166745
  • PiszkosFred
    #160611
    "Nincs már vanilla wow a Blizzardnal, egy olyan terméket fejlesztettek tovább, amit már nem támogat a régi jogtulajdonos"

    Most jobb, ha erre azt irom, hogy "kurva nagy faszsagot irtal"? Nem, mert tamadasnak veszed, pedig nem celom. Most nem.

    Mindenki egyetert abban, hogy a jelenlegi wow lofasz ahhoz kepest, ami anno volt. Ezt leirta itt is mindenki, orommel gondol vissza arra az idokre, meghatarozo elmenyekkel gazdagodtunk, stb. Ebben nincs vita. A mostani wow egy egybites facebook jatek, az elso hetek utan beall egy monoton kattingatasra az egesz. Ebben sincs vita.

    A gond az, hogy ez a nosztalgikus erzes, es a jelenlegi wow roppant gagyi szinvonala (no meg updatek lassusaga) nem jogosit fel senkit sem arra, hogy lopjon es illegalisan uzemeltessen egy szervert. meg akkor sem, ha olyan baromsagokkal probal takarozni valaki, hogy a vanilla wow mar abandonware kategoria, amely kb. az ev vicce. Akik a szervert uzemeltettek tolvajok, amit csinaltak az illegalis, nem hiaba szartak ossze magukat es lottek le a projektet, ahogy megkaptak a jogi kovetkezmenyekkel teletuzdelt felszolito levelet. Nincs ezzel gond, en is osszefostam volna magam ez esetben es minden mas is, aki tudja, hogy igaza van a tulajdonosnak.

    Ahogy az is vicces, hogy egy olyan volt fejlesztotol vartok csodat, aki anno azert lepett ki a blizzardtol, mert sajat ceget akart, ahonnan viszont kibasztak, mint macskat szarni, es most jol jon neki 16 perc hirnev (15 a standard, 1 percet akkor kap, amikr a blizzard majd elkuldi a picsaba, ujra), a sok agyhalott meg messiaskent megy utana. Kar, de ok tudjak, legyen az o bajuk :)

    Az is vicces, hogy pont a Blizzardrol feltelezi sok ember azt, hogy nem gondolkodott mar az onallo, korabbi kontentnel megragadt szerverek bevezetesen, mert ha van egy ceg, aki szereti a penzt es tudja, mibol kell penzt csinalni, akkor azok pont ok. Ha ugy iteltek meg, hogy nincs ertelme ennek, akkor annak biztos van valami alapja. Nem azert, mert lustak, hidd el, tudjak mire van igeny. Hozzateszem, ha majd olyan szintre sullyed az aktiv elofizetok szama, hogy erkezik a f2p verzio, akkor elkepzelheto, hogy a marketing reszekent bedobnak egy ilyen szervert, de erre sem fogadnek nagyobb osszegben.

    Ezeket ertsd meg. Nem a vanilla szerver ellen beszel senki sem, egyszeruen csak azt a temenytelen boszmeseget ami egy romantikus es kelloen naiv rozsaszin alomvilagban elo Nostakarmi jatekosok felol erkezik, azt kellene jobban atgondolni, mert... szoval at kellene :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.21. 09:13:13
  • silverchain
    #160610
    A legviccesebb az egészben az, hogy tucatszámra vannak privát Legacy szerverek, és most is csak 3 vagy 4 kezdeményezés várja a Nost mangos core és adatbázis kiadását a netre, hogy továbbvigyék, amit az eredeti csapat abbahagyott. És a médiaérdeklődés miatt erről elég sokan tudnak is már. Csak nem fél a Blizz egy 10 éves régi játéktól?:)
  • silverchain
    #160609
    Na, most ez aztán kitűnő érvelés volt, tökéletesen alátámasztva tényekkel.:)
  • PiszkosFred
    #160608
    "Nincs már vanilla wow a Blizzardnal, egy olyan terméket fejlesztettek tovább, amit már nem támogat a régi jogtulajdonos."

    Pont ezert irtam, teljesen felre vagy vezetve. Ne higyj el mindent, amit mondanak a haverok, vagy olvasol egy blikk/bors szintu forrasbol, mert csak magadbol csinalsz hulyet, es ezt most a leheto legnagyobb joindulattal irom, semmi banto szandek nincs benne. :)
  • silverchain
    #160607
    Erre a "tonnaszám kapják a halálos fenyegetéseket" tudsz is linket adni, vagy csak túlzás volt? Mert inkább a Blizz moderátorai próbálják törölni a battlenet fórum bejegyzéseket, csak a facebook/twitter kérdeseket nem tudják.
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.21. 01:25:06
  • silverchain
    #160606
    Semmit nem loptak el, ne keverd a jogi fogalmakat, ez maximum az USÁ-ban Copyright jogokkal való visszaélés, ami az EU-ban nem állja meg a helyét, mert itt más törvények vonatkoznak a digital copyright -ra. Nincs már vanilla wow a Blizzardnal, egy olyan terméket fejlesztettek tovább, amit már nem támogat a régi jogtulajdonos.
    Csak mivel Nost nem volt p2win, ezért nem tudtak volna nekikezdeni egy pernek, (ügyvédi költség), te sem hadakoznál egy céggel szemben, inkább beszüntették.
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.21. 01:19:35
  • silverchain
    #160605
    Ezt a mondatodat nem értem, miért is élek álomvilágban? Csak reagáltam arra, hogy nekünk jó volt időt tölteni a Nost-on, ahogy jó volt a z Ice Crown Citadel -ig eltöltött idő is 2005 kezdetétől. Az hogy te nem akarod újraélni, a te bajod.
  • devlking
    #160604
    Egy 11 éves játék már csak ilyen, egy idő után unalmas lesz még akkor is ha jön hozzá +5 új terület pár évente (merthogy a játék másik 90%-a meg ugyanaz marad). Ha lenne jobb játék én is azzal játszanék (és amikor van, akkor pihen is a wow).
  • Pio
    #160603
    Szerintem arra kár akár szót is pazarolni, hogy megszűnt a Nostalrius. A Blizzard tulajdonában levő dolgokat lopták el, totál illegális, börtönnel büntethető tevékenységet végeztek, a Blizz szíve joga volt bezáratni, ennyi, erre szerintem kár szót vesztegetni, hacsaknem azt, hogy mennyire gáz, hogy most tonnaszám kapják a Blizzardosok a halálos fenyegetéseket. Ilyenkor mindig meglepődök azon, milyen elvetemült emberek vannak.

    Az meg, hogy egyesek szerint mekkora biznisz lenne vanilla szervereket üzemeltetni, a Blizz meg mégse csinálja, hát akkor pont az olyan nagyon utált Blizzard jár rosszul, szóval lehet örülni. Megint csak azt tudom mondani, a Blizz el tudja dönteni, hogy megéri-e vagy nem, mint ahogy a VALVe is eldönti, hogy megéri-e Half Life 3-at csinálni vagy nem.

    Az, hogy a Nostalriuson milyen volt a hangulat és mennyien voltak szerintem teljesen irreleváns, hisz az egy tört szerver volt, amin persze lehet, hogy játszott sok olyan ember is, akinek aktív subscriptionje is volt, de azért alapvetően nem ezek az emberek alkották a szerver javát. Egy gyakran változó, resetelő, bizonytalan jövőjű törtszerveren egészen más a mentalitás és a közösség, mint egy tizenéve atomstabil eredetin. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy a teljes közösség jobb lehet egy ilyen ilyen törtön. De egy retail vanilla szerver az egész más átlag közönséget vonzana be.

    Ez az egész egy vihar a biliben és szerintem pont akkor jár el a legokosabban a Blizzard, ha nem reagál erre az egészre és hagyja, hogy néhány hét alatt elüljön. Én legalábbis nagyon bízom benne, hogy inkább új kontenttel vagy más játékokkal fognak foglalkozni vanillaszerverek helyett, mert ez a kieg hagyott kívánnivalót maga után az tuti.

    Pedig ha valaki, akkor én és a klánom nagyon imádtuk a vanillát és ki is maxoltuk igen szépen:



    .. de szerintem pont így szép ez, az emlékeimben, ott a helye...
  • PiszkosFred
    #160602
    Alomvilagban elsz, de jogodban all. Ha egyszer felebredsz, nagyot fogsz nezni. Kivanom, hogy minel kesobb tortenjen meg ez, es elvezd a mostani allapotot, mert az a nap nagyon szar lesz neked.
  • Rhonin7
    #160601
    rohadtul igaza van! az egész WOW lassan egy mobilos APP lesz és üres perceidben nyomkodod a followereket meg nyomsz egy random PVP-t a statjaid alapján.....

    emlékezzetek mekkora feeling volt minden egyes szint és a szintek közötti idő sem volt üresjárat! 1-60-ra míg felfejlődtél bejártad az egész kontinenst /mindkettőt/ most meg ülsz a városban és randominsta amiben végigrohansz és kész.....tudom,hogy sokat változott a világ,de nagyon vágja maga alatt a fát a Blizzard

    a gearelődés pedig a non plus ultra! emlékeztek egyáltalán arra mikor meglett a PVP fejes? 1400 nál? vagy a vállas 1600nál??? maga volt az eufória! ás ahogy Soda is mondja ha jobb cuccot akartál egyszerűen jobbnak kellett lenned ! és az motiváció volt! most 0 motiváció van! fél nap alatt kiszedtem a fullos lila PVP szetet Ashranból........szánalom
    Utoljára szerkesztette: Rhonin7, 2016.04.20. 21:25:42
  • Rhonin7
    #160600
  • devlking
    #160599
    Szart se vesztettek, mert aki ott játszott az valószínű eredetivel nem, így legiont is minek venné meg. Ezt a 30%-ot nem tudom honnan szedted.
  • silverchain
    #160598
    Senki sem kérte a Blizzt, hogy avatkozzon közbe, teljesen ingyen, bérmentve csinálta egy 30 fős csapat a munkájuk melett a régi WoW szerete végett. Ahn Quiraj war effort előtt voltunk, szép kis progresszív világ volt, letudtuk MC-t és BWL-t, több mint 13000 ember volt egyidejűleg a pvp szerveren (esti órákban volt is lag miatta). A legkevésbé sem hiányzott Blizz belekontárkodása a szerver életébe, csinálják tovább a garrisonos retail -jüket, minket nem érdekelt.
    Csak most túl nagy falatot akart lenyelni, a közösségi médiában zúdul rájuk a negatív figyelem, 30 %-al estek a Legion előfizetések, mert a saját régi játlkosbázukba rúgtak bele, és már nem tudják a szőnyeg alá söpörni, mert már ez folyik lassan két hete a facebookon, twitteren, de a külföldi híroldalakon, még a BBC-n(!) is. Most van egy kis PR katasztrófájuk, és nem tudnak vele mit kezdeni, csak lapítanak, mint sz@r a fűben, hátha elmúlik. Ez a leggyávább hozzáállás, még ki sem mernek állni a közösségük elé. A vicc az egészben, hogy most vagy megtízszereződött a privát szerverek után érdeklődő emberek száma, mindenki ki akarja próbálni a vanilla/TBC szervereket.
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.20. 21:05:31
  • devlking
    #160597
    Én aki MOST IS fizeti a wowot, kurvára nem akarom, hogy ilyen szarokkal foglalkozzanak a normális játék helyett. 2 év alatt 1 raid tier (gyakorlatilag 1 értelmes patch) azért egy kibaszott nagy vicc ám az elvileg felduzzasztott fejlesztő csapattal.
    Utoljára szerkesztette: devlking, 2016.04.20. 20:54:29
  • silverchain
    #160596
    Az a baj, hogy úgy alkottok a Nost-ról véleményt, hogy nem is játszottatok rajta, majd egymás érveit alátámasztjátok.
  • Rhonin7
    #160595
    tökéletesen összefoglaltad!
  • Pio
    #160594
    Vanilla után nemsokkal már nem a Blizzardnál dolgozott. Egyszerűen csak meglovagolja a hullámot, hogy tényezőnek érezze magát. :) Ez kábé az összes streamerre is igaz, minden magára valamit is adó streamer lehozta már a maga teljesen kiszámítható nyilatkozatát.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.04.20. 19:41:30
  • DarkHorSe
    #160593
    Sign this petition
    200,009 supporters
  • Pio
    #160592
    Az a baj - szerintem - hogy azt nem veszik észre a vanilláért lázadók, hogy a legfontosabb dolog ami a vanillát vanillává tette az a KÖZÖSSÉG az pedig egyszerűen elhaladt a korral és ezen a vanilla szerver se fog változtatni.
    Egyszerűen nem volt ez a minmaxolás meg még pug hoggerre is 1500-as ilvl meg 9000+os gyűrű upgrade meg mittudomén elvárás.
    Az emberek nagyja azt se tudta igazán, mi az a raid, csak legendákat hallottak a Nagy Hősökről, akik megtámadták Molten Core-t és ha az első 1-2 bosst leölted, már HŐS voltál, a taktikákat pedig ilyen-olyan DC++ szerverek megosztásai közt lehetett .doc formátumban megtalálni. A legtöbben csak elmesélésből ismerték a bossokat, emlékszem, hogy Ironforge főterén meséltem, miket tud Baron Geddon és sokan onnan hallottak róla először, hogy ilyen egyáltalán létezik.
    Ma meg mire kijön egy raid a játékosok széles köre már bevásárlólistával megy oda, hogy melyik bossból melyik loot kell neki, a taktikákat oda-vissza tudja, sok esetben PTR-en begyakorolta és a patch napjának délutánján már lehet látni raides acsit elváró altos pug szerveződéseket.
    Régen azt se tudtuk, mi a fene az a minmaxolás, ma pedig már a patch megjelenése előtt mindenki tudja, mi a cookie cutter build, enchant, rota. Régen azért vettünk fel egy itemet, mert azzal nézett ki kúlul a karakter és nem érdekelt, ha a setbónusz +10 strength volt a holy paladinunkon.
    Egyszerűen gépies, számító, mókuskerékben élő lett a közösség és én nem gondolnám, hogy ez egy az egyben a Blizzardra kenhető, sőt abban se vagyok biztos, hogy bárkire kenhető, egyszerűen elöregedett a játék, fásultság van mindenkin és nincs az az új kontent, ami ezt érdemben meg tudná változtatni. De abban egészen biztos vagyok, ha most kijönne egy vanilla szerver, akkor 1 hét után mindenki célirányosan farmolná a dungeon setjét és Ragnaros killek lennének a megjelenés után 2 resettel (vagy előbb, nem emlékszem pontosan, mennyire volt körülményes a firerez geart kiütni). Csak emlékeztetőül, az első Ragnaros kill a tier1 megjelenése után 154 nappal történt meg.
  • Vincentcloud
    #160591
    Pontosan így vagyok vele én is, de azok a dolgok már csak mint szép emlékek léteznek.
  • PiszkosFred
    #160590
    Szamomra hangulat+tarsasag+ujdonsag varazsa kombinacio az, ami minden mas mmo elmenynel elorebb helyezi el a vanilla wow idoszakat. Meghatarozo es mai napig emlegetett idoszak volt az eletemnek. Azonnal visszaporgetnem az idot es ujra belevetnem magam a jatekba ujra es ujra, ha tehetnem... DE!

    ...de csak akkor, ha kozben fiatalodnek 10 evet es elfelejtenek mindent, ami azota tortent. Mert arra mar nem vesz ra a lelek, hogy 2016-os "fejjel" uljek le ujra vanilla wow-tal jatszani. De a 2005-2006-os onmagam orommel menne, barmikor, barmennyiert, azonnal. Addig is marad a sztorizgatas az ismerosokkel, haverokkal, guild tarsakkal es ennyi.

  • tigeroo
    #160589
    azért ez sem igaz. most van egy lvl 100-as karakterem, és SEMMIRE sincs időm. Raidelni tudok LFG-vel hetente, de ennyire van időm. Hetente kb. 10-15 órát wowozom, van egy ilvl 670es mainem meg pár alt.
    Nincs időm a garrison küldikre, profokat húzni, raidelni, battle petezni, és holvan még a pvp része a dolognak...

    nostalriuson is toltam, kár érte. de az nagyon nyögvenyelős már nekem, hacsak nem partival játszol akkor nagyon monoton és frusztráló a régi wow már...
  • dantor7
    #160588
    Szerintem a régi WoW azért (is) volt sokak számára vonzó, mert max szinten is volt mit csinálni, egy content patch nem törölte az egész addigi contentet, így mindig volt "feljebb", még ha elérhetetlen volt, akkor is.
    Manapság meg miért lenne vonzó az, hogy kigearelsz egy karaktert, és viszlát pár hét alatt? Természetesen a raidek és a mythic nehézség rendben van, de az nem cél mindenkinek.
  • PiszkosFred
    #160587
    Egy volt fejleszto, aki most "csak" megprobalja majd veluk felvenni a kapcsolatot, mert hatha emlekszik ra a portas es beengedi :) Olvasd a twitterjet, nem fogja megvaltani (nem si tudna) a vilagot.
  • devlking
    #160586
    Ez biztos számítani fog.
  • Daermon
    #160585
    Szerintem nem. De most egy fejlesztő is kezdeményezte a dolgot így kiváncsi vagyok hova jut a dolog.
  • PiszkosFred
    #160584
    Ne vedd el a kedvuket, a "remeny" sokat jelenthet egyeseknek. Gyurcsok papat is milyen sokan neztek anno a budapest teven, pedig... o meg leszarta, minden nap csak gyogyitott, csak gyogyitott :D
  • devlking
    #160583
    Ezeknek az internetes petícióknak annyi értelme van. :D
    Volt már egyáltalán olyan, hogy el is ért valamit?
  • DarkHorSe
    #160582
    Szerintem sem.
  • Daermon
    #160581
    Alig 5000 és meg van a 200k aláírás a peticióra.
    Kiváncsi leszek lép-e bármit is a Blizzard (tippre nem).
  • Fpocok
    #160580
    Oké, holnap beíratom magamat holidayre arra a hétre :D
  • TBTPumpa
    #160579
    Legion rölíz dét:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.04.18. 19:10:07
  • Pari
    #160578
    Dark Age Of Camelot-ban megcsinálták a fejlesztők, hogy egy megosztó expansion (ToA) után (3 évvel) indítottak három kvázi vanilla szervert (igazából vanilla+bc) és hihetetlen népszerű voltak...szal reménykedni azért lehet
  • Caliph
    #160577
    petíció vanilla szerverért
  • Fpocok
    #160576
  • picket
    #160575
    Én nem ugrom át:



    Na jó, viccet félre téve: arra miért nem gondol senki, hogy mekkora tökönszúrás lenne "kiadni" egy 12 éves játékot, miközben az n+1-edik kiegészítője is kint van? Mert az, hogy steamen meg lehet venni 1 ájróért régi szutykokat nosztalgiából, az egy dolog, de miért fizet valaki most a wow-ért (és miért lenne új előfizető), ha a vanilla jobb volt (még a fejlesztője szerint is)?

    Szerintem 10 évvel ezelőtt abba kellett volna hagyni a fejlesztését, csak bugfix, b2w. Persze akkor elpárologtak volna az előfizetők, mert nincs remény újdonságra. A pénz tehát a további fejlesztésben van, hiába kerül többe, mintha vanillát nyomna.
    Utoljára szerkesztette: picket, 2016.04.11. 10:16:25
  • tigeroo
    #160574
    szerintem az lenne a király, ha minden kieg. szinten lennének realmok. és tudnál "időben" migrálni, de visszafele már nem. tehát, kiélvezed a vanillát, ha akarsz akkor dobbantol a BC contenttel rendelkező realmre, ha azt is "kipörgetted" a te szinteden, akkor lépsz a WotlK világába... stb. sztem ez lenne a legjobb, mindenki a saját tempójában és akarata szerint lépegetne, tuti hogy sokan maradnának vanillán, van aki a BC alatt telepedne le , stb
  • tigeroo
    #160573
    34 új üzenetr, de a nostalriusnak nincs értelme.

    van aktív WoD accom, Nostalriuson is tolom. döbbenetes amúgy, hogy ennyire van igény a régi wowra is. pont.
  • MaRee
    #160572
    En megertem miert nem csinalnak ilyen retail szervert, kigyot bekat kiabalnanak amugy is rajuk, hogy nem tudnak uj dologgal eloallni, stb. Annyit irtam, hogy lenne ra valamennyire igeny, es penzt is csinalhatnanak belole, de nem fognak az altalad emlitett okok miatt sem. Kulon develpoerek meg GM-ek pedig nem lenne nagy dolog, ha par ember hobbibol fizetes nelkul fenn tudta tartani blizzard szinten ezt is.nAttol meg szomoru hogy lelottek a Nostat es tobb (tiz)ezer ember szorakozasa, karakterei mentek a levesbe. De sajnos ez az ilyenek vele jaroja.
    Utoljára szerkesztette: MaRee, 2016.04.10. 22:11:01