166745
  • shaba23 #160331
    A legszebb, hogy nekem is csak annyi volt, hogy fél év után játszottam kb 1 hetet, mikor exploit miatt banoltak. Írtam nekik, hogy nem is játszottam, és jó lenne, ha elárulnák, hogy mit csináltam ami tilos volt, h legközelebb ne kövessem el, de még csak nem is válaszoltak...
    Aztán úgy voltam, hogy ok, kapják be, akkor még fél évig szünetelek. De az, hogy töröljék az accot valami miatt, amit szerintem el sem követtem... Ráadásul elég sok játékidő van az accountban :(
  • Ryanever
    #160330
    Én nem rég chateltem a blizesekkel, mert kaptam egy olyan mailt, hogy lockolva lett az accountom Gold exploit miatt. A vicc az egészben az, hogy már vagy 2 hete nem léptembe és akkor kaptam a mélt. Szépen felkerestem őket bemutogattam a papírokat a cd keyt és visszakaptam az accountot. Van valami mostanság mert egyre többen jelzik, hogy ellopták az accountjaikat.
  • shaba23 #160329
    Hali!

    Májusban engem is elragadott a banhullám, és az emailben azt írták, hogy 6 hónapra lett locked az account, november 13-ig.
    Ezzel szemben most nézem az account management-ben, hogy "This World of Warcraft account has been permanently closed and is no longer available for use" És olyan emailt nem kaptam, hogy végleg bant kaptam volna...
  • Pio
    #160328
    Azért negyedmondatok kiragadása mellett a kontextusra is figyelj. Persze, hogy aki játszana már vele annak messze van még a kieg, de itt nem erről volt szó, hanem arról, hogy mikor húzza le a Blizzard a wow rolóját, ilyen viszonylatban pedgi a max fél év múlva megjelenő kieg bőven közel van ahhoz, hogy mondjuk félmillió alá essen addig a játékosszám. Kevesebb, mint a játék eddigi élettartamának 5%-a...
  • cateran
    #160327
    Nem, nincs 6 millio jatekos, eleve 5,6 millio ACCOUNT volt worldwide, jo esetben 5 millio jatekos, elosztva 4 kontinensre (dedikalt szerverek: Eszak es Del-amerika, Europa, Azsia, Ausztralia es Oceania) Ez a Q2...Q3 par nap mulva esedekes, de meglepne, ha 5 millio account felett lenne...
    A hamarosan kieg meg a het poenja :D
  • Caliph
    #160326
    nem fogják nyugdíjazni,ha nagyot esik a játékosszám kitolják free to playbe,aztán lehet fizetni a mikrotranzakciókat :)
  • Pio
    #160325
    Azért ettől még rettentő messze vagyunk, még mindig van ~6 millió játékos (valószínűleg már kevesebb, de hamarosan kieg --> tuti megint 6 millió fölé megyünk) és tippre ha ennek a huszada lenne is még simán megérné tolni a kiegeket.
  • LeWyTy
    #160324
    Erre csak azt az ezerszer lejáratott mondatot tudom mondani: "Haldoklik a wow." és ezt teszem mindenféle gúny nélkül. Persze lehet megújult már sokszor és mindenki megunta már párszor. De basszus ez egy 10 éves játék és még mindig megy.
    Akárhogy nézzük ez már túl sok futás neki, főleg hogy már nem is eredeti önmaga. De ha az lenne akkor már rég vége lenne.
    Az tudja igazán élvezni aki vagy annyira imádja még mindíg, vagy új neki, esetleg az emlékek kedvéért.
    Én már arra lennék kíváncsi mihez fog kezdeni a Blizz ha egyszer nyugdíjazzák a wow-ot.
  • Pio
    #160323
    Vannak jogos pontok, de azért van ebben "régenmindenjobbvolt" nyafi is.
    Ponthogy olyan könnyű felzárkózni egy alttal még sose volt, mint manapság. Hozzáteszem, hogy mi casual klán vagyunk és a progress az adott tier heroicjának végéig tart, tehát nyilván mythicre más a helyzet, de tegnap minden gond nélkül be tudott ugrani egy olyan srác heroic archira (és nem lógott ki a csapatból, szóval nem boostoltuk), aki kábé 4-5 hete tért vissza és LFRből meg ilyenekből öltözött fel (705 körül volt, nem emlékszem pontosan).
    Ennél még extrémebb volt előző tierben egy srác, aki bejött, vett egy csomó goldot (most már ez legálisan is lehetséges tokenből) és kiAH-zott magának egy olyan geart, hogy konkrétan az egész kiegben az első raiden, amire betette a lábát az egész raidelő csapatunkból rajta volt a legjobb felszerelés.
    Altos raidünk normálban van (ha van), na oda aztán végképp bármilyen szedett-vedett craftolt pvpgear elég.
    De tényleg hozzátenném, hogy nem tudom Ti mit csináltok, nyilván mythic raidelésre ez nem igaz.

    A jogos pontok nagyja amúgy szerintem adódik abból, hogy nagyon régi a wow, egyszerűen 10 éve megy és nyilván koncepcionálisan nem tud megújulni, ezért hiába hoznak be valamit, amihez hasonló dolog teszem azt 8 éve még álleejtős csodának számított volna, mára már "same old sh*t" fílingje van bárminek, és ezt őszintén úgy érzem, hogy semmi nem fogja tudni megváltoztatni, egyszerűen mindig ott lesz ez az érzés egy 10+ éves játéknál, elkerülhetetlen.

    Az, hogy semmire nincs csapat csak raidelésre sajnos megintcsak abból adódik, hogy a játék öregszik és a játékosokon ez fokozottan látszik. Annó se volt semmi haszna Southshore előtt hentelni egymást a hordával vagy elemental plateau-n 100v100-akat tolni vagy Stranglethornban őrjáratokat szervezni és védeni a szintezőket vagy Goldshire kocsmában üldögélni és anekdotázgatni, de egyszerűen mindenki számára fun volt. Most ilyen egyszerűen nem tud kialakulni, ha nem jár érte megfelelő reward, a játékosok többsége megcsömörlött, belefásult és a mókuskerékben él, lefarmolha a heti kötelező dolgokat, amikből jobb gear/mount eshet akkor is, ha baromira unja, de esze ágában sincs csak úgy mászkálni, csak úgy funolni, nem alakulnak ki spontán fun események. Ez persze nem általános, csak a többség ilyen, nyilván vannak kivételek. De a lényeg az, hogy ma már a wowban csak fasza rewardokkal lehet bármire rávenni az embereket és ez 3-4 kieggel ezelőtt egyáltalán nem így működött.

    A rewardra vonatkozó rész amúgy teljesen igaz, de ezen próbáltak változtatni a timewalkingos tokenekkel: gyűjtheted a tokent látástól mikulásig és arra költöd, amire szeretnéd. Persze nem űber gearre ---> innentől kezdve a többség tojik bele.

    Mondom mindezt úgy, hogy minden kiegben játszottam és a WoD-ot tartom a leggyengébb kiegnek (és szerintem a raidek is a leggyengébbek voltak az eddigi kiegek közül mind mennyiségre, mind minőségre), de azt fenntartom magamnak, hogy a játékosok hozzáállásán sokkal több múlik amikor arról van szó, hogy mennyire fun a játék és az a játék öregedésével szerintem végleg és visszafordíthatatlanul megváltozott. Megint csak tisztelet a kivételnek, mert persze van, de általánosságban ez a helyzet.
  • dantor7
    #160322
    Sokat gondolkoztunk ex-wowos ismerősökkel, hogy hova lett a vágy, és tulajdonképpen mi iránt is vágyakoztunk?

    Egész jó válaszok születtek, egy párat felsorolok
    -régen kb. akármit csináltál, egy felkészülés volt a "nagy gonosz" ellen, most meg úgy lóg az egész a levegőben
    -a gold elértéktelenedett, pontosabban, a goldcsinálás totál passzív lett; nem lehet már csak repkedni-beszélgetni-bányászni-halászni, egyszerűen nem éri meg ahhoz képest, hogy garrisonban kattintgass
    -nincsenek értelmes dailyk - repuk, nincsenek rewardok, kapsz 1-2 lófasz petet meg 1-2 lófasz toy-t, átszínezett közömbös mountokat, vagy max 1 retardáltan kinéző transmog fejest
    -mindezekhez nem az van, hogy megcsinálsz napi 3-4 questet, hanem agyatlan módon grindelj grindelj grindelj
    -5fős heroicban nincs kihívás, mythicre általában nincs csapat, dps-ként életben nem találsz tankot/healert, pont azért, mert a reward rendszer egy szar, mindenhol csak a KONKRÉT itemek esnek, ha azok nem kellenek, semmi értelme menni, időpazarlás, hacsak nem a haver 40. altját geareled
    -noha a raidek totálisan jók, egy normálisan, raid nélkül "rendben tartott" alt nem raidképes
    -ismét a reward rendszer miatt a raidre nem tudsz kívül felkészülni, ha HFC Heroicot akarsz, akkor max tanaan baleful -> hfc normal -> hfc heroic, persze hetekig szopás a legendary miatt ezek mellett
    -annak idején nekem pl. volt 3-4 altom, akikkel letoltam a dailyket, valor cap, kiszedtem pár tier-t, és mehettem altos raidekre
    -valszeg azért égnek ki sokan, mert én pl. mainnel raideltem, altokkal 5fősöztem / dailyztem, és ez elég volt ahhoz, hogy normal fokozatra mehessek velük, manapság pedig mainnel raidelsz, alttal raidelsz, és semmi mást nem csinálsz, ha "szinten" akarod tartani a geart, mert ha nem raidelsz, akkor pár óra alatt tanaanból felöltözöl, és csak a raid marad, nincs fejlődés semmilyen formában.
  • devlking
    #160321
    Nekem az hiányzik, hogy nincsenek már normális rewardok a nehéz/időigényes farmoláshoz. Farmoljon aki kitalálta, hogy csak színben különbözzenek a mountok...
  • Pio
    #160320
    Én már régóta főleg a klánunk miatt játszom. Ha nem lenne a csapat, szerintem akkor is minden kieget megvennék de valószínűleg csak az utolsó content patch közepén és 1-2 hónap alatt végignézném a contentet.
    Viszont amíg van a klán, addig szerintem úgyis töltve lesz az accom, ha csak havonta egyszer 10 percre loggolnék fel chatelni. :)

    De a warcraft univerzum iránti lelkesedésem töretlen, gyermeki lelkesedéssel várom a jövő heti trailert, aztán a filmet magát és titkon abban reménykedem, hogy a starcraft 2 után egy warcraft 4-et fogunk kapni, ahogy a hearthstone-t is nagyon szeretem és amúgy wowozok is még, de mostanában már kis túlzással csak klános raidekre és beszélgetni járok ingame.
  • LeWyTy
    #160319
    Hát én ha nem 3 műszakban dolgoznék és tudnék normálisan progresselni azonnal meg is tenném
    Én A Legion után még 2 kieget tippelnék és vége.
  • Ryanever
    #160318
    srácok, egy teljesen random kérdés bennetek még mennyire ég a tűz? :DDD mármint mennyire vagytok lelkesek a wow-al kapcsolatban , a jövővel kapcsolatban meddig akarjátok még játszani egyáltalán tényleg "látni" már a végét ahogy azt sokan jósolni próbálják?
    Utoljára szerkesztette: Ryanever, 2015.10.28. 16:43:12
  • LeWyTy
    #160317
    A lényeg ebben is az hogy nem éri meg a kockázatot. Meg hogy nincs kinek reklamálni ha átbasznak.
    #160316 Attól hogy eladod még meg tudod jegyezni mindet nem?
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2015.10.27. 15:40:42
  • Micsurin
    #160316
    Ha eladnám azért alap dolog, hogy bizt kérd + válasz + dobozokat adom Vagy naiv vagyok ?
  • tigeroo
    #160315
    letiltja az accountot a picsába, mert illegális az account adásvétele stb stb.

    én már jártam így csak azért tudom :)
  • LeWyTy
    #160314
    Ugyan már... legyél kreatív. Eladod az accod valakinek.. módosít mindent. SZólsz a blizzardnak hogy ellopták azz accountod és az emailodat is feltörték. Tudod a serialokat meg az account tartalmát... az account eredeti adatai meg tuti látszódnak a supportnak. Ha reklamál a vásárló is a supportnak és te is... na akkor kinek van igaza? Hogy bizonyítja bárki is az igazát? Nyilván az kapja akié eredetileg is volt.
    Bár nem tudom a blizz mit reagálna erre a helyzetre.
  • Lópikula
    #160313
    azé az acc akié a doboz és a kód, ha nem kapsz hozzá dobozt és az azon lévő kódot bárki visszalopja
  • skorpio7
    #160312
    Mi sem egyszerűbb, mint ha van telefonos védelem és tudja a titkos kérdés/választ bármikor vissza lehet venni (és persze ha mindezt nem változtaja meg a vevő, plána ha az eladó adja az ártatlant, hogy ő már bizony nem emlékszik az utóbbira). Darki nincs iigazad, feleslegesen kidobott pénz manapság használt accountot venni, annyi mindenre kell figyelni az átvételkor (kivéve ha van rajta egy rakat gold, amiből wowtoken hegyeket vehetsz).
  • Micsurin
    #160311
    Ha a módosított jelszó és mail ellenére vissza lopták akkor baj van.... :D
  • LeWyTy
    #160310
    Én megveszem igen, mert nekem megért annyit mikor megvettem. Nyilván azért vettem meg!? Kókány GC eladással is basztak át, ezáltal azt is az oldalról vettem. Itt a kérdés az hogy te megveszel-e bármit garancia nélkül olcsóbban? Van olyan ismerősöm aki használt accountal szeretett volna venni/játszani. Szépen kifizette és visszalopták tőle az accountot. (nem tudok róla többet) Kinél lehet reklamálni? Ha jól tudom a Blizzt nem értékeli a dolgot. Bárhova mész kiröhögnek.
    Ha nincs semmi különleges érték a cuccban akkor én inkább kifizetem azzal jár a garancia is.
    Persze nekem sem folyik pénz a zsebemből, de mint írtam: "Ki hogy áll hozzá az ilyesmihez." szvsz
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2015.10.26. 21:42:54
  • Micsurin
    #160309
    szvsz te megveszed: WoW BS + WoD , Diablo 3 alap + Reaper of Soult ( 3500+10000, 5990-6000+5000) ahelyett, hogy 5-7500-ért megvedd valakitől , egészségedre.
  • Vincentcloud
    #160308
    Persze, adtak vettek, csak ahhoz kell valami extra legyen az accounton
  • LeWyTy
    #160307
    Hát ki hogy áll hozzá az ilyesmihez. Én nem sok mindent vennék használtan az tuti, egy accountot meg főleg nem.
    Szerintem még magyarként is igazán csórónak kell lenni hogy használt accountot vegyél egy idegentől.
    Az meg más hogy havernak eladom egy doboz cigié meg egy happymeal menüé.
    Nem vitának szántam!!!
    (De akkor az én accountom is eladó. Érdeklődni ugyanitt.)
  • Micsurin
    #160306
    Köszönöm a válaszod. :)
  • DarkHorSe
    #160305
    Rakd fel nyugodtan a playerauctionsra, az ilyen buta magyar parasztokkal meg ne foglalkozzal.
  • DarkHorSe
    #160304
    Persze hogy van, mindig is adtak vettek a wow accountokat, szoval a hulye sajnos te vagy :D
  • LeWyTy
    #160303
    Tényleg azt gondolod hogy van olyan hülye aki megveszi vagy cseréli egy akárki akkountját?Más adataival meg a szenvedéssel? Ha valaki annyira wowozni akar akkor vesz magának. Van rajta valami értékes? "gratulálok (magyar mentalitás)"pls
    Add el egy ismerősödnek más úgy sem veszi meg.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2015.10.25. 17:10:41
  • Micsurin
    #160302
    Tényleg ha elcserélném valamire és kimerem írni valamilyen fórumra ban , akkor inkább rohadjon használatlanul , gratulálok (magyar mentalitás...) .... hiába ellentétes a b.net ászfel...
  • BoneDragon
    #160301
    Ban.
  • Micsurin
    #160300
    Valakit B.net acc nem érd ? (wow wod , D3:RoS)
  • Lópikula
    #160299
    az iskolaidőszakban? ejnye :) itt nézz körül, de óvatosan, eu-s legyen mindenképp
  • bélanéni #160298
    Sziasztok,
    egy rövid kérdés, hol a legolcsóbb jelenleg a 60 napos GC?
    2-4 hónapra előfizetném a lányomnak.
    Előre is köszi!
  • undY1ng #160297
    Soha nem jött be a DK. :(
  • Daermon
    #160296
    Death Knight :D
  • undY1ng #160295
    Dwarf sámán vagy paladin? Segítsetek eldönteni! :) Ha sámli, akkor elemental, ha pala, akkor retardin! Nagyon sokszor volt már retardinom, de sámánom még szinte soha..
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2015.09.28. 15:13:15
  • Daermon
    #160294
    Ez elvileg server gond.
    De én nem találkoztam ilyennel.
    A szervereden másnál is van? Vagy csak nálad?
  • Malachit
    #160293
    Kb. 2-3 napja új dologgal örvendeztet meg a játék. Amikor területet váltok, nem hajlandó átrakni, vagy instába berakni. A hibaüzenet pedig "isntance server/zone not found". Valaki ismer gyógyírt?
  • Daermon
    #160292
    :D
    http://youtu.be/C2qrpwplkGI