész.
  • kakaoskalacs
    #156577
    Én pl mindig torkedek a kommunikaciora lfg-ben dungeonokben sokszor marha jo arcokkal dob ossze a jatek .
    Azt bevallom en sem szeretem mikor meg koszones sincs csak rohanas az egesz.

    Most meg egyenesen megszerettem a daily quest repuzast es sokkal jobb az ,hogy ha raid van az csak 2 oras mert sosem szerettem a gep elott megrohadni , lichkinget is cataclysmes gearel vrtuk agyon 10perc alatt.

    Van meg olyan lehetoseg a ajtekban ,hogy leallitja az xp szerzest azthiszem regebben volt en mindg ugy maxoltam ki a zonakat.
  • r4pt0r
    #156576
    Csak a blizzt nem az sg topic pörgés érdekli hanem az előfizetők száma. Itt azért nem beszélnek már az emberek, mert minek. Megbeszélik a játékban.
  • picket
    #156575
    Ja igen, alapvetően a fizetésképes emberek tudnak szolgáltatásokat igénybe venni úgy, hogy az a szolgáltatónak hasznot is hajtson. Esetleg a szüleik, csak az wow-nál kérdéses, hogy meddig finanszírozzák csemetéjük kockulását.
  • PiszkosFred
    #156574
    Hat regebben tenyleg porgot. De ennek mas okai voltak:
    - uj volt a jatek, es mindenki csak pislogott es az allat kereste lepten-nyomon
    - Wildor ujabb kasztot tesztelt, es intezett "nerf XY" szonoklatokat
    - Crassust vagy agyonvertek, vagy o vert valakit agyon BG-n, esetleg osszefutott egy noob bandaval, es azokra akadt ki.
    - Devil tesztelgette az aktualis ptreket es a betakra is mindig bejutott, majd irta az infokat, a tobbiek meg reagaltak ra
    - esetleg megjelent "emese", es msn azonositokkal bombaztuk...

    Csak kozben eltelt par ev. Ami a WoW startjakor 2004 oszen a beta idejen, vagy 2005 februarjaban az eu premieren ritkasagnak szamitott, az manapsag mar a csapbol is folyik. Annyi mmo van a piacon, hogy nem tudsz ujat mondani, regi wow-s es L2, AO, stb jatekosok kisujjbol kirazzak, rutinbol nyomjak a mai uj mmo-kat, az uj jatekosok pedig mar a google generacio szulottei, az anyatejjel ittak magukba ezt a tudast.

    Szivesen nosztalgiazok en is egy-egy sor mellett regi ismerosokkel ha ugy adodik egy szepnek latszo korszakrol, millionyi sztori, legenda, megtortent vagy megtortentnek hitt sztori szokott elojonni a gondtalan suhanc eletunkbol (vagy akar, hogy topiknal maradjunk, vanilla wowos korszakbol), de ezek pont attol szepek, hogy megismetelhetetlenek. Jo roluk beszelni, visszagondolni ra, rohogni rajta vagy magunkon, de visszamenni es ujra atelni, lehet hogy elrontana az egeszet. Inkabb maradjon meg szep emleknek, meg akkor is, ha az ido szepitette meg esetleg...
  • Prody
    #156573
    És a másik... ma egy analfabéta is végigjátssza, full epikkel raidel. Mivel mindent eléd raknak, el sem kell olvasni mi micsoda. Konkrétan mikor Catáztam, egy büdös játékossal sem váltottam szót, egyrészt mert tudom, hogy senki sem beszélget, hanem komoran végigrushol mindenhol. És nem is kellett. Régen szükséged volt rá, hogy kommunikálj, vagy lvl 30 előtt feladod... Szerintem. Úgy élvezetesebb amúgy.
  • Prody
    #156572
    Bár nekem volt időm, nekem ez hiányzik. Küzdeni kellett a célokért (A játékban). Lehet ha dolgoznék, akkor nem igy látnám, mert nem lenne annyi időm.
    De lássuk be. Nézd meg a topikot mennyire pörög most, és régebben... Ég és föld... Lehet mégis izgalmasabb volt?
  • PiszkosFred
    #156571
    Azert lassuk be voltak hatranyai is, mielott teljesen elvakit a "regen minden jobb volt" feeling. Maraudonba elmenni Allykent, summonstone/port nelkul, ugy, hogy az oras seta kozben ne cserelodjon le haromszor a teljes party, es ne kelljen varni valakire meg 20 percet, mert eltevedt/megoltek, mar maga ez kihivas volt. :) Hat ez nem hianyzik... Ennyi idom mar akkoriban sem volt, nem hogy most.
  • Prody
    #156570
    Semmi baj nincs ezzel, nyilván mindenkinek más tetszik, pl. én nem értek veled egyet a Wow-val kapcsolatban :) Egy játék mechanikája arról szóljon, mint régen amilyen a Wow volt... lentebb soroltam pár példát, de mindenki tudja, aki játszott.
  • Prody
    #156569
    Én se vagyok annyi, mégis felnőtt fejjel élvezem most is... Mivel más nincs :) És a régi "emlékeket" visszahozza valamennyire... Konkrétan összehasonlíthatatlan a mai Wow-val. Nekem semmi élményem és emlékek sem fűződnek Catához. Mopot meg sem vettem, nem érdekel. De hát visszacsinálhatatlan és sose lesz többé olyan. Érdemes olvasgatni ezt, nekem konkrétan ez hozta meg a kedvemet...
    link
  • PiszkosFred
    #156568
    Nekem pl most jobban tetszik a mostani "CSI: Westfall" sztori VC lanyaval, mint ami volt korabban az apja idejen. Eltelt 8-9 ev, valtozott a vilag, egy uj generacio szuletett meg idokozben, valtoztak a jatekmechanizmusok es a szokasok is. Mar nem eleg az, ami eleg volt anno. Ahogy Petofi sem gyalog menne iden Pestre 4-5 nap alatt, hanem felulne egy IC-re es megjarna 2 ora alatt.
  • tigeroo
    #156567
    énis csinálnám de már nem vagyok 16, kívülről fújom az egészet már, szép emlék (konkrétan mostis beszélgetek 1 ismerősömmel a régi wowos élményeinkről) de ennyi, öreg vagyok én már ahhoz hogy disznókat öljek napokig
  • Prody
    #156566
    Én megint végigcsinálom és jobban élvezem, századjára is. :) A nosztalgiázás mellett... legjobb

    (reklám helye)
  • tigeroo
    #156565
    azért oké hogy nosztalgikusan gondolunk ezekre (énis emlékszem lvl 16-on rohadt menők voltunk westfallban és mi jártunk már DM-ben is váó), de akkor még maga a világ/zónák is újak voltak számunkra. szép volt jó volt de mégegyszer nem csinálnám végig.
  • Prody
    #156564
    Ezért kell vanilla (nem tbc, nem wotlk, nem cata, nem panda) törtözni.

    (hozzászólás törölve lesz)
  • picket
    #156563
    IF-be spiritként futottunk
  • picket
    #156562
    Ebben igazad van, de attól még nem kevesen unták meg, hanem több millióan.
  • tigeroo
    #156561
    figyu ha ezeket nem hozza be a blizz (gyorsabb szintezés, stb) akkor szerintem még többen hagyták volna ott a picsbe a játékot. nálam is minden ilyen újpeccs-boostos körben megjött a kedvem altozni, sokszor csak azért fizettem be a játékot (kezsül édzsönt on djútyí). csak azért mert örült a buksim hogy amiért szenvedtem most könnyebb pár%-al.
  • Prody
    #156560
    Es errol van szo... Akkoriban meg kellett kuzdeni a dolgokert. Questelesnel meg kellett talalnod mi hol van, el kellet olvasnod a leirast mert senki nem mutatta meg neked. Profession trainerek szetszortan a vilagban igazan izgalmassa tette... Pl echanting trainer Uldamamban... Es ilyen dolgokkal tele volt... Sok idot ra kellett szanni a jatekra, ma meg eled tolnak mindent mint egy etteremben.
  • Prody
    #156559
    Pont ez volt az elvezetes dolog benne... Most aki sose probalta ki a wowot a kiegek elott, az sose fogja megerteni, mert hozzaszokott a mai igenytelenseghez...
  • PiszkosFred
    #156558
    Hat megvolt a maga szepsege, az ketsegtelen. :)
  • Agaba72
    #156557
    Az általad leírt helyzetek, voltak számomra a legélvezetesebbek.
    Átvergődni az ellenséges zónákon (csakhogy egy kvesztet megcsináljak) sikerrel, az nagyobb élmény volt mint maga a kveszt.
    Nem egyszer múlt az "életem" azon, hogy a szembe jövő ellenséges maxos, vagy csak sokkal magasabb szintű előtt meghajoltam vagy ilyesmi.
  • PiszkosFred
    #156556
    Emlekszem anno 7-8 eve a "wetlands gauntletre": lvl2-3as nyalelfkent eljutni Darnassusbol Ironforge-ba, portal vagy summon nelkul. Ha nem egy krokodil evett meg wetlandson futva az orszaguton, akkor egy raptor... Ha ketten futottatok, csak abban biztal, hogy a tarsadat hamarabb megeszik, es igy tuleled. Es amikor mar tuljutottal a nagy reszen, es feltuntek Dun Algaz kapui, jott egy horda, es agyonvagott. Nem volt meg sok Spirit healer anno, kezdhetted elolrol...

    Vagy mondjuk allykent meg akartad csinalni a Scarlet M. 4 bossos kvesztjet (csinos rewardnak szamitott akkoriban), erre el kellett menned Desolaceba... Se mount, se griff, semmi, csak egy kozel egy oras seta keresztul a horda teruletein.

    A mostani szintezes egyszerubb, es a phase technikanak koszonhetoen szinte minden leveling zona kapott egy korrekt sztorit es megvalositast, szerintem sokkal elvezetesebb most akar egy westfall, akar egy badlands, akar egy plaguelands, stb. A "baj" csak az, hogy kb a kvesztek feleig jutsz el, es mar ki is notted az adott zonat, es megy masik helyre - olyan gyors a fejlodes, foleg, ha kozben letolsz egy-egy random instat (ami kb egy rush/zerg kombo 85ig bezarolag).

    Es akkor a heirloom boostrol nem is beszeltunk...
  • picket
    #156555
    "...így a játékot kevesen unták meg..."

  • s0n1c
    #156554
    Az emberek nagy része nem, vagy nehezen tudja elfogadni a változásokat, ez alól egy mmorpg sem kivétel :)
  • Susarc
    #156553
    és mit csinálsz az altoddal? ő se fog normális embert találni....2v2-vels zoktam kiütni a capet ,de olyan embereket találok én is,hogy a hajam égnek áll! tegnap egy full t2 warr akit healeltem a palámmal az Istenért nemtudod senkit megölni aztán közel 10 perc után kiléptem a picsába...nézem recount: spell interrupted 0....olyanokat meg se emlitek,hogy hunter 0/24 be rakott csapdába,mert köze nem volt olyanokról,hogy intervene...ment előre és csapdosott a kétkezessel,de az ellenfél healere röhögve birta,mert sosem zavarta be sosem jókor CC zet...az öröm az ürömben,hogy az ellenfél hunterének sem volt sok köze a játékhoz bár a scatter+trap-et jól betnauúlta,de kb. annyi is volt....

    Néztem a srácot később 2200 RBG-ben aztán ennyi....még 1500-a se volt arénában,gondolom felboostolták RBG ben a fegyóért azt csókolom
  • devlking
    #156552
    Pvp az azóta szar, amióta felhígult a wow közössége casualokkal (bc vége óta), meg amióta le se szarják a botokat. Arénára már csak egy normális embert sem lehet találni, mert a sok boost miatt még csak kiszűrni sem lehet a nyomorékokat, csak amikor már késő.
    Viszont ez az 5.2-es conquest/honor változtatás jó lesz altok/sec specek számára.
  • tigeroo
    #156551
    pvp woltk óta undorító (arena season 1 után valami öncélú fosfesztbe ment el)
  • tigeroo
    #156550
    néhány hsz-el előbb leírtam, de sokan így vannak ezzel:

    régen mindenki azért sírt hogy őkis had mehessenek raidelni, ne csak a realmfirst 1% tudjon lemenni az aktuális peccs kontentjébe, neazlegyen hogy mindíg csak az előző kiegészítő bossát tudják runolni a guildek.

    a blizzard szépen lassan (3-4 év alatt) beadagolta ezeket a kezsöl dolgokat, erre most sokan ezért sírnak. de mindenkit nem tud kielégíteni még egy kurva sem.
  • jazzy
    #156549
    Elég kár, wotlk után visszajöttem pvpzni de annyira undorító, hogy befejeztem, pedig kedvem lenne. 25ös raidelés meg gyakorlatilag alig létezik már, 10esezni meg annyira nincs kedvem.
  • Prody
    #156548
    Kár
  • jazzy
    #156547
    Most mindenki meg van elégedve aki nem gondolja komolyan a játékot. Ezekből van több, mert a Blizzard láthatóan ezek felé balanceol.