166745
  • Skaternorbart
    #160771
    Sziasztok! A "recruit a friend" funkciót próbáltuk ki a testvéremmel, és nem új accountra küldte, hanem egy meglévő "free"- re. Emiatt a karakterem nem ugyanazon a szerveren van mint az övé. Ez teljesen megoldhatatlan, vagy van rá megoldás? Kérnék egy kis helpet, aki tud! Előre is köszönöm ha tudsz segíteni!
  • tigeroo
    #160770
  • Warden
    #160769
  • Ashyn
    #160768
    A film nálam max 8/10. Ha valakit érdekel, kifejtem - természetesen spoiler mentesen - a rövid véleményemet.
  • Daermon
    #160767
    Igen :D
  • Pio
    #160766
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tényleg van benne murloc? :D
  • Daermon
    #160765
    Kibaszott jó lett a film! :) 9/10
  • Pio
    #160764
    Ahogy elnézem a film már meg is tette hatását. A wow történetének valaha volt legnagyobb uborkaszezonában egyszercsak a filmpremier másnapján szembejön egy ilyen:
  • Pio
    #160763
    Jogos. :) Csak mindenfelé az megy a neten, hogy szar a film, mert szar a kritikája, gondoltam akkor már elolvasom, mégis miért tartja szarnak.

    Az, hogy én megnézem már nem kérdés, szombaton megyünk együtt huszonsokan a klánból és az én nevemre szólnak a jegyek, meglincselnének, ha nem mennék. :D
  • PiszkosFred
    #160762
    Latod, magaddal basztal ki :) Kellett neked 15 ev utan kritikat olvasnod...

    Elmegy, megnezed, eldontod, ennyi.
  • Pio
    #160761
    A baj az, hogy ez nem saját vélemény, hanem az önmagát iránymutatónak és értékteremtőnek gondoló neves szórakoztatóipari szakmai oldal hivatalos kritikája. Szakmaiságról és objektív profizmusról kéne, hogy szóljon, ezzel szemben még a wow előfizető számának eséséről is csámcsog egy sort.
    Arról nem is beszélve, hogy még a saját állításainak se jár utána. Gondolok itt például arra, hogy a warcraft 1, mint alapanyag régebbi a GoTnál.

    A sztori amúgy itt adott, wowpediára felmész és elolvasod, a warcraft 1 tette le az alapjait, amit a különböző regények tovább finomítottak, pontosítottak. Nyilván itt-ott hozzányúltak, de a film sztorija 90%-ban már akkor tudható volt, amikor még azt se tudtuk, hogy készül.

    Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy nem fog tetszeni a film összességében, de az már az első kiszivárgott stormwindi hirdetőtábláról is tökéletesen látszott, hogy egy igen alapos és komolyan vett műről van szó, amit ha valaki iphone app reklámokhoz hasonlít és a super mario film mögé helyez rangsorban csak önmagát hitelteleníti el.

    Mondom ezt úgy, hogy tökéletesen tudható volt, hogy a kritika lehúzza és eleve nem hiszem, hogy adni kéne erre, nem is olvastam filmkritikát tippre olyan 15 éve, de most kíváncsi lettem, belenéztem és egyszerűen a filmtől függetlenül megdöbbent ez a mértékű szakmaiatlanság és trehány, összecsapott, céltalan (és jóeséllyel alaptalan) pocskondiázás
  • Daermon
    #160760
    FS-en Hancu kommentben annyit írt, hogy nem kúrták el. Nem tökéletes, van 1-2 faceplam dolog, de ennyire jó játékadaptáció még nem volt és külön fantasyként is nagyon jó.
    Nekem a helyi mozi főnökasszonya régi ismerősöm, Ő azt mondta, hogy neki nagyon tetszett laikusként.
    De este kiderül :)
  • devlking
    #160759
    De azért lehet saját véleménye, nem? Lehet te is jól lehúzod majd, miután láttad. Ismerve a nevetséges általános film storykat, ha erre is ráhúzták akkor nagy bukta.. (Tudod van az alaphős, akinek meg kell találnia önmagát, hogy vezethesse a 'népét', majd szövetkezni kell a legnagyobb ellenségeivel, hogy együtt legyőzzék a gonoszt. Mellékszálnak pedig egy kis romantikázás a mellékszereplők között (ami általában a két táborból 1-1 "emberke"))
    Kiváncsi vagyok mennyi fog ebből bejönni, és lesz-e meglepő húzás a filmben.
  • Pio
    #160758
    A gamer közönség nagyon szereti, állítólag a nem gamereknek is tetszik, csak kicsit kusza úgy, hogy nem tudsz semmit a világról, karakterekről, illetve - ahogy sejteni lehetett, de ez nem spoiler - Garona szála gázos.

    Az persze totál várható volt, hogy a szakmai kritika alázni fogja, ez a default gaming filmeknél, de ez azért mégis mi a fene? Miért adják olyannak review-ra, aki láthatóan kompromisszumot nem ismerően gyűlöli a videójátékokból készült filmeket?
    Variety review
    Aki nem ismeri a sztorit bele ne olvasson, mert spoileres, 1-2 idézet:

    "Hollywood's habit of turning hit videogames into unwatchable movies continues unabated."
    "The true conflict comes from filmmakers trying to tell a story with soul and struggling against the inherent ridiculousness of the commodity they’re working with."
    "Boasting more than 2,000 visual effects shots, it’s dispiriting to think about the time, energy, planning and precision that went into “Warcraft” when the final product brings to mind those animated advertisements for iPhone app games."
    "...the feeling that if this is what combat looks like, it’s time to give peace a chance."

    A személyes kedvencem pedig ahogy 22 évnyi lore-t összefoglal: "...since what the producers essentially purchased with the source material is a collection of locations, wardrobe, weapons, and spells."

    Egy másik "kedvenc" egy másik kritikából, ahol konkrétan azt mondja, hogy inkább nézne egy super mario folytatást...: "“Warcraft” promises, or threatens, sequels, but then so did “Super Mario Bros.” And come to think of it, if forced to watch either of these video-game movies a second time, I’d probably vote for the plumbers."
  • Daermon
    #160757
    Itt 19:40, de nem IMAX. Úgy, hogy még 11 óra...
  • tigeroo
    #160756
    én csak holnap megyek megnézni :) számolom a perceket... majd spoilermentes 10-es skála értékelések jöhetnek !
  • r4pt0r
    #160755
    Ne is mond.. 21:45 IMAX :D
  • Daermon
    #160754
    Végre! Premier nap! :)
  • devlking
    #160753
    Fizetett nézők.
  • Pio
    #160752
    Végefőcím, francia közönségreakció
  • Pio
    #160751
    Khadgar:

  • Pio
    #160750
    Lothar trailer:

  • tigeroo
    #160749
    szerintem jó lesz. nyilván nagy a nyomás a film készítőin, gondolom igyekeztek olyan embereket bevonni a projektbe akik szeretik a warcraft-univerzumot. szerintem nem lesz rossz.
  • Pio
    #160748
    Nem a Blizzard készíti a filmet, hanem a Legendary Pictures. A Blizzard gondolom amolyan szellemi vezetőként vett részt a projektben.
    A vizuális effektekért az ILM felel, amit George Lucas alapított, első filmjük a Star Wars volt, belőlük nőtte ki magát a Pixar, manapság sok egyéb mellett ők felelnek például az összes marvel mozi effektjeiért.

    Első trailerből nagyjából minden jelenetet láttunk már azóta sokkal jobb állapotban, egy elhibázott dolog volt egy ennyire látványfilmnél olyan hamar trailert kiadni félkész CGI-vel. Korábban linkeltem Guardians of the Galaxy "ilyen volt ilyen lett" képet a szintén hamar kinyomott első trailer és a végleges verzió összehasonlítására. De akár görgess egy picit lejjebb és nézd meg a legutóbbi videót a topikban.
    A minőségi CGI mellett pedig az anyagot se spórolták ki, a legtöbb helyszínt felépítették, Elwynn Foresthez például erdőt építettek, aminek a leveleit egyesével festették, mert nem találtak alkalmas helyszínt CGI-ben meg nem lett volna az igazi.

    Lehet, hogy bajok lesznek a sztorival, a színészi játékkal, a forgatókönyvvel, az operatőri munkával, de ha valamitől nem érdemes félni akkor az az, hogy a látvánnyal gondok lesznek.
  • PiszkosFred
    #160747
    Na bumm, akkor 2 napig puffogsz es karomkodsz majd csalodottan a kihagyott ziccer miatt, aztan megy minden tovabb a maga medreben. Nyar vegen mar eszedbe sem jut a dolog, max emlites szinten, de akkor is legyintesz es kesz.
  • kigyi
    #160746
    Az a baj, hogy nem lett nagyon rossz ez a trailer, de az első az kegyetlen bután nézett ki. Ezeknek az előzeteseknek az a lényege, hogy töményen a legjobban kinéző jeleneteket tolják az arcunkba. kicsit tartok tőle, pedig a leghangulatosabb átvezetőket a Blizz tudta csinálni régebben így tőlük sokkal nagyobb az elvárás is egy jó mozira.
    Félek attól, hogy gagyi lesz :(
  • tigeroo
    #160745
    én a családot "szondáztattam meg" , mert ugye meséltem nekik, hogy előrendeltem a premier napjára a jegyem... még muterom is mondta ,hogy tetszett neki az előzetes, nameg "végre megértem fiacskám, hogy mi a szart eszel tizenéves korod óta ezen". amúgy, szerinte gyűrűk-ura pótlék az egész
  • Pio
    #160744
    Porton a premier napi vetítések vannak még csak fenn normálisan. A corvin mozi minden nap többször is adja 2D eredeti nyelven.
  • devlking
    #160743
    De ahogy nézem, ha érdekelne se mennék el megnézni. Csak a mom parkban adják 2d/feliratosan? Hát odáig a f*szom se menne el csak ezért.
  • Pio
    #160742
    Az a baj, hogy itt most filmes léptékben kel nézni, ahol viszont egészen mások a számok, mint videójátékoknál.

    Csak összehasonlításképp, a 10. legtöbb példányban eladott játék 30 millió példányban lett eladva, a 10. legsikeresebb filmre 110 millióan váltottak jegyet. 30 millióval a top200 közelébe se lehet jutni, márpedig a költségeit tekintve (160 millió, ez top100 a filmek között) a warcraft filmnek a top100-at kell megcéloznia (~50 millió jegy) ahhoz, hogy nagyon sikeresnek lehessen mondani.
    A warcraft csúcsa ugye 12 millió előfizető volt és tudjuk, hogy több, mint 100millió regisztrált account van (azt nem tudjuk, hogy hány eladott játék), szóval ha valaminek, akkor a wownak van a legnagyobb esélye nagyon sok jegyet generálni a gamer szubkultúrából, ugyanakkor én úgy gondolom ez önmagában kevés a top100hoz és minden azon múlik, mennyire sikerült a kiemelkedő látvánnyal és a "kúlsággal" nem wowosokat is megszólítani, mert ha csak wowosok mennek el a filmre, akkor bukta lesz.
    Egy szó, mint 100 tessék elrángatni barátokat, barátnőket, szülőket, nagyszülőket, szomszédokat, hogy legyen egy méltó költségvetésű warcraft 3 mozink Arthasról. :)
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.05.22. 22:08:58
  • devlking
    #160741
    Én el nem tudom képzelni, hogy ez hogy érdekelne valaki olyat, akinek köze nincs a warcraft univerzumhoz. Még engem sem érdekel, pedig van pár ezer nap playedem wowban (meg w2 örök kedvenc).
    Persze lehet, hogy én csak túl öreg vagyok már ehhez...
  • dantor7
    #160740
    Mondj már még pár céget/részvényt amit biztosra veszel, hogy befuccsol, keresek úgyis valami befektetést, ha így ráérzel a fordítottjára akkor erre lehet építeni :D
  • Pio
    #160739
    A tesztvetítéses visszajelzések igen biztatóak, szinte csak pozitív véleményeket lehet olvasni, szóval szerintem nem fog csalódást okozni a film.

    Ettől függetlenül szinte biztos vagyok benne, hogy anyagi kudarc lesz, szerintem el volt rontva a marketingje, túl korán jött az első trailer amiben még túl béna volt a CGI, az a techno-s trailer meg látványra már jó volt, de rettentően műfajidegenre sikeredett.

    Ez csak azért érdekel, mert a folytatás nyilván függ attól, hogy ez mekkora siker lesz. Ha nem is az elkészülte, de az, hogy mennyit szánnak rá mindenképp.
  • Daermon
    #160738
    Még 3 nap... :)
  • TBTPumpa
    #160737
    Egyszerűen már könnyezek az örömtől, annyira jónak tűnik ez. Látni akarom ezt a filmet, most!
  • Pio
    #160736
  • Ashyn
    #160735
    Én folyamatos ( 6+2 ) műszakban dolgozom, szóval teljesen igazad van. Alap klán engem is érdekelne esetlegesen ;)
  • Hexex86 #160734
    Én egy "alap" klánba belépnék mint "kezdő" wow-os. :)
    3 műszak nálam is bejátszik.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.05.21. 18:48:27
  • LeWyTy
    #160733
    Én is egyetértek mindkettőtökkel. Még hozzátenném hogy sajna a 3 műszak még jobban elcseszi az egészet.
  • Ashyn
    #160732
    Maximálisan egyetértek a véleményeddel! Még én is hezitálok a vásárláson, pont az általad említett jó kis guild hiánya miatt. Engem a single player része annyira nem vonz, mindig is a jó társaság miatt játszottam WoW-al, de sajnos rengetegen kikoptak.
    Azért ha irl vége a szezonnak, lehet körbe nézek klán fronton.