166745
  • devlking
    #160571
    Állandó KÜLÖN supportot fenntartani csak oda (más szabályok/bugok), x developer aki bugokat javít, x developer aki fogná a mostani verziót és megpróbálná visszahozni classicot (vagy bc-t? máris nem mindegy ugye). Ez azért nem kevés pénz havonta. Hiába van rá pénzük, ha negatívot mutat a vége akkor nem fogják megcsinálni, és ez most úgy néz ki.
    És mégis meddig működne ez? Csak mert már most is mindenki sír, hogy több mint egy éve nincs új content.
    És azt nem szoktad látni, hogy mekkora sírás van már csak azért is, ha egy kiegben/patchben régi instát újítanak fel? Merthogy az sem 'új' content.
  • PiszkosFred
    #160570
    Ah, Wildor 10 eve liveon sem volt mar beszamithato :D (viccelek).

    Passz, altalaban az ilyen tortszerveres kommenteket atugrom.
  • Pio
    #160569
    Játszott innen egyáltalán valaki hosszú távon aktívan azon a szerveren? Arra emlékszem, hogy valaki írt róla egész jókat, de talán pár hétig, aztán írta is, hogy abbahagyta. Talán Wildor?
  • PiszkosFred
    #160568
    Ertem. Akkor nektek ez meg frusztralobb, mint azt korabban gondoltam, es teljesen jogos a hiszti meg a duh, mert ezek szerint eselyetek sincs, hogy legyen hivatalos vanilla szerver. Az illegalisoknal meg nem tudhatjatok, mikor zar be a bazar, kukazva minden addig elert dolgot, es meghagyva a keseru de szep emlekeket.

    Hozzateszem, tovabbra is tartom, hogy igaz a mondas, mindig van a penz, amiert korpas az ember haja... Egyszer lehet lesz ilyen szerver, ki tudja.
  • MaRee
    #160567
    Nem érné meg a Bizzardnak? Kötve hiszem. Ha már csak a Nostalrius többtízezres játékosbázisának egy kis része is befizetné azt a 12 vagy hány eurot, már biztos több lenne, mint a semmi. Akik ott játszottak nem azért játszottak ott, mert ingyenes (arról nem beszélve, hogy itt is kijött a szerverek üzemeltetése 0-ra a sok adományozó miatt, tehát az emberek hajlandóak voltak fizetni elég sokat még így is, hogy nem kötelező) , arra ott van a másik millió WoD-ot is futtató szerver, hanem azért, mert vanilla. Ha 1000 ember fizetné be havonta, megérné üzemeltetni EU és US-en egy darab vanilla szervert? És ha 5000? Ne feledkezzünk meg az előbb említett wowscape-ről, kicsit utána néztem, rég volt már. A tulajdonos csaj, Pheyton, havi átlag 500,000 dollár profitot zsebelt be a donatekből. A blizz be is perelte 90!!! millió dollárra. A wowscape egy BC-s szerver volt, csúcsidőben 4-5 ezer játékossal. Itt 15ezer is fent volt esténként.

    A Blizz már kijelentette régebben is, hogy semmiképpen nem hajlandóak régebbi expansionos szervereket indítani, nem azért, mert nem érné meg(francokat nem, még ha csak minimális, de lenne profit belőle), hanem csak egyszerűen nem akarnak.
    Utoljára szerkesztette: MaRee, 2016.04.10. 20:45:44
  • PiszkosFred
    #160566
    Pontosan igy gondolom en is. Kiprobalnam esetleg, talan... de jatszani biztos, hogy nem jatszanek. Viszont meselni rolna, irni rola, sorozes kozben nosztalgiazni, barmikor, barhol :)
  • Fpocok
    #160565
    Én is úgy gondolom, hogy jobb volt a játék régen, BC volt a csúcs... de nem játszanék vele újra. Viszont az emlékeket sosem vehetik el tőlem.
  • PiszkosFred
    #160564
    Befizetne vagy tartosan fizetne havidijat, hogy ott jatszhasson? :) Nem mindegy.
  • Fpocok
    #160563
    Szerintem ha megkérdeznénk az ott élőket, többségük befizetne egy hivatalos vanilla szerverre.
  • PiszkosFred
    #160562
    Hat aki ezen a nostraakarmin jatszott, szerinted jelenleg is fizeti a havidijat? :D Ne szorakozzunk mar.
    Ha tenyleg lenne fizetokepes jatekosok reszerol tomeges es tartos igeny erre, mar meglett volna.

    Az, hogy egy regi motoros szamara a mostani wow egy rakas fos, azzal mindenki egyetert. De ahogy devil is irta, nem valoszinu, hogy ez a "regen minden jobb volt" es a "wow most egy szar" fenn tudna tartani egy szervert hosszutavon. Meg akkor sem, amikor konnyes szemmel gondolok vissza a 40 fos MC raidekre, ahol mire vegigbuffoltuk a raidet, mar le is jart az eleje :D, vagy hogy mennyire istennek tartottuk azt a konfigot, amelyik a Tarren Mill- Southshore kozotti ragogumi haboruban ketszamjegyu, es nem 3-4 fpst produlalt, a BRD elotti mindcontroll+lavajump kibaszasrol nem is beszelve. Ahogy viccnek tunik a korabbi 10 fos (vagy 15, faszseemlekszik mar) Stratholme is, pedig nem votl az...

    Ha mindez a szep emlek garantalna a vanilla szerver sikeres fenntarthatosagat, mar regen lenne ilyen. Nem hulye a blizz, jobban szeretik a penzedet annal, mint sem egy ilyen ziccert kihagyjanak. Ha ziccer ez, egyaltalan...

    De lehet, hogy tevedek. Benne van a pakliban.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.10. 20:21:42
  • Fpocok
    #160561
    Nem tudom...
    Blizzard azzal van elfoglalva, hogy új embereket tudjon behúzni, ezért is butítja le a játékot. Vanillara meg leginkább olyan lenne kíváncsi, aki régi játékos és esetleg már amúgy is fizeti a havidíjat?
  • PiszkosFred
    #160560
    Jo, de mennyi az a tobb? Es meddig? Mert kutyazza itt mindenki a blizzardot, de nem vagyok benne biztos, hogy vegiggondolta akar egy ember is, hogy mit is akar. Mert ertem en, hogy a kurvaanyjat nekik, bezartak a kedvenc szervert, pedig annyi penzuk van a wowbol 10 ev alatt, amennyit le sem tudunk irni szamokkal, de ha tenyleg lenne ra tartos igeny, akkor egy ilyen "penzehes" banda nem hasznalta volna mar ki? :)
  • Pio
    #160559
    Kungen mindig ilyen, úgy hájpol egy új MMO-t, hogy a WoW-ot szidja, aztán játszik vele pár hónapot és tovább áll.
    Most különösen salty, mert WoD-ra az volt a cél, hogy megint éllovasok legyenek, aztán amikor látszott, hogy ez nem lesz meg abbahagyta, a klánja pedig nélküle előrébb jutott a toplistán... :)
    Ettől még bírom a szövegeit, de ebből a szempontból totál kiszámítható.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.04.10. 19:33:18
  • Fpocok
    #160558
    Azt se felejtsük el, hogy azért ezek a szerverek nem annyira ismertek. Ha hivatalosan bejelentené és üzemelne ilyen szerver, több ember érdeklődését is felvetné.
  • devlking
    #160557
    3 percig bírtam, aztán annál a résznél kikapcsoltam, hogy azért volt jó vanilla mert órákat kellett keresni groupot bármihez, meg órákat kellett farmolni raidhez.
    Eszembe is jutott legszarabb (lock) dpsként milyen kurvajó is volt vanilla. Főleg raidelni. Nekem ez nagyon nem hiányzik.
    Utoljára szerkesztette: devlking, 2016.04.10. 19:21:16
  • PiszkosFred
    #160556
    Ha beallitana a Blizz a mostani pve-pvp-rp-apamfasza realmek melle egy angol nyevul "retro" realmet, akkor szerinted ugyanaezek az emberek akikkel egyutt jatszol/jatszottal a torton nagy boldogsagban, szerinted elmennenek a hivatalos vanilla szerverre is? Ha igen, meddig maradnanak? Meddig tartana ki egy juzerre levetitve a lendulet? 2 honap? Fel ev? orokre maradna es fizetne a havidijat? Hogy latod?
  • Pio
    #160555
    Sajnos nem tudom mi a helyzet törtszerver fronton, mennyire megbízható és valóban a wow élményét nyújtó szerverekről van szó, mivel életemben nem voltam még tört szerveren.
    Csak hivatalos szerveren játszottam és noha én is sokszor negédes nosztalgiába kezdek a "régi szép idők"ről egészen biztos vagyok benne, hogy nem játszanék pár napnál tovább egy vanilla szerveren, ha külön havidíjas lenne akkor meg valószínűleg ki se próbálnám.
    Egyetértek azzal, hogy ehelyett inkább új kontentre szánja a Blizzard az erőforrásait, ez a kieg úgyis hagyott némi kívánnivalót maga után.
    Az pedig, hogy épp mikor kit perelnek be azért, mert ellopja a tulajdonukat részemről az ő dolguk, ahogy írtam sose törtszervereztem, szóval nem fogok sajnálni egyet se, az pedig tökéletesen tudható, hogy törtszervert üzemeltetni törvénysértő, szóval aki csinálja az tudatosan vállalja a rizikót.
  • cateran
    #160554
    Az ugye megvan, hogy az ingyenes privat szerverekkel dunat lehetne rekeszteni? Egeszen WoD-ig megtalalhato mindenfele kieg szintjen, ugyhogy aki ezen a szerveren (vagy akarmelyik vanilla/bc szerveren) megtalalhato, az azert van mert OTT akar lenni.
  • DarkHorSe
    #160553
  • DarkHorSe
    #160552
  • PiszkosFred
    #160551
    Hat nezzed :D lol

    #160550
    Ezert mondom, ne legy naiv, ne keress benne logikat. Baszta a csoruket, kesz. Bezarattak, az adminokat beperlik (valoszunleg), es az elet megy tovabb. Mindig vannak kis halak, akik lebuknak es megszopjak es mindig lesznek arcatlan "nagyok", akik nem. Ebben akarsz logikat keresni? 2016-ban? Magyarkent? Ne viccelj... :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.10. 13:15:51
  • MaRee
    #160550
    Nem ertem mi a navitias ebben. Csak abban probalok logikat keresni, hogy az olyan szereverek/emberek amik tenylegesen penzt keresnek, nem is keveset a Blizzard szellemi termeken, miert mennek vigan tovabbra is, es az olyan ami nem, miert kell becsukni. Savanyu a szolo.
  • Pio
    #160549
    Ez a videó se sokat bizonyít, mivel - tudtommal - ez a szerver nem volt havidíjas. Sokan vannak ezen is, mint az összes törtszerveren, de ez nem jelenti azt, hogy igény lenne egy igényes, havidíjas vanilla szerverre, sőt, valószínűleg nem lenne, csak nosztalgiából mindenki kipróbálgatná.
    Persze ha ingyen szolgáltatná a Blizzard sokan játszanának rajta, de nem azért, mert vanilla, hanem azért, mert ingyen van.
  • DarkHorSe
    #160548
    blizzard csak siman nyomorek, van egy nagyjabol ertelmes jatekuk (hs) a tobbi meg csak egy rakas szar, mondjuk megneznem azokat az embereket is akiknek a jelenlegi szintezes/petbattle/garrison content megfelel lol
  • PiszkosFred
    #160547
    Ez most csak egy hiszti, vagy tenyleg ennyire naiv vagy? :D No offense, de na...
  • MaRee
    #160546
    Eddig a Nostalriuson kivul tudtommal a Wowscape-t zartak be egyedul a Blizz miatt, de az nem non-profit volt, a tulajdonos (csaj ha nem csal az emlekezetem) dollar milliomos lett belole, be is pereltek. Meg az idetlen magyar Tauri tualjdonosai is tizmilliokat szednek ki a szerverbol evente.
    Ez szintiszta rosszindulat a Blizz reszerol, hogy nehogyma tobb jatekos legyen egy szar vanilla szerveren, mint a retailon..
  • devlking
    #160545
    Ne aggódj, amelyik kicsit is népszerűbb lesz, annak is ez lesz a sorsa.
  • Fpocok
    #160544
    MEgnéztem a második linket. Mekkora egy seggfej.
  • PiszkosFred
    #160543
    Tenyleg azt hiszed, hogy nem mertek fel a dolgot? Ha lenne megfelelo igeny arra (ertsd, megfelleo szamu allando fizeto jatekos, mert azzal szart sem ernek, ha csak egy honapig probalja ki valaki), hogy a mostani szerverek mellett legyen egy vanilla is, akkor mar lett volna.
  • MaRee
    #160542
    Akkor lője le a többi 100 privát szervert is amiből milliomosok a tulajok, ne az egyetlen non-profit szervert a legjobb és legnagyobb játékos bázissal.



    #160541

    NINCS RÁ IGÉNY
    Utoljára szerkesztette: MaRee, 2016.04.10. 12:13:04
  • Fpocok
    #160541
    Nehéz dolog, kinek kéne igazat adni.
    Illetve nem, Blizz nek joga van hozzá. Megoldás az lenne, ha saját maguk csinálnának egy ilyen szervert, mert ezek szerint van rá igény.
  • devlking
    #160540
    Köcsög blizzard, hogy merészeli megvédeni a saját jogi tulajdonát.
  • MaRee
    #160539
    Kiváncsi vagyok, hogy nem e lehet pl Oroszországba átvinni az egész pereputtyot, megkerülve ezzel minden jogi cécót. Köcsög Blizzard.
  • Fpocok
    #160538
  • PiszkosFred
    #160537
    Hat a neten a hirrol kozvetito "sajto" sok helyen az vizionalja, hogy nem veletlen ez bezaratas, mert a Blizz akar valami hasonlot, hatha azzal meg ki tud szedni egy kis penzt a jatekbol, mielott teljesen mar alapokra helyezne.
  • devlking
    #160536
    Valószínűleg ők már kiszámolták, hogy megérné-e nekik ez, és a válasz 'nem' lett.
  • Caliph
    #160535
    Simán megcsinálhatná a blizz is a vanilla szerót,ha ekkora kereslet van rá. Meg egy BC-t is,más nem is kell :D
  • PiszkosFred
    #160534
    Ilyen ez a popszakma.
  • DarkHorSe
    #160533
    low qlty bait, nyilvan nem ezert zartak be. Azert vicces hogy eredetni a cross realm zonakkal se tudnak normalis mmo elmenyt csinalni, itt meg mindig volt 10-12k online player :D
  • devlking
    #160532
    Az azért igen vicces, hogy elvileg volt 150ks player baseük, de annyi nem jött be donationokból, hogy fenntartsák a servert. Most meg megy a nagy sírás, hogy kell a népnek a vanilla server! (csak nem pénzért)